KORFBALSPORT KAATSHEUVEL DE ECHO VM HET ZUIDEN LAATSTE BERICHTEN L00N-0P-ZAND Hun beste vriend! Het Gouden (eest der arbeiders DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 DECEMBER 1955 TWEEDE DADER VAN ROOF OVERVAL TE UTRECHT GEPAKT. AAA V V Waalwijkse en Langsiraaise Courani het algemeen trouwens vraagte kens bij de toeschouwers op. Vijftien minuten later kreeg Waspik toch de zo begeerde win nende goal. De bal werd op zeer listige wijze door Reijken door gescnoven naar Langermans. De ze voorzet,werd door genoemde speler in een doelpunt omgezet. Weer twee minuten later wist keeper Fyneman zijn fout uit de eerste helft van dc wedstrijd weer goed te maken. Hij maakte op uitstekende wijze een goed genomen vrije trap op zijn hei ligdom onschadelijk. Hierna volgden verschillende aanvallen op het doel van Ter- hei'den. Men wist echter niet ver der te komen dan een schot tegen de lat. De stand bleef 21. Het is ten slotte een welverdiende overwin ning voor Waspik geworden. VLIJMEN. RKSVA 1—Vlijm. Roys 1 2—0. Zondag speelde Vlijm. Boys 1 een uitwedstrijd tegen RKS\ A in Schijndel. Het was vanat 't begin te zien dat het een spannende strüd zou worden. Beide partijen speelden in een hoog tempo en langzaamaan werden de Boys sterker, maar dc voorhoede was weer het zwakste deel van de ploeg. Wel deden allen hun ui terste best. maar hét schieten was te zwak om de goede doel man van RKSVA te overrompe len. RKSVA is een hard werken de ploeg, waaronder enkele ge- vaarlüke voorhoedespelers met een goed schot, hetgeen de doel man van Vlijmen enkele malen moest ondervinden. Over het ge heel was het een wedstrijd die l aanschouwen waard was, niet dc beide ploegen om beurten in dc aanval. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Toen RKSVA de leiding had ge nomen. pakten dc Boys weer flink aan en elke minuut werd dc gelijkmaker verwacht, maar deze bleef uit. RKSVA vergrootte zelfs de voorsprong tot 2-0. Wal Vlij men ook deed. in de stand kwam geen verandering meer en RKSVA •behield de derde plaats. Vlijm. Boys 3Heusden 2 11. Zondag speelde Vlijm. Boys 3 een thuiswedstrijd tegen Heusden 2. Vanaf dc aftrap waren dc Boys het eerst in de aanval en hadden een klein overwicht, maar Heus den was nu en dan zeer gevaar lijk. De Boys verdediging gaf ech ter geen krimp. Het spel golfde on en neer en doelpunten bicyen voorlopig uit. Het spel werd nu en dan wat forser, maar de arbi ter hield de teugels strak in han den. Na een goede aanval was 't Vlijmen, dat hel eerst kon doel punten. Toen spandé Heusden zich extra in en maakte gelijk. Tegen het einde kreeg Vlijmen de kans op de overwinning mid dels een strafschop, die echter werd gemist. Even later blies de scheidsrechter voor het einde. Uitslag 1—1. HAARSTEEG. Haarsteeg 2Baardwijk 3 03. De reserves van Haarsteeg hebben het in de thuiswedstrijd tegen het 3e elftal van Baardwijk niet tot een overwinning kunnen brengen. De geelzwarten, die vooral technisch superieur wa ren, hebben de overwinning ook verdiend. Vooral in het laatste kwartier, toen de thuisclub teke nen van vermoeidheid vertoonde, sloegen de gasten toe en ver hoogden de stand die tot dan toe slecnls 01 bedroeg, tot 3. Omdat de aangewezen arbiter verstek liet gaan, werd met we derzijds goedvinden de wedstrijd door een op het terrein aanwezi ge scheidsrechter geleid; enigs zins verlaat werd gestart. Het waren van meet af aan de bezoekers die een klein over wicht demonstreerden en dit re sulteerde na ongeveer een half uur spelen ook in een doelpunt. In deze eerste helft wisten de gastheren nu en dan ook wel 'ns gevaarlijk door te dringen, maai de afwerking liet veel te wensen over. Na de hervatting zette Haar steeg alles op alles om de achter stand in te lopen, maar ook nu weer ontbrak elk schot. Eenmaal wocht de doelman van Baardwijk van geluk spreken, toen een van zijn clubgenoten dc bal vlak voor de voeten van midvoor v. Beur den plaatste, maar liet schot van laatstgenoemde wist dc doel wachter van Baardwijk te onder scheppen. Een aan de geelzwar ten toegekende strafschop werd niet benut. Het laatste kwartier was overwegend voor de gasten. Zeven minnen voor hel einde wist de rechtsbinnen dc stand op 02 te brengen en vlak voor het einde maakte dezelfde speler er 03 van, met welke stand ook het einde kwam. VLIJMEN. DETNever down 51. Zondag ging Never down 1 op bezoek bij DET in Den Bosch, de leiders van de afdeling. Never down kreeg het zwaar te verdu ren, maar speelde dat het een lust was, zodat het even duurde eer I)ET de leiding nam. Maar daarna werd de stand opgevoerd tot 50. Never down kreeg op 't laatst van de wedstrijd het ver diende tegenpuntje. Einde 51. Niaver down 2Deuteren 2 22. Op het nieuwe terrein achter het Patronaat werd Zondag 1.1. bovengenoemde wedstrijd ge speeld. Het was een spannende strijd. Vlijmen naip de leiding en Deuteren kwam verschillende malen gevaarlijk opzetten; even voor de rust kwam de gelijkma ker, 11. Na de rust begon weer dezelf de strijd: om beurten een over wicht van beide partijen. Het was weer Never down dat de lei ding nam, 21. Deuteren kwam terug en voor het einde kwam zij nog aan de verdiende gel ij k- meker, 22, hetgeen de verhou ding goed weergaf. MGR. ALFRINK AARTS BISSCHOP VAN UTRECHT In een bijzondere plechtigheid heeft Mgr. Dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop-coadjutor. bezit genomen van de aartsbisschop pelijke troon. De luisterrijke plechtigheid vond plaats in de Utrechtse ka thedraal en werd bijgewoond door een grote schaar priesters en gelovigen uit het Utrechtse diocees, terwijl de KRO 'n recht streekse uitzending verzorgde. Om 8 uur betrad Mgr. Alfrink dc kathedraal; hij werd begroet door het kapittel en het koor zong het „Ecce sacerdos". Aan de voet van het altaar hief de aartsbisschop hel „Veni Creator" aan. Mgr. G. Hartmann, secretaris van het Metropolitan Kapittel las dan de pauselijke benoe- mingsbulle voor, eerst in het La tijn. dan in het Nederlands en dan is het moment aangebroken dat Mgr. Alfrink bezit zal ne men van de aartsbisschoppelijke troon. De twee oudste kaninuni- ken. Mgr. Hartmann en Mgr. Huurdeman, geleiden Mgr. Alf rink, thans voor het eerst in de purperen cappa magna, naar de troon. Secretaris R. Geurts leest dan de aan Mgr. Alfrink gerichte pauselijke benoemingsbulle voor, waarna het koor de zegewensen zingt. Namens het kapittel spreekt M"r. Huurdeman de nieuwe aartsbisschop toe, en hij wijdt eerst enige woorden aan de na gedachtenis van Kardinaal de Jong; het is geen geringe taak {leze kerkvorst, een der -rootste mannen in de geschiedenis van de Nederlandse Kerk, op te vol gen. Maar gedurende ruim vier jaren heeft de nieuwe aartsbis schop bijna geheel het bestuur van eht aartsbisdom gevoerd en wel zo, dat 't vertrouwen van het kapittel niet is beschaamd. Ook Mgr. Alfrink herdacht in zijn eerste toespraak als aarts bisschop zijn grote voorganger. Een persoonlijkheid, die in de rij der Utrechtse bisschoppen een historische figuur zal blijven en die aan de oude zetel van Sint Willibrord nieuwe glans en glo rie heeft geschonken. Wanneer men door de Voor zienigheid geroepen wordt, ver volgde Mgr. Alfrink, om de plaats van deze grote mens in te nemen, kan men niet anders dan dee moedig smeken om de kracht van Gods genade en bescheiden vragen om de clementie van al degenen ten aanzien van wie men zijn zorgen zal moeten overne men. Aan 't einde van zijn toespraak deelt de aartsbisschop mee, dat hij in verband met de op handen zijnde splitsing van het aartsbis dom Mgr. Huurdeman, die meer dan 25 jaren de financiële zaken van het bisdom met voorbeeldi ge toewijding en zorg heeft be heerd, verzocht heeft om ook hem als vicaris-generaal terzijde te willen staan, totdat deze zaken zijn afgehandeld. Dan geeft Mgr. Alfrink zijn zegen, men zingt het Te Dcum en dc zegden meffhet Allerheilig ste besluit de indrukwekkende plechtigheid. NIEUWE BLOKKADE MET NIEUWJAAR? Oostduitsers betwisten Bonn scheepvaart op Berlijn. De zenuwoorlog om Berlijn heeft zich weer toegespitst. Het goederentransport van en naar de vroegere rijkshoofdstad via de waterwegen staat op het spel. De Russen hebben de Oostduitse ..regering'' een nieuw wapen tegen de bondsrepu bliek in de hand gegeven. Zij droegen haar het uitschrijven van vaarvergun- ningen voor Westduitse binnenschepen over en de Oostduitsers willen de op 31 December aflopende vergunningen alleen verlenqen, als tevoren hierover directe onderhandelingen worden gevoerd tussen de ministeries van verkeer der Oostduit se reoubliek en Bonn. Dit heeft „Pankof" schriftelijk de Westduitse minister van verkeer. Seebohm, meegedeeld. NIEUWE AANVAL VAN KROESJEF «-» -f"-"IR T «f De Sovjetleiders Kroesjef en maar schalk Boelganin. die thans een reis door Birma maken, zijn Zondag aangekom'cn in Mandalay, dat vroeger de hoofdstad van het land is geweest. Tijdens een Za terdagavond te Taung Gee te hunner eer gegeven diner hervatte Kroesjef zijn aan val op Engeland, dat hij ervan beschul digde „op de nek van de Birmezen te zitten" en „het Birmese volk te beroven WOENSDAG TOCH STEMDAG? Minister Beel (Binnenlandse Zaken) is bereid de verkiezingsdagen te laten hou den op een Woensdag. Dit is gebleken tijdens het mondeling overleg, dat tussen hem en een commissie uit de Tweede Kamer heeft plaats gevonden. In het bij dc Kamer ingediende wetsontwerp werd voorgesteld de verkiezingen voortaan op een Vrijdag te houden. Hiertegen zijn, zowel in als buiten de Kamer vele be zwaren gerezten. De Federatie van Ne derlandse Journalisten heeft onder an dere laten weten, dat de voorlichting van de bevolking schade zou lijden. De politie is er Zondag in geslaagd de tweede dader te arresteren van de roof overval op de Utrechtse sigarenwinke lier P. K. aan het Stationsplein aldaar. Het is de 22-jarige kelner E. G. R. E., woonachtig aan de Voorstr. te Utrecht. Hij werd gegrepen bij een poging om de Belgische grens te passeren. IR. F. PHILIPS GEHULDIGD. Ir Frits Philips te Eindhoven is Zater dag hartelijk gehuldigd bij gelegenheid van zijn 25-jarig „ambtsjubileum". De populaire vice-voorzitter van het presi dium van de Raad van Bestuur, moest daarna de hand drukken van 3000 zaken relaties, vrienden, autoriteiten en werk nemers. In dc bijna eindeloze stoet, die enkele uren lang voortschuifelde lange de vele tafels met feestgeschenken, liepen de commissaris van de Koningin prof. dr J. de Quay en oud-minister Neher in stemmig zwart naast een oud-gediende of een man in werkplunje, die regelrecht Van de lopende band naar de receptie was gekomen. MINISTER STAF TERUG UIT AMERIKA. Teruggekeerd van een reis naar Canada en de Verenigde Staten heeft de minister van Oorlog en Marine, ir C. Staf, op Schiphol een zeer nauwe Ne- derlands-Canadese samenwerking aange kondigd bij de ontwikkeling van geleide projectielen. In Januari van het volgende jaar zullen .de eerste deskundigen der desbetreffende Nederlandse studiecom missie daarvoor naar Ottawa vertrekken. Voorts heeft de Canadese regering de minister toegezegd de nalevering van ..kleine aanvullingen waarmee wij uit de brand zijn" ter waarde van omstreeks 40 tot 50 millioen gulden. De heer Staf noemde met name een stuk of vijftien vuurleidingsapparaten voor de luchtver dediging. Nu de omzeting van de Volksbond in de Gildenbond een feit was geworden, kwam er weer meer actie in de beweging; dc bestuursvergaderingen volgden elkaar regelmatig om de maand op; er werden weer besluiten genomen, waaruit bleek dat de ingeslagen richting de belangstel ling der leden had; er werd besloten tot het oprichten van een toneelvereniging, tot het verkrijgen van de koninklijke goedkeuring op de statuten, tot het in stellen van een vragenbus. op elke al gemene vergadering te beantwoorden. Op Zondag 26 Januari volgde de eer ste jaarvergadering van de Gildenbond bij gebrek aan een ander lokaal in dc school van de Zusters. Deze eerste jaarvergadering stond onder leiding van de heer Aerts, terwijl de heer Pols als secretaris fungeerde. Het Ziekenfonds der Werkliedenver eniging eiste bij voortduring de aandacht van de bestuursleden, daar verschillen de arbeiders overgingen naar het in middels opgerichte doktersfonds. Meer dere besprekingen werden met het be staande zieken fondsbestuur hierover ge houden. In een op 2 Maart 1913 gehou den bespreking tussen het bestuur van de Gildenbond en het Ziekenfonds werd besloten e'en geheel nieuw bestuur voor het Ziekenfonds van de R.K. Gilden bond te kiezen, bestaande uit vijf per sonen, waaraan een afgevaardigde van de R.K. Gildenbond wordt toegevoegd. Op voorstel van de R.K. Vakvereni ging werd op 27 April een gecombineer de vergadering gehouden tussen de be sturen van de Gildenbond, de Vakvereni ging, de Coöperatie en het Ziekenfonds om de mogelijkheid te bespreken tot het houden van een openluchtmeeting in Kaatsheuvel, met als gevolg dat op Zon dag 29 Juli 1913 deze eerste grote mani festatie van de arbeidersbeweging in Kaatsheuvel met groot succes gehouden werd. „Het zo stout opgezette plan", aldus schrijft dc Echo van het Zuiden in zijn nummer van 3 Juli, „is ondanks wind en dreigende regenbui'en, goed geslaagd. Na om 3 u. officieel ten gemeentehuize ont vangen te zijn en te zijn toegesproken door Burgemeester van Besouw, trok de grote stoet naar het Marktplein, waar ais eerste spreker de Zeereerw. Pater Borromeus de Greeve het woord voerde over de Drankbestrijding. Na een tweede rondwandeling door het Oostelijk deel van Kaatsheuvel, sprak als tweede spreker de Zeereerw. Pastoor F. X. Bult uit Barneveld over het onderwerp „Vakbeweging", terwijl de Weleerw. heer L. van Heeswijk als derde het woord voerde over „Ziekte verzekering en Coöperatiewezen". Met veel succes werd in September c'.a.v. deelgenomen aan de grote alle gorische optocht ter viering van het gouden onafhankelijkheidsfeest, waarin de R.K. Gildenbond met zijn praalwagen de vierde prijs behaalde. De zware last'en, die het lidmaatschap van de Diocesane R.K. Werklieden ver. oplegde, was oorzaak, dat in de alge mene vergadering van 7 December be sloten werd het lidmaatschap van deze bond per 1 Januari 1914 op te zeggen. In de algemene vergadering van 1 Fe bruari 1914 werd de heer C. Roesten- berg me t overgrote meerderheid van stemmen tot voorzitter der vereniging gekozen. .77--V: "St.iCW» Nog steeds bleef het gemis aan een eigen huis het houden van vergaderin gen in elke vorm bemoeilijken. Langdu rige onderhandelingen hieromtrent ge voerd, leidden eindelijk tot de aankoop van het pand van de heer A. Snoeren, het momentele gebouw van de Coöpe ratie, waar de harmonie Apollo thuis was. Het pand werd in Juni 1914 aan gekocht voor de prijs van f 14.500. In de ledenvergadering van 21 Juni, waarop hiervan mededeling gedaan werd, bes- sloot dc vergadering tevens tot het hou den van de eerste „Bloemendag' van het R.K. Vakbureau tot vorming van een fonds genaamd „Herwonnen Levens kracht" voor- tuberculose arbeiders. Op Zondag 14 Maart 1915 werd de eerste ledenvergadering in de bovenzaal van het nieuwe pand gehouden, die on danks dit feit niet overdruk bezet was, dcch de oorlogstoestand, waarin de we reld vërkeerde drukte ook op het ver enig ingslevën en tekende zich derhalve cok in het vergaderingbezoek en de ac tie der verenigingen. Doch het bestuur zat niet stil en verschillende acties op al lerlei terrein werden opgezet om de ac tiviteiten van de leden te bevorderen. Zc werd een kleindiervereniging opge richt. werd een bespreking gehouden over groente- en fruitteelt en werd be sloten tot een grootse viering van het 25-jarig jubilé van de Encycliek „Rerum Novarum" op Zondag 21 Mei 1916 met een triduum als voorbereiding en een grote openluchtvergadering in de tuin van de R.K. Gildenbond, waarbij de geestelijk adviseur, de heer A. v. Amstel een spreekbeurt zou vervullen over het onderwerp: De geschiedenis en werking cier sociale beweging in Kaatsheuvel; haar totstandkoming, haar werking en haar resultaat. J Op 19 November volgde weer een zeer interessante ledenvergadering als gevolg van het feit, dat men aanvoelde, dat de jongere generatie zich de nodige vak kennis moest opdoen, om voor de in dustrie mannen aan te kunnen bieden, die volledig voor hun taak berekend wa ren. Een cursus in patronen maken was h.'ervan het eerste gevolg. St. Nicolaas in de Coöperatie en in de Gildenbond. De gehele Coöperatie-familie heeft Zaterdagmiddag genoten van de komst van St. Nicolaas in de grote nieuwe Coöperatie-winkel, waar 't uren achtereen een drukte geweest is, die verklaarbaar is als men weet dat de Heilige Man niet minder dan 1200 kinderhandjes moest vul len, met de belofte ook aan allen te zullen denken op 6 December. Zondag was het extra feest in de Gildenbond voor de kinderen van 4 tot 10 jaar van de leden van de R.K. Gildenbond. Ruim 450 peuters zaten vol verwachting reeds om 3 uur mooi gerijd te wachten op de komst van de Heilige Man, die har telijk werd toegezongen toen hij, vergezeld van zijn Zwarte Pieten, in vol ornaat in de zaal verscheen. De heer Molenschot van de K.A.J. verwelkomde de Heilige Man. waar na deze de kinderen toesprak en wees op de vele baldadigheden, die tegenwoordig door de jeugd bedre ven werden. Hij maande hen aan goed gehoorzaam te ziin aan vader en moeder, goed te leren in de school en eerbiedig te zijn in de kerk. Dan nam hij zijn groot boek, waarin de fouten van sommige stou- ters stonden opgetekend, die hij bij zich riep en vermaande beter op te passen. Op de gezichten van vele peuters was te lezen dat de woor den van Sinterklaas en de aanwe zigheid van zijn knechten toch wel indruk maakte. Doch de angst en vrees verdween ran. toen de Heili ge Man aanving met zijn goede ga ven uit te delen en de zang, eerst bedeesd en bescheiden, werd een enthousiast gejuich toen de kinder schare begreep dat St. Nicolaas toch in hoofdzaak gekomen was om hen blij te maken. Het is een echt kin derfeest geweest, waarvoor het be stuur alle lof toekomt. De helderziende Dijkshoorn weer in Kaatsheuvel. Oonieuw ten bate van de inrich ting „De Zonnebloem" treedt de helderziende, de heer Dijkshoorn, Zondag 11 December andermaal in het Apollo-theater te Kaatsheuvel op. Wie voor enige weken terug ge tuigen zijn geweest van het eerste optreden van deze parapsycholoog Dijkshoorn, moet erkennen dat deze helderziende werkt op een wijze, zoals niemand van het publiek zich kan voorstellen. Zonder foto, zon der enig ander contact, lost de heer v. Dijkshoorn kwestie^ op die voor eenieder onverklaarbaar zijn. Zijn werken, zonder inductor en alleen met zijn wichelroede, is gewoonweg fabelachtig. Zeer zeker zal dit tweede optre den van de heer Dijkshoorn in grote kringen de belangstelling wekken, die het verdient. GEGUND. Het bouwen van een Schoenfabriek met kantoor en cantine te St. Michiels gestel, voor rekening van de Fa. Roo- sen de Bakker te Oisterwijk, onder ar chitectuur van de heer v. Opstal te L.- cp-Zand is onderhands opgedragen aan de Fa. J. de Kort te Kaatsheuvel. HERWONNEN LEVENSKRACHT, Ton overstaan van Notaris Goeinans heeft te Utrecht de trekking plaats ge had van de 8e Nationale Loterij van Herwonnen Levenskracht op 30 Novem ber j.l. Door de overige propagandisten te Kaatsheuvel werden in totaal van deze loterij niet minder dan 1200 loten verkocht, waarvan er de heer A. van filborg alleen 450 voor zijn rekening nam, een prestatie, die zeker wel ge noemd mag worden. Op de 1200 in Kaatsheuvel verkochte loten zijn 15 prij zen gevallen, waaronder een linnenuit- zet ter waarde van f 217. De trekkings- hjsten van de H.L. loterij liggen dij de propagandisten ter inzage Het plaatse lijk comité brengt mede namens de meer dan 3500 verpleegden in sanatoria en in thuisverpleging hartelijk dank aan de verkopers en de kopers. In een adver tentie in dit nummer zijn de nummers der winnende loten in Kaatsheuvel te lezen. KANARIE-TENTOONSTELLING. De Kanarie-vereniging Zangveredeling hield weer haar jaarlijkse tentoonstelling van zang- 'en kleurkanaries in Café Res taurant t Hoventje. Vrijdag werden de vogels naar hun kwaliteit en prestaties beoordeeld door de heer L. J. Colijn uit Utrecht voor zang en door de heer de Haan uit Breda op kleur. De uitslag der beoordeling wasZang, klasse I. vier vogels eigen kweek: I Jo Damen 267 p.; 2 A. v. Dongen 201 pt. en. 3 A. Papen 144 pt.; klasse II. twee volgels eigen kweek: 1 en 2 A. van Dongen met 150 en 147 pt. en 3 A. Papen met 138 pt. Klasse III, één vogel eigen kweek: 1 e.2 A. van Dongen met 87 en 81 pt. en 3 J. v. d. Linden 72 pt. Klasse IV, twee vrije vogels1 A. v. Dongen 168 pt.; 2 P. Bergmans 147 pt. en 3 A. van Dongen 133 pt. Klasse V, een vrije vogel: 1 A. van Dongen 90 pt„ 2 J. Dingemans 81 pt. en 3 A. Pooters 81 pt. Meesterzanger 'en favoriet: A. v. Don gen met 90 pt. Kleurvogels, klasse A. eigen kweek, 1 en 2 A. Pooters met 89 en 88 pt., 3 J'. van Eulem met 88 pt. Klasse B. één vrije vogel, 1 en 2 P. van Eulem met 90 en 89 pt. en Fr. Klis met 89 pt. Zaterdagavond om 7 uur werd de ten toonstelling voor het publiek gratis open gesteld, waarvan door vele gebruik gemaakt werd om met deze tak van kieindiersport eens nader kennis te ma ken. EEN DESK-FEEST. De Desk-Junioren hadden nog iets in t vet van de viering van het Zilveren Desk-feest deze zomer. Zaterdag werd de junioren een avondje gepresenteerd in de zaal van de heer Piet van Dun. Om zes uur waren de junioren uitgeno digd en het werd een gezellige boel vol verrassingen, zoals de St. Nicolaastijd nu eenmaal meebrengt. Om zeven uur werd aangevangen met de vertoninq van de Sportparadefilm, waarop ook de se nioren, de handbalafdeling en de dames der leden genodigd waren. Met het einde van de film was ook het einde gekomen van het juniorenfeest. De ouderen ble ven nog gezellig bijeen en deze gezellig heid bereikte haar toppunt toen ook St. Nicolaas verscheen en in een geestige toespraak het wel en wee van de ver eniging de revue liet passeren. De H. Man sprak ook een hartig woordje be treffende de tekortkomingen van som mige Dessers, maar bracht ook hulde aan de harde werkers in het bestuur en onder de leiders, wat hij natuurlijk ook vergezeld deed gaan van een welkome surprise. Toen hij besloot met Desk het beste voor de toekomst toe te wensen werd de avond vervolgd me een gezel lig dansje onder leiding van het Kaats heuvels Revue Orkest. Bekroond. Op de Provinciale Tentoonstel ling van Hoenders, georganiseerd door de eerste Tilburgse Hoender club, in de zaal van „De Looiers- beurs" te Tilburg, behaalde de heer P. Elshout alhier met zijn inzending Zwart Minorca kriel in vijf klassen vijf maal een eerste prijs en de heer J. Tuerlings met zijn inzending Wit Wyandotte kriel in vier klassen vier maal een eerste en drie maal een tweede prijs. Agenda. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan; 8 30 uur n.m. repetitie Mannen koor Semper Vivens. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-Theater „De Halfbloed", toegang 14 jaar. Donderdag 7.45 uur n.m. i'epetitie Dameskoor Bel Canto; 8.30 uur n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto JAARVERGADERING WIT-GELE KRUIS. Genoemde vereniging hield Donder dagavond te 8 uur haar jaarvergadering in de zaal van de heer B. Wijtvliet. De plaatsvervangend voorzitter de heer Hornman uit St. Joachimmoer, sprak een kort openingswoord, waarin hij het betreurde dat eerst nu een jaarvergade ring kon worden gehouden. Dan bracht spreker dank aan pastoor Schoenmakers die als geestelijk adviseur zoveel voor 't Wit-Gele Kruis heeft gedaan, alsmede aan dr. Smals, die vanaf de oprichting der vereniging ondanks zijn drukke practijk nog tijd wist te vinden om het voorzitterschap der vereniging waar te nemen. Een woord van dank wijde spr. ook aan de heer J. Verschuren, die even eens vanaf de oprichting in 1928 het penningmeesterschap waarnam. Na de behandeling der notulen, gaf de secretaris een zeer goed en uitge werkt jaarverslag, waaruit bleek dat de vereniging zich sedert de laatste jaarver gadering in 1952, in gestagen bloei ver heugd had. In 1952 telde de vereniging 680 leden, in 1953 720, in 1954 749. In 1952 3486 bezoeken bij zieken, in 1953 3114, in 1954 3836; in 1952 2007 bezoeken bij zuigelingen, in 1953 1620, in 1954 1184; in 1952 20 gehouden zit- tingen, in 1953 22. in 1954 20; in 4952 803 consulten, in 1953 820, in 1954 764; in 1952 werden 172 artikelen uitgeleend, in 1953 236, in 1954 216; in 1952 605 bezoeken aan tbc-patiënten, in 1953 695, in 1954 609; in 1952 2 uitzendingen naar een Kolonie, in 1953 11, in 1954 8. In 1952 werden door de kraamver zorgster 2118 bezoeken afgelegd, in 4953 1501 en in 1954 1184. De Paaseiactie bracht over de jaren 1952, 1953 en 1954 resp op f 261,18; f 298,97 en f 283,91. De Postduiv'en- Wm ar tai •tl om hun woonplaats gebeurt, welk nieuws er uit de buurt te, dat alles lezen ac in het plaatselijk nieuwsblad, hun beste vriend! Hij weet precies, waar zij belang in stellen. Daarom stellen zij belang in hèra, tal alles, wat er tal staat, óók in de advertenties I Doet liw voordeel met deze belangstelling I Benut het plaatselijk

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 6