De Belastingverlagingen Waalwijkse en Langsiraaise Courant Verlaging van kostprijs verhogende belastingen Gemeenteraad DRUNEN Gemeenteraad Waalwijk en haar gevolgen Weer 26 nieuwe woningen in Waalwijk De Parochie Besoijen krijgt een nieuwe Meisjesschool Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. Nieuwe Straatnamen Uitbreidingsplan, vuilnis-auto enz. ïlO0O1toÜtn30bOUWde eigendommen van rn -inert? DINSDAG 16 AUGUSTUS 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieleu Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK 78e JAARGANG No. 66 Contract-advertenties 10 cent per m.m. Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs speciaal tarief. TEL. 2621 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Nu de Eerste Kamer de belasting voorstellen heeft aanvaard, laten we hieronder een overzicht volgen, waaruit blijkt welke de gevolgen zijn van dit besluit. Voor de inkomstenbelasting en de loonbelasting zijn met ingang van 1 September 1955 de belastingvrije minima verhoogd met 120.— voor ongehuwden en met 180.— voor gehuwden. Verder zijn de marginale heffings percentages over de gehele linie met 6 pet. verminderd. In overeenstem ming met de verruiming van de be lastingvrije minima is de kinder aftrek wat de primaire inkomens aftrek betreft, met 20.— verhoogd tot 220.terwijl de bedragen van de aanvullende belastingaftrek zijn aangepast aan de nieuwe mar ginale heffingspercentages. Het ta rief van de loonbelasting voor bij zondere beloningen (o.a. gratifica ties) is enigszins verlaagd en wel als volgt: Voor ongehuwden 18 pet. (was 20 pet.); voor gehuwden 12 pet (was 13 pet.); voor gehuwden met aan spraak op kinderaftrek voor: één kind 8 pet. (was 9 pet.); twee kin deren 4 pet. (was 5 pet); drie kin deren 2 pet. (was ook 2 pet.); meer dan drie kinderen nihil (was ook nihil). Overgangstarief. Voor het jaar 1955 wordt, wat de inkomstenbelasting betreft, 'n over gangstarief toegepast, waarvoor 2/3 gedeelte van het oude tarief en 1/3 gedeelte van het nieuwe tarief tot grondslag dient. Voor de inkomstenbelasting en de loonbelasing is met ingang van het jaar 1955 ingevoerd een aftrek van premiën voor de verzekering van de periodieke uitkeringen bij ziekte of ongeval. De vrijstelling voor de inkomsten belasting van de winst bij over dracht van het bedrijf of bij overlij den van de ondernemer en bij sta king van het bedrijf of zelfstandige beroep is met ingang van 1955 ver hoogd tot 7.500.— (was 5.000.—) Inkomensgrens. dat 't afschrijvingspercentage voor woonhuizen voor hen voor wie deze woonhuizen niet als bedrijfs- of be- roepsbezit worden beschouwd, met ingang van 1955 wordt verhoogd van 10 tot 15. Het maximum voor de aftrek van lijfrentepremiën, dat naar gelang van de tariefgroep, waaronder de belastingplichtige valt, variëerde van 600 tot 1.800.-, is met ingang van het jaar 1955 voor alle belas" tingplichtigen verruimd tot 3.600 per jaar. V erwervingskosten. Indien een echtnaar, man en vrouw, beiden in loondienst ziin, wordt met ingang van het jaar 1955 op het gezamenlijke jaarloon voor ieder een bedrag van 100.— we gens kosten van verwerving in min dering gebracht (was 1 maal 100). De aftrek voor de vermogensbe lasting is met ingang van het belas tingjaar 1956 verhoogd tot 30.000 (was 15.0000) voor gehuwden, tot 22.500 (was 10.000) voor onge huwden, tot 7.500 (was 5.000) voor elk kind, waarvoor kinderaf trek wordt genoten. In aansluiting op bovenstaande laten wij hier thans nog volgen de consequenties der voorstellen voor wat de verlagingen van de kostprijs verhogende belastingen en de bij zondere tegemoetkoming voor be jaarden en invaliden betreft. Omzetbelasting en weeldetarief. De omzetbelasting or> gas, electri- citeit en warmte voor particulieren, op dierlijke en plantaardige tfliën Belastingen. Het percentage van de personele belasting naar de grondslag huur waarde is van 4.5 gebracht op 4.25, terwijl de begrenzing van de kin deraftrek en de aftrekbedragen aan de voet van het tarief met het oog op de huurverhoging met 5 pet. zijn verhoogd. De gemeentelijke opcenten van e grondbelasting voor gebouwde en vette en op SS» De loon- en inkomensgrens boven welke aan loontrekkenden steeds een aanslag in de inkomstenbelas ting wordt opgelegd, is met ingang van 1955 verhoogd van 5.000,— tot 6.000.—. Bij de behandeling van de voor stellen heeft de regering toegezegd en vruchten wordt met ingang van 1 September 1955 afgeschaft. Met ingang van dezelfde datum wordt de omzetbelasting op textiel, en suiker tijdelijk afgeschaft, n.l. tot 1 Januari 1957, daarna blijft voor textiel een verlaging van 5 pet. op 2 pet. gelden. Het tussentarief van de omzet belasting is voorts verlaagd van 10 op 8 pet, tevens is de tabel van aan het tussentarief onderworpen goe- deren en de z.g. weeldetabel sterk ingekrompen. Tijdens de parlementaire behan deling is door de regering medege deeld, dat over de voorraden, die op 1 Sentember 1955 nantuf»7i a ^ïir» noodlokaal in de R.K. Meisjesschool in de St Crispijnstraat en voor de aankoop van leermiddelen en meu bilair voor dit lokaal. Er was nog een voorstel van B. en W. met betrekking tot de ge meentelijke garantie ten behoeve van de particuliere woningbouw. Deze garantie betrof hier woningen aan de Thorbeckelaan. Op de aanvullingsagenda stond 't voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Stichting „Hypotheekfonds" te Eindhoven in zake waarborging tijdige betaling rente en aflossing van een te ver strekken hypothecaire geldlening voor particuliere woningbouw. Ook deze voorstellen werden aangeno men. Het tarief van de vennootschaps belasting is met ingang van het (boek-)jaar 1955 verlaagd tot 40-43 pet. (was 42Mi—46 pet.) September 1955 aanwezig zijn, in een aantal gevallen onder zekere voorraden teruggaaf wordt ver leend. Bromfieten en auto's. De motorrijtuigenbelasting voor bromfietsen 14 per jaar) is afge schaft, het tarief voor taxi's en am bulances is verlaagd tot 75 pet. van de belasting, die voor gewone per sonenauto's zal gelden. Bejaarden en invaliden. Voor gehuwde bejaarde (ouder dan 65 jaar zijnde) of invalide be lastingplichtigen en de ongetrouw de invaliden, die niet met gehuw den zijn gelijkgesteld, alsook voor de ongehuwde bejaarden en invali den, die aanspraak op kinderafrek hebben, is een bijzondere faciliteit in het leven geroepen in de vorm van een extra aftrek van 624.— op het jaarlijks inkomen of loon. Voor 1955 geldt in verband met de datum van ingang van de verlich tingen een aftrek van 208.—. Vermogensbelasting. Voor het in 1951 voor de vermo gensbelasting ingevoerde progres- sieve tarief van 6 a 7 pro mille treedt met ingang van het belasting- 1 jaar 1955 in de plaats het vroegere proportionele tarief van 5 pro mille- de eveneens in 1951 ingevoerde verhoogde bijzondere aftrek van J 20.000 voor bejaarden en anderen, die niet tot arbeid in staat zijn, is gehandhaafd. Voor zover men op 1 September 1955 niet reeds van deze faciliteit profiteerde, is de leeftijdsgrens, in aansluiting bij de- regeling van de overeenkomstige aftrek bij de inkomstenbelasting, van 60 jaar gebracht op 65 jaar. De progressieve verhoging van de motorrijtuigenbelasting voor per sonenauto's is vervallen. Enige met ingang van 1 Septem ber 1951 aangebrachte tariefsonder scheidingen, die in het algemeen in het voordeel van de contribuabelen zijn, zijn echter gehandhaafd. Het minimum gewicht, waarnaar de be lasting voor personenauto's wordt berekend, blijft 600 kg. en wel met een minimum belasting van 48. per jaar. Successierecht. De in 1951 ingevoerde verhoging van de successierechten is verval len, zodat weer het oude tarief ge heven wordt. De raad der gemeente Drunen kwam Vrijdagavond in openbare vergadering bijeen ten gemeente huize. De raad was voltallig. De notulen werden onveranderd goedgekeurd en de ingekomen stuk ken ter kennisgeving aangenomen. Punt 3. Een voorstel tot toeken ning van premie op voet van pre mie-regeling Woningverbetering werd goedgekeurd voor twee per celen. De gemeentelijke bijdrage bedroeg ƒ933 34. Eveneens werd goedgekeurd het voorstel van de gemeentelijke bouwcredietregeling te verhogen van 45.tot 50.per m3. In de Gemeentelijke bouwcrediet regeling 1953 is bepaald, dat als maximale m3-prijs, die bij de uit voering daarvan als aannemings in aanmerking wordt genomen, een bedrag geldt van ƒ45.— Met het oplopen der bouwprijzen vond de voorzitter deze verhoging wenselijk en geloofde dat er in de toekomst nog meer wijzigingen zou den komen. Aan de orde was verder 't geven van enkele straatnamen. Het voorstel van B. en W. inzake de bouw van 26 woningwetwonin gen in de St Antoniusparochie vormde, zoals de voorzitter meedeelde, de aanleiding tot deze spoedeisende openbare raadsvergadering van de gemeene Waalwijk. Vanzelfsprekend konden de raadsleden met dit voorstel volkomen accoord gaan. De voorzitter van de Commissie van Bijstand, wethouder v. Heeswijk, benadrukte echter het verlan gen van deze Commissie, om in de toekomst ook woningen in v m Baardwijk en Besoyen te bouwen. Het eerste punt van behandeling van de raadsvergadering, waarbij de heer Eibers met berichtgeving- afwezig was, waren de ingekomen stukken, welke op advies van de voorzitter voor kennisgeving wer den aangenomen. De raad ging voorts accoord met het voorstel van B. en W. tot teruggaaf van verlofs- recht aan de heer J. v. d. Lee. DE 20 WONINGEN TEN BE HOEVE VAN GEREPATRI- EERDEN. Naar aanleiding van het prae- advies van B. en W. vraagt de heer van den Hoven welke ingrijpende verandering is aangebracht in het originele plan, waardoor de kost prijs aanmerkelijk lager is gewor den. Deze verandering is zo ingrijpend, antwoordt de voorzitter, dat 't oude plan practisch een geheel nieuw plan geworden is. Het woningtype is dat van de woningen die kortge leden zijn klaargekomen in de Baardwijksestraat en dat over het algemeen zeer gewaardeerd wordt. Als voorzitter van de Commissie van Bijstand verklaarde de heer v. "eeswyk, dat dit nieuwe plan de goedkeuring van de Commissie ge ul kaï* wefidragen en dus geheel achter het voorstel van B. en W. staat. De inhoud van deze wonin gen, die oorspronkelijk 321 m3 be droeg, is thans 300 m3. Op de des betreffende vraag van de heer Brouwer antwoordt de voorzitter, dat de huurprijs gesteld is op 7.90 per week. Het voorstel werd aan genomen. IT' '"HM"' -WuiJMfrwi WEER 26 NIEUWE WONINGEN. Dan was daar aan de orde 't voor stel van B. en W. inzake de bouw van 26 woningwetwoningen in de St Antoniusparochie, het voorstel, dat de aanleiding vormde van deze spoedeisende raadsvergadering. Heel gaarne gingen de raadsleden hiermee accoord en de voorzitter van de Commissie van Bijstand, de heer v. Heeswijk, verklaarde dat de Commissie geheel achter dit voor stel stond. Hij gaf echter wel de wens van de Commissie te kennen in de toekomst ook elders woningen te bouwen, nl. in v.m. Baardwijk en Besoyen. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op de organisatie en het beheer van de vrijwillige brandweer, vormde aan leiding tot enige discussie. Het wa ren de heren v. Doorn, v. Seters en Duyvelaar die pleitten voor een verhoging van het uurloon van het los personeel, dat 75 cent bedroeg. De voorzitter spreekt dan over 't enigszins vrijwillig karakter van de brandweer. Nog nooit is er gebruik gemaakt van dit los personeel en mocht bij de bestrijding van een brand het vaste personeel van 32 man nog niet voldoende zijn, dan zou er al lang assistentie van elders ingeroepen zijn. B. en W. gaan er uiteindelijk toch mee accoord dit uurloon te brengen op ƒ1.voor daguren en op ƒ2.— voor nacht uren. Op de desbetreffende vragen van de heer Duyvelaar of de bevorde ring van het personeel door B. en W. uitsluitend kan geschieden na voordracht van de commandant, en of het los personeel ook verzekerd is tegen ongevallen, antwoordt de voorzitter dat bevordering ook kan geschieden zonder voordracht van de commandant en dat er een wet telijke regeling bestaat t.a.v. ver zekering van brandweerpersoneel bij ongevallen. Het volgende 7-tal voorstellen van .®n W0I"den hamerstuk ken. Wij willen deze voorstellen hier nog even noemen: het voorstel tot wijziging van de overeenkomst met de Deken van Riel-Stichting inzake garantie betaling rente en aflossing van een te sluiten geld lening; het voorstel tot het verlenen van de gevraagde medewerking in gevolge artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920 voor de bouw van een R.K. Meisjesschool te Besoyen; het voorstel tot het verlenen van de ge vraagde medewerking voor de aan schaffing van schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van de Chr. School voor B.L.O. te Besoyen; het voorstel tot het verstrekken van een rentedragend voorschot aan de Stichting „Vrienden van het Waal- wijks Orkest" en tot verhoging van de jaarlijkse subsidie aan deze Stichting. Van deze voorstellen drukten wij in ons vorige nummer uitvoerig de prae-adviezen af. Ook aan het bestuur van de St Aloysiusschool in de St Antonius parochie zal door de gemeente de gevraagde medewerking worden verleend voor de inrichting van een Hierover zegt het prae-advies: Nu in Drunen de aanleg van een plein in het centrum der plaats daadwerkelijk ter hand wordt ge nomen, is in de kringen van ons College de idee geopperd om hier aan een aparte naam te verbinden. Uit hoofde van het feit, dat een raadhuis nu eenmaal het centrale gebouw is in een gemeente en het nieuwe plein direct daaraan be- lendt, verdient het plein naar het oordeel van B. en W. geen meer passende naam dan „Raadhuis plein". Met het oog hierop hebben B. en W. de eer de raad voor te stellen overeenkomstig het boven staande te besluiten. De 22 van de N.V. Lips' Scheeps- schrievengieterij in aanbouw zijnde woningen achter de Coöp. Zuivelfa briek naderen langzamerhand hun voltooiing. In de op 30 Maart j 1. gehouden raadsvergadering werd bereids besloten om de aldaar aan te leggen nieuwe straat, evenwijdig lopende aan de Stationsstraat, de naam te geven van „Julianastraat De zeer toekomstige verdere be bouwing aldaar noodzaakt tot de aanleg van een straat in het ver lengde van de Burg. v. d. Heijden- straat, vanaf de Stationsstraat in Oostelijke richting lopende naar de Badhuisstraat. Aangezien diverse straten in die omgeving reeds de naam dragen van personen uit ons Vorstenhuis, komt het B. en W. juist voor deze nieuw aan te leggen weg „Pr. Bern- hardstraatte noemen. Deze naam geving zal zeer zeker de goedkeu ring van de raad wegdragen. De raad keurde dit zonder verde re aanmerkingen goed. Het voorstel tot vaststelling van een organisatie-verordening Brand weer krachtens de nieuwe brand weerwet, ging ook vlot onder de hamer door. In feite komt er ook geen verandering in de bestaande toestand. Ook werd zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd het voorstel tot aan- en verkoop van een stukje grond in de Stationsstraat aan J. A. v. Drunen. Aan de Noordzijde van zijn huis zal de heer J. v. Drunen grond aan de gemeente verkopen, dat aan de Zuidzijde zal worden teruggekocht. Ten Noorden van de woning van de heer v. Drunen is immers de uit monding geprojecteerd van de weg die ten Oosten van de Stationsstraat parallel met deze wordt aangelegd. Vervolgens was aan de orde het voorstel tot verkoop van de nood woning Grotestraat 109 a aan J. Veltman. Hierover zegt het prae-advies: Door overlijden van de vorige be woonster is de gemeentelijke nood woning Grotestraat 109 a, vrijgeko men. Deze woning staat op grond, welke eigendom is van J. Veltman. Door Veltman is intussen de op het perceel rustende herbouwplicht ver vuld en de door hem herbouwde woning betrokken. Verzoeker heeft na het vrijkomen van het pand zich tot de gemeente gewend en ge vraagd om de noodwoning aan hem te verkopen. Gezien de situatie is B. en W. van oordeel dat het heel bezwaarlijk is de betreffende nood woning nog voor woning te hand haven. De noodwoning immers is slechts door een gangetje van nog een meter van de permanente wo ning gescheiden, met als gevolg dat de achterplaats van de door de heer Veltman betrokken woning zich di rect naast de noodwoning bevindt. Mede als gevolg van het feit dat de Oostgevel van de noodwoning op of nabij de grensscheiding staat, is 't onder de huidige omstandigheden absoluut onmogelijk een enigszins redelijke verdeling van de grond te verkrijgen. Met het oog op deze om standigheden hebben B. en W. de eer de raad voor te stellen de be treffende noodwoning aan J. Velt man, voornoemd, te verkopen. De hiervoor geldende koopsom is /397.74, zijnde de huidige boek waarde van de noodwoning. De voorzitter vond het wel wen selijk om de prijs, gerekend tegen de boekwaarde, enigszins te verho gen in verband met de verschillen de verbeteringen welke nog voor kort waren aangebracht. Dc heer v. Sprang zag bij de be handeling van dit agenda-punt ook gaarne punt 19 behandeld. Dit punt was een verzoek van de heer Th. Lommers, Kerkstraat 50 Elshout, om de achter zijn woning staande noodwoning te kopen. B. en W. stel den echter voor dit niet te doen op grond van de verschillende omstan digheden, die door de voorzitter ter vergadering werden toegelicht. De heer v. Sprang was van me- nmg, gezien de omstandigheden dat deze man o.a. grote kosten zou moe ten maken, 't beter was deze nood woning ook aan de heer Lommers te verkopen. De voorzitter lichtte toe dat dit geval anders lag als dat van Velt man. De heer Veltman heeft deze noodwoning indertijd geplaatst als noodwoning op de plaats waar het huis verwoest was. Dit huis is in middels herrezen met een herbouw plicht en het is alleszins redelijk dat deze woning nu door hem ge kocht kan worden. Bij de heer Lom mers lig dit anders. Deze noodwo ning werd indertijd gebouwd als noodwoning voor de woningnood die er bestond. De heer Lommers bouwt nu voor dit huis een nieuwe woning en wil deze noodwoning ook kopen, terwijl hij wist, want dit is hem eerder gezegd, dat hij deze, als hij daarvoor een nieuw huis zou bouwen, noodwoning niet in eigen dom kon overkrijgen. Ook dit was, aldus de voorzitter, door de raad zo goedgekeurd bij de verkoop van de grond aan de heer Lommers. Dc voorzitter kon zich voorstel len dat dit voor de heer Lommers op het moment niet prettig is. Op de lijst voor gegadigden voor de noodwoning zal men echter drie na men plaatsen, waaruit de heer Lom mers dan zelf kan kiezen. Verder zal deze noodwoning straks toch aan dhr Lommers worden verkocht en zal dit geval dan toch zichzelf op lossen. Door de raad werd hierover nog geruime tijd van gedachten gewis seld. De heer v. Sprang was van me ning dat hier soepelheid betracht moest worden en wenste over het voorstel van B. en W. in ieder ge val stemming. Het voorstel van B. en W. om de noodwoning niet aan de heer Lom mers te verkopen, werd tenslotte aangenomen met 6 stemmen voor, 4 tegen en I blanco. De voorstellen tot wijziging sa larisregeling personeel, welke hier na aan de orde kwamen, gingen vlot onder de hamer door. De heer de Veer vond het sociaal niet verantwoord de woning aan de heer Lommers te verkopen, gezien de woningnood die er thans heerst. Dan was aan de orde het voorstel van B. en W. om B. en W. te mach tigen de in het kader van het uit breidingsplan op de Braken aange kochte gronden, tijdelijk in gebruik te geven. De heer v. Sprang was 't in prin cipe met dit voorstel wel eens, maar wees er op dat de uiterste voorzich tigheid in acht genomen zal moeten worden, zodat de grond ieder ogen blik kan worden opgeëist. Spreker klaagde er over dat alles veel te stroef liep. Men had nu een toewij zing van pl.m. 40 woningen, waar- van er binnenkort 4 zullen worden gezet. Waarom, aldus spreker-, niet meer; omdat er niet voldoende grond is. Spr. spoorde aan het been strak te houden en vooral niet te soepel te zijn; dit, aldus spr., zijn ze voor ons ook niet. Wfj moeten pro beren de woningen die wij toege wezen hebben, zo vlug mogelijk te realiseren en nu reeds vooruit gaan zorgen voor 1957 en verder. Ook de andere leden van de raad drongen er op aan dat ten alle tij den de grond voor de gemeente be schikbaar zou blijven, waarna het voorstel werd goedgekeurd. Aan de orde was dan het voorstel tot het beschikbaar stellen van cre- diet voor het aanbrengen van ver beteringen aan de kleuterschool te Elshout. De kosten van een en an der worden geraamd op ƒ6361.—. De raad keurde dit goed. Het voorstel om ontbinding te vragen van de pacht gemeentegrond xn gebruik bij E. de Haan, werd zon der op- of aanmerkingen goedge keurd. Dan was aan de orde het voorstel tot beschikbaarstelling van een cre- diet voor de uitvoering van de rio leringsplannen. Eertijds werd dooi de raad ƒ7000.— beschikbaar ge steld voor het opmaken van een rio leringsplan voor de gemeente Dru nen. Deze plannen zyn onder lei ding van Ir v. Kleef thans op enke- Pnrp!Sne tecknisch* wijzigingen na gereed, zo zullen voor de afvoer van water geen pompen behoeven te worden geplaatst, zoals eerst was begroot, maar de kosten van de wa- terzuiverings-installatie zal hoger zijn dan werd vermoed. Het totaal is begroot op ƒ2.183.000.— Gezien de noodzakelijkheid van I!?, SmgJ V00ral voor de toekomst, keuide de raad dit goed. Hierna kwam het voorstel tot het indienen van een aanvrage om ver hoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds Ht prae-advies zegt hierover: HW?KVOig-! het Financiële Verhou- dingsbesluit moet de raad minstens 3 maanden v00r de aanvang van 't ]?arffwa®r°P de aanvrage betrekking landLrLi?6 Minister van Binnen landse Zaken een verzoek indienen kering^ V3n de gemene uit- De exploitatiekosten van de rio- der^erhn? gering ziJn- Zon- kS-ifSïrh?gu?g van genoemde uit kering zal niet tot uitvoering kun nen worden overgegaan. Ook de ex ploitatie van het aan te leggen zwembad zal niet rendabel kunnen zijn. Het is voorts wenselijk dat de ge meentelijke brandweer wordt uit gerust met een neveltarakwagen. Eveneens dient de vuilnisophaal dienst te worden gereorganiseerd, waarmee uiteraard aanschaffing van een gesloten vuilnisauto gepaard gaat„ Bovendien staat voor 1956 op de urgentielij st een nieuwe school in Elshout. Tot slot dient nog een ge- meentewerf te worden gebouwd voor opberging van materialen, te vens dienstbaar als garage voor'een eventuele vuilnisauto. Voor de exploitatie - hiervan zal de gemeente gelden moeten aan trekken. Het benodigde bedrag is echter nog niet bekend. Na een korte toelichting door de voorzitter keurde de raad het in dienen van de genoemde aanvrage goed. Vervolgens was aan de orde het voorstel tot voorlopige onteigening van de in het uitbreidingsplan van de braken liggende percelen, voor zover deze nog geen eigendom van de gemeente zijn. Het prae-advies zegt hierover: Zoals de raad reeds bekend is, ie het uitbreidingsplan in onderdelen der gemeente Drunen „Kom Dru nen" door Ged. Staten goedgekeurd. Tijdens de ter visie-ligging van het goedgekeurde plan werd door een grondeigenaar een bezwaarschrift ingediend bij de Kroon. Nadat B. en W. met deze persoon nogmaals contact opgenomen hadden, bleek hij alsnog bereid zijn grond vrijwil lig aan de gemeente te verkopen en zijn bezwaarschrift in te trekken, hetgeen inmiddels is geschied. Thans is het derhalve zover dat met de onteigeningsprocedure een aanvang kan worden gemaakt B. en W. waren echter van mening dat, alvorens hiermee te beginnen, nogmaals contact opgenomen moest worden met de diverse eigenaren, voor zover zy hun grond nog niet aan de gemeente hadden verkocht. Dit heeft tot resultaat gehad dat verschillende grondeigenaren alsnog bereid gevonden werden hun grond op basis van de door de Central# Commissie voor de Onteigenings vergoedingen uitgebrachte taxatie rapporten vrijwillig aan de gemeen te te verkopen. Het besluit tot aankoop van deze gronden is bereids ter goedkeuring aan Ged. Staten gezonden. Naar de mening van B. en W. heeft de gemeente thans aan de be trokken eigenaren voldoende gele genheid gegeven hun gronden op basis van vrijwilligheid aan de ge meente te verkopen. Het is derhal ve van belang het resterende ge deelte zo spoedig mogelijk langs de weg van onteigening in eigendom te verkrijgen, waartoe de onteigenings wet aan de gemeente de mogelijk heid biedt. De heer v. Drunen wilde weten of er nog veel onwilligen waren. De voorzitter deelde mee dat het er weinig waren. De heer Pijnenburg vroeg hoe 't stond met de uitkeringen. De voorzitter deelde mee dat deze over het algemeen aan de hoge kant lagen. Verder was de grondprijs bij allen gelijk, alleen de schade-rege ling vertoonde begrijpelijkerwijze hier en daar enkele verschillen. De raad hechtte verder zijn goedkeu ring aan dit voorstel. Dan was er het voorstel tot wij ziging gemeentebegroting 1955. Begrotingswijzigingen: A. Van de R.K. Nazorgcommis sie B.O, voor 's-Bosch e.o. A.M O. Stichting, die zich speciaal bezig houdt met de nazorg voor oud-leer lingen van het buitengewoon lager onderwijs (B.L.O.), werd een ver zoek om subsidie van ƒ20.per pupil per jaar ontvangen. Deze na zorg bestaat in hoofdzaak in 't op leiden voor een vak of het trainen in eenvoudige arbeid. Meegedeeld zij nog dat momen teel eén meisje uit deze gemeente nazorg behoeft. B. Zoals de raad wellicht bekend ia, bestaat in deze gemeente een

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1