SPORT. WRIGLEY OE MAN UIT CHICAGO DUIVENSPORT Raad van Waalwijk ging naar Nijmegen KP VOETBALLEN, WIELRENNEN, BOKSEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1955 TIJDENS DE SPORTWEEK: Zaterdag 27 Aug.: Waalwijk - DESK 'N DIERENPRAATJE. De organisatie van de grootse sportweek, waarmee van 3 tot en met 11 September de bekende Waalwijkse Vetera nen-gymnastiekvereniging „Ons Huis" haar 25-jarig jubi leum viert, loopt op volle toeren. Aanhoudend vergaderen en confereren de heren van Ons Huis, verdeeld over di verse comité's en commissies en geleidelijk aan krijgen de grote plannen een concrete vorm. We hebben in de loop van de laatste maanden al 'ns enke le van die plannen genoemd, tipjes opgelicht van de slui er die over de sportweek hing. Nu zijn we weer in staat enkele programma-onderdelen aan te stippen en o.a. een zeer voornaam programma-onderdeel, de grote voetbal wedstrijd van een Waalwijks elftal tegen DESK uit Kaats heuvel, welke wedstrijd op Zaterdag 27 Augustus om (j uur op het WSC-terrein wordt bespeeld. ZAL WAALWIJK REVANCHE NEMEN Dit programma-onderdeel, dat eigenlijk het begin is van de feestelijkheden, zal begrijpelij kerwijs grote belangstelling trek ken. Enige tijd geleden speelde een Waalwijks elftal in Kaats heuvel tegen een terdege ver sterkt DESK, zodat er van een eigenlijke krachtmeting geen sprake was. Nu echter zal DESK, zoals is toegezegd, een elftal in het veld brengen, dat louter uit eigen spelers bestaat, maar wel in een zo sterk mogelijke opstel ling. Het Waalwijkse el Hal heeft sinds de wedstrijd in Kaatsheu vel ook enkele wijzigingen on dergaan. De „Keuze-commissie", ditmaal gevormd door de Waal wijkse „Pers", zag zich verschil lende beperkingen opgelegd, op de eerste plaats omdat de spelers van RKC niet beschikbaar wa ren en vervolgens ook, omdat enkele spelers van de andere Waalwijkse clubs niet in de ge legenheid waren in het Waal wijkse elftal uit te komen. Het volgende Waalwijkse elf- lal is nu samengesteld (eventuele onvoorziene noodzakelijke wijzi gingen voorbehouden): Hieronder bevond zich de be kende Waalwijkse oud-kampioen Dorus van Eggelen, de roem ruchte oud-wielrenner, die in dertijd, ua een geweldige kracht meting de even bekende wielren ner Koos Konst versloeg. Van Eggelen zal starten in de gele trui, met een halve ronde voor sprong. BOKSEN. Ook aan de boMssport zal de nodige aandacht worden besteed. Op Zaterdag 10 September zal in de grote zaal van De Gecroonde Leersse een demonstratie wor den gegeven van „The nobel art of selfdefense". Voorlopig zijn er een vijftal boksers met een ver zorger geëngageerd uit Vlissin- gen, vijf plus verzorger uit Dord recht, vijf plus verzorger uit Bre da en twee uit Antwerpen. Er zal in verschillende gewich ten worden gebokst, maar waar schijnlijk niet in het zwaarge wicht. Bij de geëngageerde bok sers bevinden zich de amateur vlieggewicht kampioen van Ne derland en de amateur Wel ter gewicht kampioen v. Nederland. De partijen zullen worden ge bokst in een ring van bYz x 5'XA; alle boksers zullen van tevoren nauwkeurig worden gewogen en van Adelberg (WSC) A. Maas (B'wijk) A. van Tuijl J. Muskens (B'wijk) (WSC) A. Kouwenberg F. Pullens A. Meulman (WSC) (WSC) (RWB) J. Schalken (RWB) P. Brok (WSC) Th. Spapens H.v.Gelder (B'wijk) (B'wijk) Reserves: J. v. Oss (B'wijk); Fr. van Delft (RWB); T. de Bruin (B'wijk) en J. van Beek (RWB). Dit elftal zal dus op Zaterdag 27 Augustus om 6 uur op het WSC-terrein de strijd aanbinden tegen DESK uit Kaatsheuvel, en trachten revanche te nemen voor de onlangs in Kaatsheuvel tegen een versterkte Kaatsheuvelse ploeg geleden nederlaag, en deze krachtmeting zal een goed begin vormen van het sportprogramma waarmee Ons Huis haar zilveren bestaan viert, ook wat de publie ke belangstelling betreft. VREDESPLEINCRITERIUM. Een belangrijk evenement in bet sportprogramma is ongetwij feld ook bet Vredespleincriteri- um voor Ouden van Dagen, dat op Woensdagmiddag 7 Septem ber verreden wordt. Deze middag namelijk is speciaal gereserveerd voor de kinderen (er zullen zeer attractieve kinderspelen zijn) en voor de Ouden van Dagen, die ook op verschillende manier el- kaars krachten zullen beproeven o.a. dus in een wielerronde waar voor zich enkele dagen geleden al ongeveer vijftien deelnemers hadden opgegeven. gekeurd. Ook dit gebeuren zal zeer ze- ker een grote belangstelling trekken. GYMNASTIEK- DEMONSTRATIES. Natuurlijk neemt de turnsport I een bijzondere plaats in in het programma dat Ons Huis plan- 1 de. Op Zondag 11 September bij- voorbeeld zullen er grote turn- demonstraties worden gegeven op het Raadhuisplein (als 't Vre- desplein gereed is, misschien daar) en hieraan zal medewer- king worden verleend door de volgende gymnastiekverenigin gen: Olympia, Tilburg; Volt, Til burg; Adelaar, Vught; Olympia, Zaltbommel; terzijde gestaan door de verenigingen OWS en Kunst en Kracht uit Waalwijk, St. Herman Jozef uit Drunen en KGV uit Kaatsheuvel. Deze verenigingen zullen zeer gevarieerde demonstraties geven. Dit alles was nog slechts een klein onderdeel van 't program ma, waarvan we U al eerder het een en ander vertelden en waar- van we U in de komende weken zeer zeker op de hoogte zullen houden. 737 Een Biggen-krant zonder drukfouten. Hebben jullie al wel eens van een Biggen-krant gehoord? Nee, natuurlijk niet! Maar toch is er een en hoe de eerste werd ge drukt, dal wilde ik jullie nu eens gaan vertellen. De drie kleine biggen kwamen of) het idee. Een van de drie zei: „Nou heb ik in mijn leven al zo veel kranten gelezen, maar nog nooit een biggen-krant. Dat is eigenlijk tocb wel een beetje te erg!" Dat vonden de twee ande ren ook behalve de ene, die zei namelijk: „Nou, erg en erg is twee. Wat moeten wij 11011 toch niet '11 krant doen? Wc kunnen immers lezen noch schrijven!" Eerst deden de anderen of ze niks hadden gehoord maar ein delijk zei 't eerste biggetje weer: „Neem me niet kwalijk, maar voor zover ik deze kwestie kan bekijken, wordt ze daardoor al leen maar veel eenvoudiger. Want als we die letters niet pre cies kennen, dan hoeven we ons ook niet druk te maken over de vele drukfouten, waar de andere kranten altijd vol van staan!" „Hoezo?" vroeg het andere biggetje. „Dat is zo klaar als 'n klontje - we kunnen de fouten hele maal niet zien, dus is het net of er helemaal geen zijn!" „Ja, ja", zei het andere big getje, maar het klonk, alsof ie er nog niet helemaal van overtuigd was. Maar nu moesten ze toch ein delijk 'ns met die krant beginnen en dat deden ze dan ook. Ze haalden de heerlijkste mod der die er te vinden was; dat moest drukinkt verheelden. En op een boomstronk legden ze een paar blokjes hout dat waren de drukletters. Daar smeerden zede drukinktmodder op en legden er een fijn stuk wit papier over heen. En op dit alles legden de beide biggen het derde varkentje en rolden het op en neer. „O, schei uit, hou op!" riep 't beestje. Waarom nou?" vroegen de twee anderen. „Jij bent toch de pers „Ja, maar toch zou ik er maar mee ophouden", antwoordde het, „want het kittelt verschrikke- lijk!" j Maar toen was de eerste blad zijde al klaar! Kinderen, wat was die mooi! En er zaten helemaal geen vlekken op! „En toch is er met de krant iets niet in orde", meende big numero twee. „Nou, wat is dat dan?" „Ja, natuurlijk" antwoordde de eerste, „je zegt, als we niet kunnen lezen, dan zijn er ook helemaal geen drukfouten in de krant. Maar een krant zonder drukfouten dat is toch geen echte krant meer als jullie willen weten wat ik er van denk." Maar dat wilden de anderen helemaal niet zo graag. „En bovendien, wat moeten we met een krant doen, als we er al leen naar kunnen gaan zitten kijken?" ging de big verder. „Nou moet je 'ns goed luiste ren", zei de eerste. „Ik weet heel zeker dat op dit feestelijk ogen blik iemand in onze krant zit te kijken. En dal is zelfs iemand, die heel goed lezen kan, daar durf ik alles om te verwedden. En wanneer die zich niet schaamt onze krant te lezen, dan hoeven wii het toch zeker niet!" Hierop wist biggeetje numero twee niets meer te zeggen. Toen maakten ze nog meer pa gina's en nu werd diezelfde nu mero twee als pers gebruikt. En het kittelde hem zo heerlijk dat zijn slechte bui helemaal over ging, en weer kwam 'n schone, netjes gedrukte pagina te voor schijn. Die bladzijde was zo mooi dat numero drie de bril van zijn grootmoeder ging halen, om er ten volle van te kunnen genie ten. „Ik geloof, dat we nog heel be roemd worden met onze biggen- krant" zei nummer een tenslotte. Maar nu kreeg ie toch een beetje te veel verbeelding. Maar in elk geval, de drie biggen speelden het toch maar klaar, in de krant te komen, die eer moet men hun toch laten! K&UW heerlijk - verfrissend zuivert mond en keel verhoogt uw werklust FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWTJK' 19) „Wat zijn dat voor praatjes, die u uitslaat En nogmaals, wat is er aan de hand, dat u zo over haast vertrekt Clarenbough ging moeizaam op het bed zitten en steunde het hoofd in beide handen. ,,'t Is of mijn hoofd barsten zal", kreunde hij, „ik kan er geen kop of staart meer aan vast kno pen Corrie nam hem van hoofd tot voeten op. Zoals hij daar zat was hij werkelijk beklagenswaardig. Kennelijk had hij te veel gedron ken, maar het meisje bemerkte wel, dat er nog iets anders was dat hem zo onrustig maakte. Ze nam vlug een besluit. „Meneer Clarenbough", zei ze, „komt u beneden in de salon. Ik zal een kop sterke koffie voor u maken, daar knapt u van op. En vertel me dan haarfijn, wat er aan de hand is. Ik weet niet of u wer kelijk van plan bent om de be nen te nemen, maar zo waar als ik hier sta, u zet geen stap bui tenshuis of ik weet het naadje van do kous. En u kunt me ge loven of niet, maar als u daar niet mee aceoord gaat, bel ik de inspecteur van politie op en vraag hem persoonlijk hierheen te komen, dan kan hij de zaak uitzoeken, als u dat liever wilt!" Clarenbough keek het meisje aan, zoals ze daar stond in haar zachtblauwe kimono, het wit blonde haar met een lintje bij eengebonden, slank en jong. Ze zag er helemaal niet daadkrach tig uit, maar de manier waarop ze keek, zei hem duidelijk, dat deze jongedame, als het moest, voor moeilijke situaties geen strobreed uit de weg ging. Corrie zelf had alle moeite om het sid deren van haar handen te onder drukken en wist zich bijna geen raad, alleen in dit lege huis, mid den in de nacht met 'n beschon ken man, die schrikaanjagende dingen zei. iMaar ze begreep, dat zij en niemand anders het spit zou moeten afbijten en ze was vast besloten dit dan ook te doen. „Nu, hoor ik nog wat vroeg ze kortaf, toen haar be zoeker bleef zwijgen. „Tja, u komt het toch wel te weten en dan is het maar beter, dat u het nu weet, al zou ik wa rempel niet kunnen bedenken, wat u er tegen zoudt kunnen doen", zei Clarenbough. Hij volgde haar naar beneden en zakte wezenloos in een leun stoel, terwijl Corrie in de keu ken koffie-extract in een kop goot en vliegensvlug wat melk op de kookplaat zette. Even Ia- ter kwam ze met een dampende kop sterke koffie binnen. „Wan neer u die op hebt, kunt u er nog een krijgen", zei ze, „daar zult u van opknappen. „Zelf zette ze ook haar bevende lip pen aan een kopje met geurige koffie, ofschoon haar slaperig heid verdwenen was. En zo wachtte ze, tot Clarenbough luidruchtig en telkens zuchtend zijn kop had leeggedronken. En toen kreeg zij bij stukjes en beetjes het verhaal „van A- dam af". De ontmoeting met De j Gooyer, de grote Clarenbough- klucht, het diner, de uitnodiging j van mevrouw Boom, het drink gelag, de onvoorzichtige uitla- tingen en Kruiderink's beschul- j diging. „Die mevrouw Boom op de proppen net op het mo ment, dat die Kruiderink me met i KNVB Afdeling Noord-Brabant. Indeling seizoen 1955-1956. Ie klasse 103. Terheijden Advendo R aamsdonk White Boys Be Ready vcw TP0 Teteringse Boys NAC 5 Baronie 5 Waspik le klasse 104. Uno Animo 2 DESK 3 Baardwijk 2 RWB 2 Vlijm. Boys 2 Wilhelmina 3 RKDVC3 Concordia 3 Boxtel 2 Noad 4 2e klasse 206. Veerse Boys 2 Madese Boys 2 Right 'Oh Raamsdonk 2 Be Ready 2 WVO 2 TSC 3 Veerse Bovs 3 SCO 2 2e klasse 212. Baardwijk 3 Haarsteeg 2 Vlijm. Boys 3 Heusden 2 RWB 3 RKC 3 WSC 3 RKC 4 WSC 4 Baardwijk 4 I)e indeling der derde klasse van de afdeling Noord-Brabant zal eerst over enkele weken be kend gemaakt worden, daar vele clubs nog niet hebben medege deeld, met hoeveel verenigingen zij aan de nieuwe competitie zul len deelnemen. KNVB IN BRABANT. De afdeling Brabant is in het algelopen seizoen gegroeid. Zij boekte een ledenwinst van 729 senioren en 304 junioren, in to taal dus 1033. Het ledental be draagt thans 44.594. Dit staat vermeld in het jaarverslag dat de Brabantse KNVB^afdfcling over het seizoen 1954-1955 heeft uitgegeven. De afdeling Brabant, de groot ste van de KNVB, omvat nu 387 verenigingen. Vijf clubs werden in het afgelopen verenigingsjaar toegelaten. Vanwege de moeilijke periode, die de kleine clubs mo menteel doormaken, moeten er zes worden ontbonden. Scheidsrechters waren er in de afdeling Brabant 375. Zeventien van hen promoveerden naar de KNVB, terwijl 48 functionarissen hun fluitje opborgen. Honderd nieuwelingen kwamen er bij, zo dat het corps momenteel 412 fluitisten bedraagt. Het tekort is vrijwel overal opgeheven. Overschrijvingen kwamen er in de periode van 1 Augustus '54 tot 1 Juli '55 binnen ten getale van 247 tegen 155 vorig jaar. Junioren. Uit de jaarverslagen van de 10 kringen, waarin het junioren voetbal in Brabant is verdeeld, j blijkt dat alleen het ledenaantal I van de gerechtigde spelers tussen 11 en 18 jaar, die elke Zaterdag middag hun partijtje spelen, mo- 1 menteel 14.843 bedraagt. Dit j aantal groeit gestadig. In 't sei- i zien 1953-54 waren er 13.737 ju niorenvoetballers en 't jaar daar voor (seizoen 1952-53) 11.966. HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht hield Zaterdag 13 Aug. een wedvlucht vanuit Arras. De prijzen werden als volgt behaald: Jonge duiven: 1 12 27 Gebr. v. Os; 2 14 A. Ophorst; 3 15 23 P. van Rooij4 5 11 A. Brouwers; 6 Jan Pols; 7 J. Nieuwenhuizen 8 C. Broeks; 9 16 26 A. Heibloem; 10 13 24 C. van Tilborg; 17 11) 20 M. Netten; 18 Snaphaan; 21 M. Blok; 22 Gebr. Hommel; 25 30 Faro; 28 32 C. M. de Jong; 29 J. Rozenbrand; 31 J. A. Zwart. Oude duiven: 1 J. Rozenbrand; 2 J. Spiering; 3 A. Ophorst; 4 C. Broeks; 5 C. v. Tilborg. A.s. Zaterdag 20 Augustus uit reiking der luxe prijzen, aanvang 8 uur. Het heeft zijn nut 'ns bij 'n ander in de keuken te kijken. We hebben in ons vorig nummer al in het kort bericht, dal de gemeenteraad van Waalwijk vorige week Vrijdag een excursie heett gemaakt naar Nijmegen. Met Burgemeester Teijsscn kwamen we deze week hierover te spreken en de burgemeester vertelde ons hel een en an der over dit bezoek en ontwikkelde er enkele gedachten over Dit gesprek geven we graag weer voor oiize levers instructie! is en leerzaam, wanneer men van tijd tot tijd ns in een andermans keuken mag neuzen en dit geldt zeker voor de leden van het gemeentelijk besluurs- col ege, die in Nijmegen geconfronteerd zijn met vraag stukken en problemen, die ook in Waalwijk spelen, die er grote projecten zagen, zoals men ze ook'in onze stad wil gaan uitvoeren. Waalwijk van plan aan te leg gen. Ook met diverse zij-armen, al zal men begrijnen, dat dit plan zich slechts in etappes laat ver wezenlijken. De tweede reden voor het be zoek aan Nijmegen was 't prach tige recreatieoord de Goffert, dat een grote naam en faam heeft. Ook Waalwjjk immers heeft in deze richting plannen. En verder zou men er moderne scholen- en woningbouw kunnen bezichtigen, nieuwe stadswijken, waar men anders niet zo gemak kelijk komt. Zo is het trouwens met de hele stad; wanneer men er een wille- VOOR DE TWEEDE KEER. Het vorig jaar bezocht de Waal wijkse gemeenteraad de stad Eindhoven. Deze excursie bleek dermate leerzaam en bleek zo bij de heren raadsleden in de smaak te vallen, dat de raad, op 'n vraag van B. en W. de sterke wens te kennen gaf, in het vervolg meer van dergelijke excursies te gaan maken. We hebben, vertelde de burgemeester, in Eindhoven vo rig jaar verschillende dingen ge zien, die we tol de onze gaan ma ken of al hebben gemaakt. Waarom men nu de stad Nij megen uitkoos. Op de eerste laats, Nijmegen heeft aan het plaats, Nijmegen heeft aan het stad; wanneer men er een wille- Maas- en Waalkanaal een groot keurig bezoek aan brengt, dan havencomplex geschapen, waar een bonte verzameling van in dustrieën is gegroepeerd rond de diverse havenarmen. Een dergelijke haven, aldus burgemeester Teijssen, is ook hl ijlt men volkomen vreemd aan de problemen die er zijn, dan heeft men immers geen 'idee van wat er reilt en zei li. Thans werd alles onder deskundige leiding bezocht, er waren informatieve de justitie dreigde en zei, dat ze wel begreep, dat ik er zelf part noch deel aan had. Door alles bij elkaar was ik zeker totaal m'n positieven krijt", zei de ge waande Clarenbough hulpeloos, „want ik greep naar dat papier- 1 tje met de verklaring als naar een reddingsboei en toen ik ge- j tekend had, hebben ze me zo gauw mogelijk in een auto gezet en hier voor de deur afgeleverd. Nou begrijp ik wel, dat het alle- maal doorgestoken kaart was, j dat dreigement van Kruiderink i en die lievigheid van mevrouw Boom. En ik begin zo langza merhand ook te begrijpen, dat 't j er niet om te doen was, mij dit alles betaald te zetten, maar dat het er alleen maar om ging de burgemeester, uw vader, en De Gooyer het leven lastig te ma ken „Tja, u heeft daar de zaak wel heerlijk verknoeid", merkte Cor rie nuchter op, maar haar han den knepen zich tussen haar knieën tezamen. „Dat u voor Clarenbough gespeeld hebt, was al hoogst bedenkelijk, dat u zo stom bent geweest, alles er uit te flappen is idioot, maar dat door uw stomheid nu mijn va der de dupe wordt en wie weet hoeveel narigheid daaruit voort vloeit". „Kom, kom, zou 't zo erg zijn?" vroeg Clarenbough, die met de koffie weer 'n vleugje van zijn oude optimisme terug gekregen had en meende, dat men de zaken van de lichte kant moest bekijken. „Ja, daar weet u natuurlijk niets van", sneerde Corrie. „U, die hier komt binnenvallen en de zaak aan brokken maakt en er dan met de stille trom tussen uit wilt knijpen. U weet niet, wat er hier al jarenlang gaande is in de gemeente. Hoe Kruide rink zijn uiterste best doet, te gen mijn vaders inzichten in, zich een voordeeltje te bezorgen, hoe de jonge Boom z'n uiterste best doet m'n vader er uit te werken en hier zelf op 't kussen le komen, ja, hoe hij het aange durfd heeft mij ten huwelijk te vragen om z'n waanzinnige plan nen door te zetten, de ezel. Ja, hij is een ezel, maar z'n moeder is het niet. Die is zo geslepen als een slang. Het hele opzetje komt natuurlijk van haar En u bent er zo prachtig in getippeld, u, die avontuurlijke, leuke meneer, die zichzelf nog niet eens be heersen kan en zich dronken laat voeren, die zich laat intimide ren en, om er vanaf le zijn, an dere mensen in 't verderf stort. Inderdaad, meneerhoe heet u ook weer, enfin, de naam in teresseert me geen snarshet is wel het beste, dat u verdwijnt en zo spoedig mogelijk. U be derft de lucht hier. Smeer 'm, alstublieft, neem de auto en zet die maar neer in Kwardam of ergens anders, dan halen we die wel op, maar verdwijndan kan ik misschien nog proberen te redden, wat er te redden valt De imitatie-Clarenbough strom pelde als een gestrafte school jongen de kamer uit, Corrie bleef stil, als geslagen, in haar stoel zitten. Ze had zich opgewonden, ze had Clarenbough totaal over donderd, maar nu ze alleen was en niemand in huis had, wie ze om raad kon vragen, begreep ze dat ze niet opgewassen was le gen de dreigende situatie, die zich zo plotseling ontwikkeld had. (Wordt vervolgd) CepyrigM P. I. B Boj 6 Copenhogen liavenrnirmn>Y onon «mo*. i Ki;;<a 11

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2