WAALWIJK KAATSHEUVEL 6 6 Waspik EEN BIJZONDERE OPDRACHT. Stille Omgang van der Haart aan de Nieuwe- vaart, door de voorzitter van de ijsclub, de heer A. H. Kerst. Mooie opbrengst. De in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse gehouden extra collecte ten behoeve van de kerk voogdij bracht ruim 234.op. Mutatie Kerkeraad. De heer J. van den Hoek is be noemd lot diaken van de Ned. Herv. Gem. a. d. Loonsedijk. Geslaagd. Bij het dezer dagen gehouden examen werd het diploma ge zinsverzorgster behaald door on ze dorpsgenote, mej. Adrie van der Schans. „Het Eendennest". De ijsclub „Het Eendennest" hield Woensdagmiddag op zijn hanen aan de Willem van Gents vaart wedstrijden in schoonrij- den voor dames, heren en paren. Voor iedere afdeling was 't aan tal inschrijvingen hoger dan ver wacht Werd en de wedstrijden mochten zich mede als gevolg van het mooie winterweer in 'n drukke belangstelling verheugen. De jury, waarin zitting hadden de Edelachtb. Heer Burgemees ter A. Smit van Sprang-Capelle en de heren B. de Bont en P. Smits uit Waspik, kende de vol gende bekroningen toe: Schoonrijden dames: le prijs Mien Nieuwenhuizen Ed.; 2e pr. Nellie Dekkers; 3e pr. Ans Ver hoeven. Herenle pr. Cor Nieuwenhui zen Ezn.; 2e pr. Henk van Os; 3e pr. P. Sterrenburg Czn. EXCURSIE WIJNHANDEL H. VAN IERSEL. Maandagavond 20 februari a.s. zul len de leden van de Jonge Middenstands vereniging van Kaatsheuvel een excur sie maken naar wijnhandel H. van Iersel te Waspik. Aan deze excursie zullen 25 personen aeelnemen. VERKEERSONGEVAL. Dezer 'diagen kwamen in de Kerkstraat vlak bij de brug twee wagens met elkaar i n botsing. Het was een vrachtwagen uit de richting Waalwijk en de luxe wa gen van de heer M. Zijlmans, veearts te Sprang-Capelle. Omtrent de juiste toedracht stelt de politie nog een onderzoek in. De heer Zijlmans liep enige verwondingen op en moest zich onder medische behandeling stellen, terwijl zijn wagen vrij ernstige schade opliep. De gladhei'cf_yan het wegdek is onge twijfeld mede oorzaak van deze aanrij ding. HUISVROUWENAVOND. Woensdagavond 22 februari a.s. zal in hotel van Iersel een Végé-Huisvrou- Wenavond worden gegeven. Dp deze avond, waaraan een glaasje wijn en een lachfilm luister zullen bijzetten, zat aan de huisvrouwen op populaire wijze voor lichting worden gegeven op velerlei ge bied. Aanvang 7.30 uur. PASTOOR v. d. BREKEL. 121/2 jaar herder der St. Clemensparochie. A.s. Zondag, 26 Februari, zal het 12/2 jaar gelecien zijn dat de ZeerEerw. Heer A. v. d. Brekel tot pastoor der St. Clemensparo chie werd benoemd. De parochianen zullen deze gelegenheid aangrijpen om van hun achting en sympathie voor hun herder te getuigen. Daar het hier slechts een 12%- jarig jubileum betreft, is door het comité een sobere, doch een waardige viering georganiseerd. De jubilaris zal in een plech tige stoet van bruidjes, kerkbe stuur en comitéleden tussen een erehaag van turnsters van Kunst en Kracht en jongens van de KAJ-Drumband naar de versier de kerk worden geleid, waar te 10 uur een plechtige Hoogmis met assistentie zal worden opge dragen. De Harmonie St. Jan zal te 12.15 uur een serenade brengen, bij gunstig weer vóór de pasto rie, bij minder goed weer in de grote zaal van 't Gemeenschaps huis. Om half 1 heeft in het Ge meenschapshuis de aanbieding plaats van het geschenk der pa rochianen, n.l. een geluidsinstal latie in de kerk en een drapering van het priesterkoor. Ook aan een persoonlijk geschenk voor de jubilaris is gedacht. Aansluitend hieraan zullen al le parochianen in de gelegenheid worden gesteld hun jubilerende pastoor geluk te wensen, terwijl ook diverse verenigingen en an dere instanties hier hun bloemen en andere attenties kunnen aan bieden. Wij hopen in ons volgend num mer op dit programma, eventu eel aangevuld met nadere bijzon derheden, nog nader terug te ko men. PATER VAN DER GELD. Naar wij vernemen, zal de Zeer- eerwaarde Pater G. M. v. d. Geld, missionaris van de Congregatie van de H. Familie te Kaatsheuvel, op Zaterdag 25 Februari a.s. wederom naar zijn woonplaats in Zuid-Bra- zilië terugkeren. Hij vertrekt daar toe met de Franse boot Laënnec vanuit de hav envan Antwerpen naar Rio de Janeiro, de hoofdstad van Brazilië, en reist dan verder met een Braziliaanse kustvaarder tot de haven van Porto Alegre. Van daar gaat hij met de trein naar zijn bestemming Santo Angelo in de staat Rio Grande do Sul. De gebe den van vele bekenden van de sym pathieke oud-Waalwijker mogen hem op zijn lange reis vergezellen. BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR WAALWIJKS KUNSTENAAR. Na ingezonden ontwerp 'is aan de Waalwijkse kunstenaar W. H. Surmondt door bet Ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen opdracht ver leend tot 't vervaardigen van een wand kleed voor het nieuwe R.K. Lyceum te Alkmaar (gebouwd door de Haagse ar chitect N. Molenaar). Dit w'axidkleed zal gecombineerd worden met een eveneens te vervaardigen beeld door de Utrechtse beeldhouwer R. van Seumeren en zal tot onderwerp hebben St. Petrus Canisius. De afm'etingen zullen vermoedelijk 3 m. bij 1.50 m. bedragen. Op verzoek van de Directie van 't bekende Modehuis Metz Co. te Amsterdam en Den Haag, zal de heer Jac. Bergmans te Waal wijk de schoenen ontwerpen bij de Voorjaars- en Zomertoiletten welke dit Huis zal tonen op haar Modeshows, welke begin Maart te Amsterdam, Den Haag en Scheveningen worden gehouden. De schoenen worden vervaar digd door de ,Luxy" schoenfa- i briek te Waalwijk en Jac. Berg mans handschoenmakerijen te Capelle. GEMEENSCHAPSHUIS BAARDWIJK. Naar wij vernemen heeft het kerkbestuur van de St. Clemens- j parochie mede op advies van de commissie voor het beheer van het nieuwe Gemeenschapshuis een prachtig, nieuw Wilhelmina- bilpart aangekocht voor plaat sing in het restaurant. Ongetwijfeld zal hierdoor het bezoek aan het nieuwe Gemeen schapshuis sterk gestimuleerd worden. Diverse Baardwijkse vereni gingen hebben reeds besloten zich in dit Gemeenschapshuis te vestigen en meerdere zullen nog volgen, zodat dit gebouw gelei delijk aan steeds meer aan zijn doel zal gaan beantwoorden. KUNSTKRING. Op 28 Februari a.s. 's avonds om 8 uur zal in Musis Sacrum voor de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap een uitvoe ring worden gegeven door 't Bra bants Strijkkwartet, bestaande uit Pierre Jetteur en Jan Plinsinga, viool, Dick Vos, altviool en Arpad Szomoru, cello. Het programma bevat een drietal kwartetten van Haydn, Schubert en Beethoven. Voor velen zal deze avond onge twijfeld een welkome gelegenheid zijn om nader kennis te maken met de helaas veel te weinig gewaar deerde, doch volmaaktste vorm van musiceren: hef strijkkwartet. BAARDWIJKS TONEEL. Het Baardwijks Toneel zal op Za terdag 3 en Zondag 4 Maart a.s. in het nieuwe Gemeenschapshuis een tweetal opvoeringen geven van „Een Moeder", een toneelspel in 3 bedrijven van Cor Hermus. De regie is in handen van de heer J. van den Hoven. OUDHEIDKUNDIG MUSEUM. In verband met het bezoek van de handels-attaché der Britse lega tie aan ons schoenmuseum, ontving het bestuur thans een brief van de Britse consul te Arasterdam, waarin hij meedeelt dat hij in overleg met bovengenoemde functionaris zich zal beijveren Britse schoenen uit de 19e en vroegere eeuwen, alsook his torisch Britse schoenen, bijeen zal trachten te krijgen om de collectie in het museum mede te vervolma ken. N.-BRAB. CHR. BOERENBOND AFD. WAALWIJK. Algemene jaarvergadering van de NCB afd. Waalwijk op Don derdag 23 Febr. 1953 des n.m. half acht in café v. Heesheen bij het Station. Agenda: 1. Opening, notulen. 2. Rekening en verantwoor ding over 1955. 3. Verkiezing van 3 bestuurs leden wegens periodieke aftre ding van de heren J. v. Heesbeen M. Bertels en Adr. van Leijden. 4. Lezing door de WelEd. Heer A. Kamp. Onderwerp: De water staatkundige toestand in de wes telijke Langstraat, bijzonder in de gemeente Waalwijk. 5. Mededelingen. 6. Rondvraag, sluiting. Trouwe opkomst dringend ge wenst. WINTERNARIGHEID. Van verschillende zijden berei ken ons berichten over de narig heden, die de gladde, hobbelige wegen en trottoirs veroorzaken, zelfs zo, meldt men ons, dat de EHBO meermalen in de bres moest springen om eerste hulp te verlenen bij slachtoffers van valpartijen, soms licht, soms zelfs meer ernstig. Wij kunnen hierhij niets anders doen dan de hoop en 't vertrou wen uitspreken dat de gemeente alles in 't werk zal stellen 0111 de wegen zo goed mogelijk in orde te brengen, hoewel dit natuur lijk bij herhaalde sneeuw en vorst niet zo gemakkelijk is, maar dat ook de burgerij haar plicht kenne door hun stoepen zoveel mogelijk schoon te hou den of tenminste zand, as of zout te strooien, dan zullen deze on prettige gebeurtenissen tot een minimum beperkt blijven. DODELIJK VERKEERSONGEVAL. Vrijdagavond omstreeks vijf uur is te Waalwijk op de Burg. van der Klok: kenlaan op de hoek van de Jan de Rooij- straat een verkeersongeval gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 54-jarige J. M. Splinters uit Sprang-Capelle. De heer Slinters, die in dienst was bij de N.V. Chroomlederfabriek „De Amstel" keerde van zijn werk per rijwiel naar huis terug, doch op de Burg. van der Klokkenlaan maakte hij geen gebruik van het rijwielpad, welk rijwielpad door de dikke sneeuwlaag niet bijzonder goed bereidbaar was. Hij bereed de hoofd- verkeersweg, die evenwel door de vele wegmoeilijkheden ook zeer gevaar lijk was. Op het moment dat uit de richting Besoijen een bus van de lijn- dients 22 van de B.B.A. de hoek van de Jan de Rooijstraat naderde is de heer Splinters met zijn rijwiel over een van die sneeuwknobbels gereden en werd daardoor uit zijn evenwicht gebracht. De bestuurder van de B.B.A.-bus kon een aanrijding onmogelijk voorkomen met het noodlottige gevolg dat de heer Splin ters tegen het wegdek werd gesmakt. Nadat het slachtoffer in het huis van de familie B. aan de Burgemeester van der Klokkenlaan was binnengedragen konden de ijlings ontboden geneesheren Dr. Langemeijer jr. en Dr. Lenglet slechts de dood constateren. De heer Splinters was gehuwd en va der van drie kinderen. OOK HIER KIND MET TONG VASTGEVROREN. Na de diverse gevallen elders in het land heeft ook Waalwijk een „tong-geval" te registreren gekregen. Een agent van politie die op weg was naar het bureau, hoorde Vrijdag in de Pastoor Kuijpersstraat plotseling angstig_ kindergeroep. Het bleek dat dqf 9-jarige Marietje Schoofs met haar tongetje zat vastgevroren aan de ijzeren deurknop van het perceel Pastoor Kuijpersstr. 12. Met behulp van wat warme thee slaagde de agent er in het ton getje, dat hevig bloedde, van het ijzer los te maken. Het kind werd terstond naar Dr. van Rooij ge bracht, die eerste hulp verleen de. BEENBREUK BIJ IJSPRET. Mevrouw P.-V. uit Baardwijk kwam Zondagmiddag bij het schaatsen op het Hoefsven zo ongelukkig te vallen dat zij een dubbele beenbreuk opliep. Dr. Langemeijer, die ijlings ge waarschuwd was, verleende haar ter plaatse de eerste hulp, waar na zij per ziekenauto naar het St. Nicolaasziekenhuis alhier werd overgebracht. ONGEVAL. Vrijdagmiddag omstreeks half zes kwam Mej. v. d. W.-D. uit Drunen door de slechte weg in de Grotestraat alhier zodanig te vallen, dat zij haar enkel brak; Dr. van Rooij verleende de eerste hulp, waarna zij per ziekenauto naar het St. Nicolaasziekenhuis werd overgebracht. RECTIFICATIE. Uitslag loterij W.S.C, in ons num mer van Vrijdag 17 Februari staat opgegeven le prijs no. 167; dit moet zijn le prijs no. 1676. RIKAVOND. De Nederlandse Bond van Oudstrij ders Mobilisatiekruisdragers zal op dinsdag 21 februari a.s. om 8 uur des avonds een rikavond organiseren in ho tel „De Twee Kolommen". CENTRALE HENGELSPORT- BELANGEN. De Centrale, waarbij aangesloten de Hengelsportvereniging te Waal wijk-Centrum, Baardwijk, Nieuw- kuijk en Vught, hield Zaterdag j.l. een buitengewone algemene verga dering te Nieuwkuijk, waarbij alle afdelingen vertegenwoordigd wa ren. In verband met in te dienen voor stellen voor het a s. Congres van de Algemene Hengelaarsbond, t.w. misbruik maken van 't looprecht langs de Maas; geen verenigingen tot de A.H.B. meer toelaten in plaatsen waar reeds één of meerdere afdelingen zijn gevestigd en voorzieningen te treffen dat beroepsvissers die ge drieën in 3 maanden 178.000 pond witvis, hetgeen 70% van het totaal in Nederland betreft, in de Bies- bosch vangen en aan de vismeelfa- I AAN ONZE ABONNÉ's. Wij moeten de clementie onzer lezers inroepen, indien in een of andere wijk onregelmatige, onjuiste of vertraagde bezorging van ons blad, hier en elders voorkomen. Ziekte van colporteurs, moeilijk be gaanbare wegen enz. zijn daarvan de oorzaak.-" Adm. brieken afleveren, zeer ten nadele van de hengelsnort, terwijl deze vis slechts 3 a 4 ct. -er pond oplevert, op andere wijze wordt tegemoet ge komen, had de voorzitter, de heer Olisla- gers, een buitengewoon moeilijke taak, waar hij zich overigens goed door heen sloeg, in verband met verschillende agressieve sprekers, ten aanzien van de voorstellen, die gezam^nhik met enkele goedwillen afdelingefi der Cenrale Tilburg zullen worden ingediend na prae- advies van het Bondsbestuür. De notulen werden onveranderd goedgekeurd met een pluimpje aan de/steller. Uit de ingekomen stuk ken bleek, dat de Parelvissers te Drunen tot de Centrale is toege treden, waarvoor de voorzitter hen een welkom toeriep. Door deze toe treding kwam er een wijziging in het bestuur, doordat de heer dé Vries Waalwijk, ten behoeve van de heer v. d. Wiel Drunen aftrad. De heer P. Jenssens, districtsbe stuurder afd. Noord-Brabant van de A.H.B., was mede tegenwoordig terwijl de heer de Laat, secretaris van de A.H.B bericht van verhin dering had gezonden. Tijdens de itergadering werd door de voorzitter medegedeeld dat de Rijkswaterstaat aan de gemeente Drunen geen vergunning verleent het rioolwater dezer gemeente te lozen in het Afwateringskanaal Den Bosch-Drongelen. Een succesje voor de Centrale, die deze zaak aanhan gig had gemaakt bij de Commissie voor Waterverontreiniging van de A.H.B. secretaris, de heer Ph. Marx, Hilversum, welke commissie met adhaesie-betuigingen of zelfstandig adresseren van organisaties die di rect of indirect nadeel zouden heb ben ondervonden van deze lozing, dit pleit won, en voor de sporthen- gelaars, waardoor duizenden ponden vis voor de sport bewaard blijven, de recreatie-oorden van ongezonde lucht en de veehouders voor schade aan vee door het nuttigen van ver giftigd water verschoond blijven. Hulde aan de Rijkswaterstaat. A. Rooze, secr. C.H. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Diverse wanten en handschoe nen; bankbiljet; grote huissleu tel; schacht van damesschoen; schaatssleutel; huissleutel; por temonnaie; portemonnaie met inhoud; bos sleutels aan ring; twee kaarten met sieraden. Verloren: Vulpen; zwarte pelerine; pak je inhoudende wandkleed; een schooltas met boeken; bril; kin- derschaatsen; jonge bouvier; een vulpen met zilverkleurige dop; portemonnaie, een paar rode kinderpantoffels; damesbril; een hond; portemonnaie; schaar. DIERENBESCHERMING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Met grote dankbaarheid voor niet genoeg te waarderen hulp, die \vij van alle kanten voor de „Biesbos-vogelactie '1^ ondervon den en die voor Waalwijk is uit gegroeid tot een voederactie in onze eigen omgeving, waar dui zenden vogels verblijf houden, willen wij vooral onze dank be tuigen aan de heer Hoog Antink en andere gemeentelijke instan ties voor hun daadwerkelijke hulp. Van verschillende kanten mochten wij een bijdrage in geld ontvangen. Van de bakkers 'kre gen wij 200 broden, van particu liere zijde en enkele boerenbon den kregen wij graan. Zolang de koude blijft aanhouden, zullen wij gaarne oud brood en ander geschikt voedsel in ontvangst ne men, want ook na de vorst moe ten wij nog bliiven voeren, daar de vogels door de grote ontbe ring zeer verzwakt zijn. Wij houden ons aanbe\ Jen. DIERENBESCHERMING. In Kaatsheuvel is gevonden en bij oils in bewaring gegeven een Keeshondje reu. Aan de Haven alhier werd een klein zwartbruin hondje gevon den; het was licht gewond en werd door de bewoners uit de omgeving liefderijk opgenomen eij yerzorgd. De eigenaars gelie ven zich spoedig te melden. Inlichtingen secretariaat Die renbescherming, Markt 11. AGENDA. Watelwijks Orkest. Woensdag 22 fe bruari a.s. om 7.30 uur in hotel Verwiel repetitie voor het gehele orkest o.l.v. J. Plinsinga. AGENDA. Dinsdag 8.30 uur bestuursver gadering liedertafel Oefening en Vermaak in Hotel Italiaander. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. „DE ECHO" geeft U voor Waalwijk, Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME Moor de 29ste maal kwam Zon dagmiddag in zaal Thalia het Genootschap De Stille Omgang afd. Waalwijk in vergadering bijeen, voor de eerste maal onder voorzit terschap van de Zeereerw. Heer Pastoor Lam. In zijn openingswoord zei de nieu we directeur-voorzitter dat hij reeds eerder voor de Stille Omgang werk zaam was geweest en het daarom prettig vond deze werkzaamheden thans weer, nu als pastoor van de St. Antoniusparochie, te kunnen hervatten, omdat het hier een ty pisch Nederlandse devotie gold. Ty pisch Nederlands, omdat in het bui tenland een zo bijzondere verering van de H. Eucharistie niet aange troffen wordt, en manlijk, omdat deze stille en rustige nachtelijke rondgang door Amsterdam een zo echt manlijk karakter heeft. Na deze inleidende woorden werd aan de secretaris, de heer Trimbach, en aan de penningmeester, de heer H. v. Oudheusden, gelegenheid ge geven de jaarverslagen voor te le zen, welke beide werden goedge keurd. Het financieel jaarverslag bood een nadelig saldo van 185.40. Dit vondt zijn oorzaak in het feit, aldus de penningmeester, dat men er het vorig jaar toe over was ge gaan reductie op de buskaartjes ie verlenen omdat men toen een aan zienlijk kasoverschot ter beschik king had. Ten aanzien van de bestuursver kiezing was men het spoedig eens Er werden geen nieuwe candidaten gesteld en het aftredende bestuur stelde zich herkiesbaar. Bij accla matie werd het dan ook herkozen. Voor de rest van de vergadering hield men zich bezig met de organi satie van de Stille Omgang, welke in de nacht van 3 op 4 MMaart a.s. zal worden gehouden. Het schema is practisch gelijk aan dat van het vorig jaar, alleen is een en ander bij de St. Nicolaaskerk in Amster dam thans zo geregeld, dat men. niet meer voor de kerk zal behoeven te wachten. Over het lange wachten aldaar waren een aantal klachten binnengekomen. Het Lof in de St. Antoniuskerk zal om 11 uur aan vangen en om 12 uur zal men naar Amsterdam vertrekken. De deelne mers worden verzocht om zoveel mogelijk in eigen parochie te biech ten, omdat biechten onder het Lof een belangrijk oponthoud zal bete kenen. In Amsterdam zal de stoet zo geformeerd worden, dat zij die niet meer zo vlug uit de voeten kunnen, aan het hoofd van de stoet zullen gaan. Hierdoor zal worden voorkomen dat zij, die anders ach ter bleven, zullen afdwalen of on nodig wachten zullen veroorzaken. De H. Mis in Amsterdam zal om 4.45 uur aanvangen. De terugreis zal worden aanvaard om 6.45 uur, zodat men om 9 uur weer in Waalwijk denkt te kunnen arriveren. Er werden nog enkele voorstellen gedaan betreffende een vertegen woordiging van andere plaatsen in het bestuur. Deze voorstellen zullen in een vergadering, welke het be stuur met de broedermeesters der diverse plaatsen binnenkort hoopt te hebben, nader worden uitge werkt. Tevens zal worden nagegaan of er een mogelijkheid kan worden gevonden om de reeds aangekondig de lezing met lichtbeelden in de di verse plaatsen spoedig doorgang te doen vinden. Pastoor Lam toonde zich een voorstander van de aanwe zigheid van de dames bij deze lezin gen, die het hun duidelijk zullen maken waaraan hun mannen eigen lijk deelnemen en dus zullen bijdra gen tot groter begrip en medewer king. Tenslotte werd meegedeeld dat de totale onkosten dit jaar 5.35 zullen bedragen, hieronder ook begrepen het lidmaatschap en bijzondere on kosten. ZOMERDRUKTE IN „DE EFTELING". t Zijn drukke dagen geweest in „De Efteling". Zondag konden we zelfs van een zomerse drukte spreken. Met auto's en fietsen waren de ijsliefhebbers van heinde en ver gekomen om te genieten van wintersport in het zomerrecreatie- oord. Ook de B.B.A. bracht vele bezoe kers naar het natuurpark. Vooral bij avond onder het licht der grote electri- sche lampen en bij de tonen van opwek kende muziek was het heerlijk rijden op de grote banen van de siervijver. Dat teyens het restaurant van deze grote drukte profiteerde is wel begrijpelijk. LIJDENSMEDITATIE. Zondagavond na het lof van 7 uur trad de Zeereerw. heer pastoor Becker, die in 1952 voor de K.R.O. de Lijdens- overwegingen hield, voor de eerste maal in de parochiekerk van St. Jan te Kaats heuvel op, waar deze gevierde redenaar gedurende de zondagen van de Vasten preken zal houden. De grote kerk was redelijk bezet. Eerlijk gezegd, we hadden een stampvolle kek verwacht en we zijn er van overtuigd, dat de roep, welke van deze eerste predicatie uitgaat, wel tot gevolg zal hebben, dat de komende zondagen de toeloop groter is. V.V.V. KAATSHEUVEL. Het dagelijks bestuur van het V.V.V. Kaatsheuvel besprak in zijn vergadering van zondagmorgen, andermaal de pensi ongelegenheden te rplaatse. Het deed dat mede naar aanleiding van een folder, die uitgegaan is van het streek-VVV en die in ruime mate zal verspreid worden. De folder is getiteld: Vakantiegasten tegen betaling in uw huis?, en het vervolgt met: Ja. daar hebt U waarschijnlijk nog nooit aan gedacht, maar aangezien, dit voor LI een mooie bijverdienste kan zijn, is het wellicht de moeite waard even deze folder te lezen. Er is een tekort aan pensionbeddten. Ieder jaar komen er meer gasten op va kantie naar Brabant envooral naar Kaatsheuvel en Loon op Zand. Dit is verheugend, niet alleen omdat op die ma nier heel veel extra geld in omloop komt, maar ook omdat Brabant en het Bra bantse product vele vrienden kunnen maken. Het „vreemdelingenverkeer" zo als dat heet, is van het allergrootste economische belang voor ons gewest. In. de zomermaandten is er vaak een gebrek aan logeerruimte voor al degenen die hier graag hun vakantie zouden doorbrengen, jammer voor de laatsten, jammer echter ook voor Brabant. De V.V.V.'s (verenigingen voor vreemde lingenverkeer) in. verschillende gemeen ten, doen hun best om ieder hotel of pension zo goed mogelijk te laten pro fiteren van het toerisme en omgekeerd om zoveel mogelijk gasten aan een bed te helpen. Helaas moet echter een deel der aanvragen worden teleurgesteld. Het is daarom, dat het V.V.V. Kaatsheuvel thans bij U aanklopt met de vraag of U, mede in uw eigen belang, niet voor enkele weken of maanden per jaar een logeerkomer kunt verhufen. Wat daar allemaal aan vast zit? U kunt b.v. een twee-persoons kamer verhuren zónder maaltijden. Uw gasten kunnen dan in een plaatselijk hotel of restaurant hun maaltijden gaan gebrui ken. Mogelijk komt er door tussenkomst van het V.V.V. een rechtstreekse ver houding tussen U en een hotelhouder, die uw huis als zgn. dépenaence (particulier huis bij een hotel behorend) inschakelt. U hebt dan alleen met de hotelhouder te maken: hij bezorgt U de gasten, hij be taalt U de afgesproken vergoeding en II hoeft alleen maar de kamer af te staan, te meubileren en te onderhouden. Een ander geval is, dat U gasten op neemt 'en ook maaltijden verstrekt ofwel in gezinsverband, ofwel in een afzonder lijk eetvertrek. Hiervoor wordt uiteraard meer betaald, ten normale vergoeding voor een goed burgervakantiepension is voor een echtpaar t 70 per week.. Dit bedrag kan lager, echter ook hoger lig gen; bet hangt er maar van af, wat U te bieden heeft: soort huis, stand, na tuurschoon, meubilering, kwaliteit der maaltijden enz. In ieder geval U kunt er geld mee verdienen! tr is ten slotte nog een 'andere moge lijkheid, di in cht toeristenplaatsen zer vel voorkomt, n.l. dat U uw hele huis of een gedeelte daarvan met gebruik van keuken en keukenuitrusting aan uw gas ten beschikbaar stelt b.v. in een tijd, dat li zelt ook op vacantie gaat. Misschien zou U zelf uw gehele huis op deze wijze kunnen verhuren. Voor deze beschik baarstelling worden bedragen van f 25 tot f 150 per week geboden, alles na tuurlijk in verband met inrichting en ac comodate, steeds vooropgesteld, dat al les netjes in orde is. Alles wat wij hier schrijvten, kunt ge lezen in de folder, die U zeer waar schijnlijk wel zal bereiken, Moch er U geen toegezonden zijn en mocht ge wel interesse hebben om mede te werken om pension- of slaapgelegenheid te verschaf ten, dan behoett ge niets te doen dan even naar het secretariaat van het VVV Kaatsheuvel te stappen, dat gevestigd is op de gemeente-secretarie, afdeling fi nanciën, waar de heer J. Reijnen U de meest gewenste inlichtingen zal verschaf fen, want het VVV Kaatsheuvel treedt m deze kosteloos als uw bemiddelaar en adviseur op. Het vinden van gegadig den voor uw kamer of huis is een pro bleem, dat het VVV zich als taak ge steld heeft. Eén eis stelt het VVV hierbij n.l. dat de gelegenheid, welke U aanbiedt aan redelijke eisen van inrichting en vooral van netheid en verzorging moet vol doen, want het VVV heeft te waken voor de goede naam en faam van streek 'en plaats en kan begrijpelijk niet toelaten dat minderwaardige kamers en maaltijden geboden worden voor geld, waarvoor iets goeds mag geëist worden. Het V.V.V. zal echter, als gebleken is, dat alles klopt, U gaarne opnemen in de lijsten van pensions, kamers en vakantiewoningten. En dat betekent, dat L! alle kans heeft, om gasten te krijgen, want deze lijsten worden weer kosteloos toegezonden aan allen, die van buiten om pension vragen. Deze aanvragen komen thans al geregeld binnen. Evenmin als andere verdiensten, krijgt U ook deze inkomens niet zo maar in de schoot geworpen. U moet er wat voor doen en dat is op de eerste plaats gasfvrijheid betonen. Ook al wordt die gastvrijheid betaald, toch moet gij gast heer zijn en zorgen dat uw gast op zijn gemak is en dat hij tevreden naar huis. gaat. j Zo ge belangstelling mocht hebben voor wat we hierboven hebben uitéénge zet, dan kunt ge de achterzijde van de folder invullen en bij het secretariaat van het V.V.V. Kaatsheuvel bezorgen, de rest komt dan van zelf goed. AGENDA. Maandag 8 uur nam. repetitie faaiimö- niet Apollo. Maandag 8 uur nam. KJMV: „Bank en Beurswezen", door de heer Hoynk v. Papendrecht. t Dinsdag 7.30 uur nam. repetitie R.K. Par. Zangkoor. 8 uur nam. Discussie en Ontspan ningsavond KJMV-dames. 8.30 uur nam. repetitie Mannenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 uur nam. repetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: „De cir cusclown", toeg. 14 jaar. Donderdag 7.45 uur nam. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8.30 uur nam. repetitie Gemengd koor Bel Canto. I

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6