DITVOORST-SCHRIJVERS De fiere Waalwijkse K.A.J.- Drumband «SSMitSSOSStS Waalwijkse en Langsiraaise Courani ZAL WAALWIJKS HAVENPLAN VOLGEND JAAR WORDEN UITGEVOERD? r viert eerste Lustrum met nationaal Drumband-concours Sfft ÜtóM de fag 7nl1s hnetSSde' drumband geniet de onverdeelde sympathie Ruim zeven millioen voorlopig uitgetrokken. ECHT EENS DOEN J mag gemeente winkels bouwen NIEUWLANDSTRAAT 14 TILBURG WONINGCOMMISSIE EN HUURCOMMISSIE. Uniformenfonds voor «St. Crispijn de basis Qold uit de trouwbuii wa VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1955 Uitgever ft'aalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 77 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. P. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Ben van de 35 punten die de raad van Waalwijk Dinsdagavond te ver werken had, was het aanvragen van een verhoogde subjectieve uitkering uit het gemeentefonds van bijna twee millioen gulden. 'Deze verhoging achten B. en W. nodig in verband met de noodzakelijke uitgaven voor 1956- zij hebben hiervan een voorlopige opstelling gemaakt en ki*roP treft men ook aan f 7.200.000,— voor de uitvoering van de eerste WaaP oSg^deddÏdTvoorzitter mee, hebben de verschillende technische diensten van rijk, provi studering van dit plan Uniangs, üeeiae ae - diensten van rijk, provincie en gemeente een hele dag besteed aan de be studering van dit plan en men kwam tot de bevinding, dat het plan. at- aezien van enkele kleine details, technisch in orde was, en ook qua plan acceptabel was. De verwachting is gewettigd, dat binnenkort de speciale commissie Hav'enplan Waalwijk het plan in studie zal kunnen nemen. Notulen en Ingekomen stukken hielden geen moeilijkheden in voor de Waal, wijkse gemeenteraadsleden die allen aanwezig waren. Het eerste voorstel tot het aanschaften van een ponsmachine t.b.v. de bevol kingsboekhouding deed enkele leden het woord vragen. De heer Mombers vond, dat net ten zeerste toe te juichen was, wanneer men zich efficiënt ging inrichten. Nietemin wilde hij de kosten van de aanschaf van de ponsmachine en die van de uitbeste ding van het werk vergelijken. Voor de eerste inzet was deze machine zeker voordeliger, maar hoeveel jaren, vroeg hij, zouden er nodig zijn, voor deze ma chine zich had verdiend. Ik juich dit voorstel buitengewoon toe, zei de heer van den Hoven. De winst xs altijd aan de zijde van de gemeente, al was het alleen maar de winst van de onmiddellijke beschikking. Toch verwon derde het hem dat de gemeente met de aanschaffing van een volledige voorzie ning heeft aangedurfd. En hij inform€^~ de. of er al gegevens bekend waren over de besparing, wanneer men een totale installatie aanschafte. De heer Mombers werd door de voor zitter verwezen naar het prae-advies, waïin was „es.eld, dat een uit^stetbng van het werk de gemeente f 1700, kreten en wanneer mën het zelf in han den hield zouden de jaarlijkse slechts f 1300.- bedragen; ^dusiefde afschrijvingskosten, zoals de heer Duy velaar opmerkte. Bovendien, zei de voorzitter, is het een groot ongerief, wanneer de plaatjes van week tot week ter bewerking ver zonden moeten worden. De heer van den HoVen kreeg ten ant woord. dat B. en W de hele kwestie terdege hadden bekeken. Gelet op de onbekendheid met het systeem m de praktijk achtten zij het echter beter ge leidelijk aan zich de gehele installatie aan te schaffen, om zo door ervaring wijs te worden. 1 Wanneer men een machine aankoopt, zei de heer Mombers, is men er met al leen met de aanschaffingskosten, er ko men ook reparaties, 'en hoe jngewikkei- der de machine, hoe duurder de repa- ^Niettemin kon hij zich best met het voorstel verenigen. De voorstellen tot vaststelling van een verordening voor slachterijen en tot wij ziging van de verordening op de reini gingsrechten werden vlot onder de voor zittershamer doorgeschoven. WONING- EN WINKELBOUW. Het voorstel tot het bouwen van vier premiewoningen aan de Burgem. Ver- wielstraat deed de heer Duy velaar, nadat wethouder van Heeswijk als voorzitter van de commissie van bijstand voor het woningbedrijf, de instemming van de commissie met dit plan ter keirnis van de raad had gebracht, opmerken, dat twee van deze woningen een grote serre kregen, en dat er toch maar één huur prijs was genoemd. De heer Kemperman had op de kos- tenbegroting een post gezien van archi tectenhonorarium, terwijl de tekeningen afkomstig waren van het bureau gemeen tewerken. De voorzitter wees er op, dat deze woningen van hetzelfde type waren als de vier, die onlangs gebouwd waren aan de Burgem. van Grotenhuisstraat. Inder daad was er maar één huurprijs, maar dat was maar een voorlopige; de defi nitieve huurprijs zou vastgesteld worden, wanneer de definitieve stichtingskosfien bekend waren. Altijd was er een post 'architectenho norarium; deze werd door het gemeente lijk woningbedrijf betaald aan de dienst gemeentewerken Aan de orde was toen het doen bou wen van vier winkels, met daarboven 8 woonruimten aan het Oranjeplein (bij de Thorbeckelaan)Ook met dit plan kon de commissie van bijstand zich vereni gen; omdat, zoals de voorzitter wethou der van Heeswijk zei, er bepaalde om standigheden konden zijn, dat de voor- keur gegeven moest worden aan het bou- wen van winkels door de gemeente. De heer Meijs was het hier volkomen mee eens "en graf B. en W. in overwe ging in de toekomst daar waar mogelijk iets dergelijks te realiseren. De heer Brouwer vond het zeer prij zenswaardig, boven de winkels nog woongelegenheid te projecteren. De heer Verdoorn wilde niets afdin gen op de lof die het gemeentebestuur voor dit plan was toegezwaaid, maar toch wilde hij waarschuwen, dat de ge meente als zodanig zich moest hoeden niet te ver in deze richting te gaan en zo veel mogelijk dit terrein te laten aan het particulier initiatief. 1 De voorzitter zou in het algemeen wil len opmerken, dat de bouw van winkel ruimten niet primair op de weg lag van de gemeente; maar gelet op de tijdsom standigheden, die het bouwen van win kels zeer duur maken en omdat dergelijke panden in een nieuwe wijk niet gemist kunnen worden, en de gemeente de be bouwing nu in handen houdt, meende men met dit plan te mogen komen. Daar kwam nog bij, dat er nogal eni ge gegadigden waren voor deze winkels, gegadigden die echter zelf deze belang rijke investeringen niet konden doen. De heer Meijs was het helemaal met hem eens en allerminst met de heer Ver doorn; als we zien wat in andere ge meenten gedaan wordt, ligt ook hier wel degelijk een taak voor het gemeientebe- Vredesplein maakte veel edelachtbare tongen los. De heer Duyvelaar had gehoopt een gespecificeerde kostenbegroüng te zullen aantreffen, maar dit was niet het geval. Nu veronderstelde hij, dat met het be drag van 37.900 gulden meer gefinan cierd zou moeten worden als alleen het asfaltdek. De heer Brouwer was heel enthousiast over het voorstel, dat bewees, dat B. en W. ook aan de rolschaatsende jeugd had- gedacht. En ook de heer Verdoorn deed het plan veel genoegen, bij de bespreking van de gedeeltelijke bestrating had hij al geïnformeerd of het niet beter was heel het plein te verharden. Maar, vroeg hij, vormt deze asfaltering geen bezwaar voor het opstellen van een circus; zo ja, dan diende men toch de nodige voorzieningen te treffen. Ook de heer Mombers was er mee ingenomen; maar hij vroeg zich af of de samenstelling van de deklaag als zodanig wel geschikt was voor het ijzeren beslag van de zware kermiswagens. En ook de heer v. Leeven twij felde er aan of de asfaltbedekking Ga er morgen meteen eens heen. Onze talrijke toonkamera zijn er ook voor U. WONINGINRICHTING stuur om een behoorlijke bebouwing te krijgen. De meningsverschillen tussen hem en de heer Meijs, aldus de heer Verdoorn, waren niet zo groot als het wel leek. Hij wilde alleen waarschuwen geen schrede verder te zetten op deze weg, dan no dig was. Wanneer hij bijvoorbeeld de moordende concurrentie zag in bet krui- deniersbedrijf, dan was hij er van over tuigd, dat, wanneer de gemetente een overmatig groot aantal kleine winkels ging bouwen, deze over een jaar of tien leeg zouden staan. De voorzitter merkte tenslotte op, dat B. en W. in dezen een zeer voorzichtig beieid voerden. Enkele voorstellen betreffende gemeen tegarantie t.b.v. particuliere woningbouw werden zonder meer aanvaard. Vervolgens werd de commissie van advies inzake de woonruuntewet in haar wel geschikt was voor het opstellen van circus en het houden van ker- mis. Ten volle was ook de heer KemE perman het er mee eens. Hii vroeg echter het Vredesplein voortaan te verbieden voor verkeer; eerst sta ken wielrijders 't plein altijd schuin over, nu waren ze gewend om over de straat te rijden; het verdiende aanbeveling dit nou te laten We hebben een dergelijk plein nodig, zei de heer v. Seters die te vens met het plan instemde; er zou nu geen stof meer opwaaien over 't Vredesplein, zei hij gevat. UITBREIDINGEN ROND VREDESPLEIN. subjectieve bijdrage uit het Ge- meentefonds voor 1956. B. en \V., deelde de voorzitter mee, hadden een voorlopige becij fering gemaakt van de voornaamste posten van uitgaven, terwijl er ook een opstelling was gemaakt van de kapitaalsuitgaven voor 1956. Hierin waren ook opgenomen de kosten van het Havenplan, ad ƒ7 420.000.-. Onlangs, deelde de voorzitter mee, waren de technische diensten van rijk, provincie en gemeente een he le dag bezig geweest met de bestu dering van het plan en zij waren tot de conclusie gekomen dat, afgezien van enkele details, het plan tech nisch in orde was, en ook qua plan heel acceptabel. We mogen ver wachten, aldus de voorzitter, dat dc speciale commissie Havenplan Waalwijk binnenkort zal kunnen beginnen met haar werkzaamheden. Alleen de heer v. Leeven had een kleine opmerking over, zoals hij 't noemde, „deze millioenennota", waarna met het voorstel van B. en W. werd ingestemd. Naar aanleiding van het voorstel tot aankoop van onroerend goed aan het Laageinde, vroeg de heer 'Duyvelaar of in het genoemde be drag ook de schadevergoeding was opgenomen. De voorzitter antwoordde dat was overeengekomen tegen de koopsom een en ander pachtvrij op te leve ren. Het pand hoefde niet te wor den gesloopt voor aanleg van weg en trottoir. Sraks, in het uitbrei dingsplan zou er niettemin een weg komen te lopen, waarschijnlijk over de er bij behorende landerijen. Op verzoek van de heren Duyve laar en Brouwer werd de verdere behandeling van dit punt aange houden tot de gesloten vergadering, waarna het voorstel in openbare vergadering zou worden aangeno men. GRONDAANKOPEN. Dan waren er aan de orde een aantal voorstellen tot aan- of ver koop van grond, die nagenoeg alle voetstoots door de raad werden aangenomen. Bij de aankoop van grond van de Gemeentelijke Instel ling voor Maatschappelijke Zorg, in formeerde de heer v. Leeven even naar een verschil in prijs, dat de voorzitter hem spoedig duidelijk kon maken. Twee lokalen van de oude H.B.S. werden verhuurd aan de Nijver heidsschool; in de garage van de dienst gemeentewerken zal een ver- „.nrmirio «,nrH*»r» aant?ele£cl; aan t Zoals men indertijd in 't verslag van de succesvolle deelname der Waalwijkse Harmonie St. Crispijn aan het concours tc Schijn- del heeft kunnen lezen, heeft zich ter plaatse spontaan een co mité gevormd, dat pogingen in 't werk zou stellen om te komen tot dc oprichting van een werk-comité, dat zich ten doel stelt zo spoedig mogelijk te komen tot uniformering der harmonie-leden. Het comité van aanbeveling_is daarin gelukkig en zeer spoedig geslaagd. Op zijn uitnodiging hebben dc navolgende heren spon taan hun medewerking toegezegd, die daarmee het werk-comite vormen. Jos. J. Klijberg, Mr. van Coothstraat 2, voorzitter. Drs. A. J. M. Beunes Burg. Verwielstraat 12. W. Castelijn, Burg. Smeelelaan 24. P. A. M. Dirks, Mr. van Coothstraat 12. F. Eibers, Grotestraat 41. H. J. Gompen, Noorder Parallelweg 63. N. van Gorcum, St. Antoniusstraat 57. P. van Heesbeen, Stationsstraat 127. J. de Kort-Vloemans, Mr. van Coothstraat 53c. F. D. van Liempt, Poolsestraat 3. L. van Oudheusden, Grotestraat 194. E. G. M. van Rooij, Pres. Steynstraat 3. F. C. Smolders, St. Antoniusstraat 97. A. C. A. Snels, Grotestraat 94. A. Tielen, Mr. van Coothstraat 35. J. Timmermans, Grotestraat 268. E. M. Weijers, Julianastraat 11. Dit comité zal zo spoedig mogelijk zijn werkzaamheden begin nen en wij twijfelen er niet aan of Waalwijk zal zich ook hiei van zijn beste zijde doen kennen. Wij weten dat het hier niet gaat om kleine bedragen, maar wij zijn er van overtuigd dat vele zakenlieden van aalwijk zich ge drongen zullen voelen een uniform te schenken of een flink be drag in het fonds te storten, en dat ook vele winkeliers, midden standers hun bijdrage zullen leveren, opdat het doel in de kortst mogelijke tijd zal worden bereikt en de harmonie St. Crispijn bij haar 45-jarig bestaan in 1956 in haar nieuwe uitrusting naai To ren kan treden en niet meer behoeft onder te doen voor andere muziekcorpsen, die tegenwoordig algemeen een passend uniform dragen Men volge 't voorbeeld der muzikanten zelf. die spontaan een speciale wekelijkse contributie opbréngen voor dit goede doel. becijferen dat er nog een voordeli ger aanbieding was dan die, waar in dit voorstel werd op ingegaan. De financieel-technische uiteenzetting var de voorzitter overtuigde hem echter van het tegendeel. geheel herkozten. De voorzitter de heer Duyvelaar werd als zodanig herkozen met 12 stemmen; de heer van den Hoven kreeg er 2 en de heer van Seters 1. De heer van den Hoven werd herko zen met 12 stemmen, 1 Verdoorn en 2 van Seters. De heer Kees werd met 14 stemmen herkozen; 1 voor van Seters, De heer Kemperman kreeg eveneens H stemmlen; 1 voor van Seters. En tenslotte kreeg de heer van Mos selveld 13 stemmen; 2 voor van Seters. Toen de benoeming van een huurcom- missie aan de orde was, vroeg de heer van Seters of het feit, dat men, wanneer men een klacht wilde indienen, eerst moest storten, de mensen er niet van zou weerhouden een klacht in te dienen. De heer Brouwer had met ingenomen heid kennis genomen van dit voorste het was hard nodig meende hij, maar hij vergiste zich, toen hij meende dat deze commissie ook een einde kon maken aan de slechte toestand waarin verschillende eigenaren hun huizen lieten bewonen. De heer Verdoom geloofde, dat de commissie in een behoefte zou voorzien, maar zij zou geen gemakkelijke taak krij gen. En dan zette hij zijn mening tegen over die van de heer van Seters, wan neer hij zei. dat door het storten van de som van f 5.— juist veel moeilijkhe den zouden worden voorkomen. De voorzitter wees er op, dat volgens art. 8 a van de wet van 15 Augustus het storten van die som wettelijk verplicht was; er viel niet aan te tornen. De heer Brouwer zag het karakter van de commissie verkeerd; zij werd niet ingesteld om de onderhoudsplicht onder de aandacht van de verhuurders te bren gen, maar zij diende alleen toezicht uit te oefenen op de huurverhoging, die ge koppeld was aan de onderhoudsstaat van de woning. B. en W.. maakte de voorzitter be kend, deden de volgende suggestie ten aanzien van de samenstelling van deze commissie Voorzitter E, Bossaerts, architect; vi- ce-voorzitter dihr. M. van Leeven, ge pensioneerd ambtenaar van de rijkswa terstaat en raadslid.; H. v. d. Meijs, ar chitect; J. Turkenburgh, voorzitter bouw vakarbeidersbond; M. v. d. Broek, tech nisch hoofdambtenaar -woningbouw dienst gemeentewerken Met nagenoeg algemene stemmen wer den deze leden in de commissie gekozen. Aan het begin van zijn repliek wees de voorzitter op het centrum karakter van het plein, welk karak ter nog geaccentueerd zou worden door belangrijke uitbreidingen die op stapel staan. En hij noemde het Medisch Centrum, dat zijn voltooi ing nadert, de Nijverheidsschool, die gerede plannen heeft voor een vier etages hoog gebouw, de Huishoud school die belangrijke plannen heeft en op de firma Landis en Gyr, die eveneens een grote uitbreiding op stapel had staan. Het bedrag van ƒ37.900 zou uit sluitend worden gebruikt voor de asfaltering van het middengedeelte van het plein. Niet alleen als rolschaatsbaan en als ijsbaan zou 't Vredesplein voor taan kunnen worden gebruikt, evengoed was het geschikt voor het houden van circusvoorstellingen en het houden van kermis. De asfalt- laag zou van een zodanige construc tie worden, dat er pennen in kon- den worden geslagen, terwijl de ga- i ten later gemakkelijk te herstellen waren. De voorzitter nam aan, dat de laag ook voor de zomermaanden heel geschikt zou zijn. De suggestie van de heer Kemperman om 't plein voor wielrijders te verbieden, zou worden bekeken. In tweede instantie wees de heer Mombers er op dat de materie zo danig moest zijn, dat ze niet te hard was om er pinnen in te slaan en dat ze 's zomers niet te week werd. De heer v. Leeven vroeg B, en W. te laten garanderen dat er 's winters geen gevaar bestond voor stukvrie- zen. i De voorzitter stelde beide heren gerust; de technische dienst van de gemeente, die alles uit en te na had bekeken, ging niet over ijs van een nacht. Wethouder v. Heeswijk wees er op dat hier geen sprake was van wat men gewoonlijk onder asfalt verstond; men zou hier asfalt-beton gebruiken, zoals ook gebruikt was bijvoorbeeld op de weg naar het zwembad. Er werd vervolgens een crediet beschikbaar gesteld voor de aanleg van een weg op het Industrieterrein aan de Eerste Zeine-West, na een kleine vingerwijzizng van de heer Meijs; een nieuwe verordening op de havengelden werd eveneens aan genomen, na een kleine opmerking van de heer v. Leeven; de gemeen te, besloot de raad vervolgens, zou garant blijven voor een hier te hou den pluimvee- en konijnententoon stelling. warming worden aangelegd; aan pand Stationsstraat 2, zullen de no- dige herstellingen worden verricht. Er was ook een voorstel tot het aangaan van een geldlening van 1.300.000.—, naar aanleiding waar van de heer Mombers vroeg of er een bepaalde stimulering was dat men deze leningen onderbracht, zo als was voorgesteld. Het antwoord van de voorzitter was, dat men gewoon de voordelig ste offerte nam. De heer v. Leeven bewonderde 't koopmanschap van B. en W. die tegen zo'n kleine rente zoveel geld op lange termijn konden krijgen. Maar toch meende hij te kunnen NOG VERDERE TARIEVEN VERLAGING Het voorstel tot verlaging van dc gastarieven en tot wijziging in c.e huurtarieven van gas- en waterme ters en tot invoeren van een ïndus- trietarief voor gebruik van water, deed de heer de Kort vragen, nadat hü zijn instemming met het voorstel had betuigd, of er geen motief was de electriciteitstarïeven te herzien, in verband met het ver vallen van de 4% omzetbelastmg op stroomlevering aan particulieren. De heer v. Leeven vestigde er de aandacht op dat verschillende be drijven, o.a. de Prov. Overijsselse Electr. Mij hun tarieven hadden verlaagd; was er hier ook geen aan leiding toe? Als voorzitter van de Commissie van Bijstand voor de Gemeentebe drijven beantwoordde weth. Smol ders de heer de Kort, door er op te wijzen dat dit vervallen van dc om zetbelasting nog niet bekend was toen men deze voorstellen besprak. Niettemin zou deze suggestie een onderwerp van studie uitmaken bij ;de samenstelling van de begroting. De heer v. Leeven kreeg ten ant woord dat men hier nu eenmaal af hankelijk was van de PNEM en die had de tarieven nog niet verlaagd. De resterende agenda-punten kunnen alle geklasseerd worden als hamerstukken. Ook het aan de agenda nog toegevoegde voorstel tot aankoop van grond ten Noorden 1 van de Winterdijk van A. Schilders in Baardwijk, werd zonder meer aangenomen en toen kon men zich in geheime vergadering terugtrek ken. k°rl£ ^d°de^ laatste'jarenkgenddcfeld^eenmaaT^ïer^week^1 met de beste in het land; rie, waaruit we hier graag voor U putten. op drumbandgebied De oprichting heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Toen op 25 September 1949 bij de ope- nino van het nieuwe K.A.J.-ge- ASFALTERING VAN VREDESPLEIN. Het voorstel tot asfaltering van het RUIM ZEVEN MILLIOEN.... Aan de orde was, als punt 15, een voorstel tot het aanvragen van een ning van het nieuwe bouw in Baardwijk verschillen de drumbands de feestelijkheden kwamen opluisteren, was men in Waalwijk meteen laaiend en thousiast; zo'n drumband moest hier ook komen. Maar het ge- houw had heel veel geld opge slokt en men zou op de kas zelt hebben moeten trommelen en dat zou nog wel geklonken heb ben ook, want ze was zo leeg als iets. Op 19 Juni 1950 gingen een 100-tal Waalwijkse Kajotters naar j het Landjuweel in Boxtel en weer dreunden daar de trommen van enkele K.A.J.-drumbands 't slui merend enthousiasme wakker en nu zou het niet meer in slaap te sussen zijn. Men ontmoette er ook de heer Wilhard uit s-Bosch, een bekend expert en instructeur en hij die heeft men toen maar meteen ge- informeerd naar de kosten, naai het materiaal, kortom, men deed er voldoende kennis op om thuis rustig de kwestie nog eens tlink door te nemen en de conclusie was natuurlijk: In Waalwijk moet ook een drumband komen. In September werden alle ka jotters bij elkaar geroepen, dat was op Zondag de 26e en men besloot definitief een drumband op te richten; zonder centen - want de K.A.J. zat heel diep in de financiële put zonder in strumenten, maar met heel veel geestdrift en dat is het belang rijkste, dat is wel gebleken. Er werden acties op touw ge zet, een actie met steunbonnen o.a., waarvan er in enkele weken 2V2 duizend werden verkocht; maar dat betekende nog maar 250.en er was heel wat meer n°Toen hebben enkele jongens, die op trouwen stonden, waar schijnlijk zonder medeweten van hun aanstaande echtgenoten, 'ns diep in hun trouwbuii getast en de drumband het nodige voorge schoten. En de andere dag heeft men toen meteen de instrumen ten besteld, goedkoop, maar de gelijk materiaal. Vierentwintig jongens, in uniformen, die alleen voor wat de bovenste helft be treft, een beetje op elkaar leken, met trommen, die nog niet hele maal waren afgeschreven en met vier bazuninen, die op de pof waren gekocht, rukten op 21 April 1951 voor het eerst uit, met geestdrift en met drumband-hi- lent, maar ook met een nadelig saldo van 400. De ontvangst door de Waal wijkse bevolking was allerhartc- liikst; meteen droeg men de drumhand een warm hart toe en hiervan profiteerde de band, want prompt volgden er marsen in de vier wijken van Waalwijk, om geld in te zamelen. Men kreeg geld en dc schulden zouden kun nen worden afgelost, maar toen kwamen de eerste reparaties aan de zeer kwetsbare instrumenten. Er werden al gauw enkele be roepen gedaan op dc medewer king van dc drumhand, die in wonderbaarlijk korte tiid een nieuw rijk bezit was geworden van het Waalwijkse gemeen schapsleven. I 1952 was het jaar van de dona- teursactie, van de actie onder de fabrikanten, van de balavonden; I het jaar vooral ook van de prach tige uniformering van heel het korps, dat ook al op concours ging in Nijmegen, waar een 2e en een 3e prijs door de een-jarige band werden weggesleept. Er was contact met de K.A.J. van Schie dam en men maakte 27 marsen door Waalwijk, het jaar tevoren waren dat er 18 geweest. In 19;>3 groeide het aantal marsen tot 34;

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1