ELSHOUT VLIJMEN Waalwijkse en Langsiraatse Courani Waarom is de Langstraat niet vertegen woordigd in Brabantse Commissie K.VP, ÖRUNEN HAARSTEEG SPRANG GAPELLE ALLERHEILIGEN - ALLERZIELEN MAANDAG 31 OCTOBER 1955 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij An toon Tie! en Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO m HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 88 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. d Advertentieprijs 10 cent per m m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002.. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Zaterdagmiddag hield de Statenkring Heusden van de Katholieke Volks Partij een vergadering in zaal Thalia te Waalwijk, die door een meer uitgelezen dan talrijk gezelschap, zoals de heer A. Kamp, de voorzitter, zich uitdrukte, werd bezocht. Op deze vergadering hield de heer Dr Mr N. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamerfractie der K.V.P., een zeer interessante cau serie over actuele politieke onderwerpen, daarbij ook sprekend over de problemen die spelen in de Statenkring Heusden. Ook de voorzitter sprak over deze vraagstukken en hij uitte de min der prettige verwondering van het Statenkring-bestuur over 't feit, dat deze Statenkring de enige was die niet vertegenwoordigd is in de Brabantse commissie van de K.V.P., terwijl de problemen die zich in dit gebied voordoen, toch heus wel waard zijn de volle be langstelling te bezitten. OPBLOEI In zijn openingswoord constateer de de heer Kamp een verheugende opbloei van de K.V.P. in deze Sta tenkring. De Bliksemactie was hier heel goed geslaagd; procentsgewijs boekte men hier, op één na, de hoogste winst van alle statenkrin- gen, terwijl de statenkring Heus den, wat betreft de contributieaf dracht, zelfs op de bovenste plaats bleek te staan. Men had in deze kring ook weer een aantal nieuwe afdelingen kun nen oprichten: Engelen, Bokhoven, Dussen, waarschijnlijk ook Hedik- huizen, terwijl de afdeling Sprang- Capelle de jongste afdeling was van de kring. In Waalwijk constateerde hij een bijzondere activiteit, die re sulteerde in de oprichting van een nieuwe jongerenafdeling. Een ander verheugend feit was, dat de propaganda door de kring thans zelfstandig kon worden ge voerd; tot nog toe had men deze ac tiviteit samen met de kring Den Bosch moeten voeren. Nu was men gelijkgesteld met andere statenkrin- gen en een zelfstandig functionaris kon nu de zorg voor de propaganda op zich nemen. „HEUSDEN" VRAAGT VERTEGENWOORDIGER. Naast deze verheugende feiten waren er echter ook minder pret tige dingen, moest de voorzitter con stateren. De statenkring Heusden namelijk was niet vertegenwoor digd in de Brabantse commissie van de K.V.P. Al vaker had men hierop gewezen, o.a. in het bestuur van de Rijkskieskring, maar tot nog toe was er geen nieuw inzicht. Wij be treuren het, aldus voorzitter Kamp, dat deze Statenkring, die wellicht in oppervlakte en getal niet verge leken kan worden met andere krin gen, maar waarvan het aantal pro blemen en het bijzondere karakter hiervan wel degelijk vergelijkbaar zijn met die in andere Statenkrin- gen, dat de Statenkring Heusden geen vertegenwoordiger heeft in deze Brabantse commissie, die toch speciaal in het leven is geroepen om deze problemen trachten op te los sen. Hij noemde als problemen: de Biesboschkwestie, de ontsluiting van het Land van Heusden en Alte- na en andere waterstaatkundige problemen in de Westelijke en Oos telijke Langstraat. Hij had becijferd dat met deze werken een bedrag van meer dan 100 millioen gulden was gemoeid, waarvan meer dan drie-kwart door bet rijk bijgedragen zou moeten worden; hierbij gevoegd de kwestie van de wegen, dan was dit alles toch belangrijk genoeg om de streek te doen vertegenwoordigen in de commissie, te meer omdat de kwes tie van de wegen en de waterbe heersing een van de speciale taken van de commissie is; men streefde er zelfs naar een kwaliteitszetel op dit gebied te doen bezetten door 'n Brabander. De statenkring zou echter pogin gen blijven aanwenden, meer in het overleg betrokken te worden dan voorheen, toen men afzijdig werd gehouden van de propaganda, toen men geen vertegenwoordiger kreeg in de Brabantse commissie en toen men ook niet werd betrokken in 't overleg, aangaande de benoeming van een vertegenwoordiger uit de kring in de Partijraad, al toonde de voorzitter zich verheugd dat burge meester Teijssen in dit college zit ting had, een feit echter dat het be stuur van de kring uit de krant had moeten vernemen. LANGSTRAAT KAN NOG VOLWAARDIGER GEBIED WORDEN. Nadat de secretaris, de heer Loo ien, enige mededelingen had ge daan, leidde de voorzitter met een enkel woord de spreker van deze middag, Mr Dr van den Heuvel, in. Deze hield een zeer interessante causerie over actuele politieke vraagstukken, waarin hij er op wees boe de staatsbemoeiing sinds de tweede wereldoorlog een niet onbe langrijke verandering had onder gaan. Hij sprak over de Europese samenwerking en over de Benelux, jn het verband van dit laatste zei bU onder meer: Wij willen nu, ba het verschijnen van het rap port van Steenberghe, dat met name de Belgische regering haar in- em beraad over dit probleem zoet- eens gaat beëindigen en be reidheid toont met de Nederlandse regering tot een gezamenlijk ge sprek te komen. Naar het begin van eze wederzijdse besprekingen ziet ae provincie Noord-Brabant en ook Nederland met intens ver- tangen uit. In het bijzonder voor de Lang straat ik behoef het niet nader te stipuleren vormen de realisering van Deltaplan en Antwerpen-Rijn- koraal elementen, welke op langere termijn gezien, in niet geringe ma te er toe kunnen bijdragen om naast wegruiming van Biesbosch en arvdere waterstaats- en waterschaps perikelen deze streek te maken tot een nóg volwaardiger industrie-, land- en tuinbouwgebied, dan de Langstraat op dit ogenblik reed» is. Hij behandelde enkele onderdelen van de binnenlandse wetgeving; sprak over het woningtekort en over de manieren waarop dit even tueel verminderd zou k,unnen wor den; hij sprak over de loon- en prijspolitiek, over 't vraagstuk der Middengroepen en over de nood zakelijkheid gedecentraliseerde in dustrialisatie in Noord-Brabant te bevorderen. Ik meen, zei hij, dat wij Brabant niet langer mogen zien als een Zuidelijke randprovincie van Nederland, maar als een zich snel industrialiserend gebied in het hart van de Benelux, vlak hij het Ruhr- gebied. Hij vroeg zich af of er op natio naal niveau voldoende belangstel ling bestaat voor de inweving van de Brabantse waarden en deugden in het Nederlands geheel. Het zal de K.V.P. moeten zijn en zijn - zoals op dit ogenblik over duidelijk uit de Voorlopige Versla gen van de diverse begrotingshoofd stukken blijkt, die Brabant, zonder uitstel, niet alleen tot zijn mate riële, maar ook tot zijn geestelijke emancipatie brengt. En, hij liet veel kwesties de revue passeren, kwesties niet alleen van regionaal belang, die in Brabant om een oplossing vragen. Hij behandel de enkele onderdelen van een sche ma van werken die ofwel onmiddel lijk moesten en konden worden uit gevoerd, of wel op langere termijn een program van werken, dat zal dienen ter bespreking in de Bra bantse commissie, en naar aanlei ding van dit program ontstond er na de boeiende causerie besloten met een oproep tot de aanwezigen - 'n interessant wisselgesprek, waarin aan de orde kwamen de problemen die in onze directe omgeving spe len, met name natuurlijk ook het herstel van het personenvervoer op de lijn 's-BoschLage Zwaluwe. Nog enkele andere punten wer den in het debat aangeroerd, waar uit bleek met hoeveel interesse de lezing was gevolgd en hoe groot de belangstelling is van het K.V.P.- kader voor de politieke en andere vraagstukken, die het politieke vlak raken. OPRICHTINGSVERGADERING R.K. VROUWENGILDE DRUNEN—ELSHOUT. Woensdagavond 26 October had in het Dorpshuis alhier de oprichtingsver gadering plaats van een afdeling van het R.K. Vrouwengilde voor Drunen en Els- hout. Mevrouw Schreurs opende deze bijeenkomst met de Chr. groet en een welkom tot de aanwezigen, ruim 200 in getal: speciaal riep zij een woord van welkom toe aan de Hoogeerw. heer De ken Rooyackers, mevr. Sutorius, vice- voorzitster van het diocesaan bestuur, de vertegenwoordigsters van de Boerinnen- bcnd en de K.A.V. Bericht van verhindering was ontvan gen van de Zeereerw. heer Pastoor Ver steeg uit Elshout. In een kort woord zette mevr. Schreurs de motieven uiteen, welke haar geleid hadden tot deze oprichtingsvergadering. Voor de boerinnen van Drunen en Els- hout, alsmede voor de arbeidersvrouwen zijn alhier reeds bloeiende organisaties, maar voor de overige vrouwen was nog steeds geen organisatie gevormd, terwijl daar toch juist in deze tijd grote behoefte aan bestaat. Spreekster verheugde zich dan ook ten zeerste dat de dames on danks 't slechte weer, toch in zo groten getale waren gekomen, en zij sprak de wens uit, dat men in Drunen spoedig 'n goed werkend vrouwengilde zou bezit ten. In het bijzonder uitte zij het ver langen naar een goede samenwerking met de Boerinnenbond 'en de K.A.V., wier bestuursleden nu reeds blijken van belangstelling gaven. Vervolgens gaf zij het woord aan me vrouw Sutorius, de vice-voorzitster van het Diocesaan bestuur van het R.K. Vrouwengilde. Deze spreekster zette in een uitvoerig betoog de diverse belangen en behoeften _uiteen van de R.K. vrouw in deze tijd, een tijd, die juist om dege lijke en trouwe katholieken vraagt. Juist in ons gewest met zijn toenemen de industrialisatie is het nodig dat de jeugd opgevoed wordt in een trouw en strijdbaar Katholicisme, dat door zijn traditie toch niet verslappen mag. Hier voor is het nodig dat de moeders in de gezinnen kennis nemen van de tegen woordige problemen en uit de gouden cirkel van het gezin treden. Met klem stelde Mevr. Sutorius vast dat de plaats van de vrouw op de eerste plaats in het gezin lag, zodat men niet bevreesd be hoeft te zijn voor „uithuizige" vrouwen. Na nog verschillende andere proble men besproken te hebben en doel en be tekenis van het R.K. Vrouwengilde na der te hebben toegelicht, eindigde zij met de wens, dat er in Drunen spoedig een bloeiende afdeling van het Vrouwengilde mocht bestaan. Mevrouw Schreurs dankte hierna de spreekster hartelijk voor haar boeiende uiteenzetting 'en gaf het woord aan de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers, die speciaal nog eens beklemtoonde dat dit vrouwengilde het werk moest zijn van alle vrouwen gezamenlijk en niet van het voorlopig bestuur alleen. Van U al len, aldus deken Rooyackers, hangt het af of in Drunen en Elshout een goed vrouwengilde zal kunnen bestaan. Na nog een kort woord van de verte genwoordigster der K.A.V. was het eer- sti deel van deze vergadering beëindigt. Hierna werd, na een korte pauze, de film vertoond: De klokken van Nagasa ki. 'n film van de Paters van Scheut, die voor het eerst in Brabant werd vertoond. Deze boeiende film vertelt de levens geschiedenis van dr Nagai, een bekeer ling die eerst medicijnen en daarna, ge dwongen door doofheid, röntgenologie gaat studeren en eën bekende geleerde HULDIGING. In een plechtig Lof, dat gezongen werd door het dameskoor, werden de twee gouden jubilaressen der Maria- congregatie, Mej. Vermeulen en Mej. v. Balen, gehuldigd en gedecoreerd. Daarna hadden de congreganisten een gezellige bijeenkomst in het parochiehuis. Behalve van koffie met gebak en koekjes hebben de dames genoten van zang ien declama tie in vele verschillende toonaarden. Door de directeur der congregatie werden de jubilaressen als toonbeeld gesteld voor de jeugd, als trouwe Mariavereersters en als trouwe leden der vereniging. VORMINGSAVOND. Door de Z.E. Pater Celestinus werd de tweede vormingsavond gegeven. On geveer 100 meisjes en jongens waren aan wezig. Ruim een uur wist de spreker de aanwezigen te boeien. Het welkomst-, evenals het dankwoord werd verzorgd door de Z.E. heer Pastoor. A.s. Vrijdag 4 Nov. zal de Weled. heer M. Janssens te 's-Bosch de derde vormingsavond houden, met als onder werp: „De verhouding jongenmeisje". Een sprekende titel, die ongetwijfeld de jeugd wel zal aanstaan. Aanvang 8 uur precies. I0-JARIG BESTAAN. De buurtvereniging „Onze Driekleur" herdënkt Zaterdag 5 Nov. haar 10-jarig bestaan. Het bestuur en werkcomité heb ben alle moeite gedaan om deze dag niet ongemerkt te laten voorbij gaan. Op de eerste plaats is er alle aandacht besteed aan de kinderen van de buurt. Om kwart voor twee zal vanaf de Eekelaar laan de kinderoptocht vertrekken. De kinderen, getooid met rood, wit, blauw en begeleid door muziek, arriveren om twee uur aan het clublokaal van dhr. P. v. Eggelen. Onder leiding van het damescomité wor den de kinderen getracteerd en zij zullen zich enkele urén gezellig kunnen verma ken. Tot slot van het kinderfeest is er een gratis verloting van diverse prach tige prijzen, geschonken door de midden stand. Om 6 uur komen de ouders het feest voortzetten en wij hopen dat 5 No- wordt. Hij trouwt en krijgt twee kinde ren, die, als de atoombom op Nagasaki valt met vacantie en dus buiten gevaar zijn. Zijn vrouw was echter op straat en wordt gedood. Dr Nagai vind haar tussen de puinhopen, als hij daar ook haar rozenkrans ziet leggen. Hij zelf weet dat ook hij maar een paar jaar zal kunnen leven omdat zijn wetenschappe lijke proeven zijn gezondheid hebben aangetast. Tot zijn dood blijft hij werken voor zijn volk en sterft ten slotte na zijn kinderen te hebben gemaand altijd eer lijk en eenvoudig te leven. Een aangrij pend verhaal, dat op veten een diepe in druk zal hebben gemaakt. Om pl.m. half elf was de voorstelling afgelopen en ging men voldaan naar huis. Verscheidene aanwezigen gaven zich deze avond nog als lid op Binnenkort zullen door de initiatiefneemsters en pro pagandisten nog huisbezoeken worden afgelegd. VLAAMSE KERMIS. Op Zaterdag 5, Zondag 6 en Maan dag 7 November a.s. zal in het Dorps huis t.b.v. het instrum'cntenfonds der Harmonie Beatrix een grote Vlaamse Kermis worden gehouden. Hierdoor komt het eerder aangekondigde fancy fair dat gehouden zou worden van Zaterdag 29 Oct. tot Dinsdag 1 Nov. te vervallen. vember een onvergetelijke dag zal wor den, ,,Onze Driekleur" waardig. UITVOERING VLIJMENS MANNENKOOR. Zondag 30 Oct. gaf Vlijmens Man nenkoor een uitvoering in café De Toon kunst. Medewerking verleenden het Kna penkoor en de Toneelvereniging St. Barbara te s-Bosch, met het blijspel in 3 bedrijven van W. Manes: Hottentot. Regie A. Goossens. Lie opening geschiedde door de voor zitter de heer J. Vorstenbosch, die de ere leden, donateurs en begunstigers dankte voor de grote opkomst. Men begon met een nummer van het Mannenkoor, dat goed werd gezongen, daarna twee num mers van het Knapenkoor, die zeer in de smaak vielen bij het publiek. Tot slot het Hallelujah door Knapenkoor en Man nenkoor en dit had ieders bewondering. Het werk werd goed weergegeven onder kundige leiding van directeur L. Sars uit Waalwijk. Het gulle applaus was terde ge verdiend. Daarna werd het blijspel opgevoerd tot groot genoegen van het talrijke pu bliek, vooral het vlotte spel werd be wonderd. Het was alles bijeen een ge noeglijke avond. Heden, Maandag 31 October, wordt deze uitvoering nogmaals gegeven en zij is een gang naar café Toonkunst ten volle waard. BILJARTCLUB OPGERICHT. In café H. Boom is dezer dagen op gericht een Biljartclub, onder de naam t Centrum. Het voorlopig bestuur werd als volgt gekozen: voorzitter Nol van Kuijk; secretaris Harrie v. d. Pol; pen ningmeester A. Pijnenborg. Besloten werd om elke Maandag een clubavond te hou den. Degenen die nog lid wensen te worden kunnen zich opgaven bij het be stuur. RIJVERENIGING. De Rijvereniging St. Norbertus hield in café H. Boom een vergadering. Op deze vergadering werd bekend gemaakt de uitslag van de Oriënteringsrit, waar na de prijsuitreiking volgde: de uitslag was: 1 J. van Beurden, 2 J. Mommer- steeg, 3 M. van Bokhoven, 4 Sj. v. d. Wiel, 5 M. Dekkers. Bij de ingekomen stukken werd het winterprogramma, dat door de bond was voorgeschreven, uitvoerig uiteengezet. Besloten werd een feestavond te orga niseren. Indien er nog nieuwe leden zijn die zich op willen geven, moet dit voor 15 Nov. gebeuren bij de secretaris. Na afloop van de vergadering werd de rui tersport nog druk besproken. SCHAATSHARDRIJCLUB. Na afloop van haar trainingsoefening hield de schaathardrijclub een algeméne ledenvergadering tot nadere regeling van het een en ander. Daar de voorzitter dhr. Duykers niet aanwezig was de secre taris dhr. A. van Engelen leidde nu de besprekingen moesten enige punten van de agenda vervallen, zoals vaststel ling van Statuten en Huishoudelijk Regle ment, definitieve bestuurskeuze, licentie- aanvrage enz. De suggestie van enkele leden om het bestuur met enkele deskundige personen uit te breiden, werd nog even in petto gehouden. Om zo spoedig mogelijk over liquide middelen te kunnen beschikken, speciaal om de trainingskosten op te vang'en, werd besloten om door de leden steun- kaarten te doen plaatsen bij sympathi serende supporters. Ook andere acties zijn in voorbereiding. Besloten werd om voor de leden, die een persoonlijke li centie en startkaart verlangen, deze en bloc aan te vragën. Als naam voor de vereniging had het voorstel van een van de leden, de titel: „Jaap Eden" de algemene instemming. Hiermee wordt een van onze meest spor tieve figuren, en meervoudig wereld kampioen, geëerd. Emblemen als versiering op truien en trainingspakken zullen worden ontwor pen en vervaardigd. Tot deelname aan een eventuele Elf stedentocht in de tourklasse, werd een spaaractie ingezet, om gezamenlijk de reis in een auto te kunnen maken; een achttal deelnemers gaven zich hiertoe op. Ook aankoop van Norënschaatsen zal gezamenlijk geschieden. Het voorstel tot een derde training per week werd verworpen. Na nog een opwekkend woord om de oefenavonden en ook de droogtraining in de Duinen trouw te volgen, werd de vergadering gesloten. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. C. Streefkerk, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk van Bennekom bedankt. Aan het einde van de morgendienst werd Ds. Streefkerk Zondag in verband hiermede namens Kerkeraad en gemeen te toegesproken door ouderling Jac. Tim mermans, die de blijdschap vertokte om dit besluit van Z.E. en daarbij de hoop uitsprak dat dominee nog lang de her der ën leraar der gemeente mocht zijn. Ds. Streefkerk werd vervolgens door de gemeente de bekende zegenbede toege zongen. DANKUUR. A.s. Woensdagavond half 8 zal in de Geref. Kerk alhier dankuur voor gewas en arbeid worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. W. N. van den Hout. In zijn gedicht Allerheiligen zegt Felix Rutten op 't eind „Woest, heil'ge rijen van omhoog, „De vaste brug en kleurenboog, „Die met Uw beden welgezind, „De wereld aan den hemel bindt, „En schaduwt vrede over de dooden „Die slapen, tot hen God moog' nooden". En in deze versregels wordt de grote betekenis samengevat van de twee kerkelijke leesten, die staan gevierd te worden, morgen en overmorgen, Allerheiligen en Allerzielen. Allerheiligen de dag, waarop de liturgie ons doet bidden tot allen die in de hemel zijn, die door Gods genadige goedheid ge sterkt, het leven schoon en goed hebben geleefd en door Hem daarvoor zijn beloond inderdaad, dit is een belonen waar de goede christen recht op heeft, God is aan Zich Zelf verplicht, de hemel te geven aan die Zijn woord aanhoort en er naar leeft zijn beloond met de eeuwige gelukzaligheid. Allerzielen de dag waarop wij al ons bidden, werken en of- leren opdragen voor de zielen van hen, die, gestorven, gelouterd moeten worden nog, tot zij zuiver zijn om voor God te verschij nen, tot zij alles wat op aarde onvolkomen was, hebben afgelegd in de pijnen van het vagevuur, in de smart van het heimwee naar God. En tussen de heiligen in de hemel, de zegepralende kerk, en de gelovige zielen in het vagevuur, de lijdende kerk, staan wij, de strijdende kerk, en wij staan daar niet op ons zelf, wij staan daar niet zo maar midden tussen, neen, wij weten ons aan twee zijden verbonden; verbonden met de zaligen en met de lijdenden, wij vormen een gemeenschap met hen, een gemeenschap, die ons rechten geeft en plichten oplegt, een gemeenschap dus, waarin wij onze taak hebben, gelijk ieder lid van een gemeenschap een taak heeft ten opzichte van die gemeenschap. Een van onze rechten is, dat wij de hulp en de steun mogen en kunnen inroepen van de zegepralende kerk, van de heiligen, die we vanaf onze kinderjaren onze voorsprekers weten bij God, dat we een beroep mogen doen op de oneindige verdiensten van Jezus Christus en op de verdiensten van de Heiligen, dat God ons om wille van deze verdiensten, die Hem een genoegdoening mogen zijn voor onze onvolkomenheden, genadig zal zijn. En dat mogen we heel bijzonder doen op 1 November, de dag, die de Kerk heel bijzonder heeft gewijd aan de verering van alle Heiligen, aan de verering van al de millioenen die de weg naar „het Vaderhuis" reeds hebben voleind; soms was de weg voor hen heel moeilijk, maar daarom is hun glorie des te groter. Een van de plichten, die deze gemeenschap der Heiligen ons oplegt, is, dat we moeten bidden voor de zielen in het vagevuur, dat we God moeten vragen om wille van de oneindige verdiensten van Zijn Goddelijke Zoon en de verdiensten van Zijn bijzondere vrienden, de Heiligen, om wille ook van onze wel zeer geringe verdiensten, om wille van de kleine pijnen die we soms lijden, en de kleine moeiten die we soms blij doorstaan, om wille van ons kleine menselijke, gelaten gedragen leed, dat'we offeren, speciaal op de dag van Allerheiligen, voor de zielerust van die ons dier baar waren en ons zijn voorgegaan, dat we God moeten vragen hen genadig te zijn, een einde te maken aan hun verlangen naar Hein, welk verlangen immers de vrucht is van hun liefde, en hen bij Zich te nemen in Zijn ecuwig geluk. Allerheiligen en Allerzielen zijn niet te scheiden van elkaar, deze dagen vloeien in elkaar gelijk de klanken van het „gaudea- mus" versmelten met die van het „miserere": Laten we heel blij zijn in de Heer, wij allemaal, nu we het feest vieren van alle hei ligen, laat de kerk ons zingen, maar zij laat ons ook smeken: Heer, geef hun de eeuwige rust en het eeuwige licht verlichte hen. Zo zij het. Sprang-Capelse plattelandsvrouwen vergaderden. Woënsdagavond half acht werd in een lokaal van de Chr. Landbouwhuishoud- school aan de Nieuwevaart onder leiding van mej. P. J. Rijken een vergadering gehouden van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. De presidente opende de bijeen komst met een kort, hartelijk begroetings woord en constateerde tot haar genoegen, dat de opkomst niet tegenviel. Na het zingen van het bondslied gaf de secreta resse, mevr. Minnaard-Lokerse, een re sumé van het verloop der vorige leden vergadering, waarna eën geanimeerde bespreking volgde over de te organise ren cursus in handenarbeid, waarvoor zich reeds verschillende dames hadden opgegeven. Het bestuur zou de deelname voor deze cursus gaarne nog groter zien en vertrouwd wordt, dat meerdere leden of wel huisgenoten van leden zich alsnog voor het volgen van de lessen zullen opgevën. Besloten werd Donderdag 3 Ncv. e.k. des avonds 7 uur in de Land- bouwhuishoudschool de cursus aan te vangen. Mededeling werd gedaan van het niet doorgaan dit jaar van de cursus spreken in het openbaar. Men hoopt evenwel in 1956 zo vlug mogelijk er mee te kunnen beginnen. Na de bespreking over de te houden cursussen volgde een gedachtenwisseling over de te organiseren bazar voor de Groene Kruisvereniging, welke bazar voorjaar 1956 gepland is ën waaraan de vereniging haar volle medewerking hoopt te verlenen. Ook de Brabantse avond, welke begin Februari wordt ge houden, vormde een punt van bespre king. Deze ontspanningsavond zal ook toegankelijk zijn voor huisgenoten van de leden. De presidente deelde ten slotte mede, dat zich voor het bijwonen van de Woensdag 23 Nov. a.s. te Breda te houden najaarsvergadering van de Pro vinciale afdeling, in welke bijeenkomst mevr. Blommert-Barmën 't Loo uit Fij naart wegens haar vertrek afscheid zal nemen als presidente der Provinciale vereniging, verschillende dames hebben aangemeld en dat zij, die deze vergade ring eveneens willen meemaken, zich hiervoor nog tot uiterlijk Zaterdag 5 Nov. kunnen opgeven bij mevr. Min- naard Hoofdstraat te dezer plaatse. NIEUWE PENNINGMEESTER. Tot penningmeester van het dept. Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen is in de plaats van de heer A. J. C. Meijer benoemd de heer J. C. de Wijs. DANKSTOND. Woënsdagavond half acht wordt in de Ned. Herv. kerk alhier dankstond voor het gewas gehouden. In deze bij zondere dienst hoopt Ds. Trouwborst voor te gaan. MOTORSPORT. De Marijkcrit op Dinsdag 1 Nov. Voor het jaarlijks weerkerend grote sportevenement van de motor- en auto- mobielclub Marijke, de Marijke-rit, die op Allerheiligen. Dinsdag 1 Nov. a.s. ge houden wordt, bestaat veel belangstel ling. Dinsdagnamiddag wordt bij het clublokaal, café Covè-v. d. Haart aan de Nieuwevaart om 2.01 uur 't startsein ge geven aan de eerste deelnemer voor een tocht van 71 km met een gemiddelde snelheid van 30 km in onze mooie om geving. De rit is zodanig uitgezet, dat ook zij, die nimmer aan een dergelijke tocht hebben deelgenomen, het nu rus tig ook eëns kunnen proberen. Talrijke mooie en waardevolle prijzen belonen de beste prestaties. (Eén prijs per drie deelnemers). Inschrijvingen kunnen nog gebeuren bij dhr. L. Stein, Wendelnesse- weg West 9 te dezer plaatse (tel. 301 K 4168) en aan de start. PRIJSUITREIKING In Berlicum werden Zaterdagavond tij dens een drukbezochte feestavond de prijzen uitgereikt aan de winnende deel nemers van de afgelopen Brabantcom petitie, die uit eën totaal van acht ritten (oriënterings-, kaartlees- en avondritten) bestond, waarbij vier groepen waren, twee voor motoren, solo en duo, één voor auto's en één voor club-teams. Dit jaar werden twee eerste prijzen en een derde prijs behaald door leden van de Capelse motor- en automobielclub „Ma rijke". In de klasse motorrijders met duo behaalden de herén Th. van Beek en I. Cové Azn. de kampioensbeker en legde de heer J. Konings met mevr. Konings- Snijders met een schitterende prestatie beslag op de derde prijs. In de categorie automobielen viel de kampioensbeker ten ceel aan de heren Stein Sr. en Jr. Vol gend jaar zullen de leden van de M.A.C. Marijke weer hun best doen ën tevens trachten ook het clubteam-kampioen schap te behalen. Dit seizoen eindigde Marijke op de tweede plaats, achter Ber licum, doch voor grote clubs uit Tilburg, Den Bosch, Eindhoven, Oss enz, Waar lijk een prachtige prestatie, waarvoor de Marijke-leden talrijke felicitaties in ont vangst hebben mogen nemen en waar aan wij ook gaarne de onze toevoegen. P, V. DE LUCHTVAART. Zaterdag 5 Nov. e.k. des avonds 8 uur houdt de postduivenvereniging „De Luchtvaart" in het verenigingslokaal, café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwe vaart, haar maandelijkse ledenvergade ring, welke met het oog op de bespre king over de concours-commissie Was- pik-Raamsdonk-Capelle zeer belangrijk is, zodat het bestuur er op rekent, dat alle leden deze bijeenkomst zullen bij wonen. Tevens zullen deze avond de be stellingen voor de Derby-ringen worden opgenomën. Leden, die beslist verhin derd zijn, moeten hun bestelling vóór Donderdag 10 Nov. a.s. opgeven bij de penningmeester, de heer B. Pols. VOLKSONDERWIJSA VONDEN GAAN TOCH DOOR. De propaganda-feestavonden van de vereniging Volksonderwijs worden niet uitgesteld, zoals in een vorig nummer werd medegedeeld. Op de vastgestelde data, Dinsdag 8 en Woensdag 9 Nov. a.s., worden deze avonden gehouden in de zaal Cové-van der Haart aan de Nieu wevaart. We hopen hierop nog nader terug te komen.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1