SPORT. GEMEENTERAAD WAALWIJK BILIARTEH LAATSTE BERICHTEN H DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 FEBRUARI 1956 Agenda en prae-adviezen I Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk, op donderdag 23 februari 1956, te 19*4 uur. Punten van behandeling 1Installatie van het nieuwbenoemde raadslid A. Dercksen. 2. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering gehouden 26 ja nuari 1956. 3. Ingekom'en stukken a. Van de Minister van Binnenlandse Zaken Koninklijk goedgekeurde verordening op de heffing en invordering van een rioolbelasting, vastgesteld bij raadsbe sluit van 6 december 1955. b. Van de 'Gedeputeerde Staten: Een 30-tal door G.S. goedgekeurde raadsbesluiten. 4. Voorstel tot wijziging: der veror dening op de heffing van vermakelijk heidsbelasting. Wijziging verordening vermakelijkheidsbelasting. In artikel 9, lid 16, der „Verordening op de heffing ener belasting op toneel- voorstellingen en andere vermakelijkhe den in de gemeente Waalwijk is be paald, dat de verschuldigde belasting voor elk afgegeven toegangsbewijs af- zonderlij'k wordt berekend en wel zoda nig, dat zij, per bewijs naar boven tot hele centen wordt afgerond. Beide bioscoopexploitanten in deze ge meente hebben bezwaar gemaakt tegen genoemde bepaling. Zij gronden hun be- zwaar op 'het feit, dat sinds verlaging der tarieven voor bioscoopvoorstellingen van 25% op 20% het kan voorkomen, dat door de werking van .genoemde be paling de verschuldigde belasting bov'en het verlaagde percentage zou uitkomen, zulks door afronding naar boven op cent per kaartje. Om de onbillijkheid, welke uit de be treffende bepaling kan voortvloeien weg te nemen en mede om de administratie terzake te vereenvoudigen stellen B. en W. voor de gewraakte bepaling uit de verordening te schrappen, waartoe zij een ontwerp-besluit ter vaststelling aan bieden. 5 Voorstel tot wijziging der veror dening op de heffing van reinigingsrech ten. Wijziging verordening reinigingsrechten. De heffing en invordering van reini gingsrechten krachtens de door de Raad op 30 juni 1955 vastgestelde verorde- ninq goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 13 december 1955, nr. 8, levert in de praktijk de volgende moeilijkheid op. Diverse gebruikers van percelen bieden uniforme huisvuilemmers ter lediging aan, welke afkomstig zijn uit andere gemeen ten. In sommige gevallen blijken deze emmers te passen op het opbangsysteem van de roltrommelauto van de gemeente Waalwijk. Volgens de tekst van. artikel 2, le M van de genoemde verordening is het hef fen van reinigingsrechten slechts moge lijk t.a.v. de bewoners, aan wie van ge meentewege een emmer in gebruik of in eigendom is gegeven. Van de bewoners, die in het bezit zijn van een niet van gemeentewege verstrekte emmer, kunnten volgens 'de 'huidige redactie dus géén rechten geheven worden. B. en W. zijn van oordeel, dat bil lijkheidshalve voor deze categorie be woners eveneens de mogelijkheid ge schapen moet worden om gébruik te kunnen maken van de fauisvuilophaal- dienst zonder deze te verplichten maals een emmer in eigendom of in huur te nemen, en heffing van rechten ook van hen mogelijk te maken. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de in richting ener woningkartotheek. Inrichting woningkartotheek. B. en W. zeggen in hun prae-ad- vies dat het de raad bekend zal zijn dat het in het voornemen der rege ring ligt om in het midden van het jaar 1956 een algemene woningtel ling te houden, ten doel hebbende een inzicht te verkrijgen in de om vang en structuur van de woning voorraad, alsmede om gegevens te verkrijgen omtrent de bezetting der woningen. De bij deze woningtelling te ver zamelen gegevens kunnen tevens gebruikt worden als basis voor de inrichting van een eigen plaatse lijke woningkartotheek. De inrichting van een zodanige kartotheek kan in deze tijd van sterk toegenomen bemoeiingen van de overheid t.a.v. de volkshuisves ting als onontbeerlijk worden be schouwd. Uit de bij de volkshuisvesting be trokken diverse gemeentelijke be langen volgt wel de noodzaak om voor een behoorlijke documentatie van de plaatselijke woningvoorraad te zorgen. De gemeente moet zich op eenvoudige, efficiënte en weinig tijdrovende wijze en op elk tijdstip over iedere individuële woning c*q. groep van woningen kunnen oriën- teren De totale kapitaalkosten, verbon den aan de inrichting van de wo ningkartotheek, zullen naar raming bedragen: totaal 12000. B. en W. stellen de raad voor het bovengenoemde crediet beschikbaar te stellen t.b.v. het inrichten van een gemeentelijke woningkarto theek. 7. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van woningen. Onbewoonbaarverklaring van 7 woningen. baarverklaring van een 7-tal wo ningen, welke in zodanige staat ver keren dat zij ongeschikt zijn ter be woning en niet meer in bewoonbare staat zijn te brengen. Onder overlegging van de desbe treffende rapporten van het plaat selijk bouw- en woningtoezicht en in overeenstemming met de betref fende adviezen van de hoofdinge nieur-directeur van de wederop bouw en de volkshuisvesting, waar nemend inspecteur van de volksge zondheid te 's-Hertogenbosch, stel len B. en W. de raad voor de navol gende woningen onbewoonbaar te verklaren 1. Grotestraat 320, eigendom van de firma Vincent Hoffmans en Zn., Grotestraat 350 C alhier en in huur bi.j J. Schmitz, metaalsmeldet; 2. Grotestraat 320 A, eigendom van de firma Vincent Hoffmans en Zn., Grotestraat 350 C alhier en in huur bij Th. Papenhoven, kleerma ker; 3. Laageinde 51, eigendom van A. J. A. van den Broek, Zuider Paral lelweg 6 alhier en in huur bij A. P A. Verhof, chauffeur; 4. Laageinde 53, eigendom van A. J. A. van den Broek, Zuider Paral lelweg 6 alhier en in huur bij G. Stevens, schoenstikker; 5. Kloosterwerf 3, eigendom van J. C. M. Nillesen, echtgenote van P. J. Klerkx, Grotestraat 222 alhier eri in huur bij E. H. Coenraad-Maas, werkster; 6. Grotestraat 320 B, onbewoond, eigendom van de firma Vincent Hoffmans en Zn., Grotestraat 350 C alhier; 7. Grotestraat 345 B, onbewoond, eigendom van L. J. M. A. Leen- heers, Grotestraat 389 alhier. De betreffende besluiten bieden B. en W. de raad ter vaststelling aan. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van eten krediet voor verbouwing van 6 woningen aan de .Eerste Zeine. Verbetering gemeentewoningen le Zeine 31 a t/m 31 f In het kader van de oplossing van het woonruimtevraagstuk is het naast de bouw van een zo groot mogelijk aantal nieuwe woningen van bijna even grote importantie om de bestaande woningvoorraad op peil te houden door het regelmatig vernieuwen van oude woningen en te voorkomen dat deze in een ver vallen toestand zullen komen te ver keren. De Rijksoverheid heeft hier van het belang ingezien en stimu leert door middel van het toeken nen van premies het verbeteren van de accomodatie van bestaande wo ningen, op grond van de Premie regeling woningverbetering en -splitsing 1953. Een zestal woningen, gelegen aan de le Zeine nrs. 31a t/m 31 f kun nen na het uitvoeren van belang rijke verbeteringen voor premietoe kenning in aanmerking komen. De ze woningen hebben thans een on doelmatige indeling, een gebrekkige accomodatie en architectonisch geen fraai aanzien. Teneinde hierin de nodige veran dering te brengen, hebben B. en W. een verbouwingsplan doen opstel len, waardoor bij uitvoering de ge noemde bezwaren volledig onder vangen zullen worden. De aan de verbouwing verbonden kosten zullen, na aftrek van de rijkspremie welke becijferd wordt op 1000.— per woning, verdiscon teerd worden in een huurverhoging ad 3.50 per woning per week. Ge zien de aard en ligging der wonin gen alsmede de nieuwe accomoda tie, lijkt B. en W. een nieuwe huur prijs, bedragende f 3.75 plus 3.50 is 7.25 aanvaardbaar. 9. Voorstel tot vaststelling ener ge wijzigde verordening, regelende de ver- zekerign van: het personeel der vrijwilli ge brandweer. 10. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim wegens perio dieke aftreding. 11Voorstel tot vaststelling bedragen per leerling voor de exploitatievergoe ding ingevolge artikel 101 der lager on derwijswet 1920 en 'artikel 34 van het besluit buitengewoon l.o. 1949 voor 1956. Onderwijsvergoedingen voor 1956. et is noodzakelijk gebleken maat regelen te treffen tot onbewoon- Ingevolge het bepaalde in de ar tikelen 55bis en 101, lid 5, der La ger Onderwijswet 1920, moet jaar lijks vóór 1 Maart door de gemeen teraad worden bepaald het bedrag, dat per leerling voor het gewoon, voortgezet gewoon en uitgebreid la ger onderwijs wordt beschikbaar ge steld voor exploitatie-uitgaven van de scholen. De inspecteur van het L.O. advi seert beschikbaar te stellen voor 't gewoon lager onderwijs 37.50 per leerling en voor het u.l.o. ƒ50. per leerling; voor de Nuts' ulo school, die is gevestigd in een ge bouw, waarvan de onderhoudslast op de gemeente als eigenaresse rust, stelt de inspecteur voor het bedrag te bepalen op 42.50 per leerling. Voor 1955 zijn deze bedra gen resp. 35.47.50 en 40. per leerling, doch deze zijn naar de mening, zowel van de schoolbestu ren als van de inspecteur te laag. B. en W. delen die opvatting en stellen de raad voor de door de in specteur geadviseerde bedragen be schikbaar te stellen. Voor het buitengewoon lager on derwijs is voor 1955 60.per leer ling beschikbaar gesteld. Naar B. en W. is gebleken, is dit bedrag echter thans niet meer toereikend en moet een bedrag van 85.— per leerling per jaar noodzakelijk worden ge acht. De per 1 September 1955 geopen de school voor protestants-christe- j lijk buitengewoon lager onderwijs ware in deze zin gelijk te stellen mét de bestaande r.k. b.l.o.-school, omreden voor eerstgenoemde school thans nog niet becijferd kan wor- den welk bedrag per leerling per jaar benodigd zal zijn. B. en W. stellen de raad daarom j voor dit bedrag voor het jaar 1956 beschikbaar te stellen. 12. Voorstel inzake afrekening ver- goeding voor vakleerkrachten ulo-seho- len over het jaar 1954. 13. Voorstel tot vaststelling voorschot op de vergoeding van vakleerkrachten j ulo-scholen voor het jaar 1956. 14. Voorstel tot het verlenen van j medewerking ingevolge artikel 50 der i kleuteronderwijswet voor stichting van j een r.k. kleuterschool in de St. Anto- niusparochie. Stichting R.K Kleuterschool in de St- Antoniusparochie. Bij schrijven van 21 Juli 1955 richtte het'R.K. Kerkbestuur van de St. Antoniusparochie, tevens schoolbestuur van de parochiële kleuterschool aldaar, zich tot B. en W. met het verzoek de Dienst van Gemeentewerken een schets- plan te doen ontwerpen voor een 4-klassige kleuterschool. De bestaande kleuterschool in deze parochie voldeed volgens 't oordeel van de schoolopziener voor het kleuteronderwijs, aldus genoemd schrijven, niet aan de eisen v.öör behoorlijk voorberei dend lager onderwijs. Ook een ander pand zou niet dan met zeer hoge verbouwingskosten ge schikt 'te maken zijn. Ook B. en W. waren en zijn van mening, dat ook om andere maatschappelijke motieven juist in deze wijk een behoorlijk geou- tillerde kleuterschool zeer urgent te noemen is. Ingevolge de wet moeten aan vragen óm medewerking tot stichting van een kleuterschool door de raad worden behandeld. De procedure, welke hierbij ge volgd moet worden, is in hoofd zaak gelijk aan die bij stichting van scholen voor het lager on derwijs. Het R.K. Kerkbestuur voor noemd heeft dan ook een nieuwe aanvrage, ingevolge artikel 50 der Kleuteronderwijswet aan de raad gericht met het verzoek om medewerking tot stichting van een R.K. Kleuterschool in de St. Antoniusparochie. De ingevolge artikel 51 van genoemde wet vereiste stukken zijn erbij over gelegd en accoord bevonden. R. en W. zijn van oordeel, dat de bouw van voornoemde Kleu terschool verantwoord moet ge acht worden, op grond waarvan B. en W. de raad voorstellen de gevraagde medewerking te ver lenen. 15. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 der kleuteronderwijswet voor stichting van een r.-k. kleuterschool te Besoijen. Stichting R.K. Kleuterschool te Besoijen. Het R.K. Kerkbestuur van Ma ria Onbevlekte Ontvangenis te Waalwijk-Besoijen richt zich met een verzoek tot de raad om inge volge artikel 50 der Kleuteron derwijswet medewerking te ver lenen voor de stichting van een 4-klassige kleuterschool te Be soijen. Het is R. en W. bekend dat de tegenwoordige huisvesting van de kleuterschool in deze parochie dringend om 'n oplossing vraagt. De inspectrice van het Kleuter onderwijs heeft reeds in 1955 het bestuur van genoemde sclmol met klem verzocht de nodige stappen te ondernemen om in deze huisvesting zo spoedig mo gelijk verbetering te brengen. Deze noodzaak doet zich nog meer gevoelen in verband met de snelle uitbreiding van deze paro chie. Mede op aandringen van de inspectrice van het Kleuter onderwijs hebben B. en W. de Dienst Gemeentewerken reeds in 1955 opdracht gegeven 'n schets- plan voor een kleuterschool té doen opstellen. In verband met t bovenstaan de stellen B. en W. de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. 16. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 der kieuteronderwijswet voor stichting en inrichting van een christelijke kleuter school te Besoijen. Juni '55 aangevuld met f 25.000. In verband met de dringende noodzaak van een nieuwe Chris telijke Kleuterschool werd dooi de gemeente de bouw tot stand gebracht van deze school in af wachting van de inwerkingtre ding van ,de nieuwe kleuteron derwijswet. Inmiddels is de nieuwe kleu teronderwijswet per 1 Jan. 1950 in werking getreden, terwijl de bouw van de Christelijke Kleu terschool nagenoeg is voltooid. Het besluur van de Christelij ke Kleuterschool richt zich nu tot de raad mei het verzoek om medewerking ingevolge artikel 50 der kleuteronderwijswet om haar in het bezit te stellen van een nieuwe kleuterschool. Dit is een formaliteit die genoemde wet voorschrijft. In het gegeven geval kan de medewerking door de raad be staan in het beschikbaar stellen van hel gebouw. Dit gebouw dient zo spoedig mpgelijk na de storting van de waarborgsom (20% van de stichtingskosten) in eigendom te worden overge dragen aan genoemd bestuur. Ook kan 't gebouw in bruikleen worden gegeven. B. en W. stellen de raad voor het gebouw aan het Hollands Steegje in bruikleen af te staan aan het bestuur van de Christelijke Kleuterschool te Be soijen en om de nodige gelden beschikbaar te stellen voor de eerste inrichting van dit gebouw 17. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 der kleuteronderwijswet voor uitbreiding der r.-k. kleuterschool te Waalwijk. Inrichting' noodlokaal Kleuter school. Het bestuur van de R.K. Kleu terschool, Crotestraat 244 alhier, richt zich met een verzoek tot de raad om medewerking ingevolge artikel 50 der Kleuteronderwijs wet ten behoeve van de tijdelijke inrichting van een noodlokaal voor genoemde school. In verband met een nijpend te kort aan plaatsruimte in de be staande Kleuterschool moet een tijdelijke voorziening worden ge troffen, in afwachting van de stichting van een nieuwe 7-klas- sige R.K. Kleuterschool. Blijkens mededeling van de in spectrice van het Kleuteronder wijs d-d. 25 Januari 1955 komt de bouw van deze nieuwe kleu terschool voor op de lijst van kleuterscholen, die in 1955 ge bouwd mogen worden. De enige oplossing hiervoor is de tijdelijke inrichting tot kleu terschool van het benedenlokaal, grenzende aan het gymnastiek lokaal met hal van de openbare school. Stationsstraat 24 alhier. B. en W. stellen de raad mits dien voor om het hiervoor ge noemde lokaal met hal van de openbare school aan genoemd bestuur voor de tijdelijke inrich- tinv van een kleuterschool in bruikleen af te staan en de no dige medewerking te verlenen voor het aanbrengen van de ver eiste verbeteringen in dit lokaal. meesterschap en A. Teurlings was ditmaal het slachtoffer van de kleine meester. Met een gem. van 30 en een hoogste serie yan 91 liet hij A. Teurlings op 62 pt. en een gem. van 5.16 staan. BSV 1" won deze ontmoeting met 62. Alleen C. Teurlings wist P. Timmermans zijn wil op te leggen en in 13 beurten met een gem. van 7.69 zijn partij ge decideerd te winnen. De uitslag was: Central. car. pt. bt. h.s. gin. A. Teurlings 145 62 12 21 5.16 M. Teurlings 130 61 20 13 3.05 C. Teurlings 100 100 13 23 7.69 F.v.d.Gouw 100 63 27 15 2.33 18. Voorstel tot ruiling van grond, 19. Voorstel tot aankoop grond ten zuidfen van de Eerste Zeine en de El- zenweg. 20. Voorstel tot aankoop grond ten noorden van de Winterdijk. 21. Voorstel tot aankoop grond aan het Laageinde te Baardwijk. 22. Voorstel tot aankoop grond in de Binnenpolder van Besoijen. 23. Voorstel tot intrekking raadsbe sluit van 28 april 1955 tot aankoop grond ten noorden van de Winterdijk. 24. Voorstel tot verkoop bouwterrein aan de Burgemeester Smeelelaan. 25. Voorstel tot verkoop industrie terrein aan de Elzenweg. 26. Wijziging begroting 1955. Bouw en inrichting Chr. Kleu terschool te Besoijen. In de vergadering van 25 Nov. 1954 stelde de raad een crediet beschikbaar ad 43.500.voor de bouw van een Protestants- Christelijke Kleuterschool te Be soijen. Dit crediet werd door de raad in de vergadering van 17 Competitiewedstrijd District Waalwijk van de KNBB. Er komt steeds meer tekening in de wedstrijden om het kam pioenschap van het District Waalwijk van de KNBB, hoewel nog met geen mogelijkheid te zeggen valt welke vereniging als kampioen uit de bus zal komen. „Central", de club van de Gebr. Teurlings, schijnt een ernstige poging naar het behalen van het kampioenschap te willen doen, doch ook BSV, de club van Ad van Cromvoirt, is hierop ge brand, terwijl ook 't Zwaantje 1, met aan het hoofd M. van Bracht, nog niet helemaal kans loos'is. Kortom, er kan in de laatste wedstrijden nog van alles gebeuren. In de wedstrijd Central-BSV 1, afd. C-, toonde Ad v. Cromvoirt wederom zijn onbetwistbaar BSV 1. A. van Cromvoirt 360 360 12 91 30.- C. de Kroon 130 130 20 23 6.50 P. Timmermans 90 32 13 9 2.46 P. v.d. Mee 85" 85. 27 13 3.14 In dezelfde afdeling speelden Ons Genoegen 1 en 't Zwaantje 1 tegen elkaar. M. van Bracht strandde hier op 298 en G. Roo mer, die nog 55 caramboles ma ken moest, deed dit prompt en behaalde hierdoor de overwin ning. P. van Huiten en Cor Ver hagen van 't Zwaantje wonnen resp. hun partijen van M. de Ruijter en Jan Passier, waarbij P. van Hulteh het fraaie gem. van 14.21 wist te bereiken. De uitslag werd tenslotte een gelijk spel 44. Ons Genoegen 1. car. pt. bt. h.s. gin. G. Roomer 260 260 19 55 13.68 M.deRuijter 160 110 19 16 5.78 Jan Passier 115 90 25 11 3.60 C. van der Sanden 115 115 30 25 3.83 't Zwaantje 1. M.v.Bracht 300 298 19 65 15.68 P. v. Huiten 270 270 19 76 14.21 C. Verhagen 200 200 25 35 8.- P. Hesselberth 90 74 30 14 2.46 Eveneens in afd. C. werd de ontmoeting tussen Nooit Vol leerd 1 en Cëntral 1 een over winning voor laatstgenoemde vereniging. Alleen Frans Slaats van N V 1 verrichtte hier eeri opmerkelijke prestatie, die in 19 beurten met een fraai gem. van 8.42 M. Teurlings een fikse ne derlaag te bezorgen. L. v. Crom voirt en A. Teurlings speelden gelijk. C. Slaats en Cor Elshout verloren resp. van C. Teurlings en Fr. v. d. Gouw. In deze ont moeting was de uitslag: Nooit Volleerd 1. car. pt. bt. h.s. gm L. van Cromvoirt 180 180 37 20 4.86 Fr. Slaats 160 160 19 33 8.42 C. Slaats 190 94 25 19 3.76 C. Elshout 130 97 33 14 2.93 Central 1. A. Teurlings 145 145 37 17 3.91 M. Teurlings 130 38 29 8 2.— C. Teurlings 100 100 25 15 4. Fr.v.d.Gouw 100 100 33 18 3.03 In de ontmoeting Ons Genoe gen 1 tegen Nooit Volleerd 1 trok vooral G. Roomer geweldig van leer, waarvan L. van Cromvcirl de dupe werd. J^pt een gem. van 14.44 en een hoogste serie van 90 verrichtte Roomer 'n mooie prectatie. Ook M. de Ruijter van O G won zijn partij tegen Frans Slaats, Jan en Jac. Passier ver loren resp. van A. Slaats en C. Elshout. De uitslag was: Ons Genoegen 1. car. pt. bt. h.s. gm. G. Roomer 260 260 18 90 14.44 M.deRuijter 160 160 28 22 5.71 Jan Passier 115 108 34 13 3. Jac. Passier 145 73 26 15 2.80 was, maar dat ten volle is ver diend. EUROPEES BILJART KAMPIOENSCHAP. Nadat van de Pol Donderdag avond op smadelijke wijze van Cees van Oosterhout had verlo ren in 't tournooi 47/2, n.l. toen de nieuwe Nederlandse kampi oen de veteraan v. d. Pol op 55 liet staan, heeft v. d. Pol zich Vrijdag weer schitterend her steld. Piet van de Pol, de weergaloze technicus, had de partij tegen de Europese titelhouder José Alva rez Ossorio gekozen voor een de monstratie van biljartkunde. De „veteraan", geplaagd door twee nederlagen op de eerste dag, ver beterde in deze ene partij twee records. Eerst het Nederlandse serierecord, dat hij tot heden met 336 deelde met Henk Metz; daar na het Europese seriereccrd, waarvan de Belgische crack Re- né Gabriels met 370 alleenhouder was. Piet van de* Pol produceer de 392 caramboles het konden er niet meer zijn, omdat hij in zijn eerste beurt 8 punten had gescoord. Met deze prestatie even aarde hij bovendien het Neder lands en Europese moyenne-re cord in één partij200 in twee beurten. Eindklassement 1. Vingerhoedt 34.14 14 2800 82 215 2. Wafflard 12 2727 91 239 29.96 3. Van Oosterhout 10 2532 103 161 24.58 4. Van de Pol 8 2208 65 392 33.96 5. Spielmann 6 2181 141 116 15.46 6. Galmiche 2 2030 121 164 16.77 7. Ossorio 2 1682 117 134 14.37 8. Galvez 2 1562 118 110 13.23 verenigingen leden 11 360 27 7100 13 300 19 1250 88 1860 27 570 259 35000 13 250 12 370 5 150 3 100 2 40 4 Nooit Volleerd 1. L. van Cromvoirt 180 86 18 21 4.77 Fr. Slaats 160 109 28 31 3.89 A. Slaats 160 160 34 17 4.70 C. Elshout 130 130 26 16 5.— In afd. D. eindigde de wed strijd Nooit Volleerd 2 tegen Ons Genoegen 2 in een 6—2 overwin ning voor Ons Genoegen 2. Al leen W. Swinkels wist zijn partij tegen zijn neef J. Swinkels te winnen. Door deze overwinning deed Ons Genoegen 2 reeds een hoge gooi naar het kampioen schap in klasse D en de ontmoe ting Ons Genoegen 2-'t Zwaantje 2 bracht de club van Cor Rom- bouts het kampioenschap in afd. D. Met 62 moest 't Zwaantje 2 in Ons Genoegen 2 haar meerde re erkennen. Alleen Fr. Slaats wist hier een overwinning te be halen. Een hartelijke felicitatie is hier op z'n plaats voor Ons Genoegen 2 met het behaalde kampioenschap, dat tot op het laatste ogenblik nog niet zeker NEDERLANDSE KATHOLIEKE SPORTBOND. Uit gegevens, onsv erstrekt door de Nederlandse Katholieke Sport bond, blijkt dat het bisdom 's-Her- togehbosch per 1 Januari 1956 het volgende aantal clubs en de daarbij aangesloten leden telde: athletiek gymnastiek handbal hockey korfbal tafeltennis voetbal volleybal wandelsport wielrennen zwemmen basketbal honkbal MILITAIR VLIEGTUIG NEER GESTORT 45 DODEN. Een viermotorig York trans porttoestel met 45 militairen en een vijfkoppige bemanning aan boord is Zaterdag op Malta neergestort, waarbij alle inzit tenden om het leven kwamen. Het vliegtuig was op weg van de Suez-kanaalzone naar Stanstedt in Essex. Het had een tussenlan ding gemaakt op het vliegveld Luqa. Kort na de start sloegen rookwolken uit twee motoren. Even later viel de veertien jaar oude York brandend neer in een moeilijk toegankelijk rotsgebied. BEMANNING VAN VLIEGTUIG UIT ZEE OPGEPIKT. Een Nederlands militair vlieg tuig is Zaterdagmiddag tijdens een patrouillevlucht in het Ka naal gestort. Een amphibietoe- stel van de Amerikaanse lucht macht heeft de vier inzittenden gered. De bemanning had tevo ren bijna een uur in een opge blazen reddingsboot op de ijse- liik koude golven gedobberd, juist tijdens een sneeuwbui. Zij zijn overgebracht naar een hos pitaal in Calais, waar een onder zoek uitmaakte dat allen onge deerd waren. HOEVEEL RADIOLUISTE RAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio- ontvangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 Februari 1956: 2.107.838 tegen 2.092.459 op 1 Ja nuari 1956. Op 1 Februari 1956 waren er 528.974 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 528.326 op 1 Januari 1956. Het aantal aangegeven televi sietoestellen bedroeg op 15 Febr. 1956 35.891. '^hhfid

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3