P S DE LMGSTRMT 9Sd t$po.hi Ir H UEimmi DRUNEN HEUSDEN SPRANG-CAPELLE SPRANG-CAPELLE ZS SPRANG WASPIK L00N-0P-ZAND ZWEMSPORT VRAGEN EN MENINGEN ONZER LEZERS iTJ DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1955 6 w.s.c. AAA V V Zoifdags-artsendienst. Dr v. d. Wouw. Benoemd. Tot Hoofdonderwijzer aan de R.K. Meisjesschool te Heusden is be noemd met ingang van 15 October de heer P. v. Gils, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier. K. V. P. De propagandisten der K.V.P., af deling Drunen, hadden Dinsdag avond een bijeenkomst in de zaal van de heer Th. Elshout. De heer A. Kamp, voorzitter der Statenkring Heusden, gaf op deze avond een zeer leerzame uiteenzetting over de waterstaatkundige toestand, de ruil verkaveling en de verhuisproble- men in het gebied tussen Dommel en Afwateringskanaal en de Maas en Afwateringskanaal. Uitvoerig behandelde spreker de waterbe heersing en ruilverkaveling in dit gebied, twee onderdelen die rijk en provincie gelijk willen oplossen. De heer W. Roozen, propaganda leider der K.V.P., noemde op deze avond ook nog enkele getallen voor Drunen. De bliksem-actie leverde aldaar ruim 200 leden op, zodat het totaal thans ruim 800 bedraagt. Bin nenkort zullen de propagandisten beginnen met het ophalen der con tributie. Voetbal. As. Zondag zal R.K.C. uit Waal wijk de gast zijn van R.K.D.V.C., om deel te nemen aan het Henk Ro- meijn Nederlaagtournooi. In de eer ste drie wedstrijden van dit tour- nooi wist R.K.D.V.C. ongeslagen te blijven. Of dit ook a.s. Zondag zal lukken, staat nog te bezien. R.K.C. mag zeker niet tot de zwakste deel nemers gerekend worden. Een re den te meer dus om weer een aar dige wedstrijd te kunnen verwach ten. Aanvang half drie. Voetbal ten bate van het Anjerfonds. A.s. Zaterdagmiddag zullen op 't voetbalterrein van de V.V. Heusden alhier enkele voetbalwedstrijden worden gespeeld tussen elftallen van de scheepswerf van Jan Smit Czn te Alblasserdam en «van de scheepswerf van De Haan en Oerle- mans alhier. De wedstrijden zullen door muziek worden opgeluistei'd. De opbrengst komt ten goede aan het Anjerfonds. Collecte-opbrengst. De collecte welke Zondag 14 Au gustus j.l. alhier werd gehouden in het kader van de 08-14 actie van het Katholiek Thuisfront, heeft 30.95 opgebracht. Chr. Landbouwhuishoudschool. Het getuigschrift van de 2-ja rige primaire opleiding (art. 32 van de N.O.-wet), werd behaald door: Annie van Baardwijk, Jet Bax, Adri Braspenning, Dina van Beek, Gerda van Escn, Reina v. d. Hoven, Jopie Molengraaf, Han- nie Pruijssers, Anneke Rosen- brand, Lena Varossieau, Annie Vos, Jaantje Waarts, allen te Sprang-Capelle; Coba Timmer mans te Kaatsheuvel; Truus Blom en Corrie de Jong, Waal wijk; Lientje Martinus, Clasien de Booij, Dora Pruijssers, Was pik; Lina van Dalen, Ria van Eersel, Corrie van Ecrsel, 's Gra venmoer; Paulien de Borst, Oos terhout; Annie Dank, Hennie Kerstens, Raamsdonksveer. Een leerling werd afgewezen. Het diploma van de 2-jarige naaicursus behaalden: Lina Sterrenburg, Jannie de Graaff, Dina Nieuwkoop, G ijsje Nieuwkoop, Clazien Paans, Riek van Peer, Riek Sprangers, Rina v. d. Schans, Marietje Lagranri, Annie de Haar, Betsie de Rooij en Aleida Kruidbos, allen te Sprang-Capelle; Gerda Blom te Raamsdonk; Maaike de Rooij te Waalwijk en Reina de Rooij te Kaatsheuvel. Het diploma van de driejarige naaicursus behaalden: Bartje v. Bruchem, Dina Hoef nagel, Willy Timmermans, allen te Sprang-Capelle; Maaike de Rooij, Dina van Heijst, Hannie van Heijst, Adri Verlee, Josina van Seist, allen te Waalwijk. Het diploma van de 2-jarige knipcursus behaalden: Dirkje de Bie, Lucie Klein- loof, Ali van Pelt, Jannie Snij ders, Nellie Vos, allen te Sprang- Capelle. Sprangse Verkenners op bezoek bij Bergneustadtse Padvinders. „We mogen het zien als een sym bool van onze wereldbroederschap, dat de jeugd van twee volkeren, die ruim 10 jaar geleden elkaar nog be streden, elkaar nu helpen in letter lijke zin bij het beklimmen der ber gen en het bereiken van de too". „Zal de Europese gedachte ooit verwerkelijkt worden, dan moeten we beginnen met en bij de jeugd". In deze twee zinnen, uitgespro ken bij de slotbijeenkomst van de Sprang-Capelse padvinders met hun Bergneustadtse kameraden, kunnen we de betekenis samenvatten van dit internationale kamp, waaraan behalve de genoemde groepen, ook nog een tweetal Amerikaanse pad- Vuiders deelnamen. Drie jaar geleden ontmoetten de groepen elkaar „toevallig" in Ant werpen en uit deze „toevalligheid" groeide een wederzijdse kameraad schap, die culmineerde in dit twee de bezoek van de Jan de Rooy- groep aan de Stamm Feste Neu- stadt, nadat twee jaar tevoren reeds een eerste bezoek had plaats ge vonden en het vorige jaar de Duit se padvinders in Sprang op bezoek waren geweest. Maandag 1 Aug. werd gestart. De eerste rust was te Arcen. Van hier uit reed men Dinsdag naar Keulen, waar een Voorcommando uit Berg- neustadt de Nederlandse gasten verwelkomde. Na de nacht in Keu len te hebben doorgebracht, werd Woensdag de tocht naar Bergneu- stadt voortgezet. Helaas regende het bij stromen, maar gelukkig werd 't halverwege de tocht naar het. eind doel droog; alles was kletsnat. In Bergneustadt had men hierop ech ter gerekend en na de begroeting stond een Warme maaltijd gereed en konden kleren en tenten ge droogd worden in de droogi*uimte van een grote fabriek. De gemeente stelde de gymnastiekhal beschik baar voor overnachting. Een „Saffiaan Printed" porte feuille, zó knap gemaakt, dat zij bijna niet van leer te onderscheiden is. Een tech nisch volmaakte portefeuille (door de modernelasmethode worden de naden één geheel), met twee grote geldvakken, één vak voor zilverbons, foto's of abonnementen; en één, met een drukknoop af gesloten portemonnaie, kunt U nu bestellen voor nog géén gulden. En dit is maar een enkele van de vele aanbiedingen die de leden van onze post orderclub regelmatig per post persoonlijk krijgen toege zonden, zonder enige koop verplichting. Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub) zo'n portefeuille, leverbaar in groen, bordeaux, zwart en een heel mooie bruine kleur (die wij U het meest adviseren) voor wi umv WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117600 R'DAM Donderdag scheen stralend de zon en kon het kamp worden opge bouwd. Naast het kampterrein, om geven door hoge bergen, stroomde .een helder beekje en in de dichte bossen was hout genoeg voor de kookvuren. Vanuit dit ideale kamp werden tochten gemaakt te voet of per fiets naar Liberhausen met zijn merkwaardig kerkje uit de 12e eeuw, naar de Agger- en Listertal- sperre. De daaropvolgende Woens dag werd opgebroken voor 'n trek tocht met einddoel Dillenburg. De eerste etappe, die voor een deel door het Sauerland en het Wester woud voerde, was de zwaarste. Et telijke bergen moesten onder felle zon worden overwonnen met de zwaar bepakte fietsen, die al zwe tend en zuchtend omhoog moesten worden geschoven. Om iedere me ter moest men vechten tegen hitte en dorst, zwaarte en hoogte. De vol gende dag ging het hoofdzakelijk bergafwaarts en werd Dillenburg, de bakermat van ons koningshuis, bereikt. Natuurlijk werd een bezoek gebracht aan de ruïne van het oude stamslot der Oranje-Nassau's, aan 't museum, gewijd aan de geschiede nis van dit geslacht, aan de 700 jaar oude linde, waaronder Willem de Zwijger de afgezanten uit de Ne derlanden ontving en dwaalde men door de smalle straatjes van het Middeleeuwse stadje, dat zo nauw met onze geschiedenis is verbonden. Daarna werd de terugtocht begon nen. In verschillende etappes door het dal van de Dill en de Sieg werd weer naar Keulen gekoerst, waar de Zondag werd doorgebracht. Maandag werd Horst bij Venlo bereikt en Dinsdagmiddag waren de jongens behouden terug in Sprang-Capelle na een prachtig ge slaagd Zomerkamp, dat nog lang in de herinnering zal blijven voortle ven. De ESMI-rolschaatsen krijgen internationale belangstelling. Dezer dagen werd de directie der ESMI Metaalwarenfabriek te Sprang verrast met een bezoek van een Engelse fotograaf. Hij was op de ESMI-rolschaatsen attent ge maakt door een fotoreportage in één van de Nederlandse geïllustreerde bladen. Het meest trok wel zijn aan dacht de inrijders van de ESMI- rolschaatsen. Ter ere van de buitenlandse gast werden de inrijders dan ook direct op de rolschaatsen gezet en weldra trok het gezelschap er op uit. De inrijders werden op hun reis vele malen op de gevoelige plaat vastge legd, waarbij ook de mooie lande lijke omgeving van Sprang niet ver geten werd. Al deze foto's zijn bestemd voor bekende buitenlandse bladen in En geland, Frankrijk, België, Duits land, Australië, Zuid-Afrika en Amerika. Inderdaad, èn de ESMI-rolschaat sen én Sprang gaan een grote bui tenlandse belangstelling genieten. Zoals wij reeds in de editie van Dinsdag j.l. mededeelden, komt a.s. Zondag 't sterke prof- elftal van TOP uil Oss 'n vriend schappelijke wedstrijd spelen te gen het versterkte WSC. De op stelling van TOP is als volgt: Doel: Van Hoorn. Achter: Van Bakel (ex-OSS) W. Wijnen. Midden: v. Orsouw, Huinink, M. Wijnen (ex-Wilhelmina). Voor: Doornebos (ex-Go Ah.) J. Taks (cx-BVV)P. Taks (ex- BVV).1. Vos; L. Jacobs (ex- BV V.) Het profelftal van TOP heeft dus een behoorlijke versterking ondergaan, zodat op een prima wedstrijd kan worden gerekend. WSC, dat nu ook een sterk elftal kan presenteren, zal alles in het werk stellen om tegen de oude rivaal TOP een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. De aanvang van de wedstrijd is bepaald op half drie. R.W.B. Nederlaagtournooi. Voor Zondag 21 Augustus is vastgesteld de wedstrijd RWB— Baardwijk. De reeds gespeelde wedstrijden zijn voor RWB in 'n onverwacht, doch verdiend suc ces geëindigd. RWB moet nood gedwongen zoeken en tasten naar de juiste opstelling en heeft met dit tournooi hiervoor een mooie gelegenheid, en tevens om zich voor de komende competi tie te prepareren. De vraag is, wat RWB tegen de plaatselijke 2e klasser Baardwijk zal preste ren. Zullen de Julianamannen de leiding kunnen nemen? Deze vraag zal Zondag opgelost kun nen worden, waarvoor een stij gende belangstelling is. Aanvang half drie. 12 uur RWB 2 tegen RKDVC2 uit Drunen. WAALWIJK. Woensdagavond werden in het gemeentelijk zwembad ,,'t Hoefs- ven" vriendschappelijke polo wedstrijden gehouden. De waal- kijkse Zwemvereniging fungeer de als gastheer. Er werden een viertal wedstrijden gespeeld. De uitslagen hiervan waren: WZY Waalwijk—TRB Tilburg heren 42. WZV—TRB Adsp. heren 0—3. WZVBRB, Den Bosch da mes 04. '1 RB- BRB Heren 0—1. 25 Jaren Directeur van een Schoenfabriek. Dinsdag j.l. werd het zilveren ju bileum gevierd van de directeur van de N.V. Schoenfabriek v./h. Schaapsmeerders-v. Strien Co., de heer P. Brokx, die 25 jaren als zodanig aan deze fabriek verbon den is. Samen met zijn compagnon heeft de heer Brokx destijds deze zaak tijdens de crisis-jaren gaande weten te houden. Hij bracht er een geleidelijke, maar zekere groei in en het werd een bedrijf van bete kenis, vooral ook voor de Waspikse gemeenschap. Geen wonder dat, hoewel er aan Hit jubileum weinig ruchtbaarheid gegeven was, de be langstelling die dag groot was. Tal van cadeaux en een schat van bloe men werden aangeboden. Naast de talrijke zakenrelaties gaven ook de Zeereerw. Heer Pastoor, de Zeer- eerwaarde Pater Rector en de Edel achtbare Heren Burgemeester en Wethouders blijk van hun belang-* stelling. 's Morgens om 10 uur was er een feestelijke bijeenkomist voor 't per soneel in de zaal van Hotel v. Ier- sel. Daar werd ook de receptie ge houden. Ook de oud mede-directeur de heer J. Schaapsmeerders, was hierbij aanwezig. 's Avonds rukte de Kon. Harmo nie „Volksvlijt en Volksvermaak" uit om de jubilaris een serenade te brengen. De heer M. v. Dongen sprak hem namens de harmonie toe. Bij zijn dankwoord reikte de jubi laris aan de penningmeester van de harmonie nog een geschenk onder couvert aan. Waalwijk, 17 Aug. 1955 Geachte Redactie, Naar aanleiding van de op 15 Au gustus georganiseerde Volksfeesten van „Waalwijks Belang", zag ik gaarne onderstaande opmerkingen in Uw veelgelezen blad geplaatst. Ik heb grote waardering voor de vereniging „Waalwijks Belang", die er steeds in slaagt, door het organi seren van diverse feesten en evene menten, de stad Waalwijk in de be langstelling van het publiek te plaatsen. Doch om deze belangstel ling tot tevredenheid te houden, zul len op sommige punten de puntjes meer op de ,;i" geplaatst moeten worden. En hiermee bedoel ik dan vooral de regelingen en het afzet ten van de plaatsen waar de feesten plaats vinden. Vooral de afzetting rond het plancher was nu niet be paald 100 procent. Ondergetekende wilde om half 5 het optreden be wonderen van de Poolse dansgroep, doch 'kon onverrichterzake terug keren. Alhoewel er op deze tijd hoogstens 6 a 7 rijen mensen rond 't plancher geschaard stonden, was er voor degenen die hier achter wil den aansluiten, geen gelegenheid meer de dansgroep te zien. Men kon, als men van behoorlijke lengte was, de hoofden der groep zien, maar daar was het dan ook mee ge daan. Daar ik een groot bewonder aar van volksdansen ben, was ik 's avonds maar alvast om half 9 bij het plancher gaan staan, alhoewel het optreden pas om half 10 begon. Ik heb ook zeer genoten van deze volksdansen. Niet echter die men sen die er óók al om half 9 stonden aan de bebouwde kant van 't plan cher, want die werden om half 10 door de politie verwijderd en kon den dus ook wel naar huis gaan, daar de belangstelling intussen zo gegroeid was, dat zij nergens meer een plaats konden bemachtigen. Zo ook met de Militaire Taptoe. Hier van heb ik met de velen die reeds een plaats rond het plancher bezet hadden, niet kunnen genieten. Waarom had men voor deze gele genheid de Grotestraat en de Sta tionsstraat niet afgesloten? Dit ge beurt op de marktdagen toch ook, en ik meen wel te mogen veronder stellen dat er nu meer publiek op de been was dan met de marktda gen. Dan had men een grotere ruimte rond het plancher kunnen afbakenen en had iedereen de dans groep kunnen zien, waren er min der platgetrapte schoenen geweest en die vooraan tegen het plancher stonden, hadden geen bdouwe sche nen gekregen. Zo ook met de Militaire Tap toe: hier had men het Raadhuis plein langs het trottoir kunnen af letten en zou deze Taptoe nog be ter tot zijn recht zijn gekomen. Nu stond men met zijn neus er boven op, terwijl het gros van de men sen er niets van gezien heeft. Een Taptoe moet men zien en dat kan bet beste als men afstand neemt. In grotere steden worden er bij zulke gelegenheden betere zorgen besteed aan de afzetting. Voor de verdere organisatie van dit Volksfeest niets dan lof, doch ik m/een uit naam van velen te hebben geschreven, als er bij eventuele volgende feesten aan bovenstaande meer aandacht werd besteed. U dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend J. B. Wij zouden de geachte inzender, die we gaarne plaatsruimte verle nen, willen opmerken, dat het af zetten een groot probleem is, dat o.i. op het Raadhuisplein en elders dit jaar al goed functioneerde dooi de „hekken". Hij heeft volkomen gelijk dat een ruimere afzetting, bijv. langs de trottoirs, beter was omdat dan een groter aantal per sonen een ruimer uitzicht had. Dit zal mogelijk in de toekomst kunnen geschieden, daar, naar wij vernemen, het in de bedoeling ligt het aantal „afzethekken" aanmer kelijk uit te breiden. Dat een ge deelte aan de bebouwde kant langs het plancher moest worden vrijge houden, was voor de medewerken den noodzakelijk, daar zij zich een vorig jaar nergens konden verpo zen. Degenen die daar stonden, moeten dan ook over de afzetting geklommen zijn. Maar wie had ook op zo'n drukte kunnen rekenen? Red. Kaatsheuvel Geachte Redactie, Bij Theo Thijssen's „Kees, de jon gen" thuis, verkochten ze indertijd al echte Brabantse schoenen „uit Kaatsheuvel en Waalwijk en zo. In de jongste tijd hebben wij de wel haast wereldberoemde Efteling ge kregen. De gedwongen winkelne ring is verder reeds lang bedwon gen. De bedrijven liggen een week stil en werkgever en werknemer gaat één week op vacantie. Alleen de Middenstand is in onze gemeen te pas aan twee dagen „vacantie" toe. Waar mag de oorzaak liggen van deze achterlijke behandeling van een bevolkingsgroep? Is het een onderling wantrouwen? Kan men dan langs wettelijke weg deze groep iet tegen zichzelf in bescherming nemen? Waarom kan in Kaatsheu vel niet wat elders als normaal aan vaard is: om de beurt er een week je uit. Dit is de tijd der samenwer king en niet van het elkaar vliegen afvangen. De tijden zijn veranderd. Kom, Kaatsheuvel, doe ook hier eens als een grote gemeente. Het is een gemeentebelang met de tijd mee te gaan. A. P. Rome en de Paus gezien. We zouden nog even terugko men op de Rome-reis, die twee voortrekkers van Kaatsheuvel, buiten hun plan om, gemaakt hebben. Een vavantietrip naar de Eeuwige Stad is in de gedachten van de meesten onzer een uit stapje, dat zich slechts de meer kapitaalkrachtigen kunnen ver oorloven en we staan er dan ook wel een beetje perplex van hoe twee eenvoudige voortrek kers zich deze weelde kunnen permitteren. Doch we hebben 't ver mis als we denken dat met deze reis een kapitaal gemoeid is. Zeker, zonder een cent op zak is deze tocht evenmin te maken als welke reis naar het buiten land ook. Doch wie/weet boe 'n voortrekker zich weet te behel pen, met zelf zijn potje te koken, te slapen in een meegedragen tent, de meeste tochten te voet ol' per fiets afleggend, zal moe- en toegeven dat een reis met ver zorging per autobus of trein heel wat meer vraagt dan zo'n zelfbe dieningstrip. En de reis van onze beide voortrekkers is zo'n zclf- bedieningstocht geweest. Er was gespaard voor een reis naar Flo rence, die per trein gemaakt werd en wekelijks was daar iets voor uitgelegd. Vanuit Florence zouden voettochten gemaakt wor den in de omgeving, volgens een plan, gemaakt door voortrekkers die eveneens deze reis hadden ge maakt. In Perugia troffen onze jon gens een jonge pastoor uit een buitenparochie, die al zijn over redingskracht gebruikte om ben te bewegen naar Rome te gaan om de Eeuwige Stad te bezichti gen en de Paus te bezoeken. En boe de beide voortrekkers ook beweerden dat dit niet in hun bedoeling lag en dat ze later nog wel eens hoopte dit doel te be reiken, het mocht niet baten, zij moesten optrekken naar Rome. En hadden zij daar geen geld voor, hij zou hun dat verstrek ken, want een Nederlander die Italië bezoekt en Rome en de Paus niet gezien heeft, heeft z'n hoofddoel gemist. De reis naar Rome kost 3000 lire en bij zou hun dat geld lenen. Hij had het volste vertrouwen in die eerlijke voortrekkers. En nu gaat het schijnen dat die 3000 lire 'n ka pitaal zijn, doch zegge en schrij ve is dat een bedrag van achttien gulden, lees goed 18. Mochten de jongens deze kans voorbij laten gaan? Ieder van ons zou ze met beide handen aangegrepen hebben en die 18 gulden zouden er bij elk van ons wel gekomen zijn. Dusde voortrekkers trokken naar Ro me. hebben de Eeuwige Stad en de Paus gezien en wij mogen ze daarvoor benijden, dat zij de kans gekregen hebben op zo'n uiterst voordelige wijze dat be reikt te hebben, waarvoor meer deren heel wat geld moeten neer tellen. Kevelaer. Er is een tijd geweest dat de bedevaart naar Kevelaer ook in Kaatsheuvel grote opgang maak te. De bezetting heeft daar een einde aan gemaakt en nadien is het O. L. Vrouw in 't Zand ge weest, die de bewdevaartgangers van Kaatsheuvel op bezoek kreeg. Nü de grote moeilijkheden van de grensoverschrijding wat zijn geluwd, bestaat er bij sommigen in Kaatsheuvel weer belangstel ling voor dit Duitse genadeoord van O. L. Vrouw. En het mag voor hen niet zonder belang zijn dat er thans, nu het 200-jarig bestaan van dit genadeoord ge vierd wordt, weer een gelegen heid geschapen is om aan een bedevaart deel te nemen. Deze gelegenheid staat tot 25 Augus tus a.s. open voor belanghebben den, die zich op kunnen geven voor de pelgrimstocht van 10 en 11 September a.s. met de bede vaart vanuit Vught, bij de Van Heeswijkstraat 44 te Kaatsheu vel. Een geldige pas of een be wijs van Nederlanderschap is voor deze grensoverschrijding nodig. DESK weer actief. Het nieuwe voetbalseizoen na dert met rasse schreden en het bestuur van DESK is overtuigd dat naast de wekelijkse training ook geoefend moet worden in wedstrijden tegen andere clubs. En zo treedt DESK 1 Zondag op eigen veld aan legen DVC 3, een goede 2e klasser uit Krimpen a. d. Lek, waartegen het vorig jaar met 12 verloren werd. Moge lijk dat onze jongens nu op eigen terrein kunnen laten zien dal de ze nederlaag niet de verhouding weergeeft, die de cijfers uitdruk ken. Alle DESK-supportcrs zijn benieuwd hoe hel nieuwe elftal, dat dit jaar de DESK-kleuren te verdedigen krijgt, zijn entree zal maken. DESK 2 gaat een vriendschap pelijke wedstrijd spelen tegen WSC 2. Waalwijk heeft hier min stens het voordeel van eigen veld doch DESK heeft z'n goede naam van de laatste competitie te handhaven. Bouwwerken. Aan de fa. S. J. Pepping en Zn. alhier werd opgedragen het uitbreiden van de magazijnen van de heer P. Schrauwers te Dongen en het bouwen van een cantine, kleedkamers, garages «.ie. met centrale verwarming voor rekening van de bandschoe nen- en lederwarenfabriek van de Fa. Dekkers in de Gasthuis straat te Kaatsheuvel. Volksconcerten. Onze volksconcerten, die van wege de kermis en de vacantie een paar weken hebben stilgele gen, gaan weer door.. Zondagavond treedt de harmo nie St. Jan op, om 8 uur met een groot programma op de kiosk op de Markt onder leiding van di recteur Kuijten uit Tilburg. Het programma luidt: 1. Entree de Concours C. Cori 2. Aquarelles A. Delhaye 3. bete a la Baillie A. Thiry -' £nz? Mars A. Cori j!- J>1> Mars a. Cori b. Hephzitos Bocdijn 7. Cesar en Cleopatra Boedijn 8. Jubileummars Coppens Geslaagd. Te 's-Hage slaagde voor bet diploma Woningstoffering dhr. Jos I'rederiks van de firma A. r rederiks, Woninginrichting al hier. Na met goed gevolg het schrif- jel/Jk examen in Mei afgelegd te hebben, slaagde de heer Piet Bie- mans alhier thans te Eindhoven voor het mondeling examen elec tro technisch installateur. Tour de France. Er zullen er vermoedelijk niet velen van ons zijn, die de Tour de France 1955 in werkelijkheid gezien hebben, doch allen waren wij er voor geïnteresseerd. Deze belangstelling zal wel weer op nieuw blijken, nu Vrijdag 19 Au gustus in het Apollo-lheater de bilm .ja van dit enerverend sportgebeuren draait, 't Is voor Kaatsheuvel en Loonopzand de gelegenheid dit grote sporteve nement op de meest uitgezochte wijze mee te maken. Aeenda. Vrijdag 8.15 uur n.m. Apollo- theater: Tour.de France-film '55. njdag 19 Aug. van 7—8.30 u. n.m. inmanden wedvlucht Vil voorde in café De Sportwereld. Zaterdag 8 uur n.m. Apollo- lheater: Zet 'm op, George. Toe gang alle leeftijden. Zaterdag 7.30 uur n.m. Wijn- leest en Wijnbal in Hotel Smit. Zondag (i uur en 8.30 uur n.m. Apollo-theater: Zet 'm op Geor ge. Toeg. alle leeftijden. Zondag 12 uur matinée hotel Smit, KRO, Ziliba's, Olga Lowi- na en Fred Kemp. Zondag 7.30 uur n.m. groot ca baret met bal na in Hotel Smit. Zondag 8 uur n.m. Volkscon cert op de Markt door de harmo nie St. Jan. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Tentoonstelling Heemkunde. De op j.l. Zaterdag, Zondagen Maandag gehouden Heemkunde- tentoonstejling te Loonopzand is oen grandioos succes geworden. Niet alleen hebben zeer vele dorpsbewoners blijk gegeven ge voel te hebben voor wat er in de loop der ecuwen in ons dorp en streek leefde aan gebruiken op verschillend gebied, doch ook zeer velen uit omliggende plaat sen brachten een bezoek aan de tentoonstelling en volgden met zeer veel interesse de toelichtin gen die gegeven werden. Het grootste succes van deze tentoonstelling is o.i. wel gele gen in het feit, dat zeer velen hebben geleerd datgene te waar deren wat er nog gevonden wordt aan goeds op ieder gebied in ons dorp en gewest. Bijzondere be langstelling genoot bij velen de oude schoenmakerij, zoals die er uitgezien zal hebben rond 1875, in de samenstelling waarvan de heer B. Korthout uit Waalwijk een zeer groot aandeel had. Eveneens de zeer prachtige collectie artefacten, eensdeels 't resultaat van opgravingen en op pervlaktevondsten in de omge ving van Plakke-ven, Leike-ven en Loonse Duinen, aangevuld met een gedeelte van de rijke collectie van Broeder Aquilas Wouters. Ook de rijke verzameling van gildeschatten, eigendom van de Loonse gilden St. Ambrosius, SI. Crispijn en St. Hubertus, bene vens de attributen van deze gil den, zowel als de prachtige zeer oude vanen, een en ander geïl lustreerd met fotomateriaal, trok de aandacht van velen, evenals de rijkelijk aanwezig zijnde oude handschriften enz. We beweren niet te veel met te zeggen dat de jongste actie van de plaatselijke heemkundebeoe- fenaars uitnemend geslaagd is. »-*■ Wü zijn gespecialiseerd in Geboortekaart jes Visitekaartjes Verlovingskaart jes Ondertrouwbrieven Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN. IB 1 "JPiMU'JJ iaJÜLLLlLk-lT"Jl'l.WjJ

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 8