ÏÏ1 u L00N-0P-ZAND Jf/\ ATShEII i/Eli I W RWPTTPfTf fflf B AiiauaMuU m v mm «s HOCKEY En 't was raok in Kaatsheuvel Diamanten Huwelijksfeest. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 OCTOBER 1955 ee de De tweede helft begint meteen overdonderend offensief van de gastheren, maar al spoedig blijkt dat de achterhoede van RKC de poort deugdelijk heeft afgegren deld. Hetzelfde spclbeeld krijgen we weer van voor de rust. De aanvallen van RKC worden weer gevaarlijer en tot grote vreugde van de RKC-aanhang voert de Peffer na uitstekend doorzetten met 'n overigens houdbaar schol de voorsprong op tot 20- Veerse Roys tracht nu de zaak te forceren èn sluiten RKC geheel in. Jammer voor de goed keepen de doelman van RKC dat hij zich door een tam balletje laat ver rassen, zodat er weer van alles kan gebeuren. De RKC-ers laten zich gelukkig niet van de wijs brengen en werken met man en macht om de voorsprong te hand haven. Dit lukt wonderwel en in laatste instantie krijgt de voor hoede nog enkele mooie kansen. Rij het eindsignaal is Ithk iv.p' kostbare punten rijker. Het tweede elftal zag zich 111 laatste minuut tegen OSS - nog een zekere overwinning ontgaan en moest met een gelijk spel 1-1 genoegen nemen. Het derde elftal verloor met grote cijfers (1>—U) van V\ SC 3 waartegenover het vierde el 1 tal weer van zich deed spreken dooi in Heusden een gelijk spel te ne- halen. R.W.B. Wegens terreinafkeuring is de wedstrijd RWB—Hero niet ge- SI RWB 2 heeft bij DESK 3 een goede wedstrijd gespeeld doch verloor onverdiend met o RWB 3 bracht uit Vlijmen een puntie mee; 11 was het resul taat, hoewel de overwinning voor het grijpen lag, toen een slecht genomen penalty niets opleverde. SPRANG-CAPELLE. SSC 2—DEB 1. Het is het tweede SSC gelukt weer een paar punten binnen te halen in een matige wedstrijd te gen DEB uit Breda. De stand was bij de rust reeds 31. Na de thee werd het zeer kalm opgeno men en nog een doelpunt er aan toegevoegd, zodat de uitslag 4-1 werd in het voordeel van SSC. Het was een zeer sportieve wed strijd, die door scheidsrechter Wagemakers prima werd geleid. Het vierde moest de punten bij HNC 2 laten, dat zeer sterk op kwam. Ook het vijlde wist geen punt te behalen tegen Good Luck 3. Jongens, jullie hebben zeer hard de training nodig, dus a.s. Donderdag allen present en dan Zaterdag eens wat flinker aange pakt. KAATSHEUVEL. DESKInternos 10. De schrale 1—0 overwinning is wel niet precies de juiste af spiegeling van het wedstrijd beeld. Een behoorlijke overwin ning had er ook nu weer in geze ten, maar het ontbrak de DESK- voorhoede aan de nodige kracht om door te stoten. En het had nog veel voeten in de aarde eer die enige voltreffer kwam. We zaten al midden in de tweede helft, toen na diverse DESK aan vallen in serie, de bewuste voor zet van Chabot kwam en deze met een tactisch knikje door M. Damen werd afgewerkt. Dit was te machtig voor doelman Pertijs, die ondanks dat op een zeer goe de partij keepwerk kan terug zien., De DESK achterhoede was deze middag zeer solied en deed zeer rustig en betrouwbaar haar werk. Alleen willen we enkele spelers nogmaals aanraden de bal eerder weg te spelen. Show- werk in de achterhoede blijft ge vaarlijk en zeker bij een mager voorsprongetje. Het kan zo wei nig lijden. Nu was de stootkracht van de Roosendaalse voorhoede ook niet van bijzondere kwaliteit. Wij kunnen ons nog niet voorstellen hoe die mannen vorige week te gen Goes zes doelpunten hebben gemaakt. Ze zagen deze middag geen kans een doelpunt te maken uitgezonderd dan het geannuleer de. We zeiden het reeds, ondanks het ongeveer doorlopend, veld- overwicht zag DESK geen kans tot een hogere score te komen. Zijn er dan geen kansen geweest? Meer dan genoeg! AI nemen we alleen al de drie open kansen van G. van Gooi, die door hem geen van alle benut werden. Aan het positie kiezen mankeert nog wel het een en ander. Trouwens, de hele voorhoede leed vanmiddag wel een beetje aan malaise. Toe gegeven, weer dat rechtsback Schrauwen en spil de Wild een behoorlijke partij speelden, wat niet gezegd kon worden van de linksback v. Kuijk, waartegen Mosselveld moest opereren. Hier van had laatstgenoemde heel wat meer profijt kunnen trekken. Enfin, het bleef bij 10 en ge zien de onmacht van de DESK voorhoede is de uitslag toch ei genlijk wel juist. DVVC 2—DESK 4 1—4. Mooi voetbalweertje met DESK 4 in de aanval. DVVC 2 weet ech ter met kunst- en vliegwerk de aanval te keren en komt dan met geweld opzetten, doch stopper v. Oostrum en de beide backs we ten alles te keren, waarbij keeper de Kort een goede partij presen teert. Tot de rust blijft de stand dubbel blank. Na de thee ontwikkelt DESK 'n geweldig offensief en reeds spoe- 1 dig knalt Abe een hard schot in de touwen, onmiddellijk gevolgd door J. Groenendaal, die via de binnenkant van de paal er 20 van maakt. Nog tweemaal weet Abe te scoren, waardoor de stand verdiend op 0ƒ4 voor de Dessers komt. Een strafschop geeft uiteindelijk twee minuten voor het einde DVVC de kans om de eer te redden, waardoor het einde komt met een verdien de 1-4 overwinning voor Desk 4. LOONOPZAND. JVCUno Animo. In 't verre Cuyck aan de Maas is het Uno niet gelukt de punten in de wacht te slepen. Inderdaad heeft het pechduiveltje Uno deze middag wel erg dwars gezeten. Enkele goede schoten van de voorwaartsen hadden een beter lot verdiend, maar daar voetbal nog steeds een kansspel is en de gastheren de kansen hebben be nut, hebben de Uno-spelers toch weer twee punten laten schieten en zijn zij toch wel erg afgezakt gedurende de laatste weken. Op een glad veld trapte Uno af en direct zat de Uno voorhoede voor het JVC-doel. Reeds direct bleek dat geen der Uno voor waartsen vandaag goed bij schot was. Enkele malen moest de JVC keeper handelend optreden voor enkele laag ingeschoten ballen, maar hiër bleef het verder bij. Aan de andere kant kreeg men een voorhoede te zien die wel sneller was, maar die toch ook niet veel doelpunten zou kunnen maken. De gevaarlijkste man in de JVC voorhoede was ongetwij feld de rechtsbuiten, die menige goede voorzet gaf, maar welke door zijn medespelers niet in doelpunten werden omgezet. In de eerste 30 minuten kregen de toeschouwers dan ook geen erg opwindende dingen te zien, tot dat plotseling de rechtsbinnen der gastheren een kans kreeg en de reserve doelman van Uno over de bal liet duikelen. Na deze te genslag pakte Uno de zaken wat harder aan, maar weer was het JVC dat enkele minuten voor de rust aan een tweede doelpunt kwam, 20. Na de pauze verscheen Uno in een gewijzigde opstelling, door dat de rechtsback uitviel. Uno was nu meer in de aanval dan JVC, maar tot tweemaal toe trof de bal de lat en dit ontmoedigde de Uno-spelers. Toch had War- tenberg eindelijk succes met een mooie trekbal, 21. Uno zette nu alles op de aanval, maar doel punten bleven uit./Doordat een der JVC backs de bal met de hand weg sloeg in 't strafschop gebied, meende Uno een penalty te mogen nemen, maar door de scheidsrechter was geen overtre ding geconstateerd, zodat hij Uno hierdoor de kans op een gelijk spel ontnam. CAPELLE. H.N.C. Zaterdag speelde het 2e elftal tegen SSC 4 en wist deze wed strijd te winnen met 50. Door deze uitslag handhaafde HNC zich aan de kop van de ranglijst met 5 gespeelde en gewonnen wedstrijden en een doelgemid- delde van 272. HNC 3 speelde tegen DEB 2 en deed niet onder voor het tweede elftal. Het won met.60. Bij de ze wedstrijd werd er niet gepraat maar gevoetbald, wat dan ook uit de uitslag blijkt. WASPIK. The White Boys-RKVV Waspik 4—0. De plaatselijke derby tussen The White Boys en Waspik is geëindigd in een 4;0 overwin ning voor The White Boys. Er werd een behoorlijk partijtje voetbal gespeeld. En, wat bij een dergelije ontmoeting van twee plaatselijke rivalen belangrijker is, de verstandhouding was zo wel binnen als buiten de lijnen goed. Deze sportieve sfeer was ongetwijfeld ook te danken aan de keurige leiding van de scheids rechter. De uitslag 4—0 geeft de ver houding, wat 't veldspel betreft, niet volmaakt weer. Waspik was in het veld zeker niet de mindere van The White Boys. Wel moet gezegd worden dat The White Boys voor het doel gevaarlijker waren, op grond waarvan hun overwinning dus verdiend moet heten. Het eerste doelpunt kwam al na enkele minuten tot stand. De linksbuiten loste vanaf de vleu gel een goed schot op doel, wat de keeper van Waspik klaarblij kelijk verraste. Het tweede doel punt ontstond uit een penalty. De wedstrijd was n.l. 25 minuten oud, toen de Waspikse back A. van Tilborg de situatie voor Waspik dacht te moeten redden met zijn handen, nadat keeper Smits reeds gepasseerd was. P. van Etten kwam van de back plaats naar voren en zette met een schot dat meer hard dan goed was. de penalty om in een doelpunt. Met deze stand ging de rust in. Na de thee kregen we eenzelf de spelbeeld te zien: twee vrijwel gelijkwaardige partijen. Toch we ten alleen The White Boys weer te scoren. Een kwartier na het begin van de tweede helft maak te een speler van The White Boys uit een schermutseling voor het Waspikse doel 't derde doelpunt. Kort daarop kreeg The White Boys een vrije trap te nemen ongeveer25 meter van het Was pikse doel. Deze wordt weer ge nomen door P. van Etten. Een prachtig schot boven in de hoek en het is 4U. Even later Herhaalde het geval zich, maar nu bracht de lat red ding. Het laatste kwartier is Waspik sterk in de aanval, maar weet het niet tot een doelpunt te brengen, zodat de eindstand 4-U wordt. HVCII 1 VLIJMEN. -VlÜmense Boys 1 3-4. Zondag 30 Nov. speelde Vlijm. Boys 1 een uitwedstrijd tegen HVCH te Hees. Dat het 'n span nende strijd zou worden, stond al vast. De Boys pakten flink aan en hadden spoedig succes door hun rechtsbinnen. Zij bleven in de meerderheid en het duurde niet lang of er werd 20 van gemaakt. Hierna kwam Hees op zetten en de Boys-verdediging kreeg het zwaar te verantwoord den; zij moest tenslotte zwichten voor een goed schot van de mid- voor, 2i. Hees gooide er nog een schepje op en de stand werd gelijk, 22. Nu begon de strijd om de leiding en het waren de Boys die 32 maakten, maar Hees zat niet stil en de gelijk maker kwam na een goede tegen aanval van Hees door de rechts buiten, 33. Vlijmen bleef stand houden en wist het spel weer te verplaatsen. Het winnende doel punt kwam tegen het einde- Hoe Hees zich ook-inspande, de over winning ging mee naar Vlijmen. Vlijm. Boys 2—RKDVC 4—3. Zondag 30 Oct. speelde Vlijm. Boys 2 thuis tegen RKDVC uil Drunen. Het heeft in deze wed strijd aan spanning niet ontbro ken. Drunen nam liet eerst de leiding en Vlijmen maakte gelijk door A. van Helvoirt. Het was weer Drunen dat 21 maakte. Vlijmen deed hier niet voor on der en rechtsbuiten Wijkmans maakte gelijk, 2-2. Drunen kwam hierna weer opzetten en nam weer de leiding, 32. De Boys zagen het gevaar in en spanden zich geducht in en de gelijkmaker kwam door A. v. Helvoirt, 33. Nu kwam de strijd om het win nende doelpunt. Vlijmen was de gelukkigste en het werd 4—3. Een gelijk spel had Drunen verdiend. Voetbal junioren. Zaterdagmiddag speelden de A- junioren tegen Concordia uit Den Bosch. Het sterke A-elftal over speelde Concordie reeds in het be gin en had spoedig succes. Vlijmen bleef in de aanval en wist de stand op te voeren tot 80. Touringcarbedrijf J. Kiviets en Zn. Bovengenoemd touringcarbedrijf gaat Zondag a.s. naar de Interland wedstrijd NederlandNoorwegen; vier bussen staan gereed. Zie ad vertentie in dit blad. V V 9 WAALWIJK. Breda 5-Waalwijk 2 (heren) 0-0. Breda 5 en Waalwijk 2 hebben de punten gedeeld in een wed strijd, waarbij Waalwijk in de eerste helft duidelijk de meerdere was. Na de rust echter zakte het spel van Waalwijk aanzienlijken moest zij zich bepalen tot enkele snelle uitvallen, waaruit enkele mooie kansen ontstonden. Bij een van die aanvallen loste van Lier een hard schot, dat juist over de lat ging- Even later kreeg 'Waalwijk een strafbully te ne men door Dumoulin, die echter ook geen goal opleverde. De middenlinie was de zwakke plek van Waalwijk. Hoe komt het toch dat Waal wijk weer met 10 man speelde? Dames Were Di 4Waalwijk 2 06. Tilburg 6Waalwijk 3 40. Heren 1 en dames 1 waren vrij. Afscheid Dokter Smals. De op initiatief van Loon op Zands Belang gehouden receptie bij gele genheid van het vertrek van Dokter H. Smals, werd druk bezocht.. Dokter Smals mocht van de be volking in al zijn geledingen woor den van welgemeende dank in ont vangst nemen. Mede namens zijn familie dankte de heer Smals voor de vele blijken van erkentelijkheid, in deze dagen ondervonden van de Loonse bevol king. De practijk van Dr. Smals is overgenomen door dr A. E. N. de Vries, arts te Tilburg. Aanrijding. Vrijdagmorgen om ongeveer half 11 werd op de Hogesteenweg alhier een vrachtwagen uit Baarlo (Lim burg), toebehorende aan de Ma- trassenfabriek van de Gebr. Peters aldaar, aangereden door een grote wagen van de Levensmiddelenbe- drijven van de firma André van Hiïst. De aanrijding had plaats ten gevolge van de gladheid van de verkeersweg (die ter plaatse be staat uit straatkeien), tengevolge waarvan laatstgenoemde wagen slipte. De politie heeft de zaak in onderzoek. Schoorsteenbrand. Donderdagmorgen brandde in de v. Salm-Salmstraat 31 een schoor steen uit. Een tweetal balken in de schoorsteen bleken vlam te hebben gevat. Spoedig waren leden van de plaatselijke brandweer ter plaatse, die met brandblusapparaten 't vuur bestreden, wat evenwel nogal enige tijd in beslag nam. PIET BORSTEN VIERDE ZIJN RENTRÉE MET GEESTIGE RIJKE REVUE Voor ons gevoelen hebben wij in deze sketches kennis gemaakt met het grootste talent van Piet Borsten; een vaardig toneelschrij verstalent, dat een bijzonder goe de kijk heeft op de anecdote, dat een bijzondere aandacht heeft voor het kleine, karakteristieke, grappige detail. „Het Statiepor tret bijvoorbeeld is een scène, waarmee we nou werkelijk heb ben zitten schudden van het la chen, en hoe dikwijls komt dat voor? Ook de andere „Bof en Wanbof Carnaval, Modern Probleem, Cinemascoop, De mooi ste dagen van ons leven, en Naar Hawai, tonen in hun groot getal niet alleen aan dat het de heer Borsten niet aan inspiratie ont breekt, maar eveneens, telkens weer, dat hij een sketch weet te schrijven, die uitermate geschikt is deel uit te maken van een re vue-programma. De Kaatsheuvels®,.revue, de 6e marcheert verder, met in 't vaan del „Ties wir raok" en onder de vrolijke tonen van de schone re vue-mars van de heer P. Bisse- link, die zijn schepping zelf den volke presenteerde Zaterdag avond. En de revue zal door talrijken worden gezien en toegejuicht; door velen uit de wijde Kaatsheu velse omtrek ook','" vfant iedereen mogen we aansporen: gaat zelf eens kijken, hóe raak het is in Kaatsheuvel, hoe raak het Kaats heuvelse Revue Gezelschap mid den in de roos heeft geschoten. v. d. M. OPGEDRAGEN, Inderdaad, lezers, 't was weer raak in Kaatsheuvel, waar enkele duizenden gro telijks belangstellenden al maanden wer den geobsedeerd door het motto „Ties wir Raok", de titel van de zesde Kaats- heuvelse revue, die, geschiieven en gere gisseerd door hem zelf, de come back meewerkten aan deze revue, de eerste Kaatsheuvelse revue die wij zagen 'cn die ons ronduit gezegd een openbaring werd, We noemen buitengewoon graag de dames en heren van de toneelgroep; het zijn niet allen technisch even geschoolde actrices en acteurs, maar zij spelen stuk moest vieren van Piet Borsten in het I voor stuk zeldzaam geïnspireerd en zeld- Kaatshcuvels Revue-gezelschap. Het is een grandioze come back ge worden in een zowel geestige 'als zeer rijke revue, waarvan Zaterdagavond in de rcvuezaal van de heer Piet van Dun de première ging, een première, die het totale succes van dit schouwspel 'al voor de volle honderd procent waarborgt. Werkelijk een geestige en rijke revue; Fiet Borsten heeft een prachtig even wicht tot stand weten te brengen tussen datgene wat wij in de revue zoeken als liet schouwspel, de show, het feest voor het oog. en dat wat wij met een alge mene term de geestigheid noemen, dc humor, de esprit ook. Soms heeft een revue te veel van het eerste, soms te veel van het tweede, zonder dat het kijk- zaara enthousiast. Op actrices als Riek Fijneman 'en (Nel ly Wellens, mag het revuegezel schap gerustelijk heel zuinig zijn, en dan zijn er de heren Piet van der Velden, Tonny van Gastel en Nieske, sorry Har- rv Vastree, wat een magnifieke typering gaf deze laatste van het oude manneke in de sketch Carnaval. Buitengewoon! Piet Borsten mag in zijn handen wrijven voor zo n kern van speelsters en spelers zijn sketches te mogen en kunnen schrij ven. De eer van het grote succes dat de balletten werden komt naast Piet Borsten toe aan Elly de Jong uit Eindhoven; zij is op de eerste plaats 'een bekwaam cho reografe; dc manier waarop zij bijvoor beeld het grappige biggenballet schreef, grage oog aan zijn trekken komt. In de i het verfijnde Chinese ballet, heeft onze zesde Kaatsheuvelse revue was prachtig £.rote bewondering. het midden gehouden tussen deze twee wezenlijke revue-elemenfen, terwijl de auteur daarenboven, en dat is evenmin een geringe verdienste, in beide elemen ten zich een meester heeft getoond. Er was een rijkdom aan magnifieke sketches, soms opgebouwd uit heel on beduidende gegevèns, maar geinspireerd coor een uitstekende regie èn gespeeld met een overgave die rechtuit verkwik kend was. Daarnaast is hij een voortreffelijk de corschilder en -ontwerper; we hebben 't daar al 'ns over gehad; laten we alleen naar vaststellen, dat deze decors onder de eigenlijk onopvallend, maar daarom juist zo uitstekende belichting van de fa. Reichardt uit Roosendaal e'en nog uit stekender indruk maakten. Er was nog meer, dat we op het credit van Piet Borsten mogen schrijven; de ontwerpen namelijk voor de magnifieke balletten, getuigend van een geïnspireer de fantasie, blijk gevend van zijn buiten gewone kijk op datgene wat e'c-n revue mee tot een revue maakt. Deze baletten. weelderig geënsceneerd, maakten van dc revue een buitengewoon rijk kijkspel. We hebben nog heel wat meer com plimenten uit te delen aan al degenen die grote bewondering. Het pièce de millieu van deze revue zal echter blijken te zijn het ballet „De Kfckkenwinkel", een zeer precieus ballet voortreffelijk gehouden in de Bicder- I meicrstijl, Van een zeldzame verfijnde elegance, weelderig in al zijn simpelheid. De meisjes van de balletgroep dansten ju volledige overgave en zij deden het in een graad van perfectie, die wc nooit hadden durven verwachten. Dan was er nog het Kaatsheuvels Re vue Orkest onder leiding van Anton Muyzelaar, een ensemble, dat een heel goed stuk muziek maakt, dat buitenge- v/oon op elkaar is ingespeeld, maar dat zich vooral een goed revue-orkest toon de in zijn perfecte slagvaardigheid, in zijn nauwkeurig volgen van wat er op de planken gebeurde. Het orkest bleek meermalen een hecht trait d'union tussen de verschillende onderdelen van het pro gramma en dat is even belangrijk als die onderdelen zelf zijn. De Zilliba's uit T'lburg speelden en zongen met zuicierlijk elan een aantal liedjes die bij het publiek wel in de smaak vielen. Er was e'en heel goede geluidsinstalla tie, die verzorgd werd door Henk Knui- vers en Pief, Heijda; Theo Wijngaard verzorgde het kapwerk en de grime, zo als we dat van hem gewend zijn te zien er. dat is geheel in stijl, onopvallend maar buitengewoon effectief en tenslotte, de weelderige costumes voor dit rijke schouwspel werden verzorgd door A. L. M. O. uit Antwerpen. En 't mocht dan al pijpenstelen rege nen, de stemming was en bleef er op het diamanten huwelijksfeest, dat het echt paar G. Molenschot-v. d. Akker Vrijdag in de v. Heeswijkstraat vierde. Toch wel jammer, want er moest gehaast worden om de grote familie in de lange stoet luxe auto's geborgen te krijgen, om naar de St. Jozef-parochie te rijden, waar om half 10 door pastoor de Klijn een plech tige H. Mis van dankbaarheid werd op gedragen, waaronder Zijn Zeereerw. na het Evangelie, woorden van dank en hulde sprak voor de rijke huwelijkszegen, waarmede het echtpaar gezegend werd en woorden van felicitatie aan het dia manten echtpaar voor het zeldzame feest dal het nu mocht vieren. Na de Mis, weer begeleid met Pluvius-zegen ging de tocht naar Café-Restaurant 't Hoventje, waar de feesttafel de grote familiekring wachtte. Nu was echter de Drumband van de St. Bernardusschool present, om juist tussen de buien door zijn attentie met een fikse mars te ton'en. Niet minder dan 118 feestelingen za ten in de zaal van 't Hoventje aan de goed voorziene feestdis, allen kinderen, klein-kinderen en achterkleinkinderen van het nog zeer krasse echtpaar. Om één uur volgde een druk bezoch te receptie, waarop de Pastoors de Klijn en v. d. Spijker, de Paters van de H. Familie, de Broeders van Liefde, maar ook burgemeester Mr. van der Heijden met zijn echtgenote en vele particulieren hun opwachting maakten. De heer J. Bee- rens bood namens de coöperatieve Ver eniging Broederhulp, waarvan de heer Molenschot ruim 35 jar'en bestuurslid was, de gelukwensen vergezeld van een cadeau aan. Ook namens de K.A.B., waarvan de jubilaris eveneens mede-oprichter was, mocht hij een felicitatie ontvangen. De heei J. Jansen, voorzitter van het actieve wiikcomité, sprak namens de buurt en bood daarbij een geschenk onder couvert en een kist sigaren aan de heer Molen schot en een doos bonbons aan mevrouw aan. In de avond verscheen de harmonie Apollo om een serenade tc brengen, on der toeloop van zeer vele belangstellen den, waarbij Apollo's voorzitter namens het corps feliciteerde. Dat dit de stemming onder de talrijke familiegroep nog vermeerderde, zal ieder wel begrijpen, 't Is een enig feest ge weest, dat bij die het meegemaakt heb ben, zeker jaren in herinnering zal blij ven. DE K.A.V. OPENDE HAAR WINTERPROGRAMMA. Dinsdagavond waren de leden van de Katholieke Vrouwen-organisatie afd. Kaatsheuvel in groten getale in de Gil denbondszaal bijeen en werden welkom geheten door de voorzitster Mevr. P. Damen-Oerlemans, die in het bijzondei een woord van welkom richtte tot de spreekster van de avond Mej. Stokwiel- der. De geestelijke adviseur, kapelaan v. Oort, die daarna het woord gegeven werd, zette in het kort het winterpro- gramma uiteen, voorzover dit reeds is vastgesteld. Hieruit bleek, dat door het bestuur in stilte is gewerkt en dat de K.A.V. van plan is een mooi winterpro- gramma t'en uitvoer te brengen. Enkele punten kunnen reeds als posi tief beschouwd worden o.a. een avond jn November over Beroepskeuze voor meisjes; een avond in EÏecember met een Kerstviering en de opvoering van 'n toneelstuk door do kinderen van de K. A V.-leden; een avond in Januari over de Opvoeding; een toneelavond in Fe bruari, verzorgd door de bekende toneel kunstenares Mej. Miep de Leeuw met het mooie spel „Maria-Boodschap"; een spel in Maart over „Onze jeugd in de Be drijven". De Vrijdag werd voor deze avonden als het meest geschikt vastgelegd. Na afwerking van ait agendapunt werd het deelnemen aan een moederdag, te hou den op „Huize Bergen te Vught bespro ken en prettig voor het bestuur was het te mogen constateren, dat hiervoor zeer veel belangstelling bestond. Meer dan 30 moeders gaven zich voor deelname op. Het bestuur zegde toe verder deze zaak te zullen regelen. Na een kort woord van dank aan het adres van de geestelijke adviseur voor zijn vruchtbare bemoeiin gen, gaf de voorzitster het woord aan mej. Stokwieler. Spreekster zei verheugd te zijn over de hier waar te nemen ac tiviteit van het bestuur en zeker ook over de grote belangstelling voor deze avond door dc leden. De K.A.V. moet actiet zijn, niet alleen voor haar leden, maar om alle arbeidersvrouwen de mogelijk heid te bieden zich te bekwamen voor haar taak als vrouw en moeder. Juist de arbeidersvrouw, meer nog dan die uit an dere standen, moet zelf alles kunnen op knappen in het gezin. Zij moet kunnen opvoeden, koken, naaien, financieren enz. Wanneer onze arbeidersvrouwen georganiseerd zijn, zullen juist zij de beste steun zijn voor de andere organi saties, zoals de K.A.B., de K.A.J. en de V.K.A.J. Hierna gaf mej. Stokwielder een zeer interessante causerie aan de hand van lichtbeelden over de wonderbare gebeur tenissen in Fatima, die in 1917 plaats vonden. Met een korte aansporing tot het dagelijks bidden van de rozenkrans en het vieren van de eerste Zaterdagen besloot zij haar causerie, die met grote aandacht gevolgd was. Na de pauze, waaronder een kopje koffie werd aangeboden, besprak mej. Gedde, de directrice van de R.K. Huis houdschool, de mogelijkheden, die dc huishoudschool ook voor de moeders biedt. Besloten werd, dat de K.A.V. in sa menwerking met de Huishoudschool di verse cursussen zal organiseren. De daad werd reeds direct bij het woord ge voegd en 18 moeders gaven zich op om een kookcursus van 12 lessen te volgen. Ben mooi succes! De K.A.V. is gaarne bereid om nog meer voor onze katholieke moeders te doen. Tot besluit van deze avond spoorde de voorzitster allen aan om saam te werken aan dc groei van de vereniging, door actieve leden te zijn en andere moe ders aan tc sporen lid te worden. Zo werd deze eerste vergadering be sloten en gingen allen voldaan huis waarts, vast besloten, om alles te doen om de K.A.V. groot 'en sterk te .inaKen. K.J.M.V. Vrijdag 28 October werd het K.J.M.V. wjnterprogramma geopend met een rau- ziek-avond verzorgd door de heer Goos sen, docent aan de K.K. Huishoudschool bt. Angela, alhier. De jonge-dames K. j. M.V-ers waren in zeer groten getale op gekomen, terwijl ook enkele leden van de herén-atdeling hun belangstelling bo den. Na de opening met een kort wel kom door de voorzitster gat de heer Goossen een inleiding over ae muziek in het algemeen, blij onderscheidde de mu ziek in absolute en programma-muziek. Dan liet hij een korte levensbeschrijving volgen van Haydn, Mozart, beethoven ea i'sjaikowski, waarop hij van iedere componist een werk ten gehore gat. Van Haydn kregen de K.J.M.V.-leden het Gello-concert; van Mozart het Gla- rinet-concert, van Beethoven een ge deelte uit de zevende bymphonie en van i'sjaikowski het eerste vioolconcert te beluisteren. Omdat er zo n grote belang stelling voor deze muziek bestond, gat de heer G. nog een deel van de bym- pbonie Pathetiquc van I'sjaikowski ais toegitt. Op het einde van de avondl dankte hij dc Kaatsheuvelse jeugd voor hun betoonde belangstelling, die hij erg prettig vond, vooral omdat in deze zo technische tijd, de jeugd zich niet meer voor deze muziek schijnt te interesseren. Als slot dankte de voorzitster de heer Goossen, die zo welwillend en spontaan zijne medewerking verleende bij deze eerste K.J.M.V.-avond 1955'56. Zij legde vooral nog even de nadruk op het gesprokene van de heer Goossen in de aanvang van de avond; „ledereen kan van muziek genieten, als hij maar bereid is om te luisteren Gezien dc massale opkomst en grote belangstelling, die de jonge dames en jonge heren betoonden, mag deze eerste avond volkomen ge slaagd heten. Het bouwen van een personcelswoning aan de Beatrix-straat alhier voor reke ning van de firma Jac. v. d. Assem is onder architectuur van de heer Hub. Prins onderhands opgedragen aan de Fa. S. J. Pepping en Zn. alhier. BOEKENSHOW. In het kader van de Kinderboeken week, werden Zaterdag en Zondag in de St Jansschool cn de Bernardusschool tentoonstellingen gehouden van kinder lectuur, natuurlijk op katholieke grond slag. Er stond een keur van werken te bezichtigen en zeer vele ouders toonden hun belangstelling door een kijkje te ko men nemen. Het personeel der scholen v/as aanwezig om van voorlichting te dienen en eventuele orders te noteren, die met het komend St. Nicolaasfeest door de boekhandel zullen worden uit gevoerd. Het is en blijft van het aller grootste belang, waar momenteel zoveel op de markt komt, wat niet of minder geschikt is voor onze katholieke jongens c-n meisjes, dat men zich laat voorlichten, alvorens over te gaan tot het aankopen van lectuur, zowel voor de jeugd als voor volwassenen. AGENDA. Maandag 8 uur nam. KJMV in Hotel Smit: Politiek allerlei. Spreker: M. van Amelsvoort. Maandag 7.30 uur Revue „Ties wir rsok 8 uur Repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 6 en 8,30 uur, Apollo-Thea- ter. Het zwarte schild". Toegang 14 jaar. Woensdag 8 uur Repetitie harmonie Kon. Muz. gezelschap Euphonia. Donderdag 7.30 uur Repetitie dames koor Bel Canto. 8.30 uur Repetitie gemengd koor Bel Canto.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3