IBM" DE I Waalwijkse en Langstraaise Courani Zwembadplannen vorderen gestadig W. TIMMERMANS ZONEN ÜRUNEN ELSHOUT SPRANG VLIJMEN 0, 0, Assurantiën op elk gebied. gemeenteraad raamsdonk. Raad nam principebesk it inzake gasvoorziening Als steken en scheuten U het leven vergallen U W A A L W IJ K MAANDAG 6 FEBRUARI 1956 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHD \RI HEI ZÜI 79e JAARGANG No. 10 Dit blad verschijnt 2 x per week. Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT OPC.ERK'HT 187* TELEUR ORES E» f' D e eerste vergadering van de gemeenteraad van Raomsdonk heeft zich gekenmerkt door een vlotte behandeling van zaken. Er waren weinig be langrijke punten en men was het dan ook spoedig eens. Het zwembadpian is nu zover gevorderd, dat de Ra'amsdonkers binnen afzienbare tijd een koele duik in 'eigen water zullen kunnen nemen. Verder nam de raad een principebesluit inzake de oprichting van een N.V. voor de gasvoorziening der West-Langstraatse gemeenten, waarover wij 'in een vort je editie reeds schreven. Vóór de aanvang van de vergiadcring gaf de voorzitter, burge meester Prinssen, in een nieuwjaarsrede een overzicht van het jaar 1955 en belichtte in het kort enige as pecten voor dit nieuwe jaar. Het gebouw bewijst verder goede diensten bij inentingen en doorlichtin gen. Kortom, het geeft nu reeds blijk van te zijn een compleet gezondheidsgebouw voor het katholieke volksdeel in Raams- donksveer, hetgeen ook van het begin af de bedoeling is geweest. Wel heel duidelijk kwam. dit tot uiting bij het bevolkingsonderzoek op t.b.c., dat in het afgelopen jaar in onze gemeente werd gehouden. De Ned. Hervormde Kerk te Raams- donk werd op fraaie wijze gerestaureerd en herschapen in een monument uit vroe ger tijden. Ook hiervoor werd van gemeentelijke zijde financiële medewerking verleend. Thans rust op mij de aangename taak U hartelijk te danken voor de wijze waarop Gij in 1955 als leden van de ge meenteraad de plaatselijke gemeenschap hebt gediend. Verder past een woord van erkente lijkheid voor de gemeente-secretaris, de hoofden van dienst en het overige ge meente-personeel, voor de toewijding, waarmede zij hun werkzaamhed'c-n ver richtten. Mijn waardering gaat ook uit naar het personeel van de Rijkspolitie en de ver tegenwoordigers van de regionale pers, welke laatsten zo vaak veel belangstel ling in het wel en wee van de gemeente hadden. Woningnood en bevolkingstoename. In zijn toespraak zei burgemeester Prinssen o.m. k jJ. ,-,ijiiii,-i'-i-Vfii it.W deze eerste vergadering van het nieuwe jaar, spreek ik gaarne de hoop uit, dat het voor U en Uw gezinnen een Zalig en Gelukkig jaar moge worden. Van deze plaats wil ik ook de overige inwoners voor 1956 veel voorspoed toe wensen en hen danken, die mij en mijn gezin bij de intrede van het nieuwe jaai blijken van belangstelling hebben ge zonden. Wij hebben dit zeer op prijs ge steld. Gewoontegetrouw zal ik li thans een overzicht geven van het wel en wee m onze gemeente gedurende 1955, om daarna een blik te werpen op de naaste toekomst. ik moge in dit verband wijzen op net ontzettende woningtekort, dat niet alleen niet is vermindert, doch nog steeds stijgt. Waren op 1 Januari 1955 329 woning zoekenden ingeschreven, op 31 December van dat jaar bedroeg hun aantal 42U. Een stijging derhalve met 91 aanvra gen, ondanks het feit, dat 36 woning wetwoningen gereed kwamen, waarvan 18 in de Boterpolder, 4 aan de rjfve"' (6 in de Margrietstraat en 8 aan de Raad huisstraat. Ook de particulieren zaten niet stil, hetgeen blijkt uit het feit, dat 12 ver- gunnnigen konden worden afgegeven voor premie- en herbouw. Dit alles is te weinig, maar het bouw volume laat niet meer toe. In. het kader van het uitbreidingsplan moest worden overgegaan tot sloping van practisch alle noodwoningen aan de Margrietstraat. Deze omstandigheid en de onbewoon- ibaarverklaring van 15 woningen verkla ren echter maar gedeeltelijk de toene ming van de huisvestingsproblemen. Het aantal inwoners bedroeg op 1 Ja nuari 1955 8411, vermeerderd door ge boorten met 223 en door vestiging met 308 wordt dit 8942. Door overlijden verminderde het met 70 en door vertrek met 399, zodat op 31 December 1955 het bevolkingscijfer be droeg 8473, waarvan 4299 mannen en 4174 vrouwen. Het aantal huwelijken bedroeg 73. j p bet ge,bied van openbare werkl-n -werden het gereedkomen van de nieuwe gemeentelijke gymnastiekzaal te Raams- donksveer en de verbouw van het Leo- gebouw te Raamsdonk-dorp tot gemeen telijke gymnastiekzaal met vreugde be- groet- j a- Aan het wegennet is weer de nodige aandacht besteed. Naast verschillende kleinere voorzie ningen mogen wel in het bijzonder de .aanleg van de Pieter Breughelstraat en 'de gedeeltelijke doorstrekking van de jBoterpolderlaan worden genoemd. 12 Beiaardenwoningen 'en 10 woning wetwoningen zijn inmiddels in aanbouw. In de raadsvergadering van 18 Maart T955 kon het gedurende enkele jaren in voorbereiding geweest zijnde plan tot par tiële herziening van het p'an van uit breiding worden vastgesteld. Het plan omvat het Omschoor en het 'gebied tussen de Julianalaan en de Wil- helminalaan. Door deze partiële herziening wordt voorzien in de nijpende behoefte aan uit breidingsmogelijkheden op allerlei ge bied. De grondtransacties voor het plan KLmschoor zijn bereids tot stand geko men en inmiddels is de uitvoering van het stratenplan gegund. p het gebied van onderwijsvoorzie ningen waren de belangrijke werken uit- igevoerd of bijna klaar nl. a) de uitbreiding van de R.K. Jon gensschool voor ulo te Raamsdonksveer; b) de verbouw en uitbreiding van de R.K. Jongensschool te Raamsdonk(orp) c) de verbouw van de R.K. Meisjes school in Raamsdonk en d) de volledige reconstructie van de R.K. Jongënsschool te R'donk(dorp); donksveer. Voor het katholieke deel der bevol- knig was van groot belang het officieel in gebruik nemen van het nieuwe Wit- Gele Kruisgebouw aan de Rembrandt- laan. Dit gebouw is uitgerust met de aller nieuwste hulpmiddelen waarmede de zui gelingenzorg (en zeerste is gebaat. Dit gebouw maakt het mogelijk nog andere activiteiten op het gebied van de Voklsqezondheid te gaan ontplooien, zo als kleuter- en moederschapszorg en het •verzorgen van moedercursussen en EHBO-opleidingen Ook de schoolarts heeft thans een waardige gelegenheid voor het onder zoeken van schoolkinderen. en D geen raad meer weet Tan de tergende pijn, krengt Kruschen Salts uitkom- De kleine, dagelijkse dosis Kruschen maakt korte metten met Uw rheumatiek. Zes minerale zouten, wetenschappelijk samengesteld, spannen in Kruschen sa men om Uw bloedzuiverende organen krachtig te stimuleren. Met verjongde energie doen die dan hun heilzaam, bloedzuiverend werk. Onzuiverheden kunnen zich niet opnieuw ophopen en vastzetten in de gewrichten. Zo wordt U binnen korte tijd bevrijd van de pijnen die Uw humeur vergallen en Uw gestel slopen. GUNSTIGE ASPECTEN. f et zij mij thans vergund even stil te staan bij de plannen voor dit jaar. Wat de woningbouw betreft zal, be halve de bouw van 22 woningen in de Brinssessenwijk, e'en aanvang worden ge maakt met de bouw van 24 woningen in de nieuwe Omschoorwijk en 5 womngen in Raamsdonk (dorp). Daarnaast zullen nog talrijke particu liere bouwplannen worden uitgevoerd. Alleen reeds in Januari jl. werden bouwvergunningen voor 8 premie-wo ningen afgegeven, waaronder 6 voor de Scheepswerf Ruijtenberg, die in de Ko ningstraat zullen worden gebouwd. Op het programma staan de aanleg van de St. Jozeflaan, 5 straten in het Omschoor en de verdere ontsluiting van de Rembrandtlaan, alsmede de voltooiing van de Raadhuisstraat met doortrekking langs de R.K. Pastorie in Raamsdonk. De Wilhelminalaan zal worden voor zien van wandelpaden, hetgeen de vei ligheid van het verkeer in het algemeen, doch zeker ook die van de voetgangers en wandelaars ten goede zal komen, ze ker nu wel vaststaat dat het nieuwe park steeds meer en meer belangstelling bij de ingezetenen trekt. In deze vergadering wordt U e'en be sluit tot beschikbaarstelling van een ver hoogd crediet voor de aanleg van een zwembad nabij de z.g. Ganzewiel ter vaststelling aangeboden, terwijl nu ook over de aankoop van de benodigde per celen grond kan worden beslist. Hiermede is practisch de door Uw Raad uitgesproken en door de Kroon goedgekeurde onteigening van de gron den van de baan. Het is te hopen, dat nog dit jaar de uitvoering van dit project ter hand kan worden genomen. Ten behoeve van de brandweer zal word'en overgegaan tot aanschaffing van een trekkermanschappenwagen en een motorspuit. Het bestuur van de Ned. Hervormde Gemeente is voornemens dit jaar in Raamsdonk (dorp) een nieuwe school voor gewoon lager onderwijs te stichten. Op onderwijsgebied staat verder op het programma de vernieuwing van de R.K. Meisjesschool voor ulo, de bouw van kleuterscholen en een R.K. Lagere Landbouwhuishoudschool, welke laatste door het Rijk wordt gesubsidieerd. De bouw van de nieuwe R.K. Kerk in Raamsdonksveer, waarvoor Uw Raad een subsidie heeft uitgetrokken, kon eind vorig jaar worden aanbesteed. Met het grondwerk is inmiddels begonnen. Verwacht mag worden, dat in deze omgeving binnen enkele jaren zeer in grijpende verbeteringen tot stand zullen komen, mede ten voordele van het ge hele aanzien van de gemeente. Een ander zeer belangrijk object is het ophogen en gereed maken van het in dustrieterrein in de Boterpolder, waar mede in Januari een aanvang is gemaakt. De voorbereiding heeft jaren gekost, maar eindelijk zal het dit jaar dan zo ver komen, dat de gemeente de beschik king heeft over een industrieterrein van TYl ha, gelegen langs een flink vaar water. Zodra ook de afsluiting van de Don- ge en het Oude Maasje, dat in nauw verband staat met de uitvoering van het Delta-plan tot stand zal zijn gebracht, Zijn de voorwaarden voor een volledige ontwikkeling van deze streek zeer gun stig. Met de uitbouw van de industrialisatie in deze gemeente wil het nog niet vlot en, zoals wij allen graag zouden zien. Enkele bestaande bedrijven hebben echter hun bedrijfsruimte vergroot, ter wijl 2 nieuwe industrieën zich in deze i gemeente hebben gevestigd. Het is in ieder geval een feit, dat van j verschillende zijden een verheug'ende be langstelling bestaat om zich in deze ge- meente te vestigen. iMijne Heren: laten wij in dit nieuwe jaar rustig doorgaan met te werken in het belang van onze goede gemeente Raamsdonk. Wij kunnen niet meer dan ons best I doen. Wellicht kunnen wij 'het in de naaste toekomst dan zover brengén, dat het jaarlijkse geboorteoverschot in een eigen omgeving voldoende werk kan vin den. Ik twijfel er niet aan dat ik ook dit 1 jaar wederom op Uw zeer gewaardeerde medewerking mag rekenen. Moge God ons werk zegenen. Hierna ging men over tot behandeling van zaken. Enkele ingekomen stukken en mededelingen werden voor kennis geving aangenomen. De 10 punten tel lende agenda ging vloot onder-de hamer door, na een korte toelichting van de voorzitter. i Zo werd de 2e wijziging van de Sala- I risverordening 1955 z.h.st. goedgekeurd. Ook de le wijziging van de inte-com- munale I.Z.A.-regeling N.Br. een wel per 1 Jan. '56. De R.K. Ulo voor Meisjes kreeg voor de aanschaf van schoolmeub-len en voor de inrichting van het spreekkamertje een crediet van f 2237. De grond waarop gebouwd 5 Noorse, 3 Zweedse en 1 dubbele Zweedse wo ning werd overgedragen aan de Woning- bouwver. Volksbelang te R'veer. Al jaren bestaan er plannen voor de aanleg van een Zwembad nabij de z.g. Ganzenwiel aan de Julianalaan. Thans is het zover dat diverse eigenaren be reid gevonden zijn hun grond'en, 3J-^ ha., ter beschikking van de gemeente te stel len, zodat tot koop kon worden overge gaan. Het eerder beschikbaar gestelde crediet voor de aanleg van het zwembad werd verhoogd. De heer van Woerden zag ook graag bij het zwembad een badhuis gebouwd in combinatie met het aan te leggen zwembad. Vooral des winters b.v. acht te de heer van Woerden dit een groot belang. De voorzitter achtte het idee op zich niet gek, hoewel hij hierin veel bezwa ren zag. Immers zou dit badhuis te ver van het centrum komen te liggen. Beter lag dat nog in de kom; misschien kon dat samenvallen met een nieuw te bou wen brandweerkazerne of iets dergelijks. Hij beloofde dit punt nader te zullen overwegen. Met de Nederl. Spoorwegen is een overeenkomst aangegaan inzake de aan leg van een spoorwegovergang in het verlengde van de Raadhuisstraat De kosten hiervan komen op f 15556, ter wijl de onderhoudskosten f 600 per jaar belopen. De raad nam een principebesluit tot •het oprichten van e'en N.V. voor gas voorziening van de gemeente Oosterhout en omgeving. Dit zou moeten omvatten de gemeenten Waspik, Raamsdonk, Geertruidenberg, Made c.a., den Hout, Wagenberg, Terheijden, Lage Zwaluwe en Oosteind. De gemeente op zich heeft er niets mee uit te staan, want de N.V. gaat zelf zijn geldleningen aan en werkt afzonderlijk van de gemeenten. Op 1 Jan. '58 zou men moeten starten. Dat dit niet zonder meer een klein karwei is, zal wel duidelijk worden als men weet dat dit alles bijna 1 miljoen gaat kosten. Bij de rondvraag maakte de heer Kie- boom de voorzitter er op attent, dat de dragline bij de werkzaamheden wel wat erg dicht bij de kade aan de rivier de Donge aan het graven waren. Dat mag absoluut niet, was het ant woord van de voorzitter, daar dit de dijk in gevaar bracht. Hij deed de toezegging zich hier terstond op de hoogte te gaan stellen. Nadat de heer Verschuren een opmer king maakte over de slechte toestand van de weg naar het Sandoel, in verband met de riolering, wat na de vorst ook op geknapt wordt, werd de vergadering te half 9 gesloten. BUITENGEWONE LEDENVERGA DERING N.C.B. DRUNEN—ELSHOUT, A.s. Maandag 6 Febr. houdt de NCB afd. Drunen in het Dorpshuis een bui tengewone algeméne ledenvergadering. De agenda vermeldtVoorstel tot aan koop van een vrachtauto en uitbreiding van gebouwen. De heer A. Kamp zal deze avond een lezing houden over de Ruilverkaveling. BOERENGEZINSDAG. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen om dit jaar weer een Boeren gezinsdag te houden voor Drunen en Elshout. Deze tweede Boer'enqezinsdag zou dan gehouden worden begin Mei. GECOSTUMEERD BAL. Met de Vastenavond zal in de zaal van café Elshout drie avonden achtereen gecostumeerd bal gehouden word'en. j Nadere mededelingen zullen hierover nog volgen. SOCIAAL CHARITATIEF CENTRUM. I A.s. Vrijdagavond zal in Hotel Vis- j sers een bijeenkomst worden gehouden hij 25 jaar lid was van De Volharding. Vanwege het feit dat de heer brok in Waalwijk woonachtig is, kon men hem niet aan zijn woonhuis afhalen met mu ziek, doch stond het gehele corps om 4 uur aan de grens van de gemeente aan- getreden om de jubilaris die per auto was afgehaald een .hartelijk weikom te bereiden. In café Steenbergen werd daar na de jubilaris die vergeze.d was door zijn echtgenote en drie dochtertjes, har telijk geluk gewenst door de voorzitter der Harmonie, waarna men naar de Har moniezaal marcheerde waar de feest- vond begon. Tijdens deze feestavond waarop alle leden met hunne dames aanwezig wa ren, werd de huldiging van de jubilaris gehouden met toespraken van de presi dent die de jubilaris namens de vereni- ging een zilveren cigarettenkoker aan bood met inscriptie, en van de vice-pre- sident die onder het aanbied'en van bloe- j men speciaal ook de echtgenote van de jubilaris in de huldiging betrok. Nadat ook het ere-lid de heer 1J. Elshout een cadeau had aangeboden, dankte de ju bilaris en sprak onder meer de hoop uit dat hij ndermaal nog 25 jaar lid zou kunnen blijven. Deze avond werden ook nog aan het bestuurslid de heer L. van Wezel door de voorzitter de versierselen uitgereikt van de ridderorde die aan van V/ezel bij zijn 50-jarig jubileum vorig jaar was toegekend. Het verdere verloop van de feest avond kenmerkte zich door een buiten gewoon gezellige sfeer, na een welvoor- zi'ene Brabantse, koffietafel was er nog gelegenheid om een dansje te maken, en speciaal voor de dames die hun man nen zo dikwijls voor depetities e.d. moe ten missen, is het jaarlijkse feest steeds opnieuw een evenement. Deze week werd ook no de alge,mene jaarvergadering gehouden, waarbij als voornaamste punt valt te vermelden het besluit om dit jaar wer del te nemen an een bandsconcours 'en wl te Budel op 3 Juni. De heren C. vn Delft en G. Els hout werden als bestuursleden herkozen. Rik-concours. Voor het rik-concours, georgani seerd door de gemengde zangvereni ging „U.D.I." in café M. v. Huiten, bestond grote belangstelling. De uit slag was als volgt: le nrijs: G. v. Keulen 133 pnt.; 2e pr.: J. v. Wijk 120 pnt.; 3e pr.: C. Lambrechts 117 pnt.; 4e prijs J. Tousch 112 pnt.; 5e pr. J. v. d. Wiel 109 pnt.; 6e pr. A. de Hart 104 pnt.; 7e pr. W. Tabbers 104 pnt. Damesprijs: Mevr. v. Esch 88 pt.; troostprijs: Mej. Sj. de Wit 51 pnt. Tafeltennis. Het 1ste team van de tafeltennis club „De Smashers" won van „Ne ver Despair" 's-Bosch met 73. Het 3de team won van „Gladia toren 2" 's Bosch met 73. Het 4de team verloor van „Never Despair 4" met 28. Het damesteam won van „Belha mels" Rosmalen met 9—1. Zilveren ambtsjubileum. Tet gelegenheid van het zilveren ambtsiubileum van de heer P. Jans sen, Woensdag a.s., zal om half 9 e4n H. Mis van dankbaarheid wor- dén opgedragen, die gezongen wordt door de kinderen. Om 10 uur officiële huldiging. Van 1-2 uur receptie, Kerkstr. 62. Na de middag tractatie voor de schooljeugd. Statiedag Fanfare. Eegunstigd door zacht winterweer kón de Statiedag van de Fanfare gewoon doorgang vinden. De muzi kale wandeling met bezoek aan de verschillende gelegenheden, bracht de muzikanten in een goede stem ming. De avond werd met de ere leden, de Z ereerw. Heer Pastoor en Kapelaan, gezellig doorgebracht in café 'lerks. in verband met het 40-jarig bestaan hadden de volle aandacht van de leden. De verkoop van bonnen voor eieren en jonge duiven is uitgesteld tot de volgende vergadering in Maart. Twee nieuwe donateurs wer den aangenomen Daar in de grote B.C.C. een fondsclub is opgericht, werden de Vlijmense fondsmannen in de gelegenheid gesteld zich als lid op te geven, waar direct een begin mee werd gemaakt. Nadere toelichting volgt op de komende vergadering in Den Eosch. Ingekomen waren enkele belang rijke mededelingen, zoals 40-jarig bestaansfeest van „de Zwaluw" te Rosmalen en het 75-jarig bestaans feest van de Duivenvereniging te Kaatsheuvel. Besloten werd deze verenigingen gelukwensen aan te bieden. Hierna kwam de rondvraag, waar door enkele leden gebruik van werd gemaakt, die bevredigend werden beantwoord. Daarna dankte de waarnemend voorzitter de aanwe zigen voor de grote opkomst, waar na hij deze vlotte vergadering sloot. Weinig sport op Zondag. Voor de Vlijmense verenigingen, zowel op het gebied van voetbal als korfbal, stonden belangrijke wed strijden op het program, die allen werden afgelast. Alleen van de schaatssport kon in kleine mate ge noten worden en toen Zondag de sneeuw ook deze sport onmogelijk maakte, werd het een verloren Zon dag. Maar om op de schaatssport terug te komen, wanneer er ge^n sneeuw zou zijn gevallen, zou hier voor de schaatssport toch bijna geen gele genheid zijn geweest. Vhjmenaren, ge ziet dat het hoognodig is om een ijsclub op te richten; en met mede werking van hogere instanties zou den in Vlijmen prachtige ijsbanen aan te leggen zijn met weinig kos ten. Wie maakt een begin? Film. De prachtige film van Ciske de Rat, die op verschillende plaatsen met groot succes draait, wordt met Pasen in Vlijmen verwacht. Er is nu reeds gelegenheid tot het be- .spreken van plaatsen. VERLOTING. De Zangver. Vüjmens Mannenkoor houdt eeu tünke verloting met prachtige prijzen; le Radiotoestel; 2e il) rund. gratis eierkolen ot 4 weken gratis levens middelen; 3e luxe eiectr, straaikachei; 4e één pers. wollen deken. De trekking vindt plaats in café van Buul te Vlijmen op Carnaval-Zondag 12 Feb.-« De prijzen worden tentoonge steld bij Jan Verbunt, Plein, Vlijmen. van de besturen van alle organisaties uit Drunen en Elshout welke op sociaal charitatief gebied werkzaam zijn. Op de ze bijeenkomst wil men trachten te ko nten tot een interparochieel sociaal cha ritatief centrum, met afzonderlijke werk groepen voor Drunen en Elshout. Op deze bijeenkomst zal mej. Bogaers van het diocesaan sociaal charitatief centrum een uiteenzetting geven over het werk van een interparochieel sociaal charita tief centrum. BENOEMD. De heer L. Kees uit Waalwijk, leer ling ambtenaar ter secretarie is per 1 Febr. j.l. benoemd tot klerk in vaste dienst ter secretarie alhier. B. B. Het maandblad der B.B. in Noord- Brabant Paladijn heeft in zijn laatste nummer bijzonder veel aandacht besteed aan de grote oefening welke in het na jaar van 1955 in onze gemeente werd •j gehouden. Het blad geeft een uitvoerige .- reportage met foto's van deze oefening. STATIEDAG. De Kon. Erk. Harmonie De Volhar- i ding hield haar jaarlijkse statiedag. Ook dit jaar had men een jubilaris en wel de j heer J. Brok, die het feit herdacht dat Verloting- Vlijmens Mannenkoor. De Zangvereniging „Vlijmens Man nenkoor" zal op Zaterdag 11 Febr. a.s. een grote verloting houden in café v. Buul. Prachtige prijzen zijn hieraan verbonden: le prijs radio toestel; 2e pijs 10 mud eierkolen of 4 weken gratis levensmiddelen. Biljartwedstrijden. De Vlijmense verenigingen boe ken mooie successen in de compe titie-wedstrijden. Thans zijn ook de wedstrijden om 't persoonlijk kam pioenschap aan de gang. In deze Wedstrijden was vooral B. Oremans Sr in grote vorm en wist zijn eerste 4 partijen allemaal te winnen. B. Oremans Jr en v. Asperen nemen ook aan de persoonlijke kampioen schappen deel. Postduivenvereniging „De Zwaluw". Zaterdag 4 Februari hield de Post duivenvereniging „de Zwaluw" haar maandvergadering in café Van den Hout (den Braai). Deze vergadering vlas belangrijk in verband met het vaststellen helpers voor inkorven eh klokkenstellers en -lichters en ringen uitreiken seizoen 1956. Mede delingen, in verband met het 40- jarig bestaan en uitreiking boekjes SGliOOl. VERZUIM. Uit het verslag over 1955 van de commissie tot wering van schoolver zuim in de gemeente Sprang-Capelle, dat dezer dagen aan het Gemeentebestuur werd1 aangeboden, bleek dat de commis sie 10 maal in vergadering bijeen kwam. 26 Ouders waren opgeroepen, van wie 16 keer de vader verscheen, 4 keer de moeder; 6 keer verscheen niemand. De verzuimen betroffen5 jongens met 22 verzuimen én 3 meisjes met 5 verzuimén. Bijna alle verzuimen werden ongeoorloofd geacht. Behalve deze, waren ook een aantal verzuimen van 2 jongens en 3 meisjes die onafgebroken van 1April—1 Aug. verzuimden. De vijf opgeroepen ouders kwamen herhaaldelijk ter vergadering en ver klaarden dat zij van mening waren dat de betrokken leerlingen vrij van leer plicht waren omdat zij 8 jaar hadden schoolgegaan. Die leerplicht was voor de betrokken leerlingen echter pas per 1 September beëindigd. Hoewel daarop ge wezen, verklaarden de ouders de. leer lingen niet meer naar school te sturen, tenzij daartoe gerechtelijk veroordeeld zouden worden. BEVROREN WATERLEIDINGEN. Verschillende ingezetenen zaten bij de strenge vorst vorige weck met bevroren waterleidingen en met degevolgen, van stukgevroren leidingen; overstromingen. Bij de fam. v. d. M. in de Kerkstraat alhier was dit wel heel erg; tijdens,; hun afwezigheid was een leiding op de bo venverdieping gesprongen, met het ge volg dat vrijwel het gehele huis over stroomde en veel schade werd aange richt aan meubilair enz. Een waarschuwing voor eenieder om bij vorst de hoofdkraan van de water leiding goed af te sluiten en de leiding leeg te laten lopen JUBILEUM-UITVOERING, Ter gelegenheid van het 10-jariq be staan der Toneelvereniging Gezè'liqheid werd j.l. Zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond alhier, onder regie van de heer C. Dekkers, de eers'e op voering gegeven van het toneelspel in drie bedrijven van Frans Arnold en Ernst Bach „In Pyama". Er was voor deze uitvoering een flin ke belangstelling en de bezoekers zullen er geen spijt van hebben gehad deze op voering te hebben bijgewoond. Wij ko men in ons volgend nummer hieroo terug. A.s. Zaterdagavond zal Gezelljghe'd het stuk nogmaals voor het voetlicht brengen. I

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5