DE SPAR in DE DRIE ANKERS 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 NOVEMBER 1955 2 B. en W. stellen dan ook voor, voor 1955 het bedrag te verhogen Dit extra schepje maakt Uw thee lekkerder FEUILLETON van De Echo van het Zuiden door: PIKE NORTON WILL'S 3). Robert schoot in een luide lach en voelde zich weer geheel opgelucht..Fijne vent, die Peter"» dacht hij. De „fijne-vent" Peter zat on derwijl knap met het geval in zijn maag. Hij vroeg zich af, wat hij doen moest. Voor geen geld zou hij dat echter aan Robert bekend hebben. Na nog wat over algemene dingen gepraat te hebben, ver dween Robert naar zijn eigen ka mers. Hij drukte Peter echter eerst nog op het hart vooral niet te vergeten naar het station te gaan. „Alsof ik dat vergeten zou", bromde. Peter tegen zichzelf. „Ik voel me nu al als een actief lid van de Vereniging voor Bescher ming van Meisjes". „Wat zeg jij daar nu van", praatte hij tegen Bob. „Nu moet jc eerzame vrijgezellenbaas naar het station om een wildvreemd meisje af te halen." Bop kwispel de met zijn staart en scheen hem een knipoogje te willen geven. Zuchtend draaide Peter zich af en keek op zijn horloge. „Half zes", mompelde hij. „Zal ik met de jeep gaan? Nee, dat is geen wagen, waarmee je een meisje af kunt halen. Gewoon met ce tram naar Centraal en dan met een taxi terug. Verder zullen we eerst maar eens gaan eten, want anders wordt het te laat. Om kwart voor acht stond er aan het Centraal Station tussen de andere wachtenden een keu rig geklede heer, die ietwat ner veus om zich heen zag. Om de haverklap raadpleegde hij zijn horloge en keek dan weer spie dend naar de uitgang. „Het is nog vroeg", bromde hij dan in zich zelf en begon wat heen en weer te drentelen. Een enkele reizigster verliet het sta tion, maar ze droeg geen rode bloem. „Ik ben toch benieuwd hoe ze er uit zal zien", dacht hij en schoot in de lach, bij de gedachte dat het wel lang geleden was, dat hij voor het laatst een afspraakje had gehad en op een meisje had staan wachten. De laatste jaren was het er in ieder geval niet meer bij geweest. Tergend lang zaam kropen de wijzers van zijn horloge over de wijzerplaat. Pe ter snoot zijn neus, kuchte eens en kroop dan nog dieper weg in de kraag van zijn jas. Door de controle kwam dan in eens een grote groep reizigers naar buiten. Gespannen keek Pe ter toe. Steeds meer mensen kwa men naar buiten. Sommigen snel den naar echtgenoten of verloof den en er volgde een stormachti ge verwelkoming. Anderen weer haastten zich naar bus of tram. Langzamerhand begon de stroom wat minder te worden. Peter begon al ongerust te wor den, toen de deuren ineens weer openzwaaiden en er een kruier verscheen, die een paar levens grote koffers torste. Achter hem trippelde een hel-blond meisje, modieus gekleed en met een klein hoedje coquet achter op haar hoofdje. Onverschillig nam Peter haar even op, maar dan viel zijn mond ineens wijd open van ver bazing. Ze droeg op haar gele mantel een hel rode corsage! Het meisje keek even zoekend rond, zag toen Peter en kwam met een glimlach op hem toe, on derwijl de kruier een teken ge vend even te wachten. „Hallo", zei ze, „bent u mijn neef Robert?" „Nee..., dat is te zeggen ja... ik benMet opgetrokken wenkbrauwen keek het meisje hem aan. „Neen en ja?" vroeg ze. „O, maar dan bent u mijn neef natuurlijk niet". Ze trok haar neusje even op (Peter moest be kennen dat dat haar allerliefst stond) en merkte op. „Hij is dan zeker die afspraak weer verge ten." „Luister u eens, juffrouw" kwam Peter ineens in actie. „Ik ben een vriend van Robert van Zanten. Hij is vanavond zelf ver hinderd en vroeg mij even de honneurs waar te nemen". Hij vond, dat hij dat netjes ge zegd had, maar het meisje twij felde nog even. „O"* zei ze enkel en keek hem aan. Peter zag een paar diep-blauwe ogen, die onderzoekend naar hem opkeken. Hij stak een hand uit en zei met een geforceerde glimlach: „Mag ik me even voorstellen? Ik ben Peter Moldering". „Milly v. Zanten", antwoordde zij, hem 'n kleine gehandschoende hand toe stekend. „Was Robert verhinderd zei u?" Peter was weer bijgekomen en dacht: „Zo'n Rob". Een provinci aalse noemde hij dat. Sloeg ik even een flater in het begin. Maar dat zal ik hem betaald zetten!" Er drong langzamerhand tot hem door, dat zij nog iets tegen hem gezegd had. „Pardon" vroeg hij, „ik was even afwezig". Weer nam zij hem op met haar blauwe ogen en Peter voelde dat hij onder di eblik kleurde. „Ik vroeg of Robert vanavond ver hinderd was." „Ja", antwoordde Peter, die zijn oude kalmte weer terug ge kregen had. „Hij moest naar de gemeenteraad, en die kon hij niet verzuimen. Dat gaat zo in ons vak". „Oh, bent u ook journalist?" „Ja" zei Peter. „Maar het lijkt me hier niet de geschikte plaats om een gesprek te beginnen, vindt u ook niet? Waar kan ik u heen brengen? Milly knikte. „We zullen naar mijn kamers gaan", zei ze non chalant. „Een vriendin heeft die voor me opgezocht. „Juist", zei Peter, tevreden dat hij tenminste geen hotel behoefde op te zoe ken. Hij wilde met de kruier af rekenen, maar het meisje was hem voor. Toen riep hij maar een taxi aan. De kruier sleepte de koffers achterin en daarna stapten zij ook in. Gedurende de rit werd er niet gesj)roken. Peter schold in ge dachten Rob uit voor alles wat lelijk was. Zo'n meisje had best haar eigen weg gevonden, meen de hij. Hij werd uit zijn gepeins opgeschrikt, doordat de taxi stopte. „Rozengracht, mevrouw, mijnheer", zei de chauffeur, het portier opentrekkend en aan zijn pet tikkend. „Verroest", raasde Peter inwendig, „nu komt ze ook nog vlak bij me in de buurt wo nen.". „Oké", zei Milly opgewekt en rekende af. Geholpen door de chauffeur sleepte Peter de kof fers uit de auto. Een hospita zoals alle hospi ta's deed open en Milly stelde zich voor. „Aha", zei de vrouw, „ik weet er van. Komt u maar mee." Zij schenen stilzwijgend aan te nemen dat Peter wel voor de koffers zou zorgen en met een zucht nam deze dan ook een der bakbeesten en zeulde die de trap op. Boven hoorde hij hoe de hos pita de nieuwe bewoonster de voordelen der kamer opsomde. Gelaten daalde hij de trap weer af en haalde de tweede koffer. cember van het daaraan voorafgaande jaar. Gewoon lager onderwijs Jongensschool Drunen f 28 per leer ling bij 265 leerlingen f 7420.—. Meisjesschool Drunen f 28 per leerling bij 282 leerlingen f 7896.—. Jongensschool Elshout f 23,80 per leerling, bij 173 leerlingen f 4117 40. Meisjesschool Elshout f 28 per leer ling, bij 141 leerlingen f 3948.—. Voortgezet gewoon lager onderwijs Jongensschool Drunen f 45 per leer ling, bij 21 leerlingen f 945.—. Meisjesschool Drunen f 45 per leer ling, bij 34 1/3 leerling f 1545.—. Vakonderwijs: Meisjesschool Drunen f 1386,07. Volgens de bepalingen van de L.O.- wet dient eveneens door Uw Raad te worden vastgesteld per school het totaal bedrag der voor vergoeding in aanmer king komende uitgaven over het vooraf gaande jaar. Deze uitgaven kunnen, naar aanleiding van de controle der ingeko men stukken, over 1954 worden vastge steld al s volgt: Jongensschool Drunen School: G.L.O. f 7108,36 Meisjesschool Drunen f 7247.43 Jcnqensschool Elshout J f 3515,50 Meisjesschool Elshout f 3268.84 Zonder op- of aanmerkingen keurde de raad ook goed het voorstel tot het aangaan van een geldlening. Tengevolge van de vele investeringen, zoals dc bouw van het kampeercentrum, verharding Duinweg, aanleg Raadhuis plein enz., heeft de gemeente momenteel behoefte aan financieringsmiddelen. Door middel van het N.V. Effecten kantoor Schreden en Co. zijn B. en W. er in geslaagd een lening aan te trekken, groot f 250.000 tegén 3 7/16%, met een looptijd van 30 jaren, ingaande 1 dec. a.s V.G.L.O. f 945.— f 1367.44 f Aan de orde was verder het Voorstel tot: a. verkoop van bouwterrein; b. vestiging van een recht van op stal op de daarvoor in aanmerking ko mende percelen sub la. Hierover zegt het prae-advies Door enkele personen werd enige tijd geleden een verzoek ingediend tot ver koop van bouwgrond langs de School straat. Het betreft een verzoek van H. v. d. Veer Torenstraat 24 om het terrein gelegen voor de noodwoning van van Rav'cnsteijn, van J. v. d. Veer Toren straat 24, om het terrein voor de nood- woning van C. Ketels-Pelders ten van P. Brok, Grotestraat 86 om het terrein voor de noodwoning bewoond door Timmer mans. Deze verzoeken werden enige tijd aangehouden, omdat de bouwterreinen langs de schoolstraat nog niet waren verkaveld. Deze verkaveling heeft thans zijn beslag gekregen. De aanvragers zijn voornemens vóer genoemde noodwonin gen een woonhuis te bouwen, waartoe inderdaad de mogelijkheid bestaat. Aan gezien de noodwoningen echter bewoond blijven, dient met de kopers een over eenkomst te worden aangegaan, waarbij de gemeente recht van opstal verkrijgt t b.v. de noodwoningen, terwijl aan de bewoners tevens recht van uitweg moet worden verleend. Uit hoofde van het bovenstaande be staan dus tegen verkoop van de betref fende bouwterreinen geen bezwaren. Verder werd door J. Vissers, Toren- straat 19 een verzoek ingediend tot ver koop aan hem van het bouwterreintje langs de Burgemeester van der Heijden- straat, gelegen tussen de grond van J. de Krieger en de tuin van Willemse, waarop nog plaats is voor een enkele woning, terwijl door de Stichting Lips Woningbouw bouwgrond werd aange vraagd voor de bouw van 10 woningen en door de Diaconie der N.H. Gemeente alhier voor de bouw van een dubbele woning in het uitbreidingsplan op „de Brakfen". Heden ontvingen B. en W. een ver zoek van L. M. v. d. Gelt en A. van Logten tot verkoop van bouwgrond in de Schoolstraat. Destijds hebben zij reeds een verzoek om bouwgrond in de Burgemeester van der Heijdenstraat in gediend, doch deze is ter plaatse niet meer beschikbaar. Thans vragen zij in aanmerking te kunnen komen voor de grond, welke in 1945 van A. v. d. Geldt voor de nood- woningbouw is onteigend. Hierop wil len zij een dubbele woning bouwen. Hoe wel in prae-advies nr. 58 voorgesteld wordt deze grond aan de Gebrs. v. d. Veer te verkopen, menen B. en <W. thans hierop terug te moeten komen, om dat naar hun mening v. d. Geldt eerder in aanmerking komt voor de grond, wel ke oorspronkelijk van zijn Vader afkom stig is. De Gebrs. van der Veer kunnen zonder bezwaar met hun bouwterrein in oostelijke richting opschuiven. Bij ver koop zal ook thans een overeenkomst met v. d. Geldt en, van Logten moeten worden aangegaan tot vestiging van het recht van opstal t.b.v. de op deze grond slaande noodwoning en het verlenen van recht van uitweg. Ook deze grond zal worden verkocht tegen de door het Prij- zenbureau vast te stellen grondprijs. De heer v. d. Veer had nog enkele opmerkingen over de koopprijs, maar verder werd het voorstel van B. en W. zonder opmerkingen goedgekeurd. Het voorstel om «ot onteigening over tc gaan van nog niet aangekochte per celen in het uitbreidingsplan op De Bra ken werd goedgekeurd. Door 4 personen zijn bezwaren in gediend, welke voornamelijk handelen over de vastgestelde vergoedingen De voorzitter deelde mede dat de werkzaamheden aan het uitbreidingsplan niet behoeven te wachten op de gewei gerde gronden. Om echter wanneer no- dia verder gereed te zijn, achtte B. en W. het noodzakelijk de onteigenings procedure voort te zetten. Aan de orde was verder het voorstel tot gedeeltelijke uitvoering van het rio leringsplan. Dit voorstel werd ook zonder op- ot aanmerkingen goedgekeurd. De voorzitter verwees de heren naar het uitgebreid prae-advies over deze zaak. Voor de uitvoering van het eerste gedeelte van dit werk, 't welk zal moeten omvatten de bouw van een pompstation 'en aanleg persleiding naar het afwate ringskanaal is een crediet nodig van f 350.000. Het voordeel van deze ge- ceeltelijke uitvoering is dat de nieuwe ge deelten in het uitbreidingsplan direct op de riolering kunnen worden aangesloten. Het prae-advies zegt het volgende Getracht zal nu worden om voorlopig reeds een gedeelte: t.w. het bemalingsge- bcuw aan het einde van de Stationsstraat en de persleiding van dit gebouw naar het Drongelse kanaal, uit te voeren. Dit heeft tot gevolg, dat alle nieuw te bouwen panden op ,,de Braken alsook de panden in de Stationsstraat aangeslo ten kunnen worden, waardoor kostenbe sparing plaats heeft, daar het maken van stapelputten enz. voortaan achter wege kan worden gelaten. In het nieuwe gedeelte van de Stati onsstraat is nl. met de riolering reeds re kening gehouden. Ook in de nieuw aan te leggen wegen op de Braken zal de riolering direct worden gelegd. Om echter het rioolwater op het Dron gelse kanaal te kunnen lozen is vergun ning van de Rijkswaterstaat nodig. Hier voor zullen de nodige stappen worden ondernomen. Mocht deze toestemming geven, dan kan de zuiveringsinstallatie voorlovig achterwege blijven. Naar aanleiding van het bovenstaande stellen B. en W. voor tot genoemde ge deeltelijke uitvoering van het riolerings plan, waarvoor een crediet benodigd zal zijn van f 350.000 te besluiten. Aan de orde was verder het voorstel tot-1 i I I a. intrekking van de bij raadsbesluit van 12 Augustus '55 vastgestelde „Or ganisatie-verordening brandweer b. vaststelling van een nieuwe ver ordening onder a bedoeld. Het betrof hier voornamelijk enkele redactionele wijzigingen en in dit verband merkte de heer A. Brok op dat hij ook verwacht had een betere salariëring van de betrokken brandweerleden. Natuurlijk is men als vrijwillig brandweerman niet op loon uit, maar een normale en be hoorlijke vergoeding mag toch zeker, al dus spreker, wel worden gevraagd, wat ook in het bijzonder geldt voor de com mandant. De voorzitter was het met dc heer Brok volkomen eens en men is aan een behoorlijke vergoedingsregeling reeds druk bezig. Hierna had de aanbieding plaats van de gemeente-rekening 1954, met rekening Woningbedrijf en Dienst Maaschappe- lijke Zorg. In de commissie van onderzoek werden gekozen de heren P. v. d. Veer met 7 st., A. Brok met 8 st. en H. Foirtuijn met 8 stemmen. Ingevolge de gemeentewet werden de begrotingen voor 1956 aangeboden. In de commissie Woonruimtewet wer den de zittende leden herkozen. Dit zijn: a) Vertegenwoordiger voor de hy potheekhouders: H. M. L. M. Schreus. b) Vertegenwoordiger op algemeen sociaal gebied: C. J. van Drunen. c) Vertegenwoordiger op sociaal- argrarisch gebied: A. A. P. Kamp. d) Vertegenwoordiger standsorgani saties: H. Maas. e. Vertegenwoordiger voor de huis eigenaren: F. Elshout. f) Technisch deskundige H. de Wit. Het voorstel tot het vaststellen van 'n studietoelageregeling voor ambtenaren werd door de raad eenstemmig goedge keurd. De bijdrage in de kosten kunnen voor kostwinners 75 zijn en voor niet- kostwinners 50 Aan de orde was verder het voorstel tot uittreding uit de gemeenschappelijke regeling Dienst Bouw- 'en Woningtoezicht „Boven Langstraat c.a. Hierover zegt het prae-advies Zoals bekend hebben in deze samen werking Drunen, Vlijmen en En gelen. De werkende dienst was eerst in Drunen, later in Vlijmën gevestigd, om dat deze een geschiktere plaats had. De gemeente Drunen beschikte in die tijd over geen betere huisvesting. Sedert het begin der samenwerking zijn er echter zowel in de vergaderingen van de Ledenraad als van het Dag. Be stuur telkenmale stemmen opgegaan, die er op wezen, dat de gekozen vorm niet volledig aan de verwachtingen beant woordde. Een 'en ander is dan ook voor de Raad en het college van Burgemeester en wet houders van Vlijmen aanleiding geweest om in hun vergadering van 30 Sept. j.l. te besluiten tot uittreding uit de gemeen schappelijke regeling. Dit besluit stelt de gemeente Drunen voor het feit, dat zij ofwel de bestaande gemeenschappelijke regeling met de ge meente Engelen handhaaft, of wel even eens over zal moeten gaan tot uittreding. Ofschoon wij volledig begrip hebben voor de moeilijkheden waarvoor de ge meente Engelen bij eventuele opheffing der regeling zal komen te staan, menen B. en W. toch op goede gronden de raad in overweging te moeten geven tol uittreding uit de gemeenschappelijke re geling te besluiten. De snelle ontwikkeling van onze ge meente met zijn grote problem'en als wo ningbouw, wegenaanleg, riolering enz. vereist de volledige aandacht van het ge meentebestuur en als zodanig ook die van een technische dienst. Met het oog hier op zou het in de toekomst minder ge wenst zijn, indien het personeel van de technische dienst naast bovengenoemde uitgebreide werkzaamheden nog zijn vol le aandacht zou moeten schenken aan de problemen buiten onze gemeente. Des te meer is het tijdstip thans aan gebroken om een uittreding uit de rege ling in overweging te nemen nu de ge meente ter vervulling van de herbouw- plicht van het oud-gemeentehuis van het rijk een belangrijke bijdrage in de her bouw van een nieuw gebouw voor ge meentewerken mocht ontvang'en. Inmid dels hebben Ged. Staten hun toestemming verleend tot de optrekking van dit ge bouw met een aangrenzend woonhuis. Dit nieuwe gebouw zal worden geplaatst op de hoek StationsstraatWilhelmina- straat en is uitermate geschikt om het apparaat van gemeentewerken hierin on der te brengen. Dit alles in aanmerking nem'ende is voor B. en W. aanleiding de raad thans voor te stellen te besluiten tot uittreding uit de voornoemde gemeenschappelijke regeling en tot het in het leven roepen van een nieuwe Dienst voor gemeente werken. Aangaande dit punt merkte de heer van Sprang op dat hij het met het voor stel volkomen èens was. Spreker wilde over het verleden echter dit wel ev"en zggen, en hij dit Burgemester van den Hout ook zelf gezegd, dat Vlijmen door zijn handelwijze in het verleden, Drunen „vies in de luren" had gelegd en er blijk baar bij Vlijmen steeds de bedoeling heeft voorgezeten op het geschikte ogenblik zelf een dienst te beginn'en. De voorzitter merkte op dat Drunen op 't gebied van de technische dienst veel had kunnen leren, hoe deze moest wor den opgezet. Spreker wilde de zaak om draaien, wij waren door Vlijmen niet in de luren gelegd, maar er uitgehaald. Het voorstel tot toekenning van sub sidie aan de streekstichting Katholieke Levensschool voor Jonge Arbeiders, werd goedgekeurd. Het gemeentelijk aandeel is 2G pet. voor zover dit betrekking heeft op leerlingen uit de eigen gemeente. Voor de gemeente Drunen zal dit der halve pl.m. f 6200 bedragen. De heer de Veer was ook voor sub sidiering, maar vroeg of het niet moge lijk was dat de raad ook inzicht kreeg in wat deze school nu eigenlijk gaat dotn. Wethouder v. d. Wiel, tevens voor zitter der stichting, merkte op dat men steeds hierover alle inlichtingen kan krij- gen. Aan de orde was verder het voorstel tot: a. toewijzing (verpachting) van ge meentegrond; b. verhoging van de pachtprijs van een perceel gemeentegrond; c. ontbinding van de pacht van een perceel gemeentegrond van J. Verhoeven te Elshout. De heer van Sprang merkte in dit ver band op dat het van belang was dat de raad alle stukken welke betrekking heb ben op de toewijzing eigenlijk moeten kunnen inzien. De voorzitter antwoordde dat de raad alle stukken, niet alleen ever de toewijzingen voor de pacht, maar ook andere, steeds kan inzien. Wel pleitte de voorzitter voor een eventuele goede regeling in deze. Het prae-advies zegt over de pacht- aangeleg'enheden het volgende Voor de vrijgekomen percelen waren uiteraard een groot aantal gegadigden. Bij de toewijzing van de grond is B. en W. er allereerst van uit gegaan, dat degenen, die grond af moeten staan in het uitbreidingsplan, op de eerste plaats schadeloosgesteld dienden te worden in de vorm van andere pachtgrond, waar door het hen mogelijk wordt gemaakt hun bestaand bedrijf te handhaven. Met het oog op het tekort aan cul tuurgrond 'en mede om daardoor meer dere personen te kunnen helpen is het wenselijk gebleken perceel no. 6 van de Kivitswaard, ter grootte van 3.10.75 ha in 3 percelen te splitsen. Rekening houdend met de behoefte der gegadigden stellen B. en Wde raad voor dc Pachtcommissie gehoord verschillende percelen toe te wijzen. No. 20a Honderd Bunder aan: Kin deren L. van Halder, Gebrs. v. d. Hoven en H. Smits te Giersbergen, mits deze bereid is ten behoeve van A. Brekelmans af te staan een perceel no. 4 b 1 tus sen Dijk en Sloot Herptse Ven groot pl.m. 0.50.00 ha. Vervolgens no. 31a Honderd Bunder zoals aan J. van Wijk Bosschen; No. 3 Voorste Oudh. Weiden A. Knippels te Elshout. No. 5 Achter de Kooi L. van Halder. b. Verhoging pachtprijs. Corn. v. Wezel, Fellenoord, heeft aan de Oostgrens van de gemeente op de Pessaert een perceel bouw land in huur, groot 79.64 A. In ver band met brandbeveiliging is hem indertijd dit perceel tegen een ge ringe vergoeding in pacht gegeven. De vergoeding, welke tot op heden 5.bedroeg, was laag gesteld, om dat het perceel zeer ongelijk lag en geheel geëgaliseerd en geschikt ge maakt moest worden alvorens het als cultuurgrond gebruikt kon wor den. Waar het althans volkomen bil lijk en redelijk is tot verhoging van de pachtprijs over te gaan, hebben B. en W. de eer de raad voor te stel len de Pachtcommissie gehoord de pachtprijs te bepalen op 30, zulks ingaande 11 November 1955. c. Ontbinding pacht. Het voorstel tot ontbinding van perceel J. Verhoeven komt te ver vallen, daar hij inmiddels de pacht vrijwillig heeft opgezegd. De raad keurde een en ander goed. Het voorstel tot vaststellen van huur bungalows en andere vergoe dingen voor het kampeercentrum „De Klinkaert". werd zonder op merkingen goedgekeurd. Deze tarieven waren als volgt ge steld: Bungalows: Topseizoen 16/631/8 2-persoons ƒ40.4 pers. ƒ50.6 pers. ƒ65.- 8 pers. 85. Van 1/9 tot 30/9 32.—; 40.—; 52.—; 68.—. Van 1/10 tot 1/5 25.—; 35.—; 40.—; 45.—. Van 1/5 tot 15/6 32.—; 40.—; 52.—; 68.— De hiervoor genoemde huur is be doeld per volle week. Voor week einden wordt een huur voorgesteld van 20.—; 25.—; 35.—; 45.—. Overnachtingsgeld slaapzalen: 1.per persoon per nacht. Kampgeld voor kampeerders (door middel van tenten) 0.40 per persoon per etmaal en 2.50 per persoon voor een volle week. Voor jeugdgroepen van tenmin ste 15 personen: ƒ1.per persoon per week. Staangeld voor caravans: f 1.50 per caravan per etmaal of f 5. per caravan per week. Ten aanzien van de bungalows zij opgemerkt, dat momenteel uitslui tend 6-persoons bungalows in aan bouw zijn. Waar wel het voornemen bestaat t.z.t. tot aanbouw van 2-, 4- en 8-persoons bungalows over te gaan, is het wenselijk de huur hier van thans reeds vast te stellen. Tot voorwerker-opzichter in vas te dienst met ingang van 1 Decem ber 1955, na het beëindigen van de proeftijd, werd met algemene stem men benoemd de heer Th. v. Son. De voorzitter deed in dit verband mededeling dat de heer v. Son tij dens zijn proeftijd ook nog enkele diploma's had weten te behalen. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd werd eervol ontslag verleend aan de voorwerker-opzichter, de heer Thomas v. d. Wiel met ingang van 1 December. Tot gemeente-arbeider werd be noemd in vaste dienst, de heer P. van Balkom uit Elshout en ontslag werd verleend aan de gemeente arbeider C. Dekkers bij het berei ken van de leeftijd van 65 jaar. Aan de orde was verder het voor stel wijziging van de verordening tot heffing van de baatbelasting. Het prae-advies zegt hierover: De aanvankelijk berekende bij drage, genoemd in ons voor de ver gadering van 18 Juni 1954 uitge bracht prae-advies, bedroeg 69.89 per jaar per perceel. Rekening hou dend met het kampeercentrum en de door particulieren later gebouw de en in aanbouw zijnde panden zal, ondanks de verhoging met een bedrag van ƒ7193.—. de jaarlijks door belanghebbenden te betalen bijdrage, verlaagd worden tot on geveer 52.per perceel. Voor de belanghebbenden betekent dit dus thans reeds een niet onaanzienlijke verlichting der lasten, terwijl te voorzien is dat in de naaste toe komst deze bijdrage door toename van de bebouwing nóg lager zal worden. Over de verschillende facetten der baatbelasting werd nog even van gedachten gewisseld. De raad keurde dit voorstel echter ook goed. Aan de orde waren verder begro tingswijzigingen, die ook werden goedgekeurd. De wijzigingen had den betrekking op: a. De gemeente Drunen verleent ieder jaar aan de Stichting „Katho lieke Gezinszorg" Waalwijk een subsidie naar rato van het aantal verpleegdagen in de gemeente. Voor het jaar 1955 werd in de vergadering van 21 December 1954 de subsidie bepaald op 1.80 per verpleegd ag. Bij schrijven van 8 October j.l. verzocht genoemde stichting dit be drag te willen verhogen tot 2.25 per verpleegdag, daar door 't grote nadelig saldo der exploitatiekosten het steeds moeilijker wordt de ge zinszorg in goede banen te houden. Aangezien de weldadige werking van het sociale gezinszorg-apparaat een streekbelang van betekenis is geworden, menen B. en W. dat ver hoging van de subsidie tot het hier voor genoemde bedrag verantwoord is. Want dat maakt Uw thee geuriger, pit tiger, verkwikkender. Of U zo royaal kunt zijn met thee? Gerust hoor: bij De Spar krijgt U de fijnste thee met dOo/o korting. En door die 10% korting krijgt U héél veel schepjes thee gratis van De Spar. Drink lekkerder thee voor minder geld door de 10°/o korting en 100% kwaliteit bij ZIlfSTANDIOI KQUIDINIIRS tot 2.25 per verpleegdag en de be groting 1955 dienovereenkomstig te wijzigen. b. Van de Katholieke Stichting „Mater Amabilisscholen" te 's-Her- togenbosch is eveneens een verzoek om verhoging van het subsidie ont vangen. Het vormingswerk van deze school wordt mogelijk gemaakt door subsidie-verlening vanwege rijk, provincie, gemeenten en par ticulieren. B. en W. menen dat dit verzoek alleszins billijk is te achten en stel len daarom voor het subsidie per leerling vanaf 1 Januari 1955 vast te stellen op het bedrag zoals hierbo ven is vermeld. c. Een negental inwoners dezer gemeente zijn aangesloten bij het Wit-Gele Kruis te Nieuwkuijk. De gemeente Vlijmen verleent hieraan subsidie, doch slechts naar rato van het aantal leden, dat in die gemeen te woonachtig is. Het bestuur van genoemde ver eniging verzoekt daarom aan de ge meente Drunen een subsidie even eens naar rato van het aantal leden, dat in deze gemeente woonachtig is, en wel tot 'n bedrag van 38.87. Aangezien deze vereniging der halve de belangen van enkele tot de gemeente Drunen behorende le den behartigt, menen B. en W., dat inwilliging van het verzoek billik is. B. en W. stellen dan ook voor 't gevraagde subsidie voor het jaar 1954 te verlenen. d. In 1954 heeft de afrekening in verband met de liquidatie van het bureau Wederopbouw plaats gehad. Het voor de gemeente voordelige saldo bedroeg ƒ3.000.14. B. en W. hebben gemeend dit be drag te moeten bestemmen om en kele verfraaiingen aan het gemeen tehuis aan te brengen. Bij de bouw van het gemeente huis heeft steeds voorgezeten dat ook aan de Noordzijde van het ge meentehuis te zijner tijd gebrand schilderde ramen zullen worden aangebracht, waardoor het aanzicht op het gemeentehuis vanuit de Sta tionsstraat zeer zal worden ver fraaid. De kosten van deze ramen zullen 2.796.50 bedragen. e. Van de Stichting Kinderdorp en Dorpshuis is een verzoek binnen gekomen om subsidie tot een bedrag van 375.02, teneinde de exploita tie-rekening 1954-1955 sluitend te doen zijn. Uit een onderzoek is B. en W. ge bleken dat de exploitatie van het

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 6