L00N-0P-ZAND SPORT. DUIVENSPORT ALGEMENE BERICHTEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 SEPTEMBER 1955 verdienstelijk geweerd. Doelman Eekels had er vooral na de rust goede kijk op en wist door goed getimed uitlopen verschillende gevaarlijke situaties te klare,$V-r Direct na de aftrap dacht RKC al een voorsprong te krijgen. De centervoor kwam tot een meter voor het DHV-doel, maar door het effectvolle terrein kreeg hij de bal verkeerd op de schof" en weg was de fraaie kans. Met 1foi- se trappen zetten de Dl - i ^"*dat*de"R00d-Witten ook geen hun voorhoede aan het wer arthten waren> want anders had t meermalen ge\ aai lijk dient ui Eckels weet door te dringen. JSa circa 20 minuten levert hun dit succes op, wanneer de linksback van RKC niet tijdig genoeg weg; werkt. De rechtsbuiten van DH\ griipt gretig de geboden kass en inet een zeer fraai schot langs de onderkant van de paal laat hij 1o aantekenen. Het samenspel Over het al of niet geldige van 't doelpunt willen wij niet twisten, voor ons was het een zuiver doel punt. Dit doelpunt bracht tenminste nog een beetje opleving in de Desk gelederen, die als het ware lam ge slagen bleken te zijn. De agressivi teit van voor de rust was als een donderslag verdwenen. Het midden veld werd St. Willebrord cadeau ge geven en men kon niet de spirit op brengen om zich te herstellen. Ge lukkig, zoals we reeds memoreer- in de voorhoede van RKC is niet effectief genoeg om tot scoren te komen, zodat de stand tot de rust ongewijzigd blijft. Zoals gezegd, hebben de geel- blauwen er na de rust een betere kijk op. De rechtsbuiten weet herhaaldelijk langs zijn bewaker te glippen, maar jammer genoeg volgen er geen voorzetten, zodat het resultaat voorlopig nihil blijft. Hiervoor zou 'n strafschop moeten zorgen circa een kwar tier voor tijd. Bij een scrimmage voor het DHV-doel slaat een tier verdedigers de hal met de hand weg wat de scheidsrechter niet ongemerkt laat passeren. an der Aa schiet keihard in lot gio- te vreugde van de RKC-ers. Bin nen een minuut krijgt de links binnen van RKC nog een geheide kans om te scoren maar z n schot faalt jammerlijk. Rest nog te vermelden dal scheidsrechter Karremans uit Roosendaal de beste man van t veld was en op een onberispelij ke leiding kan terugzien. Het tweede elftal verrastte met een keurige overwinning in de uitwedstrijd tegen St. Michiels gestel. Verdere uitslagen waren: St. Michielsgestel 2-RKC 2 1—4 Vlijm. Boys 3-RKC 3 o RWB 3—RKC 4 1—^ **fcRWB Veerse Boys 4—3. De cijfers bewijzen reeds, dat het, zoals verwacht werd, niet zo gemakkelijk gegaan is, vooral op het laatst heeft RWB, zoals men dat noemt, de overwinning uil t vuur gesleept- 'l evens is hierme de ook bewezen dat de wedstrijd tegen WSC beslist geen uitschie ter geweest is. Onder zeer grote belangstelling hebben beide ploe gen een vooral voor de rust pri ma wedstrijd gespeeld met zeer spannende momenten. oeg daar bij dat er maar liefst 7 doelpun ten werden gemaakt, dan mag men vooral van RWB-zijde met veel voldoening op deze wedstrijd terugzien. Na de aftrap blijkt al spoedig dat RWB beter ingesteld is dan tijdens de tournooiwedstrijd. Ze ven minuten na het begin neemt RWB door Meulman met 'n zui ver schot de leiding, doch geen minuut later is het 11 door de snelle midvoor van de Boys. Het wórdt zelfs 1—2, als een schijn baar achterlopende bal toch nog wordt voorgezet en door de mid voor wordt ingeschoten. RWB laat zich echter niet intimideren. Meulman geeft op het juiste mo ment door naar Wijtvliet, die met een schuiver 22 laat note- hen. RWB komt er steeds beter in en het is weer Meulman, die uit een voorzet van rechts zuiver inschiet, 32, met welke stand de rust ingaat. Na de thee zien we voorlopig een gelijk opgaand spel. RWB valt over rechts aan en forceert een corner, die uitstekend geno men wordt en door Meulman prachtig wordt ingekopt, 42. Veerse Boys komt nu sterker opzetten, doch treft onze achter hoede met vooral de invaller doelman in soliede vorm. RWB doet enkele uitvallen, waar wel gevaar in zit. Veerse Boys blijft wel wat te fanatiek aanvallen, doch de scheidsrechter heeft dit goed bekeken. Tien minuten voor het einde krijgt Veerse Boys een strafschop toegewezen wegens hands; deze strafschop wordt goed benut, waardoor de stand 43 wordt. Onder hoogspanning komt hel einde van een sportieve wedstrijd welke door het beter van de kan sen profiteren door RWB werd gewonnen. 18 September VESRWB. Supporters voor deze wedstrijd kunnen zich tot Vrijdag 8 uur opgeven. Voor de interlandwedstrijd NederlandNoorwegen op 6 No vember in Amsterdam, kan men nu reeds kaarten aanvragen. KAATSHEUVEL. D.E.S.K ROOD WIT 2—1 Het is een zeer benauwde over winning geworden waarmee DESK de competitie heeft ingezet. Met 21 hebben ze er Rood-Wit onder kunnen houden, maar tegen een ploeg als Rood-Wit had de uitslag veel groter moeten zijn, want de Willebrordenaren niet te na gespro ken, maar hoogvliegers zijn het ook niet. Nu weten we wel, zo'n eerste wedstrijd van de competitie is al tijd nog wat onwennig en kan alles nog niet gesmeerd lopen. Maar het is ook niet dat, waar wij aanmer king op willen maken, maar wel op het lakse spel van enkele Dessers, vooral na de rust, waardoor Wille brord ook gemakkelijk kans kreeg om de gelijkmaker achter Damen te plaatsen. er in die periode slecht voor de in nieuw uniform gestoken Dessers uitgezien. De Desk-achterhoede, het beste deel van de ploeg, kon het dan ook wel klaren en veel gevaarlijke si tuaties speelden zich niet voor Da- men af. Dan heeft de Willebrordgoal voor hetere vuren gestaan, maar dank zij de slechte afwerking der Dessers en het goede keepwerk van doelman Breugelmans, bleven de doelpunten aan die kant ook maar zeer schaars. Zo had het in de eerste minuten al raak kunnen zijn bij een door braak van Jo Damen, die zo vrij als een vogeltje in de lucht voor Breu gelmans kwam, maar het schot dat dan het vonnis had moeten vellen was nog geen cent waard. En het is niet bij deze ene kans gebleven die om zeep werd gebracht. Toch waren het de Dessers die de eerste goal van het seizoen zouden gaan maken, want na een behoor lijk opgaande strijd, met Desk mis schien iets heviger in de aanval, kwam na dertig minuten spelen uit een algemene Desk-aanval de bal bij Chabot, wiens schot afstuitte te gen het been van Bastiaanen. De terugspringende bal kwam voor de voeten van Willy Damen, die be heerst Breugelmans het nakijken gaf. Dit leek het beginsein voor meerdere doelpunten van Desk, maar voor de rust kwamen ze niet meer en na de rust leek het ineens of ze alle kruit verschoten hadden, totdat Rood-Wit uit een aanval over rechts de gelijkmaker depo neerde door Buurstede. Daar ging de overwinning, dach ten we, en toch hadden we 't mis, want Desk, dat toen wakker ge schud, wat feller ging spelen, wist vijf minuten voor het einde via Jo Damen, door Mosselveld het win nende doelpunt te scoren. Het had zelfs 31 kunnen zijn, wanneer niet W. Damen en Mosselveld tegelijk Breugelmans voor de derde keer hadden willen verslaan. Over de afgekeurde goal van Cha bot zullen we maar niets zeggen, maar wel over scheidsrechter Kui pers, die meer dan eens blijk gaf dat hij ook de eerste wedstrijd van het seizoen floot. Het was er dan ook naar. Dessers, a.s. Zondag in Middel burg uit een ander vaatje tappen, anders blijven de klei-aardappelen in Zeeland. En dat kan toch vrij staande linksbuiten, die geen fout maakte en scoorde; 11. Daarna ging de strijd gelijk op en om beurten kwamen beide doe len in gevaar; in de laatste minuut van de eerste helft was er een aan val van de Boys, een corner werd geforceerd, die door linksbuiten van de Griendt mooi voor doel werd geplaatst en fraai werd ingekopt door de Wijs; 21 voor de Boys, waarmee de rust in ging. In de tweede helft pakte OJC flink aan en oefende een sterke druk uit op het doel van de Boys, doch de verdediging hield moedig stand. Langzaam werkten de Boys zich los en er werd goed gecombi neerd. Rechtsbuiten Verschuwen kreeg de bal goed aangespeeld en schoot prachtig in; 3—1. Even daar na brak midvoor Wijkmans door de OJC-verdediging en zijn schot wa^ raak- 4Vanaf de aftrap nam Vlijmen de bal weer over en weer was het Wijkmans dte goed ncht e en de stand werd 5—1. Moecu„ speelde OJ Cverder en haar zwoe- PROCESSIE. gen werd beloond met een tegen- punt door haar midvoor; 5—2. Hiermee kwam het einde van ec spannende strijd, die verdiend door de Vlijmense Boys werd gewonncm Vlijmen 3RKC 3 mmn E. P. VAN BEIJNEN f SPRANG. NEOZwal. Boys 43. In een wedstrijd die het aan zien ten volle waard was, is het de thuisclub gelukt beslag te leg gen op de beide puntjes. Lang heeft het er echter naar uitge zien dat de Boys de eer voor zich zouden opeisen. Hoewel in de eerste helft NEO zeker niet de mindere was, kon zij niet verhin deren dat de Boys een 3-1 voor sprong namen. Vrijuit aan deze doelpunten ging de achterhoede niet. Het pleit echter voor de Boys dat zij prompt elke fout af straften, waarin de snelle en schotvaardige centervoor van de Boys een groot aandeel had. Na de rust begon de thuisclub uit een ander vaatje te tappen. Na 10 minuten bleek reeds dat de Zwal. Boys te veel haar reser ves had aangesproken, daar de, thuisclub onverbiddellijk toe sloeg. De Boys werden op duide lijke wijze een prooi van de thans zeer agressieve NEI) ploeg, in deze periode toonde de midden voor van NEO hoe doelpunten gemaakt moesten worden. Met 3 doelpunten van goed gehalte be zorgde hij zijn club de overwin ning, die daar ook recht op had, door na de rust haar tegenstan der volkomen in bedwang te heb ben en de samenwerking in haar geheel heter was te noemen dan 'bij de gasten. De wedstrijd was hard, doch niet onsportief. Scheidsrechter v. d. Berg leid de deze wedstrijd correct. Het 3e elftal speelde tegen Good Luck 3 en wist deze wed strijd verdiend te winnen. Dit is een mooi begin voor dit jeugdig elftal en meerdere overwinnin gen zullen wel niet uitblijven. VLIJMEN. Vlijmense BoysO.J.C. 52 Zondag speelden de Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen OJC uit Rosmalen. De belangstelling voor de eerste competitiewedstrijd was zeer groot. Vlijmen zorgde voor een grote verrassing door met flin ke cijfers van Rosmalen te winnen. Reeds vanaf de aftrap was Vlij men het eerst in de aanval en de zwakke OJC-verdediging moest al le zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. OJC zette nu en dan een mooie aanval op, die soms zeer gevaarlijk was. Na dertien minuten spelen kwam er een mooie aanval van de Boys, de rechtsbinnen glip te door de OJC-verdediging, maar werd voor open doel gehaakt: de toegewezen strafschop werd door linkshalf P. Parijs onhoudbaar in geschoten; 1—0. Enkele minuten la ter dachten we dat Vlijmen de voor sprong zou vergroten, maar op het laatste nippertje redde de OJC- doelman. Hierna kwam OJC opzet ten en op de rand van het straf schopgebied maakte een speler van Vlijmen een overtreding; de vrije trap werd goed geplaatst naar de In de leeftijd van 74 jaar over leed hedenmorgen te Baardwijk de heer E. P. van Beijnen. De overledene heeft zich zeer grote verdiensten verworven voor t' gemeenschapsleven in Baardwijk en later in Waalwijk. Bij de annexatie in 1922 was de heer v. Beijnen raadslid en wethou der van Baardwijk; zijn lidmaat schap van de Waalwijkse gemeente raad strekte zich daarna over een groot aantal jaren, tot na de bevrij ding nog, uit. Hij was lid van het R.K. Kerkbe stuur van de parochie van de H. Clemens, Administrerend regent van 't Oude-Mannenhuis te Baard wijk, vice-president van de St. Vin- centius-conferentie in de parochie van de H. Clemens, vice-voorzitter van de Woningbouwveren. Baard wijk, in het verleden was hij pen ningmeester van de Bakkersvereni ging „Eendracht maakt Macht penningmeester van de H. Familie, bestuurslid van de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst", vice-voorzit- ter van de sociëteit te Baardwijk, voorzitter van de toneelvereniging „Liefdadigheid door Kunst", kort om, in deze en in tal van andere functies heeft hij zich gedurende zijn werkzaam leven zeer verdien stelijk gemaakt voor het gemeen schapsleven. Tallozen zullen hem blijven ge denken als een hoogstaand, vrien delijk en hulpvaardig man, die v/aar hij kon, zijn gaven van geest en hart dienstbaar maakte aan de medemens. Moge hij de eeuwige beloning voor zijn mooi, arbeidzaam leven van God ontvangen. Dat hij ruste in vrede. DS. M. VERWEIJ NAM AFSCHEID VAN ZIJN GEMEENTE. Zondag heeft de Weleerw. Heer Ds. M. Verweij, predikant van de Ned. Her vormde Gemeente in v.m. Besoijen af scheid genom'en van deze gemeente en van kerkelijke en burgerlijke autoriteiten uit Waalwijk en omgeving, alsook van de vele vrienden, die hij gedurende zijn 4J/£-jarig pastoraat in v.m. Besoijen heeft gemaakt. i Het werd een hartelijk afscheid en op velerlei wijzen is de lof bezongen van dc scheidende predikant en is uiting ge geven aan het leedwezen, dat allen bij dit afscheid vervulde. De Ned. Herv. Kerk in v.m. Besoijen was Zondagmiddag overvol, toen Ds. Verweij daar voor het laatst voorging Daar waren vele gemeenteleden, ver schillende collega's predikanten, terwijl burgemeester J. L. P. M. Teijssen en de gemeente-secretaris N. Vlaar van hun belangstelling blijk gaven. Ds. Verweij had tot tekst gekozen van zijn laatste predikatie Jesaja 53 vrs. 1: „Wie heeft onze prediking geloofd en aan wie is de arm des Het'en geopen baard". rv Na afloop van de predikatie nam Ds. Verweij in een persoonlijk woord af scheid van de gemeente en van alle on derdelen van het gemeentewerk. Hij richtte zich persoonlijk tot de burgemees ter van Waalwijk en gewaagde van zijn erkentelijkheid voor de medewerking, die de gemeente onder zijn leiding van het gemeentebestuur had mogen genieten. Voorts richtte Ds. Verweij zich tot de afgevaardigden van de Classis, tot <^e consulent Ds. Trouwborst, tot de Kerke- raad en de Kerkvoogdij 'en tot alle func tionarissen van de gemeente. Hij sprak de hoop uit, dat de vacature, ontstaan aóor zijn vertrek, van korte duur zal zijn en maande de gemeente aan zich te al- len tijde te scharen achter de kerkeraad. De gemeente zong hierna Psalm 73 vers i3urgemeester Teijssen voerde vervol gens het woord en hij dankte de schei dende dominee voor de uitstekende sa menwerking en de buitengewoon prettige verstandhouding, die steeds tussen hem en het gemeentebestuur had geheerst. Hij wenste hem alle goeds toe bij de vervul ling van zijn ambt in zijn nieuwe ge meente. Namens de Classis sprak Dr. Hoeutt van Velsen uit Meeuwen. Veel lof had spreker voor de werkijver van de schei dende dominee. De consulent Ds Trouwborst uit Ca- pelle noemde Ds Verweij een goede buur en een goede vriend, die m'en node zal missen. De gemeente Arnemuiden wilde hi; gaarne gelukwensen met de komst van hun nieuwe herder. Hij verklaarde dat de gemeente in v.m. Besoijen Ds Ver weij niet licht zal vergeten. Een bijzonder hartelijk woord van dank bracht Drs. Schouten, Directeur van de Chr. H.B.S., uit voor de grote belangstelling die Ds Verweij steeds ge toond heeft voor alle soorten van on derwijs in de geme'ente en voor de wijze waarop hij zijn krachten daaraan gege ven heeft. Namens de Kerkeraad sprak de ouder ling de heer Budding, die allereerst Mevr. Verweij dankte als initiatiefneemster tot het herstel van het uurwerk aan de kerktoren, en vervolgens Ds Verweij, voor het onnoemelijk vele werk, wat hij in het belang van de gemeente gedurende zijn pastoraat gedaan heeft. Waar Arne muiden een vacature gekend heeft van ongeveer 10 jaren, prees hij deze ge meente gelukkig met het beroep van Ds Verweij. Hij verzocht de gemeente de domine te laten gaan in de geest van Psalm 121 vers 4: „De Heer zal U steeds gadeslaan...", waarna de gemeente de scheidende dominee en zijn vrouw met deze psalm toezong. Ds Verweij dankte allen voor hun har telijke woorden. Na afloop van de afscheidsplechtig heid kregen allen de gelegenheid in de consistoriekamer van de kerk Ds Ver weij en zijn echtgenote met een persoon lijke handdruk vaarwel te zeggen. Zeer velen maakten van deze gelegenheid ge bruik. De Waalwijkse processie naar Bokhoven zal dit jaar gehouden worden op Dinsdag 20 Sept. WAALWIJKSE KRING VOOR KUNST EN WETENSCHAP. Donderdag a.s. begint de Kunst kring haar nieuw seizoen met 'n toneeluitvoering, te verzorgen door het Rotterdams Toneel; dit gezelschap brengt het toneelspel' van Frank Launder en Sidney Gilliat „Moord en - Doodslag" (Meet a Body). Op Donderdag 6 October zal Drs. de Koning een lezing met 'il'ii houden over het onderwerp „Tussen de Berbers in het Hoge Atlasgebergte van onbekend Ma rokko". Drs. Gerard de Koning werd door de Franse regering belast met wetenschappelijke on derzoekingen in het Atlasgeberg te in Marokko. Gedurende twee jaren verbleef hij als enige Eu ropeaan in een afgelegen gebied temidden van de Berberstam der Sjeuh. Dinsdag 18 October is er onder de auspiciën van de Kunstkring een afscheidsavond van de be roemde pianist Theo van der Pas. CONTACTGROEP VOOR HANDEL EN INDUSTRIE De eerste avond van de Con tactgroep voor Handel en Indus trie Waalwijk zal gehouden wor- NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR den op^ Vrijdag 10 September in WAALWIJK EN OMSTREKEN. In de Vrijdagavond gehouden bestuursvergadering van boven genoemde school, waren het vol ledige bestek en de tekeningen van de nieuwbouw der school ingekomen, welke direct aan het departement zullen worden door gezonden, in het vertrouwen dat spoedig tot aanbesteding kan worden overgegaan. Hoe nodig dit is, blijkt uit het feit, dat de huidige school op 250 jongens is berekend en er nu reeds 375 plaatsing vinden, dat van de gemeente Waalwijk twee leslokalen zijn gehuurd voor the orie-lokalen, dat verlof is ver leend tot het plaatsen van een noodgebouw voor practijklessen metselaars en dat medegebruiK van het gymnastieklokaal is toe gestaan. In plaats van de heer H. van Zundcrt te Wagenberg, leraar A.V.O., die een functie heelt aanvaard te Breda, werden als zodanig voorgedragen dc heren: 1. Th. van Keulen te Kortenhoet en 2. J. van Gerwen te Tilburg. Als 2e leraar metselen werd voorgedragen de heer Th. Jansen te Bemmel en als leraren gods dienst- en maatschappijleer de WelEerw. Heren kapelaan de Kroon te Waalwijk (Baardwijk) en kapelaan Verheijden te Kaats heuvel, zulks ter vervanging van de WelEerw. Heren Knaapen en Lempens. Verder werden nog verschil lende voordrachten herbenoe mingen opgemaakt. Hotel Verwiel. De psycholoog Drs. J. Raymakers zal spreken over het onderwerp: „De beteke nis van de toegepaste psycholo gie voor het bedrijfsleven". Het is dc bedoeling van de spreker aan dit onderwerp enige avonden te wijden. Op de eerste avond zal een summier overzicht worden gegeven van dc .gebieden waarop de bedrijfspsychologie zich beweegt, waarna één van de voornaamste van deze gebieden, met name de psychologische se lectie van personeel, meer uit voerig zal worden behandeld. MOOIE PRESTATIE VAN ST. AMBROSIUS. Het Gilde St. Ambrosius te Baard wijk heeft gisteren een prachtige prestatie geleverd door het vierde concours van de Langstraatse Schut- tersbond te winnen en zo de eerste prijs van dit viertal concoursen in de wacht te slepen. Dit vierde concours werd verscho ten te Haarsteeg. Het Baard wij kse zestal schoot 24 punten, allemaal vierpunters dus, het hoogste aantal wat een zestal kan schieten. Door deze prachtige prestatie was de eerste korpsprijs meer dan ver diend. AANRIJDINGEN. Donderdag had er op de N.-Paral- lelweg een aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door N. A. uit Tilburg en een bromfiets, bestuurd door P. v. H. uit Waalwijk; de laat ste wilde even voorbij de Baard- wij ksestraat naar het links van de weg gelegen rijwielpad oversteken, lette echter niet op het achter hem komende verkeer en slechts door op het laatste moment uit te wijken, kon de automobilist een aanrijding voorkomen. De bromfiets werd zwaar beschadigd; v. H. liep enkele kleine ontvellinge'n op. Donderdag reed S. H. uit Waal wijk met zijn auto achteruit in de Burgem. Verwielstraat; hij reed hierbij de fiets van v. H., die tegen een betonmolen stond, in elkaar. De schadevergoeding werd onder ling geregeld. ONGEVAL. De 81-jarige v. d. L., die woon achtig is in het St. Teresiagesticht, zat Vrijdag op de vensterbank van de fa. de Gruyter, toen hij getrof fen werd door een flauwte. Dokter Langemeijer, die er spoedig bij was, bracht hem met zijn auto naar het gesticht. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Bolero, bril, dubbele fietstas, dameshorloge, kort dames jasje, autoband en wiel, ceintuur, geldbedrag, collier van Amerikaans goud, kussen, herenfiets. Verloren: rode plastic handtas m. inhoud, diverse portemonnaies met inhoud, sigarettenaansteker, zilve ren schakelarmband, verpleegsters insigne, gele trui, zelfbinder, doublé schakelarmband, blauwe step, don kerrode step, damesfiets, coupon boekje Ziekenfonds, gouden zegel ring, groen jasje. AGENDA WAALWIJKS ORKEST. Woensdag 14 Sept.: half 8 repe titie eerste violen; half 9 repetitie volledig orkest in Hotel Verwiel. AGENDA. Woensdag 8 u.: repetitie Dames koor „Oefening en Vermaak" in de bovenzaal van de Gecroonde Leers- se. Zondag 12 uur: repetitie Mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. HULDE AAN DE NAGEDACHTENIS. Zoals bekend, werd de voorbije 10 jaren door B. en \V. en 't gc- meentepersoneel op G September een krans gelegd aan de voet van de gedenksteen in de achtergevel van 't stadhuis, als een stille buide aan wijlen burgemeester Moonen en Joop Hoffmans, die op 6 September 1944 door de Duitse en Nederlandse S.S. ter plaatse werden gefusilleerd. In de toekomst zal de herinne ring aan deze helden voortdu rend worden levendig gehouden door de aanleg van een parkje met fleurige bloemen aan de voet van deze gedenksteen. DE WINTERAVONDCUR SUSSEN VAN DE M.V.L.S. Zoals blijkt uit een adverten tie die wij in ons vorig nummer plaatsten, is de mogelijkheid weer opengesteld tot aanmelding voor de bekende winteravond cursussen aan de Middelbare Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie. Deze cursussen die lopen van October 1955 tot April 195G, zullen behandelen: Het modeleren van bovenwerk (3 jaar); het snijden van overle- der (2 jaar)stikken van schach ten (jongens) (2 jaar)liet stik ken van schachten voor meisjes die de leeftijd van 14 jaar heb ben bereikt (2 jaar); machinaal zwikken en de ;McKay-afdeling (2 jaar), event, gevorderden Mc- Kay-Welt; Good-Year cursus (voor gevorderden, d.w.z. voor hen die op zijn minst de vorige genoemde cursus moeten hebben gevolgd in zijn geheel)tenslotte de onderwerk- en uitpoetsafde- ling (2 jaar) en de Gradeerma- chine (toor gevorderden). Om aan deze cursussen te kun nen deelnemen, moet men in het algemeen de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Iemand die lon ger is dan 18 jaar, kan ook deel nemen, indien hij ofwel in het bezit is van het einddiploma van een Nijverheidsschool met 2- of 3-jarige dagcursus en bovendien nog gedurende resp. 2 of 1 jaar in een schoenfabriek gewerkt heeft, ofwel in het bezit is van een einddiploma van een avond cursus van 'n Nijverheidsschool. Dinsdag 13 en Woensdag 14 September kan men zich hier voor opgeven aan de MVLS van 7 tot half negen. Ook degenen die zich vorig jaar al lieten inschrijven en nu een vervolgcursus daarop willen volgen, moeten zich komen op geven. R.K. Vereniging voor E.H.B.O. „St. Rafaël". Genoemde vereniging hield Zon dagnamiddag, onder belangstelling van zeer velen uit het dorp, een on derlinge wedstrijd. Onder de be langstellenden merkten we op: bur gemeester v. d. Heijden, de Eerw. Fraters, de Eerw. Zusters enz. Als Jury-leden traden op: Dr Smals, Dr ten Horne en Dr de Vries. De oefeningen, die door alle aan wezigen met grote belangstelling gevolgd werden, hadden de volgen de uitslag: Groep onder leiding van J. v. Onzenoord 7 2/3 Riet v. Loon 7 1/2 Rica Maurits 6 2/3 C. van Loon 6 1/3 G. Broeders 6 1/3 Antonette v. Son 6 B. Heur 5 De oefeningen hadden plaats op de terreinen van de R.K. Meisjes school. WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanuit St. Ghislain. Los 8.15 uur. Eerste duif 10.6.53. Uitslag: Van Ark 1 2; Berkelmans 3 6; v. Gelder 4; L. v Dongen 5; Braat 7 12; Joh. Veragen 8 11; VV. Her mans 9; v. d. Geijn 10; H. Knip- pels 13; A. Leijten 14 22; C. Bou- man 15; J. Didden 1G; Groene- veld 17 18; D. v. d. Boomgaard 19; A. Timmermans 20 25; G. v. Helvoirt 21; Jos Hensen 23; A. van Hilst 24; L. de Kloe 26. Donderdag a.s. inmanden voor Nat. Parkenstone tot half negen, denkt er om. HOOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd hij de heer v. Tilborgh, hield Zaterdag 10 Sept. een wedvlucht vanaf Maastricht. De prijzen zijn behaald als volgt:- H. v. Zeist 1 8; G. Janson 2 14; Blok 3; C. Verhagen 4 12; C. v. Tilborgh 5 10 11 17; P. v. Rooij G 16; M. Netten 7 15; Spuibroek 9 18; C- Broeks 13. KAATSHEUVEL. Zondag vloog de KPV met vroege jonge duiven vanuit St. Ghislain; afstand 155 km. Inge- mand 75 duiven. Lostijd 8.30 uur v.m.; eerste duif 10.3.21 uur v. m. Uitslag: Chr. van Heeswijk 1; 2 o 2/ A. de Bie; 3 16 Jac. Vloemans; 4 26 Wim Hamers; 6 18 Fr. v. d. Assem; 8 11 12 15 17 M. Brokx; 9 J. v. d. Linden; 11 Fr. v. d. Lin den; 13 G. Grootswagers; 14 H. van Helvoirt; 19 J. Muizelaar; 20 28 Dré Snoeren; 21 P. Zijl mans; 22 A. Couwenberg; 23 L. v. Geel; 24 Th. Netten; 25_L. van Geel. Late jonge duiven. Ingemand 27 duiven. Eerste duif 10.7.32 u. v.m. Uitslag: M. Vervërs L. van Geel 2; G. Grootswagers 3; J. Hoeve- naars 4 8; P. Zijlmans 5; Fr. v. d. Assem G 7; Fr. v. d. Linden 9. LOONOPZAND. De Luchtbode, gevestigd hij de heer M. van Onzenoord alhier, hield Zondag een wedvlucht van uit St. Ghislain. Er werd deelge nomen met 61 duiven. Dc uitslag was als volgt: L. Berendonk 1 8;_K. v. Escli- Verschuren 2 7; A. Aarts 3 G 16; M. Maas 4; Chr. van Compel 5; G. IJpelaar 9 11 15; A. v. cl. N el- den 10; P. v. d. Velden 12 13 14; C. Vriens overduif. VLIJMEN. Zondag hield de P.V. De Zwa luw een wedvlucht vanuit lis- singen, afstand 117 kan. Los 8 uur, eerste duif 9.13.15. Laatste prijswinnendet duif 9.20.3. Uitslag als volgt: 3". van Engelen 1 8 9; M. Ni- cols 2; J. de Vaan 3; L. v. Esch 4; D. Stupers 5; J. Oosterwaal G; J. v. d. Dungen 7 17; P. v. Dal 10; Jan Kuijs 11 15 18; B. Parijs 12 19; H. Oosterwaal 13 16; J. Ki- viets 14 20. VINNIGE WOORDEN IN MOSKOU. Russen en Duitsers hebben op de conferentie van Moskou de hand schoenen uitgetrokken om hun ge schillen op de harde manier te be slechten. Het gaat hier om het her stellen van diplomatieke, culturele en commerciële betrekkingen. „Maar die kunnen nooit worden hersteld, als niet eerst de kwestie van de Duitse krijgsgevangenen wordt opgelost. Rusland houdt meer dan 100.000 Duitsers vast", zei Adenauer's minister van buiten landse zaken, von Brentano. „Niet waar", wierp minister-pre sident Boelganin tegen. „Het zijn ex- maar 9.626 en dit zijn nog allemaal oorlogsmisdadigers". Toen kwam partijleider Kroesjef tussenbeide met de opmerking: „Wiens schuld is dit allemaal? Niet van ons. Wij zijn de oorlog niet begonnen. Wees eens moedig en beken, dat het Uw schuld is". Adenauer weerde dit af met de opmerking: „U moet de kliek van Hitier niet verwarren met ons. Het overgrote deel van de Duitsers betreurt de wreedheden die de Nazitroepen in Rusland heb ben bedreven. Maar de Russische troepen hebben zich in Duitsland ook misdragen". Het logt in het voornemen van Prins Bernhard binnenkort een be zoek te brengen aan de Paus. De Prins komt volgende week naar Rome, waar hij deelneemt aan een congres van de organisatie van de Europees-Amerikaanse samenwer king, dat van 15 tot 19 September in de Italiaanse hoofdstad woi'dt gehouden. De deelnemers zullen worden ontvangen door de Italiaan se regering. De president van de renubliek zal daarop een tegenbe zoek brengen aan de Prins.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 15