Waalwijkse en Langstraatse Courant VEEL STAAT ER WEER IN WAALWIJK TE GEBEUREN. D E, MAANDAG 30 JANUARI 1956 79e JAARGANG No. 8 Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2082. OPGERICHT 1878 BIJ DE 18e VERJAARDAG VAN H.K.H. PRINSES BEATRIX. r:: WmwWÊËmÊk deze kapitale werken in dit jaar goeddeels voltooid zullen wor den. Naar de huidige ramingsj- cijfers zal een investering van 1.720.000.nodig zijn. Met het oog op de voortduren de groei der gemeente naar alle zijden en ook in verband met de uitvoering van diverse openbare werken moesten vele grondaan kopen plaats vinden. In 1955 werd door de raad grond aange kocht tot een gezamenlijke op pervlakte van 110.52.93 hectaren. Ook dit jaar zullen deze grond aankopen voortgezet dienen te worden, omdat de stedebouw- kundige ontwikkeling b.v. het partieel uitbreidingsplan Baardt- wi.jk, dat uitvoering zal moeten krijgen dat nu eenmaal vergt. Havenplannen. DE KROONPRINSES. U zcegne God Hij stelle U tot een zeqen (Nadruk verboden)' Het vervolg van de Nieuwjaarsrede van Burgemeester Teyssen. GEZONDHEIDSZORG- De bouw van het gezondheids centrum aan het Vredesplein zal binnen enkele maanden voltooid zijn. Het stijlvolle gebouw bete kent een grote aanwinst voor het Vredesplein, dat steeds méér ook het werkelijke karakter van een plein gaat krijgen, waartoe de keurige bestrating ongetwijfeld bijdraagt, terwijl de bouw van een nieuwe nijverheidsschool, die meerdere etages zal hebben en de aangevangen uitbreiding van de R.K. huishoud- en industrie school daaraan ongetwijfeld ook een betekenend relief zullen ge ven. Dit gezondheidscentrum moet worden gezien als een instituut van onberekenbaar belang voor de uitoefening van een veelzij dige gezondheidszorg, die hier in eens het meest voortreffelijke niveau krijgt. De Gemeentelijke Gezondheids dienst, die ook in het nieuwe gebouw zal worden gehuisvest, verrichtte in het afgelopen jaar zowel preventief als repressief als adviserend werk. De schoolartsendienst, die in districtsverband wordt uitgeoe fend, werd in 1955 uitgebreid met een schooltandartsendienst. JEUGDZORG EN JEUGDONTSPANNING'. De jeugd, die, zoals ik bii het overzicht van de leef tij dsonbouw der bevolking reeds stipuleerde, in onze gemeente, gelukkig, in massa aanwezig is, behoort er voor behoed te worden tot een vale massajeugd te worden. De gemeentelijke overheid heeft hier ongetwijfeld secundaire taken, daarbij de primaire taken latend aan de ouders en de diverse jeugdorganisaies. Een voorname taak voor de gemeentelijke overheid ligt op het gebied der ontspanning van de jeugd. In dat licht gesteld, zijn de genomen besluiten met betrek king tot de stichting van een sportpark wel van cardinale draagwijdte en het verheugt mij dan ook U te kunnen mededelen dat Gedeputeerde Staten thans reeds door U verleende credieten tot een bedrag van 221.570. hebben goedgekeurd, waardoor met de uitvoering kan worden aangevangen, terwijl met betrek king tot de overige credieten nog overleg ik zou willen zeggen: 't gebruikelijke overleg gaan de is. De aanleg van een sportpark in Besoijen heeft thans de volle aandacht, omdat de daar aanwe zige terreinen, welke voor voet balsport gebezigd worden, nodig zijn voor de standsuitbreiding en de behoefte aan sportterreinen zowel zowel voor het Dr. Moller- coliege als voor het Willem van Oranie-College ook bijzonder groot is. Het zwembad Hoefsven bleek in het afgelopen jaar ook voor de jeugd wel zeer attractief en een' bij uitstek geschikte gele genheid voor recreatie op grote schei cil Dit door zijn outillage en om geving zo unieke zwembad trok in de voorbije zomermaanden bijna 150.000 bezoekers. Er wer dén 2074 abonnementen voor permanent bezoek afgegeven; de overige bezoekers waren in het 1 bezit van dag- of couponkaarten. Het terras en de gazons trok- i ken ook nog 3487 bezoekers-met zwemmers, die door het kopen van een terraskaart toegang kregen. Niet minder dan 81.072 rijwie len werden in de stalling be waakt. Plannen zijn gereed om hier een recreatie-oord voor jong en oud te scheppen, doch zeer in het bijzonder de jeugd zal er de nodige attractiviteiten vinden. Deze plannen zijn voor 'n deel in uitvoering en deze zomer zal daar reeds volop ontspannings- mogelijkheid geboden worden. In het verhand van deze op merkingen over jeugdzorg en jeugdontspanning past de mede deling, dat Gedeputeerde Staten goedkeuring hebben verleend aan het verleende crediet voor de aanleg in de gemeente van nog twee kinderspeeltuinen. Voor een kinderspeeltuin in de St. Antoniusparochie werd reeds eerder een crediet toegestaan en goedgekeurd; deze eerste speel tuin zal in het voorjaar in ge bruik kunnen worden genomen. De beide andere speeltuinen zul len ook weldra worden tot stand gebracht en dan is van gemeen tewege een prachtig werk ver richt om de aandacht en de be langstelling van het kind op het spel te richten en het te bescher men tegen baldadigheid en cri minaliteit. t HET CULTURELE LEVEN. Met elkentelijkheid mag wor den gezegd, dat, dank zij 'n veel zijdige belangstelling, het cultu rele leven in zijn diverse uitingen ter plaatse sterk opbloeit. In de loop van 1955 werd be sloten een gemeentelijke cultu rele raad in het leven te roepen, welke thans volledig is samen gesteld en waarvan burgemees ter en wethouders mij het voor zitterschap hebben opgedragen. Binnen enkele weken zal deze culturele raad zijn werkzaamhe den kunnen aanvangen. Zonder op de adviezen, sug gesties en studies van deze cul turele raad ook maar enigszins te willen vooruitlopen, mag ik wel zeggen, dat het vraagpunt van de 'totstandkoming van een volksmuziekschool in onze ge meente steeds actueler wordt en de culturele raad zich vanzelf sprekend met de aspecten daar van omstandig zal hebben bezig te houden. Het gemeenschapshuis te Baard wijk, dat een moderne accomo- datie bezit en binnen enkele da gen zal geopend worden, biedt nieuwe en goede kansen aan het culturele leven in dit deel de?1 gemeente. Vanuit cultureel oogpunt be zien is het zeker ook van bete- keuis, dat het stedelijk museum van Amsterdam besloten heeft een aantal schilderstukken van de Waalwijkse kunstschilder Ja cobus van Dijck (1817—1896) aan de gemeente Waalwijk in langdurig bruikleen af te staan om er een plaats aan te geven in ons stadhuis. Deze schilder werd in 1817 te Waalwijk geboren, studeerde aan meerdere acade mies en behaaldie zelfs de Prix de Rome. Hij koos voor zijn stuk ken bij voorkeur een historisch gegeven. De voortbrengselen van zijn penseel, die weldra hier aan dé wanden van enige vertrekken zullen prijken, zijn zonder uit" zondering uitbeeldingen van his torische feiten. Sprekend over het hoofdstuk openbare werken wees de burge meester op de omvangrijke wer ken inzake technische verbete ring der riolering en het bouwen van een rioolgemaal en een wa terzuiveringsinstallatie. Deze werken vorderen gestaag. Weldra zal ook kunnen worden aangevangen met het leggen van de persleiding naar de Bergse Maas. Het laat zich aanzien, dat HET PLANNEN-PAKKET 1956. Als ik nu het plannen-pakket 195b voor U open, aan Komen de voigenae projecien daaruit te voorscnijn, waarin] aan ae volg orde, waarin ik ze noem, geen enkele betekenis mag gehecht worden. Verdere stedebouwkundige uit leg van de gemeente, voorname lijk in het kader van het partiëel uitbreidingsplan baaruwijK. Bouw van een aantal scholen, waarover ik reeds uitvoerig ge" sproken heb. Aanleg van het sportpark. Aanleg van het recreatie-oord. Uitvoering van de eerste phase (zuidelijk gedeelte) van de ha venplannen. Bouw van een kantoor ten be hoeve van de rijksbelastingdienst en van het Gewestelijk Arbeids bureau, waaromtrent U zeer bin nenkort voorstellen zullen berei ken. Verbouwing van de panden Raadhuisplein nrs. 4 en 5 tot po litiebureau. Bevordering van de bouw van een bejaardentehuis door mede werking te verlenen aan de voor bereiding der bouwplannen. Bouw van een zo groot moge lijk aantal woningen. Bevordering van de vestiging van nieuwe industrieën. Voortzetting van de grondaan kopen. Dan besloot de burgemeester zijn uitvoerige en wel gedocu menteerde nieuwjaarsrede met het vertrouwen uit te spreken op Gods bijstand en de onderlinge samenwerking in de gemeente. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO HEI ZUIDEN Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties specified tarief. TELEGR.-ADRES „ECHO" DE VROUWE)) VAN ONS KONINGSHUIS. tend toegevend aan de volksinvloed, de triomf latend aan dezelfde Thorbecke, maar door alles heen zich vast verbon den wetend met zijn volk en soms zelfs impulsief handelend door zijn gehecht heid aan dat volk. Hij wordt een tra gische figuur als de een na de ander zijn drie zonen 'en vrouw hem ontval len en hij alleen komt te staan. Dan lijkt het einde van het Huis van Oranje na bij. DE REGENTES. Foto M. C. Meijboom In 1813 werd Nederland een Koninkrijk en door vorsten uit het Huis van Oranje als koningen geregeerd. Maar met Willem III stierf de laat ste koning, en nu wordt al langer dan een halve eeuw de plaats op de troon ingenomen door een vrouw. Deze traditie zal worden voortgezet door Prinses Beatrix, die op 31 Ja nuari haar 18e verjaardag viert en meerderjarig wordt, Lid van de Raad van State, en dus zich gaat voor bereiden op haar taak als Neerlands toekomstige Koningin. in zijn stervensjaar nog met groots ge e trits van Nederlandse konin gen biedt een merkwaardig, boeiend schouwspel. Daar is Willem I, „Vader Willem", met e'en doorzettingsvermogen soms grenzende aan hoofdigheid, levend op de scheidslijn tussen twee werelden. Technisch, economisch, is hij vooruit strevend, politiek conservatief, voor stander van het autocratisch koning schap. Dat is de tragiek van zijn leven geweest: daardoor is hij als een teleur gesteld man gestorven op het gebied van handel en nijverheid miskend door de behoudzuchtigen, op het gebied der staatkunde bestreden door de vooruit- strevend'en. Toch getuigt heel zijn leven van een hoge plichtsopvatting, een daad werkelijke liefde tot zijn land, die hem baar 10 millioen gulden deed schenken ter consolidatie van 's lands ontredder de financiën! Na hem komt Willem II, de uitermate populaire held van Waterloo, vóór al les militair; vooral ook door zijn Russi sche echtgenote sterk in zijn opvatting van het autocratisch koningschap. Maar ook hij geeft deze persoonlijke idealen, en zelfs op verrassende wijze, prijs, als de revolutiegolf van 1848 hem over tuigt van de onweerhoudbaarheid der nieuwe staatkundige denkbeelden. On der zijn regering kan Thorbecke het con stitutionele koningschap voorbereiden. En tenslotte de militante, indrukwek kende figuur van Willem III, ook nog worstelend in het verleden, schoorvoe- n een nieuwe toonaard klinkt ;het Oranjelied bij het optreden van Emma van Waldeck - Pyrmont. Een hoog plichtsbesef moet haar geleid hebben toen zij, het 21-jarige meisje, in het hu welijk trad met de toen 62-jarige ko- nign. En dat plichtsbesef had zij nodig toen haar na het overlijden van haar ge- maal de zware taak ten deel viel ons land te regeren als Reglentes, in naam van haar minderjarige dochter Wilhel- mina. Maar met haar komt ook de keer, want zij aanvaardt ten volle en welbe wust de consequenties van het consti tutionele koningschap. Wie zal zeggen hoe ver haar voorbeeld van invloed is geweest op de wijze, waarop later Ko ningin Wilbelmina deze lijn zou door trekken? Koningin Emma, eens het vreemde Duitse prinsesje, werd een na tionale figuur, een geliefde figuur, en nog leeft de herinnering aan haar voort in een der meest nobele humanitaire on dernemingen, de bestrijding; van de t.b.c. in de Emmabloem! Op 18-jarige leeftijd komt dan een jonge Koningin aan de regering. Al spoedig staat zij voor grote en moei lijke beslissingen. Tijdens de Boeren oorlog verdient zij de erenaam van „de enige Man op de troon in Europa als zij door de Britse blokkade heen de oude Paul Kruqer laat ophalen door een ba rer oorlogsbodems. Dan komt de Eerste wereldoorlog en ook toen toonde zij zich beslist en kordaat, ten volle respecterend de grenzen van haar bevoegdheden, maar ook binnen die grenzen het uiter ste gevend. Moeilijke na-oorlogse jaren, misken ning, vijandigheid tegenover haar Huis. Dan, na' een korte periode van nieuwe waardering en aanhankelijkheid, de zwaarste slag de gang in de balling schap, slechts nog van verre afstand in staat haar volk moed in te spreken. 5 Hier ook weer diezelfde merkwaar- i dige twee-zijdigheid. Enerzijds een staan i op haar prerogatieven, anderzijds het vermogen zichzelf volkomen weg te cij feren, het ontroerendst bewezen in haar terugtreden en plaats maken voor haar koninklijke docher. Toen heeft het Ne derlandse volk, tijdens de ontroerende hulde op de Dam, geprobeerd' aan zijn Koningin veel goed te maken. Maar het staat nog diep in de schuld bij deze waarlijk koninklijke vrouw, die haar re gering begon met de woordlen van haar vader„Oranje kan nooit, nee nooit genoeg voor Nederland doen...! MOEDER EN DOCHTER. W at Koningin Wilhelmina té veel moest missen, viel Koningin Juliana in overvloed ten deel, de warme, diepe menselijke genegenheid van haar onder danen Weer schaart heel Nederland, ongeacht godsdienstige of politieke over tuiging, zich rondom de troon, beseffend dat deze het bindend elemtent vormt in onze door zovele schotjes en schuttingen l ingedeelde samenleving. Haar moeder heeft haar reeds jong in contact gebracht met haar volk en zij studeerde als een „doodgewone" studen te in Leiden, reed met de tram naar huis. En deze koningin heeft zich Willen doen kennen aan haar volk, telkens weer wanneer zij sprak en openhartig, maar indringend, dat volk confronteerde met de problemen die haar verontrustten en ook 'dat volk verontrusten moesten. Bij de vrouwen uit ons Koningshuis treft ons dan ook een diepe religieuze zin. Koningin Emma openbaarde die in haar leven. Koningin Vdilhelmina sprak dapper haar geloofsbelijdenis uit bij het standbeeld van Gaspard de Coligny, in het hartje van Parijs. Koningin Juliana heeft telkens weer als haar overtuiging uitgesproken, dat „God lief te hebben boven alles en de naaste als zichzelf alléén de oplossing kan brengen voor alle vraagstukken die de wereld verdelen en doen lijden. De diepe ernst, geheel vrij van iedere pose, waarmee deze ko ninklijke vrouwen voor haar geloof uit kwamen, snoerde zelfs de spotters de mond. i n nu wordt Prinses Beatrix 18 jaar. 'Op die leeftijd aanvaardde haar grootmoeder de regering. Zij heeft een zonnige jeugd gehad, zij heeft de vrij heid genoten, zoals noch Emma, noch Wilhelmina, noch Juliana die ooit ge kend hebben. Maar thans, meer dan ooit, zal de Plicht op haar afkomen, de plicht -van een constitutionele vorstin, die ze straks zal moeten zijn. En ons Nederlandse volk is door Koningin Ju liana verwënd'. Het wil niet slechts een koningin, die het kan eerbiedigen, 'het wil de kans krijgen persoonlijke sympa thie, genegenheid, liefde naar haar te doen uitstralen. Men zal Prinses Beatrix gadeslaan, wachtend op de kans, die zeker voor haar komen zal. De kans om de Mens Beatrix te leren kennen. Dat zij haar taak als vorstin zal vervullen, daar voor staan de historie en het heden van haar, die haar voorging'en, Nederland borg. Maar wil zij die taak vervullen en er gelukkig bij zijn, dan moet zij zich gedragen weten door de diepe sympathie van het Nederlandse volk. Eerbied en achting worden haar geboden als 'Kroon prinses thans, als 'Koningin straks, maar daar ver bovenuit gaat de persoonlijke genegenheid, die haar Koninklijke Moe der zich op zo geheel eigen wijze heeft weten te verwerven. Als Prinses Beatrix in het spoor van haar Moeder treedt en zich laat leiden door de principes die het levten van Ko ningin Juliana beheersen, dan zal haar de liefde van een volk tegen'klinken uit de zegenbede Nadat de burgemeester aan de hand van cijfers de ontwikkeling van de gemeente Licht- en Water bedrijven had uiteengezet, kwam hij te spreken over de havenplan nen. Deze plannen, zei hij, zijn tech nisch verder ontwikkeld en zijn daarna aan een diepgaande be schouwing onderworpen in een uit gebreide kring van hierbij direct of indirect betrokken instanties. Naar aanleiding daarvan is een uitvoerig rapport uitgebracht, hetwelk tot. conclusie heeft, dat uitgezonderd enkele detailpunten alle instan ties zich kunnen verenigen met de opzet enz. van de plannen, die als goede en acceptabele plannen zijn getypeerd. Het verheugd; mij in hoge mate U te kunnen mededelen, dat van Rijkswege ter dekking van de kos ten van voorbereiding welke voorbereiding tot in details nog zeer veel arbeid vergt een subsidie is beschikbaar gesteld, gelijk aan de werkelijke kosten der voorbereiding tot een maximum van ƒ75.000. In Uw vergadering van 6 Decem ber j.l. werd besloten om in de aan vrage tot herziening van de alge mene uitkering uit het gemeente fonds voor 1956 te betrekken de uit voering van de eerste phase (Zui delijk gedeelte) van de havenplan nen, waarvan de kosten twee mil lioen gulden zullen bedragen. Op dit ogenblik worden hierover op „hoog niveau" besprekingen ge voerd. Mocht het zo zijn, dat deze be sprekingen de nodige resultaten met betrekking tot de verkrijging der financiën voor de uitvoering van bedoelde eerste phase opleve ren, dan zullen U zeer spoedig voorstellen bereiken om de beslui ten te nemen, welke nodig zijn om dit grote werk te kunnen aanvatten. DE WATERSTAATKUNDIGE TOESTAND. De oplossing van het eeuwenoude probleem van de wateroverlast in de Langstraat, maakte ook in 1955 geen enkele vordering. Aan de afsluitingen van het Oude Maasje en de Donge, waardoor de streek van het water zou zijn ver lost, wordt schijnbaar niet gedacht vóóraleer de inpoldering van de Biesbosch heeft plaats gevonden en dit betekent, dat bedoelde afsluitin gen dan ook niet anders kunnen be schouwd worden dan als voorzie ningen, welke eerst in de meer ver wijderde toekomst te verwachten zijn. Ik verloorloof mij op te merken, dat allen, die in deze streek over heidsgezag uitoefenen dan wel op invloedrijke posten gesteld zijn, er wel op bedacht mogen zijn, dat wij er ons voor hebben te hoeden niet verstrikt te geraken in! een Delta complex, hetwelk tot gevolg zou hebben, dat de oplossing van het streek-prr bleem zou worden gehuld in de nevelen van de verre toe komst. DE WATERVRIJMAKING VAN DE BUITENPOLDERS. Reeds enige tijd geleden werden door U de nodige besluiten geno men om de financiële mogelijkhe den te creëren in verband met de watervrijmaking van de buitenpol ders van Waalwijk en Baardwijk- Deze watervrijmaking is voor de ontwikkeling van de gemeente Waalwijk van de allergrootste be tekenis en daarom zéér urgent. Het gedeelte, dat is gelegen tussen de huidige Winterdijk en de nieuw aan te leggen provinciale weg, is be- stemd voor een uitbreiding van het Noordelijk deel der gemeente. Een ontwerp-uitbreidingsplan voor be doeld gedeelte zal U weldra worden voorgelegd. In dat gedeelte zullen b.v. worden gebouwd de nieuwe R.K. Meisjes-u.l.o.-school en de nieuwe kleuterschool voor Waal wijk-centrum, terwijl ook terreinen gereserveerd zijn voor de bouw van een nieuw R.K. Ziekenhuis, de bouw van een nieuwe Nuts' u.l.o.- school en de bouw van een nieuwe openbare lagere school. Deze watervrij making van de bui tenpolders een gebied, dat slechts de appendix van een uitgestrekt boezemgebied vormt zal naar 't oordeel van de meest bevoegde des kundigen niet van invloed zijn op de hoogte van de waterstanden en deze hoogte nauwelijks met één centimeter beïnvloeden. B. en \V. hebben aan de Kroon verzocht aan de gemeente Waalwijk concessie te verlenen voor het op hogen van de Zuidelijke dijk van 't Zuiderkanaal ten behoeve van de watervr ij making van de buitenpol ders van Waalwijk en Baardwijk. De voorbereiding bij de Rijkswa terstaat is thans zo ver gevorderd, dat de in genoemde wet voorge schreven procedure kan aanvangen. Deze procedure komt hierop neer, dat Gedeputeerde Staten over het aan de Kroon gerichte verzoek wor den gehoord, doch dit college moet tevoren het verzoek met alle stuk ken ter inzage leggen. Binnen en kele dagen is de publicatie van deze ter-inzage-ligging te verwachten. DE WEG VERBINDINGEN. De gemeente Waalwijk en de ge hele streek zien verlangend uit naar betere wegverbindingen. Wat de nieuwe provinciale weg betreft, kan met voldoening worden vastgesteld, dat het traject Drunen- Drongelens Kanaal in aanleg is, terwijl aanstonds daarna de uitvoe ring van het traject Drongelens KanalWaalwijkse haven zal wor den ter hand genomen. Zeer spoedig zal van gemeente wege worden aangevangen met het in gereedheid brengen van de op en afritten te Baardwijk en de daar mede verband houdende reconstruc tie van het Vooreinde; voor al deze werken zijn door U credieten ver leend. De totstandkoming van een weg verbinding Tilburg Waalwijk Gorinchem is van cardinaal belang voor de verkeersontwikkeling in de driehoek Breda Tilburg Go rinchem, doch evenzeer voor de ontsluiting van Waalwijk en de Langstraat. Het provinciaal bestuur van Noord-Brabant is sterk voor stander van deze geprojecteerde wegverbinding en geeft daardoor krachtige steun aan de plannen. De brug over de Merwede te Gorin chem zal binnen enkele jaren ge reed zijn, terwijl in de ruilverkave- lingspiannen voor het Land van Altena het tracé voor de hier be doelde wegverbinding is opgeno men. Dan zullen ook de feitelij ke omstandigheden met nadruk in het belang van deze wegver binding spreken. 21 ZUSTERS REDDEN 104 KINDE REN UIT EEN BRAND. Honderd 'en vier kinderen zijn door 21 zusters in veiligheid gebracht tijdiens een brand, die plotseling was uitgebroken in het hoofdgebouw van het weeshuis te Buffalo in de V.S. De Moeder Overste, die het eerst het onheil ontdekte, liep een verwonding aan een oog op met het in veiligheid brengen va nde kinderen, die zich in een wanhopige situatie be vonden. De schade aan het weeshuis beloopt ca. 800.000 dollar. EEN UNICUM. Moeder van twee bisschoppen, vijf priesters, drie zusters en een broeder overleden, Te Bellecasse in Canada is eten Requiem-Mis opgedragen voor mevrouw Arthur Roy, die moeder was van twee bisschoppen, vijf priesters, drie zusters en een broeder. Zij overleed op 90-ja- rige leeftijd Twee kinderen, de bis schoppen, waren beiden reeds eerder overleden. Het betrof hier mgr. Anto- nius Roy O.F.M., eerste Ordinarius van Edmonton en Egidius Roy O.F.M., voormalig apostolisch prefect van Ka- goshima in Japan. Twee andere kinde ren van mevr. Roy t.w. pater Pamphili- us Roy van het aartsdiocees van Que bec en de broeder Leopold Roy O.F.M. stierven evene'ens reeds vóó hun moeder.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 1