DE SPAR DE IMSSimT e Waalwijkse en Langstraatse Courant RAAD VAN GEERTRUIDENBERG STELDE BEGROTING VAST. D RU NEN ELSHOUT Vlijmen vierde 60 e verjaardag van haar Burgemeester. VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG-CAPELLE SPRANG ALLES KAN NIET INEENS. Neem gerust dit extra schepje Bw MAANDAG 12 DECEMBER 1955 Uitgever IV aalwij k?e Stoomdrukkerij An toen Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECHO m HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 100 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal 2.70 franco p, p Advertentieprijs 10 cent oer m m. Contract-advertenties speciaal tarief. BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO' Zaterdagavond heeft de raad van de gemeente Geertruidenberg zich bezig gehouden met de behandeling en de vaststelling van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen 1956. De commissie van onderzoek had degelijk werk verricht en het bleek dat zij in haar meningen niet veel verschilden van de mening van B. en W. Zeker, er waren tal van wenselijkheden in de gemeente, maar men begreep dat niet alles ineens kon. Er was speciaal het laatste half jaar toch al heel veel werk verricht, zoals burgemeester Faure zei, en de raad was de laatste om dit te ontkennen. Men zal dus ten aanzien van een aantal wensen nog wel even ge duld moeten hebben; veel belooft deze sluitende begroting trou wens al. HERZIENING VAN ARMENZORG. DE Allereerst werd de begroting voor het grondbedrijf behandeld, maar ten aanzien hiervan had de raad geen enkel commentaar. Dan kwam het rapport van de commissie van onderzoek, waarvan de heer Janssen rapporteur was, ter tafel. De leden hadden het rapport keurig voor zich, evenals de ant woorden van B. en W., op de diver- j se aan- en opmerkingen van de he- ren commissieleden. De eerste opmerking was, dat de batige saldi van de laatste 7 dienst- i jaren (die een bedrag beliepen van f 136 171.68) zo maar in een reserve- pot waren gestopt; hiermee was het j de commissie niet eens. Maar B. en W. vestigden er in hun antwoord de aandacht op dat deze batige saldi vooral veroorzaakt werden door na- I uitkeringen van de ondernemings- belasting, door verrekeningen van uitkeringen uit het gemeentefonds en door het nakomen van achter- stallige straatbelasting van de j PNEM. B. en W. gaven de raad ech ter de verzekering dat men in de J toekomst rekening zou houden met deze reserve. De voorzitter zag hier- in een gelegenheid te wijzen op de j grote plannen van het gemeentebe- stuur: de verbetering en vernieu- j wing van het stadhuis, welke plan- j nen al in bewerking zijn, de straat- verlichting, de verbetering van de loswal, de restauratie van de Ned. Herv. Kerk, kortom, allemaal wer- j ken die nogal wat geld zouden vra gen. Het was dus zo verkeerd nog j niet iets achter de hand te hebben, I betoogde de voorzitter. De commissie lanceerde voorts als haar mening dat het noodzakelijk was dat de hand gehouden diende I te worden aan de conclusies van 'n efficiency-onderzoek ter gemeente secretarie. B. en W. zouden hierop spoedig in de raad terugkomen. De commissie vestigde de aan- dacht op het woonwagenkamp en ook B. en W. hadden dit niet uit 't oog verloren, maar het was niet ge- i makkelijk een andere geschikte i plaats te vinden. De commissie sug- J gereerde als plaats de omgeving van het oude zwembad. En B. en W. zouden hierover hun gedachten eens laten gaan. Het interieur en het meubilair van de raadzaal, meende de com missie, had dringend verbetering nodig. Maar aangezien de restaura tie van het raadhuis in voorberei ding was, voelden B. en W. er wei- nig voor hierin nu te voorzien Men was het wel met de commissie eens dat het nodig was, maar het was niet uitgesloten dat ook het meubi lair in de vernieuwing van 't raad huis betrokken zou worden. De commissie achtte voorts het j subsidie aan de R.K. E.H.B.O., dat op 25.was begroot, te laag, en de heer v. Erk was eveneens deze mening toegedaan en hij pleitte in derdaad voor een verhoging tot 75 gulden, zoals de commissie voor stelde. B. en W. stonden hier heus niet geheel onwelwillend tegenover, maar de voorzitter wilde toch eerst wel- eens een exploitatieopzet en een begroting van de vereniging zien. De commissie gaf voorts als haar mening te kennen, dat de verlich ting van de Stationsweg te enen male onvoldoende was en de voor zitter kon dienaangaande meedelen dat er plannen voor de vernieuwing van de verlichting gereed lagen, maar van uitvoering kon niets ko men, zo lang men geen zekerheid had over de ligging van de nieuwe provinciale weg. Het verzoek om een noodoplos sing te bewerken, zou door B en W. in overweging worden genomen. Het zwembad ontbrak natuurlijk evenmin in het commissierapport; de heren wezen er op dat zowel Ma de, Raamsdonksveer als Geertrui denberg plannen aan het voorberei den waren voor een nieuw zwem bad en dat wellicht geen van drieën een redelijke kans op succes zou hebben. Was het niet mogelijk te onderzoeken of men misschien ge zamenlijk een zwembad kon aan leggen, een zwembad dat dan, ge zien de traditie, in Geertruidenberg zou moeten komen, dan lag het bo vendien centraal. B. en W. echter twijfelden aan de realiteit van dit voorstel. Niettemin kon men altijd eens informeren en Ged. Staten hierover eens informeren. VOLKSHUISVESTING. Onder het hoofdstuk Volkshuis vesting had de commissie ook enke le opmerkingen. Op de eerste plaats bracht zij onder de aandacht dat be paalde complexen woningwetwo ningen van de Geertruidenbergse Bouwvereniging in slechte toestand verkeerden. Moest de gemeente te dezen aanzien passief blijven? De extra-reserve van ruim 4000 wilde de commissie meteen al be stemd zien voor schilderwerk en herstel van muren. om veel lekkerder thee te drinken Maar neem dan thee van De Spar. Want De Spar geeft zoveel schepjes gratis dank zij altijd 10% korting op thee. Daarom kunt U royaal zijn met thee van De Spar. En dan 100% kwaliteit U krijgt bij thee van De Spar meer dan 10'/n korting. U krijgt ook 100°/o kwaliteit, dus de geurigste en pittig ste thee. Dat is dubbel voordeel. IOIOI KSUIDINIISS In dit opzicht deelden B. en W. mee dat er een reorganisatie van de Bouwvereniging in studie is. Inder daad moest er iets gebeuren, meen de ook het college, dat bij alle waar dering voor het werk van de Bouw vereniging, toch de mening was toe gedaan dat het werk te omvangrijk werd, dan dat hierbij geen deskun digen zouden worden ingeschakeld. Op voorstel van de commissie werd het bedrag voor ondei'houd van de middenstandswoningen aan het Wilhelminaplein gebracht op 2400.De commissie had ook ter sprake gebracht het al of niet aan gesloten blijven bij de gemeen schappelijke regeling voor Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht, en over deze vraag werd nogal gedis cussieerd; de commissie meende dat het tijd werd uit te treden, maar B. en W. waren wat meer gematigd en achtten het beter de zaken nog eens even aan te zien. In elk geval werd de ontwikkeling nauwlettend gevolgd. Vervolgens verhoogde de raad 't bedrag dat uitgetrokken was voor de bestrijding van wandgedierte van 25.tot 500.voor 1956. Ter sprake kwam voorts de los wal, die dringend verbetering be hoefde, terwijl een beetje uitbagge ren ook geen overbodige weelde zou zijn. naar het oordeel van de com missie. En dit bleek ook het oor deel van het college, maar dat wil de de zaken nog even laten rusten totdat definitief bekend zou zijn waar de nieuwe brug zou worden gelegd. B. en W. meenden dat uit sluitsel in dezen niet zo lang meer zou uitblijven. Een zeer slechte indruk maakte volgens de commissie de woning bouw met omgeving in het uitbrei dingsplan; men achtte een rigou reuze schoonmaak noodzakelijk en B. en W. waren het hier volkomen mee eens, maar, schreven zij in hun antwoord, alles kan niet ineens. De zaak was echter ter hand genomen en spoedig zou men verbeteringen kunnen constateren. De subsidiëring van de bibliothe ken, zoals die in de begroting werd voorgesteld, had niet de onverdeel de instemming van commissie en B. en W. zouden, gehoord de raad en de commissie, trachten een vaste vorm van subsidiëring te vin den. B. en W. verklaarden in hun ant woord vervolgens, dat ze de tijd nog niet geschikt achtten om de kiosk op de markt op te ruimen en te ver vangen door een vernlaatsbare, zo als de commissie had voorgesteld. De jaarlijkse tocht van de ouden van dagen werd op voorstel van de commissie verhoogd tot 250.per jaar. En tenslotte kwam de armenzorg in de gemeente ter sprake. De com missie was van oordeel dat deze ar menzorg geheel hervormd en her zien diende te worden. De Stedelij ke Godshuizen waren niet, aldus de commissie, het geijkte orgaan om deze voorziening te behartigen. B. en W. antwoordden hierop dat de gemeente, wat de armenzorg be treft, nogal in een uitzonderlijke positie verkeerde, door de Stedelij ke Godshuizen. B. en W. meenden dan ook geen enkele toezegging in dit verband te kunnen doen. T.z.t. echter zou de kwestie in de raad aan de orde worden gesteld. Het dankwoord dat de rappor teur, de heer Jansen, tenslotte richt te tot de gemeentesecretaris en het personeel van de gemeentesecreta rie, werd ongetwijfeld door de ge hele raad, die deze begroting in een behoorlijk korte tijd de revue had laten passeren, onderstreept. UITVOERING. De Kon. Erk. Harmonie De Volhar ding gaf Zaterdagavond haar eerste v. interuitvoering voor haar donateurs in de zaal van café Elshout. De belangstel ling van de zijde der donateurs was zeer groot. In zijn openingswoord dankte de voorzitter de heer M. Elshout de dona teurs voor hun jaarlijkse financiële steun en wenste allen een genoeglijke avond. Dit heeft men deze avond werkelijk ge- bad. Het concert o.l.v. de heer Joh. Ver hoeven, oogstte veel bijval. De verschil lende werken werden zeer verdienstelijk uitgevoerd. Hierna kon m'en genieten van het op treden van het toneelspel Stefan Borhos, van A. v. d. Lugt, opgevoerd door de toneelvereniging Forum uit Heusden. Een prachtig toneelwerk dat goed werd opgevoerd. Men oogstte na elk be drijf een hartelijk en verdiend applaus. TITUS BRANDSMA-AVOND. Hedenavond om half acht zal in het dorpshuis Pater P. Starman, vice-postu- lator in het proces ter Zaligverklaring van Prof. Dr. Titus Brandsma een le zing met lichtbeelden houden over het leven van deze grote priester. Toegang vrij voor iedereen. WINKELACTIE. Onder enorme belangstelling werden Zaterdagavond de prijzen toegekend voor de St. Nicolaas-winkelactie, welke door de R.K. Winkeliersvereniging werd gehouden. Er gingen deze avond weer f 400 aan prijzen weg plus nog enkele extra prijzen. Ook werden voor de kin- der-etalagewedstrijd een 40-tal prijzen toegewezen, welke dezer dagen zullen worden thuisbezorgd. De. St. Nicolaas- v.inkelactie is dit jaar een enorm succes geworden. Er werd een topomzet ge boekt, die de omzetten van de voor gaande jaren ruimschoots sloeg. V.. V. V. A.s. Donderdagavond zal in de zaal van café Elshout een vergadering wor den gehouden waar men zal trachten om te komen tot oprichting van een plaatse lijke V.V.V. Voor deze vergadering zijn verschillende uitnodigingen verzonden. Deze vergadering zal tevens worden bijgewoond door een vertegenwoordiger van de Streek V.V.V.bij welke de plaatselijke V.V.V. aansluiting zoekt. 1 te worden, of trouwe leden te zijn van de H. Familie. Op de volgende avond hoopt het bestuur nog meer leden te zien. Collecte. Vanaf de kansel is meegedeeld dat de huis-aan-huis-eollecte, die ie dere Zondag wordt gehouden voor herstelwerkzaamheden aan de kerk, in een jaar tijds ruim 2300.- heeft opgebracht. De Smashers. Het eerste team van „De Smas hers" speelde tegen „Zwaantje 1" uit St. Michielsgestel en won met 8—2. Excelsior 1 's-Bosch Smashers 2 010 Smashers 3„Anima" Vught 10-0 „Jeep 1" Vught—Smashers 4 91 Het damesteam contra Anima '51 Engelen 116. Adventsviering. Voor de leden van het onlangs on gerichte Vrouwengilde, zal Dinsdag om half 8 een Adventsviering wor den gehouden. De heer J. Jongenee- len uit Utrecht zal een lezing geven met lichtbeelden over „Kerstviering door de eeuwen heen". Voor een passende muzikale om lijsting zal zorg dragen het St. Lam- bertuskoor onder leiding van de heer J. Verhoeven. Vergadering „De Langstraat". A.s. Zondag zal de bond van har monie- en fanfare-gezelschappen „De Langstraat" vergaderen in café W. v. Baardwijk. Besproken zal worden het eventueel te organise ren Bondssolistenconcours. Aanvang 5 uur. Vormingsavond. Door de heer M. Janssens te Den Bosch werd de derde vormings avond voor de jeugd gehouden. On geveer honderd jongens en meisjes waren present. Door de Zeereerwa Heer Pastoor G. Versteeg werd de bijeenkomst geopend en de spreker welkom geheten. Ruim anderhalf uur heeft deze de aanwezigen weten te boeien met zijn onderwerp „De verhouding jongen-meisje", 't Was een alleszins leerzame avond. Jam mer dat niet door alle daarvoor in aanmerking komende personen van deze avonden gebruik wordt ge maakt. Vergadering. A.s. Zondag na de Hoogmis zal 't vergadering zijn voor de leden der derde orde in de naaischool. Vrijdagavond om 8 uur Vormings avond voor de jeugd vanaf 16 jaar. Spreker is Rector Janssens uit Til burg, over: Jeugdproblemen. Ontwikkelingsavond. In café M v. Huiten werd de eer ste ontwikkelingsavond gehouden voor de leden van de K.A.B. Spre ker was de heer G. Naus, met als onderwerp: het in wording zijnde ouderdomspensioen. De opkomst van de leden was goed. De voorzitter van de K.A.B., de heer G. Schapendonk, sprak een openingswoord en heette de leden, de geestelijk adviseur kapelaan J. van Veghel en de spreker de heer G. Naus van harte welkom. De heer Naus gaf een duidelijke uiteenzet ting over het ouderdomspensioen, en na afloop van zijn bespreking volgde een zeer prettig en leerzaam debat. De avond werd verder doorge bracht met biljarten, kaartspel en het consumeren van enkele gratis consumpties. Door de geestelijk adviseur werd nog een enkel woord gesproken, waarbij hij de leden aanspoorde lid Burgerij huldigde een verdienstelyk magistraat. De Vlijmense gemeenschap heeft gisteren de 60e verjaar dag van haar eerste burger enthousiast en met luister ge vierd. Burgemeester Van Hout heeft deze dag weer kunnen ervaren, hoe zijn gemeentenaren heel veel waardering hebben voor het vele, dat hij in de negen jaren dat hij thans burgemeester is van zijn geboorteplaats, voor Vlij men heeft gedaan. Hij werd gehuldigd door de gemeenteraad en door al het OPENING GYMNASTIEKLOKAAL. Zaterdag 10 Dec. werd de nieuwe gymnastiekzaal in de Prins Bernhardlaan officieel geopend. Voor deze opening wa ren aangezocht turnsters en turners uit Mierlo Hout en Drunen, die een door lopende demonstratie gaven voor de ouders der schoolkinderen, die op vast gestelde tijden uitgenodigd waren. De nieuwe zaal voldoet aan alle eis'en en ook het materiaal. Wat de demon stratie betreft, deze had alle bewonde ring bij het publiek zowel van de turn sters en turners van Mierlo Hout als uit Drunen. Beide clubs beschikken over uit stekende krachten. VISCLUB DE HUT. Zondag 11 December werd in café Vismalen een vergadering gehouden van de Visclub De Hut. De belangstelling was zeer groot in verband met de be langrijke agenda, zoals bespreking be treffende 't vispoten enz. en de verloting die bijzonder in de smaak viel. Begin van brand. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur werd een begin van brand geconstateerd in de bedrijfsge bouwen van de landbouwer en caféhouder J. v. Oijen. De brand, die door de eigenaar tijdig werd ontdekt en wellicht is ontstaan door kortsluiting op de hooizol der, kon dank zij spoedig en energiek ingrijpen in de kiem ge smoord worden. Met 'n schuiin- blusapparaat werd de vuurhaard bestreden, maar men achtte het raadzaam de hulp van de brand weer in te roepen, die dan ook spoedig ter plaatse was. Met be hulp van de buren werd het veé en de voornaamste inboedel in veiligheid gebracht. Uit voor zorg, in verband met het gevaar voor de belendende percelen, werd de hulp van de Bossche brandweer ingeroepen. Deze be hoefde echter geen dienst meer te doen en kon spoedig terugke ren. Met enkele stralen werd de haard, die nog steeds in het hooi woedde bestreden en omstreeks 9 uur kon worden vastgesteld dat ieder gevaar was geweken. De boerderij kreeg zeer veel waterschade- Burgemeester Van Hout was eveneens aanwezig ter wijl de politie voor een keurige afzetting zorgde en het verkeer regelde. R. K. J. B. Op Donderdag 15 December a.s. zal de R.K. Jonge Boeren stand in café J. Siegers een zeer belangrijke vergadering houden. Behalve een zeer lijvige agenda zal ook een spreker aanwezig zijn ter bespreking van het onder werp „Onderhoud gereedschap pen en werktuigen". Verder zal de geestelijke adviseur mdeede- lingen doen over een sociale cur sus, die voor jongens en meisjes wordt gegeven en waarvoor men ersoneel van gemeentesecretarie en gemeentewerken, hij reeg in een défilé en een geschenk de hulde in ontvangst te nemen van de Groot-Vl ijmense verenigingen en tenslot te zijn zeer vele ingezetenen hem persoonlijk geluk komen wensen met deze verjaardag, waarvan de viering uitgroei de tot een hulde en een w aurderingsbetuiging, die de 60- jarige burgemeester niet licht zal vergeten. I Namens de ambtenaren ter se cretarie werd het woord gevoerd door de gemeentesecretaris dhr: P. Achten en als blijk van hoog achting en waardering bood deze hem een vierkleurenpotlood aan, in de hoop dat de burgemeester het rood niet te veel zou hoeven te gebruiken. De burgemeester sprak hierna een enthousiast dankwoord; de geboorteaete had herinneringen bij hem wakker geroepen, die aanleiding waren voor hem hul de en dank te brengen aan zijn ouders. Hij had mogen staan in de branding van het publieke le ven, maar de beste jaren had hij doorgebracht in Vlijmen, dat zo diep gewond was door de oorlog, maar men had gezamenlijk de hand aan dc ploeg geslagen, men had puin geruimd en opgebouwd en hier paste dc spreuk „ziet wat goede samenwerking vermag". Nooit heb ik hier iets onder vonden, zei hij, wat mij als mens of als burgemeester gekrenkt heeft. Hij dankte allen met wie hij in de voorbije jaren hier had mo gen samenwerken en die hem nu zo treffend hadden gehuldigd en zulke mooie geschenken hadden aangeboden. Hij dankte ook de functiona rissen van de technische dienst, die hem een mooi cadeau hadden gegeven in de vorm van een foto van de omgeving van het ouder lijk huis, en het personeel van gemeentewerken, dat dc vorige dag reeds een fraaie ganglanm had laten aanbrengen. Ik hel) U meer nodig dan U mii, zei de burgemeester tot al het perso neel van de gemeente. En toen werd iedere aanwezige in de gelegenheid gesteld de jari ge burgervader en zijn familie geluk te wensen. Ondertussen verzamelden zich op het. Plein alle verenigingen van Groot-Vlijmen die omstreeks half drie in een kleurrijk défilé voor de burgervader voorbijtrok ken. I En toen dit défilé beëindigd was, werd de bevolking de gele genheid gegeven haar burgerva der geluk te wensen; zeer velen hebben van deze receptie gebruik gemaakt. Onder anderen ook een grote afvaardiging van de Vly- mense verenigingen, die bij mon de van de heer Peters, het hoofd van de school, de 6Q-jarige bur gemeester en prachtig scheerap- paraat en gramofoonplaten aan boden. I Het was het waarderende ge baar van een gemeenschap die zeer veel aan haar eerste burger heeft te danken en deze dank baarheid wil tonen ook. Om 1 uur betrad burgemeester Van Hout en zijn echtgenote en familie de raadszaal, waar de le den van de raad, het personeel van secretarie en gemeentewer ken aanwezig waren om de bur gemeester te feliciteren met zijn verjaardag, maar op een bijzon dere manier te feliciteren. Op verzoek van wethouder Berkelmans las de secretaris de geboorteaete van J. H. W. van Hout voor; de 91e acte was dit en dan wees de wethouder er op hoe de jeugd van de burgervader in Vlijmen hem de liefde voor de geboorteplaats had bijgebracht. Aanvankelijk bestemd voor het onderwijs, koos hij toch 'n amb telijke loopbaan. Op jeugdige leeftijd werd hij benoemd tot burgemeester van Budel en toch bleef hij nog in het onderwijs, maar niet het onderwijs van „aap, roos, zeefzoals de wethouder opmerkte, maar van „iedere Nederlander wordt ge acht de wet te kennen Veel was er dooi de burge meester in de afgelopen 9 jaar in Vlijmen gepresteerd en nu kou de burgemeester wel zeggen dat hij dit alles niet alleen had be reikt, U, aldus de wethouder, trok de kop van het peloton. Zeer dankbaar was hij namens de raad de jarige burgemeester en hij bood hem een mooie si garettenaansteker aan. Ook voerde de nestor van de raad, de heer van de Meerendonk het woord. We moesten samen nog twintig jaar jonger zijn, zei die en hij bedankte hem voor de prettige samenwerking met de raad en ook voor het vele dat de burgemeester had gedaan voor de gemeente; hij prees diens dy namische energie en huldigde tenslotte ook de echtgenote van de burgemeester, die nog al wel eens als loco-burgemeester fun geerde. zich nog kan opgeven bij het be- 'i stuur. Hiervoor moet men lid zijn i van de RKJB of van dc Boerin- i nenbond. Wegens gebrek aan een docent zal de landbouwcursus geen doorgang vinden. 1 Hazenconcours. I i Gisteren begon in café De Sport j een hazenconcours, dat duurt tot volgende week Zondag. Dit con- j cours wordt evenals vorige jaren georganiseerd door de hand- 1 boogschutterij Claudius Civilis. I Gezien het laatste concours j van dc hond worden er veel i schutters verwacht, die nog een haasje willen bemachtigen. Ook I voor niet-handboogschutters is er kans om een haas te bemach- j tigen, o.a. met de buks, vogelpik of kegelen. INENTING. In de barak aan de Bloemstraat alhier zal Dinsdag 13 December a.s. de gele genheid worden gegeven tot het kosteloos doen inenten tegen pokken. ONTSPANNINGSAVOND. A.s. Donderdag 15 Dec. zal door de plaatselijke afdeling van de Bond voor Staatspensionering een ontspannings avond worden gegeven in een der zalen van Hotel Het Wapen van Amsterdam alhier. Medewerking zal worden ver leend door de toneelver. Kunst 'en Ge noegen uit Wijk en Aalburg, welke het toneelspel zal opvoeren: Achter de wol ken schijnt toch de zon", van R. Feen- srra en K. Spiering. ONGEVAL. Zaterdag reed een auto met aanhang wagen elk geladen met tanks met enige duizenden liters melk, over de Hoge- vaart, toen deze moest uitwijken voor een paar koeien. Ongelukkigerwijze kwam hij daarbij ev"en naast het wegdek en daar ter plaatse zeer weinig berm is, zakte deze weg. zodat beide wagens in de diepe vaart terecht kwamen. De auto kwam geheel onderstboven te liggen, zo dat de chauffeur en een naast hem in de cabine zittende jongen in een benarde positie kwamen te verkeren. Door toe geschoten hulp konden beiden gelukkig nog worden bevrijd. Bij omwonenden binnengebracht, werden zij van droge kleren voorzien en werd de jongen, die zeer ontdaan was, in bed gestopt. De auto die afkomstig was uit Schie dam. werd met zware kraanwagens van de fa. de Putter uit Rotterdam, die daar toe na de middag arriveerden, weer op het droge gebracht, wat niet zo vlot ging. Enige duizenden liters melk waren verloren gegaan. OPBRENGST COLLECTE. De huis aan huis-collecte voor het I. P. S. (Interkerkelijk Protestans Sanato rium) heeft in Sprang-Capelle het mooie bedrag van f 525.opgebracht.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3