Waalwijkse en Langsiraaise, Courani GEMEENTERAAD WAALWIJK NAM TAL VAN BELANGRIJKE BESLUITEN. WASPIKSE RAAD STELT f 150 000.» BESCHIKBAAR VOOR NIEUWE STRAATVERLICHTING. Koopt nooit „zo maar ergens 'n BRIL!' 'n VAN MAAREN's Bril! BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN GEMEENTERAAD WASPIK Het trottoir-plan is in bewerking. MAANDAG 31 OCTOBER 1955 Uitgever fftuüwljkee Stoomdrukkerij Antoen Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO m HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 88 Abonnement 18 cent per week 2.48 Der kwartaal 2.70 franco d. D- Advertentieprijs 10 cent Der m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO' Verbetering zwembad hernieuwd voorstel bouw acht winkelwoningen grondtransacties nieuwe speeltuin Antoniusparochie verhuur autoboxen aanschaf boek- houd-kwitantiemachine nieuwe voorzitter huurcommissie enz. Alle leden waren aanwezig bij de - vergadering van de Waalwijkse ge meenteraad, waarin een lijvige j agenda van 38 punten vlot werd be- J handeld. Er waren om te beginnen de notulen, waaromtrent de heer Duyvelaar een opmerking maakte, die door de voorzitter juist bevon den werd, er waren de ingekomen stukken, waaronder zich een schrij ven van Ged. Staten bevond, waar in zij meedeelde hun goedkeuring te moeten onthouden aan een besluit tot aankoop van grond En de heer v. Leeven maakte de voorzitter er op opmerkzaam dat Ged. Staten hun goedkeuring aan dit besluit hadden onthouden, omdat zij een bepaalde brief niet tijdig hadden ontvangen. Hij wees op het vele werk dat altijd verricht moest wor den, voor dergelijke aankopen tot stand kwamen, en op het feit dat de betreffende eigenaars er on re kenden dat de grond werd aange kocht, en nu zou dit af moeten stui ten op een formaliteit, althans dat veronderstelde hij, want hij ver klaarde, natuurlijk niet te weten wat de betrokken brief behelsde. De voorzitter maakte hem duide lijk dat er een tussencorresponden- tie gaande was met het Prijzenbu reau, die nog niet was afgewikkeld, en hier was het wachten op. Ged. Staten moesten ingevolge de bepa lingen van de wet binnen een be paalde tijd, een negatieve dan wel positieve uitspraak doen. Zo gauw de zaak rond was, gingen de stuk ken weer naar Den Bosch en zou ontegenzeggelijk de goedkeuring volgen. EXPLOITATIETEKORT VLEESKEURINGSDIENST. Naar aanleiding van het voorstel tot wijziging van de gemeenschap pelijke regeling voor de vleeskeu ringsdienst, nodig door de toevoe ging van Waspik en Raamsdonk aan het district Waalwijk, vroeg de heer Verdoorn waarom er in de vroegere kring Raamsdonk een ba tig saldo was en in de kring Waal wijk zelfs een exploitatietekort. En de heer van den Hoven vond een bedrag van 3000.dat vol gens de regeling maximaal mocht worden gereserveerd uit de winst, veel te laag, gezien de omvang van de dienst en de waarde van de gul den. Het zou veel te weinig blijken, wanneer er een eventueel verlies mee gedekt moest worden. Het batig saldo van de kring Raamsdonk, antwoordde de voor zitter de heer Verdoorn, werd voor een groot gedeelte veroorzaakt door het feit, dat men daar steeds een niet-ambtelijke dienst had gehad, terwijl in de kring Waalwijk een vol-ambtelijke dienst was. Een niet- ambtelijke dienst kon natuurlijk veel voordeliger werken. Echter niet beter, en daarom had de in specteur, gesteund door het depar tement, het standpunt ingenomen dat deze niet-ambtelijke dienst moest verdwijnen. Een ambtelijke dienst zou voor deze kring echter nog onvoordeliger zijn dan voor de kring Waalwijk en daarom had men maar besloten zich bij andere be staande kringen aan te sluiten. De Waalwijkse dienst had inder daad een klein nadelig saldo en daarom was er al gesproken over een verhoging van de keurlonen. Een bedrag van. f 3000.uit de winst voor het reservefonds achtte de voorzitter voldoende, in tegen stelling met de heer van den Hoven, die het nogmaals in twijfel trok; de voorzitter wees er echter op dat er in het verleden nog steeds niets te reserveren was geweest en zou dit het geval worden, dan kon men 't bedrag altijd nog herzien. VERBETERINGEN ZWEMBAD. Nadat het voorstel tot wijziging van de Vleeskeuringsverordening 1947 was aangenomen, ging de raad ook graag accoord met de door B. en W. voorgestelde verbeteringen van het zwembad. Alleen de heer Brouwer vond deze verbeteringen nog niet voldoende; hij vond aan de zijde van de dames een badmeeste- res nodig, of iets in die geest, zoals hij zich uitdrukte, en hij bleek te bedoelen een dame, die bevoegd was eerste hulp te verlenen aan de zwemsters. Deze suggestie had weinig of niets met het voorstel van doen, zei de voorzitter; natuurlijk kon er boven dien op het zwembad eerste hulp bij ongelukken worden verleend. Er was voldoende materiaal; en er was helemaal geen behoefte aan 'n badvrouw met E.H.B. O.-diploma. Het door de heer Brouwer naar vo ren gebrachte motief was er een zonder inhoud. De ondervinding heeft bewezen, zei de heer Brouwer, dat er in grote plaatsen steeds iemand is van de vrouwelijke sexe, om deze proble men op te lossen. We gaan allerlei problemen scheppen, repliceerde de voorzitter, als we hierop ingaan. En hij somde een aantal argumen ten op, die de suggestie van de heer Brouwer volkomen haar zin ont namen. Hij sprak over de badmees ters die heel goed voldeden en over de vele dagen dat er voortaan ge mengd gezwommen werd enz. ZIJN WINKELWONINGEN TE DUUR GEWORDEN? Dan was er aan de orde een voor stel de bouw van de acht winkel woningen in het uitbreidingsplan St. Antoniusparochie, die zou plaats hebben op basis van de woningwet- bouw, te doen plaats vinden op voet van de Premie- en Bijdragere geling, tengevolge waarvan de huurprijs zou moeten stijgen tot 26.50 per week. De heer v. Leeven informeerde weer in aanbouw, terwijl er ook en kele particuliere bouwplannen zijn; hierin is toch wel voldoende aan leiding voor de gemeente niet al leen het bouwen van winikels te sti muleren, maar ook daadwerkelijk ter hand te nemen, om het gevaar niet te lopen dat er na verloop 'van tijd geen vestigingsmogelijkheden meer zijn, omdat het gebied door anderen wordt benut. Indertijd hebben B. en W. per ad vertentie gegadigden opgeroepen voor deze winkels; een betekenend aantal had zich gemeld; ze werden zorgvuldig geselecteerd en tenslotte- werd met de overgebleven gegadig den overleg gepleegd over de op zet; ze waren erg enthousiast, ook over de voorlopige huurprijs. Alvorens met dit gewijzigde voorstel te komen, hadden B. en W. elk der gegadigden mededeling ge daan van de huurverhoging. Maan dag kreeg men van allen (op één na) de mededeling dat ze er zeer graag mee accoord gingen;. Wan neer men de huurprijs van 26.50 analyseerde, aldus de voorzitter, dan bleek deze toch helemaal niet zo hoog; voor een behoorlijke wo ning, zoals deze woonruimte, be taalde men toch ook gauw f 9.a 10.Een van de adspirant-huur- ders had als commentaar: ,,'t Leek ons al zo weinig!" Uw ogen zijn te kostbaar Neemt dus geen risico en koopt steeds NIET DUUR EN UITERST SECUUR DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughterstraat 25 Markt 32 Nwe. Ginnekenstr. 23 LEVERANCIER ALLE ZIEKENFONDSEN hoe het nu zat met de bepaling dat er geen rechtstreekse verbinding meer mocht zijn tussen winkel en woonhuis. En de heer Verdoorn verklaarde met enige zorg kennis te hebben genomen van dit hernieuwde voor stel. Hij vroeg zich af of er in dat gedeelte van de gemeente, wel een bestaansmogelijkheid was voor acht winkels tegen deze huurprijs. Het publiek vroeg heal veel service ten aanzien van de bediening, het ging niet zo gemakkelijk meer naar de winkel. Bovendien was er aller minst behoefte aan een dergelijke opeenhoping van winkels; als men daar kwam wonen vanuit Baard wijk, dan zou men in acht van de j tien gevallen toch zijn Baardwijkse leveranciers aanhouden. De heer Brouwer vroeg of de ge- gadigden voor deze winkels nu nog even enthousiast waren als eerst. Hij veronderstelde dat de ambitie in deze winkels wel minder zou worden, want het zou toch wel zo zijn dat in de toekomst daar nog meer winkels zouden gebouwd wor den. De heer v. Seters merkte op dat men, toen het eerste voorstel in de commissie besproken werd, meende aan de grens te zijn gekomen met deze acht winkels, waarin waar schijnlijk slechts een nevenfunctie in zou worden uitgeoefend, die dus geen volledige bestaansmogelijk- j heid aan. de huurders konden bie den. Nu er nog een woninggebrek was, zou er nog wel enthousiasme voor i zijn, maar dat zou wel minder wor den. j Als men er een nevenfunctie in zou uitoefenen, aldus de heer Meijs, i zou men toch wel in staat zijn er j 26.50 in te verdienen en dan had men inelk geval vrij wonen. Het bezwaar was groter, meende hij, wanneer men er een volledig be staan in moest vinden. Was er geen mogelijkheid, infor meerde de heer Pulles tenslotte, 't bouwplan zo te wijzigen dat de hu ren op hetzelfde peil bleven? ,,'t LEEK ONS AL ZO WEINIG In elk uitbreidingsplan, begon de voorzitter zijn repliek, dient voor zien te worden in de vestiging van winkelpanden, ook in het uitbrei dingsplan St. Antoniusparochie. Ook in andere gemeenten is dit het geval. Enkele jaren geleden zijn daar 95 woningen gebouwd, waarin 119 gezinnen wonen; 123 zijn er nu Hij kon vervolgens de heer Van Leeven volkomen geruststellen; het zou keurig kloppen! En de anderen, die bezwaar maakten tegen de huurprijs, zei hij, dat het na zijn toelkhting wel dui delijk zou zijn geworden dat de ge gadigden zelf de huurprijs niet te hoog vonden. Bovendien, ant woordde hij de heer v. Seters, heb ben alle gegadigden elders al een zaak, zodat het hun zeker niet te doen is om een woning. De heer Brouwer gaf hij ten ant woord dat B. en W. niet van zin waren nog meer woningbouw daar te stimuleren. Voor de meeste gegadigden, ant woordde hij op een opmerking van de heer v. Seters, was deze winkel geen nevenfunctie. Al bij al besloot hij, wanneer we in een zich zo betekenend uitbrei dende woonwijk acht winkels heb ben geprojecteerd, dan moeten we niet stil staan bij een huurprijs van enkele guldens meer, waartegen de gegadigden zelf trouwens geen be zwaar hebben, maar nadenken dat we straks geen kans meer hebben, zoals ik al gezegd heb. De voorzitter voegde hier nog aan toe dat B. en W. met de grootste zorgvuldigheid er acht op hebben geslagen dat men in die omgeving reeds gevestigde winkels geen con currentie aandoet. De heer v. Seters verklaarde dat de uiteenzetting van de voorzitter zijn bezorgdheid had weggenomen en de heer Verdoorn hoopte dat het idealisme van de gegadigden geen illusie zou blijken. Er werden voorts een aantal pre- miën toegekend voor woningverbe tering: vier woningen werden on bewoonbaar verklaard, een stuk weg werd in eigendom en beheer overgenomen en er werden ver keersmaatregelen vastgesteld, waar bij de voorzitter er na een opmer king van de heer v. Leeven op wees, dat er niets veranderde in feite; de maatregelen kregen alleen een andere formele basis. Nadat de gewijzigde begroting voor de gemeentelijke instelling van maatschappelijke zorg was ge wijzigd, besloot de raad een crediet beschikbaar te stellen voor verwar ming en eerste inrichting van de christelijke kleuterschool te Be- soyen. De heer van den Hoven vroeg of men niet wat laat kwam met dit voorstel; had dit niet wat eerder kunnen geschieden. B. en W. moesten dit noodwendig in enige etappes doen, antwoordde de voorzitter, en de heer van den Hoven bleek dit wel te begrijpen. De punten 13 t/m 24 gingen al len zonder meer onder de hamer door; zij behelsden hoofdzakelijk grond-aan- en -verkopen. NIEUWE SPEELTUIN IN ANTONIUSPAROCHIE. Het voorstel tot huren van grond voor de aanleg van een speeltuin in de St. Antoniusparochie, deed de heer Brouwer vragen of ook de af sluiting van het terrein in de kosten was verdisconteerd. En de heer v. Leeven informeerde voor hoe lang de huur werd aangegaan; het zou jammer zijn van de kosten, wan neer het maar van korte duur zou zijn. En de heer v. Seters wilde graag de hoop uitspreken dat er eindelijk eens een speeltuin zou komen. De omstandigheden, zei de voor zitter doelend op het eerste speel- tuixiplan dat nog geheel tot uitvoe ring is gekomen, zijn nogal tegen ons geweest, omstandigheden die niet in de handen van het col lege waren; heel het uitbreidings plan speelde er doorheen. Nu had men een nieuw, zeer ge schikt terrein gevonden aan de Eer ste Zeine, naast de nieuwe fabriek van de firma Vesters, een terrein dat ook eigendom was van die fa briek en dat werd verhuurd voor de symbolische prijs van 1.een van de voorwaarden was, dat men een behoorlijke afrastering moest tot stand brengen, welke afrastering echter al verdisconteerd was in het crediet dat de raad beschikbaar had gesteld voor de aanleg van de eer ste speeltuin. De opzegtermijn van de huur was een jaar; maar alle speelgarnituren waren demontabel, zodat men ge makkelijk, als het nodig was, el ders een nieuwe speelgelegenheid kon aanleggen. De heer v. Seters tenslotte wees er op dat hij geen aanmerking had willen maken op het beleid van B. en W., maar alleen had willen wij zen op de dringende noodzaak van deze speelgelegenheid. VERHUUR AUTOBOXEN. Aan de orde kwam dan het voor stel tot het verhuren van de auto boxen bij het Hertog Janpark te delegeren aan B. en W., en de heer van den Hoven had enkele bemer kingen ten aanzien van de huur- bepalingen; was het nodig, vroeg hij, een bepaling op te nemen dat er geen benzine in de boxen mocht be waard worden, dat er geen herstel lingen mochten worden uitgevoerd en dat er niet gerookt mocht wor den. Bovendien verdiende het aanbe veling in andere voorkomende ge vallen niet zo'n grote boxen naast elkaar te bouwen; het was geen fraai gezicht. De heer Meijs informeerde of de huur ook door het jaar kon worden opgezegd en de heer v. Leeven sloot zich aan bij de woorden van de heer van den Hoven, waren deze bepa lingen niet opgenomen in de brand weerverordening, zodat men ze uit het huurreglement kon weren? De heer Verdoorn vond de manier waarop deze boxen gebouwd wa ren verre van fraai; hij dacht trou wens dat het de bedoeling was ze te bouwen aan de Noordzijde van de weg. Men moest dergelijke bouwsels niet in het gezicht plaat sen, maar bescheiden op de achter grond. De heer Brouwer vond de huur prijs van 20.per maand te hoog; bij particulieren betaalde men maar 10.Bovendien was een in gezetene die daar ter plaatse zou gaan bouwen, heel weinig enthou siast over het feit dat hij tegen die boxen aan zat te kijken. De voorzitter, beginnend aan zijn repliek, wees de heer van den Ho ven er op, dat men onderscheid moest maken tussen de letter en de geest van deze bepalingen, die al leen in het leven waren geroepen om excessen te voorkomen. Maar de bepalingen moesten er zijn, zij waren de basis voor de privaat rechtelijke overeenkomst met de huurder; de brandweerverordening lag in het publiekrechtelijk vlak. De boxen waren daar niet ge plaatst ter afscheiding; het waren er zeven geworden omdat het nu eenmaal economischer is er zeven te bouwen dan drie en bovendien was er veel vraag naar. B. en W. hadden het geval zake lijk bekeken en daarom had men een huurtermijn van een jaar, om dat men anders het gevaar liep dat men de boxen slechts voor de win termaanden zou huren. In bijzon dere omstandigheden kon de huur overeenkomst altijd voortijdig ont bonden worden natuurlijk. Over de plaats viel natuurlijk te twisten, aldus de voorzitter; hij per soonlijk vond ze niet slecht; boven dien was hét plan voorgelegd aan de welstandscommissie, die ook geen enkel bezwaar had. De huurprijs van 20.p. maand was afgestemd op de stichtingskos- ten; het particulier initiatief mocht heel graag voor gaan, maar er was nu eenmaal veel vraag naar deze boxen. Bovendien was in de huur prijs de verlichting inbegrepen. Hem waren de bezwaren van de heer Coppens, die daar tegenover zou gaan bouwen, niet bekend; de zer dagen was de acte van de grond- van aankoop gepasseerd, maar hij had geen enkel bezwaar gemaakt. Bovendien bouwde hij er ook niet recht tegenover. De heer Verdoorn merkte op, dat dit wel het geval was; voorts ver klaarde hij niets tegen de boxen op zich te hebben, maar tegen de plaats. Was een haag als afschei ding van de particuliere tuinen der flatbewoners niet mooier geweest? De heer Mombers vroeg ook nog of men de wagens in de boxen mocht wassen, maar dit was niet eens mogelijk, antwoordde de voor zitter, want er was geen water. Na een kleine informele vraag van de heer Duyvelaar, werd het voorstel aangenomen. De voorstellen tot waarborging van rente en aflossing hypothecaire geldleningen voor particuliere wo ningbouw en tot het aangaan van rekening-courantovereenkomsten ontmoetten niet de minste tegen stand. Het voorstel tot wijziging van de tarieven voor gas, water en electri- citeit deed de heer v. Leeven in formeren naar het verschil in ko- lenprijs voor gas en electriciteit. De wethouder van de bedrijven, de heer F. Smolders, antwoordde dat de kolenprijs door beide instan ties zelfstandig werd bepaald; de distributie-bedrijven konden hierop geen invloed uitoefenen. Het was verklaarbaar, aldus de wethouder, dat de prijs van de gaskolen, die meteen uit de mijn de fabriek in gingen, aanmerkelijk geringer was dan de prijs van de kolen die voor electriciteit werden gebruikt; deze moesten immers een groot trans port maken; bovendien kon het ne venproduct van de staatsmijngas bedrijven, de cokes, de prijs ook nog aanmerkelijk drukken. Het voorstel tot beschikbaar stel len van een boekhoud-kwitantie- machine werd zonder meer aange nomen, evenals het voorstel tot be grotingswijzigingen. AANVULLINGSAGENDA. Dan kwamen nog een zevental punten op de aanvullingsagenda voor en de voorzitter bood hier zijn verontschuldiging voor aan; 't was niet de gewoonte van B. en W. stukken, na te sturen, maar dit wa ren allen punten wier behandeling niet langer uitgesteld kon worden. Hij was het roerend met de heer v. Seters eens, die opmerkte dat dit niet juist was, omdat men geen ge legenheid had de stukken te be studeren. En zo besloot de raad een toeslag op een rijkspremie toe te kennen voor krotopruiming; het toegangs pad tot het wandelpark onderhands te verhuren, medewerking te ver lenen ingevolge de L.O.-wet aan de R.K. Jongensschool te Besoyen; verschillende stukken grond aan te kopen van Mgr v. Gils, grond aan te kopen ten Westen van de Hoef- steeg in verband met werkzaam heden aldaar en dan moest er een nieuwe voorzitter in de huurcom missie worden benoemd, omdat de heer E. Bossaerts die eerst benoemd was, deze benoeming niet aan kon nemen, omdat hij de Belgische na tionaliteit had. Met algemene stemmen werd toen benoemd de heer K. Zijlstra, technisch hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat. Tenslotte ging de raad in beslo ten vergadering om te beraadsla gen over de aankoop van onroerend goed ten Zuiden vari de Grote straat, naast de Ned. Herv. Pastorie van de erven J. P. v. Helvoirt en Mevr. de Wed. A. v. d. Meijden- berg, welk besluit, toen de verga dering weer heropend was, met al gemene stemmen werd genomen en toen kon de vergadering voor goed worden gesloten. Het niet onaanzienlijk bedrag van 1 150.000.hebben de leden van de gemeenteraad van Waspik Donderdagavond beschikbaar gesteld ten be hoeve van de reconstructie van de straatverlichting. De gunstige omstan digheid doet zich voor dat de PNLM het bovengronds electriciteitsnet in de gemeente Waspik gaat vervangen door een ondergronds net, hetgeen noodzakelijkerwijze met zich meebrengt, dat de huidige straatverlichting geheel dient te worden gereconstrueerd. De heer J. Akkerman» beëdigd. Nadat tijdens de vorige openbare raadsvergadering de heer J. Akkermans benoemd was tot gemeenteraadslid ter voorziening in de vacature van de KAB- fractie, ontstaan door het vertrek van de heer P. van Spaandonk, werd het nieuw benoemde raadslid Donderdagavond als zodanig beëdigd. Hem werd door de voorzitter, Burgemeester Couwenberg, de zuiverings- en de ambtseed afgenomen, waarna deze het nieuwe raadslid van harte geluk v/enste met zijn beëediging en de hoop uitsprak, dat hij de aange name sfeer, die h<eerst onder de raads leden, zal helpen bevorderen en handha ven. De heer Akkermans dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. De notulen van de vorige vergadering werden accoord bevonden en de ingeko men stukken nam men voor kennisgeving aan. Bij deze ingekom'en stukken was o.m. een schrijven van de Ned. Herv. Kerk, waarin deze haar dank betuigde voor de door de gemeente verleende subsidie voor de restauratie van de kerk. In verband met de gewijzigde salaris verordening van het administratief en technisch gemeen tepersoneel "was de vaststelling van de pensioengrondslagen noodzakelijk. 1 De begroting 1955 zal enige wijzi ging dienen te ondergaan. Wijziging bouwcredietregeling. Naar het gewijzigd ontwerp van de Bouwspaarraad van de afdeling Noord- Brabant van de vereniging van Neder landse Gemeenten was reeds in 1954 een nieuwe bouwcredietregeling voor de ge meente vastgesteld. De Bouwspaarraad doet de gemeten te thans een schrijven toe komen tot wijziging van de bouwcrediet regeling. Hierin werd de maximum m3- priis, die bij de uitvoering daarvan als aanneemsom in aanmerking wordt geno men, bepaald op f 45.Gelet op de gestegen bouwkosten is de bouwspaar raad van mening dat in normale geval len de maximum-grens behoort te wor den gesteld op f 50.per m3. In bij zondere gevallen zou tot f 60.per m3 kunrien worden gegaan. De raad gaat met dit voorstel accoord. In verband met de verlaging van de leeftijdsgrens van 18 op 16 jaar voor de toekenning van de kindertoelage aan va lide niet studerende kinderen was een tweede wijziging van de kindertoelage- verordening noodzakelijk. De raad ging dus accoord met het dienovereenkomstig voorstel van B. «n W. Vaststelling vergoeding L.O. Ingevolge het bepaalde in artikel 101, 5e lid der L.O. wet 1920, moet in ge meenten, waar geen openbare school voor gewoon-, voortgezet en uitgebreid lager-onderwijs bestaat, door de Raad vóór 1 Maart van elk jaar worden be- paald, het bedrag, dat per leerling voor j dc bijzondere lagere scholen, onderschei- delijk voor gewoon-, voortgezet 'en uit- gebreid lager onderwijs in dat jaar als I vergoeding wordt beschikbaar gesteld, ter bestrijding van de kosten als bedoeld in het le lid va nartikel 55 bis. 1 Van de in de gemeente bestaande bij zondere lagere scholen, kunnen de R.K. Jongens- en Meisjesschool geacht wor- j den in normale omstandigheden te ver keren, in tegenstelling met de Christelijke Lagere School, welke door het gering 1 aantal leerlingen, kan worden aange- merkt als in bijzondere omstandigheden te verkeren. I Om tot e'en billijke maatstaf te gera ken, zijn z.g. onderwijsnormen vastge- 1 steld. I Mede op basis hiervan, is naar het berekende kostenbedrag per leerling, het bedrag per leerling voor de Bijzondere Lagere Jongens- en Meisjesschool in het gewoon- en voortgezet lager onderwijs voor 1955 bepaald op onderscheidelijk f 30 en f 45. Voor de Christelijke Lagere School is het niet mogelijk een hoger vergoedings bedrag vast te stellen, aangezien 't door llwe Raad vast te stellen vergoedings bedrag voor alle scholen gelijk moet zijn. Het bestuur van deze school kan even wel, zo nodig aan de Minister van Onderwijs verzoeken, het vergoe-

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5