Waalwijkse en Langstraaise Courani SPORTJOURNAAL 12.75 HANDBALSPORT BIUARTEN Nederlands elftal wint met 2-1 van Duitsland iVOROL: De Tandpasta van standing JUMBO OVERALLS NIEUWE BOEKEN 79e JAARGANG No. 12 BureauxGROTESTRAAT 285, WAALWIJK - TEL. 2621 - KAATSHEUVEL - TEL. 2662. Dr van BEURDENSTRAAT OPGERICHT 1872 TELEGR.-ADRES „ECHO" Beide doelpunten van Lenstra. Het onmogelijke is mogelijk gebleken. Het Nederlands elftal heeft het bestaan een waarlijk roemrijke zege te behalen op het elftal van de West-Duitse Bonds republiek. In een enerverende wedstrijd ten aanschouwe van 60.000 toeschouwers, waaronder meer dan 10.000 Nederlanders, hebben de elf Nederlanders een 2l overwinning behaald. De verwachtingen voor deze wedstrijd waren over het alge meen niet erg hoog gespannen; de Oranjeploeg heeft zich echter met een onverzettelijk elan door de vijf kwartier heen gewerkt en men ziet een overwinning op het sterke Duitse elftal, dat in 1954 te Bern de kampioenstitel be haalde, minstens een benadering van de Europese middenklasse. De Hollanders startten veelbe lovend en hun passes sneden snel en grif door de Duitse verdedi ging heen. Ook de Duitse aan vallen waren niet mis te verstaan en wanneer de bal langs het doel geschoten werd, dan mocht nie mand en vooral de Munck niet mopperen. De Nederlandse aan vallen waren echter directer en nadat Appel uit een vrije positie een „paal"-schot loste, begon zich al het Nederlandse over wicht af te tekenen. Drie hoek schoppen hielpen daaraan nog n beetje mee. Het spel van de Duitsers had een al te laag tem po. De aanvallen van beide ploegen bleven te veel lijden aan slechte afwerking en ook de zeer loffe lijke pogingen van Appel kon den niet in winst worden om gezet. De rust trad in zonder dat door beide elftallen gescoord was kunnen worden. Acht minuten na de hervatting nam Nederland de leiding, toen na een hoge vporzet van Timmermans de bal in het Duit se strafschopgebied kwam en daar ook bleef. Appel waagde een schot zonder resultaat en ook Koopal probeerde het, maar het was uiteindelijk Lenstra die, vlak bij het doel opgesteld, de bal geheel van richting deed ver anderen, doch in de richting van het net. Doelman Herkenrath stond machteloos. 10 voor Ne derland. Op de duur kwam er wat meer gang in de Duitse aanvallen, inaar dat het Oranje-elftal na 20 minuten nog geen tekenen van vermoeidheid toonde, bleek wel bij het scoren van het tweede doelpunt in zijn voordeel. Bosse- laar nam een hoekschop, plaat ste de bal hoog voor het doel, net buiten het bereik van de Duitse keeper. Er ontstond een heftige scrimmage voor doel, Ap pel plaatste daaruit met 'n mooie omhaal de bal opnieuw voor het doel, waar Abe Lenslra voor het laatste afwerkende stootje zorg de. 20 voor Nederland! Dit was een stand, waarvoor geen direct gevaar scheen te dreigen, maar op een gegeven moment kreeg van der Hart de bal helaas ver keerd op zijn schoen en via de onderkant van de lat verdween de bal, zij het maar ternauwer nood, over de doellijn, zodat de Duitsers wel op zeer fortuinlijke wijze aan een tegenpunt kwamen. 'Korte tijd later floot scheids rechter Leafe af! Nederland had gewonnen en had daarmee een prestatie geleverd, waarvan de betekenis niet hoog genoeg te schatten is. Deze prestatie heeft in ieder geval bewezen dat het voetbal van ons Oranjeteam de aansluiting met de goede Euro pese middenklasse heeft bereikt. WAALWIJK. Juliana—Taxandria. Zondag a.s. spelen de geel zwarten tegen Taxandria in Ois- terwijk. De Oisterwijkers, die ook voor het eerst in de 2e klas spelen, doen het wel bijzonder goed; zij hebben n.l. nog 'n goede kans om kampioen van de afde ling te worden. Aan de Juliana- lui is de eer om a.s. Zondag als tegenstander te fungeren en wij hopen dat het beter zal gaan dan in Oisterwijk. De smadelijke ne derlaag, daar geleden, moet hier worden uitgewist. Om tot dit re sultaat te komen, zal er vanaf 't begin tot het einde gevoetbald mogen worden. Geel-zwarten, ge begrijpt toch onderhand wel wat er te doen staat, uw plaats op de ranglijst laat geen nederlaag meer toe. Dus Zondag a.s. alle hens aan dek en de punten blij ven in Waalwijk. Uw supporters zien ook graag een overwinning. Aanvang half drie. Om 12 uur sneelt het 3e elftal thuis tegen RWB 3. Jongens, denk om het kampi oenschap. Het 4e elftal speelt om 12 uur in Haarsteeg tegen het 2e elftal aldaar; ook hier verwachten wij een klein succes. De j.l. Zondag gespeelde wed strijd Baardwijk 2Uno Animo 2 eindigde in een gelijk spel 1-1. R. W. B. Zoals reeds aangekondigd is, zal RWB deze week met n voet balpool starten. Wij willen er met nadruk op wijzen dat uitsluitend leden en donateurs van RWB hieraan kunnen deelnemen. Deze formu lieren kunnen afgehaald worden bijW. v. Zeist, Besoijensestraat 19 a en J. v. d. Gouw, clublokaal op het terrein: M. van Vugt, Gro testraat 47. Inlevering tot uiterlijk Zon dagmiddag 12 uur. Wij vertrouwen dat iedereen zich 'aan bovengenoemde bepa ling zal houden. Men voorkomt hierdoor moeilijkheden voor zichzelf en de club. HeroRWB. Zondag 18 maart geeft weer een volledig programma. RWB 1 gaat naar Breda om te trachten het ongeslagen record van de tot heden gespeelde wed strijden te bevestigen. Gemakke lijk zal dit zeker niet gaan en er zal vooral in een veel hoger tem po gespeeld moeten worden dan vorige week tegen Virtus, want dit kan misschien wel 'n goede uitwerking hebben, mede door dat het elftal nogal ingrijpend is gewijzigd. Wij hopen dat dit de goede oplossing is. Vertrek 1 uur vanaf het club lokaal. Verder: RWB 2 Boxtel 2 om Baardwijk 3RWB 3, 12 uur. RWB 4—Dongen 3, 12 uur. KAATSHEUVEL. DESK-NIEUWS. DESK 1—Axel. Na het teleurstellend resultaat van vorige week Zondag tegen RAC leven we al weer maar op hoop tegen a.s. Zondag, wanneer DESK in eigen omgeving op gaat treden teaen Axel. Als het goed is dient dit een revanche te wor den voor de destijds geleden ne derlaag in het Zeeuwse. Volgens rangorde in de voet balmaatschappij moet dit moge lijk zijn. Het is alleen maar jam- nier dat mogelijkheid nog geen werkelijkheid is! Die werkelijk heid moet zondag een feit wor den en dat zal alleen te bereiken zijn indien er weer aangepakt wordt zoals de laatste wedstrij den voor de vorst-periode. Het is nog jammer dat we zo uit cadans geraakt zijn. Spoedig herstellen is het beste advies dat wij kun: nen geven. We hebben daarbij weer'een legioen langs de lijnen en dat scheelt zo nu en dan ook wel eens! We zouden zeggen: Mannen doe je best en dan zul len we maar rustig afwachten. Scheidsrechter is de heer van Raalte uit Rotterdam. DESK 2—Willem II 3. Mannen broeders, dat wordt 'n zware opgaaf, lijkt het ons en toch meen ik, hebben we daar al wel eens meer van gewonnen. Waarom ook niet. Per slot van rekening blijft voetbal wispeltu rig, waarmee wij natuurlijk niet willen zeggen dat jullie alleen met veel geluk en wijsheid van Willem II kunt winnen. Geef daar Zondag maar eens het bewijs van. Scheidsrechter is de heer v. d. Muijsenberg uit Breda. DESK 4—Berkdijk 3. Dat wordt voor J. P. en zijn mannen natuurlijk dè wedstrijd van het seizoen. Wat zou Berk dijk heerlijk gnuiven indien zij zondag eens een spaak in het DESK-wiel konden steken. Daar omeen gewaarschuwd man telt voor twee. Scheidsrechter is de heer Boom. SPRANG. NEORijsoord. Vier thuiswedstrijden tegen 1 uitwedstrijd zijn er voor het le elftal nog te spelen. Hiervan moeten drie wedstrijden worden gewonnen, anders zou het wel eens kunnen gebeuren dat NEO aangewezen werd voor de laatste plaats. Het wordt dus hoog tijd dat de eindsprint wordt ingezet en daar zal a.s. Zaterdag een be gin mee gemaakt moeten worden daar ook Rijsoord op de zwarte lijst staat. Alles zal dan ook van het elftal gevergd moeten wor den, daar er niet verloren mag worden en juist in deze wedstrijd de punten dubbel tellen. Span ning zal er voldoende zijn, daar ook Rijsoord zich goed van de situatie bewust is. In elk geval voor sportliefhebbers een ont- moting die de moeite waard is. Aanvang 4 uur. Het 2e elftal gaat bij Good Luck proberen de puntjes mee naar Sprang te nemen. Of dat lukken zal, staat nog te bezien. Aan een voorspelling zullen wij ons dan ook niet wagen. DRUNEN. Na de teleurstellende wedstrijd van Zondag j.l. staat er voor a.s. Zondag een zware match op het programma voor RKDVC 1. Zij gaan n.l. op bezoek bij Heusden waarvan in de eerste competitie- helft thuis met 31 werd verlo ren. Of een revanche Zondag zal lukken, is een grote vraag. Als we afgaan op de prestaties van de voorbije Zondag, dan staat 't zeker niet goed, terwijl ook nog verschillende spelers die in mi litaire dienst zijn, zondag mis schien niet thuis zijn. Voor een spannende wedstrijd staat de ont moeting Drunen-Heusden borg. Het 2e elftal gaat de competi tie weer hervatten met een be zoek aan OSS 2. Ook geen ge makkelijke opgave na deze lan ge rustperiode. DVC 3 gaat naar Concordia 4. Het 4e elftal is vrij en evenals zondag zorgt het 5e elftal voor de enige thuiswedstrijd en speelt om 12 uur tegen Tico. VLIJMEN. Vlijm. BoysRKJVV. Zondag 18 maart spelen de Boys wederom een thuiswedstrijd en wel tegen RKJVV uit 's-Bosch. Dit wordt weer een belangrijke wedstrijd voor de Boys, want RKJVV staat ook in de kop groep. Daarom tellen de punten nu dubbel. Dus Boys, zondag op- gepast, want RKJVV speelt haar este wedstrijden steeds tegen de Boys. In Den Bosch werd destijds door de Boys verloren. Zondag is Vlijmen gebrand op revanche en daarom kan een zeer spannen de strijd wordij verwacht. Aanvang half drie. Alleen morgen zaterdag kunt U profiteren van deze unieke stuntverkoop IJZERSTERKE Profiteert hiervan, de voorraad is beperkt, dus haast UU HAARSTEEG. Het ziet er voor het le elftal van Haarsteeg maar vrij somber uit. De resultaten die in de nu lopende competitie zijn behaald, zijn van dien aard, dat zij vast op de onderste plaats staat en 't ziet er naar uit dat die laatste l plaats haar deel wel zal blijven, j Na een lange rustperiode werd Zondag j.l. thuis van het toch niet sterke Zigo uit Tilburg ver loren. Voor a.s. zondag is er een j thuiswedstrijd vastgesteld tegen I Wit Zwart uit Capelle. Een wed strijd waarvan weinig te voor spellen valt, omdat Wit Zwart eveneens een der laatste plaatsen bezet; een puntenverdeling zou de krachtsverhouding het beste weergeven. KORFBALSPORT. VLIJMEN. Zondag speelde Never Down 1 tegen Deuteren, de leiders van de 2e klasse. Het was een spannen de partij. Never Down hield moe dig stand, maar moest tenslotte door twee treffers een nederlaag in ontvangst nemen. TOG 2Never Down 2 12. In Den Bosch sjieelde Never Down 2 tegen de leiders van de 3e klasse TOG en won in 'n zeer spannende wedstrijd met 2-1. Hierdoor zijn de kansen voor Vlijmen weer wat gestegen. Da mes, volhouden, er is nog van alles mogelijk. TAFELTENNIS. WAALWIJK. Tafeltennisvereniging RKC. Dit weekend betekende voor twee teams weer het einde van de competitie. Het le en het 3e van de Heren seelden beiden hun laatste wedstrijd en wisten deze ook om te zetten in winst. Het 2e van de Heren sleepte in Oos terhout weer een puntje weg en behoeft nu nog slechts 2 puntjes le vergaren om zeker te zijn dat de degradatie geen droevig einde van de competitie betekent. Het heeft deze heren niet meegezeten. Steeds was er iets dat de uitslag van de te spelen wedstrijd beïn vloedde. We hopen daarom van harte dat het hen mag gelukken de benodigde puntjes uit de twee resterende wedstrijden binnen te halen. Het 2e van de Dames heeft het er lelijk bij laten zitten. We we ten wel dat, wanneer men niets meer te verliezen heeft, het niet meevalt om je in te spannen, maar er is toch nog altijd zoiets als „eergevoel". Denk hieraan dames, wanneer jullie Zaterdag je laatste wedstrijd speelt. Dan zijn jullie ook niet geheel kans loos. Ook hadden dit weekend enke le dames en heren ingeschreven voor de Brabantse kampioen schappen te Best. Mej. Kuijs en de heren Jurkewietz 'en Bertels boekten hier succes door beslag te leggen op de tweede plaatsen in hun klasse. Dit betekende te vens voor alle drie een mooie medaille. Proficiat! Uitslagen: Dames: RKC 2Were Di 2 28 Heren: RKC 1—Never Despair 82 OoscerhoutRKC 2 55 RKC 3-Belcrum 100 Eindelijk weer een Operette Zaterd. 17Mrt. Zond. 18Mrt. Maand 19Mrt. 8 uur In het fraaie nieuwe gemeenschapshuis, Min. Loeffstraat. Een opmerkelijk en uiterst be langrijk boek verscheen bij T. Wever in Franeker onder de ti tel: „Wat groeit er uit dit Afri ka? van de Duitser G. A. Gedaf. Wij hebben dit boeiende, ernsti ge geschrift met grote belangstel ling gelezen. Gedat heeft ons om trent Afrika, dat worstelt met kolossale problemen, veel te zeg gen. De heerschappij van de blanke in Afrika is in verval ge raakt. Zijn positie tegenover de inlanders zal nooit meer zo wor den als ze wak. De zelfstandig heid van de neger groeit. Op zichzelf is dat natuurlijk ver heugend, maarhij haat de blanke en zal straks zijn lot in eigen hand nemen met alle ge volgen van dien. Want, zegt de schrijver, vallen de blanken weg, dan is het met de ontwikkeling van Afrika gedaan, en de negers zullen óf onder de heerschappij van de Islam komen en zijn po litieke en maatschappelijke doel einden moeten dienen, of slaven worden van het wereldbolsjewis- me en dan voor zijn machtheb bers herendiensten moeten ver richten. Van een zelfstandige ontwikkeling van Afrika en van de Afrikanen kan geen sprake zijn; zij hebben maar te kiezen tussen de Europeaan, de Moham medaan of de bolsjewist. De in lander zal zonder de blanke zijn problemen niet kunnen oplossen. Laten wij echter eerlijk zijn en openhartig erkennen dat wij niet alléén terwille van de Afrikanen in Afrika willen blijven, maar dat Europa dit werelddeel voor z'n eigen voortbestaan beslist nodig heeft. Waarde lezer, dit voortreffe lijke boek dat we wel wat laat bespreken, want het is al gerui me tijd van de pers stemt tot nadenken. Wij geloven niet dat de auteur de zaken door een te ernstige bril beziet, daar uit de feiten maar al te zeer blijkt dat er grote gevaren dreigen. Maar Gedat is bepaald geen pessimist. Door samenwerking naar chris telijke beginselen is volgens hem in Afrika iets groots te bereiken en kan het gevaar nog tijdig be zworen worden. Door de zen ding, die reeds zoveel goeds heeft verricht, kan in de naaste toe komst nog zeer veel tot stand worden gebracht, mits de prakti- zerende zendelingen in Afrika mogen rekenen en mogen steu nen op onze offervaardigheid. De auteur van „Wat groeit er uit dit Afrika?" is niet alleen 'n man met grote kènnis van zaken maar ook een gelovig man. Wij kunnen hem zeer, zeer dankbaar zijn voor z'n belangwekkend ge schrift. En we zeiden het reeds, het stemt tot nadenken ARIE VAN PAS. W. Hcinrich „Het vlees is ge duldig". (Gebonden 11.90). David Howarth „De dood verloor het spel". (Geb. 8.90). Beide uitgaven verschenen bij F. G. Kroonder te Bussum. De oorlogsroman van Hein rich handelt over de afgelopen oorlog tussen de Duitsers en de Russen en tekent de Duitse front soldaat. Oberfeldwebel Steiner wordt met zijn peleton ingeslo ten aan het Koeban bruggehoofd, maar ziet kans na een lange, zware en ook verschrikkelijke tocht door de Russische linies te breken en bij zijn onderdeel te rug te komen. Dit alles is sober, maar boeiend en zeer spannend beschreven. Het voornaamste thema in het werk van Heinrich vormt de strijd tussen een hogere en een lagere Duitse militairist, waarbij de schrijver vooral de mentaliteit van de hoge militair bijzonder doet uitkomen. Evenals in „Stalingrad" van Theodor Plievier worden ook in dit boek de tragiek, het ontzet tende en het waanzinnige van de oorlog, de wrede strijd en het hele roorlogsgebeuren treffend weergegeven. „Het vlees is geduldig" is een zeer omvangrijk werk van niet minder dan 474 bladzijden. Het boek moet echter vanwege enke le passages en de ongebonden heid hier en daar voorbehouden blijven aan volwassen lezers. „De dood verloor het spel" van David Howarth bevat het ver bijsterende, bijna ongeloofwaar dige verhaal van de taaie Noorse verzetsstrijder Jan Baalsrud. Jan was de enige overlevende van 'n groepje van vier Noren, die in 1943 op de noordkust van Noor wegen aan land werd gezet. Vre selijk waren zijn ervaringen tij dens de tocht door het barre Noorse land op weg naar de vrij heid: de veilige Zweedse grens. Hij werd sneeuwblind, kreeg een hersenschudding, lag 27 dagen levend onder de sneeuw begra ven, amputeerde z'n bevroren te nen, maar werd tenslotte toch gered, toen de Lappen hem onder Duits geweervuur in snelle vaart over de grens brachten. Jan Baalsrud won het spel met de dood, mede door de vader landsliefde en de zelfopofferende behulpzaamheid van enkele een voudige Noren, die hem op zijn vlucht voorthielpen. Het waren ook deze mensen die na de oor log Jan's verhaal konden beves tigen en aan David Howarth de stof leverden voor een uitzon derlijk verhaal. Een pracht boek, met mooie foto's verlucht, dat goed vertaald werd door P. Nie- lant. ARIE VAN PAS. I VRIJDAG 16 MAART 1956. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Autocm Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO \MHEI ZUIDEN Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. 2 uur. HEERLIJK OM TE ROKEN VOORNAAM r0M TE PRESENTEREN Deze Jumbo overalls, speciaal gemaakt voor de zware industrie, van blauwe keper, „Sanfor" en 3-naalds afwerking, kost normaal 15.50, maar morgen zaterdag 17 maart verkopen wij deze overalls in alle maten voor KAATSHEUVEL. HANDBALVER. DESK. Wodstrijdprogramma voor zondag 18 maart. Heren Desk 1RKHVW. Aanvang 2 uur. Scheidsrechter dhr. J. v. d. Snepscheut. Dames OisterwijkDesk. Aanvang 12.15 uur. Scheidsrechter dhr. W. v. Wanrooij. vallen wanneer H. Ravenstein van K. van Boxtel zou winnen. Maar dhr. van Boxtel, die zich keurig hersteld had, wist de spanning er in te houden en met een paar mooie slotseries wist hij zijn broer Rinus tot de kanshebbers te houden, welke weer in goede conditie optrad te gen Ties Zeebregts en daardoor weinig moeite had om de puntjes weer in de wacht te slepen. Hierdoor kwam de stand gelijk voor dhrn. H. Ravenstein en M. van Boxtel, zodat een beslissingswed strijd gespeeld moest worden, welke na een spannende strijd werd gewonnen door M. van Boxtel, die zich hiermee kampioen 2e klas van de KBB mag noe men. Hierna volgde cfe prijsuitreiking door dhr. Zeebregts, welke de kampioen na mens de KBB van harte feliciteerde en verder alle leden die hadden meegespeeld en de hoop uitsprak het volgend jaar op nog meerdere deelnemers te mogen re kenen, terwijl spr. tot slot dhr. v. Ee dank zegde,, namens alle deelnemers voor zijn spontane medewerking en voor 't goed verzorgde materiaal dat dhr. v. Ee voor deze gelegenheid beschikbaar had gesteld. Verder werd de avond nog in gezel ligheid doorgebracht. K.N.B.B, DISTRICT KAATSHEUVEL Dorus v. d. Hout in de finale van het Kampioenschap v. Nederland 3e kl. libre. Zaterdag en zondag, 17 en 18 maart a.s., wordt in Café Rest. Schiffers te Heerlen de finale verspeeld van het kampioenschap van Nederland. En het nog zo jonge district Kaats heuvel van de KNBB verheugt zich in de plaatsing en deelname van een ha- rer leden n.l. Dorus v. d. Hout van H K.S. Alleen de deelname reeds aan de na tionale eindwedstrijd is in de lager libre klasse een bijzondere prestatie, want na het kampioenschap van het district, waarin hij liefst 13 partijen moest spe len, en na cfe gewestelijke finale waarin hij 7 partijen succesvol moest beëindi gen, moet men steeds kampioen zijn om uiteindelijk in de landelijke finale ge plaatst te worden. Weliswaar is onze afgevaardigde op de 2e plaats geëindigd in de gewestelijke finale, doch door een noodlottig onge val van de kampioen dhr. Bouwman uit Helmond, kwam Th. v. d. Hout nu in aanmerking voor de finale. Hij krijgt het hierin op te nemén tegen J. Helbrands uil Assen, J. G. Jansen uit Doetinchem, K. Okhuijzen uit Krimpenerwaard, J. Schiffers uit Heerlen en A. Suijkerbuijk ui; Amsterdam. Nu Dorus, we kunnen je niets beters dan veel succes toewensen en hopen dat je ons district op waardige wijze zult vertegenwoordigen en hopelijk de bui tengewone eer zult geven van de natio nale titel. G. Snoeren 3e in de Gew. Finale 1 klas. Onze districtskampioen van de le klas dhr. G. Snoeren is in de gewestelijke fi nale het kampioenschap met slechts 17 car. ontgaan. Nadat hij in de 6e ronde de kanshebber Berkelmans uit Vught had verslagen, stond hij bij de aanvang van de laatste ronde bovenaan de ranglijst met twee winstpunten voorsprong op L. v Geloven uit Tilburg en Berkelmans uit Vught. De laatste partij tussen L. v. Geloven en die van G. Snoeren moest dus de eindbeslissing brengen. Het alg. gem. van L. van Geloven was echter beter dan dat van onze afgevaardigde, waardoor hij dus minstens remise moest spelen om de titel mee naar Kaatsheu vel te brengen. In de zeer spannende en zenuwslo pende slotpartij wist L. v. Geloven met een zeer miniem verschil van slechts 17 car. te zegevieren en daardoor de titel te veroveren met eën gem. van 7.68. Franchemont BESPREEKT UW PLAATSEN Zaterd. 3—4 en Zond. 12-1 uur. O komt tOCh OOk KAATSHEUVELSE BILJARTBOND. Persoonlijke Kampioenschappen 2e Klas. Na de voortreffelijke voorwedstrijden gehouden in Café De Dreef, werd j.l. zaterdag de Finale voortgezet in café De Sportwereld. In een spannende strijd moest in de eerste partij dhr. M. van Boxtel in 't strijdperk tegen zijn broer Koos, welke met 1 car. werd gewonnen door eerstgenoemde. Minder moeite had dhr. H. Ravenstein met Ties Zeebregts; in de derde partij speelden de twee koplopers tegen el kaar, welke werd gewonnen door de in goede conditie spelende H. Ravenstein. In de vierde partij speelde Ties Zee bregts tegen Koos v. Boxtel, welke In een spannende strijd cfe partij gelijk be ëindigden en zo werden beiden uitge schakeld voor de hoogste ütel. In de volgende partij zou de beslissing kunnen Berkelmans uit Vught werd tweede met 7,04 en G. Snoeren eindigde als 3e met 6,87, Een buitengewoon resultaat van onze kampioen, die daarvoor een welverdien de felicitatie toekomt en die naar hij zelf betuigde weer 3 onvergetelijke biljart- sportdagen heeft meegemaakt.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 9