3 O. IV 3 j>/^ |V 3 2 ^F3 /S 3 8 1 1 1 1 4 J-pOAfc VERKEERSVEILIGHEID EN VERKEERSDRUKTE VOETBALSFORT WIELRENNEN DUIVENSPORT BIUARTEN 95 -J45 HOCKEY 90 UW WARENHUIS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1955 7 Door afschaffing van de omzetbelasting heeft de regering de mogelijkheid geschapen voor een grootscheepse prijsverlaging. Een moge lijkheid die V D maar al te graag aangrijpt. Zo graag zelfs dat V D, om deze prijsverlaging tot een werkelijk bijzondere gebeurtenis te maken op onderstaande artikelen, behalve de verlaging van 10% door het vervallen van de Omzetbelasting, nog een extra verlaging van 10% heeft toegepast, dat betekent dus een prijsverlaging van 20%. Hiervan moet U profiteren, want deze V D verrassing heeft een tijdelijk karakter en geldt maar een week n.l. tot en met 8 September. NYLONKOUSEN WOL TRICOTAGE LINGERIE. KATOEN JONGENS. PLUSFOUR ONDERJURKEN werkt- 4T|QR LAKENS T DEN BOSCH - EINDHOVEN -TILBURG - HELMOND fï 4 Halfwollen sportkousen, bekend om hun sterkte, in rib of p=> p blok dessins, Is uni kleuren, JTj w g maat 3 kleine stijging per maat) Dames nylonkousen, 30 den. en geheel geminderd, dus een prima pasvorm. Natuurlijk alleen in J9 «J de nieuwste modekleuren Koop nu de baby uitzet, of koop een aan- m vulling. Mooie lL» S*fe. L» glansgaren luiertruitjes Het breiseizoen breekt weer aan. Daarom is nu wol kopen de aangewezen weg om extra voordelig te slagen. Mooie jumperwol, gA in echte ZU winterkleuren, 100 grams knot 11 Overalls, van prima voorge- krompen keper, in blauw en khaki Natuurlijk zijn deze overalls, die een stootje moeten verdragen, 3 naalds gestikt en de zakken extra versterkt Van Jansen en Tilanus, een begrip op tricotage gebied, vooral in de betere kwalitei ten, brengen wij nu fantasie Damestricotage, in de maten: Small, Medium en Large Hemdjes, met ronde hals of schouderband Bedrukt lingeriekatoen, in moderne nop of mille fleures dessins, 80 cm. breed Degelijke jongens plusfour, vervaardigd van de betere Donegal tweed, "7 C in mooie J najaarskleuren, 4 J 5 jaar kleine stijging per maat Koop nu de Flanellen Heren- pyama, die U over een maand toch nodig heeft. Met con trasterende kraag en man chetten, in de kleuren grijs/blauw, grijs/bordeaux, beige/bruin enz. De bekende V D koordwol voor het mooiste pn breiwerk, 100 grams knot Ook voor de Heren hebben wij een attractieve aanbie ding in Singlets of sportbroeken,in prima interlock, maten 5-6-7 Directoires, met boord Slips r Echte Babywol, in uitgesproken baby- kleuren,100 gr. knot e ua Zuiver wollen jongenstrui, met warme goed afsluitende, hoge col, in sportieve Noorse dessins, exclusief voor V D, ifl O Damesonderjurk, in ge bloemde waszijde, onder en boven met fijn kant afge- Profiteer van J w J deze dubbele m J prijsverlaging kleine stijging per maat Uw linnenkast kan steeds aanvulling gebruiken, maar nu kunt U extra voordelig slagen. Mooie graslinnen lakens, blijven prima in de was. 180x220 150x220 Een gavroche, U weet wel, die charmante kleine shawl tjes van zijden twill, geven Uw toilet een vrolijk en geestig accent, nu wel zeer aanlokkelijk Bijpassende slopen. 60x72 Voor Uw dagejijks werk een leuk fantasie schortje, in de M ÜU nieuwste kleuren jy en dessins Van algemene bekendheid is dat na de oorlog het snelverkeer overal in den lande een zeer hoge vlucht heeft genomen. Auto's en motorrij tuigen worden in sierlijke lijnen op de markt gebracht en vinden steeds meer afnemers. Bromfietsen wor den bij honderdduizenden aange maakt en onze wegen krioelen van deze gemotoriseerde rijwielen. Ieder jaar meer, telkens mooier en tech nisch verbeterd. Nieuwe betalings methoden werken de bezwaren te gen vrij hoge aanschaffingsprijzen weg. Nog niet zo lang geleden reisde de vertegenwoordiger met een spoorweg-abonnement en torste moeizaam zijn grote en zware kof fers naar zijn klanten, thans rijdt hij in een geriefelijke auto en toont, ook aan de verst afgelegen klant, een keur en hoeveelheid van mon sters waaraan vroeger niet te den ken viel. De meeste kruideniers en bakkers dankten hun fietsen met grotp mand boven het voorwiel af en bezoeken nu hun cliënten met een luxe bestelwagen. Weer en wind, regen en stof kan hen en hun koopwaar minder deren. En de man uit de fabriek Velen die voorheen na een vermoeiende dagtaak nog dikwijls ettelijke kilometers zuch tend en steunend op een zwaar lo pende fiets huiswaarts reden, pak ken nu de „brommer", die hen snel ler en frisser thuis brengt. Het be zwaar tegen afstanden wordt al door kleiner. De tijden veranderen De voortdurend toenemende ver keersintensiteit brengt problemen mee. Orde en regelmaat in het ver keer vragen meer dan vroeger on ze aandacht. Niet zonder reden wordt de politie steeds meer gemo toriseerd en worden speciale ver keersdiensten opgericht of uitge breid, want naarmate het verkeer, speciaal het snelverkeer, toeneemt, zal het toezicht daarop meer pa raatheid van het controle-apparaat vorderen. Kennis en toepassing van ver keersregels is voor ieder een eis des tijds geworden. Wie daarvoor on verschillig blijft, is voor zichzelf en anderen een gevaar op onze drukke straten en wegen. En helaas zijn er dat nog velen. We willen eens nagaan hoe het in onze eigen woonplaats gesteld is en moeten dan helaas beginnen met de vermelding dat hier nog steeds een vereniging voor „Veilig Verkeer" ontbreekt. Daarop hopen we in een volgend nummer nog terug te komen Bij de politie verkregen we ver schillende gegevens welke op de verkeerssituatie in onze plaats be trekking hebben.. Eerstens interesseerde ons de ver keersveiligheid en de verkeersdruk te en de toename daarvan in de laatste jaren. We menen dat een en ander een goede graadmeter kan vinden in de hoeveelheid aanrijp- dingen die jaarlijks door de politie behandeld wordt, al zullen er zeker nog tal van botsingen en kleine on gelukjes gebeuren waarvan de po litie onkundig blijft. De verstrekte cijfers tonen wel duidelijk aan dat er ook in onze gemeente wel van een „verkeerszorg" gesproken kan worden en dat de politie op dit ge bied een immer groeiend arbeids veld krijgt. Bedroeg b.v. in 1946 't aantal geregistreerde aanrijdingen nog slechts 24, in 1950 waren er reeds 75 en weer vier jaren later, in 1954 dus, al 113. En in 1955 wer den er tot 1 Augustus 74 behandeld, zodat verwacht kan worden dat het einde van dit jaar wederom een stijging ten opzichte van voorgaan de jaren zal aangeven. Omarent de toename van het aan tal deelnemers aan het langzame verkeer, waartoe ook wielrijders en bromfietsen gerekend worden, kon men ons geen betrouwbare cijfers mededelen. Wel van het aantal mo torrijtuigen, verdeeld in vrachtau to's en personenauto's. Er werden ons cijfers genoemd die inmiddels ongeveer een jaar oud zijn gege vens over 1955 waren nog niet vol ledig bekend. Per 1 Januari 1955 waren er in Waalwijk omstreeks 480 motorrij tuigen, n.l. ongeveer 355 luxe auto's en 145 vrachtauto's, hetgeen neer komt op 1 auto op circa 31 inwo ners. Begin 1952 waren er in totaal ongeveer 390 motorrijtuigen, te we ten 260 personenwagens en 130 vrachtwagens, of wel 1 auto voor 38 inwoners. In nog geen twee ja ren tijds zijn de luxe auto's der halve met ongeveer 29 en de vrachtauto's met 10 vermeerderd. Er mag worden aangenomen dat deze cijfers over 1955 wel weer ho ger zullen zijn geworden. In vergelijking met andere Bra bantse gemeenten van ongeveer de zelfde grootte en zelfs met grotere, is in Waalwijk het aantal autobe zitters zeer hoog opgelopen. Daar uit vloeit logisch voort, dat de plaatselijke verkeersdrukte van het snelverkeer hier intensiever is. RWBWSC. Dc ouverture van het nieuwe seizoen zul op Zondag 4 Septem ber, dus een week voor de oor spronkelijke datum worden ge speeld. De beide oudste plaatse lijke clubs zullen om half 3 de competitie 1955-'56 intrappen. Deze wedstrijd is het gesprek van de dag geworden, al zijn er heel wat belangrijker problemen. Op sportgebied is deze wedstrijd ook belangrijk, niet alleen om de beide puntjes, doch ook plaatse lijke eer maken deze wedstrijd uiterst spannend. Wij vertrou wen dat iedereen, zowel binnen als buiten de witte lijnen zich sportief zal gedragen, dan kan er een goede wedstrijd verwacht worden. Voor de wedstrijd Nederland België op 10 October in Rotter dam kunnen de leden tot 8 Sept. bij het secretariaat kaarten aan vragen. De leden worden verzocht tij dens de wedstrijd RWBWSC geen gebruik te maken van de zitplaatsen. RKC—Sarto. Volgende week begint voor RKC het competitierad te draai en met een uitwedstrijd tegen DHV. Om beslagen ten ijs te ko men, heeft onze vereniging met enkele proefelftallen diverse wed strijden gespeeld om tot een ho mogene samenstelling te komen. Zondag a.s. om 12 uur (dit in verband met de sportfeesten van „Ons Huis") komt de 2e klusser Sarto uit Tilburg naar Waalwijk om de krachten te meten. Sarto is een bekende figuur in deze omgeving, die een week voor de competitie ook haar beste beentje zal voorzetten om een behoorlijk resultaat te bereiken. Wij zouden de RKC-ers willen adviseren deze generale repetitie, goed te benutten, en er alles op 'te zetten om toch minstens een gelijk spel uit het vuur te slepen. VLIJMEN. Vlijmense Boys 1 Wit Zwart 1. Zondag spelen de Vlijm. Boys 1 een thuiswedstrijd tegen Wit Zwart Capelle. Belde partijen zullen zeker hun best doen om een zo goed mo gelijk resultaat te behalen, want de competitie begin zo. Er is daarom een mooie oefenwedstrijd te ver wachten. Aanvang half drie. Haarsteeg 2Vlijm. Boys 2. Het tweede elftal gaat naar Haar steeg 2 voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd. Boys, doet allen uw best en zorgt zeker voor een gelijk spel. Van Vliet en Derksen heb ben zich in de kwart-finale ge plaatst bij de wereldkampioen schappen op de Vigorelli-baan te Milaan. DE 8e KAMPIOENENRONDE VAN KAATSHEUVEL. Zondag 4 Sept. a.s. komt Kaats heuvel weer in de belangstelling staan van de wielersport. Nim mer tevoren beeft de organisatie zo'n sterk rennersveld bijeen ge bracht en nog nimmer tevoren ook heeft zij zo'n medewerking genoten van de plaatselijke han del en middenstand als dit jaar. En wanneer nu Zondag de weergoden ook zo zullen mee werken, dan zal de vele en niet gemakkelijke voorbereidingsar beid der organisatoren niet on beloond blijven. Wanneer we de lijst der mata- doren eens nagaan, treffen we bij de eerste 20 reeds sterke favorie ten aan, die allen stuk voor stuk vele courses wisten te winnen en tot de allersterksten van Neder land gerekend mogen worden. Alleen de vermelding der namen zal reeds genoeg zeggen wat er in Kaatsheuvel a.s. Zondag te wachten staat. De voornaamste zijn: L. v. d. Pluijm, Dussen; Krijn Post; A. van Wetten; Jan tje Ivonings; Nol Ellen (15 over winningen); Jan Rol, Wim Rus man; Tonny Peters; Piet de Bruijn; Henk v. d. Broek; Cees Paymans; Arend van 't Hof; J. Bruggekamp; H. Kuitwaard: C. Kayer; D. de Ruiter; Piet de Jong en Matje Sonnemans. Verder zo goed als alle favo rieten uit de omtrek, o.a. Leo v. d. V; J. Kuijs! ,s Bosch; Scheers en P. Marchand uit Tilburg en vele anderen, werkelijk te veel om op te noemen. I Zondag a.s. om 3 uur zal dit i groots wielerspektakel een aan- Ivang nemen en zal Kaatsheuvel met al zijn toeschouwers deze wielergrootheden over 100 km. aan het werk zien. Tevoren gaat om 1 uur 'n se lect nieuwelingengezelschap voor 60 km. van start. Ook hierbij zijn vele renners, die reeds di verse wedstrijden op hun naam brachten en deze wedstrijd kan misschien even interessant wor den als die der amateurs. Het is altijd een genot deze zeer jeug dige coureurs aan het werk le zien. Onder dc meer dan 85 deel nemers vinden wc bekend, als A. de Vries uit Waalwijk; Ad v. d. Pluijm, Dussen;,B. Couwenho- ven, Rotterdam; .1. v. Wijdenen, Eindhoven; W. Verstappen, Til burg; A. v. Gooi, Dongen; L. Koehorst, Tilburg; W. v. d. Ha- tert; Th. Mathot uit Haarlem; A. Braspenning en veel anderen. De 8e ronde van Kaatsheuvel belooft dus wat „kwaliteit" be treft, een groot succes te wor den. Het grootste succes ligt ech ter in het feit, dat dc Ronde van Kaatsheuvel voor iederen vrij toegankelijk is. Deze ronde werd n.l. tot stand gebracht door dc medewerking der Kaatsheuvelse bevolking. Het bestuur van de Kaatsheuvelse wielerclub pres teert hiermee iets zeer aparts, maar trekt hierdoor ook duizen den bezoekers meer als andere wielerorganisaties. Het bestuur van de wielerclub onder voorzitterschap van W. Soeterboek en de correcte admi nistratieve leiding van haar se cretaris L. v. Meeuwen, wensen alle bezoekers aan onze ronde een prachtige wedstrijd, een ge notvolle middag toe. De geluids installatie, verzorgd door de fa. Burgerhof uit Den Bosch, zal ze ker hiertoe bijdragen. Voor een ordelijk verloop zal de voltallige rijkspolitie der ge meente iLoonopzand onder lei ding van opperwachtmeester van Broekhoven, zorg dragen, terwijl de medische verzorging weer in (ie vertrouwde handen rust dei- beide plaatselijke doktoren en de EHBO van Kaatsheuvel. VLIJMEN. Zondag starten enkele amateurs en nieuwelingen in de ronde van Kaatsheuvel. Aan de ronde van Den Hout ne men nog enkele nieuwelingen deel. De amateur Fr. Libregts start Zaterdag en Zondag in België. om 7 uur zullen de wedstrijden worden gespeeld tussen de vijf beste spelers van de Kaatsheu velse Biljartbond en van de Waalwijkse Biljartbond. En aan gezien laatstgenoemde de uit wedstrijd met 82 beeft gewon nen, zal het aan spanning niet ontbreken, want de vrienden uil Kaatsheuvel zullen alles op alles zetten om een behoorlijke revan che te nemen. Vooral als hel ver loop van de vorige wedstrijden bekijken, die voor bet merendeel Waalwijkse overwinningen wa ren, zullen wij een spannende avond tegemoet gaan. Laat er daarom zoveel mogelijk suppor ters aanwezig zijn om steun te geven aan de eigen spelers. Als men dan weer zal kunnen genie ten van het sublieme spel vooral van de heren Antoon Timmer mans van TOP en Johan Blom van 't Haasje, zal het voor vele Leden een leerzame avond kun nen zijn. Komt dus allen naar de wedstrijden, die gespeeld worden in het café van de heer Frans v. Helvoirt. Dc competitieleider. Het Ned. Hockey-elftal heeft in het Olympisch Stadion te Am sterdam met 30 verloren van India, waartegen zij als enig land ter wereld in Den Haag gelijk speelden, 11. De fouten lagen bij de verdediging. WAALWIJK. DE POSTDUIF. .331 WAALWIJK. Morgen, dus Zaterdag 3 Sept. Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanuit Orleans. Eerste duif 15.47.30. Af stand 478 km., wind N.W., los 6.30 uur. Uitslag: Th. de Ronde 1; P. Timmer mans 2 3 29 30; A. Hensen 4; P. van Escli 5 21; G. van Helvoirt 6 8 16; van Brunschot 7; D. Blok 9 11 25 26; Groeneveld 10 19 31; J. Verwiel 12; v. d. Meijdenbcrg 13; A. Knippels 14 18; D. Kramer 15;' H. Pullen 17: C. Schuwer 20; C. van Beijnen 22; A. Schilders 23 28; W. v. d. Geijn 24; D. v. d. Boomgaard 27. De eerste 16 duiven zijn Zon dag geklokt, de rest Maandag morgen. De vlucht had 'n slecht verloop met vele verliezen.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 7