W MENING KAATSHEUVEL mODELEOR. Personeel ST. JOACHIMMOER F 250. SCHOENMAKERS SCHOENFABRIEKEN KV, WOONRUIMTE DURABEL Duizenden vogels hongeren In de Blesbosch" Onderwerk-afdeling Adverteert in dit blad Een mode om in te „wonen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 FEBRUARI 1956 WEER TWEE DODEN IN HET VERKEER. Op de Rijksweg Roosendaal raten heeft Zaterdagavond een ernstig verkeersongeval plaats celiad' Met grote snelheid is de milo van de heer Hendriks uit Leur op een stilstaande vracht auto gereden, tengevolge waar van zijn 15-jarig dochtertje en t 14-jarig zoontje van de familie Kijken, eveneens uit Leur, vrij wel op slag werden gedood. De bestuurder, zijn 11-jarig zoontje dl een zoontje van de familie l.üykx uit Etten moesten in het nckenhuis worden opgenomen. Hendriks en zijn zoontje waren maar aan het hoofd gewond en hun toestand is niet zonder le vensgevaar. l)e heer Hendriks was met de kinderen van de kostschool te (luijbergen op weg naar huis Voor een korte vastenavond-va- rar.iie. DUIZENDEN VOGELS HONGE REN IN DE BRARANTSE BIESBOS. Duizenden vogels hongeren in jlc Biesbos. De strenge vorst van de afgelopen dagen bedreigt hen met de hongerdood. Uit Rusland, Polen, Zweden, Noorwegen en Denemarken is een enorme inva sie waterwild naar ons land ge vlucht om de koude te ontko men. Rond de stijf bevroren bin nenwateren van de Biesbos flad deren thans duizenden ganzen, meerkoeten, watehoentjes en wil de eenden in de zeldzaamste va riëteiten. Reigers, roerdompen en witte wilde zwanen, die men vier jaar geleden voor het eerst sinds jaren weer in de Biesbos zag, ko men het graan uit de handen eten van de mannen van de rijks politie te water, die zich hun lot nebben aangetrokken, üp 't gat van de Elit, in de Koekpoider e i op atlrijke andere plaatsen in de brabantse biesbos kleumen de vogels. Wet open water wordt steeds kleiner en vele vogels zijn reeds doodgevroren, nadat ue mist zich op bun vleugels bad a gezet en daar door de ijzige kou de bevroor. Een noodkreet van de rijkspo litie te water, post Drimmelen, aan de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren le verde een bedrag van tweehon derd gulden op, waarvoor voer kon worden gekocht. Maar dit bedrag was bij lange na niet toe reikend. En daarom heeft schip per Pot van de rijkspolitie te wa ter een beroep gedaan op de Bra bantse pers om een blikseminza- rneling te houden. Inderhaast is toen een werkgroep gevormd on der leiding van de Eindhovense inspecteur van politie D. de Jae ger, die voorzitter is van de die renbescherming in Eindhoven. En een eerste, persoonlijke op roep, had al direct succes. De R. K. Molenaarsbond St. Victor stel de duizend kilogram gemengd graan beschikbaar, die door de molenaar H. Hermes te Made reeds is geleverd. De DAF schonk honderd kilogram, het Philips persbureau eveneens. De Eind hovense dierenbescherming hon- derdvijftig. Directeur H. Steen- bergen vau het CHV te Veghel, de coöperatieve handelsvereni- ging vau de NCB, zegde vijf ton graanafval en meel toe, die met eigen auto's zo spoedig mogelij naar Made-Drimmelen worden vervoerd. Voor het afgelopen weekeinde kon men nu vooruit. Maar 't ziet er naar uit dat de vorst nog wel even zal aanhouden. En boven dien zal men enkele dagen moe ten navoeren. Daarom wordt nu een beroep gedaan op de Bra bantse bevolking. Help de dui zenden vogels in de Biesbos, red hen van een haast zekere hon gerdood. Alle giften, groot en klein, zijn welkom. Men kan zijn giften, liefst geld, waarvoor dan granen zullen worden gekocht, gireren op rekening 461303 t.n.v. D. de Jaeger, voorzitter afdeling Eindhoven dierenbescherming, met vermelding van „Biesbosvo- gelactie". Boerenorganisaties e.a. kunnen eventuele graanzendin- gen rechtstreeks zenden naar schipper Pot van de rijkspolitie te water in Drimmelen. Bij de volgende adressen kan men zijn geldelijke gaven bezorgen's Her togenbosch: Verkeershuis op de Markt; Waalwijk mevr. de Vis ser-van Everdingen, Markt 11. Stuur uw giften vlug. Er is bittere nood. Alph. Zijlmans Adriana Zylmans- v. Boxtel vraagt voor spoedige indienst treding een Alleen zij die hierin zeer bekwaam zijn gelieve te solliciteren. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan Gasthuisstraat 144, KAATSHEUVEL, Carnaval. LEES DE NOODKREET GEVBAAGD voor SCHOENFABRIEK „BRANDARIS" Leo XlII-straat 30 KAATSHEUVEL „ln een jurk moet je kunnen „wonen", dan pas is het een goey de iurk. Daarom brengen wij ook kleding voor een bepaalde „klasse". Er bestaat voor ons één voorbeeld en dat is PARIJN. Wij willen ons niet verbrokkelen in velerlei lijnen en stijlen. En daarom kozen wij een zuiver Franse basis, aangepast aan de Nederlandse eisen." Dit vertelde de directeur van de JOLO Couture-fabrieken te Utrecht, de heer J. Kreisberg. „Begrijpt u me goed", ging de heer Kreisberg verder: „Met een „bepaalde klasse" bedoel ik de vrouw, die „mode-minded is. Ik tracht mijn confectie een coutu re allure te geven, door nooit of te nimmer een stijl of lijn te ver brokkelen. Hetzelfde geldt voor de materialen, welke ik verwerk. Wij weiken hier uitsluitend met de beste (natuurlijke) stoffen. Een japon, die bij Dior van wol len Shetland wordt gemaakt, wordt ook bij mij vervaardigd van dit materiaal. Ik doe dit, om dat de prijs van een goede stof niet zovéél uitmaakt op de prijs van het model, wanneer dit kant en klaar in de winkel wordt ver kocht. Een natuurlijk materiaal, in de winter- en in de herfstcol- lecties, betekent voor ons: 100% wollen stof van de allerbeste kwaliteit, die we in Frankrijk, Engeland, Italië en Nederland kunnen vinden. Goede kwaliteit is belangrijk en bij goede kwali teit speelt de prijs geen rol......' Inderdaad zijn de materialen van Jolo Couture de beste, welke men in Europa kan vinden. Daarbü behoort de coupe van de Jolo modellen tot het allerbeste op japonnengebied. Past 'n man nequin bij Jolo in Utrecht een japon, dan vragen de ontwerp sters (Mevrouw H. Kreisberg en haar zuster, mevrouw Nightin gale) „Zit die jurk „lekker"?" Want deze beide dames gaan van het standpunt uit, dat een japon heerlijk moet „zitten", dat men in een jurk moet kunnen „wo nen". Zo paart Jolo élégance aan goede coupe en prima kwaliteit. Deze drie factoren maken, dat de Jolo modellen ook graag worden gedragen door de Engelse en de Amerikaanse vrouw. Helaas moet deze firma, welke onze Nederlandse confectie-in- dustrie hoog zou kunnen houden in het-buitenland, haar export beperken t®t één model van elk ontwerp, omdat er door gebrek aan arbeidskrachten in Neder land niet méér voor het buiten land kan Worden gemaakt. Dit éne model van de diverse ont werpen gaat naar Engeland en Amerika, waar twet bonderden malen wordt gecopiëerd. Dit is jammer, maar Jolo zegt: „Eerst aan de Ne derlandse eisen voldoen, dan pas komt 't buitenland aan de beurt. Hoe prettig wij het ook zouden vonden om ongelimiteerd te kun nen exporteren." Bij de tekening: Men denkt van gabardine, dal dit materiaal zich uitsluitend leent voor het maken van sport- kleding en regenmantels. Een grove vergissing, want ook wol len Duchesse behoort tot de ga bardineweefsels. Het is ragfijn, soepel en kreukvrij. De ontwerp ster van bijgaand model, mevr. H. Kreisberg, zei, toen zij dit ont werp creëerde: „Wat laat zo'n fraaie wollen stof zich heerlijk verwerken. Wat valt zo'n japon, gemaakt van wollen duchesse, prachtig. Ook dit model zullen wij in de handel brengen. Soirée is d® naam van deze creatie." I Geachte redactie, m de rubriek „Uw mening" van riidag 10 Februari j.l. stond een S van „een wijkverpleegster Ondergetekenden menen aan de verplicht te zijn mee te delen ,t er ten onrechte de indruk is ge it dat één der wijkverpleegsters J geroepen voelde de gemeente- Je reinigingsdienst op zijn taak te 'Ivf zij schrijven, ondertekenen zij t hun naam en verschuilen zich i»t achter een ander. q dankend voor de plaatsruimte, Zr. Tan Veen (wijkverpleegster Groene Kruis) Ve..w. Moeder Alphonsine) wjjkTerpleeg- Tan Wees sters 1 Van den Bosch Wit-O ft. Bos KrUi8 TWEE VRAGEN. Gaarne zou ik twee vragen willen Ke.1 Was het niet mogelijk geweest km met de mensen, die door de vorst Lkomen in park, plantsoenen, straat- Liging e.d., de straten, speciaal de rij en beter schoon te maken en te ont- oen van hobbels en bobbels, kortom cze berijdbaar te maken voor fietsen o auto's? 2e. Bestaat de verordening niet meer, lat ieder bij sneeuwval verplicht is de joep voor z'n huis of zaak schoon te iaken of tenminste zand, as of zout te irooien, of is dit na de invoering van ie straatbelasting vervallen en moet dit an gemeentewege gebeuren? Ik dank U. J* AGENDA. Hedenavond (Maandag) om half 8 »ecostumeerd Carnavalsbal der Lie- ïertafel „Oefening en Vermaak itoor donateurs en leden met intro- iU\Voensdag 15 Februari om 8 uur rnetitie dameskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag om 12 uur repetitie man nenkoor in „De Twee Kolommen VASTENMEDITATIE. Dit jaar zal in de parochiekerk van St. [an te Kaatsheuvel de vastenmeditatie gehouden worden door de Zeereerw. liter R. Becker, pastoor te Veenendaal, door alle luisteraars op de K.R.O. nog v.el bekend om de lijdensmeditatie door hen gehouden in het jaar 1952. In afwijking met andere jaren, wordt dit jaar deze meditatie gehouden elke vrijdagavond om 7 uur. TIUALF REGEERT IN 'T SPROOKJESPARK. Volop winter en... grote drukte in „De Efteling" die met 4 April zijn poorten denkt te openen, doch nu de ijsgoden zijn komen regeren zich bereidwillig heeft gaan schikken om van de gele genheid te laten profiteren om de pret tige ijssport te beoefenen. Reeds een 10- tal dagen genieten dagelijks de liefheb bers van deze wintersport volop op de mooie banen, die de siervijver en de kanovijver bieden. De directie heeft gezorgd voor ver lichting en muziek en tot s avonds ne- ften uur wordt er geschaatst, dat het een lust is. Van de prachtgelegenheid eens even te verpozen in het heerlijk ver warmd restaurant wordt door zeer velen gebruik gemaakt. DE BRABANT GRENSRIT STAR.' EN FINISH IN „DE EFTELING". 16 'en 17 Maart a.s. wordt de Brabant Grensrit, georganiseerd door de Regio nale Automobielsport Club Zuid weer gehouden, 't Is de 13e grensrit, die door deze club georganiseerd wordt. Voor t eerst werd deze betrouwbaarheidsrit ge houden in 1933 en vervolgens tot en met 19)7, om weer hervar te worden in 1949 met een jaarlijkse herhaling tot en met 1955. Zoals we schreven is het een be trouwbaarheidsrit voor automobilisten, waarbij met behulp van een kaartleesop- (Iracht e'en geheime route gevonden moet worden en waarbij een bepaalde gemid delde snelheid hoogstens 48 km. per uur maar waarschijnlijk lager, moet worden aangehouden. Op de route zijn aangegeven tijd- en geheime routecon- tioles geplaatst, teneinde te controleren of de deelnemers de juiste route volgen op het verplichte tijdschema. In de A-klasse starten de craks en meer-geoefenden en deze klasse telt voor het kampioenschap van Nederland voor betrouwbaarheidsritten. In de B-klasse starten de overige deel nemers en beginnelingen. De A-klasse rijdt ca. 650 km en de B-klasse ca. 550 km. De start is op 16 Maart a.s. om 7 uur nam. in de Efteling, waar burge meester Mr. v. d. Heijden het startschot zal lossen, 's Nachts is er een pauze van een uur in De IJzeren Man in Vught en de finish is Zaterdagmorgen 17 Maart weer op De Efteling, Behalve deelname uit geheel het land staat thans ook reeds deelname vast van een buitenlands contingent o.a. uit Bel gië en Engeland. Binnen enkele dagen verschijnen de reglementen, die op aanvrage verkrijg baar zijp bij het Sport-secretariaat RAC Zuid, Burg. Damesstraat 25 te Tilburg. VAN EEN KAATSHEUVELSE MISSIONARIS. Van de Zeereerw. Pater Walter Da- men ontvingen we onlangs een schrij ven, dat mede gericht was aan de bur gerij van Kaatsheuvel, die destijd zo spontaan en royaal deze Kaatsheuvelse priester-missionaris de jongste uit Kaatsheuvel heeft geholpen, niet om een pleizierreis te ondernemen, zoals hij schrijft, doch om achtduizend kilometer af te leggen om op de plaats van be stemming te komen. De reis hierheen schrijft Pater Damen vanuit Pagamoyo, is goed verlopen. We begonnen wel met pech, want toen we op Schiphol in het vliegtuig zaten, en ze alle onderdelen nog eens controleerden, bleken de vleugelkleppen niet voldoende te werken. De Captain durfde de ver antwoording niet op zich te nemen om zo op te stijken, dus taxieden we terug. Ze konden het kankement niet in korten tijd verhelpen, we zouden daarom een ander vliegtuig krijgen, maar omdat dit eerst nog in orde gemaakt moest wor den, konden we niet voor drie uur op stijgen. Eigfenlijk hadden we om kwart voor negen weg moeten zijn. Vla Mar seille, waar we nog een paar passagiers op moesten pikken en waar we ook ons avondmaal gebruikt hebben, zijn we toen naar Rome gegaan. Vlak achter Marseille wa s het weer verbazend slecht. We zaten midden in een flink onweer. Pikdonker buiten; alleen zag je geregeld bliksemstralen langs de raam pjes schieten. Om elf uur kwamen we in Rome aan. De audiëntie bij de paus, die op het program stond, zijn we mis gelopen. Voor mij was dit niet zo heel erg, omdat ik de paus al zo dikwijls gezien heb, maar het speet me geweldig voor de an dere passagiers. Na een volle dag in Rome te zijn ge bleven zijn we daags daarna, 's morgens vroeg weer opgestegen. In één ruk door naar Wadi Haifa, in de Soedan aan de rond van de woestijn. Daar hebben we een verschrikkelijke hete nacht doorge bracht. Gelukkig maar, dat we de vol gende morgen voor de zon goed 'en wel opgegaan was weer vertrokken. Om drie uur ijl de namiddag waren we toen in Entebbe, Oeganda. Prachtig gelegen aan het Victoriameer, het grootste meer op één na van de wereld. En Zondag 2 Oct. stegen we op voor de laatste etappe. Onze gelederen waren nu sterk gedund. Ik ben nog vergeten te vertel len dat het een raptimvlucht voor mis sionarissen was. De meeste witte paters 'en witte zusters waren in Entebbe ach tergebleven. Het einde van onze vlieg tocht was Tabora, ongeveer 2 uur vlie gen van Entebbe vandaan. In Tabora heb ik nog een toevallige ontmoetig gehad waar ik helemaal niet op gerekend had. Wij, de 5 paters en 1 broeder van de H. Geest, die met dit vliegtuig mee waren gekomen, wandel den in de namiddag van diezelfde Zon dag van het hotel waar wij logeerden naar de Missie van de Witte Paters om af te gaan spreken wanneer we de vol gende dag konden komen om Mis te le zen. Laat daar nu heel toevallig iemand zijn die ik ken, en die jullie zeker zo goed kennen Pater Vesters. Hij hoort eigenlijk helemaal niet in Tabora thuis, maar was gekomen om zijn Bisschop, Mgr. van Sambeek, die met hetzelfde vliegtuig als wij, was meegekomen, te verwelkomen. Het lag eigenlijk in de be doeling dat een andere pater, een neef van Mgr. hem af zou halen, maar die pater was ziek geworden, en zodoende was Pater Vesters gekomen. Diezelfde avond moest hij alweer vertrekken, maar hij is toch nog ev*en meegegaan naar ons hotel om een potje bier op die Kaats heuvelse ontmoeting te drinken. We von den het alle twee erg leuk, elkaar zo toevallig te ontmoeten. Dinsdagmorgen zetten wij onze reis voort per trein. Een schitterende trein. Ik had hier zoiets niet durven verwach ten. Alleen hadden ze er wel een lo comotief voor mogen spanden die iets krachtiger was. Deze had nogal moeite ons tegen de bergjes op te trekken. Een keer haalde hij het niet. Zuchtend en puffend ging het naar boven. Langzaam, steeds langzamer. Bijna bovenaan geko men was hij totaal op en besloot maar stil te blijven staan. Wat ze ook pro beerden hij kon niet meer op gang ko men tegen die helling. Er zat niet anders op dan maar weer achteruit rijden, berg af, tot we weer op een vlak stuk waren. Nog een eindje verder terug, zodat we een flinke aanloop konden nemen. Even ferm voort zetten en ja hoor, we haal den het, zij het dan met pijn. Al met al waren we heel wat tijd verloren. We kwamen om 10 uur de vol gende morgen, twee uur te laat, in Mo- rogoro aan, de Bisschopsstad van ons diocees. I In Morogoro kregen we officieel on ze benoeming. Voorlopig op het klein seminarie in Bangomoyo, luidde het mij ne. Een week zijn we in Morogoro ge bleven en toen ben ik op mijn eentje maar weer verder gereisd. Met de trein naar Daressalaam, ongeveer zeven uur sporen, en van Daressalaam met de bus naar Bagomoyo (2 uur). En nu zit ik dan bijna 3 maanden al in de oude slavenmarktplaats die Baga- moyo heet. In die tijd een rijke stad, met 'n grote haven. Nu is de haven ver zand, alleen kleine vissersboten kunnen nog binnenkomen en de stad van van practisch geen betekenis meer. Er is niets moois aan te zien. De straten zijn zandpaden, de huizen een verzameling krotten, die in Holland juist voor kip- ptenhak goedgekeurd zouden worden, en dan nog maar heel misschien. Het seminarie staat even buiten de stad. Van 26 December tot half Febru ari gaan de jongens naar huis. Decem ber, Januari en Februari zijn de heetste maanden hier. Het schijnt hier dan heel erg heet en drukkend te zijn. Op het ogenblik gaat het nog wel. Overdag gewoonlijk 29 graden in de schaduw en 's nachts 23. Er zijn ook wel hetere nachten. Die mochten eigenlijk gerust wat frisser zijn vind ik, maar zolang het zo blijft houd ik het toch nog wel uit. Ik beloof jullie te gedenken in mijn gebeden; als er van jullie kant ook eens een Weesgegroetje af kan voor mij en mijn werk zal ik jullie zeer erkentelijk zijn. carnavalsstemming in de echte geest. Doch niet alleen in deze zaal gelegenheden, ook in 't Hoventje, bij de Steenbakker, bij de Drie Ka bouters en de Viersprong heerste een carnavalsstemming, alsof de vastenavondviering een eeuwenoud gebruik in Kaatsheuvel geweest is. En't was zot en dwaas, doch in eer en deugd. AGENDA. Dinsdag 7,30 uur nam. Euphonia, Apollo en Bel Cantozaal; Carnavalsvie ring. De Viersprong en De Drie Kabou ters: Cabaret. Woensdag 8 uur nam. Apollo Theater: Te vuur en te zwaard. Toegang 14 jaar. 8 uur nam. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia: repetitie. Donderdag 7.45 uur nam. repetitie Da meskoor Bel Canto. 8.30 uur nam. Bel Canto, repetitie Ge- mendg koor. Goed afgelopen. Vanwege de gladheid van de weg slipte in de bocht bij de Heidebloem een militaire vrachtauto en kwam op de zijkant in een naast de weg gelegen weiland terecht. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De twee inzittende militairen kwamen met de schrik vrij. Bonte avond. De donateurs en werkende leden van de Fanfare werd een bonte avond aangeboden, verzorgd door v. d. Bos uit Goirle. Het werd een gezellige avond vol humor en zang, zodat het publiek zeer voldaan huis waarts keerde. Vrgdag 17 februari hopen onze lieve ouders en hun 12'/2 jarig huwelijksfeest te vieren. Wij bidden dat O.L.Heer hen nog heel lang voor ons zal bewaren. Hunne dankbare kinderen Annie Gerry Sjaantje Nelly Walter Alphons Marja, Kaatsheuvel, Hoofdstr. 152 beloning, voor diegene, die een jong echtpaar zonder kinderen voor direct of later kan helpen aan in Waalwijk of omgeving. Brieven onder nr. 7501 bureau Jan Tuerlings, Kaatsheuvel. 1 blik DOPERWTEN 1 SPERCIEBONEN samen voor f 1.40 Wed. J. R' Kool Zn. Telefoon 2725 WAALWIJK En 't weer kon zo abominabel slecht zijn, de carnavalvie ring van Kaatsheuvel is voor 100% doorgegaan. Er was werk gemaakt in de verschillende zaal- en café gelegenheden; er waren ensembles geëngageerd, er waren versieringen en verlichtingen aangebracht, waar bij kosten noch moeiten ge spaard waren enhet publiek heeft er op gereageerd; het heeft de organisatoren niet teleurgesteld. Het was er Zondagmiddag bij de mati- nee's ter kennismaking overdadig druk. The Rhythme Brothers met speciaal de „Zingende Dwazen" Gerry en Ferry, die vandaag en morgen weerkeren in Euphonia; Jack Wilson met zijn jongens en de A.B.C. Jazz-band in Apollo; het Kaatsheuvelse Revue Orkest in de zaal van Piet v. Dun gaven hun en tree, dat tot 'n au revue nodigde. En dat Au revue was er Zondag avond. De zalen pruttelden van het eeuwige volk, zoals Steijn Streu- vels destijds schreef ener was Gireer spoedig op nr. 461303 t.n.v. D. de Jaeger, Eindhoven met vermelding „Biesbosch Vogelactie." Heeft U geschikt voedsel, opgave aan Mevr. C. d# Visser van Everdingen, Markt 11 Waalwijk. Tel. 2634 k

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3