SÏÏSHEUVH B ER ND IJ K aanketnend bediende HOCKEY flinke nette jongen Ëuphonia herdacht zijn 80-jarig jubileum. H. J. G. M. PETERS Grotestraat 128a ingevoerd Vertegenwoordiger Grazige Weiden een nette Typiste. Welke schilder H. ST ASSAR ZWARE BIGGEN hele Zolenpers, 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JANUARI 1956 7 WINTERSPELEN PLECHTIG GEOPEND Or. Smulders sprak opnieuw over moeilijke problemen. /- AFWEZIG RUIME KAMER enkele kamers behangen en enige bijkomende verf- werken uitvoeren BRIL BEKENDMAKING. DE GEDEPUTEERDE STATEN VAN NOORD-BRABANT, ook niet handende Het is voor SSC 2 geen slecht resultaat, temeer daar met twee invallers moest worden uitgeko men Jongens, blijf zo voetballen en ge zult zeer zeker nog over- winnigen behalen. Het 3e elftal deed het wat be ier en behaalde op een versterkt PTT 2 een 21 overwinning; het is een kleine nederlaag voor PTT, maar SSC verdiende volko men'de twee punten. Jeugd A, dat zowat alleen was achtergebleven (daar alles mee naar Breda was) ging op bezoek bij Berkdijk en kwam naar huis met lege hi uitslag was 33. CAPELLE. H. N. C. Over de resultaten van de j.l. Zaterdag gespeelde wedstrijden kunrien we alleszins tevreden zijn. Het le elftal, dat een be- j zoek bracht aan ONI in 's Gra venmoer, kwam met een 31 [overwinning thuis. i j-jNC 2, dat met enkele invallers moest aantreden tegen Zwaluwse Hoys 2, wist deze wedstrijd toch in een overwinning om te zetten en handhaafde het ongeslagen record. Het werd 2--ls welkei stand reeds met de rust was be-| reikt. Uit de 11 gespeelde wed strijden werd de volle winst be haald en het kampioenschap is in zicht. HNC 4 maakte een vergeefse reis naar Loonopzand, daar de jongens van Uno Animo met op gekomen waren. HNC 5 deelde ou eigen terrein de punten met Baardwijk, uit slag 22. VLIJMEN. Vliimense BoysRhoda 21. Zondag werd te Vlijmen de be langrijke wedstrijd gespeeld Vhj- mensse BoysRhoda. Er was een record-aantal toeschouwers van bei de zijden toen de scheidsrechter om half 3 de aanvoerders bijeen floot. Rhoda won de toss en Vlijmen trap te af. De Boys waren direct in de aanval en midvoor v. Heivoort kreeg reeds spoedig een kans, maar zijn schot was te zacht. Rhoda probeer de met forse trappen het spel te verplaatsen, maar ook de Boys verdediging was op haar post. Hard Werd aan beide zijden gewerkt, doch de Boys zaten het meest voor het Rhoda-doel, maar het juiste schot ontbrak, en in laatste instan tie bracht de doelman redding. Rhoda kwam na een kwartier in de aanval, maar verder dan enkele corners brachten zij het niet. De Boys namen het spei weer over en de bal kwam bij de vrijstaande r.- buiten v. Esdonk, die op het doel afstormde en keurig inschoot; 10. Rhoda zag 't gevaar in en probeer de de Boys te overrompelen, doch de Boys-verdediging werd steeds beter. Bij een onverwachte aanval van Rhoda zwenkte de rechtsbuiten naar binnen en gaf met een on houdbaar schot de Boys-doelman t nakijken; 1—1. Vlijmen nam vanaf de aftrap de bal mee voor het doel, maar het goede schot van Maas werd corner gewerkt; doch deze werd achter ge plaatst. Met de Boys in de aanval kwam de rust. De tweede helft gaf weer dezelf- strijd te zien met de Boys het meest in de aanval, doch de weinige aanvallen van Rhoda bleven ge vaarlijk, maar de Vlijmense doel man was in prima vorm en bracht telkens redding. Vooral de corners van Rhoda waren gevaarlijk. De Boys deden er nog een schepje op ]en waren voor het Rhoda-doel niet meer weg te slaan. Een mooie aan val volgde: de linksbinnen zette de bal keurig voor het doel, mid voor v. Heivoort werkte zich vrij en met een keihard schot gaf hij Vlij men wederom de leiding; 21. Rhoda werd door haar vele sup porters aangemoedigd om te trach ten in deze st^nd nog verandering te brengen, maar de Boys namen 't spel weer over, oefenden een zware druk uit op de verdediging van Rho da, die alle zeilen bij moest zetten om doelpunten te voorkomen, en met de Boys in de aanval kwam 't einde met 21 in het voordeel van Vlijmen. Rhoda kreeg haar eerste nederlaag en de Boys hielden haar ongeslagen record op eigen terrein. Wilhelmina 3—Vlijm. Boys 2 4—3 In het begin had Wilhelmina reeds spoedig met 20 de leiding. Toen werden de Boys sterker en brachten het tot een voorsprong van 32. Wilhelmina kwam echter terug en met nog twee doelpunten werd het tenslotte toch nog een overwinning voor Wilhelmina met 43. Een ge lijk spel zou de verhouding beter hebben weergegeven. HAARSTEEG. NeveïoHaarsteeg 100. Een in topvorm spelende thuis-ï club heeft liet bezoekende Haar steeg een zeer zware nederlaag toegebracht. Het rammelde dit maal geducht in de gelederen van de zebra's, vooral de defen sie liet de ene steek na de ande" re vallen en de zeer vlugge voor- waartsen van Nevelo maakten van al die misverstanden dank baar gebruik; tienmaal kon doel man Kuis niets anders doen dan de bal uit het net halen. De nieuwe opstelling, die de elftalcommissie voor deze ont moeting probeerde, bleek een fa tale mislukikng te zijn; de gast heren daarentegen beschikten over een uitstekend elftal, geen enkele zwakke plek viel er deze iniddaa te ontdekken. Nu moet gezegd worden dat het hun door het falen van het gehele Haar- steegse elftal wel vrij gemakke lijk werd gemaakt. Omdat de achterhoede slecht was, konden de voorhoedespelers van Nevelo telkens tot voor doelman Kuis doordringen, wiens ingrijpen dan tevergeefs bleek. De wedstrijd was nog maar amper drie minuten oud, toen de rechtsbuiten van Nevelo de bal, die hij in z'n bezit kreeg, ineens inknalde en zijn club daarmede de leiding bezorgde. De daarop volgende periode gaf een aanval lend Haarsteeg te zien; enkele corners die werden geforceerd, leverden geen resultaat op. Ne velo hervond haar evenwicht en bij de eerste de beste aanval was het weer raak, zonder dat Haar steeg er noemenswaardig aan te pas kwam, werd de stand voor het verstrijken van de eerste helft opgevoerd tot 60. Na de thee kwamen de gasten weer met de oude opstelling in het veld en aanvankelijk leek het er op dat de partijen meer aan elkaar gewaagd waren. Zowel Neveio als Haarsteeg wisten af en toe gevaarlijk door te dringen. De thuisclub had al spoedig suc ces; uit een corner werd doel man Kuis voor de zevende maal kansloos gepasseerd. In de daar opvolgende 20 minuten wist dc thuisclub de stand nog op te voeren tot 100. Doordat de gastheren het toen wel geloof den, kwamen de zebra's wel va ker in het offensief, maar slaag den er niet in de eer te redden. CORRESPONDENTIE. Een muziekliefhebber van Har monie St. Jan, hie op 't ogenblik nog lid is te Berkdijk. Waar Uw naam aan de redac tie niet bekend is, kan Uw stuk niet worden opgenomen. Overi gens zou het toch wel enige grondige wijzigingen moeten on dergaan. Red. WAALWIJK. Dames 2e klasse A. Waalwijk 1Tempo 5 0. Deze overwinning heeft Waal wijk weer een stap dichter bij 't kampioenschap gebracht. Wan neer ze hun laatste wedstrijd te gen hun rivaal Push 1 uit Breda winnen, zijn zij kampioen en promoveren dan hoogstwaar- ichijnlijk automatisch naar de promotieklasse. Het was een goede wedstrijd; er werd vlot gespeeld, en het viel op dat beide ploegen, maar voor al Waalwijk, zo stickvast waren. Reeds direct na het beginsig- naal nam Waalwijk het heft in handen en heeft dit gedurende de gehele verdere wedstrijd niet meer losgelaten. Ze zette het doel van Tempo flink onder druk cn het was Mej. Timmermans die i jeds na 5 minuten de stand op 10 bracht. Tempo kwam even opzetten, doch hun ballen stuit ten steeds op de uitstekende ach terhoede van Waalwijk. Waalwijk vond 10 niet ge noeg en het was weer Mej. Tim mermans, die een voorzet van Mej. Vissers benutte, 20. Het spel golfde een kwartier lang heen en weer, maar Waal- wijks. midvoor Mej. Timmermans zorgde er voor dat Waalwijk de rust in ging met een 3voor sprong. Na de rust wilde Tempo ook eens laten zien, dat ze niet voor niets in de 2e klas stond, doch 't geluk was niet met hen en al hun aanvallen werden door de Waai- wijkse achterhoede tot staan ge bracht. Mej. v. d. Heijden, Waal wij ks rechtsbuiten, sprak haar spijt uit over twee gemiste kan sen, kreeg even daarna de bal op haar stick, dreef hem naar de slagcirkel en schoot in, 40. Tempo wilde de eer redden en zette alles op alles om een doel punt te scoren. Het was echter 'vVaalwijk en natuurlijk weer Mej. Timmermans, die 't laatste doelpunt in deze wedstrijd maak te, 50. Zo bleef het tot 't einde en Waalwijk kan weer op een goed gespeelde wedstrijd en een mooie overwinning terugzien. In een wijde vuurschaal, op 't hordes van het ijs-stadion van Cortina d'Ampezzo, brandt de Olympische vlam ontstoken door Guido Caroli, de Italiaanse schaatskampioen, die als laatste schakel in een levende keten van sportfiguren vanaf het Capitool in Rome de brandede fakkel naar haar eindpunt bracht. Dag en nacht, tot Zondag 5 Februari, zal dit Olympisch vuur zijn schijn sels werpen, ten teken dat de Zevende Olympische Winterspe len worden gehouden. Donder dagmiddag, even na kwart over twaalf, verrichte Guido Caroli zijn symbolische daad tijdens een indrukwekkende plechtigheid, waarmee de spelen werden geo pend. Op de 500 meter plaatste Ge rard Maarse zich als beste Ne derlander op de 22ste plaats met een tijd van 43.1 sec., terwijl hij samen met Kees Broekman de 4e en 5e plaats deelde op de 5000 m. met de fraaie tijd van 8.00.2. Dat de eerste avond belangstelling gewekt had, mochten we Vrijdagavond constateren, toen Dr. Smulders uit Berg- eijk op uitnodiging van de Katholieke jeugdraad uit Kaatsheuvel zijn tweede voordracht in het Apollo Theater hield, volgens de toegezonden circulaire om te spreken over de stoornissen en moeilijk heden, die de jonge mtensen speciaal in hun opgroei ontmoeten en ook over eni ge belangrijke problemen over verloving en huwelijk het woord te voeren. De heer M. van Nieuwstad riep de preker voor een volle Zaal een welkom oe en Dokter Smulders talmde niet, ïaar zat al direct midden in de beant- voording der vele schriftelijke vragen, lie op de eerste voordracht waren in- jekomen. Hij vond het prettig, dat er :o spontaan ten openhartig op zijn woor- jJen was gereageerd. De onderwerpen in Ideze vragenbe- antwoording behandeld lenen zich in hoofdzaak niet voor een kranten-artikel. De aanwezigen zullen dat zeker wel wil len beamen. Doch behandeld op een wij ze, zoals deze ervaren huisarts, tevens paedagoog in merg ten been, daarenboven katholiek niet in preutsheid, doch in wa re levensbeschouwing en opvatting, de zaken onomwonden onder de loupe neemt en onverbloemd in volle werke lijkheid uitschildert, is een genot om te beluisteren. Tien kanselpreken, kunnen niet die openbaring aan de luisteraars geven, die dit glashelder betoog van een man, die de kwesties tot in hun diepste bijzonderheden kent, in zijn dagelijkse praktijk beleeft, en er een studie van gemaakt heeft, die een beheersing van de stof tot de zijne gemaakt heeft, tot resultaat moet hebben gehad. 't Is geen stof voor een krantenartikel. We moeten volstaan met ons te be palen tot algemeenheden. Hoe mooi schilderde hij in zijn wel sprekendheid de ontwikkeling der liefde tussen de jongten en het meisje en hoe duidelijk bracht hij in woorden hoe deze liefde moet leiden, zonder de kuisheid te schaden, tot een verbondenheid in het huwelijk gezien en beleefd als twee ge lijkwaardige partners, in katholieke geest. En als hij dan in de behandeling van de problemen van het huwelijk zich in zijn betoog aanpast aan wat Paus Pius XII in (zijn toespraak tot de katholieke vroedvrouwen van Italië in de audiëntie aan hen verleend tijdens het vroedvrou wencongres in 1949 gezegd heeft, be treffende de gezinsvorming in het beeld van onze moderne tijd met zijn eigen tijdse problemen, dan geeft hij zijn hoor ders een inzicht in deze kwesties, zoals zij dat nog nooit gehad! hebben. Kapelaan Verbeijen mocht de spreker na zijn drie-urenlang betoog met recht namens allen danken. Er zijn geen ver kouden mensen hier in de zaal, aldus ka pelaan Verheijen in zijn dankwoord, want ik heb niet één hoest gehoord. Uwe weergave van uw eigen persoonlijke me ning heeft ons allen aangegrepen, voor al omdat ze zo volkomen juist het ka tholieke standpunt weergeeft. GEVRAAGD voor winkel en magazijn Woninginrichting M. C. SMIT en Zn. Aan de Markt, Kaatsheuvel Met een grandioos concert herdacht het Koninklijk Muziekgezelschap Ëupho nia Zaterdagavond zijn 80-parig jubi leum. -Onder de aanwezigen in de stem- Inig versierde concertzaal troffen wij 'a.m. aan de heren Geestelijken van de jparochie St. Jan, Pater v. d. ijssel van •het Missiehuis, burgemeester Mr. v. d. Heijden met zijn echtgenote, de besturen van de harmonie St. Jan en de zangver eniging Bel Canto en meerdere belang stellenden. Om goed acht uur opende kapelmees ter H. Gowi het concert met de concert- mars van Alford „The Thin Red Line De heer W. van Nieuwstadt nam dan het woord. Hij begon met de geschiede nis van het gezelschap vanaf het ogen blik der oprichting in October 1956 en bracht dank aan de mannen, die toen het initiatief tot oprichting genomen hebben. Dan liet hij vervolgens deze oprichters en de presidenten en directeuren, die de leiding van het gezelschap gedurende de 80 jaren gehad hebben, de revue passe ren. Als hij dan komt aan de periode die nu beleefd wordt, moet hij even aan halen, dat in het tegenwoordig bestuur vier mannen zitting hebben, die reeds vele jaren het gezelschap met ere die nen. Het zijn de heer C. Vloemans, die 38 jaren, P. van Gastel, «die 33 jaren, M. Swagenmakers, die 31 jaren en J. Kemmeren, die reeds 28 jaren een be stuursfunctie bekleden. Spreker noemt de gebeurtenis, die Ëu phonia heden beleeft een mijlpaal, niet alleen voor de muzikanten, maar ook éi voor allen, die dit feest hier meemaken. Hij mag constateren, dat de harmonie kerngezond is en met haar tijd meegaat. Een bewijs hiervan moge zijn, dat het corps thans 42 werkende leden telt met een drumband van 25 leden. Hij blijft dan even stil staan met wat de werkende leden met opoffering van tijd en moeite van het gezelschap doen, doch ook wat een harmonie voor de gemeenschap is. Ten aanzien van de jeugd, aldus de heer van Nieuwstadt, vervult zij een op voedende taak: uit cultureel oogpunt is zij van groot belang en zet luister bij aan alle feestelijke gelegenheden. Bij elke gebeurtenis van enige betekenis staat Ëuphonia op haar plaats. Hij wijdt een enkel woord aan de jonge drumband. De drumband is een eis van de, tijd gewor den. En eerst in 1954 opgericht, wist hij reeds op meerdere eerste prijzen beslag te leggen. Spreker voelt zich echter ook verplicht even het licht te doen schijnen op de fi- nantiële bladzijde van een harmonie. De kosten van instandhouding zijn zeer hoog. Een groot aantal begunstigers is noodzakelijk, terwijl daarnaast eten goed bezoek aan de concerten een niet te missen morele steun betekent. Hij dankt dan allen, die op deze wij ze hun medewerking bieden of in het instrumenten fonds geboden hebben. Spe ciaal aan de belangstellenden van deze avond bracht hij hartelijke dank. Meer bijzonder wil hij dat doen aan de gemeente voor de jaarlijkse subsidie, die de harmonie mag ontvangten. Tot zijn groot genoegen wil hij hier mededelen, dat het in de bedoeling van het gemeentebestuur is de subsidie te verhogen. Hij dankt de burgemeester daarvoor en zegt het op grote prijs te stellen van deze financióle en morele steun van de gemeente te mogen genie ten. Tot slot releveert hij even de voor naamste gebeurtenissen uit de 80 jaren. In 1893 werd tot aankoop van een ca fé ten concertzaal overgegaan. In 1907 werd in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam in de afdeling Uitmuntendheid -toen de hoogste af deling de eerste prijs behaald en als beloning daarvoor werd in 1908 hee praedikaat „Koninklijk" aan het gezel schap verleend. In 1926 werd het 50- jarig bestaan in combinatie met de har- .nonie „Apollo" in een groot internatio naal festival herdacht onder de naam van G.I.M.K. In 1932 werd een nieuw café-restau rant gebouwd. In 1951 werd een volledig stel nieuwe instrumenten aangeschaft. In 1952 werden drie gouden jubilaris- oen gehuldigd, n.l. de heren C. Vloe mans, J. Muizelaar en C. van Heijst. In 1954 werd eten goed) geslaagd drie daags solistenconcours gegeven, en de drumband opgericht. Dit jaar hoopt ons corps, aldus de president deel te nemen aan het fede ratief concours en het zou het mooiste geschenk in ons Jubileumjaar zijn, als hierdoor de afdeling Uitmuntendheid 'be reikt werd. 'Moge onze herdenking ook in dit opzicht slagen. Na het overzicht door de heer van Nieuwstadt gegeven werd het concert voortgezet. We willen niet het gehele grote programma in alle nummers de re vue laten passeren, maar rwillten volstaan, dat we hebben moeten constateren, dat het corps in de enkele maanden, dat het onder kapelmeèster Gowi ernstig oefent, reuzen vorderingen gemaakt heeft. Ben weergave van Caesar en Cleopa tra van Boedijn, van Orpheus in de on derwereld yan Offenbach, daarnaast „Amparito Roea" van Texidor en Ame rican Patrol van Meacham waden ons een openbaring, nadat we het corps in maanden niet gehoord hadden. Ëuphonia is met zijn 80 jaden weer verjongd en in groeiende opbloei. Rondgang langs de banen. Het is er vijf dagen druk ge weest op de banen in het kegel huis Ëuphonia, dat aan de beurt was in de rondgang langs de ba nen van de ïtKB. Vrijdag was het de laatste en de drukste avond, waarop Herinnering de leiding wist te behouden, zowel in vijf als in drietallen. Het slot van de rondgang vangt 6 Febr. a.s. aan op de banen van De Rode Haan te Tilburg. De eindstgjnd in Kaatsheuvel was Vijftallen A: 1 Herinnering, 659—1926; 2 NOP 669—1909; 3 Zet 'm op 6111784; 4 Vrien denkring 6121782; 5 Rode liaan 6171774; 6 Natte Spons 5581742; 7 Vereniging 651 1698; 8 SNA 572—1698; 9 Onder Ons 5761664; 10 Strijdlust 1013. Vijftallen B: 1 Reünie 566 1690; 2 Adam 614—1689; 3 Alles om 5281685; 4 Vr Poedelaars 587—1670; 5 KIK 544—1639; 6 NIOD 512—1607; 7 Alles of Niks 566—1595; 8 Eva 531-1576. Drietallen: 1 Herinnering 369- 1056; 2 REK 363—1015; 3 SNA 334—995; 4 Zet 'm op 1 339-982; 5 Rode Haan 1 321—967; 6 KIK 291—959; 7 NOP 1 346—958; 8 Alles of Niks 315—952; 9 Eva 331946; 10 Vriendenkring 345- 939; 11 Reünie 1 320-935; 12 Nat te Spons 1 320925; 13 Vr. Poe delaars 326-^918; 14 Natte Spons 2 308—909; 15 NOP 2 319—904; 16 Rode Haan 2 331—885; 17 Zet 'm op 2 301872; 18 Reünie 2 299—854; 19 Alles om 292—816: 20 Adam 263—745; 21 NIOD 298- 788; 22 Onder ons 604. Hoogste korpswerpers heren 1 J. Tuerlings 428; P. Kemmeren 417; I. Hettema 411; P. Steen bergen 408; F"r. Franken 402; H. van Dun 396; J. Schalken 396; J. Druijver 376; J. de Beer 374; M. Kemmeren 369. Hoogste korpswerpsters: Mevr. Doorenbosch 367; Mevr. Vosters 364; Mevr. van Laarhoven 360; Mevr. Akkermans 345; Mevrouw Stiphout 340. Agenda. Maandag 8 uur nam. repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 uur nam. repetitie R.K. Par. Zankkoor St. Jan. Dinsdag 8.30 uur nam. repeti tie Mannenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 uur n.m. Apollo theater: „De slag aan de Bloed rivier", toegang 14 jaar. Woensdag 8 uur nam. repeti tie Harm. Kon. Muz. Gez. Ëupho nia. Donderdag 7.45 uud nam. repe titie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur nam. repe titie Gem. Koor Bel Canto. Het KANTOOR van Notaris te Waalwijk is met ingang van Maandag 30 Januari 1956 overgeplaatst van Grotestraat 211 naar Telefoon K 4160—3152 (b.g.g.K 4250—233394) RECTIFICATIE A. W. F. Wooning Tandarts KAATSHEUVEL van 28 jan. tot 13 febr. (NIET 23 februari) Voor spoedgevallen nemen collega's uit Waalwijk waar. BIEDT ZICH AAN voor de noordelijke provincies, prima fabrikaat Dames- of Heren- en Kinder schoeisel. Brieven onder No. 7476 aan het Bureau van dit blad. ATTENTIE. Wanneer advertenties, verslagen, berichten enz. steeds meer Donder dag-ochtend worden ingezonden, zullen wij in de toekomst deze plaatsen zover er tijd en plaats is en de rest tot een volgend nummer laten liggen. Red. en Adm. W A A L W IJ K Hotel Ver wiel y7T3|j Donderdag IcaQll 2 Februari 1956 Aanvang 8 uur Toegangsprijs f 1.- a.r.i. Kaarlen zijn verkrijgbaar bij Drs.C. de Wijs de Rooystr. 13 Mw. J. Kuyper, Wilbelminaplein 20 Heusden, Mw. E, Haverhals, de Rooystraai 6 Sprang Capelle Beslissende wedstrijd. Hedenavond zal in' cat e „De Efteling" van de heer Vugts 0111 7.30 uur de be langrijke wedstrijd Ons Ge noegen-Poedelvrees om het kampioenschap worden ge speeld. .1 De supporters varjj-Poe delvrees raden we aan om Maandagavond hun man nen eens extra aan te moe digen. Parochieel nieuws. Onze kapelaan te Bern- dijk, de WelEerw. Heer C. W. Swinkels, zal waar schijnlijk nog anderhalf raar verpleegd moeten wor den in het R.K. Sanatorium St. Jozefheid te Bakel. waar hij, zoals reeds bekend, eni ge tijd geleden is opgeno men. Agenda. Maandag 30 Jan. 8 uur repetitie Harm. St. Jan. Dinsdag 31 Jan. 7.30 uur oefenavond voor biljart- ver. Poedelvrees. PRINS BERNHARD VLOOG NIEUWE VLIEGTUIGEN. Na een reis van achttien dagen door de Verenigde Staten, is Prins Bernhard Zondagochtend met het K.L.M.-lijntoesteluit New- York in Nederland teruggekeerd. De Prins heeft inAmerika onder meer bezoeken gebracht aan ver schillende grote vliegtuigfabrie ken. „Ik heb daar veel interes sante en leerzame dingen gezien", zei hij. „De constructie-methoden zijn op veel punten aanzienlijk vereenvoudigd. Ook voor Euro pese industrieën zijn de nieuwe van groot belang. Prins Bernhard heeft zelf nog enkele (voor hem nieuwe) typen vliegtuigen gevlogen. Kort voor zijn vertrek bracht hij eten bezoek aan Elsenhower, „De president maakt op mij een heel vitale indruk, hij zag er veel beter uit dan de laatste keer dat ik hemhad ontmoet". TYPISTE. Voor spoedige indiensttreding gevraagd op kantoor te Waal wijk Brieven met voll, inl. onder No. 7475 bureau van dit blad. HEER middelbare leeftijd ZOEKT TE WAALWIJK per 1 Maart a.s. met of zonder pension Br. onder nr. 7478 bur. v. d-bl. H.H. KAPPERS voor direct GEVRAAGD goed kunnende scheren Brieven onder nr. 7480 bureau van dit blad ZONDER BETALEN VOLOP EIEREN MET PASEN. Vraagt folder bij Levensmiddelenbedrijf Johan van Engelen Mgr. Zwljfen.tr. hoek Andreas Zljlmensitr. WAALWIJK WIJ HEBBEN AIRWICK Luchtververser! Per flacon f 2.40 Drogisterij Van Amelsvoor Op de Mnkt Tel. 2286, KAATSHEUVEL kan met spoed in de 2e of 3e week van Februari Prijs nader overeen te komen. Gegadigden gelieven te schrij ven onder no. 7479 aan het bureau van dit blad. Maak voor 'n goede geen verre reizen Gedipl. Opticien 88 Stationsstraat 88 WAALWIJK. Leverancier .an alle Ziekenfondsen, WIJ HEBBEN een uitstekend zenuwkalmerend middel NEUROTONIC per flacon f 2.10 Drogisterij Van Amelsvoort Op de Markt Tel. 2286, KAATSHEUVEL Te koop een toom Dl): H SCHELLE Heistraat 85, Capelle TE KOOP AANGEBODEN 4 delige luchtdruk, in prima staat, en 1 Slijpmachine. Machinehandel JANSEN AALTEN (Gld.) Tel- 497 COSTUUMS, regenjassen, re genmantels, demi's, winter mantels, mantelcostuums f 10.- maandelijks. Schrijf aan Super Standing, Statenlaan 41, ARNHEM. Kleur en maat vermelden. DE GEDEPUTEERDE STATEN VAN NOORD-BRABANT brengen ingevolge artikel 47 der Ruilverkavelingswet 1954 ter openbare kennis het navolgende besluit „Eigenaren van gronden in het blok van ruilverkaveling Ten Westen van deCapelse Vaart, gelegen in de gemeenten Sprang-Capelle en Waspik, ter grootte van 385.09.72 ha., in vergadering bijeen in café-restaurant P. Pruijssers te Ca pelle, op 29 december 1955, gehoord de besprekingen over het advies van de centrale cultuurtechnische commissie betreffende bedoelde ruilver kaveling en de daartegen ingebrachte bezwaren overwegende dat de voorschriften van de Ruilverkavelings wet 1954 zijn nageleefd gelet op artikel 42 der Ruilverkavelingswet 1S54 HEBBEN BESLOTEN tot voormelde ruilverkaveling over te gaan. De Voorzitter der vergadering Mr. Th. H. A. M. HEERE." s Hertogenbosch, 18 januari 1956. De Gedeputeerde Staten voornoemd, J. DE QUAY, voorzitter. VAN ROOIJ, griffier. Wij zijn gespecialiseerd m Geboortekaartjes Visitekaartjes V erlovinoskaartjes Ondertrouwbrieven gelet op artikel 3 van de Wet van 14 juli 1904 S 147, houdende bepalingen omtrent het ondernemen van droogmakerijen en indijkingen; MAKEN BEKEND I. dat van 6 februari tot en met 6 maart 1956 ter secre tarie van de gemeente Waalwijk en ter provinciale griffie van Noord-Brabant, Waterstraat 's-Hertogen- bosch, ter inzage van een ieder liggen stukken, be horende bij een aanvraag van de gemeente Waalwijk om concessie, als bedoeld in artikel 1 van de Wet van 14 juli 1904 S 147, houdende bepalingen omtrent 't onder nemen van droogmakerijen en indijkingen, voor het ophogen van de zuidelijke dijk van het Zuiderkanaal tot 3.50 m N.A.P., ten behoeve van de watervrij making van de Buitenpolder van Waalwijk en een deel van de Buitenpolder van Baardwijk, welke stukken be staan uit een omschrijving (toelichting) der uit te voeren werken, acht tekeningen en een begroting van kosten; II. dat binnen veertien dagen na afloop van de onder I vermelde termijn belanghebbenden hun bezwaren te gen de onderneming bij hun college schriftelijk kunnen indienen. 's-Hertogenbosch, 25 januari 1956. De Gedeputeerde Staten voornoemd, J. de Quay, voorzitter, van Rooy, griffier. 9b Waalwij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN. OPENBARE AANBESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SPRANG- CAPELLE zijn voornemens op VRIJDAG 10 februari ajs. des voormiddags 11.30 uur, ten gemeentehuize aldaar, AAN TE BESTEDEN a. het bouwen van 6 woningen in twee blokken van drie stuks aan de Burgemeester Meijerstraat te Sprang-Capelle; b. het bouwen van 4 woningen in één blok aan de Schrevelstraat te Sprang-Capelle. Bestek, voorwaarden en tekeningen zijn tegen betaling van 10.per stuk vanaf 1 februari 1956 ten gemeen tehuize verkrijgbaar, of worden franco toegezonden na ontvangst van een bedrag ad 10 50 per postwissel. Restitutie voor inlevering van ongeschonden exempla ren op de dag van aanbesteding 5.per stuk.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 7