Waalwijkse en Langstraaise Courant GEMEENTERAAD HEUSDEN. r Uit de Langstraat D, Ned. Herv. Kerk krijgt een subsidie van f83.000 De voormalige school te Herpt wordt N.C.B.-pakhuis JA AR MARKT Haarsteeg Drunen Elshout Vlijmen DE JUISTE WEG Brillenspecialis t VAH MA AREN Sprang Capelle I MAANDAG 20 FEBRUARI 1956 Uitgever W aal wijkse Stoomdrukkerij Antoon T leien Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO \M HEI 79e JAARGANG No. 14 Dit blad verschijnt 2 x per week. Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 187» TELEGR.-ADRES „ECHO" Onder voorzitterschap van de Edel achtbare Heer A. v. Delft, kwam de raad der gemeente Heusden Vrijdag 17 Februari j 1. voltallig in open bare vergadering bijeen. Ter gelegenheid van deze eerste vergadering die in 1956 werd gehou den, maakte de voorzitter van de gelegenheid gebruik aan de raad dank te brengen voor cte steun en medewerking welke hij in het afge lopen jaar van hen had ondervon den. In deze dank betrok spr. tevens het gehele secretarie-personeel, als mede het personeel van da gemeen tewerken, de vrijwillige brandweer en de rijkspolitie alhier. Hierna gaf de voorzitter een uit voerig overzicht over het afgelopen jaar, waarvan hier een beknopt ver slag: Bevolking: Aantal inwoners per 31-12-'54 Man- Vrou- Totaal 1619 3160 1541 Vermeerdering door: Geboorten 40 47 87 Vestiging 44 53 97 Totale vermeerdering 84 100 184 Vermindering door: Overlijden 12 14 26 Vertrek 77 105 182 vermindering 89 119 208 Algehele vermindering 5 19 24 Aantal inwoners per 31-12-'55 1596 1600 3136 Aantal voltrokken huwelijken 24 (in 1954: 30). In 1955 zijn geëmigreerd: 6 mannen, 10 vrouwen; deze zijn: Fessa Wit- jens, gezin H. v. Wijk-de Bruijn, Theodora van den Brandt, Ardina Verhoeven, gezin J. de Roo-Tim- mermans en gezin J. Bruylants-Ver- heij. Dat de bevolking in het afgelo pen jaar is teruggelopen, vindt zijn oorzaak in de omstandigheid dat 't St. Antoniusgesticht is opgeheven en de in het gesticht verblijvende personen naar elders zijn moeten verhuizen. Woningbouw. In 1955 zijn de vol gende bouwvergunningen verleend: vergunningen voor de bouw van woonhuizen 61; vergunningen voor de verande ring van woonhuizen 10; vergunningen voor de bouw van schuren en bergplaatsen 13; vergunningen voor de oprichting van kippenhokken 11. Nadat de voorzitter nog een uit voerige beschouwing had gegeven over de financiële en economische toestand der gemeente, werd een aanvang gemaakt met de agenda. De notulen van de vergadering van 6 Dec. 1955 werden onveran derd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was 'n verzoek van de K.N.A.C, om toe te treden als lid dezer vereniging; de kosten hiervan zouden bedragen 40 gulden per jaar. Besloten werd hier op niet in te gaan. Naar aanleiding van het ontvan gen advies van hun advocaat, stel den B. en W. voor geen procedure aan te gaan met de Gebrs Buys te Oudheusden over de onteigening van een perceel grond, gelegen in 't uitbreidingsplan te Oudheusden, en aan de Gebrs. Buys de gevraagde som te betalen, daar de kans groot is dat door de gemeente een even tueel te voeren procedure verloren zou worden met alle nare gevolgen daaraan verbonden. Alvorens hiertoe te besluiten, werd door verschillende leden van de raad hierover uitvoerig gediscu teerd. Nadat dit voorstel in stem ming was gebracht, werd het met 10 stemmen voor en 1 tegen aangeno men. De heer Verschuur stemde te gen. Verder was er een schrijven in gekomen van M. Fitters uit Herpt waarin deze zich beklaagt aangaan de de wateroverlast welke hij zou ondervinden in de door hem ge huurde tuin van v. Hooft aan de Herptsestraat alhier, en waarvan de oorzaak gezocht moet worden in de demping van de Demer en het niet aanbrengen van een deugdelijke waterafvoer. Adressant vroeg in verband hiermee schadevergoeding voor de schade, die hij daardoor ge leden zou hebben aan groenten en aan fruitbomen. De voorzitter zeide een onderzoek te hebben laten instellen door de firma De Veer en Schellekens. Bij dit onderzoek bleek, dat zich op het bedoelde perceel geen water bevond en dat het grondwater pl.m. 50 cm. onder de bovenlaag stond De voor zitter was daarom van mening dat deze klacht ongegrond was en stel de voor dit schrijven als kennisge ving aan te nemen. De heer v. Herpt zou graag zien dat ter plaatse eens een onderzoek ingesteld zou worden vanwege de Rijks land- en tuinbouwvoorlich- tingsdienst, doch de voorzitter zag hier het nut niet van in. Met de toe zegging dat de afwatering van dit perceel nog eens terdege zou wor den bekeken, werd dit schrijven af gedaan. Punt 4. Dit voorstel van B. en W. tot opzegging gemeenschappelijke regeling „Welstandsdistrict Oost- Brabant" is gedaan, zeide de voor zitter, in verband met de wensen welke de raad in de vorige verga dering kenbaar hadden gemaakt om aan te sluiten bij „Welstandsdistrict Almkerk". De raad ging met 't voor stel van B. en W. accoord. Punt 5. Het verzoek van het Col lege van Kerkvoogden der Herv. Gemeente te Heusden om subsidie in de kosten van kerkbouw en res tauratie van de Ned. Herv. Kerk, dat een bedrag betrof van 83.000.-, had vele raadsleden aan 't schrik ken gebracht, temeer nog daar de begroting 1956 toch al met kunst en vliegwerk sluitend gemaakt had moeten worden. De heer Verschuur was van me ning dat op verschillende posten zeer zeker bezuinigd zou kunnen worden en daardoor met een lager bedrag zou kunnen worden vol staan. Ook meende spreker dat de Provincie hier ook wel een taak had, zodat deze toch zeker ook wel minstens de helft voor hun reke ning zouden kunnen nemen. De voorzitter zei dat het College van Kerkvoogden aan de Prov Sta ten ook een subsidie gevraagd heb ben van 83.000, daar de totale kos ten 166.000 zullen bedragen. Be zuiniging op deze posten zou vol gens de voorzitter wel niet mogelijk zijn, vooral daar men ook rekening moet houden met afschrijving, af lossing, rente, onderhoud enz. Ook op het interieur zal men, volgens de voorzitter, niet kunnen bezuinigen; dit moet toch in overeenstemming zijn met het geheel. Na nog lang wikken en wegen, stemde de raad er in toe deze sub sidie te verlenen. Punt 6. De verordening op de keuring van waren, werd vastge steld. Punt 7. Op verzoek van de Streek V.V.V. Brabants Centrum, werd de subsidie verhoogd met 1 cent per inwoner. Een der raadsleden merk te hierbij op. dat de rijwielpaden er nu wel spoedig zullen komen. Punt 8. Een kleine wijziging der salarisverordening werd goedge keurd; het betrof de wedde van de huurophaler en de wedde van de administrateur van het Gasbedrijf. Punt 9. Een wijziging van de In tercommunale l.Z.A.-regeling Nrd.- Brabant, werd goedgekeurd. Punt 10. In verband met de be noeming van een mannelijk hoofd der R.K. Meisjesschool welke uiter aard geen handwerkles kan geven, werd besloten het aantal lesuren van de vakleerkracht handwerken met 4 uren te vermeerderen. Punt 11. Besloten werd tot wijzi ging van de gemeentebegroting '56, dit in verband met de a.s. opening van het ieuwe gemeentehuis, waar- waarvoor men 600.mag beste den en het bij punt 5 genomen be sluit. Punt 12. Ingevolge het verzoek van Van Wagenberg-Festen tot ver koop van een perceel grond, gelegen in het uitbreidingsplan Oudheusden, ter grootte van 476 m2, werd beslo ten dit perceel te verkopen tegen de prijs van 11.50 per m2. Op dit perceel zullen 2 woningen worden gebouwd. Punt 13. De heer A. J. Buys werd met 10 stemmen voor en 1 blanco herbenoemd als lid van het Burger lijk Armbestuur Herpt. Punt 14. Van het Staatsbosbeheer was toestemming verkregen om tot verkoop over te gaan van enkele populieren. B. en W. stelden voor een openbare inschrijving hiervoor te houden, waaraan de raad zijn goedkeuring gaf. Punt 15. De raad verleende B. en W. machtiging over te gaan tot het sluiten van een kasgeldlening, groot 300.000.—. Punt 16. De Coöp. Aan- en Ver koopvereniging N.C.B. te Herpt, had een verzoek ingediend tot aankoop van de voormalige school te Herpt voor de prijs van 15.000.Op voorstel van B. en W. werd hiertoe besloten. Punt 17. Enkele vergoedingen ex art. 13 der L.O.-wet werden toege kend, en wel aan H. Struyk 100% en aan W. Geerlings 80%. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. te Waalwjjk op Donderdag 23 Februari a.s. heeft de laatste keer ruim f 150 opge bracht. CURSUS INLEIDING OP 'T VOLLE LEVEN. Dames, die een cursus als inleiding op het volle leven willen volgen, die op Huize Bergers te Vught zal gegeven worden, kunnen zich daarvoor opgeven op de pastorie. JAARVERGADERING R.K.J.B. A.s, Vrijdag houden de leden van de R.K.J.B. hun algemene jaarvergadering in café Klerks. Belangrijke agendapunten rechtvaardigen alleszins een bezoek aan de vergadering. JAARVERG. DE TOEKOMST. Donderdag 23 febr. algemene jaarver gadering van de fok- en contrölevereni- ging De Toekomst in café G. v. Ooijené De agenda vermeldt o.a. enkele belang rijke mededelingen, waarom trouwe op komst dringend gewenst is. Aanvang 7.30 uur. TAFELTENNIS. Het le team van De Smashers wist in een beslissende wedstrijd tegen Victoria '51 I te winnen met 82. De kans op het kampioenschap is daardoor nog niet geheel verkeken. Ze staan nu nog een punt achter op K.A.J. uit Vught. Smashers III verloor van Hartog III uit Oss met 37. Smashers IV verloor van Ruiterslag II uit Berlicum met 19. Het damesteam won van Carrington uit 's 'Bosch met 10—0. Smashers II verloor van Rota I uit Rossum met 64. JAARVERG. DE VOORUITGANG. In café G .van Ooijen hield de fok- en contrölevereniging De Vooruitgang haar algem'ene jaarvergadering. De voorzitter P. van Huiten opent met Chr. groet en welkom aan de leden. Het financieel verslag gaf een totaal aan inkomsten van f 1681,72 en aan uit gaven van f 1662,50, zodat de kas sloot met ene batig saldo van f 19,22. Het ledental bedraagt 40, met 328 koeien in controle. Over het afgelopen jaar werden 95 koeien in het fokregister ingeschreven. Geboren 160 kalveren, waarvan 116 vol bloed en 44 fokvereniging. 115 koeien werden in het stamboek ingeschreven. Op de fokveedag in Breda werden mooie resultaten bereikt. Daar de heer A. Buijs wegens ouderdom niet meer als bestuurslid in aanmerking wilde komen, werd gekozen de heer J. de Bont. In plaats van de heer A. Muskens Mz. werd gekozten Sj. Muskens Mz. De stierenkeuring zal te Elshout plaats hebben op 29 Mrt. a.s. en de cen trale keuring te Breda op 3 Mei. De voorzitter spoorde de leden aan deze te bezoeken. Na nog enkele vragen behandeld te hebben sloot de voorzitter de vergadering met de Chr. Groet. DE ZORG VOOR VOGELS. In deze barre winter heeft de Rijks politie zich ontfermd over de vogels. In samenwerking met de directeur van het kampeercentrum de „Klinkaert" zal in de omgeving van het kampeercentrum voer worden uitgestrooid. Voedsel voor de vogels wordt derhalve gaarne inge wacht op het bureau der Rijkspolitie al hier. De laatste dagen werd geregeld reeds voedsel uitgestrooid. BENOEMD. Onze dorpsgenoot de heer H. van Herpt is met ingang van 16 Febr. be noemd tot assistent van de tuinbouw- consulent met als standplaats Ouden bosch. i ELFSTEDENTOCHT. Onze dorpsgenoten F. v. d. Lee en C. van Rooij, Bosseweg fen M. v. d. Wiel, Torenstraat, namen dit jaar deel aan de toertocht va nde Elfstedentocht. Alle drie reden binnen de vastgestelde tijd de tocht uit. DAS LIED VON DER GLOCKE. Zaterdag 25 ten Zondag 26 Februari zal de Gemengde Zangvereniging Can tabile in Café Elshout haar winteruit- voering geven. Andere jaren bestonden de concerten van Cantabile meestal uit verschillende los van elkaar staande werken. In tegenstelling hiervan zal men dit jaar een oratorium brengen. Onder leiding van de dirigent J. Lombarts heeft men enige tijd geleden het oratorium „Das Lied von der Glocke" in studie genomen, waarmede men dan a.s. Za terdag en Zondag op het podium komt. Dit bekende werk van A. Romberg naar het gedicht van Schiller zal, ge bracht door Cantabile velen een genoe- gelijke avond kunnen geven. Het is derhalve zeer verheugend dat deze uitvoeringen toegankelijk zijn voor iedereen. Donateurs worden in dit ver band wel verzocht hun plaatsen te be spreken. OOSTPRIESTERHULP. Voor Oostpriesterhulp wordt deze week in Drunten de belangstelling en steun gevraagd. Dinsdagavond zal in het Dorpshuis een filmavond worden gege ven over de Oostpriesterhulp. Deze film is gratis toegankelijk voor iedereen. Dins dag zal ook een kapelwagen zoals die bij Oostpriesterhulp in gebruik zijn, een tocht maken door Drunen en daarna op het Raadhuisplein te bezichtigen zijn. Woensdag wordt een huis aan huis collecte gehouden. JAARVERGADERING R.K.J.B. De RKJB afd. Drunten houdt a.s. Dins dag in café P. Klerkx haar algemene jaarvergadering. Men heeft 15 agenda punten, waaonder jaarverslag, uitslag gehouden wedstrijden, bespreking nieuwe wedstrijden en bestuursverkiezing, JAARVERGADERING DE TOEKOMST. De Fok- en Contrölevereniging De Toekomst zal op Donderdag a.s. in café van 'Oijen haar Jaarvergadering houden. ALGEM. JAARVERGADERING PLUIMVEEHOUDERSVER. „ONS BELANG". Op 'Donderdag 16 Febr, hield de Pluimveehoudersver. Ons Belang haar algem. jaarvergadering, onder matige belangstelling in Café v. d. Geld te Drunen. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had, werden door de secretaris de notulen en 't verslag over 1955 voor gelezen, welke beide werden goedge keurd. Uit het verslag bleek dat dit jaar door die verzamelaar weer 27069 stuks eieren méér werden verpakt dan in 1954. De agenda verliep zeer vlot: het af tredend bestuurslid werd bij acclamatie herkozen. Door de voorzitter werd een korte toelichting gegeven op hetgeen er destijds op de gecombineerde bestuurs vergadering, welke bestond uit 1 afge vaardigde van de C.R.G., het bestuur van de N.C.B. en de bestuten van de beide eierverenigingen die in onze ge meente bestaan, werd besproken. Van de rondvraag werd weinig ge bruik gemaakt. Verder 4 consumpties uit de kas verstrekt en verliep de avond in een gezellige sfeer. RIKCONCOURS. A.s. Zaterdag zal door de Vollevbal- club een groot rikconcours gehouden worden in café Klerks. Fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor onderhoud en her stelwerkzaamheden aan de parochiekerk GROEPENWEDSTRIJDEN. oor omstandigheden enigszins ver laat volgen hier nog de uitslagen van de groepen wedstrijden die op maandag en dinsdagavond met carnaval zijn ge houden. Maandag namen aan deze wed strijden 9 groepen deel en dinsdag 8: de jury die het gepresteerde moest beoor delen had geen gemakkelijke taak. De uitslag van maandag was. '1. Carnaval 1956, leider A. van den Brandt, 361pt. 2. Potpourri de Kangeroe, leider W. van Es, 357 pt. 3. De Spanjolen, leider Th. van Es, 350 pt. 4. De zilvervloot van1 Carnaval, lei der J. Koks, 341 pt. 5. Nooit Gedacht viert 25-jarig be staan van Haarsteeg Carnaval, leider B. vn Helvoirt, 335^2 pt. Dinsdag was de uitslag 1. Bonte Carnaval, leider W. van Esch, 366pt. 2. Blank en bruin viert carnaval, lei der N. Siegers, 352 pt. 3. Alle gekken op de been, leider J. Koks, 350 pt. 4. Verleden en heden, leider A. van den Brandt, 337 pt. 5. Pirotte en Pirette, leider Th. van Es, 335 pt. Dinsdag 14 Febr. 1.1. is gehouden; van den Berk nam deel aan de wedstrijd en zijn clubgenoten v. d. Lee en v. Rooij uit Drunen aan de toertocht. Vol goede moed ging Willy tesamen met 247 wed strijdrijders in de vroege morgen van start. Het ging zeer goed vertelde hij ons, de rit was wel zwaar en het ijs slecht, doordat er veel sneeuw lag wa ren de scheuren onzichtbaar en dit ver oorzaakte veel valpartijen. Toch slaagde hij er in om vooraan te blijven. Na 160 km te hebben afgelegd, bevond hij zich in een groep die 10 min. achterstand had op de kopgroep die te Leeuwarden gezamenlijk de eindstreep passeerden. Toen trof hem echter het noodlot, hij geraakte met z'n schaats in een onzicht bare scheur en kwam te vallen. Doordat er ter plaatse vrij veel water op het ijs stond, waren zijn kleren druipnat ge worden, die door de heersende vorst spoedig in een ijsmassa veranderden. Wel zette hij de tocht voort, maar bij de eerstvolgende controlepost moest hij de strijd op medisch advies staken. Per auto is hij toen naar Leeuwarden vervoerd, waar hij weer op verhaal kon komen. Van der Lee en van Rooij, die zoals gemeld in de toer waren gestart, wisfcn de eindstreep te passeren en ontvingen het Elfstedenkruis. Verder nam v. d. Berk deel aan een 77 km tocht die vrijdag in Amsterdam is gehouden. Hier wist hij vlak achter Nederlands toprijders v. d. Berg, Wijn hout, Doets, v. d. Oever en v. Hoorn dt zesde plaats te bezetten. Zaterdag nam hij weer deel aan een 60 km lange wedstrijd die in Maasland werd geor ganiseerd. Hier was het succes nog gro ter en passeerde hij met gering verschil achter Wijnhout als tweede de eind streep. Zaterdagmiddag hadden op de eigten banen op de Nieuwe Wiel de met zo veel belangstelling tegemoet geziene club kampioenschappen plaats. De opkomst was zeer groot en de wedstrijden ver liepen onder de grootste spanning. Van wege zijn deelneming aan een wedstrijd in Maasland was de grootste favoriet v. d Berk afwezig. Er werd gestart in twee afdelingen nl. A en B. De senioren ont wikkelden van meet af aan een felle strijd 'en tenslotte passeerde het clublid v. d. Lee uit Drunen als eerste de eind- sreep en ontving uit handen van voor zitter A. v. Engelen een fraaie beker. Tweede werd Jan Ketels, derde Piet v. Heeswijk en vierde Nico Slagers. De junioren deden ook htm uiterste best en eveneens na een felle strijd wist Tini van Bladel als eerste de eindstreep te passeren, tweede werd Nico van Heeswijk en derde Piet Ketels. Een ver slag van de wedstrijden van Zondag volgt in het volgend nummer. RONDREIS DER NAASTENLIEFDE. Heden maandag 20 februari zal de St. Maartenswagen van de Oost-Priester hulp ook onze parochie bezoeken. Het programma is als volgt: Om vijf uur komt de wagen aan bij de kerk, daarna maakt hij vergezeld van de gids een ge- luidspropagandatocht door de parochie. Om 7 uur wordt de wagen tentoonge steld voor de winkel van de heer A. v. Bladel; later op de avond zal in café v. Oijen de film „Vluchtelingen en Ver volgden" worden vertoond. Door deze film krijgen de aanwezigen een indruk van de nood van de mensen aan deze en gene zijde van het ijzeren gordijn. Ook zal nog vertoond worden de film „Verjaagde kudde". Toegang gratis voor iedereen boven achttien jaar. Dinsdag om half tien vertrekt de kapelwagen vanaf de kerk met de gids ten helpster voor in zameling van kleding, schoeisel, levens middelen en geld. De inzameling wordt huis aan huis gehouden. BEDEVAART VAN WIELRENNERS naar Zoee Lieve Vrouw van Den Bosch Zondag 19 Febr. werd de 4de jaar lijkse bedevaart van Wielrenners naar de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch gehouden. Na de H. Mis in de St. Jan werden door Mgr. Mutsaerts de renners en hun rijwielen gezegend, waarna een défilé volgde van de renners. Ondanks het ongunstig weer waren ruim 200 ren- naar de JUISTE BRIL! Secuur en niet duur Ie 'n verwgsbriefje van Uw huisarts 2e 'n recept van Uw oogarts 3e De juiste BRIL van DEN BOSCH Vughterstr- 25 TILBURG Markt 32 BREDA Nwe. Ginnekenstr. 23 Leverancier voor alle Ziekenfondsen. SCHAATSNIEUWS. E en aantal leden van de hardrijders- verteniging Jaap Eden alhier, heeft zich in de afgelopen week belangrijk weten te onderscheiden. Vooral de bekende lange afstandsrijder Willy van den Berk heeft de aandacht op zich weten te ves tigen. Met zijn clubgenoot T. v. d. Lee uit Drunen nam Willy deel aan een kop pelwedstrijd in het plaatsje Afferden (Gelderland). Op' overtuigende wijze wisten zij deze wedstrijd te winnèn. Verder namen drie rijders deel aan de befaamde Friesche Elfstedentocht, die ners naar Den Bosch gekomen, waar onder verschillende Vlijmense renners. SLACHTOFFERS VAN DE KOUDE. Verschillende Vlijmenaren zijn dezer dagen het slachtoffer geworden van de koude. Bertus Parijs, van beroep man denmaker, heeft bij het verrichten van zijn werkzaamheden een bevroren hand opgelopen. De jongeheer de Groot heeft twee bevroren oren, waarvan één in zeer ernstige mate, zodat hij een oor zal moe ten missen. Van verschillende personen t zijn de oren bevroren, maar niet ernstig. GESLAAGD. Voor de Stichting Examen Kleinhan del Tabak slaagde te Gen Bosch onze plaatsgenoten mevr. van Ham, Melie- craat en de heer Adr. Kuijpers, Hein. NOGMAALS CARNAVAL, Zaterdag en Zondag werden in ver- ichiilend ecafé's de groepen wedstrijden /an de Carnavalsdagen ten gehore ge- racht op de Bandrecorders. Nu kon .edere groep zichzelf horen en de con- .urrent. Overal was het een drukte van elang. INZAMELING VOEDSEL VOGELS BIESBOSCH. Ook Vlijmen werkt mee aan de inza- tienng van voedsel voor de vogels in de j-esöosch. De graanhandelaar G. van .Cuurmonde gaf - een vrachtwagen voer /oor het mooie doel. GEZINSZORG. Op Dinsdag 21 FeBr. begint een nieu zie cursus voor gezinszorg. Meisjes die nieraan nog deel wensen te nemen kun nen zich nog opgeven aan het secreta- .ïaat Gezinszorg, Lange Nieuwstraat te i'ilburg. HENGELVERENIGING DE HUT. Zondag 19 Febr. werd door de Hen- gelvereniging de Hut de maandvergade- ing gehouden. Het belangrijkste punt van de agenda was: Bespreking met be trekking tot de potvis. CARNAVAL. Uitreiken Wisse'bekers. Zaterdag 18 Febr. had in café H. Lammers de uitreiking plaats van de wis selbekers van carnaval. Om 8 uur zat de zaal tjokvol, toen de voorzitter van de -aad van elf de heer M. Coens'en de aanwezigen verwelkomde. Na nog eens het programma gepasseerd te zijn van carnaval, dat weer goed is geslaagd, ging men over tot uitreiking van de beker voor de mooiste groep in de optocht van Zondag. Dit waren de Leeuwerikken die niet een passend woord de beker in ont vangst namen. Jammer dat de overwin naar van verleden jaar niet anwezig was. Dan werd overgegaan tot het uit reiken van de beker van de avonden Maandag en Dinsdag van de groeoswed- strijden. Deze was gewonnen door de Kwasten, leider Bruurmijn. De overwin naar van verleden iaar, leider Ant. van Heivoort, van de Optimisten, overhan digde de prachtige beker aan de Kwas ten, met een mooie en sportieve toe spraak en gaf de verzekering ziin extra best te doen om met carnaval '57 deze weer in zijn bezit te krijgen. De overwinnaar dankte voor deze mooie woorden gesoroken en sprak een dankwoord aan alien die medewerkten voor de opbouw van de Vlijmense car naval. Hii ws trots met deze mooie be ker en zal trachten deze in '57 te behou den. Hierna werd de carnaval in ne- zellige sfeer nog eens druk besnroken en hoogst voldaan en „tot volgend iaar waren de woorden van de groepsleiders van ed carnavalsgroepen. BENOEMING. Met ingang van 1 Mei a.s. gaat Mej. van Pelt, hoofd van de Chr. Kleuter school alhier, het kleuteronderwijs alhier verlaten, in verband met haar benoeming in gelijke betrekking te Ede. Men ziet mej. van Pelt zeer node ver trekken. Wat gevonden en wat verloren werd. Op het bureau, Hoofdstraat 37 van de groepscommandant der Rijkspolitie te Sprang-Capelle kunnen inlichtingen worden in gewonnen omtrent de volgende gevonden en verloren voorwer pen: Gevonden: Een paar gevoerde kinderwantjes; vulpen met goud kleurige dop; elleboog van ka chelpijp; deksel van melkkan; een paar zware lederen motor handschoenen; rubberslang met koppelstukken; bruin lederen (imitatie) damesportemonnaie met inhoud; goudkleurige arm band; geelbruin gebiesde kinder shawl; gouden ring met initia len; bruin lederen kinderporte- monnaie met inhoud; geelbruin geblokte hoofddoek; een paar groene kinderwantjes. Verloren: Gevoerde zwarte glacé dameshandschoen; 'n paar rode kinderwantjes; auto-reser vewiel met band; zilveren (rond model) broche; rood lederen da mesportemonnaie met inhoud; een paar bruine glacé handschoe nen; miljtaire gascape; kriek; reservewiel met band van bestel auto; lederen portemonnaie met inhoud. Wedstrijden schoonrijden op de schaats. Paren: le pr. Mien Niemven- huizen en Cor Nieuwenhuizen; 2e pr. Nellie Dekkers en Kees Elscan; 3e pr. Bets van Beek en Peter Sterrenburg Johzn. De prijsuitreiking had plaats 's avonds om 6 uur in café Cové-

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5