KSSÏSHEUVEL WIELRENNEN DUIVENSPORT Amateurisme moet voor allen gelden HOCKEY Het Gouden (eest der arbeiders. 1° 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 JANUARI 1956 3 felle en aantrekkelijke strijd. Uno werd reeds na enkele minu ten gevaarlijk en vele toeschou wers meenden Wartenberg reeds te zien scoren, maar helaas was de afwerking te slecht om te jui chen. Taxandria zat echter niet stil en ondernam vele aanvallen, maar ook nu bleek de Loonse achterhoede het sterkste deel van de ploeg te zijn. Steeds werd de voorhoede van Uno aan het werk gezet, maar ook nu bleek weer de grote schotloosheid van deze jon ge spelers. Taxandria werd ge heel in de verdediging gedrukt, maar zoals dikwijls gebeurt, aan de andere kant kwamen de doel punten. In de 25e minuut kwam er een uitval van Taxandria, een der Uno-backs beging een over treding en uit de toegekende strafschop kwam Taxandria door een misverstand in de achterhoe de van Uno aan een doelpunt 0-1. Weer een fel aanvallend Uno, maar weer een doelpunt voor Taxandria uit een schitterend genomen corner op rechts. Uno bleef echter doorvechten en ein delijk werd succes geboekt, toen rechtshalf v. Noije uit een toege kende vrije trap wist tegen te scoren, 12. Met deze stand ging de rust in. Na de rust hetzelfde spel, maar ook nu weer te traag en te kort door Uno. Na 15 minuten spelen een fout van keeper Lichtenberg waardoor de stand 13 werd. Uno gooide nu het gehele elftal door elkaar; zo zag men enkele voorhoedespeles naar de achter hoede verhuizen, maar ook deze veranderingen brachten geen di rect succes. Na 20 minuten spe len werd door rechtsbinnen van Noiie de stand op 23 gebracht en daardoor kwam er weer wat leven in de Uno-ploeg. Taxandria gooide er echter ook een schepje op en uit een op rechts genomen corner werd de stand op 24 ge bracht. Uno bleef doorvechten, maar succes bleef uit en met deze stand kwam het einde van deze wedstrijd. VLIJMEN ZwaluwVlijmense Boys A 13 Zaterdag speelde Vlijm. Boys A Junioren een uitwedstrijd te^ gen Zwaluw in Vught. In het be gin was het een gelijk opgaande strijd en met rust was de stand nog gelijk. Na de rust werd Vlij men sterker en midvoor van de Wiel werd gevaarlijk. Hij had met zijn goed gerichte schoten driemaal succes. De Zwaluw kon eenmaal de doelman van Vlijmen passeren.zodat de leiders deze wedstrijd met 31 wonnen. De stand is na zeven wedstrijdena Is volgt: Vlijm. Boys 7 4 3 0 13 27 - - 5 BW 5 4 1 0 9 18- - 8 Den Dungen 7 3 3 1 9 19- -13 Zwaluw 9 4 1 4 9 19- -20 HMC 7 4 0 3 8 21- -16 OSC 7 3 1 3 7 18—15 RKJCV 8 3 0 5 6 19- -25 Wilhelmina 6 1 0 5 2 9- -21 Concordia 6 0 4 1 5 1 4- -26 Vlijm. Boys BEmpel 00. Het B-elfta! van de junioren speelde een thuiswedstrijd tegen Empel. Beide partijen gingen goed teeen elkaar op, maar doel punten bleven uit. Eindstond 0-0. Vlijmense ZoysRhoda. Deze belangrijke wedstrijd werd Zaterdag door de Bond af gelast. Vlijmen protesteerde hier tegen sterk, omdat er nu nog vol op spanning was. De belofte werd gegeven dat 29 Januari deze wedstrijd zal worden vastgesteld. HAARSTEEG. Ons ViosHaarsteeg 112. Koploper Ons Vios heeft het bezoekende Haarsteeg een ver pletterende nederlaag toe weten te brengen. Het veldwerk in aan merking genomen, moet gecon stateerd worden dat de nederlaag wpl erg geflatteerd is; de grote score die de thuisclub heeft we ten te bereiken, moet in z'n ge heel worden toegeschreven aan 't falen van de invaller-doelman van Haarsteeg, die vele houdba re ballen liet glippen. Toch zag het er in het begin van deze ontmoeting niet naar uit dat de thuisclub zo royaal zou zegevieren. Haarsteeg, die het windvoordeel had, startte goed en het Ons Vios-doel kwam al direct in gevaar. In de derde minuut kon Haarsteeg reeds jui chen, want uit een vrije trap even buiten het strafschopgebied wist linkshalf Nico Boelen z'n club de leiding te geven. Energiek werd verder gestreden, maar doelpun ten bleven uit. De gastheren daarentegen deden het heel wat beter en bij een uitval van de voorhoede van Ons Vios, greep de doelman van Haarsteeg mis en was de stand weer gelijk. Nog tweemaal herhaalde zich Jietzelfde geval en even zovele malen was het raak, zodat met de stand 31 werd gedraaid. Na de hervatting was het slechts Ons Vios wat de klok sloeg; gesteund door de vrij ster ke wind, volgde de ene aanval op de andere. Met de regelmaat van de klok voerde de Tilburgse voor hoede de stand op. De midvoor van Haarsteeg Jan van Beurden slaagde er nog in een doelpunt te maken, maar met Ons Vios in de aanval kwam het einde van deze voor Haarsteeg zo teleurstellen de wedstrijd. KAATSHEUVEL. Dames DESMiddelburg 10 DES 2-Forward 4 04 Heren MOP—DES 1—1 Forward 8DES 2 23 DES 3—Forward 4 1—0 Jeugd: TilburgDES afgelast. De eerste hockey-Zondag van het nieuwe jaar is voor DES tot volle tevredenheid verlopen. De dames wisten met één doelpunt van de linksbuiten twee nuttige punten te veroveren op Middel burg. Dames 2 viel uit de toon en zorgde voor de enige neder laag van deze dag. Bij de heren was er volop spanning. Twee belangrijke wed strijden stonden op het program ma en de eerste er van was van Heren 1 tegen kampioenscandi- daat MOP. Om half drie begin aan de Vughterweg deze wed strijd, waarin de Bossenaren di rect na de opening wilden laten zien dat zij niet van plan waren wéér een punt aan DES te ver spelen, want zij duwden er direct flink op. Maar men gaf bij DES niet thuis. Nadat de eerste aan vallen wat geluwd waren, kwam DES ook tot aanvallen en het was al gauw raak. De rechtsbui ten brak door en to^p de uitge lopen keeper hem aanviel, schoof hij de bal naar de midvoor, die voor een leeg doel staande, geen fout maakte, 01. Nu vond M0P het welletjes en begon opnieuw met een feeks aanvallen, die de Dessers handenvol wérk bezorg den, maar men hield stand. Ten slotte kwam MOP diep in de tweede helft aan de gelijkmaker met een helemaal niet brand schoon doelpunt, 11. Na de thee, toen men het er in het Bossche kamp intussen wel over eens was dat die Dessers zich niet zo gauw gewonnen ga ven, begon men het nog maar eens dunnetjes over te doen en opende men een offensief dat 't een aard had, maar hoe drukker het in en voor de DES-cirkel werd ,hoe safer en rustiger de achterhoede ging spelen. Echt gevaarlijke momenten deden zich maar enkele malen voor. Kort gezegd: er was geen doorkomen aan. Tussendoor kwam DES ook nog wel eens voor het Bossche doel, maar succes bracht dit niet meer op. Het einde kwam met DES in de aanval. DES 2 bevestigde aan de Goir- leseweg tegen Forward 3 zijn candidatuur door met 32 te winnen met goals van linksbui ten en links- en rechtsbinnen. Tot 5 minuten voor tijd hadden .de Oranjemannen een 3-0 voor sprong, waarna Forward in een paar minuten twee doelpunten scoorde. DES 3 deed het thuis tegen Forward 4 ook goed, uitslag 1-0. VLIJMEN. Wielerclub „De Zwaluw". Het bestuur van de wielerclub De Zwaluw kwam in vergadering bijeen. Plannen werden gemaakt om op 4 Maart een wielerwed strijd te houden in Haarsteeg tusen twee wielerclubs. Verder -werd de zomertraining druk be sproken, het houden van de clubkampioenschappen enz. en er werd besloten voor de best ge klasseerde amateur en nieuwe ling een beker disponibel te stel len voor het seizoen 1956. VLIJMEN. Postduivenver. „De Zwaluw". Zaterdag 21 en Zondag 22 Ja nuari zal de bekende keurmees ter Tules Gouvarts uit Geel (Bel gië) de duiven komen keuren en koppelen in café De Braai. Dit gebeurt vanaf Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondagimddag 2 uur. De Kuyter acht zich tekort gedaan en onrechtvaardig behandeld. Alleen Scholte heeft zijn woord gehouden V V Mannenkoor „Semper Vivens" gaf iutvoering op Rosagaerde. In de mooie eetzaal van Rosa gaerde is Woensdag 11 Januari 1.1. een zanguitvoering gegeven door bet Mannenkoor „Semper Vivens". San welke uitvoering tevens werd medegewerkt door het klein orkest van de harmo nie Apollo. Het is misschien slechts wei nigen bekend, dat onder de be woners van de huisjes van Rosa gaerde sinds enige tiid een vere niging in het leven geroepen is, die zich tot doel stelt, door we kelijkse bijeenkomsten een hech tere band onder elkaar te yor- men eiLTenmaal in de week van een gezellig samenzijn te genie ten. Er is echter één avond in de maand, waarop iets bijzonders te beleven valt, dan wordt n.l. nu eens een film vertoond, dan is er weer een avond, die met gooche len gevuld wordt. Kortom, er wordt zoveel mogelijk naar ge streefd de mensen een gezellige en gezonde ontspanning te be zorgen. Reeds enige tijd geleden was door het bestuur van genoemde vereniging onder voorzitterschap van de zeer actieve heer Germing contact opgenomen met het be stuur van het Mannenkoor „Sem per Vivens", of dit niet een uit voering zou willen verzorgen op zulk een avond. Met graagte werd deze uitnodiging aanvaard, maar „Semper Vivens" wilde voor dit mooie doel meer doen en beij verde zich ook het klein orkest van harmonie Apollo hiervoor te interesseren en spontaan zegde dit direct zijn medewerking toe, meer speciaal nog om afwisse ling in de avond te brengen. Ën zo is dan Woensdag 11 Jan. j.l. deze uitvoering gegeven en het is een daverend succes ge worden. De bewoners van Rosa gaerde hebben genoten van een programma, waarin èn „Semper Vivens" èn het klein orkest van Apollo zich met al hun kunnen hebben gegeven. „Semper Vivens", dat de avond opende, zong achtereenvolgens zeven nummers, waarvan vooral vermelding verdienen „Avond lied" van Otto de Vaal en „Ge bet" van C. M. von Weber. Het hoogtepunt was echter wel een „Ave Maria" voor vierstemmig mannenkoor, gecomponeerd door de alom in den lande bekende ,/Vlarsenkoning". de heer P. Bis- selink, zelf bewoner van Rosa gaerde. Op verzoek van de direc teur, de heer Joop van der Lin den, dirigeerde de heer Bisselink zelf dit „Ave Maria", w^elk ver zoek door de bewoners van Ro sagaerde met een daverend en langdurig applaus werd begroet. Dat „Semper Vivens" zich niet onbetuigd liet, laat zich begrij pen, en dat dit nummer met nog meer zorg en overgave werd ge zongen, bewees 't applaus, waar aan schier geen einde kwam. Hiermede was de pauze aan gebroken, waaronder een kopje thee werd geserveerd. Het klein orkest van Apollo „Ik ben niet tegen het amateurisme. Maar dan bedoel ik een amateurisme dat 100 pereent is ten voor allen geldt. Dat houdt dan in dat amateurs geen lessen en seances mogen geven tegen betaling. Niemand zal dat mogen doen. Maar ik vindt het onbillijk dat ik alleen ge schorst wordt voor een overtreding van de reglementen waaraan ook anderen zich hebb'en schuldig gemaakt. Dat is meten met twee maten, waarvan ik het slachtoffer ben geworden. Aldus Kees de 'Ruyter in een gesprek dat wij met hem hadden en waarin hij lucht gaf aan vele grieven. Kees acht zich te kort gedaan, onrechtvaardig be handeld door de bond, en in de steek gelaten om niet te zeggen verraden door enkele van zijn collega's, die, zegt hij, zich niet aan een gemaakte afspraak heb'bten gtehoudten. De Ruyter is voor een jaar geschorst, men weet het, omdat hij een demonstra tiepartij gespeeld heeft op een biljart van 2 bij 1 waarvoor geen toestem ming van de bond gevraagd en verkre gen was, nadat 'hem reeds eerder voor een overeenkomstig geval een waar schuwing was gezonden. Zijn toelich ting en verdediging, waarin hij o.m. aan voerde dat de partij in besloten kring was gespeeld, werden niet als afdoende geaccepteerd. Deze kwestie van het geven van se ances, nauw samenhangend met 't pro bleem van de tegemoetkoming welke de deelnemers aan de Nederlandse kampi oenschappen ontvangen, houdt de ge moederen in de biljarterswereld al ge ruime tijd bezig. De spelers betogen dat zij met die tegemoetkoming niet uitko men. In het begin van het vorig jaar hebben dertien hoofdklassers hierover vergaderd en een commissie van drie benoemd, bestaande uit de Ruyter. Tee- gelaar ten Van Oosterhout, die hun wen sen en verlangens voor een commissie van gedelegeerden van de bond heeft verdedigd. De verlangens hielden een verhoging van de tegemoetkoming bij kampioenschappen van f 8,50 tot f 15 per dag, en de vrijheid om, onder de auspiciën van de bond, demonstraties te mogen geven voor aangesloten zowel als niet aangesloten verenigingen. Deze ver enigingen zouden dan telkens 'n bepaal de som in de bondskas moeten storten, terwijl de spelers een matig bedrag extra zouden mogen vragen teneinde op die wijze enigermate het verlies op te van gen, dat zij door deelneming aan kam pioenschappen aan loonderving lijden. „Na de bespreking", zegt de Ruyter, „hadden we allen de indruk dat wij iets bereikt hadden. Maar enkele weken la ter kregen we bericht, dat ons verzoek was afgewezen. Ik heb toean getracht te bereiken dat de spelers nog eens bijeen zouden komen, hetgeten echter niet ge schied is. Wel drongen sommigen er bij mij op aan de lijn strak te houden. Er is toen een tweede brief aan de bond ge zonden. in September j.l. In die brief werd gezwegen over een verhoging van de tegemoetkoming, op grond van de bezwaren welke 't bonds- bestuur daartegen had, doch wel is nog maals gepleit voor vrijheid voor het ge ven van seances, met het verzoek om zo spoedig mogelijk antwoord. Dit ant woord is nog steeds niet ontvangen. In- tussten zijn verschillende hoofdklassers doorgegaan met bet spelen van demon stratiepartijen, zonder toestemming van de bond. U moet vooral niet denken dat ik dat alleen ben geweest. Toen viel het besluit van mijn schorsing. Kort voor de kampioenschappen 47/2 te Zwolle zijn sommige spelers te Rot terdam bijeen geweest en zij kwamen overeten dat zij na Zwolle aan geen enkel kampioenschap meer zouden deelnemen, tot de straftijd van De Ruyter om was.' Ik rekende er vast op dat zij zich aani die afspraak zouden houden, en dit te meer omdat de betrokkenen vroeger, dus vóór de schorsing, al besloten hadden, dat, ingeval een hunner voor het gevten van een seance zonder toestemming, ge schorst zou worden, de anderen zich met hem solidair zouden verklaren. Dit is nu niet gebeurd, zeide de Ruyter bitter, al leen Scholte heeft Zijn woord gestand gedaan". Dat hij te Zwolle meedeed is overigens op mijn aandrang gebeurd. Ik wist dat er in Zwolle grote kosten wa ren gemaakt en ik wilde onder geen voorwaarde de organisatoren duperen. Toten ik hem sprak, heb ik dan ook ge zegd: „Scholten, jij moet meedoen, dat kampioenschap mag niet in het honderd lopen In de steek igfelaten. De Ruyter verklaarde verder dat hij in het verleden de reglementen altijd met de grootste stiptheid heeft nageleefd. Hij meent dat de bond niet behoort te ver geten dat hij tal van wedstrijden ten bate van sanatoria en andere liefdadige in stellingen heeft gespeeld, dikwijls tot eigten financiële schade. „Ik heb meer dan 100 seances belangeloos voor de NIWIN gegeven, en dit heeft me vaak geld gekost", aldus de Ruyter. „Het ge beurde dat in een zaal waar zo'n NI- WIN-wedstrijd gespeeld zou worden, door het slechte weer of door andere omstandigheden geen bezoekers iaanwe- zig waren. Dan kon de organisatie soms de reiskosten niet betalen. Maar dat ac cepteerde ik dan voor het goede doel. Het is voor mij de vraag of alle ande ren datzelfde standpunt hebben ingeno men. Maar de biljartsport heeft mij een hoop geld gekost." De Waalwijkse matador zal gebruik maken van zijn recht tot beroep bij de bondsvergadering tegten zijn schorsing. Hij erkent dat hij straf verdiend heeft, maar hij houdt staande dat anderen eveneens gezondigd hebben en ook te gen betaling seances gegeven hebben, en dat, uit dit oogpunt bezien, zijn schor sing moreel aanvechtbaar is. Maar mis- chien het hoogst zit hem de gedachte dat collega^s hem in de steek hebben gela ten. „Als biljarten een sport is die men voor zijn plezier moet beoefenen, dan kan dat alleen in onderlinge vriend schap. En dat is, na wat er gebeurd is. voor mij bijna onmogelijk", besloot De Ruyter, „zelfs al zou mijn straf worden ingetrokken". HEL 40 ZONDAG 22 JANUARI GROOTSE VIERING. In een serie artikelen gaven wij, ont leend aan de notulen, vanaf de oprich ting van de R.K. Volksbond, een over- zich van het ontstaan en de ontwikke ling van de R.K. Arbeiders-organisatie, die nu, onder de naam van Katholieke Arbeiders Beweging, op Zondag a.s. 22 Januari, haar gouden jubileum gaat vie ren. Wij ontvingen van dit feest een goed verzorgde feestgids, waarin burgemees ter Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, de oud- adviseur Pastoor F. J. de Klijn, de te genwoordige adviseur Kapelaan L. van Oo rten de momentele voorzitter, wet houder Beerens, een woord van waar dering en gelukwens schrijven. Burgemeester v. d. Heijden schrijft o.m.: „Zonder overdrijving kan men stellen, dat de arbeidersbeweging sedert het begin der 20ste eeuw eten ommekeer heeft teweeg gebracht in de inrichting van staat en maatschappij. In steeds toe nemende mate werden de vakverenigin gen door de overheid betrokken bij de voorbereiding: en uitvoering van maat regelen op het terrein van sociale wet geving en andere voorzieningen, waar bij de belangen van de arbeiders in het geding zijn. Het is de grote Verdienste van de ju bilerende afdeling Kaatsheuvel, dat zij zich haar taak in dit opzicht ten volle bewust aan dit alles heeft meege werkt. Zij kan met recht trots zijn op haar werk in de afgelopen 50 jaren. Dank zij haar activiteit bezit onze plaats een gezonde arbeidersstand, overtuigd van de betekenis in de huidige maat schappelijke verhoudingen, hetgeen niet weinig bijdraagt tot de zozeer gewenste arbeidsvrede in een industriële gemeen te." Pastoor de Klijn, die zoveel jaren met grote ambitie en tact het geestelijk advi seurschap van de vereniging waarnam, haalt in zijn schrijven de Encycliek „Re- rum Novarum" van paus Leo XIII aan en gaat dan verder: „Bij ons gouden Ju bileum herdenken wij het feit, dat ook in Kaatsheuvel mannen zijn opgestaan, die gehoor gegeven hebben aan de. ba- zuinstoot uit Rome: Arbeiders verenigt u! In korte tijd had Kaatsheuvel een prachtafdeling. Vele stoere jonge man nen hebben er hun schouders onder ge zet, hun beste krachten gegeven. We noemen geen namen, maar twee pioniers leven nog steeds voort in de volksmond: Kapelaan van Heeswijk en de heer C. Roest'enberg, die onder het devies: God wil het, de grote stoot hebben gegeven voor een vrijere loonvorming en betere arbeidsvoorwaarden. Kapelaan van Oort feliciteert de feestvierende K.A.B., doch gaat voort met een opwekking aan de leden van nu en de toekomst: Viert met gepaste fier heid en vreugde feest, maar vergeet niet, dat er voor U overblijft het werk, in deze 50 jaren opgebouwd, te voltooien. Dat onze maatschappij een christelijke maatschappij wordt hangt niet af van onze bisschopp'en en priesters, maar van U, die midden in het arbeidsleven staat. Moge het geloof in God en de liefde tot de naaste, die in Christus, onze oud ste Broeder en mede-arbeider gefundeerd is, U allen de kracht, de wijsheid en volharding geven, opdat de vruchten der aarde, door samenwerking gewon nen, allen zonder uitzondering ten goe de mogen komten. Voorzitter Beerens brengt in zijn bij drage dank op de eerste plaats aan God, die Zijn Zegen zichtbaar aan de orga nisatie gegeven heeft, die van een ten ger plantje uitgroeide tot een machtige boom; aan de mannen, die de moed op brachten om in een, millieu van sociale ongerechtigheden, de organisatie te stichten; die is uitgegroeid tot een vol waardige stand in de gehele gemeten- schap. Onze mannen, aldus de voorzit ter, namen zitting in alle mogelijke or ganen en spreken mee en dragen de ver antwoording voor het welzijn van de gehele gemeenschap. Ook hij noemt in zijn dankwoord de beide pioniers van Heeswijk en Roestenberg, doch verbindt daaraan Pastoor de Klijn, die bijna een kwarteeuw de alles bezielende adviseur van de K.A.B. wps met hare onderafde lingen. En hij besluitEn nu gaan we in dankbare stemming feest vieren. Moge het eten feest worden de K.A.B. waardig, moge het ook zijn een oprechte uiting van dank en waardering aan allen, die de K.A.B. steunden en een stimulans voor onze 1000 georganiseerden om in de toekomst als volwaardige leden, hun medewerking te geven aan de vervol making van onze K.A.B., tot welzijn van onze arbeidersgezinnen. De feestviering wordt ingezet met het houden van een Avondwake in de pa rochiekerk St. Jan op Zaterdagavond 7 uur, waaronder de Zeereerw. pater Fi- dentius het woord zal voeren. Zondag 22 Januari om 9 uur gezongten solemne le Hoogmis ter intentie van de K.A.B., waaronder algemene H. Communie der leden. Van 122 uur recipieert het bestuur in de R.K. Gildenbond. Om half acht volgt de Grote Herden kingsbijeenkomst, in de grote Gilden bondszaal, waarop de Zeereerw. Bonds- adviseur Rector Bekkers de feestrede zal uitspreken. De zangvereniging Bel Canto zal deze bijeenkomst muzikaal omlijsten. K.A.B.-REVUE K(om) A(mmel) B(innen). Na de meer officiële plechtigheden bij het vijftig-jarig bestaan van de K.A.B. op Zaterdag 'en Zondag, gaat Maandag avond voor de eerste keer het doek open voor de Jubileum-Revue: „Kom Ammel Binnen!" Het is. voor ons allen geen onbekende die dit kijkspel van drie uren ter wereld heeft gebracht. Piet Borsten, de man van de jaarlijks terugkerende Kaatsheu- velse Revue, heeft ook hier zijn pen op geslepen, waarmee we eigenlijk maar willen zeggen, dat 'het al bij, voorbaat een succes zal wordten. Onder de bekwame leiding van de heer J. v. d. Hoven heeft de K.A.B.-To- neelgroep „Kunst na Kracht" dit lijvig stuk Revue-werk tot leven gebracht, zo dat er iedereen met volle teugen van zal kunnen genieten. De afdeling van de Jonge Boerinnen verzorgt in de Revue het showwerk, wat hun is bijgebracht door mej. Jo van Rooy en mej. in 't Groen. Uit de aard der zaak is dit een specifieke K.A.B.-Revue die het wel en wee uitbeeldt van vijftig jaren werk liedenvereniging. Wij zien achtereenvol gens, de echte goeie ouwe tijd van de omroeper en nachtwaker; het leven aan de werkstoel in de tijd van de gedwon gen winkelnering; de oprichting van de Volksbond door Kap. van Heeswijk; de tijd van de Paasmikken en Rabatzegels; de naamsverandering in Gildenbond; Roestenberg-herdenking, Mobilisatietijd '14'18; Kruisverbond; de geitenvereni ging; Quadragesimo Anno en Rerum Novarum; de Zegekar van Pastoor de Klijn; Werkverschaffing; de Duitse tijd, om zo bet gouden jubileum te bereiken! Zoals u ziet diverse facetten gegrepen uit de oude dikke folianten van het K. A. B.-archief. dankbare facetten voor de schrijver, waarop hij zijn fantasie kon laten uitkuren. En dat hij dit gedaan heeft zult U merken, wanneer U op Maandag, Dinsdag, Woensdag of Don derdag toeschouwer zult zijn van Kom Ammel Binnen! Kunst na kracht met zijn leider J. v. d. Hoven, voor wie geen tijd te kost baar is geweest om het vijftig-jarig be staan van de K.A.B. met deze Revue-op te luisteren, verdienen dat gij allen zon der uitzondering deze Jubileum-Revue van de K.A.B. met Uw bezoek gaat ver eren. Wij kunnten U vast garanderen, dat gij er geen spijt van zult hebben. Het Kaatsheuvels Revue Orkest -r- de vraag van iedereen momenteel zal ook deze revue weer accompagneren. Dat dit in goede handen is, behoeven we niet meer te vermelden. De decor- gordijnen worden geleverd door de fa. Beijnen uit Amsterdam, terwijl de show- costuums betrokken zijn van het Kaats heuvels Revue-gezelschap. Th. Wijn gaard en Zn. uit Tilburg, zijn de waar- borg voor grime en kapwerk. Maandagavond gaan de poortten van de Gildenbond dus wijd open en zal U tegenklinken: „Kom Ammel Binnen!" DE VREDESDUIF. De Vredesduif, de postduivenvereni ging gevestigd in Euphonia, hield vorig week haar jaarvergadering, waarop de kampioenschappen van 1955 weden be kend gemaakt en uitgereikt. Het waren, voor Vitesse 1955: 1 J. van Heeswijk, 2 M. Vesters en 3 A. v. d. Hoven; Mid den-fond: 1 J. van Heeswijk, 2 W. Aus- sems en 3 Jac. Vloemans; Fond; 1 D. Mateijsen, 2 en 3 G. v. d. Linden. Jonge duiven: ,1, 2 en 3 J. Muizelaar. De beker voor de vluchten Corbeil, Orleans, Chateauroux Limoges, werd door de 3e maal, thans definitief, ge wonden door Jos 'Schrauwers. De beker geschonken door de heer H. van Dun voor de Orleans-vluCht werd door R. Timmers verdiend; de ex tra prijs voor Jonge duiven Orleans door J. Muizelaar. De eerste generaal hokkainpioen was J. Muizelaar en de lste generaal kampioen D. Mateijsen. Zondag hield de vereniging een on derlinge tentoonstelling in de bovenzaal van Euphonia, waarop 150 prima vo gels waren ingezonden. De heren H. Corsmut 'en J. van Geloven uit Tilburg traden als keurmeesters op en hielden na afloop van de tentoonstelling met de leden een leerzame bespreking over de ingezonden vogels. De uitslag der keu ring was: Oude Doffers: 1 Jos Schrau wers, en 3 H. van Nieuwstadt, 4 Jan Vloemans. 5 en 6 Jan Vesters, 7 en 8 J. v d. Hoven. Oude Duiven: 1 J. van Heeswijk, 2 Jac. Vloemans, 3 en 8 Jan v. d. Linden, 4 Jan1 Vesters, 5 Er. v. d. Lindten, 6 H. v. Nieuwstadt. 7 G. v. d. Linden, 9 H. van Nieuwstadt. Jonge doffers: 1 en 3 J. van Heeswijk, 2 Jac. Vloemans, 4 M. Ververs, 5 J. v. d. Linden. Jonge duiven: 1 en 3 Jac. Vloemans, 2 Fr. v. d. Linden, 4 J. Muizelaar. Late jongen: 1 en 2 J. van Heeswijk, 3: Jos Schrauwers, 4 Jac. Vloemans. Beste doffer: Jos Schrauwers en beste duif J. van Heeswijk. GESLAAGD. De heer P. Vloemans Jzn. slaagde op 13 en '14 December voor het praktijk- examen Boekhouden van de Ned. Asso ciatie voor praktijkexamens. R.K. JEUGDRAAD. Tot onze spijt kunnen wij geten ver slag geven van de op Vrijdag j.l. gehou den vergadering door de R.K. Jeugdraad in onze gemeente uitgeschreven en waar op Dr. A. J. M. Smulders uit Bergeik j een zeer interessant betoog over ver schillende problemen uit het huwelijlks- leven behandeld heeft. Wij ontvingen voor deze vergadering noch als particu lier, nodh als verslaggever een convoca tie. Om de belangrijkheid van de op deze avond 'behandelde stof, zullen we tradhten in ons volgend nummer nog een resumé te geven, te meer belangrijk, daar nog een tweede avond volgt op het einde van deze maand. DE K.P.V. GAAT JUBILEREN. Een 75-jarig; jubileum blijft een ex ceptie. De K.P.V. gaat echter een ex ceptie vieren. De K. P. V. gaat op Zondag 5 Februari de d'ag herdenken, dat de eerste Kaatsheuvelse Postduiven- organisatie de postduivensport in geor ganiseerde vereniging ging beoefen'en. Waren het eertijds nog verschillende verenigingen, die ieder afzonderlijk hun vluchten hielden, uiteindelijk is uit deze kleinere verenigingen de grote K.P.V. voortgekomen, die nu in de postduiven sport een vereniging is, die zich meten kan met de beste van het land. De K. P. V. heeft een naam. 'Er zijn jaren ge weest, dat de recette alleen voor de T. B. C. een unicum in den lande waren. Met bijna 200 leden staat de K.P.V. re latief nog. mede bovenaan aan de lijst van de 'postduivenorganisaties in ons Land. Het 75-jarig bestaan zal herdacht wor den met een receptie op Zondag 5 Fe bruari in het clubhuis „De Sportwe reld" waarop een feestvergadering volgt voor de leden met hunne dames. AGENDA. Maandag 8 uur nam. repetitie 'Har monie Apollo. Dinsdag 8 uur nam. Jaarvergadering R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Dinsdag 7 uur nam. Gemeenteraads vergadering. Woensdag 8 uur nam. repetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensda g 8 uur nam. Apollo Thea ter: De vrc iuw die gelyncht moest wor den. Toegang 14 jaar. Donderd ag 7.45 uur nam. repetitie Dameskoor Bel Canto. Donderd ag 8,30 uur nam. repetitie Ge- mengd Koe >r Bel Canto. K.A.J. B iEDRIJFSDIENST V.K.A.J. Door h et gemeentebestuur werd aan 'de Dienst Jeugd in de Bedrijven een subsidie /erstrelkt óm de diverse activi teiten te bevorderen. Voor een verant woorde besteding van deze subsidie is contact gezocht met de verschillende in stanties in Kaatsheuvel, die zich met de vorming van de arbeidende jeugd bezig houden. Er werd een werkgroep ge vormd, waarin naast de leiders van de K.A.J. uit Kaatsheuvel, Berndijk en Loonopzand, de aalmoezenier, Kapelaan van Oort, de directeur van de Levens school en de leidster van de Mater Ama- bilisschool, deel uit maken. Volgens het advies van deze werk groep zou het meest noodzakelijke werk op het terrein van ontspanning liggen. Daarom werd besloten: a. tot een ontspanningsavond voor alle jeugdige arbeiders en arbeidsers, b. een dans- cursus voor de oudere jeugd, c. een filmcursus voor de gehele jeugd. Voor de danscursus werd contact op genomen met de katholieke bond van dansleraren, met de bedoeling half Fe bruari met een cursus te starten. Voor de filmcursus, iets voor de jongere jeugd van zeer grote betekenis, is mten in over leg getreden met het katholieke film centrum voor de jeugd wat betreft de samenstelling en het verzorgen van een programma aangepast aan de groep jeugdigen. De bedrijfsdienst startte met haar pro gramma óp Zaterdag 14 Januari met een ontspanningsavond in de grote zaal vn de Gildenbond. De dienstleider, de heer C. Laurijsen heette allen welkom, speciaal het Caba retgezelschap de Brabantse Zonnekan- ters o.l.v. Peter Haans uit Geldrop. Hij zette verder uiteen de opzet van de avonden met de verschillende activitei ten, waarna „de Zonnekanters" met hun programma aanvingen, geheel aangepast aan het jonge volk, dat met grote be langstelling het prachtprogramma ge volgd heeft. Solo- en koorzang, komi sche schetsen en guitaarmuziek, wisselde in 'bonte variatie af. Vooral de 'heer Re- né Claassen had als tenor-solist in Granada" uit de opera Behème zeer veel succes. Na een non-stop-programma van niet minder dan 14 nummers, volgde een korte pauze met direct daarna de op voering van de komische operette Fa- roekia naar tekst van de heren Peter Haans en G. Jansen en muziek van Fr. Lehar en andere componisten van lich te muziek. Special de vele bektend'e operettewijsjes vielen bij het jeugdig ge hoor bijzonder in de smaak. 'Rente Claas sen en Mien van Laarhoven, doch ook het goed! samenzingende koor, werden bij herhaling, hartelijk beapplaudiseerd. Na afloop van de avond' mocht de heer Laurijsen welverdiend het gezel schap dank brengen voor het goed sa mengestelde programma, dat voor het voetlicht gebracht was en aller voldoe- nnig weggedragten had. Hij riep „De Zonnekanters" een tot weerzien met een nieuw programma toe. Het duo Jopie en Ted met hun guitaar mocht van een onbekende enthousiast nog een bloem- hulde ontvangen. De K.A.J. bedrijfsdienst mag terugzien op een zeer goed geslaagde start van het programma'!

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3