VLIJMEN treedt uit gemeenschappelijke regeling bouw- en woningtoezicht DE MAN UIT CHICAGO Motorvrachtschip „POLARIS" te water gelaten. man 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 OCTOBER 1955 2 Onder grote belangstelling Trots werkstuk van DE HAAN OERLEMANS N.V. Een organisatie als de B.B. is in tijden van nood, wanneer snel en doeltreffend moet wor den geholpen, onmisbaar. De B.B. is berekend voor haar taak. Uitstekend materiaal is overal in het land aanwezig. Meer dan 160.000 B.B.-ers oefenen geregeld in een stukje van hun vrije tijd. En toch er zijn nog open plaatsen. Op elke twee man is er nog één nodig. Weest U die derde Vraagt U eens aan het Hoofd Bescherming Bevolking in Uw woonplaats, aan Uw wijk- of blokhoofd wat de B.B. voor U zèl doen en wat U in de B.B. kunt doen.. Een varhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 32). Corrie liep blindelings de straat op, vechtend tegen haar tranen. De reactie op alles wat ze deze dag beleefd had, diende zich aan. De slapeloze nacht, de thuis komst van de imitatie-Claren- bough. Corrie had nog nooit met een dronken man te maken ge had en daarom was het te meer verwonderlijk, zo rustig ze de si tuatie had beheerst. Zijn biecht, die haar had wakker geroepen, de onzekerheid, het wachten en nu de ruwe, beledigende woorden van haar vader... het meisje was ten einde raad. Naar wie moest ze gaan om haar hart te kunnen uitstorten, met wie kon ze nu eens open en vrijuit over deze dingen praten, van wie kon ze raad en troost verwachten Al voortlopende kwam daar plots in haar gedachten op, Riek de Ruiter. Ze had meermalen met de onderwijzeres te maken gehad bij de organisatie van schoolfees ten en muziekavonden voor de Meeldamse kunstkrng en al was het, door verschil in leeftijd, nooit regelrechte vriendschap gewor den tussen deze twee, ze wisten, zonder woorden, dat ze elkander wederzijds graag mochten, er was immers een goede vriendschappe lijke verhouding tussen die twee en Riek wist, dat ze, als het op nieuwe en voortvarende plannen aankwam, kon rekenen op de steun en daadwerkelijke hulp van Corrie. Daarom draaide Corrie zich plotseling op haar schreden om en liep nu niet doelloos meer, maar snel en vastberaden naar de wo ning van Riek in 't nieuwe stads kwartier. De hospita was niet thuis. Riek zelf deed open en schrok even. toen ze het gezicht van het meisje zag. Ze liet echter niets merken. „Cor! Wat leuk, dat jij zo op eens komt opdagen. Ik zit juist moederziel alleen. Kom binnen, doe je mantel uit. Ik heb verse thee!" Corrie liet zich gewillig bemoe deren, zat weldra in een gemak kelijke stoel en de geurige thee en het gezellige gepraat van haar gastvrouw brachten haar weldra op haar gemak, maar tegelijk ook tot de grimmige werkelijkheid. En zo sneed ze Riek's gebabbel mid den in een zin af. ,,Riek, ik kom niet voor een ge zellig praatje. Ik zit er in, tot over m'n oren en vader ook en trou wens jullie allemaal." „Jullie allemaal?" vroeg Riek, die er niets van begreep, „wat be doel je? Wie zijn dat?" „Die lui van het comité, je weet wel, van die Clarenbough." „Nou, wat is er dan?" „Hij is Clarenbough niet", gooi de Corrie er uit. „Hij is een Hol lander, die in Amerika heeft ge werkt. Jongejans heet hij. Van morgen heeft hij me alles verteld en toen is hij met de noorderzon vertrokken." Riek zat verslagen en zwijgend het nieuws te verwerken. „En het ergste is," vervolgde Corrie, vastbesloten nu maar met een met de verschrikkelijke waar heid voor de dag te komen, „dat de kliek die vader altijd tegen werkt, Kruiderink en mevrouw Boom, het weten. Wat meer is, ze hebben die vent die ze eerst dronken hebben gevoerd Riek maakte een gebaar van afkeer ja, zo kan ik het gerust noemen, ze hebben hem zover gebracht, dat hij niet meer wist wat hij deed of zei en hem toen een verklaring laten tekenen, waarin hij dat alles bevestigt en het voornaamste is daarin staat, dat vader het hele plannetje heeft opgezet." Riek kon zo spoedig geen woor den vinden om haar gevoelens te vertolken en dronk als wezen loos haar theekopje leeg, terwijl de gedachten woelden door haar hoofd. „Wat onbegrijpelijk laag zei ze dan gesmoord, „van die vent om ons allemaal voor de gek te houden en dan nog de schuld op je vader te gooien en van die Boom en haar troep om daar ge bruik van te maken! Wat een el lendige, wat een misselijke streek!" 1 De beide jonge vrouwen zaten zwijgend tegenover elkaar, wach tend wie het eerst de stilte zou verbreken. „Maar hoe wist die Claren bough, of liever die Jongejans, heet hij niet zo, van die hele ge schiedenis af?" „Het is een vriend van De Gooyer", zei Corrie bitter, „en samen hebben ze dat plannetje bekokstoofd." „De Gooyer?" vroeg Riek ver wonderd, „dat had ik nooit van hem gedacht, dat hij zo'n minne streek zou uithalen. Bah, wat heb ik me dan altijd in die man ver gist." Corrie schoof ongemakkelijk op haar stoel heen en weer. „Ik geloof, dat je je ook nu in hem vergist", zei ze zacht, „want ik heb met hem gepraat. En hij heeft me verteld, dat hij het aan bod van die vriend om voor Cla renbough te spelen, uit nood heeft aangegrepen. Hij wist wat een ge klets en kabaal er zou komen, wanneer Clarenbough niet ver scheen, nadat er eerst zoveel drukte voor hem gemaakt was en dat vader van diezelfde mispunten van Boom en Kruiderink en niet te vergeten die Kerelsen, dat raadslid, er het nodige over te ho ren zou krijgen. Daarom heeft hij het gedaan en hij heeft de hele week in angst gezeten, dat het uit zou komen. Nu, dat is wel uitge komen, want het is uitgelekt en hoe! Toen vanmorgen die zoge naamde Clarenbough vertrok, heb ik meteen De Gooyer opge beld." „Wat zei hij ervan?" „Hij was er kapot van, geloof ik", vertelde Corrie en Riek no- teerde inmiddels met belangstel ling hoe Corrie, die soms/ een zo snijdende critiek kon leveren op allerlei personen, nu naar woor den zocht om de figuur van De Gooyer uit dit moeras zoveel mo gelijk onbesmet omhoog te halen. „En hij heeft me beloofd, dat hij niet zou rusten voor hij die Jonge jans te pakken had en hem zou dwingen zijn verklaring te her roepen, tenminste voor zover het vader betreft." „Dc Gooyer kan daar veel last mee krijgen", peinsde Riek, „nu is hij de zondebok." „Dat inoest hij er voor over hebben, vond hij", vertelde Cor rie, „want tenslotte kwam 't plan van hem. Hij wilde perse niet dat vader er in betrokken werd. Hij schijnt vader erg graag te mogen, hij zei zoiets van erg grote ver plichtingen." „Dat is ook zo" zei Riek, „daar weet jij natuurlijk niet zoveel van, maar sinds de Gooyer als jongste bediende bij Openbare Werken kwam, heeft je vader hem zo'n beetje onder z'n vleu gels genomen, er voor gezorgd dat hij kon leren, omdat hij be merkte, dat die kerel een goed stel hersens had. (Wordt vervolgd). wil zijn, tot een aanfluiting en hij ver klaarde, dat het hoog tijd werd dat men in dit opzicht eensgezind was. Dit Is in her belang van de jongens ,van de bedrij ven zelf en van de gehele maatschappij. In dit verband kon men een voorbeeld nemen aan de typografische industrie, waar tussen de werknemer en de werk gever bijzonder goede verhoudingen be staan, ook wat de opleiding betreft. Ook de schoenindustrie weet zich vaak met te houden aan afspraken, die met betrek king tot 't nijverheidsonderwijs gemaakt zijn. Naar aanleiding van de plannen voor de nieuwe school, verklaarde de heer v. Steenderen, dat het schoolbestuur er goed aan gedaan heeft, dezelfde architect te benoemen, die de zo voortreffelijke tech nische school in Eindhoven gebouwd heeft. Hij hoopt spoedig de school uit de grond te zien verrijzen. VOORBEELDIGE COLLEGIALITEIT Dan richtte de directeur zich tot de scheidende leraar, de heer van Zundert. Hij roemde de heer van Zundert om zijn voorbeeldige collegialiteit, zijn grote plichtsbetrachting en zijn ijver voor de school. Altijd had de heer van Zundert recteur wenste de jongens, die waren overgegaan, geluk, en de voorzitter van het schoolbestuur sloot zich hierbij aan. DANK AAN DE LERAREN. Verschillende jongens, die de school thans gaan verlaten, kregen vervolgens het woord om in over het algemeen goed gekozen woorden het bestuur, de .direc teur, het lerarencorps en het overige pe;- soneel van de school namens hun klas genoten te bedanken voor de goede zor gen, in die twee jaar aan hen besteed. Zi; lieten hun woorden vergezeld gaan var. een geschenk, dat door allen zeer werd gewaardeerd. Namens de electri cians sprak J. Kappert uit Waalwijk, na mens de schoenmakers S. Dingemans uil Waalwijk, namens de timmerlieden A. v. Kuijk uit Vlijmen, namens de bankwer kers Fr. van Wees uit Waalwijk en na mens de schilders A. Jansen uit Waal wijk. Namens alle leerlingen van de school sprak J. van Helvoirt uit Vlijmen een af scheidswoord tot de heer van Zundert. Een mooie kristallen asbak zal een blij vend aandenken blijven voor de heer van Zundert aan de Nijverheidsschool in Waalwijk. scnooi. Altijd naa ae neer van Zundert j 0p zijn beurt dankt de scheidende Ic- tijd voor de jongens. Dat de jongens de raar voor de onvergetelijke jaren, die hij neer van Zundert graag mochten, zegt - - - wel het meest. Hij wenste hem het aller beste voor de toekomst. kend, dat zij persoonlijk van deze plech tigheid getuige hadden willen zijn. Hij sprak over de prettige relaties met deze Finse rederij,het was een eer voor de J werf deze schepen voor de rederij te mo- gen bouwen. Hij richtte zich ook tot de „doopmoeder", mevrouw Jauramo, wie hij zeer erkentelijk was voor haar bereid willigheid zij had zich op een bijzondere manier van haar taak gekweten en hij hoopte dat het eerste schip, dat zij doop te, steeds in haar gedachten zou zijn 'c-n een goed schip zou zijn. Als herinnering bood hij haar een klein geschenk aan. Hij dankte heel bijzonder vervolgens de directie van De Haan en Oerlemans het was niet gemakkelijk geweest om dit schip te bouwen, maar voor de manier waarop zij geholpen hadden, had hij veel lof. Hij richtte zich ook tot de burgemees ter van Heusden, die hij dankte voor zijn medewerking tot nog toe, en op wie hij een beroep deed, om er voor te zorgen dat de werf veel huizen zou kunnen bou wen in zijn vriendelijke stadje. Er waren nog andere moeilijkheden maar Waterstaat'" had hier een open oog voor en men zou er wel in slagen deze te overwinnen. Ook de heer Andersen, directeur der F.A.A., sprak nog enkele woorden tot de directeur van de Verenigde Werven, tot Mr. Jauramo, directeur van de firma Va- lio, voor welke firma de rederij veel bo ter steeds had vervoerd, al was de rich ting thans anders dan vroeger; en in het Fins richtte hij zich tenslotte tot Mevr. Jauramo, die het eerste schip dat de re derij na de oorlog liet bouwen, had wil len dopen en ook hij bood haar een ge schenk aan. Dan werd het glas geheven op een be houden vaart van de Polaris HET SCHIP. Het schip, dat Donderdag zo voor spoedig te water werd gelaten, is van het shelterdecktype en heeft de volgende hoofdafmeting'en Lengte over alles93.50 m. lengte tussen de loodlijnen 84.50 m.breedte op grootspant: 13.30 m.; holte tot hoofd- dek 5.20 m. holte tot shelterdek 7.55 m. diepgang 5.10 m.draagvermogen 2.100 mtr. ton; bruto tonnage: beneden 1.600 reg. ton; ruimcapaciteit120.000 cb.ft. Het schip, waarvan de aflevering vermoedelijk nog dit jaar zal plaats heb ben, wordt gebouwd onder toezicht van Lloyds Register of Shipping ter verkrij ging van de klasse pis. 100 A. 1 en Fin se IJsklasse IA2; het voldoet ook aan de eisen van de internationale conventies. De machinekamer bevindt zich iets achter midscheeps; in de midscheepse dekhuizen bevinden zich de accomodatie voor de dekofficieren, het kapiteinsver- blijf, e'en salon en de navigatieruimten, terwijl de accomodatie voor de machinis ten en de bemanning in het achterschip zijn ondergebracht. Het schip heeft drie luikhoofden no. 2 is 15 meter lang en wordt door vier vijf- tons lieren bediend de andere twee wor den elk door twee 3-tons Iaadlieren be diend. Op 't tussendek no. 2 wordt een koel ruimte voor boterlading aangebracht. Het schip wordt voortgestuwd door een 8 cyl. enkehverkende M.A.N. diesel motor van het kruiskoptype, met e'en ver mogen van 3200 P.K. bij 170 omwente lingen per minuut. De gelaten snelheid zal 15 knot bedragen er zijn verder vier hulpmotoren met een gezamenlijk vermo gen van 290 kw. 220 V. gelijkstroom, een oliegestookte stoomketel en een uitlaat- gassenketel, die de nodige stoom leveren voor verwarming"e.d. Hartelijke gelukwens'en van de direc- aan de Waalwijkse school heeft mogen doormaken. De jongens van de Waal wijkse Nijverheidsschool had hij leren waarderen als over het algeme'en gewil- teiu zijn vei volgens v°°r de jongens, die j,ge jongens, soms een beetje druk en ru- het diploma hebben behaald. Hij zou hen rcoerig, maar daar zijn het jongens voor. allen de spreuk eigen willen maken „hen Hij dankt hen hartelijk voor het present man een man. een woord een woord j dal hem was aangeboden, iets wat hij he- Zorg, dat men altijd en overal op je kan lemaal niet verwacht had. „Zorg jon- blijven rekenen. Hij beval in hun belang- genSi dat jullie leraren altijd trots op juj. stelling aan het leerlingenstelsel en de avondschool en besloot met de woorden, dat het voor de leraren de grootste vol doening zal zijn, wanneer zij straks van hun leerlingen kunnen zeggen: „Die f heeft het goed gedaan". BEVORDERINGEN. De directeur maakte vervolgens be kend, welke jongens bevorderd waren naar de volgende klas. Vanzelfsprekend heerste daarbij enige opwinding. De di- lie kunnen zijn." De heer Tielen sprak zijn hartelijke dank uit voor het vele en prima werk, dat de heer van Zundert in het belang van de school in de loop van zijn negen jarige diensttijd heeft verricht. Ook dankt hij de directeur en de lera ren voör al hun werkzaamheden gedu rende het afgelopen schooljaar verricht en heet hartelijk welkom de nieuwe mo derators en leraren. De bijeenkomst wordt hierna gesloten. Heel Heusden bijna stroomde Donderdagmiddag tegen vijf uur naar de werf van de N.V. de Haan en Oerlemans, wier hoge kranen het stads beeld van Heusden beheersen, zoals dat eertijds de schone torens van stadhuis en kerk deden. Dit stadsbeeld is veranderd; steeds meer bepaalt deze zich sterk ontwik kelende scheepsbouwindustrie het karakter van dit stadje, dat in het ver leden te dromen lag binnen de wallen, dat enkel trots kon zijn op veel schoons, dat door de eeuwen heen bewaard was gebleven. De terreur van de bezetter heeft veel van dit schoons verwoestmaar na de bezetting kwam de bevrijding met haar grote mogelijkheden, en die grote mogelijk heden heeft men in Heusden, met name op de Scheepswerf de Haan en Oerlemans N.V., thans reeds ten dele verwezenlijktzij zullen helemaal verwezenlijkt worden, wanneer de omstandigheden gunstiger zullen zijn, dat wil zeggen, wanneer er meer huizen gebouwd kunnen worden voor de ze bloeiende industrie met haar welgevulde orderportefeuille (schepen van 10.000 ton!) en wanneer de hellingen van de werf kunnen worden groter gemaakt, zoals spoedig zal gebeuren. j andere belangstellenden, die allen van deze stapelloop getuige wilden zijn. j Op het hoge podium tegen de majes tueuze scheepswand, verrichtte Mevrouw Jauramo de doopplechtigheidkletterend spatte de fles champagne stuk tegen de hoge voorstevende blauw-w'itte Finse kleuren vielen weg voor de naam „Po laris" en statig aanvankelijk maar allengs steeds sneller en gretiger zocht de trotse schip zijn voorspoedige weg naar zijn element, het water van de Maas, waar sleepboten gereed lagen het schip langszij te leggen. j Onmiddellijk hierna volgde de kielleg ging van een tweede schip, ten zuster- schip van de Polaris, voor dezelfde re- derij. I De gemeenteraad van Vlijmen Vrijdagavond in „luchtververste" ver gadering bijeen heeft besloten te treden uit de Gemeenschappelijke re geling voor het Bouw- en Woningtoezicht en het behartigen van Gemeente werken, aangegaan tussen de Raden en de Colleges van B. en W. der gemeenten Drunen, Engelen en Vlijmen. Burgemeester van Hout voerde tal van argumenten aan tegen het blijven deelnemen aan deze gemeenschappelijke dienst, dat zeer in strijd was, al dus de burgemeester, met het belang van de gemeente Vlijmen. De raad die enkel slechts informatieve vragen stelde, verzette zich absoluut niet te gen het voorstel van B. en W. Het was bij deze vergadering, zoals gewoonlijk: in cauda venenum in de staart zit het venijn; de rondvraag, waarbij tal van kwesties aan de orde kwamen, nam verreweg het grootste gedeelte van deze vergadering in beslag. Hoezeer de werf te Heusden in de be langstelling staat, bleek dus Donderdag middag wel, toen het motorvrachtschip de „Polaris" te water zou worden gela ten. Het schip i$ in aanbouw voor de Finse rederij Finska Angfartygs Aktiebolaget te Helsinki en het is begrijpelijk, dat het gezelschap, dat de doopplechtigheid en de tewaterlating meemaakte, nogal inter nationaal was samengesteld. Onder de aanwezigen bevonden zich de heer Jauramo, directeur van de firma Valio, wi'ens echtgenote, Mevrouw Ellen Jauramo, de doopplechtigheid zou ver richten en voorts de heer C. Verolme, directeur van de Verolme Verenigde Scheepswerven waarvan ook de scheeps werf De Haan en Oerlemans deel uit maakt er waren voorts de heren Ander sen en Sorovuo, directeuren van de F.F. A., de heer E. Vinke, de Finse consul te Rotterdam, de heer J. Silander, Chief-su perintendent van de rederij, de Edelacht bare Heer A. van Delft, burgemeester van Heusden, de oud-directeur van de werf, de heer De Haan, en honderden GELUKWENSEN. Ten kantore van de werf kwamen de genodigden toen bijeen voor een receptie waar de directeur van Verolme Verenig de Scheepswerven, de heer C. Verolme de gasten 'en meer speciaal de directeur van de rederij, de opdrachtgevers toe sprak, er zijn verheugenis over uitspre- NOG STEEDSDE INCASSO VAN GASGELDEN Notulen noch ingekomen stukken ble ken moeilijkheden te bergen en evenmin het voorstel tot aankoop van een aantal percelen grond, naar aanleiding waarvan slechts enkele vrag'en van ondergeschikt belang werden gesteld. Rente en aflossing van een door van Os te sluiten geldlening met de boeren leenbank werden gegarandeerd en men besloot voorts B. en W. te machtigen kasgelden op te nemen tot een bedrag van f 375.000. Dit bedrag diende ter fi nanciering van o.a. de bouw van 43 wo ningen in het plan Vliedberg, de aanleg van drie wegen daar, de aanleg van Monsieur van Houtstraat en St. Catha- rinastraat. Waarom staat er „onze" Hoeve niet bij, vroeg de heer van Noye en dit vond blijkens het antwoord van de voorzitter ziin oorzaak in het feit, dat dit raadsbe sluit nog niet door G.S. was bekrachtigd. In de commissie tot onderzoek van de rekeningen 1954 werden benoemd de he ren van de Meerendonk, Dekkers en van O verdijk. BRANDWEER KRIJGT NEVELTANKWAGEN. Nadat de raad f 2856.60 beschikbaar had gesteld voor een gecombineerde hout bewerkingsmachine, nodig, teneinde de volledige mogelijkheid te scheppen tot het uitvoeren in eigen beheer van de onder houdswerken aan de woningen, en f 2700 voor een bermenmaaier, waarmee geen voetbalvelden konden worden gemaaid, zoals de voorzitter antwoordde op een vraag van de heer van Noije, besloot de raad f 32.000 beschikbaar te stellen voor de aankoop van een neveltankwagen ten behoeve van de brandweer. Dit voorstel had de volledige instemming van de districtsinspecteur van het brandweerwe zen. Op een vraag van de heer Vorsten- bosch antwoordde de voorzitter dat deze vagen altijd kon worden gebruikt. Hij had het water voor de eerste twintig mi nuten bij zich en kon door een man zelfs worden bediend; hij was onmisbaar dus voor een onmiddellijk ingrijpen bij brand en het beperken hiervan. Vervolgens besloot men de R.K. Jon gensschool te Nieuwkuijk te voorzien van een noodlokaal. De inspecteur was j er mee accoord gegaan dat door middel j var deze voorziening een einde werd ge- maakt aan de onhoudbare toestand, van i les te geven aan een klas op een toneel, f 9127.zou het houten gebouw kosten, dat eigendom bleef van de gemeente en eventueel bij andere scholen ook kon worden gebruikt; er kwam nog een klein bedrag bij voor de fundering. f 2886.werd ter beschikking gesteld van het bestuur der R.K. Meisjesschool te Vlijmen, waarvan het leerlingen tal met 55 was toegenomen en deswege moesten natuurlijk nieuwe leermiddelen worden aangeschaft. En de nieuwe Jon gensschool te Haarsteeg zou er boven dien nog een lokaal voor handenarbeid bij krijgen. Punt 11 i(men zie de agenda in ons vo rig nummerl) baarde evenmin al moei lijkheden en met voorstel 12, het geven van vergoedingen aan ingezetenen wier kinderen elders een school bezoeken, ging de raad ook zonder meer accoord. Ten aanzien van punt 13 merkte de voorzitter op, dat indertijd de raad beslo ten had de caféhouders e'en verhoogde aanslag toe te zenden van de vergun ningsrechten, echter de mogelijkheid open te stellen tot het indien van bezwaar schriften. Het bleek, dat 20_van de vijf- en-twintig vergunninghouders dit had den gedaan. De bezwaren waren onder zocht door het bureau voor financiële adviezen van de Ver. van Ned. Gemeen ten en het gevolg was, dat de meeste aanslagen waren verlaagd of gehand haafd. Slechts een was er verhoogd met f 25.We hebben nu een regeling be reikt, zei de voorzitter n.a.v. een opmer king van de heer Wijkmans, die beide partijen volkomen bevredigt. Hij sprak er zijn voldoening over uit dat alle ver gunninghouders op een zeer sympathieke manier hun gegevens hadden verstrekt en daarom wilde de gemeente graag aan hun bezwaten, voorzover gemotiveerd, tege moet komen. UITTREDING UIT GEMEEN SCHAPPELIJKE DIENST. Het ontwerp besluit tot uittreding uit de gemeenschappelijke dienst met de ge meenten Drunen en Engelen gaf te ken nen, dat bij voortduring gebleken was, dat het doel van deze dienst niet bereikt kon worden, zoals het behoorde en voor Vlijmen goed was. De gemëente Vlijmen bleek zich qua karakter, ligging, grondgebied en inwo nertal (9000) niet meer voor deze dienst te lenen. Een eigen gemeentelijk apparaat zou financieel en economisch verant woord zijn. De heer van de Ven vroeg hoe Drunen en Engelen hier tegenover stonden 'en in formeerde hoe het zou gaan met het per soneel. De voorzitter antwoordde dat de kwestie in de Drunense raad ook reeds alzijdig was besproken. Het vraagstuk van het personeel zou nadien pas aan de orde komen. Drunen en Engelen zouden voorlopig aangesloten blijven. En de voorzitter betoogde voorts dat de kosten van de centrale dienst voor Vlijmen relatief te hoog waren; het was niet mogelijk dat drie mensen, hoe goed ze ook waren, dagelijks ten dienste ston den van drie gemeenten. Andere gemeenten van kleinere om vang hadden al lang een eigen technisch apparaat. Men moest tijdig de bakens verzetten; zo kon het niet blijven mar cheren. Drunen antwoordde hij op andere vragen van de heer van de Ven zou zijn eigen houding moeten bepalen; Vlijmen zou als het zover was ein over gangsregeling voor het personeel in het leven roepen; de mensen konden, wan neer de dienst geheel werd opgeheven solliciteren waar ze wilden. En hij toonde verder aan hoe dit be sluit in de lijn der historie lag. Eerst viel de dienst Oost-Brabant uit elkaar; G.S. hebben toen kringen geformeerd, vooral meende de burgemeester, om het vrij ge komen personeel, te kunnen plaatsen en nu bleek, dat voor een gemeente van een omvang als Vlijmen een dergelijk ge meenschappelijk apparaat schadelijk was, lag het in de lijn van de ontwikkeling dat men geheel zelfstandig werd. De heer van de Meerendonk wees er nog op dat die gemeenschappelijke rege lingen misschien wel door G.S. bedoeld waren om zelfstandige diensten tot stand te brengen en met dit „demi mot", zoals dc voorzitter het noemde (een goede verstaander heeft immers maar een half woord nodig) was de behandeling van dit voorstel beëindigd en werd het aan genomen zonder hoofdelijke stemming. GASGELDENINCASSO. De eerste die van de rondvraag ge bruik maakte was de heer Wijkmans, die SHI FEUILLETON ▼an „DE ECHO VAN HET ZUIDEN"

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2