Waalwijkse en Langstraatse Courant DE K.V.P. GEMOBILISEERD. Uit de Langstraat 79e JAARGANG No. 11 MAANDAG 12 MAART 1956 Uitgever Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" WAALWIJK de verkiezingsstrijd gezet. Eerste stap in we u maakt A eh ou om de verkiezingscampagne mmden eisenli!k spreken van de verkiezingsstrijd - te be- moeten eigeiuM i d stoottroepen van de Sta- dracht van Mr v Kemenad e, de Bossche Ri kskieskringwor- zitter. De propagandaleider van de Statenkiesknng, de hee W. Roose, vertelde de aanwezigen het een en hoL wr»rk wat lien te wachten staat. De voorzitter van de Statenkieskring. de heer A. Kamp, heeft no" «esproken over de betekenis van de komende verkiezingen in de Statenkiesknng. HET WATERSTAATKUNDIG PROBLEEM De betekenis van de komende verkiezingen, aldus de voorzitter van de Statenkieskring, is voor onze kring van wel zeer grote betekenis. De uitslag van de ver kiezingen voor de Staten-Gene- raal immers zal er toe moeten bijdragen, dat het grote pro bleem het waterstaatkundig pro bleem in onze gewesten een spoe dige oplossing zal vinden. Wij behoeven een zeer grote steun van de rijksoverheid en middels een hechte politieke organisatie is de kans op toekenning daar van aanmerkelijk groter. Vervolgens las de hee1' Kamp een telegram voor van Proiessor Romme, de fractievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer. BRABANT FRONTGEBIED. Mr van Kemenade, wethouder van Eindhoven en voorzitter van de Statenkieskring Den Bosch hield een toespraak die de titel droeg van „Brabant Frontge bied". De heer v. Kemenade be gon met te betogen dat de KVP als politieke organisatie n stmd- organisatie moet zyn. Politiek vraagt dagelijks strud, geen strijd in de betekenis van at- weer of een houding van alleen maar „tegen". Wij.strijden om dat we vóór iets znn. Dit houdt in dat we bij de a.s. verkiezingen onze eigen doelstellingen vooraan moeten zetten. Onze striid is po sitief, aldus de heer v. Kemena de we strijden immers voor een Europese integratiepolitiek, voor de rechten van het gezin vóór sociale zekerheid, voor de vrije loonvorming, vóór de oplossing van het woningprobleem, voor verbeterinv van het onderwijs, vóór de welvaartssnreiding, voor verlichting van de belastingdruk, vóór de verbetering wan de po sitie van de middengroepen, in het algemeen vóór de ouhouw van een christelijke maatschap pij in de zin van het Bisschoppe lijk Mandement. Ons is de grootste waakzaam heid geboden, zie anders naar België met zijn schoolstrud, naar Duitsland, waar een grote Strijd gaande is om de eigen confessi onele standsorganisaties. We moeten strijden voor het behoud van onze eenheid. De heer v. Kemenade spreekt er dan met de aanwezigen over waarom deze strijd, vooral in Brabant, gevoerd moet worden. Aan de hand van vergelijkende cijfers maakt hij duidelijk, waarom Bra bant bij de a.s. verkiezingen het frontgebied zal zijn. Niet alleen wij, maar ook de PvdA weet dit en zal dienovereenkomstig te grote succes van de bliksemactie van 10 maart 1955 en hij herin nert aan de uitspraak van Mgr. Mutsaerts, de Bisschop van Den Bosch, bij gelegenheid van deze bliksemactie. „We moeten waak zaam zijn, dat we de kostbare er fenis van onze vaderen zullen be waren en handhaven." Aan de hand van de door de partij gegeven richtlijnen zullen wij ónze prcrpaganda-actie gaan voeren, als het kan waardig en zo nodig met verbetenheid. We zullen blijven spreken over de woningnood, over het mande ment, over de uitspraak van Kardinaal de Jong: „Weest éen v blijft één", over de gewetens beslissing van de katholieken naar aanleiding van het mande ment, over het feit, dat de KVP zowel progressief als conserva tief is. We zullen hierover blij ven spreken, ondanks het feit, dat men het van andere zijde niet graag hoort. De str'd is waard gestreden te worden en we zullen hem strij den met geestdrift, met offerbe reidheid, met strijdbaarheid en met dienstvaardigheid. Als we zo deze strijd ingaan, zal ons suc ces, in het welzijn van Brabant en daardoor ook in het welzijn van ons gehele land, verzekerd zijn. PLANMATIG TE WERK GAAN. De propagandaleider van de Statenkieskring, de heer W. Roo se, deed een beroep op de .goede eigenschappen van het Brabant se volk en hij spoorde vooral de kaderleden aan om hun gehele persoonlijkheid voor de goede zaak in te zetten. We zullen bij de propaganda planmatig te werk moeten gaan, zei de heer Roose, en aan de jongeren zal een ruime taak worden toebedeeld. De voorzitter van de jongeren afdeling der KV13 de heer Frans Dumoulin, verklaarde, dat de jongeren in Waalwijk zich van deze taak zullen kwijten en hij spoorde alle jonge mensen, die nog geen lid van de afdeling zijn. aan, eens naar een bijeenkomst te komen. Hij sprak de overtui ging uit, dat velen enthousiast zouden worden voor het werk van de KVP. Maandagavond zal er en jongerenbijeenkomst zijn in Hotel De Twee Kolommen. De bijeenkomst werd opgeluis terd door de Zangvereniging Amphion en met bijzonder veel belangstelling zag men de film „Het land zegt Neen!" over de demonstraties in verband met de schoolstrijd in België. Elshout Vlijmen Drunen i Sprang - Capelle Aartsbisschop Makarios en de drie andere verbannen leiders der pro- Griekse beweging op Cyprus, zijn aan boord van het Engelse fregat' Loch Fada. De bodem zet koers naar Mahe, een van de Seychellen-eilan den in de Indische Oceaan, 1600 km. ten oosten van Zanzibar. De bevol king van Mahe telt 37.000 zielen. Verdelging huismussen. De Voorlichting van Land- en i Tuinbouwdienst maakt bekend, dat dinsdag 13 maart a.s. de uitgestelde verdelging van huismussen zal i plaats vinden. De duivenliefhebbers worden gewaarschuwd die dag de postduiven vast te houden. Heusden Sprang Waspik Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN \rnheïzühm Abonnement Dit blad verschijnt 2 x per week. 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureau* GROTESTRAAT 805. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. uitvoerige uiteenzetting over bet strevten en het doelgericht werken van het cen trum. Voor het doelgericht werken zal het nodig zijn een deskundig sociaal werkster aan te trekken. Dit zal een van de eerste taken zijn van het centrum hier ter plaatse. De taak van deze sociale werkster zal zijn het centrum te advi seren bij haar werk. Deze avond werden ook nog twee werkgroepen geformeerd, één voor Dru- rien en één voor Elshout. De leden van de algemene raad uit Drunen hebben zitting in de werkgroep Drunen en die uit Elshout in de werkgroep Elshout. KATHOLIEKE JEUGDRAAD. De Katholieke Jeugdraad in Drunen, een raad welke het werk voor de vol wassen jeugd ter hand wil nemen, zal deze week starten met een aantal voor lichtingsavonden voor de jeugd boven de 17 jaar. De eerste avond' wordt ge geven a.s. Woensdag 14 Maart in het Dorpshuis. Spreker is de heer L. v. d. Zanden, welke zal spreken over: Huwe lijk en Liefde. Entree f 0.25. Verloofden werk gaan. De heer V. Kemenade kunnen geïntroduceerd worden. Aanvang kwam nog te spreken over het 8 uur. TAFELTENNIS. Het eerste team van de tafeltennisclub De Smashers wist de uitwedstrijd tegen Zwaantjes I te St. Mich.-Gestel te win nen met 73. Het tweede team won van Excelsior te 's-Bosch met 10—0. ZIEKENTRIDUUM. Ten bate van het Ziekentriduum dat in de Mei-maand weer voor de parochies Drunen, Nieuwkuijk en Elshout zal ge geven worden, zal deze week een enve- loppenactie worden gehouden. ELSHOUT VOORUIT. Woensdagavond 14 Maart zal in^ de jongensschool vergadering gehoud'en worden van het Dagelijks Bestuur van Elshout Vooruit. Aanvang 8 uur. DEFINITIEVE OPRICHTING INTERPAROCHIEEL CHARITATIEF CENTRUM. Vrijdagavond werd in Hotel Vissers het interparochieel Charitatief Centrum voor Drunen en Elshout definitief opge richt. Op deze oprichtingsvergadering waren aanwezig de diverse vertegen woordigersisters) van de organisaties uit Drunen en Elshout welke op sociaal en charitatief gebied werkzaam zijn. Deze vertegenwoordigers (sters) werden door de diverse organisaties aangewezen, na de onlangs gehouden bijeenkomst waarop in principe werd besloten om tot de op richting van een interparochieel chari tatief centrum over te gaan. Het inter parochieel charitatief centrum voor Dru nen en Elshout is een overkoepelend or gaan van alle organisaties in beide pa rochies, welke op sociaal en charitatief gebied werkzaam zijn. De taak van dit orgaan is coördinerend en stimulerend ten beoogt in geen enkel opzicht de taak van de bestaande verenigingen en instellin gen over te nemen. De vertegenwoordi gersisters) der diverse aangesloten orga nisaties vormen te samen de algemene raad, waaruit weer een dagelijks bestuur is gekozen. La het dagelijks bestuur werden geko zen de heer Nijssen, voorzitter, K. van Dun, secretaris-penningmeester; leden Mevr. Schreurs-Canters en de heren Adr. v. <L Wiel en L. Th. van Drunen. In de algemene raad hebben zitting namens de diverse aangesloten organisa ties; A. Pijnenburg (K.A.B. Drunen), Mevr. A. Dekkers (K.A.V. Drunen), Adr. v. d. Wiel, Mevr. A. Klijn-Ren- ders (K.A.B. Elshout). Mevr. L. van Drunen, R.K. Ver. Meis- jesbescherming; Mevr. Berger, Mevr. Verhaak, R.K. Vrouwengilde; Mevr. Schreurs, St. Elisabeth-vereniging Dru nen; M. van Hulten, Wlt-Gele Kruis Drunen; Mevr. Vermeer, Wit-Gele Kruis Elshout;.L. Th. v. Drunen, Adr. Mus- kens, Kath. Gezinszorg Drunen-Elshout. A. C. Brok, G. Kuijpers, N.C.B. Dru nen-Elshout; J. v. d. Puttten, J. Pelders, R.K. Middenstandsvereniging Drunen- Elshout. Fr. v. Wezel, Kath. Actie. Mej. Rina Vissers, Mej. J. v. Vught, Boerinnenbond Drunen-Elshout. C. v. Riel, Werkgevers in de Schoen industrie. J. de Bruin, N.V. Lips, en verder Burgemeester Snels, Dr. v. d. Wouw en Dr. Verhaak. Bisschoppelijk commissaris werd Deken Rooijackers. Pastoor Versteeg uit Elshout werd raadgevend lid. Mej. Bogaerts van het diocesaan cha ritatief centrum gaf deze avond nog een R.K. VROUWENGILDE. Morgen, Dinsdagavond 13 Maart, zal voor de leden van het R.K. Vrouwen gilde in de zaal van café Gez. Elshout, de bekende bekeerling oud-dominee Kooymans, een spreekbeurt houden over zijn overgang tot de Katholieke kerk. Aanvang 8 uur. Lntroducees toegang tegen betaling van f 1, GEM. ZANGVERENIGING. Voor donateurs en ereleden der Gem. Zangvereniging „Uitspanning door In spanning" werd in de zaal van het pa rochiehuis de tweede wnteruitvoering gegeven. Deze uitvoering werd verzorgd door de Gem. Zangver. Oefening Baart Kunst uit Nieuwkuijk. Onder leiding van de heer Th. Verheyen werden door het koor enkele nummers verdienstelijk uit gevoerd. Daarna genoten de aanwezigten van het prachtige toneelspel: „Het ver leden sterft niet", waarvan regie en gri me in goede handen waren bij de heer W. Kroot. Tijdens de pauze hield men een attractieve verloting die er vlot in ging. '1 AFSCHEID VAN D. v. d. BRINK. Zondagmiddag werd door de verschil lende Elshoutse verenigingen en talrijke 'belangstellende parochianten officieel af scheid genomen van de heer D. v. d. Brink, wegens zijn vertrek naar Helmond. Na enkele marsen door de Kerkelijke Fanfare E.M.M., sprak de heer H. Por tier de scheidende voorzitter hartelijk toe en bood hem als blijk van waardering een prachtige bureaustoel aan. Daarna sprak de Z.E. heer Pastoor namens de parochie en het Kerkelijk Zangkoor en bood twee fraaie boek werken aan. Nadat door het zangclubje van de R.K.J.B. enkele toepasselijke num mers waren gezongen, sprak de voor zitter van de R.K.J.B. de heer J. Mus- kens Azn. de scheidende technische ad viseur toe en bood hem eveneens een boekwerk aan, terwijl mevr. v. d. Brink bloemen werden aangeboden. Namens het W.G.K. werd door de voorzitter de heer P. v. Hulten de heer v. d. Brink dank gebracht voor het vele werk dat hij ais secretaris der afdeling had ver richt en bood evteneens een boekwerk aan. Daarna sprak de burgemeester die met de wethouder L. v. Drunen aanwe zig was. Wethouder A. v. d. Viel had bericht van verhindering gezonden. Als hoofd der gemeente sprak de burgemees ter woordten van lof en waardering voor het vele dat de heer v, d. Brink in Elshout gedurende 12 jaar gedaan heeft voor de school en voor de Elshoutse ge- meenschap. De heer Chr. van Delft zong daarna „Elshout jij dorp van mijn dromen" uit de revue en een nieuw Elshouts lied door de heer C. Boelen gedicht en getoonzet: en opgedragen aan de heer v. d. Brink, i Namens Elshout Vooruit sprak de heer P. Janssen en bood een fraaie kapstik aan. De heer C. Klijn of Vei de onder toepasselijke woorden namens de rij- veren.ging een prachtige Kist s.garen. Nadat de Gem. Zangver. onder leiding van de heer C. Lambrechts enkele num mertjes zeer verdienstelijk had gezongen, sprak de voorzitter de heer J. v. Ven- rooy en bood een boek aan dat de „Al gemene kunstgeschiedenis" voltooide. Hierna was het dankwoord aan de heer v. d. Brink. Hij memoreerde ver schillende aangename en minder aange name voorvallen uit de ilishoutse jaren. Hij dankte ontroerd de verschillende sprekers en betuigde zijn dankbaarheid voor de ontvangen cadeaux. Hij hoopte dat de hooggeroemde Elshoutse eenheid, waardoor in die twaalf jaren op velerlei gebied zoveel bereikt werd, ook in de toekomst bewaard zal blijvten. Concert Vlijmens Mannenkoor. Zondag 11 maart gaf Vlijmens Mannenkoor een concert in café Toonkunst, met medewerking van Dameskoor en de solisten Nel Du- pont sopraan Waalwijk, Sisca Suijs, sopraan Vlijmen, Rinus Hesselberth tenor Waalwijk en Bertus Kuijs te nor Vlijmen. Onder leiding van de heer L. Sars uit Waalwijk, werden de nummers uitgevoerd. En werkelijk, Vlijmen gaat niet alleen vooruit in ledental, maar wat gepresenteerd wordt op gebied van de zang, is te roemen. De zangnummers zowel van Da meskoor als Mannenkoor, verdien den het gulle applaus. Maar zeker een extra vermelding verdienden de solisten van de avond, waarvan zeker op de eerste plaats genoemd mogen worden Mej. Nel Dupont en de heer Rinus Hesselberth uit Waal wijk. Beiden vielen bij de talrijke zangliefhebbers bijzonder in de smaak door hun zeer goede stem en bijzonder door de voordracht. 9ok de Vlijmense solisten Mej. Sisca Suijs en Bertus Kuijs hebben zeer goed voldaan. Bertus Kuijs, een op komende kracht en Mej. Suijs alom bekend vooral uit de operettes als de Boskat. In het zangnummer Die Zwolf Bauber viel Harrie Bronk- horst door zijn beschaafde en volle stem op. Een avond voor de zang- liefhebbers om van te genieten, on der kundige leiding van directeur L. Sars uit Waalwijk. Ook de pia niste van deze avond komt een ex tra compliment toe voor de bijzon der goede beleiding. Het was een mooie avond met als slot een gezel lig bal. Toernooi Rozenknopje. In café H. Boom heeft een toer nooi plaats, georganiseerd door het Kruisbooggezelschap „Rozenknop je". De stand is tot heden als volgt: Corps A. 1 Rozen jacht, Vlijmen 83 pnt.; 2 Willem Teil 80 pnt.; 3 Na Arbeid Vermaak, Rosmalen 72 pnt, Corps B. 1 Willem Teil 76 pnt. 2 Na Arbeid Vermaak 72 pnt. Corps C. 1 Na Arbeid Vermaak 75 pnt.; 2 Willem Teil 3 64 pnt.; 3 Willem Teil 4 59 pnt. Personeel A. 1 J. v. Beijnen, Rozenjacht 25 pnt 2 G. v. Hout, Willem Teil 25 pnt. 3 W. v. Engelen, Willem Teil 24 pnt, 4 L. v. d. Griendt, Rozenjacht 24 p 5 A. v. d. Dungen, Rozenjacht 24 p 6 G. v. Hoof, Rosmalen 24 p 7 W. v. d. Heijden, Rosmalen 23 p Personeel B. 1 H. v. d. Wiel, Rozenjacht 24 p. 2 Wim v. d. Heuvel, W. Teil 23 p. 3 M. v. d. Heuvel, Willem Teil 23 p. 4 J. Lammers, Rozenjacht 23 p. Personeel C. 1 J. v. Liemdt, Willem Teil 22 p. 2 Herman, Willem Teil 22 p. 3 M. de Laat, Rozenjacht 22 p. 4 B. Herman, Rozenjacht 21 p. gelui; des voormiddags zal verder een kinderaubade worden gebracht aan de Burgemeester en des namiddags zullen kinderspelen worden gehouden. Des avonds zal een concert gegeven ïrden. Besproken werden de feestelijkheden bij de officiële opening van het nieuwe gemetentehuis in Sept. a.s., waaraan door de vereniging medewerking zal worden verleend. Bij het 'bekendmaken van de uitslag i van de ballonwedstrijd bleek dat Riki Krols de eerste prijs behaalde, daar haar ballon was teruggevonden in Zittau in de Oost-Zone van Duitsland. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. J. v. d. Kolk. „SIRENA" 50 JAAR! Deze zomer zal het 50 jaar geleden zijn dat in de geme'ente Vrijhoeve-Ca- pelle het fanfarecorps Sirena" werd opgericht. Om dit jubileum op waardige wijze te vieren, heeft het bestuur van Sirena ge meend dit geheel in het teken der mu- iek te moeten doen, waarvoor het al maanden zeer druk bezig is aan de oorbereiding van een muziekweek, met als voornaamste punten op 5 Mei een diumband-concoursen op 10 en 12 Mei een nationaal federatief muziekconcours. Verheugend is het voor het bestuur dat het al verschillende extra prijz'en voor dit doel mocht ontvangen, o.a. van Hare Majesteit de Koningin een grote bronzen legpenning, van Zijne Kon. Hoogheid de Prins der Nederlanden een zilveren legpenning, van Zijne Excellen tie de Minister van O., K. en W. een zilveren legpenning en van de Hoog- eaelgeb. heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant een bronzen medaille. Ook van 'enkele verenigingen mochten zij al toezegging ontvangen voor deel name aan beide concoursen. Zeer veel werk zal er nog verzet moeten worden eer de feestelijkheden kunnen beginnen, maar dat kunnen wij rustig toevertrouwen aan het actieve be stuur, onder leiding van voorzitter van Eeuwijk. Ook Je burgerij van Vrijhoeve- Capelle mag in deze niet achterblijven en zeker zal zij Sirena met haar gouden jubileum willen huldigen, want ieder v/eet wat •e'en muztekverenicjincj voor een gemeente betekent en in het bijzonder Sirena voor Vrijhoeve. 50 Jaar heeft Sirena zich voor de ge meenschap ingezet, bii talrijke feestelijk heden, met rondwandelingen en concer ten. Wie neemt nu het initiatief om zich voor Sirena in te zetten om zo de wil van de burgerij vaste vorm te geven; niemand zal daarbij achter willen blij ven. Patria voor de toekomst veel succes. Te ca. kwart voor elf sprak dhr. W. J. van Willigenburg een dankwoord tot de leden van Pro Patria voor het ge- bodene. Ook dankte hij -cie donpteurs voor hun jaarlijkse steun aan de vereni ging en hoopte dat Pro Patria deze steun ook in de toekomst zou mogen blijven ontvangen, waar men die steun nodig heeft om in stand te kunnen blijvten. De voorzitter sloot vervolgens het dankgebed. Het was een mooie avond. UITVOERING. HARMONIE „MARIJKE". Op Dinsdag 20 Maart zal de Harmo nie Marijke alhier in de zaal van de Chr. Volksbond haar jaarlijkse uitvoe ring geven voor haar donateurs. Marijke heeft voor deze avond onder leiding van haar directeur de heer P. v. Iersel uit Waalwijk een keurig program ma ingestudeerd. Marijke heeft niet te klagen over belangstelling van de zijde van het publiek. Het bestuur vertrouwt dat de ingezetenen hun belangstelling ook zullen tonen door de vereniging daad werkelijk te steunen door hun finantiële steun aan de harmonie te geven. Vooral een muziekvereniging kan nu eenmaal niet buiten die steun. Dat zij die nog geen donateur van Marijke zijn, zich alsnog daartoe aanmelden! A. R. KIESVERENIGING. MAKARIOS NAAR SEYCHELLEN. BURGERLIJKE STAND over Februari 1956. Geboren Peter Jan. Mathijs zv J J v Bommel en M Th Raedts Lucia Gijs- berdina Maria dv A Fitters en R G L v Bladel Roland zv H Clerkx en G Krijgsman Maria Johanna Elisabeth dv C M Timmermans en J H C v d Wiel Yvonne dv P C Mussert en G W Meirink. Gehuwd Jan Hendrik Duister 19 j te Veten en Jenneke Versteeg 19 j alhier. OverledenMaayke Bruygom geh. geweest met G Kuijpers 90 j. BEVORDERINGEN. Tot korporaal werden met ingang van 29 februari j.l. bevorderd de soldaten le klas der Nationale Reserve K. Versluijs en I. A. M. Buijs. Beiden behoren tot de afdeling Heusden, welke regelmatig oefe ningen houdt onder leiding van de ser geant-instructeur A. Prins. ZUIGELINGEN- EN KLEUTER BUREAU. Morgen, Dinsdag 13 Maart, zal weer zuigelingen-bureau worden gehouden en a.s. Vrijdag 16 Maart weer kleuterbu reau. Het bureau is zoals voorheen ge vestigd in de Barak aan de Bloemstraat alhier. ORANJEVERENIGING. In de gehouden jaarvergadering van de 30 April (Koninginnedag) feestelijkhe den te houden voor de kinderen. De dag zal dan worden begonnen met klokken- „SIRENA"-NIEUWS. Op dinsdag en woensdag 13 en 14 mei geeft de muziekvereniging „Sirena' haar tweede winter-uitvoering in de zaal van de heer H. van Veen. De toneelgroep van Sirena zal voor het voetlicht treden met het toneelspel in drie bedrijven „Ge lukkige mensendoor Mas Schreuder. In afwijking van het gebruik zal ef door Sirena geen muziek-program voor af gaan, zulks in verband met de lengte van het toneelstuk. Door de toneelgroep is aan de voor bereiding alle zorg besteed, waardoor U verzekerd kunt zijn van een paar genot volle Sirena-aVonden. GYMNASTIEK-DEMONSTRATIE „PRO PATRIA". De gymnastiek-vereniging Pro Patria voor Sprang-Capelle gaf j.l. Zaterdag avond voor een goed bezette zaal in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier haar jaarlijkse zaal-demonstratie voor de donateurs der vereniging. Tben om 8 uur de dames en heren gymnasten zich hadden opgesteld, open de de voorzitter van Pro Patria, de heer P Heurter de samenkomst met gebed, waarna hij in zijn openingswoord zijn dankbaarheid uitsprak over het feit dat de zaal zo g;>ed' bezet was en dat men niemand had behoeven teleurstellen. Want, al beschikken wij hier over een behoorlijke zaal, aldus de voorzitter, toch is deze voor dergelijke gelegenheden veel te klein. Vervolgens heette hij de aan wezigen hartelijk welkom, in t bijzonder de heer Borsjes, bestuurslid van het Ned. Chr. Gymnastiek-Verbond, de af- gevaardigdten van de zustervereniging uit Waalwijk en de heer Treffers, oud- leider der vereniging. Hierna gaf de voorzitter de leiding over aan de leiders van Pro Patria, de heren van Gerven en van Zeist. Het niet minder dan 18 nummers be vattende programma werd daarna vlot en keurig afgewerkt. Zowel de aspirant gymnasten als de dames- en heren gym nasten gaven blijk van intensieve studie. Er werden werkelijk keurige staaltjes van gvmnastiekkunst te zien gegeven en de aanwezigen hebben dan ook volop van deze mooie en gezonde sport kunnen ge nieten, waarvoor de leden van Pro Pa tria dan ook een hartelijk en dankbaar applaus mochten incasseren. Tijdens de pauze gaven een 7-tal jeug- dige meisjes enige mooie muzieknum- mertjes op de madoline, onder leiding van mej. v. d. Hovenwaarmede ook veel succes werd geoogst. Na de pauze sprak de heer B.orsjes een kernachtig propagandistisch woord namens het N.C.G.V, en wenste hij Pro J Onder leiding van haar voorzitter de heer C. H. van Caem, kwam de A.R. Kiesvereniging Sprang j.l. Donderdag avond in het gebouw van de Chr. Volks bond in vergadering bijeen. Na het wel komstwoord van de voorzitter werden enige interne aangelegenheden behan deld, waarna als spreker optrad de Edelachtbare heer J. Slot, burgemeester van Eethen, met het onderwerp: „Het Grote Antwoord". Spreker wees in zijn rede op de waarde van de H. Schrift voor het hedendaagse politieke leven. Na deze principiële rede, die met aan dacht werd gevolgd, had een uitvoerige en leerzame gedachtenwisseling plaats. De voorzitter deelde nog mede dat op 22 Maart voor de kiesvereniging zal spreken de Weled. heer H. van Eijsden uit Rotterdam, lid der Tweede Kamer, en op 12 April a.s. Prof. Dr. J. J. de Jong ■van Utrecht. VERKEERSWEGEN HEROPEND. In verband met de dooi werden bij be sluit van 29 februari j.l. de rijbanen van de Schotse Hooglandersstraat, Carmelie- tenstraat en Vrouwkensvaartsestraat door het gemeentebestuur tijdelijk geslo ten verklaard voor het verkeer in be'de richtingen met voertuigen boven 500 kg wieldruk. Gezien de weersomstandighedten en de gesteldheid van de betrokken wegen heeft het college van B. en W. ge hoord de technische ambtenaar hoofd van dienst der gemeente Waspik en de postcommandant der Rijkspolitie te Was- pik dit besluit weer opgeheven. Van een en ander werd mededeling gedaan aan de Gedeputeerde Staten van de pro vincie Noord-Brabant. OVERPLAATSING. Naar wij vernemen is opperwachtmees ter Eikenaar van de Rijkspolitie te Was pik oer 15 Maart a.s. naar Dongen over geplaatst. Waspiks ingezetenen zien hun „op per", die om zijn wijs beleid ieders respect en sympathie afdwingt node gaan. Deze promotie zij hem echter van harte gegund en het goede voor hem en zijn gezin toegewenst in deze nieuwe werk kring. UITVOERING O.K.K. Zaterdag j.l. gaf de Chr. Gem. Zang vereniging O.K.K. te Waspik een ge slaagde uitvoering in de zaal van Hotel H. van Iersel. Voor de pauze werkte O.K.K. uitsluitend aan z'n eigen leest. Na de opening door de heer A. v. d. Broek, voorzitter van de vereniging, bracht het koor o.l.v. mej. Antoinette Blom uit Waalwijk n.l. een respectabel programma van koorwerken. Het koor kweet zich zeer verdienstelijk van z n niet lichte taak. Mej. Antoinette Blom is niet met een beetje tevreden, dat blijkt telkens weer. Behalve werken van Beet hoven, Mozart, Verdi en Weber, voor gemengd koor, kregen de concertgangers ook nog een aria te horen voor bariton- solist. Het was de bariton Cor Ruyt'en- berg die een zeer verdienstelijke uitvoe ring gaf van een aria uit Die Zauber- flöte van W. A. Mozart. Na de pauze gaven de ledten van de zangvereniging nog een stukje toneel ten beste. Ze speelden „Achter de Wolken schijnt de zon". Zo werd het een gezel lige avond voor de 'donateurs en begun stigers, een avond waardoor de sympa thieke vereniging ongetwijfeld weer aan populariteit heeft gewonnen. TONEELUITVOERINGEN GINGEN NIET DOOR. De toneelavonden die de vereniging Ernst 'en Luim uit Haarsteeg dit week end te Waspik-Boven onder auspiciën van de voetbalvereniging The White Bovs had te verzorgen, konden wegens ziekte van een der hoofdrolspelers geen doorgang vinden.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5