WAALWIJK IgmTberichten KSSÏSH GAPELLE WASPIK VOETBALSPORT Een unieke jubilea-viering bij de firma W. van Nieuwstadt Zn. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 FEBRUARI 1956 6 DEPT. LANGSTRAAT VAN 'T NUT. Dinsdag 7 Febr. e.k. des avonds 8 uur wordt in de zaal van mevr. Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart de voorlaat ste ontspanningsavond van het program ma 1955/1956 van het dept. Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen gehouden. Deze avond zal voor de Nuts leden vanwege de Rotterdamse diergaar de Blijdorp, die tot e'en der mooiste en best uitgeruste van Europa behoort, een filmavond worden verzorgd, gewijd aan het leven en de gedragingen der dieren. Volgens van tot oordelen bevoegde zijde moet dit een werkelijk groots program ma zijn, dat reeds in meerdere Nutsde- partemten met succes werd vertoond en waarvoor men niets dan lof had. Het ligt dus in de lijn der verwachtingen, dat ook hier voor dit programma grote belangstelling zal bestaan, niet enkel van de leden van het Nut in Sprang-Ca- peïle wonende, maar ook van de zijde der Waalwijkse Nutsleden. Ten gerieve van deze laatsten zal een extra-bus rij den, die van het Raadhuisplein te Waal wijk om kwart over zeven vertrekt en dan via Sprang en Vrijhoeve rijdt, zo dat ook de daar wonende leden van deze busdienst gebruik kunnen maken. SCHEEPVAART GESTREMD. Als gevolg van de lage waterstand ten het ijs is de scheepvaart in de haven te dezer plaatse al enkele dagen ge stremd. Het motorschip De Hoop van A. L. Sneep en Co. N.V., dat wekelijks op Rotterdam vaart, heeft nog getracht de haven uit te komen, maar ter hoogte van de z.g. Vier Heultjes moesten de pogingen worden gestaakt. r- "I' r Kostersambt beëindigd. De heer A. Verhagen is ingaande 1 Februari 1.1. op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als koster der Ned. Herv. kerk aan de Loonsedijk. De heer Verhagen is 30 jaar in deze functie werkzaam geweest. Burgerlijke Stand over Jan. 1956. Geboren: Helena Adriana, dv. J. v. Caem-Broeks; Wilhelmina, dv. P. Schouten-de Rooij; Pieternella Jo hanna, dv. G. Verhagen-v. Beek: Al- berdina Elisabeth Johanna Maria, dv. J. H. Emmers-Brekelmans; Cor nelia Jacoba, dv. A. J. voor de Poor- te-Knaap; Johanna Helena Maria, dv. A. J. Verschuren-v. Corstanje; Johanna Maria, dv. S Rarest eijn- Maas; Maria Veronica Melanie, dv. F. L. H. Smelt-v. d. Pennen; Cor nelia Johanna Petronella, dv. C. J. P. Vugts-v. Beek; Johanna Adriana, dv. A. Ophorst-van Zeist; Rocus Adrianus, zv. R. A. v. d. Mast-v. d. Staak. Gehuwd: Johannes Arie Ophorst 22 jaar en Leonarda Johanna van Oversteeg 24 jaar. Overleden: Johanna Huiberdina Klootwijk, 84 jaar, wed. van J. A. v. Iersel; Pieternella van de Nieu- wegiessen, 89 jaar, wed. van W. v. Drunen; Maria Cornelia Quirijns, 79 jaar, ongehuwd; Dirk Hulst, C2 jaar, echtg. van J. Treffers; Neeltje de Jong, 81 jaar, wed. van P. Sterren burg; Marinus Cornelis v. d. Schans 82 jaar, wedn. van H. Rink, eerder van S. H. v. Honk; Alida Cornelia v. Zeist, 87 jaar, achtereenvolgens gehuwd geweest met J. Ophorst, K. Versteeg en M. Roomer; Lena Blom 15 jaar, dv. M. Blom-Waarts; Ma- chiel Wouter Molegraaf, 67 jaar, on gehuwd, van Alphen aan d eRijn; Marinus de Bie, 71 jaar, echtg. van T. Gouda. Ingekomen: J. J. Kretzer-Visser en kind van Holwerd; H. P. Meijs- Boons van Raamsdonk; C. J. Meijs van Waspik; A. Schoondermark van Waalwijk; J. A. Roelofs en gezin van Waalwijk; A. J. Florijn en ge zin van Neede; A. J. C. van Wezen beek van Rozendaal (Gld.j; J. van der Nat van Arnhem; G. J. de Gunst-Hoogers van Nunspeet; C. P. v. Etten en echtgenote van Waspik; C. de Wit-Hop van Made en Drim- melen; S. Meijer van Wijk en Aal burg; C. J. Blok van 's Gravenmoer. Vertrokken: A. A. v. Strien-Mo- legraaf naar Raamsdonk; J. Ie Sage naar Maasbracht; H. A. Metzke naar Dussen; D. P. Elsman naar Heerlen; J. Koenen naar Rotter dam; C. Braspenning en gezin naar Waalwijk; W. v. Duin-Spierings naar Gilze-Rijen; J. A. Verhoeven, wed. van B. v. d. Hoeven, naar Am sterdam; J. Lether naar Tilburg. u... 1 Plattelandsvrouwen. Donderdagavond half 8 wordt in de Chr. Landbouwhuishoudschool aan de Nieuwevaart een ledenver gadering gehouden van de afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Op deze bijeenkomst zullen de plannen tot inrichting van een stand door de Plattelandsvrouwen op de in Maart te houden bazar ten bate van „Het Groene Kruis" worden besproken en mededelingen over de inrichting van deze stand bekend worden ge maakt. Algemene ledenvergadering Schaakclub „De Vrije Pion". Uitslag najaars- en bespreking j v Joorjaarsclubcompetitie. In haar clublokaal, Stationskoffie huis Pruijssers, hield de schaakver- rf m-lng "Pi ^rhe Pi°n" op haar op richtingsdatum, 31 Januari 's avonds 8 uur, onder leiding van de heer L. de jaarlijkse algemene leden vergadering. Na het gebruikelijke welkomst- en openingswoord van de voorzitter werden in een vlot tempo de notu len der vorige ledenvergadering ge lezen en vastgesteld en de ingeko men stukken behandeld. Uit het daarna volgende jaarverslag van de secretaris bleek, dat, alhoewel het ledental gegroeid was, de resultaten van „De Vrije Pion" in de compe titie van de Noord-Brabantse Bond van de K.N.S.B. niet zo geweldig waren. Werd het vorige seizoen be kroond met een eervolle tweede plaats op de ranglijst, die jaar kon nauwelijks aan degradatie worden ontkomen. Het financieel verslag van de penningmeester was even eens in mineur gesteld. Per 31 Dec. 1955 bleek een nadelig saldo van rond 45.te bestaan. Spontaan kon door een collecte dit deficit worden teruggebracht tot ongeveer 10.wel een bewijs dat de leden, indien nodig, niet schromen een of fer voor de vereniging te brengen. Bij de verkiezing van drie bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heren L. Stein, S. IJ. Oerle- mans en H. Weistra, werden de af tredenden met ruime meerderheid herkozen. Onder dankzegging voor het in hen gesteld vertrouwen na men deze heren hun benoeming aan. De uitslag van de onderlinge na jaarscompetitie, die dit keer vol gens 't z.g. Utrechtse systeem werd gespeeld en waaraan door 26 leden werd deelgenomen, werd vervol gens bekend gemaakt. In deze com petitie bleek de heer J. Benschop als no. 1 te ziin geëindifd, wat een prachtig resultaat betekent. Vermel ding van de volledige uitslag zou te veel ruimte vergen en daarom vol staan we met de opsomming van de spelers op de eerste tien plaatsen: 1. J. Benschop; 2. H. Goedhart; 3. S. IJ. Oerlemans; 4. L. Stein; 5 W. Kieboom; 6. H. Weistra; 7. Dr Win- terwerp; 8. C. Quirijns; 9. H. Bo- gers; 10 H. v. Oversteeg. Uitvoerig werd gesproken over 't toe te passen systeem bij de voor jaarscompetitie. Nu men met de na jaarscompetitie enige ervaring met het toegepaste Utrechtse systeem had verkregen, werd besloten over te gaan op een systeem, dat een combinatie van het vroegere gevolg de en het Utrechtse systeem in houdt en waarbij de nadelen van beide systemen zo goed mogelijk worden opgevangen. Met de voor jaarscompetitie wordt Maandag 6 Februari a.s. begonnen. Deze com petitie wordt in vier groepen van zes gespeeld in een enkele ronde, waarna de hoogstgeplaatste spelers uit de tweede, derde en vierde groep promoveren. Tenslotte wordt dan de laatste phase in deze competitie in drie groepen van acht deelnemers gespeeld. Maandagavond kunnen zich in het clublokaal eventueel nog een paar liefhebbers voor deelname aanmelden. Nadat nog enkele interne aange legenheden waren afgehandeld en het feestcomité, ingesteld om de vie ring van het 10-jarig jubileum voor te bereiden, enkele mededelingen had gedaan, sloot de voorzitter de vergadering. Groot vocaal concert van Gem. Zangvereniging „Polymnia" te Waspik. Zaterdag- en Zondagavond gaf de gemengde zangvereniging „Polym nia" te Waspik in café C. v. Iersel (t.o.h. station) voor donateurs en verdere belangstellenden een uit voering van een gedeelte uit haar reeds alleszins respectabele reper toire. Winterconcert van hoog gehalte De heer A. Berkelmans, voorzit ter, opende de avonden met 'n kort welkomswoord, waarin hij o.m. mee deelde dat het eigenlijk niet gebrui kelijk is dat „Polymnia" een derge lijk winter avondconcert organiseert, maar gezien het succes van de con certen bij de lustrumviering van vorig jaar, wilde men het geven van een winterconcert graag tot een tra ditie verheffen. Inderdaad blijkt dit winterconcert in een werkelijke behoefte te voor zien. Voor beide avonden was een bevredigende belangstelling en het gehoor was doorgaans nóg beter dan op het jaarlijkse kermismatinée het geval pleegt te zijn. In verband met een en ander zou den wij „Polymnia" niets liever wil len suggereren dan dat zij bij de samenstelling van hun programma hiermee rekening houdt. Een bloei ende zangvereniging als deze moet haar krachten zo nu en dan eens ten volle ten toon kunnen spreiden, zon der te offeren aan wat we eufemis tisch de populaire smaak noemen. Een muzikaal publiek dat op Zon dagavond de straat en het weer trot seert om een concert bij te wonen, zou dit alleen maar appreciëren. Zo zou 't uitstellen tot de kermis van nummers als Strauss' Donaulied en Millöckers Walslied op dit concert onmogelijk als een pijnlijk gemis gevoeld worden, temeer daar het programma toch reeds lichtelijk overladen was. Maar „Polymnia" geeft nu eenmaal graag de volle maat. Voor wie deze nummers in derdaad niet voldoende meer boeien zij geattendeerd op de fraaie tek sten die deze koorzettingen hebben gekregen. Voorwaar: het dichten is als Trijntje Fop zegt 'n schone zaak; ze brengt het mensdom veel vermaak! De directeur liet z'n koor eerst even los-zingen met het bekende Slavenkoor uit „Nabucco" van G. Verdi. Hierop volgde de voortreffe lijke uitvoering van Haydn's koor uit „Die Schöpfung"; Vollendet ist das grosze Werk. Dat amateurs in luttele jaren reeds dergelijke wer ken weten uit te voeren, verdient alle bewondering. Een experiment van dit vocaal concert mag heten het feit dat kennelijk om het koor enigszins te ontlasten de koorwerken afwis selde met solo- en duo-zang werden uitgevoerd, waarbij uitsluitend krachten uit de eigen vereniging een kans kregen. Ad en Luce Berkelmans zongen „Die Englein" van F. Abt en „Du bist mein" van M. Stange, waarbij de uitvoering meer respect verdient dan de keuze der nummers. Mooi warén de aria's van de bas Sief Langerwerf. Hij zong resp. „O, Isis und Osiris" en „In diesen Heil-gen Hallen", beide uit Die Zauberflote van W. A. Mozart. Wim v. Gorp ver tolkte met het mannenkoor gevoe lig de „ernstige" balade van De Twaalf Rovers van Chigaroff. Jam mer dat deze bariton ons nog niet op een extra nummertje vergastte. Verder zong het gemengd koor „Voorjaar" van O. Koop, een num mer dat bij deze sfeervolle vertol king niet tegenviel. Het eerste gedeelte van dit prach tige concert werd besloten door de pianiste Fini Coesmans, die 't Im promptu no. 4 van F. Schubert voor beeldig verklankte. Zulk een pia niste is voor dit koor wat waard! Na de pauze volgden van Orlando di Lasso de Serenade van 'n Lands knecht (Matona mia cara) en Bon jour mon coeur. De eigensoortige schoonheid van deze polyfone ge zangen wist men in de uitvoering goed te realiseren. Dit is voor Po lymnia zeer geschikt materiaal: su blieme muziek en technisch zeer op voedend. De uitvoering van deze nummers vormden met die van Haydn het hoogtepunt van het concert. Verder hoorden we van Ad Ber kelmans en Sjef Langerwerf 't duet Tante Klappei van L. v. Tetterode, een leuk nummertje dat ook wat acteertalent vraagt. De bas-bariton C. v. Iersel (de directeur van het koor) zong uit de „Freischüttz" het Drinklied van C. M. von Weber en een tweetal aria's van W. A. Mozart Bij zulke zang ervaart men onmid dellijk het verschil in peil tussen deze geschoolde zanger en zijn leer lingen. Als slot werd uit Haydn's Schöp fung „Die Himmeln" gezongen, waarin 't trio voor rekening kwam van M. v. Strien (sopraan), Sjef Langewerf (bas) en Wim de Hond (tenor), welke laatste wegens een keel-aandoening vervangen moest worden door Ad Berkelmans. Al met al heeft 't bloeiende „Po lymnia" haar donateurs een heer lijke muziekavond bereid, waarvoor de directeur, de heer Kees v. Iersel, de sporen verdient. Eerste Waspikse Mandolineclub werkte ten bate van T.B.C.- bestrijding. De twee avonden die De Eerste Waspikse Mandolineclub in samen werking met de Zingende Cowboys en de Pamaco's in de zaal van Ho tel v. Iersel gaven ten bate van de drie verenigingen: „Herwonnen Le venskracht", „Santos" en „Draagt Elkanders Lasten", is een groot suc ces geworden. Het verdient alle lof dat deze jonge verenigingen geheel belangeloos twee avonden hebben gegeven ten bate van de T.B C.-be strijding, van welk programma de bezoekers zeer hebben genoten, ben Vrijdag in het Franse parle- DIT JAAR WEER MIDDEN STANDSBINNENMARKT. De bijeenkomst van de leden van de R.K. Middenstandsvereni ging afd. Waalwijk, Zaterdag avond in zaal Thalia, was een slot-bijeenkomst van de voor de Middenstand van Waalwijk zo geslaagde St. Nicolaasactie. De voorzitter van het actie comité, de heer van Mil, opende deze bijeenkomst en nadat hij gewezen had op het succes van de actie, deed hij de prettige me dedeling dat aan de deelnemers de helft van het inleggeld zal worden terugbetaald. De heer v. Mil sprak nog over de voorbereidingen van de actie en hij vertelde dat aanvankelijk het aantal deelnemers erg klein was. Tot aan het begin van de actie groeide dit aantal echter met de minuut, waardoor de deelname aan het geheel zeer be vredigend genoemd kan worden. Er werd vervolgens de mede deling gedaan dat dit jaar een middenstandsbinnenmarkt zal worden gehouden. De data voor dit festijn zijn nog niet bekend. Vanzelfsprekend hoopt het be stuur op aller medewerking bij de voorbereidingen voor deze middenstandsbinnenmarkt. Het is er verder bijzonder ge zellig geweest in Thalia. Het be stuur had gezorgd voor 'n aan tal attracties, voor Poede muziek en voor hetgeen er nodig is om een genoeglijke avond te hebben, zorgden de middenstanders zelf. Zij hebben daarbij echter wel ge bruik gemaakt van de goede zor gen van de heer v. Bracht. 40-JARIG JUBILEUM BIJ TIMTUR. Op 4 Febr. j.l. herdacht de heer F. v. d. Hoven, werkzaam in de onderwerkafdeling, zijn 40-ja- rig dienstjublieum bij Timtui\ Na met zijn dochter aan zijn woning te zijn afgehaald, werd de jubilaris in de cantine gehul digd door zijn collega's, waar hem bij monde van de heer P. v. Zutphen een electrisch scheer- apparaal werd aangeboden, als mede een bloemstuk. Na deze huldiging, waar het vanzelfsprekend gezellig toeging, werd de jubilaris met zijn doch ter ontvangen door de directie en staf in de met palmen ver sierde hal. Tevens was hierbij tegenwoordig de Edelachtbare Heer Burgemeester. Allereerst werd de jubilaris toegesproken door de directeur, de heer J. Klijberg, dje hem in hartelijke bewoordingen felici teerde met dit jubileum. Hij over- digde hem de gouden medaille, alsmede een cadeau onder cou vert en bood aan Mevrouw een boupuet bloemen aan. Vervolgens trad de Edelacht bare Heer Burgemeester naar voren, die in 'n gloedvolle speech de heer v. d. Hoven complimen teerde met zijn 40-jarig jubileum en hem mededeelde dat het H. M. de Koningin behaagd had hem te onderscheiden met de ere-me- daille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, wel ke onderscheiding door de Bur gemeester persoonlijk werd op gespeld. Zowel de felicitatie van de heer Klijberg als het opspelden van de ere-medaille door de bur gemeester werden op de gevoe lige plaat vastgelegd, waarna nog enige groepsfoto's werden gemaakt. Daarna begaf het gehele gezel schap zich naar het privé-kan- toor, waar de erewijn werd geser veerd en men nog enkele uren gezellig bijeen bleef. De verdere feestviering werd in huiselijke kring voortgezet. VEDEHOVA-CARNAVAL. Vedehova zal z'n carnavals feest vieren op Zaterda 11 Febr. te 8 uur in Hotel Verwiel. Prins Carnaval zal in eigen persoon aanwezig zijn en de Raad van Elf zal wyel zorgdragen voor de goede stemming en de echte sfeer. KATHOLIEK VROUWENGILDE Feestmiddag voor de jeugd. Waar de feestmiddag voor de jeugd het vorig jaar zo'n groot succes was,'zal deze dit jaar her haald worden en wel op Zondag 12 Februari van half drie tot zes uur in het IvJC-gebouw. Hieraan kunnen deelnemen kinderen der leden van 513 jaar. De kinderen zullen gecostu- meerd ziin, waarvoor prijzen uit geloofd worden en ook mogen zij zelf iets voordragen enz. en de tractatie zal niet ontbreken. Het zal een mooi feest worden- BUURTFEEST MR. VAN COOTHSTRAAT. Zaterdagavond organiseerde de Buurtvereniging Mr. van Cooth- straat in Hotel Verwiel een Car navalsfeest. De voorzitter, de heer Sluij- mers, heette allen welkom, waar na het orkest Joost van den Ak ker er direct de juiste stemming en sfeer wist in te brengen. De secretaris-penningmeester, de heer de Waal, sprak de car navalsvierders toe op z'n Oetel- donks. Hierna werden alle aan wezige heren omgetoverd in Kri- lissen; het comité had voor het nodige materiaal gezorgd. Dit feest duurde tot de kleine uurtjes in echte gezellige buurt feestsfeer. SERENADE. Zaterdagavond bracht de har monie St. Jan een serenade bij haar voorzitter, de heer Jac. van. Mierlo, in verband met diens 40- jarig dienstjubileum en zijn on derscheiding door H. M. de Ko ningin met de gouden ere-me daille. De vice-voorzitter, de head J. Thijssen, hield daarbij een har telijke, van veel waardering ge tuigende toespraak, waarin hij de jubilerende voorzitter geluk wenste, speciaal met de hem ver leende zeldzame onderscheiding. Deze laatste achtte spr. ten volle verdiend, gezien het werk dooi de jubilaris reeds tientallen ja ren verricht voor de gemeen schap, speciaal voor het Baard- wijkse verenigingsleven. R. K. C. De winterpret heeft de voetbal lelijk in de verdrukking gebracht zodat de reis naar Roosendaal nog in 't vat blijft zitten. Tot nu toe is de competitie vlot verlo pen en een beetje rust kan dus geen kwaad. De RKC-ers hebben trouwens op Zaterdag 11 Febr. a.s. een mooie gelegenheid bij el kaar te komen. Voor de leden en donateurs is n.l. in „De Gecroon de Leersse" een balavond geor ganiseerd in het kader van Car naval Na de goed geslaagde jeugdbijeenkomst verwachten wij ook voor Zaterdag een succes volle avond, vooral nu er gele genheid is zijn feestvreugde te uiten in een min of meer goed geslaagd maskeradecostuum. Wanneer er voldoende animo is, iets waaraan wij niet twijfe len, wordt hiervan een jaarlijkse traditie gemaakt, waar alle RKC- aanhangers hun hartje kunnen ophalen. AANRIJDING. Hedenmorgen had op 't Hoog- einde een lichte aanrijding plaats tussen een bus van 'de BBA en 'n luxe auto. De luxe auto moest snelheid minderen voor enkele wielrijders, doch slipte daarbp tengevolge van het gladde weg- wek en schampte de linkervoor zijde van de autobus. De schade was gering en persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Handschoenen en wanten; een keeshond; step; staaflantaarn; stoffen boodschappentas met hakmes en gereedschap; porte feuille; das; lipssleutel; zwarte oorbellen; ceintuur; jonge her dershond; ijsschaats; woliendas; huissleutel; zilverbon. Verloren Bril; viermaal een portemon- naie met inhoud; das; Friese schaats; atlas van Europa; da mesrijwiel; hondje; vulpen; mo- torwant; damespolshorloge; por tefeuille met inhoud. REPETITIE WAALWIJKS ORKEST. Woensdagavond om half acht de strijkers, om half negen het gehele orkest in hotel Verwiel. DRIEJARIGE REDDE VRIENDJE,. Joekje Rijntjes uit Vught, een kleuter van drie en een half jaar. heeft zich een manmoedig men senredder getoond, toen hij zijn vriendje, Adje van der Linden, even ouel als hij, uit een wak heeft weten te halen. POLITIEMAN DOOD LANGS DE WEG. De 35-jarige wachtmeester der Rijkspolitie H. Veldhuis is Zon dagochtend dood aangetroffen in een droge sloot langs de weg Nieuw-BalingeWitteveen. Zijn fiets lag op de wal in de nabij heid ,van het ontzielde lichaam. Op het stoffelijk overschot zijn geen verwondingen geconsta teerd. Het onderzoek is gaande. De heer V. behoorde tot de groep Westerbork van de Rijkspolitie en woonde in Nieuw-Balinge. INGEVROREN VISSERSBOOT KREEG HULP VAN DE WAL. Vijf ervaren mannen slaagden er Zondagochtend in om van Ameland over het moeilijk be gaanbare ijs de vissersboot van Bote Teerling uit Usquert te be reiken, dat al sinds Maandag ge vangen zit in het ijs van de Wad denzee. Met twee sleden brach ten zij brood, propaangas voor de motor en accu's voor de radio mee. Het was een moeilijke tocht. De vijf mannen, die het wad door en door kennen, had den twee uur werk om het schip te bereiken. Het ligt thans weer drie kilometer uit de kust ten zuidoosten van Nes op Ameland. UITSLAGEN VAN ZONDAG 5 FEBRUARI 1956. Hoofdklasse A. VVVFortuna '54 22 RigtersbleekNoad 01 Óverige wedstr>den afgelast. Hoofdklasse B. EmmaWillem II 11 SHSDe Graafschap 13 Overige wedstrijden afgelast. Ie klas A. Alle wedstrijden afgelast. Ie klas B. HeraclesWageningen 30 Overige wedstrijden afgelast. Ie klas C. Fortuna VI.Helmondia 17 TubantiaZeist 30 Overige wedstrijden afgelast. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd KLEDING-REINIGING Naaisters Stiksters Volslagen dameskapster SCHOEN- EN LEDER Overleersnijders Bijtuigers Machinc-zwikkers Overhalers Doorzetters Aankloppers Zoolleerstanzers Ophalers Stikkers Hulparbeiders voor de gehele onderwerkafdeling Jeugdigen ter opleiding in het lederwarenvak Jeugdige schoenfabrieksarbei ders voor alle afdelingen Schoenstiksters Handschoenstiksters Handschoenencoupeurs Looierij-sjouwers HOUT, KURK, STRO Machinale Houtbewerkers Meubelmakers L.l. meubelmakers METAALNIJVERHEID Machine-bankwerker Stempelmakers Halfwas monteurs L.l. constructie-bankwerker L.l. Automonteur L.l. plaatwerker Zandvormers Metaalsmelters Metaalponsers Metaalsjouwers HANDEL L.l. winkelbedienden mnl. en vr. VERKEER Loopjongen Cantinejuffrouw VRIJE BEROEPEN Magazijnbediende voor schoen fabriek Magazijnbediende voor leder- warenfabriek. Administrateur voor Horeca bedrijf Magazijnbediende voor Hore ca-bed rijf. Mannel. kantoorbediende^ Steno-typiste Typiste 16 jaar Vr. kantoorbedienden 16-18 jr, HUISH. DIENSTEN Dagmeisje (halve dagen) Dienstbode (dag en nacht) Werkster voor schoonhouden van kantoor Bieden zich aan BOUWNIJVERHEID Schilders Opperlieden Timmerlieden Metselaars Grondwerkers REINIGING Dameskapster enigszins ge vorderd. SCHOEN EN LEDER Ass. bedrijfsleider lederfabriek Ass. Stikmeester Modeleur VRIJE BEROEPEN Kantoorbediende vr. geh. voor de namiddag. HUISH. DIENSTEN Huishoudster (extern) Aanmelden dadelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeids bureau Waalwijk. Deze opgave is geldig vanaf 23 t.m. 28 Januari 1956. Waalwijk verstrekt ook inlich tingen aan adspirant-emigran- ten. Het Gewestelijk Arbeidsbureau BOUWNIJVERHEID: Werkster voor schoonhouden van winkel, kantoor en moga- zijn (4 dg. p. w.) We geloven niet te overdrijven, als we schrijven ,,'n unieke jubilea-viering", want het zal zelden of nooit voorvallen, dat e'en firma tegelijkertijd niet minder dan 18 mannen van zijn personeel kan huldigen voor een dienstverband, dat niet mag gepasseerd worden. En met recht heeft de directie van de firma W. van Nieuwstadt en Zn. deze gelegenheid aangegrepen om daar een feestdag van te maken. Zaterdag werd deze feestdag gevierd in de feestelijk versierde concertzaal van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, waar op het podium de grote foto's van de drie eerste firmanten der zaak, de heren Mich., W. en M. v. Nieuwstadt tussen de bloemten prijkten. Toen om half elf burgemeester Mr. v. d. Heijden de zaal binnentrad, werd hij door de oudste firmant, de heer W. van Nieuwstadt verwelkomt. Burgemeester van der Heijden zou het geen bijzonderheid noemen, dat bij een firma, die zelf reeds meer dan 125 jaren bestaat een jubilaris te huldigen valt, doch waar het hier een viering geldt van niet minder dan 18 jubilarissen, de een voor e'en langere en de andere voor een kortere dienstperiode, moet hij toch con stateren, dat bij de firma van Nieuwstadt een verhouding tussen werkgever en werknemer geschapen is, die getuigt van een verbondenheid, die als model kan dienen. Deze goede verhouding kan niet anders dan zowel het bedrijf, als de werkgever te goede komen. Hij felici teert de directie met deze gelukkige om standigheid, die zij reeds jaren heeft we ten te kweken 'en te behouden; hij felici teert de werknemers, die onder deze om standigheid mogen arbeiden. Het doet hem een groot genoegen, dit ook namens H.M. de Koningin te kun nen doen, die het behaagd heeft de werknemers, die 50 of 40 jaren bij de firma werkzaam zijn geweest te onder scheiden met de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6