KAATSHEUVEL ELECTRA grootste keus 1HAMEA' Waalwijkse en La RAAD HECHTTE GOEDKEURING AAN BEGROTING 1956. [Ruwe,rode handen D. SCHEERAPPARATEN 2 O STOFZUIGERS 79e JAARGANG No. 12 GEMEENTERAAD LOON OP ZAND. Teleurstellende reacties van bevolking op groeiend toerisme. t/s Ui O heeft de Grotestraat 207 Waalwijk tn «/i ANDERHOOQ W Al MUSTERS VRIJDAG 16 MAART 1956. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Ar. toon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO Wt HEI ZUIDEN Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 Dr van BEURDENSTBAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" H et belangrijkste agendapunt der vergadering van de gemeenteraad Van Loon op Zand was ongetwijfeld punt 16, bevattende 'het voorstel tot vast stelling van de gemeentebegroting, de bedrijfsbegrotingen en de 'bijbeho rende begrotingswijzigingen voor 1956. De vele woorden die er in drie uur tjijds gesproken zijn, golden dan ook voor het overgrote deeJ dit voor stel de vijftien overige agendapunten gingen in een sneltrein tempo onder de 'voorzittershamer van burgemeester v. d. Heijden door. Doch ook de beqrotingsdebatten kenmerkten zich door rust en een voortreffelijke ver standhouding. Ben zaak die volkomen buiten deze vergadering ligt, nam noq de meeste tijd in beslag, n.l. „de kwestie Hopman", een aangelegen heid die reeds tweemaal in besloten vergadering werd behandeld en die thans op een weinig opportuum ogenblik weer ter tafel werd gebracht. e notulen van de vorige vergadering ontmoetten bezwaar bij de heer Groot- swagers. Hij merkte op dat hij in ant woord op de nieuwjaarsrede van de voorzitter niet gesproken had namens zijn fractie, doch namens minderheden, en wenste dit in die zin gewijzigd te zien. Ten aanzien van het verlenen van medewerking voor de bouw van e'en houten noodschool door het bestuur der r.k. ulo-school „Pius X" vroeg de heer van Noye of men daarmee niet achterop zou geraken bij de bouw van een nieu we school. De voorzitter antwoordde h'erop, dat de bouw van een geschikte noodschool de bouw van een nieuwe school inderdaad verder naar de toe komst zou verschuiven, doch dat de keuze in dit geval geheel bij het school bestuur lag. De toestand is echter zo danig dat men niet op de verwezenlij king van de bouw van een nieuwe school kan wachten. Voor de gemeente ee e bouw van een noodschool geen ongun stige gevolgten. Wanneer met de bouw van een nieuwe school kan worden be gonnen is noe niet met zekerheid te zeg- C*Het voorstel tot uitbreiding van het waterleidingnet in de Bernsehoef deed de heer van Noye de vraag stellen of de bewoners weten waar zij in verband met een bijdrage in de kosten aan toe zijn. De voorzitter deelde mee, dat de bewo- schrijven hebben ontvangen uitvoerig is uiteengezet welke verplichtingen zij op zich nemten. De raad besloot verder medewerking te verlenen voor de inrichting van een ners vTaarin noodlokaat t.b.v. de r.k. kleuterschool te Loon op Zand. Op de vraag van de heer IJpelaar welk bedrag hiermede ge moeid zou zijn, antwoordde de voorzit ter dat dit begroot is op f lloz,J3. De in dienst der gemeente zijnde chauffeurs zullen in het vervolg aan het einde van elk kalenderjaar een premie van f 52,ontvangen indien zij net al gelopen jaar schadevrij hebben gleden en voor een goede behandeling van het hun toevertrouwde voertuig hebben zorg gedragen. De heer Wennekes gaf m overweging 'hier onderscheid te maken tussen het veroorzaken van ongevalle en onzorgvuldige behandeling en meen de dat bij onzorgvuldige behandeling de gehele premie zou moeten vervallen en niet f 20.— daarvan, zoals in het ont- v erp-besluit is bepaald. De voorzitter oordeelde deze maatregel wel wat al te rigoureus, hetgeen ook de opvatting van de raad was, want het voorstel werd on gewijzigd goedgekeurd'. Goede gang van zaken. A Is inleiding op de behandeling van de begroting voor 1956 voerde de heer Wennekes bij afwezigheid van. de heer de Cock het woord namtens zijn „frac tie". Hij roemde de keurige verzorging van de begroting en meende dat een bij zonder woord van lof toekwam aan de desbetreffende ambtenaren. Op de eerste plaats constateerde de heer Wennekes een voorspoedige gang van zaken in de gemeente en noemde in dit verband de Vossenberg en de Bern dijksestraat, waar het goed en aange naam Wonen is. De vestiging van een groot aantal winkels in deze omgeving achtte hij echter wel noodzakelijk met het oog: op het grote aantal mtensen dat hier zal komen te wonen. De wegenaanleg en -verzorging stemt ook tot tevredenheid, al behoeven enkele straten o.m. de Heeswijksestraat nodig een herbestrating. De toegangswe gen tot het recreatieoord De Efteling beantwoorden ook niet aan hun doel en vooral de Dongenseweg vraagt om een spoedige verbetering. Deze weg heeft twee gevaarlijke bochten, waardoor al enkele ongevallen hebben plaats gehad. De verlichting noemde de heer Wen nekes over het algemeen goed, doch hij vroeg bijzondere aandacht voor de El zenstraat. Het verkeer van kerkgangers is hier druk en maakt een betere ver^ lichting noodzakelijk. Ten aanzien van de „vreemdelingen industrie" stelde de heer Wennekes vast, dat de gelukkige initiatieven van de voorzitter en Van het collegë Van B. en W. niet zijn gevolgd door de midden stand. IMten heeft nog lang niet voldoende gebruik gemaakt van de mogelijkheden die het steeds groeiende toerisme biedt. Een grotere modernisering, is noodzake lijk. 7qwel van het groot-toerisme als van het daa-toerisme moet meer gepro fiteerd worden. Door de aanleg van we gen en rijwielpaden moet 'een groter ge bied van natuurschoon worden ontslo ten en een goede faotelaccomod'atie zal het verblijf in de gemeente aantrekkelij ker moeten maken. Het aantal recreatie oorden is in Nederland dermate klein dat het in exploitatie brengen van meer natuurschoon niet alleen 'als een plaat selijk maar ook als een nationaal belang gezien moet worden. Het gemeentebe stuur zal ook meer medewerking moeten verlenen aan het V.V.V., omdat dit or gaan nog lang niet de juiste vorm ge vonden heeft. In verband met bet schoolzwemm'en merkte spreker op dat het zwembad een groot tekort heeft aan cabines, zodat meerderen van één cabine gebruik moe ten maken, hetgeen in enkele gevallen al tot eksessen heeft geleid. Verder is grote behoefte 'aan een goed geoutilleerd gymnastieklokaal, sportvel den en speelterreinen voor de jeugd. Spreker stelde verder vast d'at het college van B. en W. alles dn het werk stelt om de woningnood op te 'heffen, doch metende toch de vraag te moeten stellen of dit college wel tracht een ver meerdering Van bouwvolume te 'krijgen. De resultaten van het t.b.c.-onderzoek noemde de heer Wennekes verontrus tend in die zin, omdat uit de gegevens blijkt dat een groot aantal inwoners niet bereid is zich aan een dergelijk onder zoek te onderwerpen. 'Hij stelde dan ook vraag' of nergens een mogelijkheid lag tot het hanteren van een zekere dwang. De heer Wennekes besloot zijn rede met een woord van dank aan de burge meester 'en het college van B. en W voor het voortvarende en bekwame be leid. De voorzitter beantwoordde de rede van dé heer Wennekes puntsgewijs. In het nieuwe uitbreidingsplan is alle aandacht besteed voor de vestiging van een groot aantal winkels tussen Bern- dijk en 'Kaatsheuvel. Met het bouwvolume is de ge meente inderdaad niet tevreden en men stelt alles in het werk om uit breiding hiervan te krijgen. Er is evenwel al een grote vooruitgang geboekt. In de vorige 3-jarige pe riode bedroeg het aantal per jaar te bouwen woningen 4050, nu meer dan 100. Wat het t.b.c.-onderzoek aangaat is het inderdaad jammer dat een groot aantal inwoners zich niet aan een dergelijk onderzoek wil onder werpen. Het uitoefenen van dwang is hier evenwel niet mogelijk, om dat men niet verplicht is aan een dergelijk onderzoek deel te nemen. BEGROTING. Ma een korte pauze ging men over tot de behandeling van de Memorie van Antwoord op de rap porten van de commissies uit de ge meenteraad tot onderzoek van de ontwerp-begroting voor het dienst jaar 1956. De heer Elshout vestigde er de aandacht op dat in veel oude stra ten de huisnummers niet meer lees baar zijn en in vele gevallen zelfs geheel ontbreken. Hieraan zal aan dacht worden besteed. Ten aanzien van de twee gevaar lijke bochten in de Dongenseweg zal de gemeente voor het plaatsen van verkeersaanduidingen advies inwin nen bij de A.N.W.B. De heer Wen nekes vroeg of er geen andere mo gelijkheid was om deze bochten weg te werken, door bijv. een schuin- oplopende ophoging van de boch ten. De voorzitter meende dat ook dit niet de gewenste oplossing zal brengen. De enige oplossing zou liggen in het rechttrekken van de weg, doch dit zal niet alleen de af braak van een aantal woningen met zich meebrengen, maar ook de aan leg van een groot stuk nieuwe weg. Gezien echter het feit dat de pro vincie een geheel nieuwe weg voor doorgaand verkeer Oosterhout Dongen via Kaatsheuvel gepland heeft, zal de Dongenseweg van on dergeschikt belang worden. Hierna bracht de heer Grootswa- gers de „kwestie-Hopman" ter ta fel. Het bleek een zeer inopportuun ogenblik, omdat de Commissie van Goede Diensten waarin, zo meen den verschillende leden, de heer Grootswagvrs zelf zitting heeft, niets van zich heeft laten horen. Het was daarom onjuist het College van B. en W. enige nalatig heid te verwijten inzake de verdere behandeling van deze aangelegen heid. Na enig heen en weer ge praat, waarbij de verwijten over en weer gingen, wenste de heer Snephaan stemming over zijn voor stel om de heer Hgpman weer aan het werk te zetten en het hem toe komende salaris met de daarbij be horende verhogingen toe te kennen, mits hij zich bereid verklaard het hem door B. en V/. opgedragen werk te verrichten. Deze voorwaar de wenste de voorzitter die zich ovèrigens geheel tegen behandeling van dit voorstel in deze vergade ring verklaarde beslist in het voorstel opgenomen te zien, omdat anders een stemming geen enkel nut zou hebbend Verder legde de voorzitter er de nadruk op dat aan de heer Hopman zeer zeker niet de leiding van gemeentewerken zal worden toevertrouwd. Het voorstel ,van de heer Snap- haan werd met 5 stemmen vóór en 6 onthoudingen aangenomen. De heer Broeders wenste de sub- sidie voor de Fanfare St. Joachim met 100.te verhogen. De voor zitter antwoordde hierop dat de nieuwe regeling reeds 100.meer toekende dan in voorgaande jarer zodat van nog eens verhoging met hetzelfde bedrag geen sprake zou kunnen zijn. Na nog enkele kwesties van on dergeschikt belang te hebben be handeld, sloot de raad deze verga dering. De aanleg van nieuwe wegen brengt na verloop van tijd altijd een herbestrating met zich mee, omdat het onderliggende zandbed aan dik te inboet. Aan de verbetering van de Heeswijksestraat zal evenwel aandacht worden besteed, evenals aan een behoorlijke verlichting van de Elzenstraat. Ten aanzien van het vreemdelin genverkeer deelde de voorzitter de zienswijze van de heer Wennekes. De reacties van de middenstand i.e. de winkelbedrijven, de hotels, ca- fé's en restaurants en pensions, wa ren zeer teleurstellend geweest, ter wijl toch de Efteling de bedoeling heeft om naast de bestaande indus trie een nieuwe bestaansmogelijk heid' te openen. Nu dringt langzaam het besef door dat men op een blij vende manier gebruik kan maken van het steeds groeiende vreemde lingenverkeer. Het ontbreken van een goede hotelaccomodatie achtte de voorzitter een gevolg van het ontbreken van een gedegen vakken nis ter plaatse. Het ligt evenwel niet op de weg der gemeente om hierin verbetering te brengen. Wel is de gemeente bereid eventuele initiatiefnemers te steunen. De aan leg van een aantal fietspaden naast het gezamenlijke fietspadenplan der Brabantse gemeenten, heeft de aan dacht van het gemeentebestuur. Ten aanzien van de aanleg van wegen liggen de zaken moeilijker, omdat de stemmen hier verdeeld zijn. Zeer velen zijn namelijk gekant tegen 't opofferen van natuurschoon aan het autotoerisme. De 'gemeente zelf heeft plannen in voorbereiding voor de aanleg van een uitgebreid bun galowpark in Loon op Zand en een kampeercentrum in Kaatsheuvel. Aan een betere kleedgelegenheid in het zwembad zal alle mogelijke aandacht worden besteed. Men heeft destijds een fout gemaakt en zich bij de bouw van het aantal ca bines laten leiden door het bevol kingsaantal en geen rekening ge houden met het grote aantal niet- inwoners dat van het zwembad ge bruik maakt. Het ene gymnastieklokaal dat de gemeente rijk is, verdient die naam echter niet en nog dit jaar zal ge tracht worden om te komen tot de inrichting van een modern geoutil leerd gymnastieklokaal. Óok aan de aanleg van meer sportvelden en speelplaatsen zal de nodige aan dacht borden besteed. Op enkele plaatsen heeft men met speelplaat sen reeds proeven genomen. BILJARTSPORT K.B.B. Na de derde ronde om het persoonlijk kampioenschap van de Kaatsheuvels? biljartbond! zijn er nog slechts twee ge gadigden overgebleven, om in het bezit I van de beker te komen hiervoor beschik- j baar gesteld. Joh. Groenendaal won zonder moeite van A. Vugts en P. Steenlage; Th. Sul- sters won beide partijen van Br. v. Din- teren en 'H. v. Boxtel. W. v. d. Lee ver speelde zijn kans tegen A. 'Groenend-aal, die nu een van 'beiden voor de derde plaats aangewezen zijn. De strijd in de onderste region'en is eveneens spannend. Van Dinteren wist 2 matchpunten te 'be machtigen en is daardoor gelijk gekomen met Steenlage en Vugts. Zaterdag wor den de laatste partijen gespeeld bij van Dinteren, waar het aan spanning en ook aan belangstelling niet zal ontbreken. De stand' is thans gsp. gw. pt. h.s. gem. 1 J. Groenendaal 5 5 10 16 2.89 2 Th. Sulsters 6 5 10 16 2.79 3 W. v. d'. Lee 5 3 6 18 2.74 4 A. Groenendaal 6 3 6 21 2.78 5 H. v. Boxtel 5 2 4 13 2.18 6 A. Vugts 5 1 2 29 2.80 7 P. Steenlage 5 1 2 10 1.63 8 B. v. Dinteren 6 1 2 10 2.- PATER HENRY DE GREEVE SPEELT EEN MARIA-SPEL. In ons vorig nummer wezen wij er reeds op, dat a.s. maandag de bekende grondvester van de Bond Zonder Naam, de Zeerèerw. Pater Henry de Greeve, de gecombineerde K.J.M.V. op treedt met een -Maria-spel" door hem zelf geschreven en op die avond door hem zelf als solo-spel uitgevoerd. In de inleiding, die Pater de Greeve bij zijn werk 'schreef, verklaart hij, hoe hij gekomen is, tot het schrijven van een „Maria-spel" dat hij, de voor ons vreem de, titel gaf „Commissie voor objectief onderzoek". In de-ze inleiding schrijft pater de Gree ve, dat hij, e'ens gevraagd om zijn mede werking te geven aan een Ma-ria-avood, de vele bezwarten, die hij van deze Ma- ria-avo-nden kende, aanvoerde op deze wijze, zoals zij meestal samengesteld zijn: een programma van losse nummers, op zich zelf staande uitbeeldingen, declama ties en liederen, die geen enkel verband niet elkander hebben, dan dat ze betrek king hebben op de H. Maagd en hoofd zakelijk lyrisch zijn. Toen heeft t| hij gepoogd iets anders te brengen. Een moeilijke taak. Critiek oefenen ds zeer gemakkelijk, schrijft hij, doch iets beters brengen is veel moeilijker. Doch hij heeft zich 'aan dit experiment gewaagd met de bedoeling een Maria-avond op te bouwen op een ander thema, of liever ra-et een 'andere behandeling van dit thema meer reëel, -minder uitgesproken lyrisch, of als m-en wil met een lyriek, die in -en door de handeling zelf ver antwoord wordt. Er is o-pgemerkt, dat in dit stuk geten sprake is van -handeling. Het is een praatstuk. Toneel is actie. En -het is een ongekend succes gewor den, dat -pater de Greeve voor een groot deel dankt aan de -ongemene toewijding van de 'Nijmeegse R.K. Ambtenaren- toneelvereniging „Arkadia", die het speelde. Er ligt misschien wel enige actie in, schrijft de pater n.l. in het telkens op nieuw/ optreden va-n wéér een andere getuige, die genomen is uit het alledaag se levten, zoals wij -dit allen kennen. Schrijver laat in zijn werk „-Commis sie voor objectief onderzoek'' een drie tal figuren optreden, die -historisch zij-n. Het zijn: Mevr. Moes de moeder van de Bond Zonder Naam, door de Gesta po in 1942 gevangen genomen. Zij kras te met een haarspeld „Ave Maria" in de muur van de kelder aan de Euterpestraat te Amsterdam. Daar de muur salpeter- houdend was, begonnen de letters te ,fos foriserten. Zij stierf in semptember 1248 Guisetppe 'Rivella, een kellner, die overleed in 1929. De woorden, die hij dit s-pel spreekt zij-n voor een groot deel letterlijk uit zijn eigen mond opge tekend. Mén vindt Ze in het door Pa-ter W. 'Reijnders S.-M.'M. uit het Italiaans vertaalde boekje: Guiseppe Rivella, de kelln-er van de Onbevlekte. Isid-orus, ge huwd met Maria Torri-bia, die leefde in de 'buurt van Madrid- 1-1101170)Hij werd heilig verklaard in 1622. De aan gehaalde wonderen zijn autentiek. Ui PHILIPSHAVE UNIC BBAPN-EEMINGTON HOU. ELECTRO RUTON EXCELSIOR „DE GOUDEN VIJZEL" Apotheker-Assistent Gedipl. Opticien Hoofdstraat 87 KAATSHEUVEL John iWillia-m Baily is een naam ont leend aan een moderne ballade. Verdere meespelenden zijn: de voor zitter, mej. Rodette, een actrice mej. Yvo-nne, het -gezin de Roos, een pastoor, een secretaris, een assessor, een pianiste en een zangeres. De handeling vindt -plaats in een groot, smaakvol vertrek, goed gemeubileerd. De voorzitter en getuigen worden ver ondersteld te spreken tot de leden van hunne vereniging. 'Het publiek van het spel valt dus samen met het publiek van de zaal. Pater de Greeve s-peelt zijn werk als solo-spel. Dat de verwachtingen van deze avond zeer hoog gespannen zijn, laat zich be grijpen. Dat deze avond ook voor niet- leden toegankelijk gesteld is, zal zeer ve len. welkom zij-n. KONIJNENFOKVERENIGING. In café „De Sportwereld" van L. v. d. Ee te Kaatsheuvel zal zondag- 18 maart a.s. een vergadering worden ge houden ter oprichting van een Konijnen- vereniging. Iedereen is welkom. Zoals bekend werd onlangs reeds een vergade ring aangekondigd, die wegtens ziekte moest worden uitgesteld. JAARVERGADERING ST. VINCENTIUSVERENIGING. Zondag j.l. hield de St. Vinctentius- vereniging va-n de parochie St. Jan zijn jaarvergadering, die werd voorafgegaan door een H. Mis in de -kapel der Eerw, Zusters. De president, de heer W. v. Nieuw- stadt opende de vergadering: door er op te wijzen, dat deze dag een geschikte gelegenheid was, om eens terug te zien op het afgelopen jaar en de blik te rich ten op de toekomst. Nad-at hij enkele programmapunten voor -het komtende jaar had aangegeven, -memoreerde hij de prettige samenwerking met 'Maatschap pelijke Zorg, de St. Elisabethsverenig-ing en de conferentie van de par. St. Joseph. Hij zegde dank 'aan kapelaan v. Oort, die als lid van de vereniging het contact vormt met de geestelijkheid. Het jaarverslag van de -secretaris -be handelde o.m. 'de splitsing, van de Con ferentie in verband met de oprichting van een nieuwe conferentie in de paro chie St. Joseph. Hierdoor gingen een 7- tal leden over, waaronder de -president, de vice-president, de penningmeester en de magazijnmeester. Als nieuwe presi dent werd toen de heer W. v. 'Nieuw- stadt gekozen. Heerst er momenteel gelukkig geen al gemene armoede, .toch zijn er wel een aantal individuele gevallen van nood en gezien de duurte der tijden vragen deze grote bedragen uit de kas. Zo werden er e'en aantal gezinn-en^-geholpen m-et le vensmiddelen, brandstoffen, kleding, dek king en -geld. Uit de met de Kleding-actie verworven kleding en schoeisel kon veel nood worden gelenigd'. Doch -niet alleen financiële 'hulp werd geboden, maar wat ook dikwijls belangrijker is, ook hulp in geestelijke en maatschappelijke nood. Zo werd-en resultaten bereikt op godsdienstig gebied, terwijl anderzijds de juiste weg kon gewezen word'en in moeilijke maat schappelijke omstandigheden. E. H. B. O. De E.H.B.O. 'St. Damiaan hield dins dagavond een onderlinge wedstrijd, waarvoor bij de leden zeer grote belang stelling bestond. De leden werden in zes groepen verdeeld, terwijl de doktoren ter plaatse en de 'bestuursleden -als jury 'fungeerden. Als patiënten traden een - aantal verkenners -op. Er wer-d met veel toewijding gewerkt, met a-ls resultaat, dat de Groep: F. Beerens met C. S-pran- -gers, Dingema-ns en Beerens met 7 2/3 punt de le prijs, groep Spapens met Burger, Kamp en 'Glaudi met 7 pt. de 2e prijs en groep T. v. Eulem met M. Schellekens, N. Bergmans en W. 'Din- gemans met 6.8 pt. de 3e prijs behaalde. De commanda-ntsprijzen vielen ten deel aan Fr. 'Beerens met 8 2/3 pt., T. van Eulem met 7 1 /3 pt. en Chr. Bergmans met 6 pt. Dr. Wijtenburg besprak na afloop de feuten ten gaf een algemene beoordeling over het werk. Hij sprak de hoop uit, dat meerdere wedstrijd-avonden zouden volg-en, daar hieruit voor de leden veel te leren valt. De le prijs werd behaald met de opgave: Bij 'n -granaatinslag wordt bij e-en slachtoffer de rechterhand afgerukt en een schaafwond aan -bet rechter bovenbeen veroorzaakt, 't Twee de slachtoffer krijgt een scherf in de rechterborstkas; deze patiënt heeft 't be nauwd en er is een sisstend geluid in de borstkas te horen. Behandeling en ver- voer- -n Na de wedstrijd dankte de heer Poo lers de beide doktoren, de aanwezige le den 'en de verdere -medewerkers en reik te met een felicitatie de prijzen uit. 'NE VROEGE. Dinsdag toonde men ons een spring levende meikever, -die in de Sprangsestr. gevangen was. 't Was H'enk Kroot, d.ie er mee aan kwam dragen. Hoe deze blad'peuzelaar momenteel uit de honger blijven moet is ons een raadsel. Zelfs de groenteboeren kunnen ons zelfs voor veel -geld nauwelijks aan een groen bla-adje helpen -en ,ne „mulder" eet graag' voor niets. Mogelijk een lentebo de? Nou, dan staan we er goed voor. Nu we dit zitten te ty-pen sneeuwt 'het fijntjes!!! PIETER ELSHOUT JUBILEERT. De Parochie St. Jan in Kaatsheuvel krijgt weer eens een jubilerende koster. Met Pasen vervult „Pieter" dat gewich tige ambt veertig achtereenvolgende ja ren. Dus hij jubileerde al eens in zijn zilver, en z'n vader „Wout de koster die hem voorafging was eens met goud gelauwerd. Er zijn maar weinig per soonlijkheden, die niet eens met 'n kos ter te maken hebben ten als het dan iemand is als „Pieter", dan houden we daar allen nog aangename 'herinneringen van over. En dit zal de oorzaak zij-n, dat dit 40-jarig jubileum voor onze kos ter zeker niet ongemerkt zal voorbijgaan. Als dag van viering is de 2e paasdag vastgesteld. FEESTAVOND KATHOLIEKE LEVENSSCHOOL. Het ligt in de bedoeling van de Katho lieke Levensschool voor jonge arbeiders om éénmaal per jaar een feestavond te organiseren, die tot do-el heeft de onder linge band tussen jongens, ouders en leiding va-n de school te versterken. Men is voornemens er een traditie v-an te maken deze feestavond te houden op de 19e maart, het feest van St. Jo seph, de patroon van de arbeiders. Dit jaar, a.s. Maandag, zullen de jon gens e'en revue spelen, waarin reeds veel wel en wee van de nog jonge school is verwerkt. En het ophalen va-n herin neringen aan wat men samen beleefde is wel bij uitstek geschikt, om de onder linge band te verstevigen. Dank zij de medewerking van velen, die de Levensschool een warm hart toe dra-gen, belooft deze avond een succes te worden. BENOEMING. Dezer dagen werd benoemd tot leider voor de lichamelijke vorming aan de Katholieke Levensschool voor jonge ar beiders alhier de heer -H. Quaadvliet uit. Eindhoven. De -heer Quaadvliet heeft zijn opleiding genoten aan het C.I.O.S., Cen traal Instituut tot Opleiding, van Sport leiders te Overveen. Hij is een allround sportleider die de jona-ens. reeds na één les enthousiast heeft gemaakt. Moge hij nog lang en vruchtbaar in Kaatsheuvel werken. DE OUDSTE KAATSHEUVELSE BURGER. Zondag 18 maart wordt onze oudste Kaatsheuvelse burger 97 jaar. We be hoeven niet te zeggen, wie dat is. Ieder een weet, dat Nieske Vastree deze eer toekomt. Iedereen weet, omdat 'hij het iederen dag zien kan, dat Nieske nog fit en -gezond is, en nog geregeld zijn da gelijks rondje maakt. Kaatsheuvel laat zich zeker zondag niet onbetuigd. 'Met de vitaliteit, die onze oudste nu heeft, zijn hem zeker de 100 nog weggelegd. TERUG UIT AUSTRALIË. 17 September 1955 stapte de heer J. van Gastel op de boot om de grote reis naar Australië te aanvaarden, om enige maanden bij zijn kinderen door te bren gen, -die overtocht en verblijf zouden be kostigen, als vader eens getuigen zou willen zijn hoe goed het leven van een emigrant is, -die het aandurft 'daar zijn toekomst te zoeken. Dinsdag a-.s. komt vader v. Gastel weer -aan in Antwerpen, na een 10 weken lange reis van Mel- bourn uit, waarheen -hem zijn kinderen per vliegtuig gebracht -hadden om daar de „Rempa-ng" te nemen, die hem weer naar Europa zou terug voeren, 't Moet voor de heer v. Gastel wel een grote voldotening geweest zijn, deze reis te kunnen maken op uitnodiging van zij-n twee zonen en een dochter, die hem zo doende in de -gelegenheid hebben willen s' ellen zich te overtuigen, dat ook daar geluk weggelegd is voor die het weten te vinden. GESLAAGD. -Op fa-et nationaal bediende concours voor kaïppers te Tilburg behaalde de heer Fr. Huijsmans, bediende van de heer A. van Trier alhier, de le prijs en plaatste zich zodoende in de finale voor het con cours dat op 8 april a.s. te Utrecht ge houden wordt. AGENDA. Vrijdag 8 uur nam. Ap-ollo Theater De "Witte Non"; toeg. 18 jaar. Zaterdag 8 uur nam, Apollo Theater: De Witte Non. Zondag 2.30 uur nam. Voetbalwed- sliiid Desk IAxel I. Zondag 6 uur nam. en 8.30 uur nam. Apollo Theater: De Witte Non. Maandag, -8 uur liam. Repetitie Harm. Apollo. Maandag 8 uur -nam. K.J.M.V.: Maria- spel door pater Henry de 'Greeve.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5