KAATSHEUVEL Vrolijk en Kleurrijk ■Pi mmm I 2 Automonteurs Kantoorbediende een partij Stalmest DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 MAART 1956 Loonopzand BEKENDMAKING als de komende Lente. Los en ievendig is onze collectie „Miniatuur Mode" voor de jeugd. Daardoor vlot en gemakkelijk te dragen door de meisjes, die zich graag ongedwongen bewegen. V; DEN BOSCH 1 n3 jaar 4 stijging per maat EINDHOVEN TILBURG HELMOND Direct of spoedig gevraagd: Voor direct gevraagd een halfwas loodgieter A. BAIJENS, V erenigingsdrukwerk Familiedrukwerk Handelsdrukwerk Kijkdag. De St. Jansschool hield zondag „kijk dag" voor de ouders der leerlingen. Het was een verblijdend verschijnsel, dat 't merendeel der ouders dankbaar van deze gelegenheid gebruik gemaakt heeft om op de hoogte te komen hoe hun zoon het in schoolstelt, wat zijn prestaties en vorderlng'en zijn en welke methodes ge bruikt worden om de leerstof ingang te doen vinden. Daarnaast kon contact op genomen worden met de leerkrachten over het gedrag: en de ijver in de school. Er waren klassen bij, waar het bezoek ruim boven de 90 uit ging, waaruit we mogen concluderen, dat deze wijze om contact tussen huis en school te legg'en, bij de ouders wel ingang heeft gevonden. Een heropening. We lazen onlangs in een der provin ciale bladen in een artikeltje over Kaats heuvel, dat de Middenstand eigenlijk niet geheel aangepast is aan de grote groei, die onze plaats de laatse jaren in het toeristisch levten gemaakt heeft. Zeker, wij zijn nog geen toeristenplaats als b.v. Valkenburg en dat is ook niet met een handomdraai te bereiken, doch onze middenstanders hebben deze bemerking toch beschouwd als een onverdiend ver wijt. En wij zijn het met deze mensen in zeker opzicht roerend eens, want als we gaan bezi'en wat er de laatste jaren door onze handeldrijvende middenstand tot stand gebracht is, dan kan dat de toets der critiek en een vergelijking met me nige andere plaats glansrijk doorstaan. En weer mogen we wijzen op de herope ning van een geheel gemoderniseerd en vergroot bedrijf, naar de eisen des tijds ingericht. Het kledingmagazijn Th. Kleijn- geld in de Dr. van Beurdenstraat hero pende vrijdag j.d. onder zeer grote be langstelling zijn goed ingevoerde zaak. De firmal A. Kleijngeld bouwde dit steeds groeiende bedrijf geheel om. Een helder interieur, waarbij het verschil tus sen dag ten avond met een practische ver lichting geheel is weggewerkt, imponeert reeds vanaf de straatzijde. Aan nikkelen rekken hangt een keur van heren confec- tie-artikelen, terwijl practische wandkas ten de nieuwste modesnufjes uit dezelfde branche voor de bezoeker ten toon stel len. Handige pasgelegenheden bieden de kopers daarbij plaats van costuum te verwisselen. De zomerlichtkleuren voor- kom'en elk kleurenbedrog, terwijl 'n rus tig zitje de mogelijkheid biedt de belan gen en wensen op z'n gemak te bepraten. Bouwde de firma A. Kleijngeld de zaak om, de firma v. d. Pas uit Tilburg nam het schilderswerk voor zijn reke ning, de fa. V. Wijlen Zorgde voor de verlichting, de fa. Doornen uit Tilburg leverde het winkelinterieur, de fa. Mus- cus alhier de stoffering. Voor bloemen in ruime mate zorgden de leveranciers, de verschillende zakenre laties uit de Dr. van Beurdenstraat en vele vriend'en en belangstellenden. De grootste en meest gewaardeerde belang stelling boden echter de vele kopers, die reeds bij de opening verschenen en het personeel handenvol werk gaven. Vooraf had pastoor v. d. Spijker het pand ingezegenden in 'n hartelijk woord zijn felicitatie met Gods Zegen voor het welslagen er aan toegevoegd. Euphonia. Zondagmorgen hield de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia in de bo venzaal van het Restaurant haar jaar vergadering, waarop nagenoeg alle leden tegenwoordig waren. Voorzitter W. van Nieuwstadt opende met een kort woord van welkom en een terugblik over het jaar 1955, waarin de directeursverwisse ling wel het voornaamste feit geweest is. Dat hiermede een goed besluit geno men is, mag wel reeds bewezen geacht Worden. Een blik werp'end op wat 'het jaar 1956 voor het gezelschap zal zijn, deelde de voorzitter reeds mede, dat rond Pasen een concert in Waalwijk zal gegeven worden, waartegenover de har monie St. Crispijn uit Waalwijk heeft toegezegd een tegenconcert in Kaatsheu vel te zullen pres'enteren. Het voornaam ste besluit voor 1956 is echter, dat deel genomen zal worden aan een federatief concours in de eerste afdeling. Het zal van de leden in hoofdzaak afhangen of hierin het succes behaald wordt, dat on getwijfeld voor de harmonie is wegge legd als op aller medewerking kan gere kend worden. De heer J. 'Remmeren bracht een keu rig verzorgd financieel verslag uit. De aftredende bestuursleden, de heren C. P. Vloemans, P. van Gastel, Sj. van Nieuwstadt werden met algem'ene stem men herkozen. Er werden op deze vergadering geen obligaties uitgeloot, daar besloten is het restant der obligatielening dit jaar in z'n geheel af te lossen. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. VERENIGING HUISEIGENAREN. Donderdag a.s. houdt de vere niging van huiseigenaren, aange sloten bij de Nederlandse Bond van Grond- en Huiseigenaren in Euphonia zijn jaarvergadering. Door het bestuur is deze verga dering attractiever gemaakt door hieraan een kleine tractatie en een verloting te verbinden. De agenda luidt 1. Opening; 2. No tulen; 3. Jaarverslag; 4. Finan cieel overzicht; 5. Bestuursver kiezing; 6. Een woordje over de laatste huurverhoging en de daarmede in verband staande bepalingen; 7. Benoeming con trole-commissie 8. Rondvraag en sluiting; 9. Een gezellig slot-' uurtje. Jeugd hockey-bestuur. Wie mocht menen dat de barre winter ook kans heeft gezien om de activiteiten van de hockeyclub in te vriezen, heeft zich deerlijk vergist. In deze periode, waarin het leek dat aan alles eerder ge dacht kon worden dan aan hockey, heeft het bestuur der hockeyclub een ex periment uitgedokterd: een jeugdbestuur. Was het voor een paar jaar nog zo dat de jeugdige leden der club slechts 'n zeer klein percentage van het totaal uit maakten, nu is meer dan de helft der le den tussen 12 en 18 jaar. Op zich is dit een veiheugend verschijnsel, maar het brengt toch vooral veel extra werk en verantwoordelijkheid mee. Na e'en vergadering van de commissie jeugdhockey van de hockeybond nam 't bestuur van DES het besluit ook tot de vorming van een aparte afdeling jeugd hockey over te gaan en de leden tussen 12 en 18 jaar hierin onder te brengen, en uit deze groep een jeugdbestuur te laten kiezen. Hiertoe kwamen velen het slechte weer ten spijt - Woensdagavond in het clubhuis bijeen Om onder leiding van 't clubbestuur tot deze nieuwe gang van zaken te komen. Nadat voorzitter Reijnen op duidelijke wijze doel en werkwijze had toegelicht, werd tot stemming overgegaan. Al bij eerste stemming werden 4 van de 5 te kiezen leden gekozen, terwijl een her stemming tussen J. Lops en Jac. van der Linden, die beide de eerste maal eVen veel stemmen hadden, eerstgenoemde als 5e bestuurslid aanwees. Voor de meisjes werden Therèse van der Heijden en Cor- ry Zwaans gekozen; voor de jongens 3 x Jan en wel: Letjens, Lips en Valk. Als voorzitter werd gekozen Jan Letjens,die, na met de anderen achter de bestuursta fel te zijn genodigd, zijn maidenspeech j hield. Hierin dankte hij de aanwezigen voor de verkiezing, hoewel hij er zich van bewust zei te zijn dat de hem toever trouwde taak niet altijd even gemakkelijk zou zijn. Hij hoopte echter door prettige samenwerking met de andere bestuursle den de groep jeugdhockey ten tenslotte met het seniorenbestuur steeds tot de goede oplossing te kunnen komen. Staande de vergadering kozen de jeugd leden de heer A. Trommelen als hun con tactman uit 't clubbestuur, die steeds de jeugdvergaderingen zal bijwonen 'en die de schakel vormt tussen jeugd- en club bestuur, dat tenslotte de volle verant woording blijft dragen. AI met al: Hockey DES ziet naar de toekomst en het lijkt daar niet donker te zijn 1 AGENDA. Maandag 8 u. repetitie Harmonie Apollo 8 u. Apollo Theater „Ciske de Rat". Toeg. 14 jaar. Dinsdag 8 u. K.J.M.V. Dames Binnen huis-architectuur. Architect Bonsel. 8 u. Apollo Theater „Ciske de Rat". 7.30 u. Repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. 8.30 u. Repetitie Mannenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 u. Renetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 u. Apollo Theater „Ciske de Rat". Donderdag 8 u. Jaarvergadering Ver. van Huiseigenaren zaal Eupho nia 7.45 u. Repetitie Dameskoor Bel Canto. 8.30 u. Repetitie Gem. Koor Bel Canto. 8 u. Apollo Theater „Ciske de Rat". PATER VAN DEUTEKOM TERUG UIT BORNEO. „Wie de wereld en de mensen be ziet uit het oogpunt van God en Christus, kan beiden slechts lief hebben". Aan deze gedachte van een onzer beste schrijvers ontkwa men we niet, toen we gisteren het genoegen hadden de zo juist uit de missie van Borneo gearriveerde Pa ter Arie van Deutekom te horen vertellen van de indrukken die hij opdeed als priester-missionaris in Indonesië. De reis hierheen, zei de Pater, leek wel een sprookje. Zondagmor gen stapte ik in Djakarta in 't vlieg tuig dat me naar Bangkok brengen zou, een afstand van ongeveer 2800 kilometer. Op het vliegveld van laatstgenoemde stad stond een vlieg tuig klaar van de K.L.M. dat de rei zigers naar Nederland moest over brengen. Begunstigd door heerlijk zonnig weer, volgde nu de reis van Bangkok naar de hoofdstad van In dia, New Delhi, welke afstand ge vlogen werd op een hoogte van 16000 voet. Ook op de afstand New Delhi-Karatchi en vervolgens tot Rome wat het heerlijk weer. Dins dagmorgen om 10 uur arriveerde Pater v. Deutekom op het vliegveld 1 Schiphol te Amsterdam, aldaar op gewacht door de Missieprocurator Pater Schepers, die hem per auto naar het Missieprocuur „de Bocht" te Goirle bracht. Donderdagmorgen om 10 uur be trad onze missionaris de ouderlijke woning .hartelijk ontvangen door zijn oude vader en moeder en zijn priesterbroer. Het was ook hier dat wij het genoegen hadden een kort onderhoud met de Pater te hebben. Vooreerst had de Pater alle lof voor de directie en personeel van de K.L.M. De service dezer maatschap pij noemde hij buitengewoon. De gezondheid van de missionaris is zeer goed, al heeft hij kortgeleden een ernstige operatie ondergaan, die naar alle waarschijnlijkheid geen nadelige gevolgen zal nalaten. Desgevraagd vertelde Pater Van Deutekom ons een en ander van zijn werk in de missie van Borneo, waar zijn eerste standplaats in 1946 was, Laham, 600 km. in het binnenland van Oost-Borneo, welke streek be kend is als voornaamste missiege bied van de Missie der Paters Ca- pucijnen in het begin dezer eeuw en welke missie in de twintiger ja ren overging in handen van de Pa ters van de H. Familie. Na 3 maan den verbleven te hebben in Laham, ging hij in November 1946 over naar Samarinda. Vijf jaren verbleef Pa ter Van Deutekom in deze stad, van waaruit hij geregeld dienstreizen ondernam in de binnenlanden en er verschillende kerkjes bouwde. Van 1951 tot 1955 verbleef hij te Tarakan in Noord-Borneo, samen met pastoor Kusters en maakte van daaruit dienstreizen naar de eilan den, wat met prauwen moest gebeu ren. Veel werkte hij ook op het ei land Bunja en in de binnenlanden. In de laatste helft van 1955 en be gin 1956 verbleef de Pater in Tering, een kampong 400 km. in het hartje van Borneo. Wanneer we Pater van Deutekom naar zijn mening vragen inzake de mogelijkheden van de missie in Indonesië, zegt hij optimis tisch te zijn gestemd. Er is zeer veel, zegt hij, dat tot tevredenheid aan leiding geeft. Zeer veel wordt de missie gehan dicapt door gebrek aan priesters en medehelpers. Overigens zijn de mo gelijkheden talrijk, waardoor de mensen voor 't geloof kunnen wor den gewonnen. In dit verband noemde de Pater de medische hulp in het algemeen. Bij dit alles mag niet uit het oog worden verloren, zegt Pater van Deutekom en hier typeert hij zich als een missionaris met de ware geest bezield dat 't ogenschijnlijk zo héél gewone werk, waarvan we zelf het succes niet zien, oorzaak kan zijn van een rijke oogst, die anderen na ons zullen bin nen brengen. Wij wensen onze ijverige missio naris niet alleen een aangename, doch ook een goede vacantie, om zich straks weer met vernieuwde moed te kunnen wijden aan de mis sie onder zijn geliefde Dajaks op Borneo. R.K. EHBO. Voor de maand Maart heeft 't bestuur van de R.K. EHBO St. Rafaël het volgende programma samengesteld, voor wat betreft de cursus-indeling Dinsdag 6 Maart. Vrije oefe ningavond. Dinsdag 13 Maart. Verplichte oefeningavond o.l.v. Dr de Vries. Dinsdag 20 Maart. Bijeen komst voor beslist alle leden. Hierbij zal de Geestelijke Advi seur, Pastoor Mommers een uit eenzetting geven omtrent de Geestelijke EHBO. Dinsdag 27 Maart. Verplichte oefenavond met instructie door Dr. A. E. N. de Vries. Het ligt in de bedoeling om maandelijks door middel van perspublikatie aan de leden een dergelijk programma bekend te maken. Gezien de belangrijkheid der oefeningen en instructie-a vonden worden alle EHBO-ers dringend uitgenodigd de avon den bij te wonen en bovenstaan de avonden daarvoor te reser veren. Op aller opkomst wordt gerekend. Stille Omgang. Aan de Stille Omgang, die in de nacht van 3 op 4 Maart ter ere van het H. Sacrament van Mirakel te Amsterdam gehouden werd, namen 50 mannen uit on ze parochie, onder leiding van Kapelaan Reijmer deel. De pelgrims sloten zich aan bij de groep Waalwijk en om streken, waarvan de parochie Loonopzand een onderdeel is. St. Willibrordus. De R.K. Begrafenisvereniging „St. Willibrordus" alhier is overgegaan tot aanschaffing van een lijkwagen voor paardentrac- tie. Op 1 Mei a.s. hoopt het be stuur dier vereniging de wagen voor gebruik gereed te hebben. LONEN IN SPANJE MET 22 PROCENT OMHOOG. De Spaanse regering heeft een al gemene loonsverhoging van 22 pet goedgekeurd. Om zoveel mogelijk een wedloop van lonen en prijzen te voorkomen, wordt de loonsver hoging niet in één keer gegeven, doch in tweeën, namelijk 16 percent met ingang van 1 april en 6 percent met ingang van 1 oktober. Boven dien zal de duurtetoeslag verhoogd worden, zodat de totale loonsver hoging zal neerkomen op 27,5 per cent van de huidige lonen. IN NEDERLAND 's PAUSEN VERJAARDAG KERKELIJK GEVIERD. „Op de tachtigste verjaardag van paus Pius XII danken wij God dat Hij in deze tijd aan de Kerk deze Paus heeft willen schenken en dat Hij deze Heilige Vader tot zo hoge ouderdom in gezegende levens kracht en geestelijke vitaliteit voor zijn Kerk bewaart". Aldus zaterdag mgr Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, in een toespraak voor de K.R.O.-microfoon, waarin hij ook benadrukte dat de benaming „Hei lige Vader" in wezen slaat op de heiligheid van het ambt „hoezeer wij ook mogen vertrouwen dat deze Paus door de intieme omgang met zijn Heer heel dicht tot Hem gena derd is". Zondag is de verjaardag van de Paus in heel Nederland ker kelijk gevierd. In de Utrechtse kathedrale kerk droeg mgr. B. J. Alfrink met assistentie van leden van het Metropolitaan Kapittel een pontificale hoogmis op. Na afloop van deze plechtigheid gaf de aartsbisschop de talrijke kerk gangers de pauselijke zegen. In Haarlem, Den Bosch en Roermond droegen respectieve lijk mgr. Huibers, mga. MuF saerts en mgr. Lemmens even eens een pontificale mis op; in Breda gebeurde dit door de ple baan van de kathedraal, mgr. Van der Maden, omdat mgr. Baeten de Stille Omgang te Am sterdam had meegemaakt en daar voor de pelgrims uit Breda een mis had gelezen. Wel ver leende mgr. Baeten bij de „Paus mis" in zijn kathedraal pontefi- cale assistentie. Mgr. Huibers noemde in zijn preek Pius XII een der grootste pausen uit de wereldgeschiede nis. De predikatie in de Roer- mondse kathedraal werd gehou den door deken Terstappen, die de zware taak van de PaOs be lichtte in deze tijd van kerkver volging. Volkskr.) De burgemeester van Loon ©p Zand brengt ter openbare kennis, dat voor KAATSHEUVEL op het bureau gemeentewerkeiTkamer 2, Huygenstraat 6 en voor LOON OP ZAND ten kantore van de kassier van de Boeren leenbank, Hogesteenweg 43a voor eenieder ter inzage is neergelegd een beschikking van de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening d.d. 29 oktober 1955 No L/PA 670, waarbjj op grond van het bepaalde in artikel 3 van het besluit bestrijding aard appelmoeheid de lijsten en kaarten van percelen, waarop het telen van aardappelen en tomaten is verboden, opnieuw is vastgesteld. Bovendien is het, behoudens te verlenen ontheffing, verboden op deze perselen bloembollen en -knollen, koolplanten, boomkwekerggewassen, koolraapplanten, stekbieten en an dere planten, die met de ondergrondse delen worden gerooid, voor zover zij bestemd zjjn om als voortplantingsmateriaal te worden gedistribueerd, te telen. Kaatsheuvel, 2 maart 1956 De burgemeester voornoemd Mr. R. J. Th. van der Hejjden Kleutermanteltje met grappig mutsie van een prima kwa liteit arraché. In vele euke kleuren. 45 t/m 55 (2-4 jM.45 I 9 SS' Alles met Moderne kindermantel in het aantrekkelijke boxcoat - model, van het superieure velours-glacé. j In de maten 60 t/m 105 (5-14 jaar). Maat 60 34 Een sportieve kindermantel van bijzonder mooie Mohair. Het vlotte auto-coat-model zal Uw kleine uitstekend staan. Maten 60t/m 105. Maat 60 31 Een kinderjurkje in de moderne lijn met verlaagde taille. Het jurkje heeft een vlotte streep- garnering in vele frisse kleuren. Maten 60 t/m 105. Maat 60 895 Een leuke combinatie: overgooier met pullover. De overgooier is gemaakt van het sterke, sportieveTinneroy, terwijl de pullover gebreid is van een zeer aparte kwaliteit zuivere wol, waardoor een opvallend Angora effect werd verkregen. In diverse kleuren. Overgooier in de in maten 60 t/m 105. Maat 60 9 Pullover, leeftijd 3-12 jaar, (Vr. of Manl.) N.V. Centraal AUTOMOBIELBEDRIJF DE GR A A FF Co. WAALWIJK. Tel. 2561 Loodgietersbedrjjf P. VAN WOENSEL Grotestraat 350 Tel. 2157 WAALWIJK TE KOOF N. Parallelweg 121 WAALWIJK. in het BETERE GENRE Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen - Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3