ELECTRA grootste keus Waalwijkse en Langsfraatse Courant D. v. d. Hout een zuiver wollen vest of jumper RADIO O O co O X WASMACHINES Zie ginds komt de Stoomboot. 78e JAARGANG Np. 93 Een St. Nicolaasgeschenk waar U iets aan heeft is to re Ui N I— to heeft de Grotestraat 207 Waalwijk HOLL. ELECTRO RUTON EXCELSIOR rn m T5 Sint Nicolaas met gevolg bezoekt Waalwijk. ST. NB&OLAASBAL Zondag 20 November AAA VRIJDAG 18 NOVEMBER 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HET ZUIDEN Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" mmïK GELDINZAMELING TEN BEHOEVE VAN DE KATH. UNIVERSITEITEN IN DE PAROCHIE VAN ST. JAN. In de periode van 20 Nov. tot 15 December a.s. zal in de parochie van St. Jan de jaarlijkse geldinza meling worden gehouden ten be hoeve van de instandhouding en de uitbouw van de Kath. Economische Hogeschool te Tilburg en van de Katholieke Universiteit te Nijme gen. Met vreugde mag geconstateerd worden dat het Hoogwaardig Epis copaat het werk van de plaatselijke en parochiale comité's steeds met nimmer aflatende ijver heeft ge steund en gestimuleerd. Zelfs heeft het Hoogwaardig Episcopaat als zijn oordeel uitgesproken dat het de plicht is van alle katholieken dit on derwijs te steunen. Alhoewel het begrip van de nood zakelijkheid van de instellingen van katholiek hoger onderwijs groeien de is, is men niettemin nog te wei nig bewust van het positieve goed van eigen universiteiten: van de on schatbare levenswaarde van een aanhoudende, in haar geheel katho liek georiënteerde opleiding en vor ming, v/elke bovenal gericht is op een synthese van kennis en geloof (aldus de huidige Aartsbisschop Mgr Dr B. J. Alfrink). Eigen katholieke universiteiten vormen een onmisbare voorwaarde voor het behoud van onze Christe lijke beschaving. Daarvoor te offeren is een goed, dat het besef zal doen groeien van de importantie van dit werk, dat tot devies draagt: Vooruit, altijd, in God es naam! In het jaar 1954 heeft het paro chiaal katholiek universiteitscomité St. Jan een bedrag van ruim 470.- de St. Radboudstichting kun- afdragen. Hoewel dankbaar voor dit resultaat, is dit bedrag evenwel voor een parochie als St. Jan niet voldoende. Het Hoogwaar dig Episcopaat heeft n.l. de wens uitgesproken dat alle katholieken van jong tot oud 'n kwartje 0.25) per jaar zullen bijdragen. Het is daarom dat het comité be sloten heeft dit jaar weer een begin te maken met een geldinzameling bij alle parochianen. Voor dit doel zijn een 50-tal medewerkers aange zocht, die de parochianen huis aan huis zullen bezoeken. Het comité doet een dringend beroep op alle parochianen om het de medewer kers niet moeilijk te maken. Zij ko men niet voor zichzelf; zij zijn even min om werk verlegen; integendeel, de meeste van hen hebben reeds 'n maatschappelijke taak, die practisch hun gehele persoon opeist. Werkt daarom allen mee om deze geldinzameling een succes te doen zijn. U steunt daarmee een werk dat voor onze samenleving, die om wetenschappelijk gevormde mensen en in casu om mensen met een prin cipiële katholieke levensbeschou wing vraagt, van het allergrootste belang is. OPBRENGST COLLECTE. De collecte die Zondag in de kerk van St. Jan in alle H.H. Missen werd gehouden ten bate van de St. Vincentius-vereniging en de St. Elisabeth-vereniging uit de paro chie, heeft het mooie bedrag van bijna f 900.— opgebracht. aan nen van St. Antoniusstr. 14 Waalwijk Weer werd bij deze oude Waal wijkse firma een jubilaris aan de lange rij toegevoegd. te - 1 UITVOERINGEN „KRACHT EN VLUGHEID". De Christelijke Gymnastiekvereniging Kracht en Vlugheid" zal op Woensdag 23 'en Donderdag 24 November a.s. in de gymnastiekzaal van het Willem van Oranje-college te Waalwijk een uitvoe ring geven, waaraan wordt meegewerkt door alle groepen, door kleuters, jon gens en meisjes, dames en heren. VERNIEUWDE WINKEL. Vanmiddag om 5 uur opent de heer M. van Hoof zijn vernieuwde winkel in sigaren, sigaretten en tabak op de hoek van het Sint Antoniusplein (men zie de advertentie in dit blad). Het voornaamste kenmerk van de her nieuwing van deze bekende en reeds dertig jar'en bestaande zaak is voor de buitenstander natuurlijk het feit, dat de winkeldeur nu gebracht is op de hoek van de winkel, die zowel aan het An- sante bedrijf. Het was een leerzame excursie. LEERFABRIKANTEN KRIJGEN LATE RENTE-UITKERING. In de Eerste Kamer is wederom aan de orde gekomen het adres van de Federatie van verenigingen van Ned. Lederfabrikanten, waarin apn de Kamer werd verzocht te bevor deren dat de Staat alsnog rente ver goedt over het vermogen-Höhn. De minister van Justitie heeft op 10 Mei 1.1. in de Kamer zijn stand punt uiteengezet naar aanleiding van het verslag der commissie voor de verzoekschriften. In antwoord daarop verklaart de commissie zich bereid te erkennen, dat de lederfa brikanten geen wettelijke aanspraak op rente kunnen doen gelden. Daar om dan ook heeft zij zich beroepen op de billijkheid, dat de fabrikan ten rente zullen ontvangen over 't van hun debiteur Höhn (die in de oorlogsjaren door verschillende be drijven als „Verwalter" optrad) in beslag genomen vijandelijk vermo gen. De commissie stelde thans de Ka mer o.m. voor de minister van Jus titie uit te nodigen, wel te willen bevorderen dat het Nederlands Be heersinstituut aan de leden van LL PHILISHAVE UNIC BRAUN-REMINGTON -o 30 stond doordat de wielrijder W. K., rijdende in Noordelijke richting, de Bernhardstraat wilde inrijden zon der tijdig richting aan te geven. De achter hem komende wagen, be stuurd door A. V. uit T., kon een lichte aanrijding niet verhinderen. K. kreeg een lichte bloeduitstorting in zijn been en fiets en wagen kre gen enige schade. Op diezelfde dag was er op het Hoogeinde een botsing tussen de vrachtwagen, bestuurd door J. B., en de luxe wagen van A. F. uit T., die aan de verkeerde kant van de weg geparkeerd stond, namelijk aan de Zuidzijde van de weg, waar een wachtverbod geldt. Aan de Noordzijde van het Hoog einde stonden enkele andere wa gens. Vanaf de brug kwam een wa gen, die gelijktijdig met de vracht wagen de geparkeerde wagens be reikte, beide wagens stopten om el kaar voorrang te verlenen; bij het afremmen slipte de vrachtwagen echter en kwam tegen de wagen van F., die zwaar werd beschadigd, terwijl de vrachtwagen licht be schadigd werd. BALDADIGHEID. Een aantal opgeschoten jongens vonden het blijkbaar erg gezellig en flink bovendien, de straatverlich ting in een aantal straten ten Wes- BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adriana C. M., dv. P. W. van den Hoven-Pelgrim; Maria Th. E., dv. A. J. v. Cromvoirt-Jon- ker; Marja, dv. C. Wijnands-van Zeist; Wilhelmina J. F. P. M., dv. J. van den Apker-Brokken; Huberdina H. Th. M., dv. L. C. J. Dings-Boot; Ingrid C. M„ dv. M. J. Hesselberth- Leliveld; Maria C. Th., dv. Th. J. M. Bertels-Blom; Simon J., zv. A. v. d. Schans-Stolk; Francina C. A., dv. N. A. v. Wel-Scheepcrs; Fran- ciscus H. A., zv. F. C. M, Moonen- Klaver. Overleden: Geen. Huw.-aangiften: G. v. Disseldorp 32 j. en L. M. de Kloe 32 jbeiden te Waalwijk; P. J. G. Steenhof 31 j. te Nuenen ca. en L. J. Kriek 26 j. te Waalwijk. Gehuwd: H. B Harmsen 48 j. te Vught met A. M. P. Couwenbergh 44 j. te Waalwijk; W. Pulles 43 j. te i Loon op Zand met G. H. M. de Graaff 46 j. te Waalwijk; G. J. van de Ven 35 j. met P. M. v. d. Geit 33 j., beiden te Waalwijk; C. J. P. j Koot 25 j. te Breda met A. G. J. j Klerx 27 j. te Waalwijk; II. J. W. v. d Eerden 26 j. met M. A. Kroot 1 26 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: Vertrokken: Rotterdam; J. Geen. C. M. v. Loon naar J. Koedijk en gezin ten van de Mr v. Coothstraat te ver- j naar Tilburg; E. M. van Rijswijk, nielen, door zo hard ze konden te- echtg. van Zwietering, naar Dru- gen de lantaarnpalen te schoppen, nen; G. C. v. Vliet naar Berkel ca.; zodat de lampen werden vernield. De politie kon dit natuurlijk niet toestaan en heeft onmiddellijk in gegrepen, zodat tegen de daders 'n fiks proces-verbaal is opgemaakt. A. Vulders naar Berkel ca.; A. G. M. v. Vliet naar Rotterdam; H. T. Sulsters naar Amsterdam; C. Lans naar Bloemendaal; J. E. Lans naar Rotterdam. JUBILEUM. Maandag 14 November j.l. was 't 25 jaar geleden dat de heer Th. Blom in dienst trad bij de firma Blok van Heijst. Hiervoor werd hij gehuldigd in het bijzijn van het voltallig perso neel en toegesproken door de heer H. Blok Jr. Deze prees de ijver en werklust van de jubilaris en wees er op dat de goede naam van het product mede te danken is aan medewerkers, zoals de heer Blom. Een geschenk onder couvert ver tolkte tevens de waardering van de directie. Vervolgens feliciteerde de heer Brok de jubilaris namens het ge hele personeel .en bood een fraaie stoel aan. Na de huldiging werd ten huize van de heer Blok nog enkele uur tjes doorgebracht en werden nog vele oude herinneringen opgehaald. toniusplein als aan de Antoniusstr a at is gelegen. Hierdoor heeft de heer van Hooff de beschikking gekregen over gro tere en aantrekkelijkere etalageruimte, hierdoor ook is aan het interieur het no dige veranderd kunnen worden. Een economische verdeling van de ruimte heeft de winkelier thans de beschikking gegeven over meer plaats voor zijn gro te sortering artikelen. Er zijn speciale shag-kasten gekomen, er is een sigaren- droogkast; de toonbank heeft een gebo gen vorm gekregen en is aanmerkelijk kunnen worden vergroot. Alles is gehou den in heldere lichte tinten, waaraan kleur gegeven wordt door een aantal fraaie glas-in-lood-ramen met tabaks motieven', onder andere ter afsluiting van de etalages. De volgende aannemers hebben deze verbouwing uitgevoerd: de fa. Gerrit van Heesch voor het metselwerk, de fa. van Hulten-Krol voor het timmerwerk, vooral ook de verzorgde opstanden en toonbank: de fa. Bakkers voor het schil derwerk en de fa. Jan van Dong'en voor het licht. Ze hebben de heer van Hooff een keurige nieuwe zaak gegeven. UNIFORMENFONDS HARMONIE. Men weet dat er. een uitgebreid werkcomité in het leven is geroe pen, ter behartiging van de belan gen van het Uniformenfonds voor de Waalwijkse Harmonie St. Cris- pijn, de kundige harmonie die er afgelopen zomer in slaagde te pro moveren naar de afdeling Uitmun tendheid. Lang echter werd reeds de be hoefte gevoeld dit korps te voor zien van behoorlijke uniformen, en toen op het in Schijndel gehouden concours bleek dat St. Crispijn een van de weinige niet-geuniformeer- de korpsen was, hebben enkele in- woners spontaan het initiatief ge- i nomen tot het vormen van een Uni- I formenfonds. Dit fonds weet zich 1 nu gesteund door een werkcomité dat als eerste activiteit, zich in een circulaire richt tot alle bedrijven in Waalwijk en ze suggereert, de gro te althans, een uniform te schen ken, terwijl de kleinere bedrijven worden aangespoord een bedrag be schikbaar te stellen voor de aan schaf van een half of een kwart uniform. Er zijn ongeveer vijftig uniformen nodig, a raison van 200 gulden per stuk. Deze actie van het comité zal nog door anderen worden gevolgd, zo dat heel de burgerij in staat is aan de verwezenlijking van dit mooie doel mee te werken. EXCURSIE. Een aantal leden van de Kath. Werkgeversvereniging, afdeling de Langstraat, hield Woensdagmiddag een excursie naar de Koninklijke Metaalwarenfabriek Daaldrop te Tiel. Ze werden daar door de heer Daaldrop ontvangen, waarna zij 'n rondgang maakten door het interes- adressante alsnog rente vergoedt over het tijdvak, liggende tussen de erkenning en de uitbetaling van hun vordering. De conclusie van de commissie werd zonder beraadslaging en z.h.s. aangenomen. CAECILIA-FEEST. Wegens toevallige omstandighe den vierde het kerkkoor der St. Cle- mensparochie dit jaar een weekje vroeger Caecilia-feest dan gewoon lijk. Maandag j.l. was er 's morgens om 9 uur de traditionele Mis voor de overleden koristen, waarna de zangers zich in hun stamcafé bij de heer L. v. Cromvoirt verzamelden. Er was ditmaal extra werk van het feestprogramma gemaakt en en daardoor is het een bijzonder ge slaagd feest geworden. Hoogtepun ten waren vooral het keurig ver zorgde diner en de feestavond, waarop een non-stop-programma van bijna 4 uur werd afgewerkt. 1 Het programma vermeldde o.m.: mastklimmen, hersengymnastiek, voetbalmatch, prijsbiljarten, kwar tetten wedstrijd en diverse zang-soli, terwijl er voor iedereen een sur prise-pakket was. Het ging er erg vrolijk en gezellig toe. Zowel ko risten als kerkbestuur en verdere genodigden zullen een prettige her innering aan Caecilia-feest 1955 be waren. NED. HERV. GEMEENTE BESOYEN. Zaterdagavond om half 8 zal in de Ned. Herv. Kerk te Besoyen het gerestaureerde en uitgebreide kerk orgel officieel in gebruik genomen worden. Daarbij zal de Christelijke Gemengde Zangvereniging „Halle lujah" haar medewerking verlenen. Het vernieuwde orgel zal worden ingespeeld door een bekend orga nist. Maandagavond om half 8 hoopt Ds. E. J. Schimmel van Hei- en Boeicop in de Dienst des Woords voor te gaan. AANRIJDINGEN. Maandag had er in de'Baardwijk- sestraat een kleine aanrijding plaats toen G. v. d. V. met zijn fiets plot seling naar links de rijweg over stak, zonder voldoende te letten op het verkeer. Van D. uit H., die in zijn auto naderde, wist door krach tig remmen en zoveel mogelijk naar links uit te wijken een ernstige aan rijding te voorkomèn, maar kon niet verhinderen dat zijn spatbord nog de fiets van v. d. V. raakte. Van der V. kwam te vallen en aan fiets en auto was lichte schade. De ontboden geneesheer Dr v. Daal, kon geen ernstig letsel bij v. d. V. bespeuren. Woensdag was er in de Wilhel- minastraat een aanrijding, die ont- We hebben al eerder gemeld dat Sint Nicolaas ook Waalwijk zal be zoeken, dit naar aanleiding van een enige tijd geleden door 't Pers bureau Madrid de wereld ingezonden bericht, betreffende de plaat sen die Sint Nicolaas op zijn tournée door Nederland met zijn hoog bezoek zal vereren. Ook Waalwijk stond op deze lijst en als datum is vastgesteld a.s. Zondag 20 November. Vanaf deze plaats roepen wij de heilige kindervriend namens de Waalwijkse bevolking een hartelijk gemeend welkom toe. Raadhuisplein volgt dan de begroe ting door het gemeentebestuur en daar zal Sint Nicolaas de kinderen ook toespreken. Hierna gaat de tocht weer verder door de Stationsstraat, de Sint An- toniusstraat, H. Hartplein, St. Cris- pijnstraat, Eerste Zeine Oost, Sint Antoniusstraat, Parallelweg, Wil- helminastraat, Beatrixstraat, Engel sestraat, Victoriestraat, Putstraat en tenslotte door de Grotestraat naar Hotel Verwiel, waar Sint Nicolaas even zal verpozen, voordat hij ver trekt om andere plaatsen te be. zoeken. We zeiden zo juist al dat St. Nicolaas omzwermd zal zijn door een groot aantal van zijn zwarte knechts. Deze zijn voorzien van rammelende collecte-bussen en j het is de bedoeling dat het Waal- j wijkse publiek zorgt dat deze bussen niet meer rammelen, om dat ze zo boordevol zitten, liefst met niet-rammelend geld. Sint Nicolaas heeft gewild dat de op- brengst van deze collecte is be- stemd voor de stille armen van I Waalwijk. En waar St. Nicolaas heel speciaal aan deze misdeel- i den heeft gedacht, mag van de 1 Waalwijkse ingezetenen ver wacht worden, dat zij dit voor beeld zullen volgen en hun dank baarheid voor de komst van de Sint en de heerlijkheden die hij in de komende dagen ons zal schenken, zullen tonen, door royaal deze collecte te gedenken. heer Jan Reijnen, hievan de leiding voor lopig op zich te nemen, wat deze aan vaardt. Dan stelt de voorzitter de voorlopige candidaatstelling voor de groslijst van de 2de kamer aan de orde. Na een korte in leiding en bespreking van elk der can- didaten worden uit de afdeling als zoda nig gesteld: Dr. de Kort uit Goirle, Dr. v. Helvoirt, burgemeester van Boxtel, Ir. v. Meel te Hilbarenbeek, Dr. Mol uit Etten, J. Mertens uit Utrecht, Drs. de Wolf uit Breda. De heer Reijnen krijgt vervolgens het woord, die een candidaat van de KVP- jongeren naar voren brengt, doch voor af een korte uiteenzetting geeft van het ontstaan, de groei en de bloei van de jongeren-organisatie in de K.V.P. Het vorig jaar tot stand gekomen is deze ac tieve organisatie met een eigen jeugd programma uitgekomen, waarvoor het partijbestuur van de K.V.P. zoveel be langstelling heeft betoond, dat dit in het werkprogramma van de K.V.P. is ver werkt en de steun is toegezegd om met een eigen vertegenwoordiger in de Ka mer uit te komen. Als zodanig is voor gesteld de heer Th. Laan uit Hen (N.- H.) die jarenlang lid was van het alge meen Jongeren-bestuur en diverse func ties in het openbare leven en in de par tij vervult. De candidatuur van de ,heer L. krijgt de volle instemming van de zaal. Een propagandistisch woordje van de heer Beerens voor de „Opmars" heeft tot resultaat, dat 'enige abonnementen ge noteerd worden, waarop de voorzitter sluit met de opwekking allen propagan disten voor de partij te zijn. ST. NICOLAAS OP KOMST. We herinneren er even aan dat het bezoek van St. Nicolaas aan Kaatsheu vel dit jaar vastgesteld is op Zaterdag middag. Half 3 ontvangst ten gemeente huize en om 3 uur rondtocht door de plaats. Eerst komt Berndijk aan de beurt, dat er 't vorig jaar bijna overschoot en daar na gaat de tocht door Kaatsheuvel. We horen vertellen, dat de H. Man Zondagavond weer in Kaatsheuvel is, en wel om een bezoek te brengen aan ae danszalen in Euphonia en Apollo. Kaatsheuvel schijnt wel in een goed blaadje te staan. Sint Nicolaas, kunnen we nader .berichten, heeft er dit jaar van af gezien zijn tocht te maken per heli copter. Het vorige jaar heeft zijn vertrouwen in de moderne techniek hem wel enigszins gehandicapt op zijn reis en bovendien honderden kinderen laten verkleumen en voor al dit laatste gaf de doorslag, toen Hij dit jaar weer besloot zijn tocht per boot te maken, per stoomboot. De plaats van begroeting is daar om, zoals in vroeger jaren 't geval was, de Waalwijkse haven. Sint Ni colaas zal hier om ongeveer kwart over 12 per boot arriveren. En daar zullen naast de honderden kinde ren en andere belangstellenden ter begroeting aanwezig zijn, de heren van de Katholieke Jonge Midden stand, de organiserende instantie, die ook dit jaar weer haar best doet deze ontvangst en dit bezoek zo grandioos mogelijk te doen verlo pen, en daarin zal men zeker sla gen; voorts de Harmonie Sint Cris pijn en de Drumband van de K.AJ. Na deze begroeting zal Sint Nico laas zijn schimmel bestijgen en ge flankeerd door twee van zijn knechts, eveneens te paard, en om zwermd door tal van andere knechts dan zijn tocht door Waalwijk be ginnen. Door de chef de protocol van het bisschoppelijk paleis is de volgende route uitgestippeld: Hugo de Grootstraat, Grotestraat (Besoyen), Besoyensestraat, Molen straat, v. Assendelftstraat, Hollands Steegje, Grotestraat, Markt. Op het mot verassingen, zaal „APOLLO" Aanvang 7.30 uur n.m. KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ. derlaag, die we in 1952 geleden hebben. En de hand is aan de ploeg geslagen. Er zijn stoottroepen geformeerd, speciaal voor de propaganda-activiteiten; er zijn werkgroepen gevormd voor vorming van leiders en het verwerven van het nood- zakelijke inzicht in wat de partij met om te ontsnappen en Bottino zal worden haar programma wil en kan bereiken, j ontslagen, wanneer hij hem binnen drie ke groet en een welkom speci- Vooral het vormen van deze werkgroe- j maanden nog niet heeft opgespoord. De pastoor v. d. Sp'j£®r fn. kur9?" pen is van het allergrootste belang, daar f Een volledig bestuur met de Zeereerw. Pastoor v. d. Spijker en twee sprekers zetelden achter de bestuurstafel, doch voor deze tafel was veel plaats vrij. We weten het, 't is een traditie. Voorzitter G. Jansen opent met de Christelijke groet en een welkom speci aal aan meester J. Teijssen uit Waalwijk. Hij juist deze grocpen de basis moeten vor- memoreert de uitslag van de verkiezingen i m€n van dc gehe]e partij. Dan beschrijft in 1952, waaraan wij in zekere zin, allen spreker tot in bijzonderheden de werk- schuldig zijn geweest door onze slappe 2aamheden van deze werkgroepen en hoe houding, t Volgend jaar gaan wij op- nioet getracht worden tot de vorming nieuw ter stembus en wij zijn er van daarvan te komen. Hij dringt er op aan, overtuigd, dat voor deze stemming veel dat in Kaatsheuvel een of meer van actie nodig zal zijn, waarom aller mede- i deze werkgroepen zullen gevormd wor- v.erking gevraagd wordt. I derii dje van gr0ot belang zullen Als burgemeester Teijssen dan het z-^n dc aanstaande verkiezingen voor te woord verkrijgt, begint hij met eveneens terug te wijzen op de laatste verkiezingen en de gevolgen daarvan. Dan toont hij aan waarom wij een eigen katholieke po- ST. NICOLAAS IN DE GILDENBOND. Natuurlijk komt St. Nicolaas ook in de Gildenbond; dat is Hij al jaren ach tereen gewoon, doch de H. Man heeft voor dit jaar zijn bezoek aan het grote Gildenhuis vastgesteld op Zondag 4 De cember. Hij komt dan daar de kinderen van de K.A.B.-leden verrassen. Nu is er bij deze leden een circulaire aan huis afgegeven, waarop staat, dat Zaterdag 19 en Zondag 20 November, de kinderen kunnen worden opgegeven, die hiervoor in aanmerking komen. Maar in deze circulaire staat een abuis. Er staat dat de kinderen moeten worden opgege ven, die geboren zijn in 1946, 1947, 1948. 1949, 1950, doch dit moet zijn: 1947, 1948, 1949, 1950 en 1951. Alzo vallen de oudsten die geboren zijn in 1946 er af, terwijl er de jongsten geboren in 1951 bij komen, 't Is geen teleurstelling, als het vooraf geweten wordt. GESLAAGD. Te Eindhoven slaagde voor het diplo ma Vakbekwaamheid Heerenkapper de heer C. G. A. Zwaans, Huijg'c-nstraat 30 Kaatsheuvel. K.A.B. ST. JOZEF. Zaterdagavond volgt de tweede grote Ontwikkelings- en Propaganda-avond van de K.A.B. St. Jozef in de Gilden bond. De Zeereerw. Pater Fidentius spreekt over het onderwerp Ons dorp verandert. De K.A.B.-Film-centrale zorgt voor een omlijsting van de avond met de prachtige film: „Dienders en Dieven In het na-oorlogse Italië met zijn grote werkloosheid, zoeken sommigen naar minder oirbare middelen om aan de kost te komen. Een zekere Esposito pleegt oplichterijtjes aan de lopende band, 'en wordt ten .slotte door de politie-agent Bottino gearresteerd. Hij ziet. echter kans bereiden. Als dan voorzitter Jansen een dank woord richt tot de heer Teijssen, knoopt litiek van een eenheidspartij niet kunnen hij daar heel practisch direct de vorming heuv< ontberen, 't Is niet alleen voldoende, dat J van een werkgroep aan, en waar hij week politieagent knoopt vriendschapsbanden aan met het gezin Esposito in de hoop de dief te pakken te krijgen. Na een reeks van avonturen gaat deze hoop juist o pde laatste dag van de termijn in ver vulling. Een spannende film, die tot het einde boeit. De avond is gratis toegankelijk ook voor niet-K.A.B.-leden, maar niet voor personen onder de 16 jaar. ST. NICOLAAS-ACTIE. De St. Nicolaas-actie van de Kaats- heuvelse Middenstand is nu bijna een wij contribuerende leden zijn, zelfs is het niet voldoende, dat wij op de K.V.P. etemmen, we moeten ook activiteit op brengen en willen werken voor onze partij. Dat is ingezien, vooral na de ne- meent te mogen veronderstellen, dat de kleine groep aanwezigen wel belangstel ling voelt voor het werk van de K.V.P stelt hij voor dat alle aanwezigen in de ze groep zitting nemen. Hij verzoekt de aan de gang en het ziet er naar uit dat deze een succes gaat worden. De formulieren waarop de artikelen, welke in de verschillende etalages zijn ge plaatst en daarin niet thuis horen, wor den vlot afgehaald. Iedereen en vooral de

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 13