DE LfiHGSTBMI QftUHEN HAARSTEEG VLIJMEN BIOSCOOP-PROGRAMMA VRAGEN EN MENINGEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 JANUARI 1956 6 C.A.O. LEDERINDUSTRIE. Hedenavond om half 8 zullen de leden van Ned. Kath. Bond van Werknemers in Industriële Bedrijven in de Gecroonde Leers- se bijeenkomen om zich te laten voorlichten over de stand van zaken ten aanzien van de onder handelingen over de collectieve arbeidsovereenkomst i. d. schoen en leerindustrie. Op deze belangrijke bijeen komst worden natuurlijk alle leden verwacht. OUDEN VAN DAGEN NAMEN PARKPAVILJOEN IN GEBRUIK Nadat burgemeester Teijssen j.l. Zaterdag het parkpaviljoen officieel had geopend, hebben de ouden van dagen, de hoofdbewo ners van dit fraaie gebouw, er Woensdagmiddag op een enigs zins feestelijke manier hun in trek genomen. Zeker 80 man was er aanwezig in de grote zaal, toen de enthou siaste voorzitter van de afdeling Waalwijk van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden, Dorus van Eggelen, de aanwezi gen toesprak en hen hartelijk verwelkomde in dit gebouw, waarin zij eindelijk, onbedreigd door wie of wat dan ook, hun definitief onderkomen hadden gevonden. De voorzitter deed ook voorle zing van het nieuwe Huishoude lijk Reglement, waarvan hij een uiteenzetting gaf en waarvan aan elk der leden een exemplaar ter hand werd gesteld. Sprekend over degenen buiten de Bond, die er nog steeds critiel op hadden, zei voorzitter v. Eg- gelen, dat er nog altijd twee enor me backs stonden en een keeper, en dat die critiekers nooit de goal' zouden doorboren. Tot de verzamelde ouden van dagen sprak ook de algemene voorzitter van de Bond, de heer G. van Unmk, die de leden en 't bestuur complimenteerde met zon gebouw, dit was iets zeld zaams. Hij zei veel behartens- waardige woorden, o.a. ook over de aanstaande verkiezingen. Laat ons mee zorgen, zei hij, dat de doorbraak niet lukt en dat er niet gebeurt wat er in 1952 ge beurde, toen veel ouden van da gen, misleid door de socialisti sche propagandastunt met de Noodwet Drees dit was een volkomen foutieve benaming 5l'n stem uitbrachten op de Pv dA. Hij deed de leden kennis ne men van de plannen van het dio cesane bestuur, dat een grote voorlichtingsactie zou houden onder de ouden van dagen over het belang van de komende ver kiezingen, waarbij allen moesten stemmen op de éne, eigen katho lieke politieke partij. De heer v. Unnik sprak ook over de organisatie, over de af deling Waalwijk van de Bond, niet haar actief bestuur, maar ook over de Unie van Bejaarden en Gepensioneerden, die thans weer de grote stoot gegeven heeft, na zich in verbinding ge steld te hebben met het hoofdbe stuur van de KVP en de KAB aan de actie tegen het artikel 60 van het ontwerp van wet op de ouderdomsvoorziening, welk ar tikel de normale pensioenen waarvoor men jaren heeft opge bracht en waarop men recht heeft, in mindering wil brengen op het staatspensioen, waarvan iedereen zal kunnen profiteren. Aan dit artikel, meende hij, zou best nog 'ns geschaafd kunnen worden al geloofde hij niet, dat volledig zijn zin zou krijgen. En daarom was 't juist zo van belang dat de afdelingen hun le dental opvoerden, om sterk te staan op het nationale vlak. de aansporing: wees de Waahvijkse gemeenschap dank baar voor jullie mooi gebouw, besloot hij z'n enthousiast woord waarvoor voorzitter v. Eggelen hem hartelijk dankte. En toen konden de aanwezigen een borreltje drinken op 't nieu we gebouw; Toon de Graaff de concierge van het Parkpaviljoen kwam handen te kort. „DE POSTDUIF", WAALWIJK. Op Zaterdag 14 Januari te 1.30 uur zal de h^er Spierings, vee arts alhier, de duiven van de leden komen inenten tegen para- typhus. Zorgt dat alle leden aan wezig zijn LEZING MET FILM VOOR VEEHOUDERS. Gaarne vestigen wij de aan dacht van H.H. veehouders op de advertentie in dit nummer be treffende een voorlichtingsavond met films op het gebied 'der vee houderij. Deze wordt gehouden a.s. Maandagavond in de zaal van de heer H. L. v. Heesbeen alhier. Op deze avond worden de meest uiteenlopende problemen van de veehouderij besproken en met de nieuwste films op dit ge bied toegelicht, terwijl ook prak tijkervaringen worden uitgewis seld. Spreker is de heer G. Runia van de Landbouwkundige afde ling der Oliefabrieken Calvé- Delft, die tot onderwerp heeft „Voederen met oordeel is voede ren met voordeel." Deze avond is voor belangstel lenden gratis toegankelijk. INBREKER INGEREKEND. Dinsdag is de Bossche recher che er in geslaagd de hand te leg gen op een berucht inbreker, die in tal van plaatsen iets op zijn kerfstok blijkt te hebben. De dag tevoren was er ingebroken in de Koninklijke School en een van de leden van de recherche, die al verdenking koesterde tégen een bepaald persoon, zag deze man Dinsdag in de stad; hij greep de man in zijn kraag en belde om assistentie, omdat hij wel ver wachtte, dat de inbreker pogin gen zou doen om te ontsnappen en dit bleek inderdaad het geval. De rechercheur kon de man ech ter met een fikse klap buiten ge vecht stellen. Vrij ernstig gewond werd hij toen naar 't ziekenhuis getransporteerd. Het blijkt te zijn de 25-jarige H. v. d. V. uit Den Bosch, 'n berucht inbreker. Zijn inbraak in de Koninklijke School blijkt de laatste te zijn in een grote serie inbraken die hij pleegde in Den Bosch (bij de NCI Mol-Pauwels, diverse scho len) en in Waalwijk, Hedel en Vught. Een mooie buit. MUSIS SACRUM. Vrouwen achter het bamboe-, gordijn. Van Vrijdag tot en met Zon dag wordt in Musis een film ver toond die ons brengt naar Shang hai, het spionnagecentrum van het nieuwe China. We zien hoe de enkele achtergebleven buiten landers worden samengedreven in een hotel en hoe hun vrouwen zijn overgeleverd aan de wille keur van de Chinese soldaten. Een vrouw (Ruth Roman) is er, die vrij het hotel in en uit gaat, die de vriendschap weet te ver werven van de hoge Chinese offi cier, maar die er echter ook in slaagt, de spionnen naar een vei lige plaats te brengen, van waar uit deze de vrije wereld van dit mensonwaardige feit op de hoog te kunnen stellen. Toegang 18 jaar. Help, ik ben soldaat Dit is de wel sprekende titel van de film, die Maandag en Woensdag wordt vertoond en waarin we Judy Canova, die de vrouwelijke George Formby ge noemd wordt, de hoofdrol zien spelen als 't meisje, dat een fa milietraditie van drie generaties militaire lauweren wil voortzet ten, maar niet alleen om der wil le van de familietrots, ook omdat haar hart niet gezwegen heeft, toen ze een knappe jonge luitenant ontmoette. Deze film van dit meisje bij de MILVA, dit onhandige, domme, onnozele, maar als het nodig is o zo jhentere en doortastende meisje, zal velen een aangename avond bezorgen. Toegang alle leeftijden. LUXOR THEATER. El Alamein. Deze film, die van Vrijdag tot en met Zondag in Luxor wordt vertoond, laat ons de opleiding zien van de befaamde Italiaanse divisie „Folgore", een parachu tistendivisie, die echter na maan den van wachten wordt ingezet in de strijd tegen de Engelsen in de Lybische woestijn. Het is een verwoede strijd, die door deze speciaal getrainde soldaten ge streden wordt, maar ook een ho peloze strijd; ze blijven echter doorvechten tot de laatste man, ook als het Engelse front hen al voorbij is; vanuit hun mansga ten in de gloeiende woestijn heb ben ze de Engelsen zware verlie zen toegebracht. Het Rode Aap Mysterie. Maandag en Woensdag vertelt de projectie op het witte doek 'n spionnagegeschiedenis, een ge heimzinnige geschiedenis, die steeds mysterieuzer wordt, wan neer telkens opnieuw geleerden, die betrokken zijn bij een belang rijk atoom-onderzoek, op onver klaarbare wijze vermoord wor den. Men vindt enkel telkens de sporen van een kleine aap; met behulp van een doortastend journalist weet men dan einde lijk de bende, aan 't hoofd waar van een vrouw staat, op te rollen. Toegang 18 jaar. TOCH GUNSTIG SLOT MOGE LIJK VAN BERAAD MET INDONESIëRS. Het is 6 Januari middernacht en nog zijn de Nederlandse en Indonesische ministers in con claaf. Weer is de zo lang verbei de beslissing uitgebleven. Te leurgesteld heeft men moeten constateren dat ook deze week te kort was om de rijstebrijberg van moeilijkheden deg te werken. Komen de delegaties er nog ooit doorheen? In de wandelgangen van 't vergaderingsgebouw, waar men na uren wachten ieder plek je van de gladde parketvloer weet uit te tekenen, druppelen traag gegevens binnen, die wij zen op een tastend en moeizaam zoeken naar een uitweg, waar mee zowel het Indonesische als het Nederlandse parlement vrede zou kunnen hebben. Volkskrant. AVRIL LEGDE SPONTANE BEKENTENIS AF. Robert Avril, die sinds enkele dagen in Amiens door de politie wordt gehoord in verband met de in Augustus te Belloy-sur-Somme gepleegde moord op de Engelse onderwijzeres Janet Marshall en tegen wie de bewijzen zich steeds meer hebben opgestapeld in de loop van het onderzoek, heeft aan de politie meegedeeld, dat hij gehoord wilde wrorden door de rechter-commissaris, om voor deze een volledige bekentenis af te leggen. GROOTSCHEEPSE WONING TELLING OP KOMST. In 1956 zal een algemene wo ningtelling worden gehouden. De regering heeft hiervoor 'n wets ontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. De telling zal worden uitgevoerd door het Centraal Bu reau voor de Statistiek. De be doeling is gegevens te verkrijgen over de omvang en de samenstel ling van de woningvoorraad en over het gebruik en de bezetting van de woningen. TWEE DODEN IN VERKEER. Twee jonge mannen uit Vught de 22-jarige A. M. Wendriks en de 24-jarige M. H. van de Ven, zijn in de nacht van Zaterdag op Zondag overleden, nadat zij met hun auto op de rijksweg Tilburg- Breda, even voor Tilburg, tegen een boom waren gereden. De oor zaak van het ongeval, dat om on geveer kwart over een gebeurde, is ni#t b#k#nd. Geachte Redactie, Het was me werkelijk een ge noegen 't verslag te lezen in Uw blad van de officiële opening van hel verblijf der ouden van I dagen op 1.1. Zaterdag, en naar aanleiding daarvan ben ik dan ook een kijkje gaan nemen en ik wil gaarne bekennen: het ziet er smaakvol, welverzorgd en in al le opzichten verantwoord uit. Gaarne stem ik in met 'n woord van lof aan het gemeentebestuur en de directie van gemeentewer ken, want werkelijk, hier is iets goeds en groots verricht voor de ouden van dagen, door hen zo'n mooi recreatie-verblijf vlak hij ons onvolprezen park te geven. Op dit gebied is het gemeente bestuur wel weer zeer voortva rend geweest, maar het spijt me zeer te moeten zeggen dat dit m. i. niet kan gezegd worden voor de ouden van dagen op het ter rein der huisvesting. Wel weet ik dat er ter voor ziening in de dringende behoefte bungalows zijn gebouwd achter het St. Teresiagesticht, maar ik meen ook gerust te mogen zeg gen dat deze te weinig gelegen heid bieden voor de vele vraag. Daarenboven zijn er ook bejaar den, die door tal van omstandig heden alleen staan of zonder hulp in de huishouding zijn en die zo gaarne hun laatste levens jaren in [Waalwijk, waar ze steeds gewoond en gewerkt hebben en waar ze veelal geboren zijn, zou den willen slijten en voor een ka mer of een huisje een redelijke prijs zouden kunnen en willen betalen. Maar waarheen Alleen is het eindbesluit: de gemeente uit, omdat er hier geen gelegenheid gegeven wordt. Neen, op het punt van bejaardenzorg of liever bejaarden-huisvesting, zijn wij werkelijk ten achter bij zeer veel gemeenten. Zou het actieve gemeentebestuur dit nog niet wil len toevoegen aan zijn grote lijst van noodzakelijke werken? Maar dan liefst mede vooraan, omdat ik meen dat deze aangelegenheid zeer dringend is; of kan het niet het initiatief nemen tot 'n stich ting voor dat doel of i.d. Gaarne hoop ik dat er spoedig ten deze iets zal gebeuren en ik ben er zeker van velen met mij. Waalwijker. ONZE VERVOERMIDDELEN. Wat heb ik dezer dagen de rei zigers beklaagd, die met de bus op reis moesten en in de Mr. van Coothstraat, Stationsplein, Wil- helminastr., in regen en sneeuw in de ijzige wind op de bus ston den te wachten, zonder ook maar ergens enige beschutting te kun nen vinden. Dat zijn toch geen toestanden in onze verlichte eeuw! Ja, we staan hier in de Lang straat wel^ in een goede reuk overal. Geen spoorverbinding met fatsoenlijke stations en wachtkamers, geen dragelijke wegen; wel plannen, die blijk baar niet of heel langzaam tot uitvoering komen en zo sukkelen we maar door zonder dat van ho gerhand eens doortastend wordt ingegrepen en dat voor 'n streek die zich meer en meer industria liseert, in weerwil van het feit dat haar natuurlijke groei wordt tegengehouden, door gebrek aan goede verbindingen, goede wegen en telkens terugkerende overlast van water, waardoor ontplooiing van plaats en industrie wordt ge remd. Het zal wel weer de stem van ee" roepende in de woestijn zijn 1 Met dank. Een lezer. I kelend spel „De Dochter van de Bron- irenmaker", een zonnige comedie, die de ze Franse meester, van wiens hand o.a. ook de bekende boeiende film „Manon des Sources" is, laat spelen in de blije Provence, waar de opgeschroefde men sen-problemen gemakkelijk tot hun eigen lijke kleine proporties worden terugge bracht. Marcel Pagnol heeft van dit spel geen probieem-stuK willen maken, dat is dui delijk, anders had een bekwaam schnj ver als hij het gegeven op een totaal andere manier uitgewerkt natuurlijk; hij heett enkel een spel willen schrijven, een spel van mensen echter die hem zeer na aan het hart liggen en door wier mond hij ons toch wel het een en ander heeft willen zeggen, namelijk, dat de mens goed is, dat hij zich kan vergissen na tuurlijk, dat hij kan dwalen, dat hij zich zelf pijn en zorgen kan veroorzaken, maar ook dat in hem zelf de krachten schuilen, die dit alles ongedaan kun nen maken en die het leven van pijn lijke en harde werkelijkheid kunnen ma ken tot een blij, een zorgeloos en zon nig bestaan. Da theeft hij willen zeggen, en dat heeft hij vooral will'en zeggen door de mond van Pascal Amoretti, de bronnen- maker, de nobele, eerlijke en rechtvaar dige mens, die van alle mensen ook no blesse, ook eerlijkheid en rechtvaardig heid, ook goedheid verwacht en die een weinig wezenloos door het leven gaat, wanneer hij zich in zijn verwachtingen teleurgesteld ziet, die dan vreselijk te keer gaat ten er nog niet in slaagt de goedheid in zich zelf te verbergen. Zo'n type is Pascal Amoretti en rond hem groepeerde Pagnol de andere figu ren, waarvan er ook niet één werkelijk slecht is, (wat niet wil zeggen dat ze niet met elkaar in conflict kunnen ko men) tot een blij spel, dat soms een blij spel is, dan een komedie, dan een tragi komedie, dan een klucht, waarmee we maar willen zeggen, dat we toch wel een zekere stijleenheid dn dit spel hebben ge mist; wat voor de pauze in zeker opzicht beloofde een blijspel te word'en met een ondergrond van ernst, werd na de pauze in alle opzichten 'n klucht, een grove- klucht soms, na eerst neiging te hebben vertoond te gaan in de richtnig van de tragi-komedie; het vijfde bedrijf werd voor ons een soort persiflage van wat de voorgaande beloofden. Maar het bleef een hartveroverend stuk, om zijn ongecompliceerdheid, om Zijn prettige, goede mensen, om het heer lijke elan waarmee zij het leven leefden. En dat hartveroverende mag zeker ook geschreven worden op het konto van de tonelisten uit Arnhem die onder leiding van Hans Tiemeijer, die naast regisseur ook een perfecte hoofdrolspeler was, een vertolking brachten die zich kenmerkte door een weldadig elan. Weliswaar werden met het stuk dat gespeeld werd in een voortreffelijk, handig decor hun prestaties minder naarmate het moment naderde, dat het doek zich voor goed sloot deze avond; maar toen het zich sloot hadden we geen moment spijt dat we het drie urten te voren hadden zien opgaan voor een reeks prestaties die we ons graag zullen blijven herinneren. CONTACT AVOND DR MOLLER-COLLEGE. Voor de leerlingten van de drie hoog ste klassen van het Dr Mollercollege werd Woensdagavond in de aula van de school een contactavond gehouden, die aardig en vlot was georganiseerd door de schoolclub en waaraan de leerlingen en de aanwezige docenten ongetwijfeld genoeglijke herinneringen zullen bewa ren. Er was een gezellig programma in el kaar gezet. Wat muziek werd er ge maakt, er werd natuurlijk toneelgespeeld Het Driekoningtenspel van Bomans, waarmee een drietal leerlingen deelnam aan de onlangs gehouden culturele ont moeting in den Bosch, en niet zonder succes, en dan een voortreffelijke repro ductie van het „bloedig moordverhaal van Piramus en Thisbe", eerst in de trant van Koos Speenhof (die echter niet declameerde als een aanzegger, maar zong als een bard) en dan in de trant van 'Martinus Nijhof; de befaamde paro dist Kees Stip schreef deze geestige teksten en de leerlingen van het Mol lercollege wisten er buitengewoon goed raad mee. Een leerlinge droeg verzen voor van een leerling, en voor beiden kan men ontegenzeggelijk waardering hebben en tenslotte was er het bekende spel: ,,'t Hangt aan de muur en 't tikt..." ten natuurlijk veel contact en nog meer kof fie. Het was een goede avond, waarover de rector van het college terecht zijn voldoening uitsprak. WONINGBOUWVERENIGING „BAARDWIJK". De heer H. Greve Sr., sinds de op richting in 1919 lid van de woningbouw vereniging „Baardwijk" heeft gemeend, wegens zijn hoge leeftijd, deze functie te moeten neerleggen. In de onlangs gehouden vergadering is de heer Greve, de enige nog in leven zijnde oprichter van de vereniging, door de voorzitter zeer hartelijk bedankt voor het vele goede werk dat hij steeds heeft verricht in het belang van de woning bouwvereniging. r In zijn plaats is thans benoemd, zijn zoon, de heer Johan Greve, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer E. P. van Beijnen is voor zien door de benoeming van de heer A. Horsten. - nasntes.Tiasm* ZONDAG-ARTSENDIENST. Dienst Dr. v. d. Wouw. LEZING VAN DR. SIS HEYSTER. Voor de leden van het R.K. Vrouwten gilde DrunenElshout Zal heden Vrij- dag 13 Januari in het parochiehuis te Elshout Dr. Sis Heyster een lezing hou den. Deze bekende pedagoge heeft als onderwerp: Kinderen in de contramine. Tegen betaling van f 0.75 hebben ook introducees op deze avond toegang. Aanvang 8 uur. RIKCONCOURS. De handboogschutterij Constantia heeft voor 14 en 15 Januari a.s .een Rikconcours georganiseerd, 't welk ge houden wordt in café Elshout. Voor bei de avonden zijn fraaie prijzen beschik baar. HEROPENING. Zaterdagmorgen heropende de heer H. Zeeuwen, melk- en zuivelhandel alhier, zijn nieuwe en uiterst modern ingerichte zaak in zuivelproducten en fijne vlees waren. Deze zaak die de naam heeft ge kregen van „Het Zuivelhuis" ntag te recht een grote aanwinst voor het dorp worden genoemd. Naast een hoeveelheid aan zuivelproducten is er voor de huis- Vrouw een keur van fijne vleeswaren voorradig, waaruit zij haar keus kan doen. De eigenaar had voor eten attrac tieve openingsreclame zorg gedragen, iedere bezoeker (ster) werd onthaald op koffie met gebak, terwijl iedere 25e be zoeker een aardige verrassing ontving; verder had iedereen nog kans om via een genummerde folder een mooie prijs te winnen. Vanzelfsprekend heerste er op de openingsdag een flinke drukte en bij na iedere huismoeder kwam zich per soonlijk eens op de hoogte stellen van de voor de huishouding zo noodzakelijke artikelen, die in deze zaak steeds in een grote verscheidenheid voorradig zijn. De winkel is zeer practisch ingericht, vlak achter de winkelbank waarop een snij machine is geplaatst, staat een koelcel, waarin alle waren electrisch worden ge koeld. de wanden zijn geheel betegeld, terwijl een frisse vitrine waarin een keur van vleeswaren in blik liggen uitgestald, het geheel een prachtige aanblik geeft. Een groot aantal bloemstukken die de eigenaar ontving, gaven de winkel een feestelijk aanziten. Wij wensen vanaf de ze plaats de ondernemende zakenman veel succes toe voor de toekomst. TONEEL. Door de toneelvereniging Kunst en Genoegen is in studie genomen 't prach tige blijspel in 3 bedrijven „Die brave mijnheer Pot" van de bekende toneel schrijver Jan Grasveld. De regie zal worden gevoerd door de heer P. Dui kers. Medio Februari hoopt men met dit stuk op de planken te verschijnten. STAMBOEKKEURING N.R.S. Op de op 4 Januari j.l. gehouden in spectie door de inspecteur van het Ned. Rundvee Stamboek, de heer Baltussen, werden in het werkingsgebied van de Coöp. Zuivelfabriek St. Isidorus van onze fokkers de navolgende runderen in het stamboek ingeschreven: Favorieta 82 pt., K. S. van W. v. d. Brandt; Irena 78.pt, S Marietje 78 pt., S. en Mientje 77 pt. R. van M. v. d. Brandt; Leni 2 77 pt. S. van G. Kak. CULTURELE AVOND. Op Zondag 15 Januari a.s. zal door de Culturele Vereniging Onzenoort in het klooster Mariënkroon haar vierde culturele avond worden gegevten van dit seizoen. Als spreker zal optreden de be kende journalist en schrijver Leo Rie- mens, die zal spreken over: „Wat is een Opera". Gezien de belangrijkheid van dit on derwerp staat het nu reeds bij voorbaat vast dat deze avond een groot succes zal Worden. MUZIEKAVOND, Zondag j.l. werd door de harmonie St. Cecilia aan haar donateurs en hono raire leden een muziekavond aangebodten. Aan deze avond werd welwillend mede werking verleend door de fanfare St. Ce cilia uit Ammerzoden. De avond werd1 geopend door de plaatselijke harmonie, die onder leiding van haar directeur de heer Ad. van der Heijden een viertal muzieknummers ten gehore bracht. Vervolgens trad de fanfare St. Cecilia uit Ammerzoden op he podium; dit Gel derse muziekkorps is alhier een graag geziene gast, en onder leiding van haar directeur de heer H. van Berkel, voerde dit korps eten aantal nummers onberispe lijk uit. De harmonie kan met voldoe ning op een zeer geslaagde muziekavond terugzien. j FILMAVOND. Door het Verbond voor Veilig Ver keer werd in café van Oijen een pro paganda- annex filmavond gehouden, Waarvoor de belangstelling zeer groot was. De bijeenkomst werd geopend door de burgemeester van Vlijmen de edel achtbare heer J. J. van Hout, die, na al len welkom te hebben geheten, er zijn vreugde over uitsprak, dat zovelen aan d eoproep hadden gehoor gegeven; hij zag daarin eten bewijs dat de bevolking in 't algemeen het verkeersprobleem zeer na aan het hart ligt. Op zeer duidelijke wijze zette hij ver volgens de gevaren uiteen, die de weg gebruiker dagelijks bedreigen; hij spoorde dan ook allen aan de uiterste voorzich tigheid te betrachten en de verkeersre gels nauwgezet na te leven, zulks in hei- belang van iedereen. Hij spoorde vooral de ouders aan, hun kinderen reeds vroeg tijdig met de verkeersregels op de hoogte te brengen. In gelijke woorden riehtte ei oh hiernl de directeur van het Verbond voor Vei lig Verkeer tot de aanwezigen; hij gat een overzicht van het aantal ongevallen dat in 1954 heeft plaats gehad; bij deze ongevallen waren in totaal 1500 doden te betreuren en ruim 30.000 gewonden, cijfers die volgens spr. veel te hoog zijn; als iedereen meewerkt kunnen deze be langrijk dalen. Spr. pleitte voor de oprichting van een plaatselijke afdeling, die dan voor de nodige veiligheidsmaatregelen in eigten plaats kan zorgdragen, ook beval hij ver- keersonderricht op de lagere schooli aan in meer uitgebreide zin het instellen van een jeugdverkeersbrigade, noemde spr. van groot 'belang. De avond werd verder gevuld met het vertonen van enkele flims, die de aan wezigen een duidelijk beeld gaven van de gevaren op de weg en hoe bij een nauwkeurige naleving van de voor schriften die gevarten kunnen worden verminderd, i TONEEL. ■Door de toneelvereniging Ernst en Luim zal op Zondag 15 en Maandag 16 Januari a.s. haar tweede winteruitvoe- ring worden gegeven. Voor het voetlicht zal worden ge bracht het prachtige toneelstuk in drie bedrijven: De Kerstnacht van de Ban diet ,spel van rode terreur in Hongarije, geschreven door Harry van Batenburg en opgedragen aan Kardinaal Mindzfcn- ty en alle slachtoffers van de rode ter reur. 'Gezien re reputatie van Ernst en Luim, zal het aan belangstelling zeker niet ontbreken. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der geemente Vlijmen op Vrijdag 13 Ja nuari 1956 des nam. 7 uur (precies) ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpten 1. Ingekomen stukken. I 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verlenen van mach tiging tot het opnemen van kasgelden gedurende het kalenderjaar 1956. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een 3-tal vaste geldleningen tot eten toaal bedrag van f 800.000,ter financiering van kapitaalsuitgaven. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van 'het amb tenarenreglement en de arbeidsovereen komstenverordening. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de inter communale ziektekostenregeling van 'het gemeentepersoneel. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een nieuwe regeling van de rangen en ver goedingen van het personeel van de vrij willige brandweer. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van het aan brengen van enige voorzieningen aan de openbare lagere school, alsmede het plaatsen aldaar van een rijwielberging. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhoging van een reeds verletende en tot toekenning van een nieuwe vergoeding aan een ingezetene dezer gemeente in de reiskosten van 2 zijner kinderen, die een B.L.O. en een U.L.O. school te 's-Hertogenbosch be zoeken. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van de aan schaffing van twee nieuwe luidklokken voor de gemeente-torten. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaarstelling van het nodige crediet voor het vernieuwen en verlichten van de torenuurwerken van de R.K. Kerkgebouwen in Vlijmen en Haarsteeg. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van 't raads besluit van 12 November 1954, waarbij aan A. W. van Vugt, Grote Kerk no. 8 alhier werd verkocht een perceel bouw terrein langs de St. Catharinastraat. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een 4-tal strookjes grond van Th. de Laat, Torten- straat 10; van M. van der Lee, School straat 4; van S. F. Dikmans, School straat 2 en van W. A. Coppens, Nieuw- kuijksestraat 86 alhier, ten behoeve van de aanleg van de Torten- en de School straat. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een zestal percelen land van Mevr. de Wed. R. v. d. Wiel-Dekkers c.s.; de heer J. Mom- mersteeg en Mevr. de Wed. C. Kuijs-v. d. Wiel c.s., ten behoeve van het uit breidingsplan „de Vliedberg". 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanstelling van P. A. Bertens als gemeente-arbeider in vaste dienst. UITVOERING VOLHARDING. Maandag 9 Januari speelde Volharding voor de derde maal: Als de poorten opengaan, van Jos Smits en Jac. Braun, en wederom was de zaal tjokvol. De toneelliefhebbers genoten weer van het goede spel, vooral de hoofdrollen werden zeer goed gespeeld. Ook de damesrollen werden goed vertolkt. Het was wederom te ziten dat Volharding over goede krach ten beschikt. De regisseur Martin v. En gelen werd na afloop door de voorzitter de heer B. Samuëls hartelijk toegespro ken en gedankt voor zijn grote opoffe ring, om dit stuk in zeer korte tijd in te studeren. Ook het dochtertje van de heer de Vaan werd in zijn dankwoord niet vergeten. Tevens deed hij de mededeling dat ook dit seizoen voor de donateurs een derde uitvoering zal volgen; de da tum zal nog nader worden bekend ge maakt. ROZENJACHT. Het Kruisbooggezelschap Rozenjacht gevestigd in café A. van Vugt houdt een onderlinge schietwedstrijd op de binnten- banen. De spanning is wederom groot. Na de vierde ronde is de stand als volgt: Klasse A: 1 A. v. Dungen 166 pt„ 2 A. van Vugt en J. v. Beijnen beide niet 160 pt„ 4 H. v. d. Wiel 152, 5 L. v. d. Griendt '147, 6 P. de Laat 146 punten. Klasse B: 1 J. Lammers '152' pt„ 2 G. van de Wiel 146 pt., 3 S. v. d. Wiel 144 pt„ 4 B. Vermeulen 133 pt„ 5 B. v. Ges tel 126 pt„ 6 Marie de Laat 113 pt. RIKCONCOURS. Het rikconcours dat .plaats zou vinden in café A. Vugt, uitgeschreven door de scherpschuttersvereniging Juliana, is we gens bijzondere omstandigheden verscho ven naar later te bepalen datum. SCHAKEN. De pas opgerichte schaakclub in café van dten Hout (Den Braai) neemt in le dental steeds toe. Donderdagsavonds worden reeds onderlinge wedstrijden ge speeld. Verschillende nieuwelingen wor den onder leiding van de heer A. van Engelen in deze mooie sport opgeleid. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom. GROOT BILJART- EN BARAK CONCOURS. In café Toonkunst van de heer van Buul wordt een groot biljart- en barak- concouds gehouden. 'Er is veel animo, BILJART-COMPETITIE. De Eng^lO.B,K„ 62. Het eerste 4-tal van OBK speelde te gen De Engel en wist maar een partij te winnen. Jo van Engelen was weer in prima Vorb en won van van Rooij. Van Eijck speelde Zeer goed, maar van Son won, van Engelen had geen geluk en verloor van A. v. d. Berg. Van Oord moest in van Mierlo zijn meerdere erkennen en verloor met kleine verschil. OBK 3—OBK 2, In deze plaatselijke wedstrijd werden de puntjes broederlijk gedeeld. A. v En gelen won van Jansen, J. v. Engelen won van Brok. H. Kiviets verloor van G. Kiviets, die in goede vorm was. Van Buul verloor van de Jong. KORFBAL NEVER DOWN. Zondag 15 Januari spelen voor de 2e klasse Never Down 3Deuteren. Op

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 8