J.p0At Arie Braat wint het vierde Wandelpark-criterium. EEN SCHOON VOLKSFEEST DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 16 AUGUSTUS 1955 „WAALWIJKS BELANG" ORGANISEERDE Bij het overlijden van Mijnheer Odekerken. w.s.c. Dré de Vries moest in een van de laatste ronden de strijd staken. In het kader van de Volksfeesten van Waalwijks Belang werd Zondag het vierde Wandelpark-criterium verreden, georganiseerd door de Waalwijkse Eerste Kon. Erk. Wie lerclub „Leonora", onder auspiciën van de Kon. Nederl. Wielren-Unie. Amateurs zagen we deze keer niet aan de start, dit in ver band met de Ronde van Brabant. Nieuwelingen dus, en 'n vrij sterk veld nieuwelingen, gekomen van heinde en ver re, allen belust oj) de zege die te behalen was in een strijd van 80 km. over -li ronden. Een werd uiteindelijk de win naar Arie Braat uit Aalsmeer. Hij won de sprint van W. Hoek uit Amsterdam en van de Korver uit Oosterbeek, die resp. 2e en 3e werden. Onze Waalwijkse favoriet Dré de Vries, die we een groot deel van de course prima werk hadden zien doen zeer vaak aan de kop van het peloton, moest jammer genoeg na een valpartij opgeven. Tiny Wolfs, de bekende Vlij mense renner, die daags tevoren nog een course in België op zijn naam had gebracht, loste het startschot, nadat ter verkenning van het parcours een loze ronde was gereden en in vliegende start dus gingen de ca. 45 ren- nesr de 80 km. tegemoet. Een bij zonder hoog tempo verhinderde niet dat de eerste ronden het pe loton in een vrij compacte groep bij elkaar bleef. De minder ster ken moeten zich na enkele ron den terug laten vallen en het is al betrekkelijk gauw dat ze wor den gedubbeld. Aan de kop van het peloton hangen enkele zeer strijdlustige lui, zoals de Am sterdammer Hartman endeVlij- menaar van Weert en ook Dré de Vries spreekt daar vooraan 'n hartig woordje mee. Niemand krijgt echter de kans om ook maar een paar meter los te ko men. Er is nog weinig tekening in de strijd, totdat in de achtste ronde de Vries uit Roterdam een klein kansje heeft en hem hele maal alleen smeert. De vlieger gaat echter niet op; verbeten wordt de achtervolging ingezet en de uitloper wordt terugge haald. In de 12e ronde liet het jieloton een tijd van 2 min. 48 sec voor zich afdrukken en enkele ronden later is de ronde-tijd nog beter. Een snelle demarrage van de Entink uit Amsterdam is het peloton toch te machtig. Hij ziet kans om 10 sec. voorsprong te krijgen, maar dit is ook weer niet van lange duur. Het renners- vcld is intussen aardig gedund. Ongeveer 15 man hebben de strijd al moeten staken en een groep van ongeveer 6 renners staat op de nominatie om spoe dig gedubbeld te worden. De 18e, 19e en 20ste ronde worden ver reden onder leiding van Dré de Vries. We kijken al gespannen uit naar het moment waarop hij zich zal weten los te rijden, dit lukt hem echter niet, wel de ren ner van Engelen uit Harmeien. Het lijkt een beetje gevaarlijk te worden, vooral als hij na een ronde of vijf een voorsprong van ongeveer 30 sec. heeft. Vonhof, van Eekhout en Cohen, drie Am- sterdammers, zullen er toch iels aan gaan doen. Het gevolg is dat het peloton aan flarden gereden wordt, maar rugnummer 6, van Engelen, is niet te stuiten. Steeds groter wordt zijn voorsprong. Of het aan de zon gelegen heeft, die dan komt, kunnen we niet zeg gen, maar in de 30ste ronde vinden we v. Engelen weer er gens in het peloton rijden. En kele anderen hebben zijn taak overgenomen en daarbij is ook de winnaar van de course, Arie Braat. De Nieuw-Vennepenaar Rijkborst voelt zich ook nog even geroepen de leiding van het ge heel oj) zich te nemen en met nog enkele ronden voor zijn wiel sprak. Hierbij waren ook de Zeereerw. Pater Prior en de Zeereerw. Pater Rec tor aanwezig. Nadat de neomist de pries terlijke zegen gegeven had werd hij naar zijn ouderlijke woning begeleid door de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksver maak. Ruiters te paard, de Gymnastiek vereniging R.K.J.B., het Knapenkoor St. Theresia en het Buurtcomité, waarna hem een zanghulde wachtte van de schoolkinderen uit de buurt. Zondagmorgen ging de neomist ver gezeld van Ruiters te paard, de Kon. Harmonie Volksvlijt 'en Volksvermaak, de Gymnastiekver. R.K.J.B. en het Buurt comité, de Geestelijkheid, Bruidjes en maagden en een grote schare familie leden naar de St. Theresiakerk, om al daar zijn eerste H. Mis op te dragen. De Zeereerw. Pater Rector hield de feestpredicatie. Na de H. Mis brachten de parochianen e'en hulde op het school plein. Sprekers waren o.a. de voorzitter van het kerkkoor de heer W. Smits, de voorzitter van de Kon. Harmonie Volks vlijt en Volksvermaak, de heer P. Brokx, de heer A. Verschuren namens de pa rochie. Enkele bruidjes boden in een aar dig dialoog het cadeau van de buurt aan. dat bestond in een schrijfmachine. Van de parochie kreeg hij een kazuifel. Ver der kreeg hij van de familie een kelk en een fiets aangeboden. De harmonie bracht een serenade en de gymnastiek vereniging RKJB gaf een kleine demon stratie. Van de receptie die hierna ge geven werd werd zeer druk gebruik ge maakt. 25 JAAR DIRECTEUR SCHOENFABRIEK. Het zilveren jubileum van de heer P. Brokx als directeur van de N.V. Schoen fabriek v.h. J. Schaapsmeerders, Van Strien en Co. wordt vandaag. Dinsdag 16 Aug. gevierd. Om 10 uur was er een feestelijke bijeenkomst voor het personeel van de fabriek in de zaal van Hotel van Iersel. Vanavond om 8 uur zal de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak een serenade brengén. miwYïn In alle opzichten is 't Volksfeest dat Waalwijks Belang, de traditie getrouw, ook dit jaar weer op 15 Augustus organiseerde, een schoon en zeer geslaagd festijn geworden. Het weer, de zeer belangrijke fac tor voor het welslagen van zo'n feest, was stralend en tot aan het nachtelijk uur mild en zacht. De publieke belangstelling voor alle onderdelen van het programma was zeer, zeer groot, op sommige mo menten overweldigend. En dan was er het programma zelf; van een rij ke gevariëerdheid bood het de tal lozen veel schone momenten, die zeer werden gewaardeerd. Zo werd het een echt Volksfeest, waarmee we Waalwijks Belang van heler harte mogen gelukwensen en dat ons weer belangstellend en ver langend doet uitzien naar het volks feest van het volgende jaar. Er was grote belangstelling voor het eerste punt van het programma: het wagenspel, dat voor het eerst opgevoerd werd op het Raadhuis plein. Het wagenspel is steeds van af zijn vroege oorsprong bij uitmun tendheid een spel voor het publiek geweest en het blijkt ook op de dag van vandaag een grote aantrek kingskracht te hebben. Een paar muzikanten maakten vrolijke mu ziek toen (je wagen naar het Raad huisplein trok en toen alles in ge reedheid werd gebracht om, zelfs voor de vastgestelde tijd, te kunnen beginnen. We hebben ons afgevraagd hoe 't er vroeger bij een wagenspel naar toe ging. Men beschikte toen im mers nog niet over versterkers, ter wijl men zich toch, zoals ons de his torie meldt, zeer verstaanbaar kon maken en zeer de belangstelling van „het geachte publiek" wist te trekken. Nu slaagde men er, jam mer genoeg, zelfs met versterkers nog niet in zich geheel en al ver staanbaar te maken. Men zal er goed aan doen aan dit punt de vol gende maal bijzondere aandacht te besteden, want het is van wezenlijk belang voor het welslagen van zo een spel. Men speelde Ad. Sassen's wagenspel „Het spel van Sint Jo ris"; de uitvoerende waren leden van de toneelvereniging O.O.G. en zij stonden onder regie van de heer Tiny v. d. Heijden, die het wagen spel volkomen in zijn wezen liet en het spelen deed, zoals het gespeeld moet worden. Jan v. Delft was de Spullebaas, die in het spel dat zijn troupe op voerde, de voorname rol speelde van Koning. De Ridder Sint Joris werd in de vertolking van Huub Brokken een krachtfiguur; Toosje Timmer mans was de lieftallige konings dochter, wier lieftalligheid de rid der inspireerde tot roemruchte da den en ten slotte was er Nelis Dek kers, de pandjesbaas, die vooral 'n pracht van een draak op de wagen deed kruipen. We zeiden, de publieke belang stelling was groot en degenen die er dicht bij stonden genoten ook zeer van dit typische spel. De wagen spelers trokken achtereenvolgens naar Besoyen, Baardwijk en de St Antoniusparochie; het was een ge zellige tocht en de opvoeringen trokken overal grote belangstelling, temeer omdat nu ook de microfoons een betere opstelling kregen, zodat dit eerste deel van het Volksfeest programma zeer goed geslaagd ge noemd mag worden. Zeer in de smaak viel ongetwij feld ook het eerste optreden van de Poolse Dansgroep „Polonia" uit Breda, die om half vijf hun spel van blij bewegen begonnen op 't kleur rijke plancher, dat het gemeentebe stuur weer had laten aanbrengen op het Marktplein. De originele Poolse costumes van deze keurige groep, hun ongedwongen, maar niettemin zeer gedisciplineerd dansen van de onvolprez endansen van 't Poolse volk, boeide de aanwezigen zeer en deed velen verlangend uitzien naar hun tweede optreden in de avond uren op 't feestelijk verlichte plan cher. Maar eerst werden er nog andere punten van het program afgewerkt, spectaculaire onderdelen, die ook zeer zeker ten volle gewaardeerd werden door het Waalwijkse pu bliek en de velen uit de omgeving die er getuige van waren. EEN INDRUKWEKKENDE TAPTOE. Om 7 uur ongeveer arriveerde aan de Putstraat het muziekcorps van 't Regiment Genietroepen te 's-Herto- genbosch; het korps maakte een mars door een groot gedeelte van het centrum. De belangstelling was zeer groot. Geen wonder, het korps trok de volle aandacht, niet alleen door de prachtige zeer stijlvolle blauwe, met goud en rood gesierde ceremoniële uniformen, maar ook door de voortreffelijke discipline die deze militairen aan de dag leg den en door de prachtige muziek, die het betrekkelijk kleine korps, met zijn fiere di'umband maakte. Deze eigenschappen kwamen vooral tot gelding, toen om half 9 het korps een militaire taptoe ver zorgde op het Raadhuisplein. De belangstelling voor dit in Waalwijk zeer bijzondere gebeuren was enorm. En iedereen die hiervan ge tuige was (de belangstelling was dermate groot, dat niet iedereen even goed kon volgen wat er ge beurde) genoot ten volle. Prachtige parade-marsen voerde 't korps uit, dan weerklonk er innige koraalmu- ziek, even later klonk vanaf het Raadhuisbordes het voortreffelijke musiceren van de solotrompettist en dan dreunden weer de marsen over het luisterende plein. Het Wilhel mus, gespeeld, zoals we het altijd gespeeld wensen, besloot deze tap toe, die we met recht en reden het hoogtepunt mogen noemen van dit volksfeest, het stijlvolle en voorna me hoogtepunt. De kapelmeester oogstte met z'n korps een groot suc ces. Niet minder echter was de be langstelling voor het tweede op treden van de dansgroep Polonia uit Breda; weer trok de kleine keur- groep met 't wapen en de vlag van Polen naar 't plancher op de Markt en weer maar nu in het zilveren licht van de lampenslingers dansten zij de dansen van hun va derland en weer genoten de tallozen van dit keurige programma-onder deel. Het prachtig verzorgde plancher voldeed uitstekend. ECHT VOLKSFEEST. Het volksfeest werd een volles- feest in de meest letterlijke zin van het woord, toen vanaf 10 uur de ge legenheid werd gegeven te dansen in de openlucht op het plancher. De Mblody-band o.l.v. de heer P. v. d. Hoven, verzorgde de dansmuziek en honderden vermaakten zich op cn rond het plancher, zodat 't Markt plein herschapen werd in een grote gezellige balzaal, waar tot het mid dernachtelijk uur veel en prettig vertier was. Het was het vrolijk besluit van 'n in alle opzichten geslaagd volks feest, waarvoor de Waalwijkse be volking en de velen van buiten Waalwijk die er mee van genoten, het bestuur van Waalwijks Belang, dat alles keurig had georganiseerd en voortreffelijk getimed, ongetwij feld zeer erkentelijk zijn. De medewerking van 't gemeen tebestuur en van de politie was ook thans weer voortreffelijk en een grote steun voor de organiserende vereniging. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer E. Thijssen Jzn, onderwijzer aan de St Clemensschool alhier, slaagde dezer dagen voor 't examen Hoofdacte A. OEFENING EN VERMAAK NAAR BELGIË. In de kleine uurtjes van, Maandagmor gen keerde de liedertafel terug van haar goedgeslaagd uitstapje naar het overbe kende Dinant en de wonderschone Maas vallei tussen deze stad en Namen. Vroeg in de morgen van Zondag startten drie Musa-bussen met ca. 120 dames en heren voor een vroege H. Mis in 's-Hertogenbosch, waarna de grote reis aanving, die zou besloten worden met een concert op de Groenplaats te Antwerpen, als deelname aan het 57e Bestendig Festival van de stad. Na het ontbijt op het mooie Markt plein van de stad St. Truyen met zijn eeuwenoude stadhuis, kerken en gevel tjes, werd de tocht voortgezet door het steeds mooier wordende landschap voor een langer verblijf in Dinant met zijn ve le bezienswaardigheden. Op de terugweg werd nog geruime tijd doorgebracht in Brussel en Antwer pen, waar om klokslag negen het koor op de kiosk werd verwelkomd door de gedelegeerde van het stadsbestuur. Een talrijk en aandachtig publiek was aanwezig voor het speciale opera-pro gram, onder leiding van de heer L. Sars, met begeleiding van de heer Wilmont en een steeds groeiend applaus bewees dat het gegevene ten zeerste in de smaak viel. Met nog een gezellig samenzijn in Breda werd dit geslaagde uitstapje be sloten. j I I I Ongetwijfeld zal de vdcantie oor zaak zijn dat het overlijdensbericht van de zo bekende oud-leraar Duits van de R.K. Waalwijkse H.B.S., de heer Odekerken, ons alleen via de Echo bereikte en (nog) niet door afkondiging in de parochiekerk, waar hij zo vele jaren trouw aan wezig was. Het zal velen vergaan zijn zoals mij: men kan direct niet begrijpen dat iemand, die zo kort geleden nog, naar 't scheen, monter en gezond hier afscheid nam van alle vrienden en oud-leerlingen, om van een wel verdiende rust te gaan genieten, nu plotseling en volkomen onverwacht uit het leven wordt weggeroepen. Dan voelt men het betrekkelijke van alles in dit leven en hoè de mens wel wikt, doch God beschikt. Een goed mens, een trouw leraar en een groot vriend van Waalwijk en speciaal van de Waalwijkse jeugd ging heen. Nu bij mij veel jaren liggen tus sen de H.B.S.-jaren, dus de les-uren van mijnheer Odek/erken, en van daag, denk ik en met mij onge twijfeld velen der oud-leerlingen niet met veel voldoening maar met weemoed en enigszins triest hier aan terug. Eerst nu gaan we besef fen dat we een nobel en goed mens, een echte vriend en leraar ten dele onbewust hebben miskend en met weinig sympathie hebben bejegend. Vele dagen, honderden les-uren van een lang schooljaar. Niets en niemand kan hieraan nog iets veranderen; een wrang gevoel, deernis en (te late) sympathie res ten ons Dat de H.B.S.-jeugd van heden dit bedenken moge bij 't be oordelen en waarderen van haar leraren. Wat ons nog te doen staat is een diep gemeend en eerlijk ge bed voor zijn zielerust. Hopelijk zal binnenkort een H. Mis in Waalwijk namens de H.B.S. en oud-leerlingen vele stille vrien den van de heer Odekerken vereni gen voor een laatste groet en geza menlijk gebed. Moge hij de rust, die hem hier zo dikwijls onthouden is, voor eeuwig zi,jn binnengegaan. Hieraan zal nie mand van ons twijfelen, immers zijn vagevuur dat waren wij. Een oud-leerling. WAALWIJK BEZOEKT NIJMEGEN. De gemeenteraad van Waal wijk met B. en W. aan 't hoofd bracht vorige week Vrijdag een officieel bezoek aan Nijmegen. Na in de ochtend op 't Nijmeeg se raadhuis door de burgemees ter, mr. Ch. Hustinx, te zijn ont vangen, werden de raadsleden in gelicht over liet nieuwe stads plan van de Keizer Karelstad door ir. B. Fokkinga, stedebouw- kundige. De burgemeester van Waalwijk, de heer J. L. P. AI. Teijssen, sprak een kort dank woord. Daarna bezichtigde de Baad woonwijken, scholen en nieuwe fabrieken te Nijmegen. Ook werd een bezoek gebracht aan het Goffertpark in verband met het scheppen van recreatie ve ruimten te Waalwijk. MOOI SUCCES. /De gilde St. Crispijn en Crispinianus van Besoijen nam 1.1. Zondag deel aan het gilde feest te Lage-Mierde ter gele genheid van het 40-jarig Hoofdmanschap van Helmus Swaanen. Het eerste viertal wist met 12 punten van de twaalf schoten'de eerste korps- prijs te behalen, terwijl ook het Konings- kruis door dhr. H. Mulders en de eerste kampioensprijs door dhr. W. v. d. Broek werden behaald. Bovendien wist de heer H. Mulders beslag te leggen op de 4e per sonele prijs. De vendelier dhr. Merks zat in de jury, zodat jammer genoeg door het gilde niet aan het vendelen kon worden deel genomen. Bravo, gildebroeders, het is mooi en prachtig, maar er is nog meer te bereiken. E. H. B. O. De E.H.B.O. afd. Waalwijk gaat Za terdag a.s., 20 Aug., een grote straat collecte houden. De E.H.B.O., die hier in Waalwijk in haar bijna 5-jarig bestaan reeds zo'n belangrijke plaats is gaan in nemen, die voor velen een begrip van hulp en naastenliefde is geworden, komt nu een beroep op U doen. Altijd staat de E.H.B.O. voor U klaar, doch heeft nu Uw hulp en sympathie nodig. Laat toch Zaterdag de collecte-bussen niet aan U voorbij gaan zonder er een milde bijdrage in te hebben gestort. Stelt door Uw belangstelling en Uw offer de E.H.B.O. in staat, in Waalwijk haar nuttige taak te blijven vervullen. Mis schien heeft U zelf reeds ondervonden hoe belangrijk haar werk wel zijn kan, of zult U of een der Uwen dit zelf nog eens aan „den lijve" ondervinden. DRUMBAND NIEUWS. De Ka jotters Drumband hsccft grotse plannen. Op 25 September zal de drumband zijn eerste lustrum vieren; zij doen dit met een Nationaal Drumbandconcours, zodat heel Waalwijk zal meegenieten van dit feest. Iedereen zal echter begrijpen dat voor een dergelijk concours veel werk moet worden verzet en veel geld nodig is. Wat het werk betreft, hiervoor zijn diverse comité s samengesteld, zoals co mité van ontvangst, wedstrijdleiding, ter reinen, reclame, prijzen en pers en pro paganda, kortom ieder lid van de Drum band is ingeschakeld om dit grootse feest te doen slagen. Enkele acties draaien reeds op volle toeren en wel op de eerste plaats de Ju bileum-Loterij. En nu weten wij wel dat het iedere dag wat anders is, maar voor de Drumband hebt U natuurlijk graag die twee kwartjes voor een lot over, waardoor U tevens kans hebt, één van de prachtige prijzen in de wacht te sle pen. Koop daarom zo'n lot en steun daar mee de drumband. En dan de actie voor fabrikanten en l'E zakenlui, waarvan U reeds -vorige week in ons blad hebt gelezen. Dit belooft iets groots te worden; reeds velen hebben hun bijdrage gestort en wij hopen natuurlijk, dat zij die dit nog niet gedaan hebben, dit voorbeeld zullen vol gen. Het zal voor de jongens van de drumband eén aanmoediging zijn om in de toekomst nog meer hun best te gaan doen.. U kent allen het adres: Unifor- ipenfonds Kajotters Drumband, N.V. Rot terdamse Bank te Waalwijk. Doe allen mee en maak het feest com pleet. EEN ZELDZAME VERZAMELING OOIEVAARS. Zaterdag en Zondagavond was het een ware ooievaars-invasie in onze gemeen te. Zag men er eerst op de fabrieks schoorsteen en het fabrieksdak der fa. G. en W. enige zitten, tenslotte verza melden ze zich op de nog van het oude graanpakhuis aan de haven tot een ge tal van 14, dat de daarop volgende avond opliep tot 17 stuks. Een zeldzaam schouwspel, dat dan ook veel belangstelling trok. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden bril, regenbroek, capuchon, actetas, damesrijwiel, hazewind, twee bankbiljetten van f 2.50, zwarte ceintuur, badhanddoek en zwembroek, gummire genjas, grijze ceintuur, jongenswindjack, zeiljopper, sleutel, badhanddoek. Verloren lage bruine herenschoen, broche, zilveren sierspel met parels en diamantjes bezet, rode portemonnaie m. inhoud, witte oorbel, belastingkaart van bromfiets, ledeten boodschaptas, zwem pak, donker blauwe damesportemonnaie met inhoud, zwembroek, jongensfiets, donkerbruine portemonnaie, sportfiets, bruine boodschaptas met inotorgei4?ed- •schap, regenjas, beige jongensjas, zwar te plastic damestas. AGENDA. Wo2nsdag geen repetitie voor dames koor Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie mannenkoor Oefening 'en Vermaak. Twee Kolommen. Zondag a.s. vangt WSC aan piet het officiële oefenprogram ma ter voorbereiding voor de na derende competitie. Gisteren reeds hebben enkele elftallen, waaruit het eerste elf tal geformeerd wordt, een onder linge wedstrijd gespeeld, waarbij het vertoonde spel van primaire en de uitslag uiteraard van on dergeschikt belang was. Zondag a.s. speelt WSC de eerste wedstrijd en wel tegen het sterke profelftal van TOP uit Oss. TOP schijnt momenteel over een uitstekend elftal te be schikken, zodat de toeschouwers dus van een prima wedstrijd kunnen genieten. WSC heeft de laatste weken duchtig getraind ën kan momenteel een sterk elf tal presenteren, mede door liet feit dat de drie nieuwe aanwin sten van WSC Zondag a.s. ook zullen meespelen. De weck daarna reist W£0 naar de tweede klasser Wester kwartier uit Loosduinen, een te genstander die in de Westelijke 2c klas steeds een toonaangeven de rol heeft gespeeld. Na deze wedstrijd speelt WSC de daaropvolgende Zondag thuis tegen de oude rivaal ODC uit Boxtel. ODC is ook van WSC steeds een geduchte concurrent geweest en beschikt ook over 'n goed elftal, dat pas naar de 2de klas is gepromoveerd. Het eerste elftal van WSC heeft jdus een prima oefenprogramma, waarvan veel te leren valt voor jde spelers en dat voor de toe- jschouwers zeer interessant zal pijn. NEDERLAAG-TOURNOOI RWfr- RKC 3—1. i Beide elftallen verschenen met nieuwe gezichten en nieuwe op- Stellingen. RWB heeft vooral ivoor de rust het beste van 'l spel gehad en was voortdurend ster- 'ker, waardoor RKC verschillende corners moest toestaan. RWB bleef gevaarlijker, tot er weer 'n aanval van links hij rechtsbuiten Wijt vliet kwam en hij met een rustig trapje 10 liet aanteke nen. De aanvallen van RKC .strandden meestal op de RWR- achterhoede, waarvan Jos in de goal deze middag weer zeer be trouwbaar was. Wij noteerden nog een vliegend schot van de RKC-rechtsbinnen, dat via de lat .over ging. Ruststand 1 0. 1 Na de thee trachtte RKC de /bordjes te verhangen, wat hen ;uit een corner door hun rechts buiten dan ook met een strak schot gelukt, 11. RWB laat jzich niet ontmoedigen en het is wéér uit een voorzet van links dat Wijtvliet er 21 van maakt. RKC geeft zich echter nog niet gewonnen, doch hun aanvallen worden nog al eens door buiten spel onderbroken. Als Mandema- kers uit een bekeken voorzet (van rechts 3—1 maakt, komt «spoedig hierna het einde met een verdiende overwinning voor de 'thuisclub. Het was een faire Wedstrijd en al stond het spel niet steeds op een hoog peil, ge zien de omstandigheden werd er behoorlijk gespeeld. Er was veel belangstelling. Zondag a.s. RWBBaardwijk. Donderdag 18 Augustus na de training belangrijke bespreking voor de spelers van alle elftallen betreffende de aanstaande com petitie en de ongevallenverzeke ring. RWB-JEUGDREIS. Het was Zaterdag vroeg uit de veren voor de R\VB-ers, en de bus kon dan ook precies om 8 uur vertrekken. Begrijpelijker- wijze heerste er een opgewekte stemming. Spoedig werden de iMoerdijkbruggen gepasseerd en deze pronkstukken van Hollands glorie hadden veel bekijks. Rot terdam met het Feijenoord-sta- dion heeft in vele jeugdige har ten ongetwijfeld toekomstvisioe nen gewekt. De twee tunnels werden in no time genomen en in snelle gang ging men op het doel afDen Haag en het strand bij Scheveningen, waar velen voor het eerst met de zeer op een natte manier kennis maakten. Van Madurodam werd intens ge noten, evenals van Panorama Mesdag. En passant zagen we ook nog het jaarlijkse Haagse bloemencorso. Het belangrijkste waren natuurlijk de twee voet balwedstrijden. Bij Laakkwartier werden wij ontvangen door het bestuur endoor Pluvius, en dit betekende een half uur ver traging. De kleinste jeugd kon 't niet halen en verloor met 62. RWB A bracht de balans weer in evenwicht door de Hagenaars met 43 te kloppen. Na afscheid genomen te hebben van onze vriendelijke gastheren, ging het weer huiswaarts. Allen hebben genoten van de ze inooie reis en de jeugdcom missie komt dank toe voor de keurige regeling van een en an der. ertrouwen wij dat hierme de de onderlinge band weer ver sterkt is. FIFA-ELFTAL OVERSPEELDE ENGELSEN. Zaterdag bond het Europese continentale elftal de strijd aan tegen het Engels elftal. De con- inentalen toonden zich de onbe twiste meerderen van de Engel se professionals en wonnen met 4—1. In het laatste kwartier, toen de Zuidslaviër Voekas drie goals maakte (hij was met de Fransman Kopa de grote uit blinker) was het Engels elftal totaal uitgespeeld. Competitieindeling KNVB. District Zuid. Ie klas. Alliance Almania Brabantia Kimbria Maurits Roermond Schijndel Sportclub Emma TSC Vlissingen •-VSV '34 WH 16 2e klas A. Baardwijk Boxtel Gemerl JVC '31 ODC OSS '20 Sart o SET De Spechten Taxandria Uno Animo Veloc 2e klas B. Axel DESK Dongen Goes Hulst Internos Middelburg MOC '39 RAC Rood Wit W. Roosendaal WVO Res. 2e klas B. Alliance 2 BSC 2 BW 3 DESK 2 Internos 2 Longa3 NAC 3 NO AD o RKTVV 2 Willem II 3 3e klas B. Concordia SVD GSBW GW Heusden Hieronymus St. Michielsgestel Reusel Sport RKDVC RKTVV SCB VOAB Zwaluw VFG 3e klas C. BSC DHV Gudok Hero RKC RWB De Schutters Veerse Boys VES '34 Virtus WSC Zierikzee 4e klas B. Blauw Geel '38 BMC HVCH Nooit Gedacht OJC Rhode RKJVV RKSVA Vlijmense Boys Zuilbommel Nog één candidaat uit de Afde ling Noord-Brabant. 4e klas E. Haarsteeg Hilvaria Nevel o Nieuwkuijk Oisterwijk Ons Vios SVG TAC Were Di Wit Zwart Zigo Res. 3e klas P BW 4 Concordia SVD 2 GW 2 St. iMicihelsgestel 2 OJC 2 OSS '20 2 RKC 2 RKDVC 2 Willem II 4 WSC 2

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 4