WAALWIJK Waaiwijkse en Langstraatse Courani Uit de Langstraat ORUNEN de Renault „Dauphine" WASPIK RAAMSDONKSVEER W. TIMMERMANS ZONEN r Assurantiën op elk gebied. J. PELDERS Bij Renault begint vandaag de Lente slechts fl. 5580.- SC HO EP' S AUTOMOBIEL-BEDRIJF t) t ADMINISTRATIES BELASTINGZAKEN DKUNEH Tel. K 4163-454 Els hout Vlijmen met de geboorte van een nieuw succes: Haarsteeg Heusden W A A L W IJ K Sprang JAAR KA ARK V MAANDAG 5 MAART 1956 Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. ECHO W HEI ZUIDEN 79e JAARGANG No. 18 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Aardappelmoeheid. Ingevolge beschikking van het Minis terie van Landbouw zijn weer een aantal gebiedeh en terreinen aangewezen ter be strijding van de aardappelmoeheid. Ter gemeentesecretarie liggen vanaf heden kosteloos ter inzage de kaarten en lijsten waarop de door aardappelmoeheid be smette terreinen zijn aangegeven. ACCOUNTANTSKANTOOR «- 0 Uitvoering. A.s. zondag 11 maart zal voor de ereleden en donateurs der Gem. Zangvereniging „U.D.I." een uitvoe ring worden gegeven, die verzorgd wordt door de Gem. Zangvereniging „Oefening Baart Kunst" uit, Nieuw- kuijk. Naast enkele zangnummers zal opgevoerd worden het toneel- j spel in drie bedrijven: „Het verle- den sterft niet" van E. J. M. Terlin- gen. Aanvang half 8. Tijdens pauze verloting. R.K. Vrouwengilde. V-oor de leden van het R.K. Vrou wengilde zal dinsdag 13 maart een bijeenkomst worden gehouden, waarbij de bekende bekeerling, oud dominee Kooymans, zal spreken over zijn ondergang tot de katholie ke kerk. Introducee's hebben ook toegang tegen betaling van f 1. Jaarvergadering K.I.-vereniging. De K.I.-vereniging „De Lang straat", fris hollands veeslag, hield haar algemene jaarvergadering. Ondanks 't minder gunstige weer waren veel leden opgekomen. De voorzitter, de heer P. de Bont, heet te de aanwezigen hartelijk welkom, drukte zijn tevredenheid uit over de gang van zaken in het, afgelopen verenigingsjaar, en hoopte dat het niëuWe jaar eén even gunstig resul taat zal hebben. De notulen van de vorige verga dering werden zonder aanmerkin gen onder dank goedgekeurd. Namens de kas-commissie deed de heer de Kort verslag en deelde mee dat de boeken en bescheiden in orde Warén bevonden. Het totaal aan in komsten bedroeg 32648.80; aan uit gaven 31801.61, zodat de kas sloot met een batig saldo van ƒ847.19. De aftredende bestuursleden, de heren P. de Bont, Th. Rijke en W. Zijlmans, werden herkozen. Er wa- j ren geen tegencandidaten gesteld. De heren dankten voor het in hun gestelde vertrouwen en beloofden hun beste krachten voor de vereni ging te geven. Het intree-geld voor nieuwe leden werd vastgesteld op 8.per koe. Door de toezicht houdende dieren arts dr. Zijlmans, werd meegedeeld dat de bevruchtingsresultatên over 1955 gunstiger waren dan over '54. Het totaal drachtigheidspercentage bedroeg over 1955 91%, tegenover 88% in 1954. Besloten werd dat, gezien de drukke werkzaamheden der beide inseminatoren, vanaf héden geen dieren meer behandeld mogen wor den die niet in een stal zijn onder gebracht. Het inseminersn in de weide, onder zonlicht, komt boven dien ook de resultaten niet ten goe de. Ook zou het invoeren van de rectale methode het resultaat gun stig beïnvloeden. In opdracht van de provinciale corftïïiissie wérd meegedeeld, dat binnen afzienbare tijd elk lid der K.I.-vereniging (bedrijven van vijf koeien en meer) moet zijn aange sloten bij een fok- en controle-ver eniging. De fok- en controle-vereni gingen dienen zelf ook weer lid te zijn van de provinciale bond van fokverenigingen om met hun vee aan de Bondsfokveedag te kunnen deelnemen. Vanwege het Stamboek werd ge waarschuwd tegen het niet volledig ingevuld zijn der dekbonnen. Voor de inseminatoren is het alleen mo gelijk dit in orde te houden, wan neer de leden zorgen dat de briefjes voorzien zijn van het contröle-num- rffet met de naam van de aangebo den koe. Voor de keuring op afstam ming van de stieren Setwijck, Sik- kema en Setwijck Piet, moeten van beide stieren pl.m. 70 afstammelin gen worden getoond. Het bestuur rekent daarbij op de volledige me dewerking van de leden. De bedoeling is om met de stieren Setwijck Piet en Dokter Lucht en Véld, die elk op de centrale stieren keuring een tweede prijs behaalden, ook in 1956 naar de centrale keuring te gaan. Bij de rondvraag werd door enke le leden gebruik gemaakt om het bestuur enkele aanwijzingen te ge ven die het overwegen waard zijn. Afscheid. A.s. zondag 11 maart zal in de zaal van het parochiehuis door de verschillende verenigingen en pa rochianen officieel afscheid worden genomen van de heer D. v. d. Brink, om half drie. Uitslagen. Het 1ste team van „De Smashers" speelde tegen Never Down 4 en won met 100. Het 2de team verloor van „Gla diatoren" met 19. Het 3de team won van „Rivals" met 64. Het 4de team verloor van „Jeep" met 19. Het 5e team won van „Animo '37" III met 8—2. Het damesteam won van „J.C.V." met 73. Biljarten, Benny Oramans kampioen hoofdklasse. Om het kampioenschap van 's-Bosch werd door 6 deelnemers deelgenomen, waaronder twee Vlijmenaren, B. Ore mans en J. v. Engelen. In deze wedstrij den viel het spel van de jeugdige Ore mans bijzonder op. Toen zaterdag 3 maart de beslissende partijen gespeeld moesten worden, stond Oremans aan de leiding met een gemiddelde van 11.94, wat zeer goed genoemd mag worden. Kerkhof, die 9.09 noteerde, was tweede. Zaterdag was er nog van alles mogelijk. In de spannende partijen die hierna volg den, bleef Oremns aan de leiding en be haalde hiermede het kampioenschap van Den Bosch in de hoofdklasse. Een mooie prestatie. T uinbouwvereniging. De Tuinbouwvereniging afd. Vlijm'en houdt heden maandag 5 maart haar alge mene jaarvergadering in café P, v. Eg- gelen, aanvang half acht. De volgende punten staan op de agenda: 1. Opening en notulen. 2. Jaarverslag over 1955. 3. Lezing door de heer Bruijstens uit Vught over aardbeien en frambozen. 4. Bestelling snijbonenen. 5. Bestelling tuinbouwgidsen. 6. 'Bestuursverkiezing. Aftredend J. Peijnenborg (herkies baar en P. Boom '(niet herkies baar). 7. Rondvraag en sluiting. Postduivenvereniging De Zwaluw. Zaterdag 3 maart hield de Postduiven vereniging De Zwaluw haar maandver gadering in café v. d. Hout (de Braai). Om 8 uur opende de waarnem'end voor zitter wegens ziekte van de voorzitter deze goed bezochte vergadering. Na de opening werden de ingekomen stukken behandeld, waaronder dankbetuigingen van Kaatsheuvel in verband met het 75- jarig jubileum en van Rosmalen in ver band met het 40-jarig jubileum. Daarna volgde de benoeming van in- korvers, klokkenstellers en lichters. EJen groot 'aantal helpers gaf zich op. Hierna volgde een verslag van de vergadering Nieuwkuijk ten Drunen betreffende 't sei- zien 1956. Er was overeenstemming be reikt over het gezamenlijk verzenden. Voor de BBC-vluchten Nieuwkuijk DrunenVlijmen is een ordonnans uit Nieuwkuijk aangesteld. Wat de africh ting betreft werd besloten met deze vluchten ook gezamenlijk te verzendten. Besloten werd zo spoedig mogelijk de klokken in te leveren, want de controle van de BBC neemt een aanvang. Er was gelegenheid voor opgave aan de derby van de 'BCC, welke vanuit Noyon zal worden gehouden. Opgaven voor 1 maart. Besloten werd verder een ereprijs beschikbaar te stellen aan de pas opgerichte fondclub van de BCC. E'en nieuw lid, Jos van Dal uit Haar steeg werd met algemene stemmen aan genomen. Voor de vliegkas 1956 werd benoemd L. Nicols, secretaris en C. de Ronde, penningmeester. Hierna volgde verloting en verkoop bonnen van enkele grote kampioenen, welke er goed in gingen. Hierna volgde uitreiking van ringen, waarna rondvraag waarvan weinig gebruik werd gemaakt. Na een dankwoord van de waarne m'end voorzitter werd deze vlotte en ge zellige vergadering gesloten. Jaarvergadering KAB, Maandag 5 maart jaarvergadering van de KAB in café v. d. Hout (de Braai). Zeer belangrijk agenda, o.a. bestuurs verkiezing. Stille Omgang. Deelnemers voor de Stille Omgang te Amsterdam, welke 10 maart a.s. wordt gehouden, kunnen tot 8 maart kaarten afhalen bij de heer M. v. d. Heuvel, St. Catharinastraat te Vlijmen. Ronde van Haarsteeg. Op 11 maart a.s. nemen de Vlijmense amateurs en nieuwelingen deel aan de Ronde van 'Haarsteeg. Door het gunstig weer wordt reeds druk getraind om een zo goed mogelijk figuur te slaan. Het zal er storm lopen in Haarsteeg. Wagen slipte. Toen zaterdagmiddag Pater Wagen berg uit Vlijmen met zijn wagen op be zoek ging bij zijn broer in Heusden, slip te in de Mommersteeg zijn wagen en kwam in de sloot terecht. Snel toege schoten hulp bevrijdde Pater Wagenberg uit zijn benarde positie. Hij liep gelukkig geen verwondingen op. De wagen werd later uit de sloot gehaald: deze was licht beschadigd. een nieuwe sportieve creatie, die aan ALLE eisen voldoet: ELEGANCE zowel als ZUINIGHEID een vier-deurs verschijning met royale ruimte. Uiterlijk innemend, innerlijk uitstekend. Een wereldveroverende carrosserie. •fc Loopt volkomen geruisloos. Een ideale acceleratie en een magnetische wegligging Een aanschaffingsprijs om nooit te vergeten Kennismaking kan plaats vinden bij HOTEL VERWIEL, Grotestraat 208 op 8 MAART a.s. van 11 tot 22 uur. LAAGEINDE 39 WAALWIJK Waspïkse Biljartbond. 'Hedenavond worden in café P. Roo- vers weer kampioenswedstrijden ge speeld in het kader van de sollicitatie naar 't individuele kampioenschap van de Waspikse Biljartbond. Tegen elkaar zullen uitkomen: P. Roos (met 21 caramboles)P. v. d. Broek (41). D. Lesage (26)—F. v. d. Hoof (55). A. Roovers (101)W. v. Dijk (116). J. Oerlemans (80)J. Kamp (45)', Onderlinge competitie Vriendenkring. Hedenavond worden de laatste wed- strijden gespeeld in de onderlinge com- i petitie van de biljartvereniging Vrien- j denkring, welke thuis is in café J. Ver- i schure te Waspik-Boven. De deelnemers zullen dan 16 wedstrijdbeurten hebben gehad, waarmee de strijd beslecht zal Zijn. 1 Toneeluitvoering te Waspik-Boven. In het weekend van half-vasten geeft de toneelvereniging „Ernst en Luim" uit Haarsteeg in de kleuterschool te Was pik-Boven 'n uitvoering van „De Kerst mis van e'en bandiet",een toneelspel in drie bedrijven door Harry van Baten burg. Het stuk 'handelt over de rode ter reur in Hongarije. Het zal op Zaterdag 10 en Zondag 11 Maart gespeeld wor den. Aanvang half acht. Voetballen. De aangekondigde voetbalwedstrijd die Waspik Zondag had te spelen tegen Ad- vendo is door het afdelingsbestuur van de voetbalbond afgelast. C.B.C.-avond. De cabaretavond, die het Rotterdams Cabaret- en Muziekgezelschap „De Pio niers" Zaterdagavond j.l. in de zaal van Hotel H. v. Iersel gegeven heeft, is een succes geworden. De zaal was afgeladen vol ten het programma, waarvan het mu zikale gedeelte het beste was, viel bij 't publiek goed in de smaak. De opbrengst van deze avond kwam gedeeltelijk ten goede aan het fonds voor de restauratie vap, de Ned. Herv. Kerk. De Molen. Van de overblijfselen van de molen, waarin voor een paar weken brand ont stond, zijn thans door de storm de wie ken afgeslagen, zodat er thans, niets meer 5 overblijft dan. een stuk romp. Vergadering. De Nederlandse Katholieke Bond van werknemers (sters) in de industriële 'be drijven St. Willibrordus hield in café J. Siegers haar jaarvergadering over 1955. De voorzitter, de heer Th. dé Vaan, opende met gebed en heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder de geeste lijke adviseur, kapelaan Severijnen en het lid van 'het hoofdbestuur, de heer v. Berlo. Vervolgens gaf hij een kort over zicht over het afgelopen jaar. Het leden tal steeg in 1955 dank zij een gevoerde actie van 29 tot 39 leden. De voorzitter, die eveneens het secretariaat waarneemt las hierna een keurig verzorgd jaarver slag voor, gevolgd door een overzicht van het financiële gedeelte. Hoofdbestuurder v. Berlo 'huldigde het bestuurslid, de heer A. Timmermans, in band met diens 25-jarig lidmaatschap en onder een toepasselijk woord spelde hij hem het KAB-insigne op de borst. De afdeling liet zich ook niet onbetuigd door de voorzitter werd de jubilaris har telijk toegesproken. Hij dankte hem voor de medewerking steeds ondervonden en prees hem om zijn kwaliteiten die 'hij als bestuurslid bezit Namens de afdeling 'bood hij hem een cadeau aan. De jubilaris dankte beide sprekers voor de gebrachte hulde en voor het ontvan- gten cadeau: hij meende echter, nu hij aan de beurt van aftreden was, wegens ge- vorderde leeftijd zijn plaats te moeten afstaan aan jongere krachten. In zijn plaats werd gakozen Jan Koks. Inplaats van het bestuurslid Th. v. Bok hoven, die tengevolge van een andere betrekking van vakbond verandert, werd gekozen Jan Zeeuwen. Na de spreekbeurt van de heer vati Berlo over de CAO in de schoen en le derindustrie en een opwekkend woord van de geestelijke adviseur waarin hij de leden aanspoorde de organisatie toch trouw te bliiven, werd de vergadering weer met gebed gesloten. Potercombinatie. In café J. Siegers hield op een middag in de afgelopen week de potercombinatie een algemene vergaderinq. De heer Poos, directeur van het kweekbedrijf van het CIV, hield een zeer practische inleiding over de selectie van aardappelen, rassen- keuze en de verbouw van aardappelen als stoppelgewas. Het doel van de ver eniging is om haar leden van goed poot- goed te voorzien tegen een zo laag mo gelijke prijs. De vereniqing is thans ge start met 46 leden, welke dan gezamen lijk 1.50 ha. aardappelen zullen uitpoten voor pootgoed voor oogst 1957, waar van de bestelling al ruim 20.000 kg. be draagt. Besloten' werd een voorschot te innen van 10 cent per kg. besteld poot goed, om de lopende kosten zoals poot goed, bemesting selectieveld voorlopig te kunnen bestrijden. Het voorschot Zal de zer dagen aan huis worden opgehaald. Verschillende leden uit de vergade ring achtten het wenselijk om gezamen lijk een vorentrekker aan te schaffen, wat dan ook nog nader zal worden be kaken. Aan het einde van deze vergade ring dankte de voorzitter allen, in t bij zonder de heer Poos, voor zijn interes sante inleiding, waarna de vergadering werd gesloten. Uitvoering. De R.K. Toneelvereniging Het Forum hoopt zaterdag 10 en zondag 11 maart a.s. voor het voetlicht te, treden met het blijspel „Het witte schaap van de fami lie". 'Dze uivoeringen zullen plaats heb ben in 't Patronaatsgebouw aan de Put- terstraat alhier. Het Gildewezen. Onder deze titel zal door de heer Mr. J. van de Mortel uit Vught op 13 maart a.s. een lezing worden gehouden in hotel Central aan dé Vismarkt alhier. Heusden's Carillon. Vrijdag 2 maart j.l. arriveerden de klokken voor het carillon dat in de toren van 't nieuwe gemeentehuis zal worden aangebracht. Evenals in het oude stad huis zal ook nu het carillon weer dertig klokken tellen. Het gewicht dezer klok ken, welke zijn vervaardigd bij de N.V. Petit en Fritse te Aarle-Rixtel, variëren van 15 kg. (de kleinste) tot 500 kg. (de grootst) en hebben een gezamenlijk ge wicht van 2700 kg. De grootste 3 klok ken dragen éen opschrift, waarvan1 twee in dichtvorm. Deze gedichten zijn ont worpen door Drs. van Sleeuwen. Klok 1. Dit is de grootste klok, welke tevens de slagklok van het uurwerk is. Deze wordt gewijd aan de levtenden (tijdaangeving). Een klank in een samenspel, Maan ik u tot eender belijd In een leven, naar hemels bestel Wees één, in verscheidenheid. Klok 2. 'Dit is de opvolgende in groot te en wordt toegewijd aan de overlede nen. Nabestaanden, als ik luid, Weetuw vele, vele doden Zijn niet oorlogs droeve buit, Maar aan 't gastmaal Gods genoden. Klok 3. Dit is de daaropvolgende in grootte en is de klok van de opdracht gevers. 'Deze klok heeft als opschrift Ons laten gieten A. van Delft, burgemeester. Th. Buijs, J. Groen, wethouders. Wanneer het carillon is aangebracht en in gebruik gesteld, zullen weer als voorheen ieder uur, half uur en kwartier de tintelende tonen der klakken over de stad klinken. Ook zullen dan weer de be kende ruiters te paard en lansknechten hun rondjes doen, thans echter niet in de toren, zoals in het oude stadhuis, maar nu bovten het bordes. De werkzaamheden aan het nieuwe gemeentehuis vorderen heel goed, zodat waarschijnlijk nog deze maand het ge bouw in gebruik zal kunnen worden ge nomen. De officiële opening zal echter pas in September a.s. plaats vinden. STILLE OMGANG. Hoewel verwacht kon worden dat tengevolge van de slechte weersomstandigheden in de voor gaande weken de deelname aan de Stille Omgang niet zo groot zon zijn als in andere jaren, hebben toch nog 470 deelnemers uit Waalwijk en omgeving de bedetocht naar Amsterdam vol bracht. Zaterdagavond om 11 uur werd in de St. Antoniuskerk een Lof gehouden, waarna men om 12 uur met bussen naar Amster dam vertrok. De Stille Omgang zelf had plaats onder een gestaag vallende miezerregen, die van deze omgang inderdaad een boe tetocht maakte. Daar de spoor wegen in verband met de kolen- aanvoer niet de nodige extra- treinen had kunnen inleggen, waren een aantal bedevaarten komen te vervallen en het was in Amsterdam dan ook opval lend minder druk dan in andere jaren. Na het volbrengen van de Stil le Omgang werd in de St. Nico- laaskerk aan de Prins Hendrik kade een H. Mis opgedragen door Pastoor Lam, die ook de predi katie hield, welke de algemene intentie tot onderwerp had Dat alle christenen hun bijdrage voor de wereldvrede leveren door ru zies bij te leggen en beledigingen Uitvoering A Tempo. Voor de tweede maal had de Man doline-vereniging A Tempo j.l. za terdagavond een volle zaal en een dankbaar gehoor. Het programma, zowel zang, muziek en toneelschet sen, werden prima uitgevoerd en 't applaus bewees wel hoe de aanwe zigen van het gebodene genoten. A Tempo heeft weer een tweetal ge slaagde uitvoeringen gegeven, waar voor de directeur, de heer P. C. van Iersel, en de leden zeker een woord van dank toekomt. Chr. Bedrijfsgroepen Centrale afdeling Sprang. De afdeling Sprang van de C.B.C. komt heden, maandagavond, om half 8 in het gebouw van de Chr. Volksbond in ledenvergadering bij een, ter bespreking van de gewij zigde voorstellen voor de nieuwe C.A.O. in de schoenindustrie, die door dhr. C. Braspenning, districts bestuurder, zullen worden toege licht. A.R. Kiesvereniging. A.s. donderdagavond om half 8 komt de A.R. Kiesvereniging alhier in het gebouw van de Chr. Volks bond in vergadering bijeen, o.m. ter verkiezing van candidaten voor de Tweede Kamerverkiezingen. Als spreker hoopt op te treden de edel achtbare heer Slot. burgemeester te Eethen. te vergeven. Om kwart voor zeven werd de terugtocht aanvaard, zodat men omstreeks negen uur weer in Waalwük arriveerde. Een bijzonder woord van lof komt nog toe aan de politie, die op motor met zijspan in de zware regens de stoet de gehele tocht heeft begeleid. Fa. CUNEN 25 JAAR IN WAALWIJK. Vele ingezetenen van Waal wijk zullen zich nog herinneren, dat het gedeelte van de Stations straat dat ten westen van de St. Janskerk is gelegen, bebouwd was met een aantal kleinere huisjes en dat op een goeie dag, meer dan 25 jaar geleden, moker slagen van de slopers in deze huisjes werden waargenomen. Velen zullen bij zichzelf denken: „Is dat nou al 25 jaar geleden Inderdaad, al meer dan 25 jaar is het geleden dat men aan de sloop van deze huizen is begon nen, want ze moesten plaats ma ken voor 'n nieuw winkelpand van de Fa. Cunen, hetwelk 't 53e Kofa-magazijn in Nederland zou worden. Wij zijn eens gaan snuf felen in „De Écho van het Zui den" van 25 jaar geleden en we zien onze toenmalige verslagge ver schrijven in het blad van 28 februari 1931 „Dat wordt een prachtzaak". Hij schrijft daar o.m. „Het massale gebouw- draagt niet weinig bij tot de ver fraaiing van het aspect van de Markt en begin Stationsstraat". Onze verslaggever was er in 1931 van overtuigd, dat „dit nieuwe Kofa-magazijn niet zal nalaten de trek naar Waalwijk uit om liggende plaatsen te doen toene men". En deze overtuiging blijkt gerechtvaardigd te zijn geweest, want de fa. Cunen kent een klan tenkring, die bijzonder uitge strekt is en die zich voor een groot gedeelte nog uitstrekt over de Maas. Een bijzonder grote adverten tie in diezelfde krant van 28 te-, bruari 1931 -vraagt het Waai wijkse publiek met vette letters „Wat was de gebeurtenis voor Waalwijk Het antwoord luid de De opening van het 53e Ko fa-magazijn. Het zilveren vesti- gings-jubileum is men voorne mens groots te vieren en blij kens de in ons blad opgenomen advertentie zal heel Waalwijk deze viering mee kunnen maken. De fa. Cunen zal in de loop van de komende weken ook een Voor i aarsmodeshow houden en wel op woensdag 14 maart a.s. in zaal Thalia. Daar zal des mid dags om drie uur en des avonds om acht uur aan ongetwijfeld vele belangstellenden een keur van modieuse Voorjaarsmodellen worden getoond. OPVOERING „NACHT EN MORGEN". Op 8 april a.s. zal de Raams- donksveerse toneel-vereniging „Door Eendracht Sterk" in' het Gemeenschapshuis te Baardwijk een opvoering geven van het stuk „Nacht en Morgen" van Joh. Blaaser en Henk Fedder. Het stuk heeft de hoornvlies transplantatie tot onderwerp, OPENLUCHTSPELLETJE. In plaats van de jaarlijkse kinderaubade op Koninginnever- jaapdag, zal de jeugd ditmaal een openluchtspelletje spelen, nl. „De betoverde tovenaar". K.A.V. AFD. WAALWIJK. Op dinsdag 6 maart zal de voor drachtkunstenares Mej. Miep de Leeuw, Bat-Sjiba voordragen voor de leden van de K.A.V. Dit spel verhaalt de val van koning David en diens berouw. Aanvang 7.30 uur in de Gecroon de Leersse. AUTO-ONGEVAL. Toen dr. H. G. Langemeijer Jr., arts alhier, vorige week de in repa ratie zijnde Baardwijksestraat per auto inreed en een aangegeven kuil had ontweken, kwam hij met z'n wagen in een andere kuil terecht, zodat hij de macht over het stuur verloor en tegen een boom botste. De gevolgen waren nogal ernstig; dr. Langemeijer had een rib gebro ken, z'n been en neus geblesseerd. Ook de auto liep grote averij op. GAT IN DE WEG. Waarschijnlijk tengevolge van de dooi ontstond Zaterdag j.l. een gat in de van Assendelft- straat. De dienst Gemeentewer ken heeft het herstel terstond ter hand genomen. MISHANDELING. Door een zekere v. V. werd gisteren bij de politie aangifte gedaan van. mishandeling. De politie heeft de zaak in onder zoek. te Waalwjjk op Donderdag 8 Maart a.s lag I

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 1