rs DE LMGSIHMT HAAISHEÜVEI Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG WASPIK Hartelijk afscheid van Zusters J.M.J. fe Het Gouden feest der arbeiders. lm* Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" sprwiiiaHiflHj Biljarten. In de competitie van de Waspikse Biljartbond zullen hedenavond weer biljartverenigingen tegen elkaar uitkomen. Na 100 jaar uit Waspik vertrokken. Donderdagochtend vond in een van de gebouwen van het Sint J ranciscusgesticht de reeds in ons blad van vorige week Maan dag aangekondigde afscheidsreceptie plaats bij geleqenheid van het officiële vertrek der Zusters J.M.J. uit Waspik, per 1 Januari a.s. Zoals wij toen melddenzullen enkele Eerw. Zusters, voorlopig evenwel, in Waspik blijven om hun taak aan de R.K. Meisjes school te vervullen, totdat zij deze aan hun opvolqstcrs kun nen overdragen. XXX il 'ij» V is V Katholieke Levensschool voor Jonge Arbeiders, Kaatsheuvel van HEROPVOERING KERMISVOLK OP KERSTMIS MAANDAG 2 JANUARI 1956 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 79e JAARGANG No. 1 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. VOORDRACHTAVOND K.A.V, 6> De K.A.V. alhier zal a.s. Woensdag 4 Januari in de zaal van café Elshout een Kerstavond houden. Miep de Leeuw zal op deze avond een voordracht hou den over Maria Boodschap. ZILVEREN KLOOSTERJUBILEUM. De Eerw. Zuster Martha van J.M.J. alhier zal op 15 Januari in het St. Ja- cobusgesticht alhier haar zilveren kloos terjubileum vieren. COLLECTE R.K. UNIVERSITEIT. De collecte voor de R.K. Universiteit heeft dit jaar in Drunen f 890.80 opge bracht. OUDERSAVOND. Door de jeugdverenigingen, het Geno vevagilde, de Verkenners en de Welpen werd een zeer geslaagde öudersavond gegeven. Behalve de ouders van de jeugd waren nog talrijke andere belangstellen den aanwezig. We noemten de Z.E. heer pastoor G. Versteeg, Wethouder L. van Drunen en mevrouw van Drunen, de directeur van de veiling de heer J. Nijs- sen met echtgenote, de aalmoezenier en leidsters en leiders van de jeugdvereni gingen uit Drunen, Vlijmen, Heusden, de hoofdaalmoezenier Pater de Koning, de eerw. Zusters enz. enz. Na de opening en 't welkomstwoord van de aalmoezenier kapelaan J. van Veggeï, speelden de welpen „Het var kenspootje van Broeder Ezel" en voerden leden van het Genovevagilde enkele dansjes uit en. gaven een adventsviering. In de pauze sprak de aalmoezenier Pater A. de Koning een propagandistisch woord, waarbij hij wees op de grote aanvullende taak van de jeugdorganisa ties bij de opvoeding. De verloting ging er vlot in. In een minimum van tijd wer den 100C loten verkocht. Daarna gaf de verkennersgroep: Ru ben, die water verkocht. Wat acteurs en actrices betreft kan men voorlopig met een gerust hart de toekomst inzien. Het slotwoord werd gesproken door de Z.E. Heer Pastoor. KERKELIJKE STATISTIEK. De kerkelijke statistiek van onze pa rochie over 1955 was als volgt: H. Doopsel: 45 tegtenover 36 in 1954. Eerste H. Communie 12 m. en 24 j., in 1954 18 m. en 14 j. Vernieuwing Doopbeloften 25 m. en 25 j. Huwelijken 17, waarvan 8 elders. H. Communies 76000 in 1954 88.000. Overleden: 7 volwassenen en 2 kinde ren. I I j 'jK SOLISTENCONCOURS. Voor de leden van de Kerkelijke Fan fare werd een onderling solistenconcours gehouden, waaraan 12 solisten deelna men. De Z.E. Heer Pastoor en ook de Kapelaan, benevens een aantal ereleden waren aanwezig. De heer Fr. van Abee- len was present om de prestaties te be oordelen. De begeleiding was in de kun dige handen van de heer J. Verhoeven. Er werd goed geblazen, en de rappor ten stemden de muzikanten tot tevre denheid. De heer van Abeelen spoorde de muzikanten nog aan op de ingesla gen weg te blijven voortgaan, deel te nemen aan het a.s. bondssohstenconcours te Vlijmen en ook in het komend seizoen te gaan naar een concours van de fede ratie. Gezien de prestaties zal de fanfare dan na een ernstige studietijd, behoor lijke resultaten behalen, i BENOEMING. Met ingang van 1 Jan. '56 is mevr. A. Klijn-Renders benoemd aan de R.K. Jongensschool. V ,J YSSS SPREEKBEURT. Donderdag zal voor de ledten van de R.K. Boerinnenbond afd. Drunen—Els- hout in het parochiehuis alhier een bij eenkomst worden gehouden, waarop de Hoogeerw. Heer Deken Rooyackers een spreekbeurt zal houden. Aanvang 8 uur precies. -n rusq NIEUWJAAR TE VLIJMEN. Het Nieuwjaar werd te Vlijmen weer druk gevierd. Toen de sirene loeide wer den het beste voor 1956 toege wenst. Schoten knalden in de lucht, de modernste knalproducten werden ont stoken. Hierna ging het feest, dat in hui selijke familiekring druk werd gevierd1, weer door. GEGUND. Het bouwen van den woonhuis te Vlijmen voor Wed. J. Kuijs is opgedra gen aan A. van Oijen, aannemer te Vlij-, men, architect de heer P, C. Verboord, KORFBAL. In verband met het slechte weer zijn alle Korfbalwedstrijden van Never- Down afgelast. DUIVENTENTOONSTELLING. Tot Keurmeester van de grote ten toonstelling van de Postduivenvereniging De Zwaluw te Vlijmen, die 7 en 8 Jan. 1956 wordt gehouden in café den Braai is aangezocht de heer M. J. de Rooij uii Vught. Inzenden duivten Vrijdag 6 Januari vanaf 7 uur. Keuring Zaterdag 7 Jan. Opening tentoonstelling Zaterdag 6 uur namiddag. JAAROVERZICHT. Als naar gewoonte zullen wij ook nu weer een kort overzicht geven van de voornaamste feiten uit het afgelopen jaar. Algemeen kan worden vastgesteld dat 1955 voor Haarsteeg een zeer gun stig beeld1 te zien geeft, de algeméne wel vaart die er op economisch gebied heerst is oo khier merkbaar, tengevolge daarvan komt werkloosheid in het ge heel niet voor, ook de boeren en tuinders hebben naar ons inzien geen reden tot klagen. Uit de nieuwjaarswens die de herder der parochie de Z.E. Heer Pastoor Ser- rarens tot de inwoners richtte, vernamen wij dat in in 't afgelopen jaar 50 kin deren werden geboren, 16 personen ver wisselden het tijdelijke met 'het eeuwige, terwijl 19 huwelijken werden gesloten; verder kondigde hij aan dat dit jaar zal worden overgegaan om de kerk inwen dig te verfraaien en dat de nieuwe la gere jongensschool wellicht gereed zal komen. Op verenigingsgebied waren er enkele belangrijke jubileums; zo vierde op 6 Januari de R.K. Boerenbond met grote luister z'n gouden bestaansfeest. In de maand Juni herdacht de man- nenzangvereniging Vriendenkring met 't geven van een festival haar 30-jarig be staan. De toneelvereniging Ernst en Luim vierde haar zilveren bestaansfeest met een feestdag, met als hoogtepunt de op voering, van het jubileumstuk „Een Huis vol 'Herrie. De sportprestaties bleven aan de ma tige kant, de RKW Haarsteeg boekte seen achteruitgang, de tafeltennisclub Vic toria '51 komt echter steeds meer in de belangstelling te staan; van de 3e kl. he- rer. enkel werd gepromoveerd naar de 2e kl. en men neemt op de ranglijst 'n prach tige plaats in; ook de overige teams doen vaak van zich spreken. De biljarters die iedere winter in een onderlinge competitie eikaars krachten meten, hebben deze winter versték laten gaan. Al met al is er reden om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. OUDERSAVOND. Vrijdagavond j.l. werd in café Siegers Vanwege het Genovevagilde een ouders- avond georganiseerd. Als spreekster was geëngageerd Arni ca de Volder, die op overduidelijke wijze het doel en het nut van de K.M.G. uit eenzette. 'Door de leden werd de avond verder verzorgd met zang, declamatie en een aardig toneelstukje. Onder het genot van -een kleine trac- tatie werd ten bate van de Vereniging een kleine verloting gehouden. Aangehaald werd 'het feit dat de K. M. G. afd. Haarsteeg in 11956 'haar 20- jarig bestaan hoopt te vieren, welke ge beurtenis niet onopgemerkt zal voorbij gaan. De aalmoezenier Kap. Severijnen sprak het openings- en slotwoord, waar in hij zijn dank betuigde namens de ouders aan de spreekster van de avond en zijn volle tevredenheid uitte over de grote opkomst. Vergadering. Onder voorzitterschap van Jan de Vaan hield de Onderlinge Varkens verzekering in café Siegers haar jaarvergadering over 1955. Na de gebruikelijke opening wer den door de secretaris achtereen volgens de presentielijst, de notulen van de vorige vergadering en het financieel verslag voorgelezen. Uit laatstgenoemd verslag bleek, dat aan inkomsten was ontvangen 7937.19; de uitgaven waren 6807.57, zodat er een saldo aan wezig was van 1129.62. In het afgelopen boekjaar vielen ten laste van de verzekering 96 big gen beneden 15 pond, 97 zwaardere varkens en 2 zeugen, 24 varkens konden nog levend worden verkocht en werden voor consumptie goedge keurd. De prijzen voor de op te ruimen varkens werden voor het jaar 1956 als volgt vastgesteld: biggen bene den 15 pond 8 per stuk, van 16 tot 30 pond 0.35 per pond, van 31 tot 60 pond O.'SO per pond, van 61 tot 90 pond 0.70 per pond, van 91 tot 200 pond 0.75 per pond en van 200 pond en hoger 0.70 per pond. Voor drachtige zeugen die ten las te van de verzekering vallen, zal 0.80 per pond worden uitbetaald en voor niet-drachtige 0.60, De voorzitter, die aan de beurt van aftreden was, werd met grote meerderheid van stemmen herko zen; ook de aftredende wijkmees ters P. v. Baardwijk en C. Kok wer den herkozen. Het inleggeld voor nieuwe leden werd als volgt vastgesteld: voor Haarsteeg 2.50, voor Herpt 4.— en voor Bokhoven 5. Evenals vorig jaar zullen de' var kens die in levende staat worden opgeruimd, worden geleverd aan de Vee- en Vleescentrale te Boxtel. Een voorstel van het bestuur om de varkens, die zijn ingeschreven, te doen herverzekeren tegen brand, werd na een geanimeerd debat aan gehouden tot een volgende verga dering, dit om nader advies in te winnen. Verder werd nog besloten dat voor zeugen die elders worden gekocht, 2 maanden 2.extra moet worden betaald; deze maat regel geldt niet als een zeug van een lid van de verzekering is ge kocht, aangezien daardoor dat lid reeds vanaf het begin premie is be taald. Na de rondvraag werd de verga dering op de gebruikelijke wijze ge sloten. Verkeersongeluk. Donderdagavond j.l. rond 8 uur kwamen in de Benedenkerkstraat alhier twee wagens met elkaar in botsing. Een vrachtwagen met aan hang kwam uit de uitrit gereden bij de meelfabriek van de firma Van Gorp. Deze stond reeds met de voor wielen op de fietspad aan de over kant van de straat, toen een klein lux wagentje uit de richting Raams- donk hier recht op reed, zodat deze laatste grotendeels onder de hoge vrachtwagen raakte. Deze botsing had wonderlijkerwijs geen ernstige persoonlijke ongelukken ten gevol ge. De politie was spoedig ter plaat se Totdat deze klaar was met de te verrichten opmetingen, werd het verkeer een tijd lang gestremd, waarvan o.a. de B.B.A.-dienst hin der ondervond. Overplaatsing ingetrokken. De overplaatsing naar Oisterwijk van de heer Jansen, wachtmeester lste klas van de Rijkspolitie te Was pik, waarvan wij in onze editie van 27 December j.l. melding maakten, is hoewel ze reeds definitief ge regeld was te elfder ure voor onbepaalde tijd ingetrokken. Toneeluitvoering O.B.K. Zaterdag 7 en Zondag 8 Januari a.s. geeft de R K. Gemengde Toneel vereniging „Oefening baart Kunst" in de zaal van Hotel v. Iersel haar eerste winteruitvoering. Opgevoerd zal worden „De terugkeer van Suus- ke Perdaems" of „De koster van d Heikant". Het is een Brabants spel in drie bedrijven door Ko Kee pers. Het stuk telt negen rollen, welke worden vervuld door de da mes T. Matijssen, T. Smits en J. v. Gerwen en de heren H. Smits, W. Donks, J. v. d, Velden, C. Donks, N. Smits en A. Fitters. De regie is in handen van de heer P. Verharen. Het decor verzorgden W. de Glas en A. Fijneman. De aanvangstijd van de voorstel lingen op 7 en 8 Januari is half 8. Voorverkoop en plaatsbespreken op Woensdag 4 Januari tussen half 8 en half 9 aan 't Patronaatsgebouw. Ten gerieve van degenen die het vorige stuk „Suuske Perdaems" niet gezien hebben, geven we hierbij 'n beknopte inhoud van dat stuk, wat voor het volgen van „De terugkeer van Suuske Perdaems" nodig is. Dokter Frangois, de huisarts van de pastoor, en Suuske Perdaems, 'n venter, zijn samen met de pastoor de hoofdfiguren rondom de liefde van Yvonneke en Freek, resp. de dochter en de pleegzoon van dokter Francois. Deze laatste weigert echter om een voorlopig onbekende reden zijn toestemming tot het huwelijk te ge ven. De pleegzoon Freek blijkt ech- tei de zoon van Suuske te zijn, die eertijds door de schuld van dokter I rangois in de gevangenis is terecht gekomen. Dokter Frangois wel zijn fout goed maken, maar dan zal hij zijn slechte daad bekend moeten maken, waardoor de liefde tussen de twee jonge mensen kapot zou gaan. Als hij zou blijven zwijgen, zou het voor hem niet mogelijk zijn vergiffenis van zijn zonde te ver krijgen. Omdat hij het goed wil ma ken, kan hij geen toestemming tot het huwelijk geven. °°k Suuske blijft zwijgen, want zou hij zich bekend maken als de vader van Freek, dan zou dit het geluk van Yvonneke en Freek niet vermeerderen, temeer daar hij in handen van de politie kan komen, omdat hij nog altijd een moordenaar is voor de wet. Suuske neemt zijn besluit en vertrekt naar den vreem de Hij keert .nu terug in dit nieuwe spel „De terugkeer van Suuske Per daems". Voetbal. Het eerste elftal van de R.K.V.V. Waspik heeft dit weekend geen competitie-wedstrijd gespeeld. OFFICIËLE AFSCHEIDS RECEPTIE. Voor de officiële afscheidsreceptie was er een groot aantal Eerwaarde Zusters, die de laatste tijd in Was pik thuis waren geweest, overgeko men. Dit betekende voor de Eerw. Zusters een blij weerzien van het hun zo vertrouwde dorp. Van de receptie tussen 10.30 en 12.00 uur werd door de inwoners van Waspik druk gebruik gemaakt. Het was er een overstelpende druk te. Het weerzien van Zusters en be volking gaf aan het afscheid een ge zellige sfeer en een feestelijk ka rakter, hoe ernstig en triest de zaak in wezen ook is. Het is dat Waspik de droeve tijding van de opheffing van dit huis der Congregatie van J.M.J. al zowat een jaar 'geleden heeft gekregen, zodat men zich in middels wel reeds met het idee heeft kunnen verzoenen. Om 12 uur ontvingen de Eerw. Zusters het comité, dat er voor ge zorgd had daj het vertrek van de Zuster J.M.J. uit Waspik een offi cieel karakter kreeg. In het comité hadden zitting genomen de bestu ren van de drie standsorganisaties: Boerenbond, K.A.B. en R.K. Mid denstandsvereniging en verder de heren onderwijzers, leden van het kerkbestuur en enkele andere aan- gezochten. Op deze bijeenkomst zagen we be halve de aanwezige leden van het comité als genodigden o.m. nog de Zeereerw. Heren Pastoor L. Rovers en de Prior van het Carmelieten- klooster te Waspik-Boven, Pater Marcellinus O.C.D. en de Weleerw. Heren Ds. Schipper, Kap. Klorap- Bueters en Pater Servatius O.C.D. EEN -EEUW VAN VERDIENSTEN. De Zeereerw. Heer Pastoor Ro vers, initiatiefnemer en feitelij xe voorzitter van het comité, sprak' de Eerw. Zusters tot afscheid toe en memoreerde daarbij het vele goede werk dat de Eerw. Zusters J.MJ. in de honderd jaar dat hun klooster inmiddels in Waspik was gevestigd, gedaan hebben. Geen Waspikker die de waarde hiervan bij benade ring kan peilen. Zelfs als we voorbij zien aan de onschatbare waarde en verdiensten die 'n communiteit van contemplatieven heeft voor het an dere deel van de dorpsgemeenschap, dan nog is het onmogelijk om van het verdienstelijk werk der Eerw. Zusters een totaalbeeld te krijgen. Hun activiteiten lagen op velerlei gebied. We denken slechts aan het lager onderwijs voor de meisjes ('t eerste bijzonder onderwijs in Was pik sedert de hervorming), de kleu terscholen, de naaischool, de huis houdschool, hun werk voor de ou den van dagen en verder allerlei be moeienissen en bezigheden mét, in en vóór de kerk, de jeugd en de ge meenschap in het algemeen. CADEAU's VOOR WASPIKS EIGEN ZUSTERS. Om uitdrukking te geven aan de waardering hiervan van de zijde der Waspikse bevolking, had men een collecte gehouden, welke in to taal ruim 1000.had opgebracht en waaraan Waspiks ingezetenen van alle gezindten, spontaan hadden bijgedragen. De Waspikse bevolking wilde de Zusters, die op het moment van de opheffing van het klooster m Waspik waren en de Zusters die zich voorheen tijdens hun lange ver bluf voor Waspik bijzonder verdien stelijk hebben gemaakt, graag een persoonliik souvenir meegeven. Zo had men van dit bedrag voor de Eerw. Zusters geschenken ge kocht, geschenken waaraan zij per soonlijk behoefte gevoelden en wel ke zij ad usum in ontvangst namen. De meeste Eerw. Zusters kregen 'n missaal, sommigen van hen de handzame nieuwe complete uitgave van de H. Schrift, terwijl enkele Eerw. Zusters gevraagd hadden naar het tweedelige meditatieboek van dom Baur o s.b.: In Christus' Licht. De Eerw. Moeder sprak een dank woord uit, gericht tot alle leden van het comité en via hen tot de gehele Waspikse bevolking. De Eerw. Zusters brachten de dag verder door in feestelijk samenzijn, voor het laatst in het St. Franciscus- gesticht te Waspik. Het prachtige nieuwe gebouw was er en het bestuur had geen klagen, dat er geen voldoende gebruik van gemaakt werd. Dat het publiek, ook uit de ar beidende bevolking, in het uitgaande le ven en bij vergaderingen ineer prijs ging stellen op een behoorlijke accomodatie, was te constateren in de omzet, die be hoorlijk crescendo ging. 'Dit wil echter niet zeggen, dat de economische crisis, waarin de wereld nog steeds verkeerde en speciaal K heuvel dat vooral door zijn eenzijdigheid van n gevoelige industrie Zeer kwetsbaar is, opgelost zou zijn. De werkloosheid bleef en de armoe- loosheid bleef aanhouden en de armoe de was zo groot, dat het noodzakelijk was geworden, dat gedurende de winter maanden door een spijskokerij in de drin gende behoefte van een behoorlijk mid dagmaal voor een groot gedeelte der schoolgaande kinderen moest voorzien worden. i Reeds in 1935 vingen in verband met de werkloosheid besprekingen aan om te komen tot een jeugdwerklozenzorg. De heer Jan 'Gubbens, die in de jaarvergade ring van 6 Juli 1935 tot secretaris der vereniging was benoemd en de 'bespre kingen hierover met het Nationaal Co mité bijwoonde, werd als afgevaardigde voor Kaatsheuvel hierin benoemd. Uit het verslag over 1935 bleek, dat het ledental over het afgelopfen jaar nog stationair gebleven was. 'Het bedroeg toen in totaal nog 586. Tot de R.K.W.V. behoorden als onderafdelingen: de R.K. Fabrieksarbeidersbond, de R.K. Bakkers gezellen, de Bond van Overheidsperso neel, de Bouwvakarbeiders en de Jonge Werkman. 'Met de R.K. 'Werkmeesters- bond werden besprekingen gevoerd, om ook deze als onderafdeling te lasumeren, welke onderhandelingen in de aanvang weinig succes hadden. De ontwikkelingsclub Credo Pugno bleef, ondanks de malaise actief werk zaam en hieruit zijn de mannen voortge komen, die in de latere jaren nog de lei ding in handen hadden. Het ingestelde ad viesbureau verrichtte op verschillend ter rein goed werk voor de leden van de vereniging. Bij onderzoek bleek, dat de koninklijke goedkeuring op de statuten verjaard was, zodat in de vergadering van 2 Septem ber 1936 besloten werd deze opnieuw aan te vragen. Het jaarverslag over 1936 gaf een le den ve, mindering aan van 40 personen, in hoofdzaak te wijten aan de slechte tij asomstandigheden Het bestuur bleef echter actief, en zo zien we voor de winter 1936—'37 het eerste volledige winterprogramma voor ohtwikkeling en ontspanning verschijnen met een avond om de veertien dagen. Rector Morel opende de eerste avond op 14 October 1936. Aan de nationale feestviering ter plaatse bij gelegenhed van het huwelijk van Prinses Juliana nam de R.K.W.V. met een praalwagen deel, voorstellende: „De Katholieke Arbeider trouw aan het Oranjehuis". In het najaar van 1936 werd het idee geopperd een eigen zangvereniging op te richten, die op 21 Januari 1937 tot stand kwam, onder de naam van Mannenkoor „Orova (Onder Roomse Vaan). Het voorlopig bestuur werd' gevormd door de beren Jan Gubbens, Herm. van Rijswijk er, C. van Dongen en als directeur werd benoemd de heer W. Berzeveld. 'Bij op richting telde 'het koor 18 leden. Op 29 Maart 1937 werd de jaarver gadering gehouden over 1936; de avond feestvergadering, welke dezelfde dag ge houden werd kreeg medewerking van de toneelvereniging van de K.A.J.V. met de uitvoering van „Het meisje uit de ach terbuurt en van de Jonge Werkman met de vertoning van 't blijspel „Het versche cadetje". In 1937 werd getracht te ko men tot de oprichting van de K.A.V. Mej. Reintjes, ambtenaresse van de Bos sche Diocesane Werklieden Bond hield over dit onderwerp een eerste bespreking op 9 Juli 1937 ten in de vergadering van 8 September d.a.v. werd tot oprichting besloten; 35 leden traden tot de nieuwe vereniging toe. Met een werklozentriduum van 22 tot 25 November 1937 gehoudten en geleid door de bekende pater Capucijn Henri- cus, voldeed de R.K.W.V. aan het ver- langen van vele leden. De deelname was zeer groot. Voor de eerste maal werd een St. Ni- colaasfeest georganiseerd voor de kinde ren der leden, waarmede 336 kinderen verblijd werden. Aan het bestuur van de R.K.J.B. werd bericht gezondten, dat de vereniging tegen nader overeen te komen voor- Waarden voortaan gebruik mocht makten van het bondsgebouw. Wederom de Levensschool. De vorige week hebben wij in on ze kolommen melding kunnen ma ken van een buitengewoon geslaag de ouderavond, waarop leerlingen van de Levensschool het kerstspel van H. Ghéon voor het voetlicht voetlicht brachten: „Kermisvolk op Kerstmis". Thans kunnen wij melden dat op Woensdag 4 Januari a.s. een her opvoering van dit schone spel zal plaats vinden, 's avonds om 8 uur in de zaal van de heer J. van Dun Markt 2 alhier. Er zijn voor iedere inwoner van Kaatsheuvel twee goede redenen deze avond mee te maken: ten eer ste krijgt men een prachtig spel. te zien dat ontroert door de jongens achtige eenvoud, waarmee 't wordt gespeel; ten tweede steunt men door het kopen van een kaart voor deze avond het werk van de Le vensschool, die zoveel nuttig werk kan doen in het belang van de op groeiende jonge arbeiders van Kaatsheuvel. Voor bijzonderheden zie men de advertentie elders in dit blad. Afscheid C. P. Snoeren. Het was een bijzondere avond voor de heer C. P .Snoeren, toen hij op 29 December j.l. afscheid nam van zijn medebestuurderen als lid van de Instelling voor Maatschap pelijke Zorg, in verband met het be reiken van de leeftijdsgrens bij ge meentelijke verordening voor deze functie ingesteld. In de vergaderkamer van burge meester en wethouders werd hij al lereerst toegesproken door wethou der J. Beerens, die memoreerde dat de heer Snoeren ruim 40 jaar arm- meester is geweest en zijn taak steeds nauwgezet en stipt heeft ver vuld. „U bent", zei de wethouder, „als het ware de verpersoonlijking van het armwezen in deze gemeen te". De heer Beerens bracht hier voor grote dank aan de scheidende heer Snoeren en betrok in deze dank ook zijn echtgenote. De woor den van dank gingen vergezeld van een geschenk. Ook de burgemeester voerde het woord en zei, dat het tegenwoordig steeds moeilijker wordt geschikte mensen voor diverse functies ts vinden, juist nu de welvaart groter wordt. Dat U dus, mijnheer Snoe ren, ruim 40 jaar deze functie een niet te benijden functie van armmeester zo stipt en volhardend heeft vervuld, verdient de oprechte dank van het gemeentebestuur. De burgemeester hoopte dat de heer Snoeren nog lang van zijn welver diende rust zal mogen genieten en jong zal blijven door het aangebo den geschenk. Als oudste armmeester voerde hierna de heer J. Jansen nog het woord, die de jarenlange samen werking met de heer Snoeren her dacht en hem dankte voor de onder vonden vriendschap. Nadat het afscheid door de foto graaf was vereeuwigd, bleef het ge zelschap nog enige tijd bijeen. BOERENLEENBANK. De Boerenleenbank hield Donderdag avond in de Gildenbond zijn jaarverga dering. Na afhandeling van de gewone huishoudelijke agenda, werd de toege zonden balans besproken en goedgekeurd. Uit deze balans 'blijkt, dat de bank in ff van H. Ghéon door leerlingen van de school op WOENSDAG 4 JANUARI 1956 in de zaal van de heer J. VAN DUN Markt 2, aanvang 8 uur. Kaarten verkrijgbaar a 75 cent. Maandag en Dinsdag tussen 7 en 8 uur in het Handenarbeid- lokaal van de school, achter Café De Gildenbond. Voor zover nog voorradig ook Woensdagavond aan de zaal. Toegang 14 jaar.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5