WM.WYK HAARSTEEG SPRANG KEUSDEN GAPELLE SPRANG-CAPELLE WASPIK MELTON f6.75 Geslaagde Tentoonstelling van „Vogellust". 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 27 DECEMBER 1955 2 BAZAR HET GROENE KRUIS. KERSTVIERING. In café M. Reuser hield de Katholieke Arbeiders Vrouwenorganisatie haar jaar lijkse Kerstviering, die zeer druk was bezocht. De voorzitster mej. v. Heijst-Baldwin opende de bijeenkomst met de Chr. groet en heette allen hartelijk welkom. Na afwerking van e'en korte huishou delijke agenda hield het lid van t hoofd bestuur mej. van Puyen-Broeke een spreekbeurt over het nut van de orga nisatie. Er werd besloten een kookcursus te organiseren; een 25-tal leden gaven zich hiervoor op; deze zal aanvangen begin Januari en worden gegevén in 't Pa rochiehuis. Ook de geestelijk adviseur Kap. Se- verijnen hield een korte toespraak, waar in hij o.a. de opvoeding der kinderen ter sprake bracht. Met het zingen van enkele kerstliede ren en een onderlinge verloting die zeer in de smaak viel, werd deze geslaagde kerstviering besloten. GUNNING. De bouw van 50 woningen welke voor rekening van De Haan 'en Oerlemans, Scheepswerf N.V. alhier, in het uitbrei dingsplan Oudheusden gebouwd zullen worden is gegund aan de laagste in schrijver. de heer A. Smits, alhier, voor de som van f 679,311, OUDERLING. Tot ouderling der Ned. Herv. Gemeen te alhier, werd gekozen de heer W. A. C. van der Steenhoven. GROTE SCHEEPSSCHROEF.. 'W* Woensdag 21 Dec. j.l. arriveerde aan de haven alhier een der grootste scheeps schroeven welke veraardigd was door de N.V. Lips uit Drunen. Deze 5 blads- schroef woog in totaal 32066 kg en is bestemd voor de „Josephin Thordin' welk schip in aanbouw is voor de ree- derij Uddevella. Deze schroef werd per zolderschuit naar Rotterdam vervoerd, alwaar zij zal worden ingescheept met bestemming Palermo. IJSVERENIGING HEUSDEN. De ijsvereniging Heusden zal haar jaar vergadering houden op Vrijdag 30 Dec. a.s. in hotel Central alhier. Er zal o.m. besproken worden de viering van het 50-jarig bestaan der vereniging in 1956. BENOEMD. Ds. J. de Bres, em. predikant te Maar- tensdijktensdijk is als zodanig alhier be noemd. FILMVOORSTELLING TEN BATE DER T.B.C.-BESTRIJDING. Vanwege de plaatselijke commissie van het T.B.C.-Fonds Draagt Elkanders Las ten van het Chr. Nat. Vakverbond, zal op Donderdag 12 Januari a.s. alhier een filmvertoning worden georganiseerd ten bate van genoemd fonds. Des avonds half 8 zal een voorstelling voor de leden en hun huisgenoten en belangstellenden plaats vinden, terwijl om 5 uur voor de kinderen eën speciaal programma zal worden vertoond. GEREF. KERK. Door de kerkeraad der Geref. Kerk alhier is in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer J. A. Ver doorn tot ouderling benoemd de heer W. M. Mandemakers. A.R. KIESVERENIGING. Voor de A.R. Kiesvereniging alhier trad j.l. Donderdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond in openbare vergade ring als spreker op Ds. J. H. Zelle van Rokanje met het onderwerp: Picco Bello. De vergadering waarvoor een flinke belangstelling bestond, stond onder lei ding van de voorzitter der A.R.K.V. de heer C. van Caem, die in zijn openings woord de aanwezigen welkom heette, in 't bijzonder de spreker, waarna deze het woord verkreeg en in een krachtig be toog de aanwezigen wees op de nood zakelijkheid van principiële politiek. Hij liet de verschillende partijen de revue passeren en wekte op tot het daadwer kelijk uitdragen van het A.R. beginsel. GESLAAGD. Aan de Rijksuniversiteit te Nijmegen slaagde onze oud-stadgenoot Pater Cre- centius O.F.M. Cap. (J. Bierkens) voor het candidaats-examen Geschiedenis. BURGERLIJK ES AND over November 1955. Geboren: Frans zv J v d Pol en J E v Heivoort Marinus Johannes zv M A de Kort en J M v Bokhoven Theo- dorus Henricus Crecentius Maria zv B Bierkens en P A M Meeuwisse Maria Johanna Hermenegild dv J L v Hoften en M P v d Wiel Theodora Martina Maria dv J H de Wilt en A M v Korven. Gehuwd Adrianus v Gestel 38 j te Vlijmen en Johanna Jacoba Fitters 30 j alhier. Overleden: Sophia de Hart 72 j. GEMEENTERAADS VERGADERING. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op Vrijdag 30 December 1955 des namiddags 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming lijkschouwer. 5. Verzoek om subsidie van de La gere Landbouwschool „den Hoek'' te Bruchem. 6. Verzoek om subsidie van de plaat selijke afdeling der Kon. Vereniging E.H.B.O. 7. Onderhandse aanbesteding restau ratie toren te Sprang. 8. Aankoop grond aan de Schrevel- scraat. 9. Verkoop grond aan de Nieuwe - vaart en Schrevelstraat. 10. Aankoop grondstrook langs Wit- tedijk. 11. Bouw aula's op begraafplaatsen. 12. Vaststelling verordening ex arti kel 4, 2e lid, der Zondagswet. 13. Wijziging algemene politieveror dening. 14. Onbewoonbaarverklaring wonin gen Oosteind 42 en Kerkplein 4, 5 en 6. 15. Goedkeuring wijziging begroting 1954 der gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. 16. Goedkeuring rekening 1954 der gemeentelijke instelling voor maatschap pelijke zorg. 17. Voorlopige vaststelling gemeente rekening over het dienstjaar 1954. 18. Goedkeuring begroting 1956 der gemeentelijke instelling voor maatschap pelijke zorg. 19. Vaststelling gemeente-begroting voor het dienstjaar 1956. 20. Vaststelling bedrag ex art. 55bis der Lager-Onderwijswet 1920 voor het jaar 1956. 21. Wijziging gemeente-begrotingen voor de dienstjaren 1955 en 1956. 22. Mededelingen. 23. Rondvraag. 24. Sluiting. DUIVENTENTOONSTELL1NG VAN PV. DE LUCHTVAART. Bij de vele verenigingen, die tijdens de wintermaanden hun clubtentoonstelling houden, heeft zich Tweede Kerstdag ook weer. zoals voorgaande jaren, de post duivenvereniging De Luchtvaart ge voegd. In de ruime bovenzaal van het clublokaal, café Covè-van der Haart aan de Nieuwevaart, was Maandag een show ingericht, waaraan bijzonder veel zorg was besteed. De keurmeesters de heren Gebr. Stoop uit Oosterhout, die tot aller tevredenheid hun werk verrichtten, waren vol lof over de kwaliteit en de kwantiteit van de ten toongestelde duiven. Het resultaat van de keuring was voor de diverse afdelin gen als volgt Oude doffers: G Vos 1, 4, 5; Jac Ro- senbrand 2; D J v Helden 4; Adr Taxtor 6; W v Peer 7; P Nieuwenhuizen z.e.v. en Adr v Beek z.e.v.. Jonge doffers: Jac Rozenbrand 1, 14; Adr Versteeg 2; Adr Tactor 3; M v Peer 'I. 10; H Verduijn 5; E Haverhals 6 en ev.; Jac v Heumen 7; B Pols 8, 11; St v Peer 9 'en z.e.v.; C Groene veld 12; G Treffers 13; M v Campen 15; DJ v Helden 16; H v Campen z.e.v. en H. Dalmeijer z.e.v. Jonge doffers Jac v Heumen 1; H Ver duijn 2 en z.e.v.; H v Campen 3 en z.e.v,; J v Oosterhout 4; Adr Versteeg 5 en J Nieuwenhuizen e.v. Oude duivinnen: Adr. Tactor 1; Adr Versteeg 2; St v Peer 3; Adr Klootwijk 4 en e.v.; Adr Spierings 5; D J van Hel den 6; H v Camp'en 7; Jos van Raams- donk z.e.v. en Adr v Beek z.e.v, Jonge duivinnen M v Peer 1, 2; St v Peer 3; P Bakkeren 4; G Treffers 5; Adr Klootwijk 6; H v Campen 7, 9; G Vos 8 en e.v. en Jac v Heumen z.e.v. Jarige duivinnen: G Vos 1; Adr Kloot wijk 2; J Nieuwenhuizen 3; C Groene- veld 4; Jac Rozenbrand 5; Jac v Heumen 6; J v Oosterhout z.e.v. 'en H. v Cam pen e.v. Late jongen M v Peer il; G Treffers 2: B Pols 3; H Dalmeijer 4; P Nieuwen huizen z.e.v. en Adr Versteeg e.v. De extra-prijs voor de mooiste duif van de tentoonstelling werd toegekend aan de oude duivin van Adr Tactor, waarmee deze in de afdeling Oude dui- vignen de eerste prijs behaalde. Vele duivenliefhebbers, ook uit omlig gende plaatsen, gaven van hun belang stelling blijk, waardoor vooral in de mid daguren in en om de zaal e'en gezellige drukte heerste. JAARVERGADERING. Zoals we eerder mededeelden wordt Woensdag 28 Dec. e.k. des avonds 8 uur in café Cové van der Haart de jaar vergadering van de muziekver. Kunst na Arbeid gehouden. Naast de gebruikelijke jaaroverzichten, komt nog aan de orde de verkiezing van een tweetal leden van het bestuur, wegens periodieke aftreding van de heren H. Wagemakers en M. Christ, alsmede een bespreking over deel name concours. HERKOZEN. De heer P. van Beek werd herkozen als ouderling en de heer J. Bogers als diaken bij de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk. Beiden hebben deze be noeming aangenomen. Het comité ter voorbereiding van de van 15 tot en met 19 Maart 1956 te houden bazar ten behoeve van de ver eniging Het Groene Kruis voor de ge meente Sprang-Capelle. in welk comité dames en heren uit de verschillende delen dezer gemeente en het aangrenzende ge deelte van Kaatsheuvel zitting hebben, heeft uit zijn midden een dagelijks be stuur benoemd, waarvan de heer M. v. Prooijen voorzitter is en waarin mede zitting hebben de dames mevr. v Eeu- wijk, le en mevr. Heijmans 2e secreta resse. benevens de heren A. H. Kerst, vice-voorzitter en J. Kraak, penning meester. In een dezer dagen door het comité huis aan huis verspreid vlugschriftje, waarin de planrfen tot het organiseren van een bazar worden bekend gemaakt en de medewerking van alle ingezetenen bij de voorbereiding er van wordt ge vraagd, heeft het bestuur de algehele samenstelling van het bazar-comité be kend gemaakt. Deze opsomming van de namen der dames en heren dient nog aangevuld te worden met de naam van mej. P. J. Rijken, die bij de voorbereiding tot sam'enstelling van het comité belang rijk werk heeft verricht en wier naam men bij vergissing op het verspreide rondschrijven niet heeft vermeld. Eerder berichtten we reeds, dat aan •deze bazar een grote verloting met vele i fiaaie en waardevolle prijzen is verbon- den.Loten, waarvan de prijs 50 cent be draagt zijn te bekomen bij de leden van het bazar-comité en meer in het bijzonder bij mej. Rijken voor 's-Grevelduin- en bij mevr. Heijmans voor Vrijhoeve-Capelle, benevens bij de heer W. A. Timmermans voor Sprang en mevr. van Eeuwijk voor hel aangrenzend deel van Loonopzand. KERSTFEEST BIJ DE PLATTELANDSVROUWEN. Evenals voorgaande jaren heeft de afd Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen ook dit jaar wèer haar Kerstavond gehad, die prachtig ge slaagd is en waaraan men met plezier zal terugdenken. Onder leiding van de pre sidente mej. P. J. Rijken, waren een groot aantal leden bijeen in een lokaal van de landbouwhuishoudschool aan de Nieuwe- va art. De presidente opende deze bij eenkomst met een hartelijk welkom en na het zingen van „Komt allen té samen", werd Lucas 2 vers 120 voorgelezen, onderbroken met het zingen van „Eere zij God". Hierna volgde een avondvul lend pruogramma, waarin veel plaats was ingeruimd voor samenzang, afgewis seld met declamatie van kerstgedichten en het voorlezen van een kerstverraai, één voor en één nadat men even gepau zeerd had voor versterking van de in wendige mens. Met het „Dankt, dankt nu allen God" werd deze wijdingsvolle avond besloten. De Benzinekoning. Gisteren, 2e Kerstdag, gaf de K. A.J.-afdeling van Waspik in het Pa tronaatsgebouw een uitvoering van „De Benzine-koning" van Jack Bess. De avond werd met een kort woord geopend door de voorzitter van de K.A.J., de heer P. Verduyn. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom en hoopte hun een genoeg lijke avond aan te bieden. De jonge toneelspelers gaven hun blijspel voor een goed gevulde zaal. Al gaven zij herhaaldelijk blijk nog aan het begin van hun toneel loopbaan te staan, toch gelukte het dit gezelschap om dit stuk.een uit voering te geven waarin de vereiste kluchtige toon goed.getroffen werd. Het stuk was ongetwijfeld meer een klucht dan een blijspel. Vooral van af het tweede bedrijf slaagden er de spelers in dit kluchtige karakter van het spel met voldoende accen tuatie naar voren te brengen. Over het algemeen werd er vlot gespeeld en wist men voldoende vaart in het spel te houden. Al wa ren onder hen verscheidene debu tanten, toch gaven geen van de spe lers blijk van een hinderlijke plan kenkoorts. Vlot spel leverden met name Jan Schellekens en Ad Smits Nz. Ook Willy Vervoort en Cor Schellekens hadden een belangrijk aandeel in het succes van de avond. Veel plezier beleefde men overigens aan de bezetters van enige bijrollen: Ad Schellekens Cz., Kees Vervoort en Wim Langermans; zij gaven blijk van begrip voor hun rol en wisten hun komische functie in het geheel vaak aardig relief te geven. In dc pauze werd een kleine ver loting gehouden, waarvoor de nodi ge belangstelling niet ontbrak, i De K.A.J. van Waspik gaf blijk een bloeiende afdeling te zijn. Zij hebben velen een genoeglijke avond bezorgd. Deze dingen zijn wat waard. Vererende opdracht. Voor het Kerstmatinée dat de Waalwij kse Liedertafel „Oefening en Vermaak" jaarlijks geeft, had men dit keer als pianiste onze jeug dige plaatsgenote Finy. Coesmans geëngageerd. V.C.W.—Waspik 1—1. Ondanks het bar-slechte weer heeft de uitwedstrijd V.W.C.Was pik in Wagenberg toch doorgang ge vonden. Het 'spel had ernstig te lij den onder een langdurige natte sneeuwbui. Toch heeft men met de loodzware bal nog tweemaal kunnen scoren: één punt voor Waspik en één voor Wagenberg. Het doelpunt voor Waspik werd in de eerste helft van de wedstrijd gemaakt door Jos Langermans. DE VOGELVRIEND. Zaterdag 24 'en Maandag 26 Dec. (2e Kerstdag) werd in café Land- en Haven- zich van dhr. Ph. v. Tilborgh de jaar- Ij kse vogelshow gehouden door de kana rievereniging De Vogelvriend. Hoewel 2e Kerstdag als gevolg van het minder mooie weer de belangstelling van vogel liefhebbers uit omliggende plaatsen niet zo groot was als andere jaren, heeft de ze tentoonstelling een prachtig verloop gehad en het bestuur der organiserende vereniging kan er met genoegen op terug zien. Als keurmeester trad de heer Wou ters uit Tilburg op en doordat de keuring reeds te voren plaats had, kan het re sultaat hiervan nog in het vorig nummer vermeld worden. Overgeplaatst. Naar wij vernemen is de heer Jansen, wachtmeester 1ste klas van de Rijkspolitie te Waspik, per 1 Ja nuari a.s. naar Oisterwijk overge plaatst. Geslaagd. Voor het eerste gedeelte diploma Coupeuse slaagden de dames C L. Fitters, J. de Wit, Th. Kuyten. T. v. Hooren, J. Hooymaaiers en A. Kamp. Benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer T. Gijsman, momenteel onderwijzer te Uden (N.B.), is per 1 Januari 19.56 benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Kaatsheuvel IBerndijk). Door deze benoeming heeft het schoolbestuur betrokkene in vaste dienst aan bedoelde school verbonden. Anjer-actie 1955. Het aandeel dat Waspik gehad heeft in de geldinzamelingsactie ten bate van het Anjerfonds, is ook dit jaar weer alleszins bevredigend. Blijkens een brief die de gemeente van het Provinciaal Anjerfonds ont ving, is Waspik zelfs een van de vier gemeenten met de hoogste net to-opbrengst per inwoner. Als pre mie hiervoor heeft het Provinciaal Anjerfonds aan onze gemeente, be halve de gewone toebedelingen, een extraatje beschikbaar gesteld van f 294.31. Dit bedrag is als volgt sa mengesteld: een premie van 250.- plus J 44.31, als zijnde de helft van het bedrag waarmee de raming van het Anjerfonds werd overschreden. De premie van het Anjerfonds zal, evenals de gewone jaarlijkse bedelingen, ten goede komen aan verenigingen en instellingen die 't culturele belang van de bevolking dienen. Aiscneidsreceptie zusters j.m.j. Donderdag a.s. wordt de bevol king van Waspik gelegenheid gebo den om van de Eerwaarde Zusters J.M.J. persoonlijk afscheid te ne I men. Zoals wij al eerder meldden, wordt het klooster van de Zusters J.M.J. te Waspik n.l. per 1 Januari a.s. offcieel opgeheven. Enkele Eer waarde Zusters zullen voorlopig evenwel blijven om hun taak aan de R.K. Meisjesschool te vervullen, totdat zij deze aan hun opvolgsters kunnen overgeven. Voor de afscheidsreceptie van Donderdag a.s. zullen vele Eerw. Zusters, die lange tijd in Waspik thuis zijn geweest, overkomen. De Waspikse bevolking zal van deze receptie ongetwijfeld druk gebruik maken om de Zusters, waaraan zij zo onbeschrijfelijk veel te danken hebben, afscheid te nemen. De tijd dat zij worden verwacht is vastgesteld tussen 10.30 en 12 uur. Om 12 uur willen de Eer waai de Zusters het comité, dat er voor gezorgd heeft dat het afscheid van de Zusters van Waspik een officieel karakter kreeg, nog graag even apart ontvangen. Toen vorig jaar de Vogelvereni ging „Vogellust" te Waalwijk haar tweede vogelshow hield tijdens de Kerstdagen, hebben wij bij gelegen heid van de opening bijna over niets anders horen praten als over het heel onprettige feit, dat de wild zangvogels niet tentoongesteld mochten worden, en thans, nu vo rige week Zaterdag de derde ten toonstelling van de vereniging in 't cal'é van de heer v. d. Pluijm door burgemeester Teijssen werd geo pend, kwain men er niet over uit gepraat hoe fijn het was dat nu ook de wildzangvogels vervoerd en ge ëxposeerd mochten worden. Inderdaad, de tentoonstelling van Vogellust is er veel rijker door ge worden, er was nu een prachtige variëteit van alle mogelijke wild zang, bastaarden, tropische vogels en kanaries. En het was prettig om te zien met hoeveel zorg de vogels van de Vogellustleden zijn opge kweekt en met hoeveel trots ze nu werden getoond. Burgemeester Teijssen en de an dere genodigden werden Zaterdag middag toegesproken door de heer J. v. d. Broek, de voorzitter van de vereniging, die er op wees hoe hij vorig jaar de wens had uitgespro ken dat dat de laatste vogelshow zou zijn geweest; thans was men zo ver dat ook de wildzang mocht worden getoond, zodat het complete tentoonstelling was worden. Alle wensen waren nog wel niet vervuld; zo hoopte hij bijvoorbeeld dat de vogels het volgende jaar ge keurd mochten worden op zang. Hij dankte de burgemeester voor zijn bereidwilligheid de tentoonstelling te openen en de heer v. d. Mooren, die als keurmeester had gefungeerd.' De burgemeester verklaarde graag gevolg te hebben gegeven aan de uitnodiging om deze tentoonstelling te openen, niet omdat hij er behoef te aan had tentoonstelling na ten toonstelling te openen, maar vooral om blijk te kunnen geven van zijn een ge- waardering voor de grote activiteit die de vereniging ook dit jaar weer tentoon spreidt, en voor de zorg die de leden aan hun vogels besteedden. Waalwijk herbergt zeer veel die renvrienden, aldus de burgemees ter. De tentoonstelling is er een die er in alle opzichten mag zijn, die keurig en tot in de finesses door U is verzorgd, die spectaculair is en liefde opwerkt voor de vogels. Deze tentoonstelling is een bewijs voor de grote betekenis van de ver eniging en van de goede vriend schapsbanden die door de vereni ging worden in stand gehouden. En dan knipte burgemeester Teijs sen het lint door dat de toegang tot de tentoonstelling versperde en we waren in de gelegenheid een kijkje te nemen op de uitstekend verzorg de tentoonstelling en kennis te ne men van de prijzen die door de kcui meester aan de beste vogels waren toegekend. Deze prijzen vielen ten deel aan de vogels van de volgende leden: Vinken: le prijs J. Treffers; 2e pr. Chr. v. d. Ven; 3e pr. Chr. v. d. Ven; 4e pr. J. Schapendonk. Putters: le prijs en kampioen van de tentoonstelling F. Verharen; 2e pr. J. Schapendonk; 3e pr Chr v d Ven; 4e pr. J. Treffers. Sijsjes: le prijs J. v. d. Broek; 2e pr. A. Snijders; 3e pr. Chr v d Ven; 4e pr. M. de Brouwer. Kneuen (Robijnen): le pfijs J. Treffers; 2e pr. A. Snijders; 3e pr. Treffers; 4e pr. H. Stokwielder. Groenvinken: le prijs C. v d Ven; 2e pr. J. Treffers; 3e pr. J Schapendonk; 4e pr. M. de Brou wer. Bastaarden: le prijs F. Verharen; 2e pr. H Stokwielder; 3e pr. F. Ver haren. Tropische: le prijs Th. Maas; 2e pr. R. Vesters; 3e pr. R. Vesters. Kanaries: le prijs A. Snijders; 2e pr. A Snijders; 3e pr. A. Snijders. olieres: le prijs A. van den Ho ven; 2e pr. J. v. d. Broek; 3e pr A Snijders. KERSTMATINÉE „OEFENING EN VERMAAK". Zoals gebruikelijk, verzorgde de Liedertafel „Oefening en Vermaak" op de Eerste Kerstdag om 12 uur in Musis Sacrum een Kerstmatinée, waarvoor de belangstelling vrij groot was, al was de zaal niet tot de laatste plaats bezet. De Liedertafel „Oefening en Ver maak" verdient meer dan één com pliment voor dit matinée. Op de eerste plaats omdat het programma geheel gewijd was aan Kerstmis, dus niet alleen een gedeelte zoals, menen we, vroeger wel eens het ge val was, maar alles wat ten gehore werd gebracht had betrekking op 't kerstgebeuren. Een compliment ook voor de manier waarop het program was samengesteld, voor de keuze van de meeste nummers, al waren niet alle liederen even gelukkig ge toonzet, en al was 't misschien wat te eenzijdig. Een compliment komt 't koor ook toe voor het groot aantal goede solisten waarover het be schikt; we zullen nu niet uitweiden over de prestaties van de solisten en het koor; we kunnen een derge lijk kerstmatinée moeilijk zien als een uitvoering met de pretenties van een openbaar concert; het is meer een wijdingsvolle samen komst van degenen die een belang stelling hebben hetzij een actieve of een passieve, voor het vele schone dat kunstenaars van alle tijden, met het kerstgegeven als onderwerp, hebben geschapen. Frans Wilmont dirigeerde en be geleidde solisten en koor en in deze begeleiding werd hij geassisteerd door Finny Coesmans, pianiste en Wim Stokwielder, hoboïst. Het was een matinée waarover de aanwezigen voldaan waren en waaraan we geen critische woorden willen wijden dus, of het moest zijn aan de vleugel, die zich nog steeds in een meer dan erge toestand be vind. Eén verdienste nog, er werd op tijd begonnen, vlot afgewerkt en op tijd beëndigd. ONDER-DIRECTEUR VAN BALKOM VERLAAT K.L.M. EN GAAT NAAR LIPS' SCHROEVENFABRIEK. De heer J. J. v. Balkom, onder directeur der K.L.M. en hoofd bu reau veiligheid van deze maatschap pij, zal per 1 Februari a.s. de KLM verlaten. Hij wordt directeur van de N.V. Lips' Scheepsschroeven te Drunen. De heer Van Balkom, die 48 jaar oud is, trad op 1 Mei 1932 als vlie ger bij de K.L.M. in dienst. Hij heeft de vlucht van- het K.L.M. vliegtuig „Snip" in 1934 naar West- Indie voorbereid en was tweede be stuurder-navigator op die tocht. In de tweede wereldoorlog heeft de heer Van Balkom gevlogen bij het negentiende squadron en bij een transportafdeling van het Britse leger, waartoe hij in Australië ge stationeerd was, In Mei 1945 werd hij benoemd tot „operations mana- ®er,n7r,an de K-L M- in West-Indië, in 1947 tot hoofd van het hoofdin spectiebureau en in 1949 tot „gene ral operations" der K.L.M. Op 1 April 1950 werd hij bevorderd tot onder-directeur der K.L.M. en op 1 Januari j.l. werd hij hoofd van het bureau veiligheid. VISSCHERSLUST. De laatste algemene vergade ring in 1955 was uitnemend'goed bezet. De voornaamste punten gingen over opnieuw te huren viswaters en de daarop uit te ge ven vergunningen voor het jaar 1956, alsmede het vaststellen van 'n (voorgeschreven) aantal peur- vergunningen. Voorlopig zullen de in 1955 uitgegeven vergunningen worden verlengd, zij het alleen voor die wateren, bij Visscherslust in huur. Hierop mag met niet dooi de Kamer goedgekeurde vergun ning (vroeger geviseerd) worden gehengeld, leder lid dient dus bij de. secretaris een aantekening op Zljn vergunning aan te vragen. Het bestuur hoopt begin Fe bruari de nieuwe vergunningen ter beschikking der leden te kiin- nen stellen. Diverse factoren waarop het bestuur geen invloed' kan uitoefenen, werken een eer dere uitgave tegen. Het bleek dat het nieuwe pachtbesluit 1955 niet onverdeeld gunstig voor de vereniging uitvalt, hoewel de me dewerking van de Kamer voor de Binnenvisserij voor zover mogelijk ten volle is verleend. Van de comm. Waterveront reiniging van de A.H.B. kwam een adres ter tafel, gericht aan diverse, daarvoor in aanmerking komende autoriteiten, tegen de voorgenomen lozing van 'het ri oolwater der gemeente Drunen in het kanaal DrongelenDen Bosch (welk voornemen bekend werd uit een verslag in De Echo van het Zuiden van de gemeente raadszitting te Drunen Nov. '55). Door deze lozing zou het water aldaar zeer worden verontreinigd en de vissterfte groot zijn, terwijl ook het vreemdelingenverkeer daaronder te lijden zou hebben, en het vee dat verontreinigde water zou moeten drinken. ■Na al loop der vergadering werd onder grote deelname de finale van het rikconcours ge houden. I)c uitslag werd ten slotte: 1 P. v. d. Houdt, konijn; 2 J. L. Sperber, konijn; 3 A. Rooze, kilo rollade; 4 C. A. Blom, scho ld cotelctten; 5 J. Ixneepkens, kanarievogels; 0 A. v. Eggelen, liter „recht op en neer". Al deze or ijzen bij keuze. Andere prijzen varieerden in min of meer gro tere dozen sigaretten. Het 'con cours wordt in 1956 opnieuw uit geschreven. RUMOERIGE KERSTAVOND. Het is Zaterdagavond Kerst avond erg rumoerig geweest in Waalwijk. Er was veel lallende luid ruchtigheid in de straten en de po litie heeft nogal eens jongelui tot de orde moeten roepen. Op een gege ven moment moest de politie op verzoek van de eigenaar, zelfs over gaan tot het ontruimen lunchroom. van een PARK VOORTAAN OM 8 UUR GESLOTEN. Men vraagt ons er de aandacht op te vestigen dat het Wandelpark voortaan om 8 uur gesloten zal worden. Om vijf over 8 gaan de lichten uit. Men dient hier rekening mee te houden, om niet de kans te lopen te worden ingesloten. GESTOLEN WAGEN WEER TERUGGEVONDEN. In de morgen van de Eerste Kerst dag om ongeveer half zes, hebben tot nog toe onbekende daders een wagen gestolen uit de garage van de heer D. in de Burgem. van Groten huisstraat. De wagen is echter on der Sprang-Capelle gevonden. Van de daders ontbreekt elk spoor. De wagen was aan de achterzijde iets beschadigd en waarschijnlijk door onkunde van de dieven, niet meer voor pantalons 146 breed 5r Ar/ro///ussr& WA A L XA/L/M rij vaardig, vreemd. Er was niets uit ont- BOTSINGEN. Vrijdag was er een lichte aanrij ding in de nabijheid van de haven. B. reed met zijn personenwagen op de personenwagen van M., toen deze laatste die voor B. reed, een inrit wilde inrijden. Waarschijnlijk heeft hij niet voldoende op het achter ko mende verkeer gelet, maar het kan ook zijn dat B. te dicht achter M. reed. In de avond van de Tweede Kerstdag botste J. H. met zijn per sonenwagen op de daar geparkeerd staande wagen van V. v. L.; beide wagens werden zeer zwaar bescha digd. H. moest gewond naar het zie kenhuis worden gebracht, maar kon het toch spoedig weer verlaten. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: diverse handschoenen en wanten, rozenkrans, kindertasje, hondje, armbandje met medaille, bonboekje, schort, kinderportemon- naie, etui met vulpen en twee ball- pennen, herenportemonnaie, zilver bon. Verloren: pakje met textiel, ge wicht, diverse handschoenen en wanten, muts, motorwant, succes agenda, hondje, herenfiets, diverse portemonnaies met inhoud, bril in etui, shawl, damespolshorloge, mis-, saai, twee damesfietsen, oorbel. AGENDA. Dames- en Mannenkoor „Oefe ning en Vermaak" Woensdag en Zondag geen repetitie.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2