tSf VROOM DREESJflAIVIV w woeiisCliSJ»' -prijzen OE MAN UIT CHICAGO h 65 93- 49c EEN KEUR VAN VESTEN EN JUMPERS BIJ Fa. VAN DEN HOUT TE WAALWIJK. 2 2 T7TTTT 's-HERTOGENBOSCH TILBURG - HELMOND Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 28). Het gaat namelijk om de zaak Clarenbough". „De zaak Clarenbough", infor meerde de burgemeester ver baasd. „Is dat een zaak?" „N11 ja", vergoelijkte meneer Zoetevrijer, „ik druk me mis schien wat ongelukkig uit. Maar de zaak is deze: Ik vernam van gewoonlijk welingelichte zijde dat mr Clarenbough vanmorgen in alle stilte Meeldam had verla ten. Kunt u me daarover inlich ten? En ook wellicht over de re den van zijn vertrek?" „Nee, dat kan ik niet", ant woordde de burgemeester. „Ik ben gisteren, zoals ik zei, heel de dag afwezig geweest en vanmor gen teruggekomen. Ik ben nog niet thuis geweest en heb nog geen kans gehad mr Clarenbough te zien of te spreken. Wellicht is hij vertrokken, wellicht is hij al leen een paar boodschappen ii iitftr - - f 11" fiTtfiHSrfrn rfiilii' VOOR OE KILLE DAGEN.. Eenvoudige maar stijlvolle modellen i li i' r s r. n d 7. (1 F Vj o II c. b IT t I 1 V 1 t ALLEEN GELDIG WOENSDAG 21 SEPTEMBER SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Twisted matting, de voor delige en toch sterke vloer bedekking, in naturel en jaspé kleur, *310 90 cm. br., p. meter Machinegaren, 500 yards klos, nrs. 36-40, in zwart en wit, OSc 2 klossen voor Creme vissersgaren, grote 50 gr. bollen, dikten 6, 9 en 12. Zeer geschikt voor het haken van kleed' jes, gordijnen en spreien „Miesje", meisjesjacket, van zuiver wollen Aabe stoffen, m. capuchon en 2 zakken. In diverse kleuren Maat 2 O Met stijging per maat. Unieke aanbieding kameel haren kinder-, dames- en herenpantoffels, in de m. 41-46 1.95 36-40 1.55 30-35 1.40 25-29 1.25 20-24 Modieus damestasje, ge heel op schuimplastic ver werkt, in een mooi model, in 6 tinten, o.a. zwart, bordeaux, grijs en blauw Prachtige wollen shawl, ge breid in patentsteek, een royale shav/l, voor dames en heren, verkrijgb. op Dames- en Herenmode-afd., C25 in 12 modetinten Prima Twents graslinnen, voor lakens, slopen en schorten, *5 1 5 130 cm. 2.65, 150 cm. Speculaas, heerlijk O Ac gekruid, 250 gram O Boterham worst, de echte, 200 gram U kunt ook 's winters het wandelwagentje gebruiken, als U zo'n practische piastic wagenzak hebt, In de kleuren C 50 bleu en wit Charm, damesonderjurk, Vruchtencoupes of pud- m. schouderbandjes of ronde dingbakjes, in mooi helder hals,hetsch/bandmodel heeft glas, keurig bewerkt, T'Qc strook- en kantgarn.,'t ronde 6 stuks halsmodel bustevorm O10 en kantgarnering fleurige •fl 60 Schortenbont, dessins, 80 cm. breed Extra zware kwaliteit, een Favorita schorten- 40 bont, 80 cm. breed Prae-advies: B. en W. stellen voor de genoem de verordening opnieuw conform de thans geldende verordening vast te stellen en deze met ingang van 1 Januari 1056, zijnde de datum waarop de huidige verordening ex pireert, in werking te doen treden. 14. Voorstel tot het verlenen van een gemeentegarantie voor een te houden pluimvee- en konij nententoonstelling. Prae-advies: Door de „Gecombineerde pluim vee- en konijnen-vereniging van Waalwijk en omstreken" zal op 18 en 19 November a.s. te Waalwijk, in de zaal van „de Gecroonde Leers- se", een provinciale pluimvee- en konijnententoonstelling worden ge houden. Het bestuur deelt mede dat het door de landelijke hoofdorgani satie in de gelegenheid wordt ge steld om in plaats van een club tentoonstelling een provinciale ten toonstelling te houden en dat het deze gelegenheid niet gaarne wil laten voorbij gaan. Er is evenwel enige risico aan verbonden in financiëel opzicht. Het is namelijk mogelijk dat door slecht weer of andere omstandigheden 't bezoek niet zo groot zal zijn als waarop normaal is te rekenen Een daardoor eventueel ontstaand na delig saldo zou de kas niet kunnen dragen, waarom het bestuur ver zoekt de gemeente garant te doen blijven tot een maximum-bedrag van ƒ200.—. B. en W. stellen voor de gevraag de garantie te verlenen. 15. Voorstel tot het aanvragen van een subjectieve bijdrage uit het gemeentefonds voor 1956. Prae-advies: Zoals uit de memorie van toelich ting bij de gemeente-begroting voor 1955 bekend zal zijn, is voor dat jaar door B. en W. een z.g. subjec tieve verhoging gevraagd van de Algemene Uitkering uit 't Gemeen te Fonds. Op grond van de beoalingen van het inmiddels verschenen Finan- ciele-Verhoudingsbesluit 1953, moet een eventuele verhoging voor 1956 en 1957 door de gemeenteraad wor den aangevraagd en wel vóór 1 Oc tober van het jaar, voorafgaande aan het desbetreffende dienstjaar. Aangezien voor het jaar 1956 een subjectieve verhogine weder nodig zal zijn en wel in sterkere mate dan voor 1955, stellen B. en W. voor deze aan de Minister van Binnen landse Zaken aan te vragen. 16 Voorstel tot aankoop onroerend goed aan het Laageinde te Baardwijk (geen prae-advies). 17. Voorstel tot aankoop van het pand Laageinde 26 te Baard wijk (geen prae-advies). 18. Voorstel tot aankoop grondstro- ken aan de Zuidzijde van de Tweede Zeine-Oost (geen prae- advies). 19. Voorstel tot aankoop gronden van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg (geen prae-advies). 20. Voorstel tot aankoop grond in de Buitenpolder van Baardwijk (geen prae-advies). 21. Voorstel tot aankoop grond in de Binnenpolder van Baardwijk (geen prae-advies). 22 Voorstel tot aankoop grond te Besoyen (geen prae-advies). 23. Voorstel tot verkoop bouwter rein te Besoyen (geen prae-ad vies). 24. Voorstel tot intrekking raads besluiten van 28 Juli 1955 tot verkoop bouwterrein te Be soyen (geen prae-advies). 25. Voorstel tot het verhuren van twee lokalen van de oude HBS aan de Mr v. Coothstraat. Prae-advies: Door de Stichting „Nijverheids school voor Waalwijk en Omstre ken" is tot de gemeente het verzoek gericht een tweetal lokalen van het voormalig H.B.S.-gebouw aan de Mr van Coothstraat tijdelijk tot aan het gereedkomen van de voorgeno men schooluitbreiding te mogen huren voor het geven van theore tisch dagonderwijs (2e klas metse len). B. en W. stellen voor, aan de be hoefte aan leslokalen van de Nijver heidsschool tegemoet te komen en aan de genoemde stichting de. ge vraagde 2 lokalen voor dagonder wijs van maand tot maand te ver huren. 26. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanleg van een verwarmings-installatie in de garage van de dienst ge meentewerken. Prae-advies: Door de Arbeidsinspectie zijn be zwaren gemaakt tegen de inrich ting van de werkplaats van de dienst van Gemeentewerken, en wel voornamelijk voor wat betreft de verwarming hiervan. Deze verwar- j ming geschiedt momenteel met een 1 vulkachel. Ingevolge de Hinderwet en de Veiligheidswet mogen derge- 1 lijke ruimten echter niet door mid- i del van een open vuur verwarmd worden in verband met de aanwe- j zigheid van explosieve en brandba re stoffen als benzine, oliën e.d. Met het oog hierop zijn B. en W. voornemens deze werkplaats door middel van een gaswarmwaterin- stallatie te verwal-men. Bij een der gelijke installatie is het hiervoor ge- FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" schetste gevaar vrijwel uitgesloten. Blijkens een terzake ontvangen offerte zullen de kosten van aanleg rond 5.200.bedragen. Voorts voldoet de ventilatie in de smeerkelder en in de werkplaats zelf niet aan de daaromtrent ge stelde wettelijke eisen. In het be lang van de gezondheid van het al daar tewerk gestelde personeel is het dringend noodzakelijk, dat zo wel de smeerkelder als de werk plaats van een afdoend ventilatie systeem worden voorzien. Voor deze verbetering zal een be drag van rond ƒ800.— benodigd zijn. 27. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor herstellin gen aan het pand Stationsstraat nr. 2. Praeradvies: Het winkelhuis met erf, gelegen aan de Markt, plaatselijk gemerkt Stationsstraat nr. 2 en aan de ge meente in eigendom toebehorende, is sinds 1932 in huur bij de „Kofa" Magazijnen firma Cunen. In de huurovereenkomst is be paald dat de normale kosten van onderhoud geheel voor rekening van de huurder komen. Er is echter een uitzondering gemaakt voor wat be treft de vernieuwing van het dak. Reeds in 1932 werd namelijk in de betreffende huurovereenkomst uitdrukkelijk vastgelegd dat de al gehele vernieuwing van de kap van dit pand, zo dit naar het oordeel van B. en W. nodig zou zijn, niet voor rekening van de huurder zou komen. Blijkens bevindingen van de di recteur van de dienst van gemeen tewerken is het noodzakelijk, dat thans de nodige herstelwerkzaam heden aan deze kap worden uitge voerd. 28. Voorstel tot aanvulling van het raadsbesluit van 28 Juli 1955 in zake garantie rente en aflossing van een geldlening, aan te gaan door de Deken van Riel-Stich- ting. Prae-advies: In de vergadering van 28 Juli jl. is besloten de gemeente borg te stellen voor de tijdige betaling van rente en aflossing van een door het bestuur van de „Deken van Riel- stichting" aan te gane geldlening, groot ƒ200.000. Naar de mening van Ged. Staten mag in het garantiebesluit niet ont breken een clausule, die ten doel heeft vast te leggen, dat eventuele betalingen, die de gemeente op grond van de borgstelling zou moe ten doen, als rentedragende schuld aan de gemeente zal moeten wor den beschouwd. In deze geest stellen B. en W. voor. 29. Voorstel tot het aangaan van (Van onze Medewerkster) De natte kilte die onze huizen binnendringt, doet ons weten dat de zomer voorbij is. Zolang we overdag bezig zijn gaat het nog wel, tenminste Maar wanneer we 's avonds ns rustig even willen gaan zitten, dan kruipt de kou langs onze benen omhoog en dan komt het moment, dat we zeggen: ja, t moet maar, ca onze eerste kit dure kolen gaat de kachel in; hoeveel zullen er nog volgen! We moeten ons gaan voorbereiden op de winter, en een belangrijk ge deelte van deze voorbereiding geldt onze kleding. Lr is voor ons goede geld een massa te krijgen dat ons tegen de kou beschermt. En wanneer we e'en vest of een jumper nodig hebben, dan weten we welke firma in Waalwijk hierin een extra goede sortering heeft de fa. D. van den Hout, in de St. Antoniusstraat, die Donderdag in zaal Thelia een welgeslaagde najaarsshow veiaorgde. Met veel genoegen hebben we Donder dag, en heel velen met ons, zitten kijken naar de talloze modellen die de fa. van den Hout ons toonde. Het materiaal was wol, zuiver wol meestal, verwerkt in yer- sey, cevenit, pafentsteek of in ribeffect. Heel practisch is het, dat veel model len een dubbele tricot-boord hebben, zo dat het beruchte lubberen van de man chet- en tailleboord absoluut uitgesloten is. Daardoor dus blijven deze kleding stukken langer „nieuw". Opvallend was ook, dat alle jumpers, ook de yersey-modellen, prettig lang waren, zodat ze niet bij iedere opwaartse armbeweging omhoog schuiven. We zagen de aangeknipte mouw, de nieuwe zgn. „vierkante" mouwinzet, soms geaccentueerd met 'n enkele bies, of n jaquardrandje, en de raglanmouw. De Jwee laatste zitten het mooist, vinden wij. We vonden bet heel prettig te mo gen constateren, dat practisch alle modellen, ook de allergoedkoopste heel eenvoudig, en daardoor zeer stijlvol waren; meestal waren ze in één tint gehouden, soms met een bescheiden verwerking van een con trastkleur, maar bijna in geen énkel igeval opzichtig of protserig. Men ziet het, jammergenoeg, vaak wel anders! Dc kleuren rose en bleekrose, blauw en bleekblauw (aqua) en mais waren wel overheersend. Rafblue, biljartgroen, diverse tinten rood, koningsblauw en zwart, completeerden het stemmige kleu rengamma. De jumpers waren bijna allemaal hooggesloten, dikwijls met omgeslagen col en alle voorzien van een keurige ritssluiting achter. We zagen maar enkele hooggesloten vesten; veel hadden er een lagere, dub bele knoopsluiting en de zgn. Queen- Annhals. Als garnering had men kleine schitter steentjes gebruikt, kant en kleine ver gulde paillette, maar toegepast op een heel bescheiden en gedistingueerde ma nier. De varierende prijzen kunnen we U natuurlijk niet allemaal gaan noemen; maar voor ongeveer f 5.kunt U al eer, keurig jumj>ertje krijgen en wilt U f 30.besteden, ook goed, ook dan heeft U bij de fa. van den Hout eén ruime keus. Over het algemeen zullen de goedko pere modellen alleen blijven voldoen voor de dames met de kleinere maten en zij die geen hongerkuur over hebben voor de slankheid van hun taille zullen zich de betere kwaliteiten en zuiver wol len exemplaren moeten aanschaffen. Er was één herenmannequin, die fraaie en heel draagbare heren- en jon genstruien showde, echte Bebop-model- len, maar ook vesten en truien voor ou dere heren. De firma verzekerde ons nog, dat we elk van de getoonde modellen, in elke kleur of kleurencombinatie, indien ze niet voorradig warén, konden bestellen. Kinderkleding mag niet geshowd wor den en daarom raden we U aan, hier voor 'ns naar de zaak zelf te gaan kij ken. De Donderdagmiddag geshowde, zeer uitgebreide collectie, belooft ook in dit opzicht heel veel goeds. een geldlening (geen prae-ad vies). 30. Voorstel inzake verlaging tarie ven voor gas, water en electri- citeit (zie prae-advies elders). 31. Voorstel inzake bezoldiging ge meentesecretaris. doen. Ik weet er niets van. Hel enige wat ik weet is, dat hij van avond in een plechtige afscheids bijeenkomst gehuldigd zal wor den. Zeven uur op het raadhuis. Dat staat vast." „Jawel, dat weet iedereen in de stad", gaf Zoetevrijer toe. „Maar als hij er niet is, kan men hem toch niet huldigen, nitwaar?" „Waarom zou hij er niet zijn?" vroeg de burgemeester geïrriteerd om de geheimzinnigdoenerij van zijn bezoeker. „Tja, waarom zou hij er niet zijn?" herhaalde deze, als in gedach ten. „Luister eens, meneer Zoete vrijer", begon de burgemeester, die het druk had en niet in de stem ming was voor het oplossen van raadsels, „ik heb u verteld wat ik weet. Wilt u meer weten, vraag dan een van de andere comitéleden. Vraag 't maar aan mevrouw Boom", voegde hij er een beetje boosaardig aan toe, „wat die niet weet, is ook de moeite van 't weten niet waard. U neemt me niet kwalijk? Tot ziens!" Toen Zoetevrijer bij de deur om keek, was de burgemeester alweer I verdiept in een missive van het Hoogheemraadschap. Weinig vermoedde de burgerva- Prae-advfes 1 Bij circulaire van 27 Juli 1955, G. nr. 21892, Ille afdeling, hebben gedeputeer de staten ons verzocht uw Raad te ho ren omtrent een ontwerp-besluit tot wij ziging van het Bezoldigingsbesluit secre tarissen. In een zeer uitvoerig prae-advies keren B. en W. zich met klem van redenen tegen het ontwerp-besluit tot wijziging der van Meeldam, dat zijn ironisch gegeven raad ook inderdaad werd opgevolgd en dat de heer Zoete vrijer, de stijf opgerolde parapluie in de hand, als een automaat zich voortbewoog naar de woning van mevrouw Boom. Die waardige dame, die als ge woonlijk in gezelschap van haar Pekinees in de serre zat, was nog maar juist terug van haar visite bij Colverton en verlustigde zich in haar zeker schijnende triomf, toen zij de telefoonpaalachtige gestalte van Zoetevrijer het tuinpad op zag wandelen. Haar ogen schitterden alles liep vandaag mee. Zoetevrijer was wel een beetje beduusd door de hartelijkheid, waarmee hij werd ontvangen, in 'n makkelijke stoel werd geïnstalleerd, onthaald op wijn en gebak en voor zien van een grote sigaar. Zijn arg wanend oude vrijgezellenhart zocht reeds naar minder eerbare motieven voor deze vriendelijkheid, want Zoetevrijer vreesde niets zozeer als op z'n oude dag nog tot een huwe- lijk te worden overgehaald. Maar mevrouw Boom had geen vues op de oud-ontvanger en zodra deze naar behoren was geïnstalleerd, gaf ze het gesprek een zakelijke wen ding. Zoetevrijer verhaalde van zijn ge- j sprek met de burgemeester en het antwoord dat hij daar ontvangen had. „Er gaat namelijk een gerucht dat mr Clarenbough vanmorgen in alle stilte vertrokken is, weet u vertrouwde hij de waardige dame toe, die hem zelve ongetwijfeld had kunnen vertellen vanwaar dat ge rucht zijn oorsprong had. „En wat zei de burgemeester?" vroeg mevrouw Boom met vertoon van hartelijke belangstelling. Zoetevrijer, nog een weinig ge pikeerd door de kortaffe behande ling die Dikkenburg hem had doen ondergaan, liet niet na in zijn ant woord duidelijk te doen uitkomen, hoe kort en onvoldoende de burge meester hem had ingelicht.' „Gelijk heeft hij", meende me vrouw Boom. „U bedoelt?" „Het is de beste manier om niets te zeggen. Natuurlijk heeft hij het niet graag in de krant. Hij heeft waarschijnlijk niet één woord ge logen, mijn beste meneer Zoete vrijer. Hij heeft alleen de waarheid verteld. Dat zijn zo de manieren, zoals u als ervaren krantenman ook wel weet", voegde ze er met een vleiende glimlach aan toe. „Daarom heb ik me ook terstond naar u begeven", zei Zoetevrijer. „Nu, ik zou u heel wat kunnen vertellen", antwoordde mevrouw Boom mysterieus, „maar ik vrees dat het niet in de krant kan. Ten minste nu nog niet", voegde ze er aan toe. Het daarop volgend onderhoud duurde ruim een uur, want Zoete vrijer was een secuur man en vroeg liever alles twee keer, dan dat hij de mogelijkheid riskeerde zich te ver gissen. En mevrouw Boom hield er van zo min mogelijk concreet te zijn en zocht haar toevlucht in breed voerige beschrijvingen, die ruimte te over lieten aan de fantasie van de toehoorders. „Dus toch nog niets publiceren?" vroeg Zoetevrijer tenslotte. „Ik zou het niet doen", adviseer de mevrouw Boom. „Wacht tot u vanavond de huldiging hebt mee gemaakt. Ik kan u verzekeren, me neer, daar zit kopij in. Voor pagina- nieuws, vette koppen! Daar kunt u furore mee maken. En wanneer u, wat u daar ziet, combineert met wat u thans gehoord hebt, beschikt u over alle informaties die u nodig hebt". „Mevrouw",zei Zoetevrije hoffe lijk, „mijn dank laat zich niet in woorden uitdrukken". „Dat hoeft ook niet, meneer", ant woordde mevrouw Boom met een stem vol sympathiek begrip, „wij EEN KEUZE. U begrijpt, dames, dat het niet doen lijk is alle modellen te bespreken, of zelfs j maar te noemen. De fa. van den Hout toonde ons zoveel vesten en jumpers en j blouses, dat het zelfs al heel moeilijk is voor ons, er een greep uit te doen, om dat het gehalte van het getoonde zeer goed was 'en alle modellen uitstekend te dragen waren en zeer zeker de charme van de vrouw die ze weet te dragen en die bovendien weet wat ze kan en mag dragen, verhogen. We zullen daarom een keuze maken, een beperkte keuze uit deze stroom van modellen en bij deze keuze hebben we ons laten leiden door onze persoonlijke voorkeur. Bij voorbaat echter verzeke ren we U, dat er nog heel veel meer was, dat de moeite van het bewonderen, envan het kopen waard is. We waren dan erg gecharmeerd van een zeer gedistingueerde aqua jersey jumper met raglanmouwen en als enige garnering aan de hooggesloten hals twee slipjes, met een kleine clip bijeen gehou den. Er was verder bijvoorbeeld een gezel lige warme witte ijstrui, in de nieuwe ronde patentsteek met raglanmouwen. 'n Leuk en charmant model. Onze bewondering ging ook uit, naar een muisgeel truitje, met een smal zwart randje langs de raglan mouwinzet en de col, de zeer bescheiden toepassing van deze contrastkleur doet het uitstekend. We zagen voorts verschillende losse jasjes, die juist voor de grotere maten zo geschikt zijn, omdat ze zo goed afkle- den. In zwart zagen we er e'en met een ribeffect en verder o.a. een zeer mooi lichtblauw jasje, dat uitmuntte door zijn prachtige coupe. Verder was er o.a. nog een warmro- de bolero met een aparte even halsaf werking en driekwartmouwen met om geslagen manchetjes. Voor de heren waren er ook tal van uitstekend draagbare en echt mannelijke modelfen; we zagen de traditionele trui met de ritssluiting voor in de hoge boord; verder o.a. een mooi, zeer draagbaar ef fengrijs vest, de bekende streeptruien, waaronder er een was, met een grote witte V over het hele voorpand. De schoonheidsprijs in deze heren collectie zouden wij hebben toegekend aan dc trui met een smal wit biesje langs dc rende hals, de manchetten en de taille band. Het was maar een kléine greep die we deden uit deze overvloed van modellen, die dc fa. van den Hout tot een zaak maken, waar niemand bang hoeft te zijn, dat zij niet iets heel geschikts kan vinden. De keu ze in prijzen en modellen ïs over vloedig. van het Bezoldigingsbesluit-Secretarissen, waarover door G.S. de mening van de raad wordt gevraagd. B. en W. constateren een steeds groter worcfcnde discriminatie tussen de salaris sen van burgemeester en secretaris en wijzen op het onjuiste hiervan. B. en W. stellen tenslotte aan de raad voor aan G.S. mee te delen dat 1. de normen van de secretariswedde begrijpen elkaar ook zonder woor den. En wenst u nog meer inlichtin gen, dan komt u maar bij mij. De burgemeester heeft het tóch te druk Pas bij het hek drong de geestig heid van de laatste woorden tot Zoetevrijer door en hij beleefde ei volle tien minuten plezier aan. x-x-x-x-x-x „Dat wordt het laatste feest van avond", merkte Kazeman de melk boer op in de winkel van Jaap „De Bekkesnijder" waar hij rustig zijn beurt afwachtte om van zijn over tollige haar- en baardgroei te wor den ontdaan. „Ja, die Amerikaan gaat weg", bevestigde Wortelmans, de groente boer. i „Gaat-ie weg of is-ie weg?" vroeg listige Adolf, de bediende van Jaap. „Hij is toch nog niet weg?" meen- de Kazeman, „hij moet vanavond I worden gehuldigd!" 1 „Nou", zei Adolf vertrouwelijk, „jullie weten van mij niks, maar ik heb vanmorgen de jonge meneer Boom geschoren en daar heb ik zo het een en ander afgeluisterd. Maar het zit heel niet goed met die Ame- 1 rikaan. (Wordt vervolgd). '12==

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 6