SPORT. De avonturen van Bim en Bam DE MAN UIT CHICAGO PAARDENSPORT WIELRENNEN Sportweek van „Ons k=EuLs" werd voortgezet. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1955 werd, die voor zijn millioenen- publiek de meest schitterende sterren van de muziekhemel haalde. We zien zijn mislukking als muziekstudent, we zien zijn verschillende baantjes, waarvoor hij niet deugde, hoe hij eindelijk naar Amerika kan vertrekken, door een grap van de wereldbe roemde zanger Feodor Chaliapin en hoe hij daar tenslotte toch slaagt en de beroemdste zange ressen en zangers laat optreden voor een millioenenpubliek. De film wordt zodoende tot een ope ra-film, waarin fragmenten uit „Traviata", „Faust", „Madame Butterfly" en .Bofris Goudonov" ten gehore worden gebracht door de bekendste stars van de Metro politan Opera. De film krijgt een gelukkig einde wanneer tussen hem en zijn vrouw, van wie hij veel hield, maar die hij een beetje verwaarloosde omwille van de muziek, alles weer goed komt. Toegang alle leeftijden. LUXOR THEATER. De grote Caruso. Van Vrijdag tot en met Zondag wordt in het Luxor theater een reprise gegeven van de bekende, destijds door velen bewonderde, film „De grote Caruso". En ook thans zullen er onge twijfeld weer velen zijn, die des tijds niet in de gelegenheid wa ren, of die nogmaals zich dit ge noegen willen gunnen, die deze bekende film zullen gaan zien. Het is het levensverhaal van de beroemde tenor Enrico Caruso; die in de tweede helft van de vo rige eeuw te Napels werd gebo ren als kind van arme ouders. Op 10-jarige leeftijd reeds viel z'n bijzonder mooie stein op, die enigszins geschoold werd op het kerkkoor. Op haar sterfbed be looft hij zijn moeder zijn van God gekregen stem te ontwikke len; maar als jongeman heeft Caruso het nog niet verder ge bracht dan cafézanger en als de liefde dan in het spel komt geeft hij zijn zangerscarrière er aan en gaat werken in de fabriek van zijn aanstaande schoonvader. Een ruzie met deze opent nieu we mogelijkheden voor een car rière als zanger en nu volgt het succes heel spoedig. Eerst in alle Europese steden, dan in de Con dense Covent Garden en spoedig in de Metropolitan Opera in New York; ondanks een conflict met een van de rijkste beschermhe ren van de Opera wordt zijn op treden een geweldig succes; hij verovert de harten van het Ame rikaanse publiek en ook de doch ter van de rijke beschermheer. Er volgen gelukkige jaren van roem en succes, tot een keelaan doening een einde maakt aan het leven van deze beroemde tenor. Mario Lanza speelt de rol van Caruso. Drums of Tahiti. Deze film, die Maandag en Woensdag wordt vertoond, ver telt het verhaal van de avontu rier Mike, die op verzoek van de koningin van Tahiti zal trachten wapens op het eiland te smokke len, waar de inboorlingen zich willen ontdoen van de Franse be scherming. De Franse politiechef heeft argwaan en vaart m,ee op de schuit van Mike, die als een smoesje voor zijn reis verzint dat hij op weg is zich een bruid te halen. Een variété-artiste laat zich inderdaad verlokken als zo danig te fungeren, zodat de poli tie zand in de ogen gestrooid wordt. Het tweetal trouwt en dan beginnen de avonturen om de wapens binnen gesmokkeld te krijgen, pas voorgoed, avonturen waaruit blijkt, dat de variété-ar tiste niet zo maar een bruid voor de vorm is, maar dat zij werke lijk een prachtige vrouw is voor de avonturier, die door het ge weld der natuurkrachten wel ge dwongen wordt zijn wapens in de steek te laten (deze zijn trouwens dan ook niet meer nodig), maar die zich in elk geval een goede lieve vrouw heeft veroverd. IMet verschillende sportmanifestaties en festivi teiten voor kinderen en Ouden van Dagen. Op een morgen komt de postbo de een brief brengen. Wat zou daarin slaan „Hoera", roept Bain, „van onze neef Ping van de Zuidpool! Hij komt morgen bij ons logeren." Nu, dat geeft een hele opschud ding. Bim en Jumbo, de olifant, gaan vlug naar de stad om 'n koel kast te kopen. Bam nodigt alle vrienden uit om ook te komen en moet daarvoor een massa eten ko ken. Het is me een drukte van be lang ineens. En daar komt de volgende mor gen dan neef Ping. „Allemensen", zucht hij, „wat is- bet hier warm. Zo'n hitte ben ik niet gewend hoor." Maar als hij thuis de koel kast ziet, vindt hij dat reuzefijn en kruipt er gauw in. En om nog'meer af te koelen eet hij ontelbare ijsjes. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK „Nu hebben we ons afgevraagd of we dit geval in de doofpot moeten stoppen", zei mevrouw Boom. „Wij voelen daarvoor het meest. Maar anderzijds, wanneer dit nu eens niet gebeurt, hebben we er graag alle persoonlijke on aangenaamheden voor over wan neer hiermee voorgoed 'n einde komt aan de machinaties, waar van dit onaangename geval er een is." „Het zou een stap zijn op de weg naar een gezond gemeente lijk beheer", voegde burgemees ter De Graet er plechtig aan toe. „Ik geloof dat mijn jonge vriend, mr. Boom, die een vooraanstaan de positie bekleedt op de gemeen tesecretarie van Meeldam, er evenzo over denkt". Dit was maar geen losse op merking van de burgemeester van Kwardam. Mevrouw Boom had tevoren de afspraak gemaakt dat wanneer Colverton de publi citeit van deze zaak zou verzor gen, daarin een plaats moest in geruimd worden voor de jonge rechtsgeleerde, die vergeefs op tornde tegen een corrupt beheer, maar geheel alleen stond en die slechts wachtte op de kans om Meeldam van al deze ongerech tigheden te zuiveren en het „ge zond gemeentelijk beheer", waar van De Graet van Magerhem zo plechtig had gewaagd, tot werke lijkheid te maken. Hanny had slechts op zijn wachtwoord gewacht en stak nu ook terstond van wal. Hij klaag de, hoe hij stelselmatig buiten de belangrijke gemeentezaken werd gehouden, deelde mede, dat zijn enige ambitie was, zijn woon plaats er bovenop te brengen en poseerde als redder van Meel dam. Kruiderink gromde af en toe bevestigend en De Graet zat voortdurend te knikken, als een schoolmeester, die hoort, hoe zijn leerling, zonder haperen, het vers je voor de schoolopziener opzegt. Colverton's belangstelling was nu inderdaad gewekt en hij vroeg tal van bijzonderheden. Mevrouw Boom verstrekte ze alle, zonder enige terughoudendheid en liet niet na telkens op te merken, dat al deze bijzonderheden haar hart als vaneen scheurden, maar dat zij meende ze te moeten verstrek ken uit plichtsbesef tegenover de gemeenschap. Hanny zag zijn moeder bewonderend aan en wenste slechts, voor een tiende, haar welbespraaktheid, slagvaar digheid en onuitputtelijke fantasie te bezitten; i i ,,En wat denkt u met dit mate riaal te doen?" vroeg mevrouw Boom, die tenslotte toch haring of kuit wilde hebben. „Dat kan ik nog niet zeggen", antwoordde Colverton voorzich tig. „Vergeet u niet, dat het hier om reputaties gaat van hoogge plaatste persoonlijkheden en ik heb weinig zin om in een proces wegens smaad betrokken te wor den. Dat zou mijn carrière kun nen kosten". Kruidering wilde fel uitvallen, maar Colverton ging voort „Ik zal alles terdege onderzoe ken en dit kan ik u beloven op mijn erewoord, wanneer ik tot de conclusie kom, dat hier inderdaad schade is aangericht en een com plot op touw is gezet, waarin de goede naam van een Amerikaans zakenman lichtvaardig op het spel werd gezet, dan zal ik niet aarze len aan dit geval alle publiciteit te geven die mogelijk is." Kruiderink keek bedenkelijk. De Graet schudde het hoofd, maar mevrouw Boom stak de Amerikaan gul de hand toe. „Ik heb vertrouwen in u, mr Colver ton", zei ze hartelijk, „en ik ben blij, dat u niet over één nacht ijs gaat. Het gaat mij ook niet om personen, 't gaat mij om de zaak. Trouwens met een handbewe ging naar de andere drie ons allen, is het niet, heren?" Allen knikten instemmend, als automa ten. Colverton keek zijn gasten na, toen ze in de auto stapten. Daar na begaf hij zich weer naar zijn kamer, waar hij de brief van Jon- gejans voor zich op tafel legde... dat wil zeggen, de copie. Mevr. Boom, die aan alles had gedacht, had er terdege voor gezorgd, dat het oorspronkelijke stuk weer in haar tas verdween. „Een uitzonderlijke vrouw!" peinsde Colverton. Die je beter tot vriend dan tot vijand kunt hebben. Hij dacht aan burgemees ter Dikkenburg en zijn joviale goedhartigheid. Was deze man werkelijk zulk een ronde kerel, of speelde hij op grandiose wijze to neel? De hele affaire begon hem hoe WIEL HENDRIKX BEHAALT GROTE PRIJS DER NATIES VOOR NEDERLAND. Door gebrek aan plaatsruimte moesten in ons vorig nummer sportberichten blijven liggen waar bij er zijn die toch wel de moeite van het vermelden waard zijn. We beginnen met de Paarden sport. De duizenden toeschouwers in 't geheel uitverkochte „hippodrome" in het Kralingsebos Zondag in Rot terdam hielden hun adem in. Want nog nooit tevoren waren Neder landers in een zo scherp duel ge wikkeld met de paladijnen van de paardensport als thans, tijdens de laatste dag van het hippische fes tijn, het Concours Hippique Inter national Officiel, dat de tweede helft van de voorbije week op het terrein van de Rotterdamse mane ge is gehouden. Die spanning' kon zich tenslotte na 'n adembenemen de strijd tussen ruiters uit Enge land en Nederland ontladen in een oprecht enthousiasme, omdat voor het eerst in de jarenoude historie van het Rotterdamse concours, een Nederlands equipe de landentrofee in de wacht slecpte.Dit was het re sultaat van een prachtige strijd, en een van de fraaiste overwinningen die ooit in een zo sterk bezet veld behaald is. Na jaren op het tweede plan gestaan te hebben, heeft Ne derland zich thans opnieuw een naam in de paardensport verwor ven, die er zijn mag en waarover een ieder zich oprecht mag' ver heugen. Vijf landen, Spanje, Enge land, Ierland, Frankrijk en Duits land hadden hun beste ruiters naar Rotterdam afgevaardigd en al deze corypheeën van de paardensport hebben het onderspit moeten del ven tegen een Nederlandse ploeg, die uitzonderlijk goed reed op dieren die in een bijzondere con ditie verkeerden. Dit vaderlands succes is bewerk stelligd door twee mannen en twee dieren, die alle internationale of ficials versteld hebben doen staan: Baron J. van Lynden met „Master" en Wiel Hendrickx met „Bijou", de laatste vooral. Bijou heeft zich ont- langer hoe minder aan te staan. Het plotseling en zonder ophel dering verdwijnen van Clare met de ontmaskerde Clarenbough gaf hem overvloedig stof tot denken. Was de gedachte aan Riek de Ruijter hem tot nog toe als een lichtpuntje in de donkere nacht van geheimzinnigheid geweest, nu begon hij ook aan haar te twijfelen. Hij geloofde niet, dat ze opzettelijk bedrog zou plegen, maar als 't waar was, dat ze zul ke dikke vrienden was met die De Gooyer en hier kreeg zijn ge zicht een pijnlijke uitdrukking zou ze zich door die vent mis schien van alles hebben laten wijsmaken. Die jonge Boom, was een nul, dat was duidelijk, maar misschien was hij inderdaad eer lijk en kon hij door zijn gebrek aan grote geestesgaven niet tegen de burgemeester en zijn kliek op. Wat deed die burgemeester van Kwardam erbij? Dat was een vraag, die onbeantwoord bleef. Maar wellicht had hij slechts 't gezelschap geintroduceerd, hoe wel toch mevrouw Boom bij de hand genoeg was om op grond van de eerste kennismaking op nieuw een onderhoud aan te vra gen. Had ze bij de begroeting niet gedaan, alsof ze elkaar hun meest wikkeld tot een zeker rondgaand dier, 'n trouwe en oprechte spring er van hoge klasse. Het paard is thans op zfjn hoogtepunt en be hoort tot de besten in het interna tionale veld. Met zijn berijder de Gratheinse hereboer Wiel Hen drickx, heeft het de beste presta ties van het ganse concours gele verd, waardoor Prins Bernhard in zyn functie van beschermheer van het concours dit team aan het slot van het feest de prix du vainqueur uit kon reiken een welverdiende beloning voor Wiel Hendrickx, die ondanks enkele zeer hoge aan biedingen o.a. van Spaanse zij dezijn brave springer „Bijou" trouw blijft, zoals het dier hem. Vervolgens schappen op Milaan. de wielerkampioen- de Vigorellibaan te VIER WIELERTITELS VOOR ITALIË. Zaterdagavond laat proefde de 24-jarige Guido Messina uit Mon- reale het genot van de overwinning nadat hy in de finale om het we reldkampioenschap achtervolging] voor profs de jonge Zwitserse tem porijder Strehler verslagen had. In het spoor van Messina en Strehler had in de ereronde ook een Nederlander zijn aandeel ver worven in het applaus der duizen den Milanezen. Wim van Est, door Messina bedwongen in de halve eindstrijd, had immers in de race om de derde plaats een sprekende zege geboekt op Piazza, nummer twee der Italiaanse tempodraaiers! De vierde wereldtitel 1955 voor de Italiaanse wielerwereld werd dooi de 21-jarige Giuseppe Ogna uit Brescia veroverd. Na Ranucci, de amateur-wegkampioen, Maspes de prof-sprinter en na Messina het tempogeweld, zegevierde hij in het wereldkampioenschap voor ama teur-spurters. Tenslotte is de Spaanse vechtjas Timoner, vorig jaar reeds een lastige tegenstander voor Verschueren, de nieuwe we reldkampioen der stayers gewor den In de finale-race, die ontluis terd werd door de opgave van twee oudwereld-kampioenen, Jan Pronk en Dolfke Verschueren, toonde hij zich veruit de regelmatigste en de sterkste. verborgen geheimen hadden ver teld? Lang zat Colverton met de brief voor zich, te peinzen. Toen kwam de ober hem melden, dat de wagen voor stond. Colverton spoedde zich naar beneden. „Naar Meeldam", riep hij de chauffeur toe en zette zich, diep in gedachten in een hoek van de auto. I o Inmiddels zaten in een hotel te Rotterdam de ontmaskere Claren bough en de vroegere secretaresse van Colverton en keken ernstig voor zich uit. I 1 „Je hebt je hier wel grondig in gewerkt, mannetje", meende Cla re, „welk een schandaal kan hier uit voortkomen, o Will, waarom gebruik je toch je verstand niet, het is werkelijk goed genoeg, maar je weet er geen profijt van te trekken. Toen wij nog samen waren in New York, heb je toch wel getoond dat je wat meer kunt dan carnavalsgrappen verzinnen. Maar nu werk je jezelf hoe langer hoe dieper in de put." (Wordt vervolgd). De sportweek waarmee de veteranengymnastiekvereniging „Ons Huis" haar vijf en twintig-jarig bestaan viert is voortgezet met eén reeks van aantrekkelijke sportdemonstraties en andere feestelijkheden. Maandag werden er in de Gecroonde Leersse tafeltennis-demonstraties gegeven en Dinsdag waren er Judo-, Jiu-Jitsu-, Schermpartijen. Woensdag middag was het de dag voor de kinderen en de Ouden van Dagen, ter wijl er 's avonds in zaal Thalia een plezante Bonte Avond verzorgd werd door leden van de organiserende en jubilerende vereniging en een aantal Waalwijkse humoristen. En gisteren zijn de wedstrijden begonnen om het Waalwijkse Biljartkam pioenschap, waarvan vanavond de finales worden gespeeld. Zaterdag en Zondag zal deze sportweek haar bekroning vinden in sport manifestaties 'en andere feestelijkheden, waarvoor ongetwijfeld ook weer een grote belangstelling zal bestaan. sterkere spelers bezweken; het werd 21 —12, 21—7. Jurkiewicz trad aan tegen de veertien jarige Gimbel uit Amsterdam, die spoe dig het vriendje was van het publiek, om zijn grollen en zijn niettemin venijnig spel, waar weinig vat op te krijgen was. Meermalen echter stond de stijlvolle Jur kiewicz op winst, maar of hij zijn partij nu ietwat te gemakkelijk opnam, of wei nig vat kon krijg"en op het spel van de jeugdkampioen, het werd 2220 en 21 19 voor de jeugdige Amsterdammer. Er was een aantrekkelijk gemengd dubbel tussen BonnierGimbel en Wil- derbeekvan Soelen, dat door de eer sten werd gewonnen, omdat het van Soelen onmogelijk was de vele fouten van Juffrouw Wilderbeek ongedaan te maken 21'19, 2119. De enkele games die tenslotte van Soelen en Gimbel speelden, hadden iets weg van een DavidGoliath-gevecht, met dit verschil echter, dat de kleine dappere David tevergeefs stormliep te gen de onneembare veste van de reus. Al de beweeglijke vinnigheid van de kieine Amsterdammer, die rond de tafel rende en uit alle mogelijke hoeken zijn slagen afvuurde, stuitte af op de onaan tastbare kalmte van de ervaringrijke van Soelen, wiens techniek een machtiger wapen was dan het jeugdige enthousias me van zijn tegenspeler, wiens spel vaak te ruw en te onbeheerst was, maar toch ook geniale mom'enten kende, waartegen van Soelen niet opgewassen was. Het werd niettemin een gemakkelijke zege voor de Naaldwijker met 2114, 2111, 21—14 en 21—18. Het aanwezige publiek had zijn hart kunnen ophalen aan deze boeiende par tijen, die een goede propaganda vorm den voor de tafel-tennissport, en die waard waren geweest, door meer men sen bezocht te word'en. JUDO EN JIU-JITSU- DEMON STRATIES, Voor de demonstraties in Judo en Jiu-Jitsu die Dinsdagavond werden ge- j geven in het kader van de Sportweek, bestond een heel goede belangstelling, vooral van de zijde der jongere sport en thousiasten. Bij de organisatie van de ze demonstraties, die met veel interesse werden gevolgd, had Ons Huis zich we ten te verzekeren van de medewerking van de Judo-club Waalwijk, de Judo club Tilburg, en de Judo-club Aa-Be, eveneens uit Tilburg en van de heer C. van Un'en uit Tilburg, de grote promo- te van deze aantrekkelijke sporten en trainer van deze clubs. Zakelijk en volkomen duidelijk gaf de heer van Unen, nadat de avond zoals ge bruikelijk, geopend was door de heer v. Oostrum, een uiteenzetting van de Ju do-principes, die werden gedemonstreerd door twee judoka's uit Tilburg met zwarte band; diverse worpen, grepen en klemmen werden gedemonstreerd, terwijl de leden van de Judoclub Waalwijk een demonstratie gaven in vallen. De Waalwijkse Judoka's L. Laborte en H. Wijkmans, beiden 4e kyu, oranje- band, gaven een demonstratie in eerste graad Jiu-Jitsu; leden van „Tilburg" de monstreerden de 2e graad en P. v. d. Meijdenberg, 2e kyu blauwe band en G. Meijer 3e kyu groene band, beiden van Waalwijk, gaven e'en keurige demon stratie van de 3e graad. De Judoka's C. van Unen, T. Horsten en J. Weterings, allen dragers van de zwarte band, de hoogste graad, en van Gorp, bruine band, demonstreerden op een perfecte manier AANTREKKELIJKE TAFELTENNIS- DEMONSTRATIES. De belangstelling voor de tafeltennis- demonstraties die Maandagavond Ln de Gecroonde Leersse werden gehouden was niet zo bijster groot. En dat was een beetje jammer, want deze avond was een goede propaganda voor deze aan trekkelijke sport, die in Waalwijk nog te weinig beoefenaars vindt. Men had trekpleisters genoeg in het programma opgenomen; namen als Wil van Soelen en de gezusjes van Megeren zijn zeer bekend in de wereld van de tafeltennissport. Het enige echter wat de gezusjes van Megerén deze avond heb ben gedaan, was trekpleister zijn want zij schitterden door afwezigheid, zonder dat de organisatoren ons hiervan een ver klaring gaven. Hun plaatsen werden thans ingenomen door Mevrouw Bonnier uit Den Bosch, de bekende Brabantse kampioene, en Mej. Wilderbeek uit Eindhoven, die goede demonstratiepar tijen speelden. Echter de bekende Wil van Soelen uit Naaldwijk kreeg de groot ste bewondering van het publiek voor zijn geroutineerd en technisch uitstekend spel; de veertienjarige Paul Gimbel uit Amsterdam, jeugdkampioen van Neder land, een uiterst beweeglijke en zeer snel reagerende speler, een geboren tafelten nisser, zorgde voor het spectaculaire ge deelte van het program; hij vermaakte de aanwezigen zeer met zijn beweeglijke spel; hij is nog te veel een ruwe diamant echter, om voor een routiné als van Soelen werkelijk gevaarlijk te worden. Ook de Waalwijkse cracks Jurkiewicz en Bertels namen deel aan deze demon straties; zij speelden tegen elkaar een prachtige singel en met de Brabantse tennisters een goede mixed, maar beiden moesten het afleggen tegen van Soelen en Gimbel. Met een partij tussfen Jurkiewicz en Bertels openden de demonstraties, nadat de heer van Oostrum, de voorzitter van Ons Huis de aanwezigen en de deelne mers aan de demonstraties had verwel komd. Het werd een overwinning voor de sterke Jurkiewicz, die zich prachtig ver dedigde tegen de meer aggressieve Ber tels, om dan met de regelmaat van een klok met harde fore-hands door diens verdediging te breken; de uitslagen van de games waren: 2119, 2123 en 25 23, waaruit wel blijkt dat Bertels zich niet gemakkelijk gewonnen heeft gege ven. Het betere verdedigen van Jurkie wicz gaf ons inziens de doorslag. Mevr. Bonnier en Bertels speelden ver volgens tegen Mej. Wilderbeek en Jur kiewicz en het werd een overwinning voor het eerste team. Het speltype van de eersten was zekerder, dan het meer spectaculaire spelen van het tweede paar; de fore-hand van Mej. Wilderbeek kon wel venijnig zijn, maar zij maakte er ook veel fouten mee en rustig kon Bonnier Bertels het spel in handen houden en voor de uiteindelijke zege zorgen, 117 21, 21—19, 21—17. Hetzelfde beeld bood de singel-partij tussen Mevrouw Bonnier en Mej. Wil derbeek; een heftig aanvallen van de tweede, tegenover een rustig verdedigen en een rustig kiezen van de scorings kansen van de kampioene die won met 21—17 'en 21—19. i Toen veegde Wil van Soelen Bertels van de tafel; het verschil was te groot; Bertels deed al het mogelijke van Soelen een zo klein mogelijke nederlaag af te dwingen, maar voor het regelmatige, prachtig afgewisselde korte en lange spel van de Naaldwijkse routiné zijn nog CopyrioM^ Copenhop* de le Kata Judo en de le en 2e Kata Jiu-Jitsu. Er waren verschillende competities speciaal, waarbij een judoca in een be paalde tijd e'en tiental anderen moest „vloeren" en van Unen, 3e dan en Hor sten le dan gaven nog een interessante demonstratie van „jiu-jitsu aan tafel". Dit waren de verhelderende demon straties die tussen de wedstrijden door werden gegeven. De wedstrijden haddén ook de volle dige belangstelling van het geïnteresseer de publiek, dat eerst de Judoclub Til burg met 73 van de Aa-Be-club zag winnen. Vervolgens speelde Waalwijk A keurig gelijk tegen Aa-Be, vooral dank zij P. v. d. Meijdenberg, de Waal wijkse kampioen, die op een keurige ma nier twee punten voor zijn team won. Ook Waalwijk B leverde een zeer goede prestatie door tegen Judoclub Til burg gelijk te spelen, waarbij moet ge zegd, dat deze bijna stuk voor stuk ho- ger gegradueerde Judoka's het wel wat kalmer aan deden. Alleen J. v. Kuijk moest zijn meerdere erkennen in zijn te genstander; A. Schoondermark; H. Wijk mans en I. Pullen wisten hun wedstrijd onbeslist te laten, terwijl J. Span zelfs wist te winnen. t Judoclub Tilburg won hierna met 8 2 van Waalwijk A; alleen van de Meij denberg en J. Wijkmans, wisten hun tegenstanders een onbeslist af te dwin gen en met 91 won Aa-Be van Waal wijk b; hier was het alleen A. Schoon dermark die zich niet gewonn'en hoefde te geven. De wedstrijd tussen Waalwijk A en B werd door A met 64 gewonnen. J. Wijkmans (A) versloeg I. Pullen (B); J. v. Kuik (B) versloeg L. Laborte A); J. Span (B) versloeg A. van der Schans (A); L. de Gouw (A) versloeg H. Wijkmans (B), en P. v. d. Meijden berg A) won van A. Schoondermark (B), en hiermee hebben we tevens de samenstelling van de Waalwijkse teams gegeven, waarbij J. Mans (A) en Kip ping (B) als reserves fungeerden.. Op de eerste plaats in de eindstand kwam „Tilburg", twee werd Aa-Be, dat hetzelfde aantal punten maar een beter gemiddelde had dan Waalwijk A, dat op de derde plaats kwam; Waalwijk B werd vierde. i De heer van Oostrum dankte alle me dewerkenden aan deze avond en deed een beroep op de talrijke aanwezigen, deze jonge Waalwijkse vereniging te steunen. Hij reikte tenslotte aan de lei ders van de drie clubs een herinnerings vaantje uit. Het was een in alle opzichten geslaag de avond. Voor 'n vervolg van 't Sportweek-ver slag verwijzen wij naar elders in dit blad. FEUILLETON van '~'i

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 10