WAALWIJK Waalwijkse en Langs Uit de Langstraat Verwiel's LAATSTE BERICHTEN J. PELDE j drunen Simplex-handschoenen moderne reiskoffers Lederwarenhuis Drunen Elsho ut Vlijmen Haarsteeg Sprang Capelle Waspik Raamsdonk PROPAGANDA-VERGADERING KV.P. VRIJDAG 9 MAART 1956 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieien Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHQ HEI ZUIDEN 79e JAARGANG No. 19 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureau* GROTE STRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT OPGERICHT 187S TELEGR.-ADRES „ECHO" Oprichting Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum. A.s. vrijdag zal in hotel Vissers een bijeenkomst worden gehouden, waartoe de vertegenwoordigers (sters) der diverse organisaties, die op sociaal en charitatief gebied werkzaam zijn, zijn uitgenodigd. A.s. vrijdag zal men trachten te k men to.t de definitieve oprichting van het Interparochieel Sociaal Cha ritatief Centrum voor Drunen en Elshout. In deze vergadering zal men tevens het dagelijks bestuur kiezen, terwijl ook de werkgroepen voor Drunen en Elshout dienen te worden geformeerd. Mej. van den Bogaert, van het Diocesaan Chari tatief Centrum, zal op deze avond nog toelichting geven op het werk en streven van het Charitatief Cen trum. Forum-avond. In het kader van haar ontwikke lingsprogram gaf.de K.A.B., afde ling Drunen, deze week in t Dorps huis een forum-avond, waarvoor goede belangstelling bestond. Het forum bestond uit dhr P. Vriens, diocesaan voorzitter, de heer P. Kee, secretaris van de werkmeestsrsbond en Mej. M. v. d. Puijenbroek, dioce saan leidster der K.A.V. Voorname lijk werd deze avond gesproken over de loonvorming, de prijspoli tiek en het afbetalingssysteem. Alle drie zeer actuele onderwerpen, waarover zeer uitvoerig werd gedis- cuseerd. Een zeer interessante avond, waarop veel te leren viel, al blijkt het geachte forum ook geen definitieve oplossing te hebben voor de problemen der loon- en prijsbe- heersing. ACCOUNTANTSKANTOOR ADMINISTRATIES BELASTINGZAKEN Tel. K 4163—454 Spook van de Vrijburcht". Dit to neelspel is ingestudeerd, mede on der leiding van Kees Spierings, in het kader van een cursus van het katholiek amateurtoneel. Deze to neeluitvoering is voor iedereen toe gankelijk. Plaatsbespreken a.s. zon dag na de Hoogmis. Aanvang 7.30 uur precies. Bal-avond. In café Klerkx te Elshout zal a.s. zondag een bal-avond worden ge houden, waarvan de opbrengst is voor het comité Ouden van Dagen, dat ook dit jaar weer een uitstapje wil organiseren voor de ouden van dagen uit onze gemeente. Rik-concours. In café v. d. Geld geeft de biljart club „Nooit Gedacht" a.s. zaterdag en zondagavond een rik-concours, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn. Enveloppen-actie Ziekentriduum. Ook dit jaar zal voor de zieken en de ouden van dagen, welke niet ge regeld meer ter kerke kunnen gaan, in de mei-maand in Elshout een zie kentriduum worden gehouden. Dit triduum is voor Drunen, Elshout en Nieuwkuijk. Dit jaarlijks terugke rende triduum is, zo heeft de onder vinding geleerd, voor de zieken een gebeurtenis waarnaar reikhalzend wordt uitgezien. Het comité, dat de organisatie voor dit ziekentriduum jaarlijks op zich neemt, zal a.s. week een enveloppen-actie houden ter bestrijding der kosten. Geef al len gul voor dit mooie doel. Bal-avond. Blijkens de in ons blad voorko mende advertentie, zal a.s. zondag (Half-Vasten) in café Gez. Elshout een bal-avond worden gehouden. Deze bal-avonden staan bekend om hun prettige sfeer en gezelligheid. Rik-concours. Door de biljartclub K.O.T., ge vestigd in café M. v. Huiten, zal a.s. zaterdag een groot rik-concours ge houden worden, waarvoor prachti ge prijzen beschikbaar zijn. Aanvang half 8. Contactcommissie Ruilverkaveling De plannen tot ruilverkaveling in het gebied tussen het Drongelse ka naal enerzijds en de Bergse Maas anderzijds, gaan steeds meer vaste re vorm aannemen. Nog voor kort werd besloten om per gemeente een contact-commissie te benoemen, wiens taak t zal zijn om in korte tijd gegevens bijeen te brengen welke nodig zullen zijn voor het opstellen van een afgerond plan. Dezer dagen werd ten gemeente huize door burgemeester Snels de contact-commissie voor Drunen en Elshout geïnstalleerd. Hierbij waren aanwezig de heer A. Kamp, de he ren Pfuffer, Janssen en de Graaf van de cultuur-technische dienst en de heren P. v. Huiten, Chr. v. Herpt en Kluitmans. In deze contact-commissie hebben zitting wethouder v. d. Wiel namens de gemeente, de heer C. v. Drunen namens de N.C.B., de heer G. van Huiten namens de waterschappen en de heren H. Jehoel en Ad. Vis sers namens de tuinbouw. Massale bijeenkomst K.V.P. A.s. zaterdag 10 maart zal in zaal Thalia te Waalwijk een grote pro- paganda-bij eenkomst worden ge houden van de K.V.P. Het program ma voor deze middag luidt als volgt. 1 ^Optreden zangver. Amphion. 2 Opening door de heer A. Kamp, voorzitter der Statenkring Heus- den. 3 Mr v. Kemenade, wethouder van Eindhoven, spreekt over Brabant frontgebied. 4 Gedachtenwisseling. 5 Korte beschouwing door de heer W. Roozen, propagandaleider der Statenkring Heusden. 6 Film. 7 Optreden van de zangvereniging Amphion. Pl.m. 5 uur sluiting. Aanvang 3 uur. R.K. Vrouwengilde. Voor leden van het R.K. Vrou wengilde en introducee's, zal tegen betaling van ƒ1.in de zaal van café Elshout oud-dominee Kooy- mans spreken over zijn overgang tot het katholicisme. Deze bijeen komst is a.s. dindag 13 maart. Zondag-artsendienst. Dienst: dr Verhaak. Toneeluitvoering O.N.A. Het gaat er spoken in het Dorps huis. De toneelvereniging „Ont spanning Na Arbeid" zal a.s. zon dag 11 maart in het Dorpshuis een blijspel opvoeren, getiteld: „Het Rik-concours. Zondag j.l. werd in café Kooien de de laatste ronde van het rik- en kat-, j concours gespeeld. De uitslag is als volgt: I Katten: 1 Mevr. v. d. LooC. van der Loo; 2 H. v. BokhovenD. v. d. Lee; 3 J. KoksJ. v. d. Brandt; 4 J. v. RavensteinA. v. Delft; 5 W. v. BokhovenA. v. Veluw. Rikken: 1 J. v. Helvoirt; 2 N. v. Heeswijk; 3 L. Bruurmijn; 4 T. Walk; 5 Mevr. v. Son; damesprijs Mevr. v. Son, troostprijs Mevr. de Vaan. Eindstand van het gehele con cours: Katten: J. v. RavensteinMevr. v. d. Loo; 2 F. v. d. LooJ. van Delft; 3 J. KoksJ. v. d. Brandt. Rikken: 1 N. v. Heeswijk; 2 A. v. Bokhoven; 3 N. v. Bijnen; 4 H. v. Heijst; 5 L. Bruurmijn; 6 B. v. La moen. N. v. Heeswijk is kampioen van het rikken. Zondagavond worden in café W. v. d. Loo de hoofdprijzen en de prij zen van café Kooien uitgereikt. Toneeluitvoering. De toneelvereniging „Ernst en Luim" alhier, ontving vanuit Was pik de vererende uitnodiging om op zaterdag 10 en zondag 11 maart voor het voetlicht te treden met het al hier reeds met groot succes opge voerde toneelstuk „De Kerstnacht van een Bandiet", dat is geschreven door Harry v. Batenburg en handelt over de rode terreur die woedt in Hongarije. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of zeer velen in Waspik en omgeving zullen deze gelegen heid aangrijpen om dit stuk te gaan zien. Gymnastiek-demonstratie. A.s. zaterdagavond geeft de Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria in het gebouw van de Chr. Volks bond haar jaarlijkse gymnastiek- demonstratie voor donateurs. Visclub „De Hut". Zondag 11 maart maandvergade ring van de Visclub „De Hut" in café Vismalen. Zeer belangrijke agenda. Trouwe opkomst verwacht- Toneeluitvoeringen. Nog twee verenigingen zijn met een stuk in studie voor de winter- uitvoeringen. „Volharding" speelt met de Paasdagen en „Utile Dulci" sluit het seizoen op zondag na Pa- Burgerlijke Stand over februari 1956. Geboren: Adrianus H., zv. A. v. KuijkrV. Bokhoven; Adrianus P. M., zv. J. v. Kuijk-v. d. Ven; Petrus J. J., zv. J. v. d. Lee-van den Brandt; Petrus, zv. H. de Vaan-v. d. Lee; Henricus Th.,' zv. H. Oosterwaal- Speulman; Helena J. M., dv. W. de Vaan-Willems; Maria Fr. G„ dv. H. v. Beurden-v. Hoorn; Elisabeth J. M., dv. M. Kuijs-v. Osch; Cornelis A. J., zv. J. v. Engelen-v. Berkel; Godefridus M. C. G., zv. J. Jehoel- v. Heivoort; Johanna G. A., dv. A. v. d. Lee-v. Engelen; Johanna, dv. P. v. d. Ven-de Wildt; Norbertus W. M., zv. M. Br anten-Pulles; Leonar- dus C. M., zv. L. v. Overdijk-de Vaan; Cornelia E., dv. M. van de Griendt-Peters; Theodora J. C. M., dv. A. Wijkmans-v. Esdonk; Geer- truida A., dv. A. v. d. Broek-Ver- weij; Marinus W. H. M., zv. M. van de Water-v. Bijnen; Gijsbertus H. T., zv. H. v. d. Sanden-de Vaan. Overleden: Adrianus v. Buul 82 j„ wedn. van G. v. Engelen; Johannes Wolfs, echtg. van J. Stupers, 62 j.; Richarda G. v. Alphen, echtg. van M. v. Loon, 73 j.; Elisabeth v. Stok- kum, 90 j.; Maria H. de Vaan, wed. van P. v. Helvoor.t, 91 j.; Cornelia v. Heivoort, wed. van A. de Hart, 85 j.; Johannes Verschuren, echtg. van M. v. Gurp, 65 j.; Antonie v. d. Ven, echtg. van M. v. d. Ven, 67 j.; Adriaan Verboord, echtg. van M. v. d. Bosch, 85 j.; Hendrikus de Laat, echtg. van M. v. Daejen, 55 j. Gehuwd: Laurentius v. Leest 26 j. te 's-Bosch en Adriana C. Maas 24 j. te Vlijmen; Pieter C. J. Goos- sen 37 j. te Nijmegen en Hubertina J. H. Verhaeren 28 j. te Vlijmen; Johan Schel 30 j. te Schijndel en Catharina v. Bokhoven 28 j. te Vlij- men; Adriaan N. de Man 31 jaar te Drunen en Maria W. J. Bronkhorst 25 j. te Vlijmen; Johannes P. M. v. Baardwijk 26 j. en Cornelia W. J. Kivits 23 j. beiden te Vlijmen; Jo- sephus A. v. Dal 28 j. en Wilhelmi- na de Vaan 28 j., beiden te Vlijmen. Spreekbeurt. In de Ned. Herv. Kerk aan de Loonse Dijk hoopt a.s. zondag 11 maart, zowel des morgens om half 10 als des middags om half 3 op te treden de heer de Pater te Haas trecht. Uitvoering. De Mandoline Club „A Tempo" te Sprang geeft volgende week nog een uitvoering bij P. Pruijssers te Capelle. Agenda: 1. Ingekomen stukken en medede lingen. 2. Voorstel met ontwerp-besluit tot vaststelling van de „Verorde ning tegemoetkoming studiekos ten ambtenaren 1956". 3. Voorstel met ontwerp-besluit tot 3e wijziging van de „Salarisver ordening 1955". 4. Ontwerp-besluiten tot toeken ning aan besturen van de bij zondere lagere scholen van een voorschot over 1956: a. op de exploitatievergoeding als bedoeld in art. 103, 6e lid, der Lager Onderwijswet 1920; b. op de uitgaven voor vakon derwijs. 5. Verzoek van de Ned. Kath. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant houders en slijters om het slui tingsuur voor café's e.d. op zon dagen te stellen op 24 uur met voors+el en ontwerp-besluit tot 18e wijziging van de „Algemene Politieverordening voor de ge meente Raamsdonk 1946". 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot verhoging van het subsidie aan de Oranje-verenigingen. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot waarborging overeenkomstig de „Gemeentelijke Bouwcredietre- geling 1953" van de tijdige be taling van rente en' aflossing van een geldlening door een derde te verstrekken aan D. M. Eenkhoorn in verband met de bouw van een woning. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot aanvaarding „om niet" van di verse strookjes grond in de Ou de Oude Groenstraat. 9. Voorstel met ontwerp-besluit tot aanvaarding „om niet" van di verse strookjes grond aan de Haven. 10. Voorstel met ontwerp-besluit tot aanvaarding „om niet" van di verse strookjes grond aan de Visserstraat/Sandoel. .LOONDONK" In een artikel in dit blad over de bouw van een tweetal nieuwe kleuterscholen wordt gezegd, dat de kleuterschool in Besoijen zal worden gebouwd nabij „Loon- donk". Duidelijkheidshalve wil len wij onze lezers even vertellen waar zich „Loondonk" eigenlijk bevindt. Met „Loondonk" is be doeld de hof of plaats tussen de van Assendelftstraat en de Burg. Verwielstraat, uitkomende op de Kasteellaan. In de naam „Loon donk" leeft voort de naam van het gehele complex gronden, ge legen onmiddellijk ten zuiden van de Langstraat onder Waal wijk, Baardwijk en Besoijen en waaraan de herinnering is be waard gebleven aan de voor de plaatselijke ledernijverheid van zo grote betekenis geweest zijn de „Loonderdonksloot", welke thans nog bekend is onder de naam „Lunt". LICHTE AANRIJDINGEN. Maandag om half 6 had in de bocht LaageindeHoekemde een aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door dhr. J. K. uit Rotterdam en een per sonenauto, bestuurd door dhr. T. v. d. H. uit Schijndel. De be stuurder van de vrachtauto werd door de zon verblind en raakte daardoor op het linker wegge deelte, juist toen de personenau to passeerde. Bij de toen plaats hebbende botsing werd de perso nenauto licht beschadigd. Omstreeks dezelfde tijd had bij de inrit van het St. Nicolaas- ziekenhuis een aanrijding plaats tussen een bromfiets, bestuurd door de heer H. de B. uit de Put straat, en een personenauto, be stuurd door de heer T. S. uit Sprang-Capelle. De bromfiets werd hierbij zwaar beschadigd. Woensdag botste in de Put straat een personenauto bij het stoppen tegen een er voor stil staande personenauto op. Deze aanrijding beperkte zich tot zeer lichte bumperschade. Ingekomen M J Jansse van Bergenopzoom G Wissema van Maarssen A J M ten Bokum en echt van Amsterdam B Oosting van Roterdam PAT v d Waals van Geffen H van Duinen van Groningen H C W C de Kort van St Michielsgestel G T Verhoeven van Rotterdam - A H B Schoute van Vlissingen J A Buijs van Breda. Vertrokken: W J van Bijsterveld naar 's- Hage O G van der Wiel naar Liempde H W J M Bergmans naar Breda. WSC GESTART MET VOETBALPOOL. De commissie die het financië le gedeelte van het zo geslaagde Gouden Feest van WSC voor haar rekening heeft genomen, heeft gemeend iets nieuws speciaal voor WSC naar vo ren te moeten brengen en wel in de vorm van een voetbalpool. Ofschoon de voetbalpool al heel wat deining heeft veroor zaakt, heeft de commissie toch gemeend ook voor de leden en seizoenkaarthouders een voet balpool te moeten organiseren. Zij is er van overtuigd dat de voorbereidingen hiertoe zodanig zijn geweest dat ze met een ge rust hart hiertoe kan overgaan en elke eventuele kritiek en con trole bjj voorbaat kan doorstaan. Uit onze zojuist ontvangen <~Voczjaaticolle Schip te water gelaten. Woensdagmiddag werd bij de NV Scheepswerven v/h P. A. Ruvten- berg te Waspik met goed gevolg te water gelaten het casco van een motorschip, genaamd „MAGDA III" groot ca 500 ton, bestemd voor de heer C. v. Ballegooy te Rotterdam. Terstond werd de kiel gelegd voor een dergelijk schip, in aanbouw voor het Twente-Rijn Bevrachtings kantoor N.V. te Hengelo. Patronaat c.a. 1 Naar wij van bevoegde zijde verne men, heeft het R.K. Kerkbestuur van de St. Bartholomeusparochie te Waspik besloten het parochiehuis annex conciër gewoning te koop aan te bieden. Raadsvergadering Openbare vergadering van de Raad der gemeente Raamsdonk, te houden heden vrijdag 9 maart 1956, half 8. 11. Voorstel met ontwerp-besluiten tot verkoop van bouwgrond aan de Berkenstraat en Omschoor- weg aan: a. P. J. Gamers voor de bouw van 2 woningen; b. A. D. van Dijk voor de bouw van 4 woningen; c. H. Blom voor de bouw van 1 woning; d. P. Blom voor de bouw van 1 woning; e. Fa. C. J. Kerstens Zoon voor de bouw van 2 woningen; f. idem voor de bouw van opslagplaats. 12. Voorstel met ontwerp-besluiten tot verkoop van bouwgrond aan de Omschoorweg en Lijsterbes- straat aan M. Riool, te Raams- donksveer en M. J. Fens, te Til burg in verband met de her bouw van resp. 2 woningen en 1 woning, welke tengevolge van de watersnood waren verwoest. 13. Nota van aanmerkingen van Ge deputeerde Staten van Noord- Brabant op de gemeente-reke ning 1953 met ontwerp-ant- woord en ontwerpbesluit tot na dere voorlopige vaststelling. 14. Voorstel met ontwerp-besluit tot beschikbaarstelling van een cre- diet voor aankoop van een rol- trommelvuilnis wagen en aan schaffing van uniforme vuilnis emmers. 15. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de gemeentebegroting 1955 en 1956. ZONDAGSDIENST 11 maart 1956 Arts: Edm. van Rooy Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 11 maart 1956 10 uur: ds. L. Schellevis. (5e Lijdenszondag). MIEP DE LEEUW SPEELDE VOOR DE KAV. Dinsdagavond vergaderde de afdeling Waalwijk van de KAV. De voorzitster, mevr. Hamers- Leijsten, hield bij de aanvang van de vergadering een inleiding onder de titel „Versterving en Offerzin". Er werden mededelingen ge daan over de driedaagse retraite in Tilburg van 29 mei tot 1 juni en te Uden van 25—28 juni. Men dient zich voor deze retraite bij tijds op te geven. In de maand mei zal de afde ling een excursie maken naar de Milva te Zeist. Degenen die mee willen, moeten zich hiervoor op geven. Maandag-, dinsdag- en woens dagavond a.s. zuilen de leden van de' KAV bedetochten houden naar het Mar ia-kapelletje aan de Kloosterweg. De intentie van de ze bedetochten is de genezing van een ziek lid. Vertrek telkens om half 9 vanaf het St. Antoni- usplein. Het grootste gedeelte van de bijeenkomst werd ingenomen door de voordracht van de voor drachtskunstenares Miep de Leeuw, die het spel „Betsjeba" speelde. Dit spel behandelt de val van Koning David en zijn be rouw. De leden van de KAV heb ben zeer genoten van het ge- bodene. KATH. VROUWENGILDE. De bekende radiospreker van de avondoverdenking professor A. F. Wijers van het Groot Se minarie te Haaren zal maandag 12 maart a.s. om 8 uur precies in de achterzaal van Hotel Verwiel een causerie houden over de Bergrede. Onze Waalwijkse lezers ver wijzen wij gaarne naar 't bericht onder Drunen over de propagan- da-vergadering van de KVP, die Zaterdagmiddag om 3 uur in de I zaal Thalia gehouden wordt. SUBLIEME MATTHAUS-PAS- SION IN ZALTBOMMELSE SINT MAARTEN. Hoezeer de Matthaus-Passion tot gemeengoed van het Neder landse volk is geworden, mocht woensdagavond weer blijken bij een uitvoering welke onder aus piciën van de Zuid-Nederlandse Bachstichting in de Smt Maar tenskerk te Zaltbommel werd ge geven. De kerk, die een bijzon der fraaie accoustiek bezit, maar weinig mogelijkheden biedt 0111 de uitvoerenden in een voor de toehoorders overzichtelijke posi tie te plaatsen, was tot de laatste plaats bezet. De aanwezigen heb ben genoten van een sublieme uitvoering van deze onverganke lijke passiemuziek. Men had zich voor deze uitvoering weten te verzekeren van een aantal voor treffelijke vocale solisten: Mea Naberman, sopraan, wier stem in de hoge tonen helaas niet al tijd helder was; Aafjes Heynis ait; Han le Fèvre, die 'n prach tige Evangelist-partij zong; Da vid Hollestelle in een wonder mooie CristuspartijAnton Elde- ring, bas en Frans v. Grinsven, tenor-aria's. Als instrumentale solisten werkten mee: Hans Phi lips, clave-cymbel, Piet Hörmann orgel, Pierre Jetteur, viool, Jan Hertoghs, viool, Dick Mooy, fluit, Cor Romijn, fluit, Evert v. Trigt, oboe d'amore, Anne de Vries, oboe caccia, en Regina Wijnalda, violoncello. Het koor, dat een welhaast volmaakt aan deel had in deze uitvoering, be- stond uit: Kon. Zaltbommels Mannenkoor, het Dameskoor Ex- celsior, het Brabants Kamerkoor en het Jongenskoor van het SinL Joriscollege te Eindhoven. Hei geheel stond onder de voortref felijke leiding van Frans van Amelsvoort. De autobus, die de belangstel lenden uit Waalwijk en omge ving vervoerde, kreeg in 's Bosch met motorpcch te kampen. Hei wachten op een nieuwe bus haa tot gevolg dat men een kwartiei te laat in Zaltbommel arriveerde. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Cornelia E M dv C W de Haan- Hornes Antonius R J zv R C Koopman-Vermeulen Jose- phus M zv M A van der Steen van de Kleinemulder Woutei zv B van Baardwijk-Cove Sprang- Capelle Louisa H M dv J 1 v d Bosch-IJpelaar te Drunen. Overlijden: Martina van Giersbergen 83 jaar, wed. van G. van Esch - Jo hanna V C van Heesch 69 jaar wed. van A, van Wezenbeek. Huwelijksaangiften J J van Ravenstein 26 jaar en J M van den Broek 27 jaar bei den alhier. Huwelijken: Gene. lozjaazicollectie IQ5Ó EERSTE KWALITEIT in alle modekleuren f 3.50 cocktail model f 3.95 Modieuse leren handschoenen ongevoerd vanaf f 7.95 (alle kleuren) Een fantastische sortering in elke prijsklasse Luxe damestassen Leuke kindertasjes Fraaie boodschappentassen De Lente begon in Grotestraat 264 Waalwijk Nieuw element in zaak-Schokking ZUSTER VAN JAKOB PINO DIENT AANKLACHT IN. Mej. M. Pino, een zuster van de omgekomen Jakob Pino heeft een aanklacht ingediend bij de officier van justitie te Den Haag tegen bur gemeester Schokking, terzake van zijn optreden te Hazerswoude, waar aan zij de arreseatie van het gezin Pino en de latere dood van dit gezin toeschrijft. Naar haar mening kan de zaak Schokking niet zuiver en volledig worden beoordeeld, wanneer niet voor de rechter tot in details is vastgesteld, wat zich precies heeft afgespeeld. Mocht de burgemeester in zijn be roep op straffeloosheid slagen, dan is hij gelijktijdig van iedere blaam gezuiverd, zodat de klacht ook hem het maximum aan recht zal doen wedervaren, zo meent mej. Pino. Een bijzondere reden voor haar klacht noemde zij nog, dat de publi- katies de indruk wekken, dat haar broer Jakob inderdaad provocateur was. Zij wenst de nagedachtenis van haar broer, mede in verband met haar eigen belangen, daarvan te zuiveren. DRIE MISDADIGERS OP VRIJE VOETEN. De Duitse minister van Buiten landse Zaken, von Brentano, is in ons land aangekomen om in Den Haag o.m. besprekingen te voeren over de kwestie der oorlogsmisdadi gers, die in Breda gevangen zitten. Naar „Het Parool" meldt, is hun aantal sinds eind november met 3 verminderd, zodat de „paraplu" nog maar 36 van deze lieden herbergt. Vrijgelaten zijn Ernst Baartz (moord op een jood), Meyerhoff (kampbewaker in Vught) en Schmitz (repressaille-moord op 7 Nederlanders). Twee hunner zijn voor het ver strijken van hun straftijd vrijgela ten.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 9