s DE LSNESIRflST Waalwijkse en Langstraaise Courant DRUNEN ELSHOUT SPRANG GEERTRUIDENBERG VLIJMEN HEUSDEN SPRANG-CAPELLE CAPELLE RAAMSDONK WASPIK GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8. KAATSHEUVEL TEL. 2002. i i MAANDAG 26 SEPTEMBER 1955 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Aiitoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO WHEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 78 Contract-advertenties 10 cent per m m. Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs speciaal tarief. Bureaux OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" KATH. LEVENSSCHOOL VOOR JONGE ARBEIDERS. Per 1 October zullen de lessen aan de Katholieke Levensschool voor Jonge Ar beiders een aanvang nemen. Deze school, welke gevestigd is in het parochiehuis te Nieuwkuijk is voor jonge arbeiders uit Drurien, Heusden en Vlijmen. Aan deze school zal aan jonge arbeiders uit de be drijven algemeen aanvullend vormings onderwijs worden gegeven, gericht op de ontwikkeling der persoonlijkheid. ST. HERMAN JOZEF. [De plannen tot viering van het 45- jarig bestaan 'der Gymnastiek- en Atle tiekvereniging S.H.J., beginnen vastere vorm aan te nemen. Op 9 October zal die feest in het openbaar worden ge vierd. Het programma voor deze dag is o.a.: In de morgenur'en Turnmis; s mid dags een feestmars door het dorp en 's avonds in het Dorpshuis een grote gymnastiekdemonstratie met medewer king van de keurturnploeg van het Bis dom s-Bosch. Vooral deze demonstratie in de grote zaal van het dorpshuis be loofd het hoogtepunt van dit feest te worden. Op Maandag 10 October zal het feest voor de leden met een grote feestavond worden besloten. BOSLOOP. Om de grote prijs van die Langstraat. A.s. Zondag zal in de mooie omgeving van het gemeentelijk kampeerterrein on der auspiciën van de K.N.A.U. de Bos- loop worden gehouden om de grote prijs van de Langstraat. De organisatie van deze 11de Bosloop ligt in handen van S H.J. Gestart zal worden in de A, B, C en D-klasse. Reeds vele lopers, waaron der verschillende bekenden, hebben reeds ingeschreven. De grote prijs van de Langstraat is momenteel in bezit van Willy van Zeeland, die reeds 2 jaar achtereen beslag wist te leggen op de wisselbeker. BALAVOND ANJERACTIE. In het kader van de Anjer-actie 1955 zullen a.s. Zondag in café Th. Elshout alhier en in café Gez. Klerkx in Elshout balavonden worden gehouden. WINKELACTIE 1955. De Winkeliersvereniging Drunen-Els- hcut is voornemens ook dit jaar Novem ber een St. Nicolaas Winkelactie te hou den. Verleden jaar werd in een verga dering der winkeliersvereniging bij de bespreking Winkelactie besloten voor dit jaar iedereen in de gelegenheid te stellen een winkelactie te ontwerpen. Iedereen kan dus een ontwerp voor j een winkelactie, die gehouden zal worden in November, insturen bij het secreta riaat, Heusdenseweg 11 A, Elshout. In verband met de korte tijd moeten de ont werpen voor 15 October binnen zijn. De best bruikbare ontwerpen zullen t.z.t. aan de winkeliersvereniging ter goedkeu ring worden voorgelegd. De Winkeliers vereniging stelt voor deze ontwerpen- prijsvraag een prijs ter waarde van f 25 beschikbaar. Extra vermeld zij nog, dat iedereen aan deze prijsvraag kan deel nemen en dat de ontwerpen voor 15 Oc tober moeten zijn ingeleverd. OVERGEPLAATST. De Eerw. Moeder Overste Herman Joseph van het St. Jacobus-gesticht, is met ingang van 3 October overgeplaatst naar het klooster St. Jozef der Zusters J.M.J. te Schaijk. De Eerw. Moeder is ruim zes jaar overste geweest van het Zusterhuis alhier. Aanvankelijk onder gebracht in het noodgebouw in de Schoolstraat, rustte op de Moeder Over ste, toen men in 1952 het nieuwe gebouw ging betrekken, de zware taak hiervan een echt Zusterklooster te maken 'en een tehuis voor ouden van dagen. Dank zij haar toewijding en groot organisatie vermogen is zij daar bijzonder in ge slaagd. MANNENKOOR IN OPRICHTING. DANSCURSUS. Overtuigd van het grote nut van goed dansonderwijs, temeer nog als dit in on geveer eigen omgeving gegevén wordt, heeft het bestuur van Elshout Vooruit de heer E. Grijsbach bereid gevonden in Elshout wederom een cursus te geven. De eerste les zal plaats hebben Vrijdag 7 October a.s. om 7 uur. Aanmelden tot die datum bij het bestuur van Elshout Vooruit. LEESBIBLIOTHEEK. Nu het leesseizoen weer is aangebroken heeft men de parochiële uitleenbiblio theek aangevuld met 200 nieuwe banden, die a.s. Zondag in de circulatie komen. De bibliotheek is geopend iedere Zondag van 11.30'12 uur. TAFELTENNIS. In café Klerks hield de tafeltennisclub De Smashers een algeméne ledenverga- dcring. Precies op tijd opende de voor zitter met de Chr. groet en een welkom aan de leden de vergadering. Wegens ziekte van de secretaris bleven de notu len achterwege. De geestelijk adviseur de Weleerw. heer Kap. J. v. Vegchel en de leden W. Portier en P. Brok hèdden bericht van verhindering gestuurd. In de teams moest, daar een speler zich terug trok, een wijziging aangebracht^ worden. Ook zou men proberen het 4e team op Zondagmiddag te laten spelen. De voorzitter had enkele aanmerkingen betreffende het schoonhouden en oprui men der tafels en de gedragingen bij wedstrijden. Na énige discussie wist men een voorlopige regeling te treffen. Be sloten werd om binnen verloop van 3 weken met de donateurskaarten rond te gaan. De buurten zullen worden aange- vermogen. van het schip is 2100 ton, de hoofdafmetingen zijn 93.50 x 84.50 x 13.50 x 7.55 meter. Mevrouw Eli Juuramo zal de doopplechtigheid verrichten. Raadsvergadering. Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op Dinsdag 27 Sept. 1955 's avonds om 8 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vergadering 12 Augustus 1955. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot het aanvragen van verhoging van de algemene uitkering uit het Ge meentefonds. 5. Goedkeuring rekeningen Armbe- I sturen 1954. 6. Voorstel van B. en W. tot ver koop van grond aan De Haan Oerlemans, Scheepswerf N.V Heusden. 7. Sluiting. Pastoor Mommers benoemd tot Pastoor te Loon on Zand. De Zeereerw. Heer F. H. A. M. Mommers, pastoor alhier, is door i Z.H. Exc. Mgr W. P. A. M. Mut- saerts, Bisschop van Den Bosch, be noemd tot pastoor te Loon op Zand. Pastoor Mommers werd in 1894 te Tilburg geboren en in 1919 tot priester gewijd, was tot 1921 kape laan in Kerkdriel en tot 1924 te Gestel bij Eindhoven. Vanaf 1924 was hij kapelaan aan de St Catha- rina-parochie te 's-Bosch en kwam in Juni 1939 als pastoor naar Heus den. Hij was in het bisdom 's-Eosch één der eerste pastoors welke kans zag de door de oorlogshandelingen verwoeste R.K. Kerk door een nieu we te vervangen; ook de bouw van de V.G.L.O.-school en de nieuwe Meisjesschool kwamen door zijn toedoen tot stand. Het vertrek van pastoor Mommers wordt dan ook door velen betreurt. Als opvolger van pastoor Mom mers werd tot pastoor alhier be noemd de Zeereerw. Heer H. J. M. van den Biggelaar. Deze werd in lost. De burgemeester zegde ook voor de toekomst gaarne zijn volle medewerking toe. Verschillende interne verenigingsaan gelegenheden werden nog besproken, waarna de geannimeerde bijeenkomst met een dankwoord van de voorzitter en dankgebed werd beëindigd. BORSTONDERZOEK. In de gemeente Sprang-Capelle zal dit jaar wederom een algemeén bevolkings- i onderzoek op t.b.c. plaats vinden. Het gemeentebestuur hoopt dat de ingezete nen voor de volle 100 procent aan dit onderzoek zullen deelnemen. Voor twee jaar werd door 97 pet. van de bevolking aan het onderzoek deelgenomen. De kos- ten bedragen f 1.— per persoon tot een maximum van f 5 per gezin. Gebrek- kigen en ouden van dagén zullen in de gelegenheid worden gesteld per auto de lokalen voor onderzoek te bezoeken. Evenals in 1953 zullen de gezinnen door huisbezoekers (sters) worden be zocht. Het onderzoek heeft plaats van 21—26 October a.s. in het gebouw El- thato te Capelle, en van 2629 October in het gebouw van de Chr. Volksbond te Sprang. 1 Het gemeentebestuur verwacht dat een ieder zijn medewerking aan dit onder zoek zal verlenen, om het ten volle te doen slagen. COLLECTE RECLASSERINGSWERK zart. Verder fragmenten uit het oratorium Elias van Mendelssohn, w.o. het terzet: Hebe deine Augen auf; alsmede de Chor- phantasie van Ludwig von Beethoven. Deze koorwerken worden afgewisseld met soli en kwartetten door enige goede zangsolisten, die reeds meermalen hun kwaliteiten als zodanig hebben bewezen. Als gast zal optreden de tenor Rinus Hesselbert uit Waalwijk. De andere so listen zijn alle leerlingen van mej. A. Blom, n.l. Bertha van den Hoven en Leny Grothe-Blom, sopraan; Marg. van Campén, mezzo-sopraan; Jetty v. Beek, Alt; Cor Ruijtenberg, bariton en Jos van Heijst, bas. Als bijzonderheid kunnen we nog vermelden dat deze keer de muzika le begeleiding van koor en solisten is toe vertrouwt aan de zeer jeugdige pianiste mej. Fini Coesmans, die sinds kort in onze gemeente woonachtig is, maar toch reeds heeft bewezen voor dit moeilijke werk acceptabel te zijn. Het concert wordt gegeven in het ge- 1 restaureerde gedeelte van de Ned. Herv. Kerk alhier, op Zaterdag '1 Oct. a.s. om 8 uur 's avonds. Mogen velen dit concert bijwonen, niet alleen om de symphatleke geste van O.K.K., het batig saldo disponibel te stellen voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk alhier, doch ook om het muzikaal hoogstaand programma dat de ze avond zal worden geboden. A.s. Zaterdag zal in onze gemeénte de jaarlijkse collecte gehouden worden ten bate van de Nationale Reclasseringsver- enigingen, welke collecte wij gaarne aan bevelen. Feestelijke lustrummarkt Geert ruidenberg. «nar» in wezen. De rondvraag bracht enkele goe- ulSB%siacUm de ideeën naar voren. De heer A. Wil- u,empcle geboren en in 1933 lems zag zich belast met de werving en t(jt priester gewijd, was kapelaan te IfMrlinn van iuniorten. Met inaana van 1 i /-iino^ Voorna ff* leiding van juniorén. Met ingang Nov. zal men contributiekaarten invoe ren. De mogelijkheid werd geopend om voor de tweede helft der competitie in gaat d eteams alsnog te wijzigen. Ook zal men een prijs beschikbaar stellen voor het lid dat procentsgewijs de meeste wedstrijden weet te winnén. Het uitnodigen van sterkere teams j voor vriendschappelijke wedstrijden j werd aan de competitieleider overgelaten. 1 De voorzitter deelde nog mee dat j men zal trachten het Zilveren Schoen- tournooi in April te houden. Onder dank voor de vlotte besprekin- gen sloot de voorzitter deze eerste door hem geleide vergadering. Op het tafeltennistournooi, uitgeschre ven door N.V.R. te Kaatsheuvel behaal den A. Wiliems en H. Willems een eer ste prijs heren dubbel 3e klas, en J. Jans sen een tweede prijs heten enkel 3e klas. A.s. Donderdag 29 Sept. zal in Hotel Vissers een oprichtingsvergadering wor den gehouden voor een mannenkoor. Belangstellenden worden verzocht deze vergadering bij te wonen. Belangstellen- den welke op deze avond verhinderd zijn j kunnen zich opgeven bij de initiatiefne- mers de heren H. Zeeuwe, G. van den Broek, H. Gensler, J. Otten, J. Willen- borg en K. van Dun. VERGADERING MIDDEN STANDSVERENIGING. De R.K. Middenstandsveteniging Dru- r.enElshout houdt op Dinsdag 17 Sept. in de zaal van H. van Delft een alge mene ledenvergadering. Op deze verga dering zal besproken worden het winter- programma, terwijl tevens de verkiezing van een voorzitter op de agenda staat. Verder zal Pater Adam de eerste les in dit seizoen geven voor de Dr. v. Beur denclub. STEUNT DE RECLASSERING. De collecte ten bate van de Reclasse ring wordt te Vlijmen gehouden Zater dag 1 en Zondag 2 October. MAANDVERGADERING DE ZWALUW, Zaterdag 1 October maandvergade- r.ng van de Postduivenvereniging de Zwaluw in café van de Hout (De Braai) om 8.30 uur. Om half 8 bijeenkomst van bestuur én feestcomité voor bespreking 40-jarig bestaan. MAANDVERGADERING ROZENJACHT. Zondag 2 October maandvergadering van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht in café A. van Vugt. Belangrijke agenda. Alle leden worden op tijd verwacht. VERGADERING WILLEM TELL. Het Kruisbooggezelschap Willem Teil hield Zaterdag 24 Sept. een vergadering in café B. Oremans. Besloten werd op Zaterdag 15 en Zondag 16 October een uitvoering te geven. Aangezocht is het Rasmolens Revue Gezelschap, 't welk met een geheel nieuw program naar Vlijmen komt. Wij komen hier nader op terug. Benoemd. Onze oud-stadgenoot, de heer Ant. Sluimers, thans hoofd ener school Groesbeek tot 1937 en daarna te 's-Bosch aan de H. Sacramentskerk j tot 1945. Vanaf 1945 was hij Rector van het Binnenziekenhuis te Eind- 1 hoven. A.s. Zondag 2 October zal pastoor van den Biggelaar alhier worden j geïnstalleerd. Door de parochianen I zijn al voorbereidingen getroffen J om hun nieuwe herder hartelijk te j verwelkomen. OPBRENGST COLLECTE. De in onze gemeente gehouden col lecte ten bate van het T.B.C.-Fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft opge bracht het mooie bedrag van f 403.96. CHR. BEGRAFENISVERENIGING „DE LAATSTE EER". J.l. Donderdagavond kwam de Chr. Begrafenisvereniging „De Laatste Eer in de zaal van de Chr. Volksbond te Sprang in algemene vergadering bijeen onder leiding van haar voorzitter de heer A. Kerst. Nadat de voorzitter de bijeenkomst had geopend met Schriftlezing en gebed, sprak hij in zijn openingswoord zijn te- viedenheid uit over de gang van zaken i sinds de oprichting der vereniging in het voorjaar; allerwege mocht men mede werking ondervinden. Daaruit blijkt dat de vereniging in een lang gevoelde be hoefte voorziet. De aansprekers en dra- I gers werden voor enige maanden in een uniform gestoken en er is een uitsteken- de samenwerking, waarvoor spr. zeer dankbaar is, alsmede voor de ontvangen medewerking van het gemeentebestuur i waardoor de moeilijkheden van het be gin spoedig werden overwonnen. De penningmeester de. heer C. van Caem gaf vervolgens een duidelijk over zicht omtrent de financiële toestand der vereniging, waaruit bleek dat per 1 Sep tember j.l. 1381 gezinnen bij de vereni ging waren aangesloten. De inkomsten hadden bedragen f 5022,25 en de uitga ven f 4023.96, zodat men ook te dien opzichte tevreden kan zijn. Nadat een aantal vragen uit de ver gadering met betrekking tot het vereni- gingswerk waren beantwoord, werden de statuten en het huishoudelijk regle- ment artikelsgewijs behandeld en behou- dens enkele aanvullingen met algemene stemmen vastgesteld, j De contributie werd vastgesteld op f 2.50 per gezin per jaar, terwijl het in- 1 leggeld voor nieuwe leden eveneens op i f 2.50 werd vastgesteld. De kosten van de lijkverzorging zijn dan geheel voor vereniging, welke kosten CONCERT. Op het plein van de Chr. School al hier werd j.l. Zaterdagavond door de plaatselijke muziek- en zangverenigingen een geslaagd openluchtconcert gegeven, waarvoor van de zijde van het publiek veel belangstelling bestond. Het concert werd verzorgd door de Chr. Gemengde Zangvereniging Excel sior, de Harmonie Marijke, de Chr. Ge mengde Zangvereniging Looft den Heer en de Mandolineveréniging A Tempo. Onder leiding van de respectievelijke directeuren, de heren Jac. Groen, P. v. Iersel en P. Christ, werden door elk der gezelschappen op zeer te loven wijze enkele nummers uitgevoerd. Waar ook het weer bijzonder medewerkte, mag dit concert zeker uitstekend geslaagd wor den genoemd. E endezer dagen is het 5 jaar ge leden dat door de gemeente Geer- truidenberg een wekelijkse markt is ingesteld. Deze markt had een ta melijk bescheiden begin, maar in de loop van vijf jaren is er een koop- gelegenheid ontstaan, waarvan niet alleen de inwoners van Geertrui- denberg graag gebruik maken, maar vooral ook de marktkooplieden gaarne hun standplaats kiezen. De feestelijke lustrummarkt, die op Vrijdag 7 October gehouden gaat worden en die van 's middags 4 tot 's avond 8 uur geopend zal zijn, is gesproten uit het idee van de koop lieden zelf. Ze is bedoeld als een dankbetuiging van de kooplieden ten opzichte van het Geertruiden- bergse publiek. Op 7 October zal 't gehele marktterrein feestelijk ver sierd en verlicht zijn en ook het ge meentebestuur zal er zijn medewer king aan verlenen om het geheel tot iets attractiefs te maken. De grote trekpleister van deze- markt zal zijn de grote gratis verloing, ge heel gefinancierd door de kooplie den. Een 30 40.000-tal loten zullen uitgereikt worden aan alle bezoe kers van de markt, waarna op het eind van de markt de grote verlo ting zal plaats vinden. De koopl'e- den zelf zijn zeer enthousiast en ze zijn werkelijk voornemens er iets moois van te maken. 25-Jarig bestaan van het St. Theresia-ziekenhuis. Feestprogramma ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het St. Theresia-ziekenhuis in zijn huidige vorm en het 75-jarig jubileum van de Eerw. Zusters op Dinsdag 27 September a.s. 9 uur v.m. Solemnele H. Mis uit dankbaarheid in de R.K. Parochie kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te Raamsdonksveer. De Zusters wor den begeleid door bruidjes. 10.30 uur v.m. Officiële herden king en huldiging met aanbieding huldeblijk in het Henricusgebouw. Deze plechtigheid zal worden opge luisterd door een zanghulde van de leerlingen van de R.K. Lagere Meis jesschool. 6 uur n.m. Algemene receptie in het Zusterklooster. 8 uur n.m. Serenade door de Koninklijke Harmonie „De Een dracht" te Raamsdonksveer. De inwoners worden vriendelijk verzocht die dag de vlag uit te ste ken. mmm 1 BAZAR GROENE KRUIS. Onder leiding van mej. P. J. Rijken werd een dezer dagen een vergadering gehouden, waarop afgevaardigden van zo wat alle vrouwen-, meisjes- en kleine meisjesverenigingen van Sprang-Capelle en het aangrenzende gedeelte van Loon- op-Zand aanwezig waren. Deze bijeen komst was belegd in verband met het voornemen voorjaar 1956 een bazar te houden ten bate van de plaatselijke ver eniging „Het Groene Kruis De presidente heette in een kort ope ningswoord allen welkom en uitte er haar voldoening over, dat zovelen aan de uitnodiging gehoor hadden gegevén. Zij deelde mede van enkele dames be richt van verhindering te hebben ont vangen. In den brede besprak spr. de bedoeling van de bijeenkomst en naar aanleiding hiervan ontspon zich een ge animeerde discussie, waaruit bleek, dat men algemeen instemde met het doel en ieder de voorgenomen plannen in eigen kring zal bespreken. Mede zal dan on der het oog worden gezien, op welke wijze medewerking aan de voorbereiding van de bazar verleend kan worden. Na bespreking van meerdere punten, verband houdende met de inrichting ener bazar, werd de bijeenkomst door de pre sidente gesloten. BLOEMENTENTOONSTELLING. Zaterdag 1 Oct. a.s. wordt een ten toonstelling gehouden van de door de leerlingen der Koningin Julianaschool de ze zomer gekweekte planten en bloemen. Evenals vorige jaren zal ook nu weer voor deze floralia van de zijde der ou ders en anderen wel een flinke belang stelling bestaan. AVONDCONCERT. Bij gunstig weer zullen de zomer avondconcerten a.s. Zaterdag 1 October besloten worden met een concert op de muziektent aan de Schoolstraat. Het con cert zal verzorgd worden door de mu ziekvereniging Kunst na Arbeid en de gemengde zangvereniging 't Rozeknopje met Jeugdkoor. rekening der voor eventuele niet-leden der vereniging te Dordrecht, is met mgang van 1 mef 50 procent worden verhoogd. Januari a.s. benoemd tot hoofd van j vergadering gingen stemmen op de 12-klassige opleidingsschool voor j Qm het vooriopige bestuur bij acclamatie Gymnasium en H.B.S. te Wassenaar. te herbenoemen. Op verzoek van één lid werd echter gestemd en de uitslag daarvan was dat het voorlopige bestuur met op één na algemene stemmen werd herkozen. De Edelachtbare 'Heer Burgemeester A. Smit sprak mede namens het ge meentebestuur zijn dank uit voor de wij ze waarop het probleem der begrafenis- verzorging in de gemeente door de op- Tewaterlating. Het op de Scheepswerf De Haan j Oerlemans N.V. alhier in aan bouw zijnde motor vrachtschip „Po- laris", dat in aanbouw is voor de Finska Augfartygs Aktiebolaget te J Helsinki (Finland), zal a.s. Donder- 1 dag 29 Sept. 's imddags om half zes I te water worden gelaten. Het draag- richting van deze vereniging was opge- WELKE JONGEMAN WENST EEN LEIDENDE POSITIE Onder ditzelfde hoofd vindt U elders een oproep in dit blad voor jongelui die een leidende positie zoeken en welke jon geman doet dit niet welke te 'hereiken is in de lederindustrie en wel door het volgen van een tweejarige cursus aan de Middel bare Vakschool voor de Leder en Schoenindustrie te Waalwijk. De vraag naar krachten, die in het bezit zijn van het einddiplo ma dezer school, is zeer groot en neemt voortdurend toe. Dat is niet te verwonderen, want 't leer- looien, vooral de overleerlooiing, heeft zich in de loop der jaren tot een wetenschappelijk vak ont wikkeld, waarbij de chemie sterk op de voorgrond treedt. Het is een zeer interessant be drijf geworden en een logisch ge volg van deze ontwikkeling is dan ook, dat er steeds grotere vraag komt naar jongelui die dit vak verstaan, c.q. de vakschool hebben doorlopen, en daarmee de op de behoeften der lederin dustrie afgestemde opleiding ge noten hebben. Voor deze jongelui is daarin dan ook een prettige leidende po sitie met goede vooruitzichten weggelegd. Voor en na de oorlog is de school steeds meer dan volledig hezet geweest, zodat uitbreiding j noodzakelijk bleek. Deze is er nu gekomen met een moderne in richting en outillage, zodat thans meerdere jongelui daar 'n plaats kunnen vinden. Zij bouwen zich daarmee een mooie toekomst op niet alleen, maar zij bevorderen daarmee in hoge mate de industrialisatie van ons land, speciaal van de Neder landse lederindustrie, die naar zulke krachten snakt en die nu reeds de nadelige gevolgen van dit tekort terdege ondervindt. Om zonder toelatingsexamen tot deze cursus te worden toege laten, dient men in het bezit te zijn van het getuigschrift 3-jari- ge HBS of Mulo B„ terwijl het ook mogelijk is deze toelating door het afleggen van een toela tingsexamen te bereiken. CONCERT O-K.K. Zoals wij in ons vorig nummer reeds vermeldden zal op Zaterdag 1 Of^^er as. door de Chr. Gem. Zangver. O.K.K. in samenwerking met Het Chr. Koor „Geertruidenberg" eén concert gegeven worden ten bate van de restauratie der Ned. Herv. Kerk alhier. Het programma omvat een keur van zeer beminde werken; we noemen o.a. een gedeelte uit de Krönpngsmesse van W. A. Mozart, alsmede h*t zeer gelief- BEGRAFENIS A. v. d. MEIJDENBERG. Onder zeer grote belangstelling is Zaterdagmorgen de heer A. v. d. Meijdenberg ten grave gedra gen. De begrafenisstoet, die om half tien vanaf het sterfhuis ver trok, werd geopend door het om floerste vaandel van de Lieder tafel „Oefening en Vermaak waarvan de overledene voorzit- deze vereniging volgden 't vaan del. Aan de baar gingen voorts vooraf afvaardigingen en kran sen van het Kerkbestuur van St. Jan, van de R.K. Werkmeesters- bond, van de Gemeentelijke In stelling voor Maatschappelijke Zorg, het voltallige personeel van de stikkerij-afdeling der N.V. Timtur en het kerkkoor van St. Jan. De baar werd gedragen door leden van de Liedertafel „Oefe ning en Vermaak" en het Kerk koor. Achter de haar volgden de diepbedroefde familieleden, de directeur der Timtur-fabrieken de heer Jos. Klijberg, leden van het hoofdbestuur der liedertafel, deputaties van het collectanten college enz. en veel vrienden en kennissen van de overledene, die hem allemaal de laatste eer mee wilden bewijzen. In de parochiekerk van St. Jan, waar in het priesterkoor het gou den licht van talloze kaarsen schitterde tegen de achtergrond van rouwklederen, begeleidde het kerkkoor, zingend het „Subveni- te", zijn overleden lid tot voor het Priesterkoor. De HoogEerw. Heer Deken Dr. B. van den Hurk celebreerde de plechtige H. Mis van Requiem, hierbij geassisteerd door de Wel- Eerw. Heren Kapelaans Wassen- berg en Lempens als diaken en subdiaken en door de WelEerw. Heer Stevens als ceremonians. Het kerkkoor zong de meer stemmige requiem-Mis van Pe- rosi. Na de plechtige absoute, die verricht werd door de ZeerEerw. Heer Deken, werd het stoffelijk overschot naar het kerkhof ge dragen. Bij de geopende groeve zong het Kerkkoor „Beati Mor- tui" van Mendelssohn en werd namens de Werkmeestersbond het woord gevoerd door de heer L. Hoevenaars, die de overledene roemde als een goed collega. Hij hoopte dat God hem de eeuwige rust mocht hebben ge geven en met die bede hebben de tallozen diep onder de indruk het kerkhof verlaten. Moge hij rusten in vrede. NED. HERV. GEMEENTE BESOIJEN De Kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente te Besoijen heeft een beroep uitgebracht op Ds C. J. van den Broek van Meteren en Est. W. A. Mozart, aismeae met n ïp^pn van de Laucfete Dominum, evealeens van Mo- ter was. Bestuur en leden van GESLAAGD. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het docto raal examen medicijnen He deel onze plaatsgenote Mej. H. de Greeff.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1