BINNEN- EN BUITENLAND Waalwijkse en Langstraaise Courani Arbeidsmarktbeschrijving 1955 WEINIG VERRASSINGEN IN DE SCHOENINDUSTRIE. Gemeenteraad Vlijmen. VRIJDAG 23 MAART 1956 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur JAN TIELEN 79e JAARGANG No. 23 PnTanTGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEUEDENSTBAAT 8 OPGERICHT 1871 TELEGR.-ADRES „ECHO" Beroepsbevolking en werkgelegenheid in Noord-Brabant nemen toe. Yerschenen is de Arbeidsmarktbeschrijving, thans over 1955, welke telkenjare door de Directie voor de Ar beidsvoorziening wordt samengesteld. Naast een overzicht van de toestand op de arbeidsmarkt in 1955 wordt 'n prog nose gegeven van de aanwas van de beroepsbevolking, de ontwikkeling van de werkgelegenheid en de werkloosheid, alsmede van de arbeidsov erschotten en -tekorten in 1955. Als bijlage is onder meer toegevoegd een korte beschrij ving van de arbeidsmarkt in de verschillende provincies. De Arbeidsmarktbeschrijving 1955, verlucht met vele car- togrammen en grafieken, is verschenen bij het Staatsdruk kerij- en Uitgeversbedrijf te 's-Gravenhage en is mede ver krijgbaar bij de boekhandel (86 blz.; prijs 3.—). De expansie van de werkgele genheid in 1955 overtrof verre de aanwas van de beroepsbevol king, waardoor een zeer laag peil van de werkloosheid werd be reikt. Veel ouderen, minder-vali- den en zelfs minder geschikten konden in het productieproces worden opgenomen. Door de ontstane spanningen werd het accent verlegd van de vraag, hoe de werkgelegenheid uit te breiden, teneinde de werk loosheid te verminderen, naar de problemen, welke de nog steeds toenemende werkgelegenheid bij de huidige omvang van de werk loosheid aan de arbeidsvoorzie ning stelt. BEROEPSBEVOLKING. J)e mannelijke beroepsbevol king nam van '54 op '55 toe met 32.000 tot 3.146-000. Van 1955 op 1956 wordt eenzelfde toe name verwacht. In de drie noordelijke provin cies en in Zeeland nam de be roepsbevolking weinig of niet toe, doordat het geboorte-over schot praktisch geheel wordt ge compenseerd door het vertrek- overschot. In Noord-Brabant en Limburg daarentegen nam de be roepsbevolking zowel in absolu te zin als relatief sterk toe door de hoge geboortecijfers in deze provincies. In Limburg is daar naast sprake van een belangrijk vestigingsoverschot, evenals in Overijsel en Zuid-Holland, het geen in laatstgenoemde provin cie een compensatie vormt voor het vrij lage geboorteoverschot. De omvang van de vrouwelijke beroepsbevolking bedroeg in 1955 naar schatting rond 989.000. Van 1955 op 1956 wordt een uitbrei ding met ongeveer 15.000 ver wacht. 't Lijkt wal of alles altijd verkeerd „valt"... Neem toch Beanies! WERKGELEGENHEID. Onder invloed van de gunstige conjunctuur breidde de werk gelegenheid in 1955 zich uit met rond 53.000 arbeidsplaatsen voor mannen en 19.000 voor vrouwen. Van de totale gemiddelde werk gelegenheid in 1955 van 4.081.000 arbeidsplaatsen bleek 43 in de nijverheid te liggen, 13 in de land- en tuinbouw en de visserij en 44 in de dienstensector, met inbegrip van het overheidsappa raat. Aannemend dat de gunstige con junctuur zal aanhouden, wordt voor 1956 een toeneming van het aantal arbeidsplaatsen geraamd met 52.000, waarvan 37.000 voor mannen en 15.000 voor vrouwen. Zowel de toeneming in 1955 als de verwachte stijging van 1956 zouden bij voldoende aanbod van arbeidskrachten veel groter zijn geweest. De verwachte stijging van de werkgelegenheid in 1956 zal vooral in de nijverheid plaats hebben, waarbij de metaalnijver heid, de bouwnijverheid, de voe- dings- en genotmiddelenindustrie en de kleding- en reinigingsin dustrie de voornaamste plaats innemen. Ook in de dienstensec tor mag een belangrijke uitbrei ding van de werkgelegenheid worden verwacht, welke zich voornamelijk zal voordoen in de verkeerssector en de handel. In de landbouw daarentegen zal on der invloed van de toenemende mechanisatie en rationalisatie de werkgelegenheid dalen. De verwachte uitbreiding van de werkgelegenheid zal, gezien de verdeling van de ontwikkeling in de verschillende sectoren, het grootst zijn in de provincies Z.- [olland, Noord-Brabant, Gelder land. Noord-Holland en Limburg. Alleen in Zeeland wordt door de teruggang van de werkgele genheid in de nijverheid en de landbouw een vermindering van het totaal aantal arbeidsplaatsen tegemoet gezien. WERKLOOSHEID. J)e werkloosheid vertoonde se dert '52 een vrijwel constan te daling, als gevolg van een om slag in de wereldconjunctuur. Reeds in 1953 ontstonden daar door spanningen op de arbeids markt, welke sedertdien voort durend zijn toegenomen, zodat in 1954 en 1955 van ernstige tekor ten aan arbeidskrachten sprake was. De gunstige zijde van het algemeen grote personeelsgebrek is, dat ook oudere arbeidskrach ten weer in het arbeidsproces konden worden opgenomen, zo dat de werkloosheid van deze groep aanzienlijk terugliep. In vergelijking met november 1952 was de geregistreerde arbeidsre serve van mannen van 40 jaar en ouder in november 1955 ruim 35.000 lager. In 1955 bedroeg de gemiddelde geregistreerde arbeidsreserve van mannen met inbegrip van de personen geplaatst op aanvullen de werken, rond 49.000, waarvan de seizoenwerkloosheid 18.000 bedroeg, de werkloosheid van minder geschikten 10.000 en de wrijvingswerkloosheid 13.000. Voor 1956 wordt op grond van de verwachte ontwikkeling van de beroepsbevolking en de werk gelegenheid de omvang van dc gemiddelde geregistreerde ar beidsreserve geraamd op rond 45.000. De werkloosheid onder vrou wen onderging in 1955 eveneens een daling en bedroeg gemiddeld 4000 tegen 5900 in 1954. ARBEIDSCVERSCHOTTEN EN -TEKORTEN. J)e sterke groei van de werk gelegenheid deed de omvang van de arbeidsoverschotten aan zienlijk teruglopen, n.l. van 15.0ÜU in 1954 tot 8000 in 1955. Voor 1956 wordt een verdere te ruggang verwacht tot gemiddeld 70UO. De overschotten komen voor in de lager gekwalificeerde beroepen en onder grondwerkers, landarbeiders en kantoorbedien den, die ouder zijn dan 40 jaar. De overschotten zijn veruit het belangrijkst in de rayons Em- men, Stadskanaal en Winscho ten, Hoogeveen, Drachten en Dokkum. De tekorten aan mannelijke ar beidskrachten liepen op van 43.000 in 1954 tot rond 56.000 in 1955, terwijl voor 1956 eenzelfde tekort wordt verwacht. De tekor ten liggen voor 55 in de hoge re beroepenklassen. Wat betreft de beroepen treden vooral de me taalvakarbeiders en de bouw vakarbeiders op de voorgrond. De tekorten doen zich in het merendeel der rayons voor. De grootste tekorten bestaan in de rayons Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Dord recht, Slikkerveer, Eindhoven, Groningen, Heerlen en Sittard. i Het tekort aan vrouwelijke ar beidskrachten wordt geraamd op I rond 28.000, hetgeen ten opzichte van 1954 een stijging betekende van rond 3000. Bijna de helft van het tekort bestaat uit huishou- delijk personeel en arbeidsters voor de confectiefabrieken. De tekorten liggen vooral in de pro- vincies Noord- en Zuid-Holland, j Noord-Brabant, Limburg, Gel- j derland en Overijsel. AANVULLENDE WERKEN. De bezetting van de aanvullen de werken had in '55 steeds 'n beperkte omvang. Door middel van een soepel systeem van uit sluiting van bepaalde leeftijds groepen en een voorzichtig be leid met betrekking tot de ope ning van nieuwe objecten werd de bezetting tijdens seizoendruk- te in het bedrijfsleven afgeremd. Vooral in de zomer- en herfst maanden liep de bezetting terug. Zij bedroeg gemiddeld over het gehele jaar rond 12.000, w: rond 1600 grondwerkers, ruim jaar rónd 12.000, waarvan 5300 landarbeiders en ongeveer 2300 losse arbeiders. 'n Crediet voor in Haarsteeg. 'n nieuwe R.K. Jongensschool Nieuwe wegen en riolering op de Vliedberg. Modebeeld beheerst door hoge hak en beige tinten. De grote voor j aars-zomer schoenenshow, welke giste ren onder auspiciën van het Mo decentrum voor de Schoen- en Lederbranche in het Amsterdam se Carlton werd gehouden, heeft geen grote verrassingen gebracht in de vorm van gedurfde model len of een opvallende toepassing van nieuw materiaal. Wel heeft deze show duidelijk aangetoond dat de mode voor de komende seizoenen in het teken van de sierlijke eenvoud staat, zowel ten aanzien van de schoen als van de confectie. De vrouw zal zich gaan tooien in rustige zachte tinten en zich onthouden van drukke en opvallende versieringen en gar neringen. Voorname elegance speelt dit voorjaar en deze zomer de hoofdrol. HOGE HAK. Het zwaar sportief schoeisel en de flats zijn langzaam maar zeker aan het verdwijnen en daarvoor in de plaats komt een steeds groeiende belangstel ling voor de halt-hoge en hoge hak. Vooral de queenie-hak heeft zich sterk op de voorgrond ge plaatst, waardoor andere hak- modellen, die een jaar geleden nog courant waren, nu reeds ou derwets zijn. De hoge hakken zijn wat minder hoog geworden (ca. 7 cm.), maar zij zijn veel dunner en slanker dan tot nu toe het ge val was, waardoor een inwendi ge versterking met eeen stalen of houten pen noodzakelijk is ge worden. De lijn van de schoen heeft zich hieraan aangepast en is lager geworden. Hoe elegant dit schoeisel ook aandoet, het zal lang niet voor elke voet geschikt zijn. Daarom zal de vrouw in de komende seizoenen waarschijn lijk wel een grotere voorkeur aan de dag leggen voor de queenie- hak, èn menigeen zal zich mis; schien nog zeer wel voelen bij een platte hak. Want hoewel de platte hakken aanzienlijk terrein hebben verloren, zijn de mocca- sin-typen en de ballerina's voor de „teenagers" nog altijd zeer be langrijk. De nieuwe mode zal hun hoogstens doen besluiten om op de „baby-queenhak" over te gaan. Geheel nieuw dit voorjaar is het z.g. „televisie-schoentje". Doordat er elastiek in de boord verwerkt zit, trekt dit schoentje geheel in elkaar. Het voordeel hiervan is dat dit schoentje goed blijft passen en ook na lang ge bruik niet gaat wijken. Door het verwerken van nappa verkrijgt men een zeer soepele (opvouw bare) en gemakkelijke schoen. Ze worden plat en met hak ver vaardigd. MEER LEDER. Opvallend op deze show was wel dat het leder en vooral het gekrompen (generfd) leder een steeds grotere plaats gaat in nemen en het suède aanzienlijk naar de achtergrond dringt. Zelfs voor de hoge-hak schoen worden nu fijn gekrompen ledersoorten gebruikt. In dit leder zijn zeer veel soorten in de handel, zodat in iedere klasse en voor elk type schoen het juiste leer bestaat. Ook omdat dit leder veelal in zwaardere vellen wordt gemaakt, is het zeer geschikt voor een on gevoerde schoen. Over 't algemeen zijn de leest vormen wel iets spitser gewor den, maar zullen, gezien de grote praktische bezwaren, wel nooit het Italiaanse of Franse type krijgen. Door het slanke model en het frequente gebruik van de half hoge en hoge hak heeft de da messchoen dit seizoen een uitge sproken fragiel karakter, doch heeft daarnaast door het gebruik van veel gekrompen ledersoor ten, waardoor de voering van de schoen achterwege kan blijven, en het laten vallen van de harde stijve neus in belangrijke mate aan soepelheid gewonnen. Alle geshowde modellen vielen niet alleen op door slankheid, maar ook door charmante een voud. Men zou kunnen zeggen dat de uitvoering van de mode schoen uitermate sober is. Er is weinig versiering. Slechts hier en daar een klein eenvoudig strikje en een heel onopvallende garne ring. Dit geeft de slanke schoen een bijzondere voornaamheid. De vrouw zal in het komende voorjaar dan ook opvallen door een zeer charmante eenvoud, 'n verandering die door velen zowel man als vrouw met in stemming zal worden begroet. VOORAL BEIGE TINTEN De beige tinten voeren in de komende voorjaars- en zo- mermode de hoofdtoon. Lichte, zachte inten dus, die geheel in overeenstemming zijn met het model en uitvoering van de schoen. In ruimere zin kunnen we zeggen dat de kleuren zich voornamelijk bewegen in het lichtbruine gamma, van hazel noot en pomme de terre in het vroege voorjaar tot room en licht-beige in de zomer. Veel kleiner komt ook blauw (Bleu Air Suisse) naar voren, terwijl ook geel in het voorjaar reeds een rol zal gaan spelen. Zwart is nog wei belangrijk, maar wordt toch steeds verder naar de achtergrond gedrongen. Ook avocado (een groene tint), blijkt in de praktijk uiterst wei nig gezocht. Geheel nieuw is de oranje pump van gekrompen le der met queenie-hak en een af zetting in eierschaal-wit, dat ook in 't komende seizoen 'n zeer op de voorgrond tredende kleur is. NIEUWE MATERIALEN. Door de sterke toepassing van gekrompen ledersoorten is er weinig gebruik gemaakt van nieuwe materialen. Er waren een aantal schoentjes in nylon mul ticolor en van crêpe maroquin. Ze zijn uiterst licht, maar alleen geschikt voor droog zonnig weer. Geheel nieuw was de toepassing van vinilyte, een soort plastic, dat echter alleen beperkt blijft tot de vervaardiging van luxe schoeisel, zoals cocktail- en bal schoentjes. Een aantal schoen tjes toonden een plastic inzet in de voorvoet. Bij het herenschoeisel hand haafde zich de zwarte kleur, doch ook hier was een duidelijke voor keur voor het slanke en soepele model te bespeuren naar Itali aanse geest. De zware zool wordt hier langzaam maar zeker naar de achtergrond gedrongen. De loafer zonder sluiting of elastiek zal het komende seizoen sterkin zwang zijn. Deze schoen vereist echter een volmaakte pasvorm. Deze voorjaars-zomer schoe nenshow bevatte voornamelijk een keur uit de collecties van de Langstraatse schoenfabrieken. Uit Waalwijk waren de volgen de firma's vertegenwoordigd: M. Bergmans Zn. Jac. Bergmans of Holland. H. J. van Bladel. Bloch Stibbe-Holandia J. Blok-van Heijst. L. Burmanje. C. Hendriks Zn. A. J. de Kort. Marathon. Timtur. J. H. Vesters. Uit Kaatsheuvel: P. M. Schoenmakers. Stocks N.V. M. J. Vesters N.V. P. H. Vloemans. Uit Capelle: Kerst en Oerlemans. Uit Drunen: Van Drunen N.V. Verder inzendingen uit Don gen, Amsterdam, Enschede, Nij megen en Tilburg. REGERING GAAT ACCOORD MET VOORGESTELDE LOONREGELING. 1 mei richtdatum voor de uitkering-inééns. Naar van regeringszijdè is me degedeeld, heeft de ministerraad op grond van de vrijdag j.l. in de Stichting van de Arbeid bereikte overeenstemming, een beslissing genomen over het vraagstuk van de lonen. Hierbij is de minister raad er van uitgegaan, dat de prijsstabilisatiepolitiek van de regering door een verhoging van de lonen en een verbetering der andere arbeidsvoorwaarden niet wezenlijk mag worden aangetast. Deze beslissing houdt in de eerste plaats in, dat door 't col lege van Rijksbemiddelaars de mogelijkheid zal worden geopend tot het geven van een uitkering •over 1955, welke een bedrag van •drie procent van het jaarloon niet mag overschrijden. Deze uit bering is gebonden aan de voor waarde, dat zij uit de winst ge schiedt. Zij mag dus niet tot prijsverhoging leiden. De pijn verdwijnt direct WITTE KRUIS Voorts heeft de regering het college van Rijksbemiddelaars gemachtigd om, rekening hou dend met het navolgende, voor stellen tot verhoging van de rech tens geldende lonen en andere arbeidsvoorwaarden goed te keu ren, mits hieruit geen prijsverho gingen voortvloeien! Met de Stichting van de Arbeid zal op korte termijn nog nader overleg worden gepleegd over de verdere uitwerking van de hier mee beoogde meer gedifferenti eerde loonpolitiek. De wijzigin gen, welke in deze voorstellen zijn verwerkt, zullen slechts tot een beperkte, uit de winst te be talen, stijging van de loonkosten mogen leiden. Voorstellen die zouden neer komen op een verhoging van dc lonen en andere arbeidsvoor waarden met in totaal meer dan zes procent van de thans rech tens geldende lonen, komen niet voor goedkeuring in aanmerking. Hierbij wordt buiten beschou wing gelaten de voor 1956 geo pende mogelijkheid tot verrui ming der secundaire arbeids voorwaarden waaromtrent de re gering in september 1955 een be slissing heeft genomen. Slechts indien de voorstellen niet verder gaan dan een verhoging der rech tens geldende lonen en andere arbeidsvoorwaarden met 3 pro cent, kan maar uitsluitend in dien aan de ministers Zijlstra of Mansholt de noodzakelijkheid wordt aangetoond gehele of gedeeltelijke doorberekening in de prijzen worden aanvaard. Doorberekening zal derhalve nimmer zijn toegestaan in geval de verhoging van de rechtens feldende lonen en andere ar- eidsvoorwaarden meer dan drie procent bedraagt. DE. ZAAK SCHOKKING. Geen termen voor strafvervolging De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank heeft geen ter men gevonden om tot een straf vervolging tegen de burgemees ter van Den Haag, mr Schokking over te gaan. Hij zei dit naar aanleiding van een aanklacht die was ingediend door mej. Pino uit Utrecht, een zuster van de in 1942 gearresteerde Jacob Pino. De officier van Justitie refe reert aan het feit, dat de procu reur-fiscaal bij het (inmiddels opgeheven) bijzonder gerechts hof ook niet wenste over te gaan tot een strafvervolging. Er zijn, na dat besluit, geen nieuwe om standigheden gebleken. De officier voegt er aan toe, dat mej. Pino zich desge,wenst bij de Hoge Raad kan beklagen Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO HEI ZUIDEN Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Wéér krimpten van brandende pijn door overtollig maagzuur. En toch... een of twee Rennies brengen uitkomst, van de ene minuut op de andere. Maak er een vaste gewoonte van, zorg er steevast voor een of twee Rennies op zak te heb ben. Een ware uitkomst, zo een-twee drie van die pijn verlost te zijn, zonder verdere stoornis voor een prettig, ge zellig samenzijn. In iedere apotheek of drogisterij verkoopt men U Rennies graag. ge De Raad van de gemeente Vlijmen was dinsdagavond in openbare ver gadering bijeen. De te behandelen punten werden vlot afgewerkt; 't meeste stof deed nog opwaaien 'n ingekomen stuk waaraan B. en W. het voor stel hadden gekoppeld 'm clausule in 'n koopovereenkomst te wijzigien van 10 op 3 jaar. Dit geval had betrekking op het te bouwen pand aan het plein, waarin 'n Hotel-Cafè-Restciurantbedrijf gevestigd zal worden. Het voorstel werd met 10 tegen 2 stemmen verworpen, zodat nu bepaald blijft, dat minstens 10 jaar 'n bovengenoemd bedrijf in het te bouwen pand zal moeten zijn ondergebracht. De voorzitter, burgemeester van Hout, had 'n respectabele lijst ingekomen stuk ken voor te lezen, zoveel, dat de raads- leden nadi'en suggereerden, deze in het vervolg op de agenda te vermelden, waardoor zal worden voorkomen, dat de voorzitter zich te zeer vermoeid. De voorzitter toonde zich dankbaar voor deze suggestie. Ze werden allemaal voor kennisgeving aangenomen, de ingekomen stukken, behalve dat, waarover wij in de aanhef spraken. 'De heer Vorstenbosch had nogal enige bezwaren, niet tegen de persoon, zoals hij zei, maar tegten het feit. De heer Wijkmans zag hierin 'n aantasting van het prestige der raads leden en dat allen het daarover eens wa ren, bleek uit de stemming. De beide wethouders stemden vanzelfsprekend voor het voorstel va ni B. en iW. Een vijftal voorstellen gingen ver volgens vlot onder de hamer door en dat waren de voorstellen van B. en !W. tot wijziging, van de algemene plaatselijke politie-verordening; om aan M. J. v. d. Lee alhier, in verband met de afbraak van een krot, voor de bouw van een eengezinswoning beschikbaar te stellen een bedrag gelijk aap de ia art. 2a van de premie- en bijdrageregeling woning bouw 1953 bedoelde toeslag; tot verkoop van een strookje grond, gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Vlij men Sectie L nr. 545, ter grootte van ongeveer 46m2 aan de heer J. Luij- ben, architect alhier; tot aankoop van een strookje grond, gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Vlij men iSectie H nr. 2908 ter grootte van 66 in2, van P. Th. van Beurden, alhier, ten behoeve van het uitbreidingsplan „De Vliedberg" en tot verkoop van een 21 tal percelen land, gedeelten van de per celen kadastraaal bekend gemeente Vlij men Sectie H nos. 2907, 2359 en 3068 ter grootte van 4365 ni2, aan P. Th. Ivan Beurden alhier. 'Tl Het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verlenen van mach tiging voor de aanleg van wegen en rio lering in het uitbreidingsplan „De Vlied berg", deed' de voorzitter vragen, of het niet nuttig zou zijn om op 'n zaterdag middag gezamenlijk !alle werken die door de gemeente in uitvoering zijn te gaan bekijken, omdat tnen dan ter plaatse ivan handen zijn, aldus de voorzitter, dan ligt hier 'n grote taak voor de jongere ge neratie, die zich in de problemen zal moeten gaan verdiepen. Men. moet eerst 'n diagnose stellen en dan gaat men zich berad'en over hetgeen gedaan zal moe ten worden. Wij moeten niets nalaten, datgene te doen, wat goed is voor onze gemeente. De raad ging met het voorstel ac- coord, evenals met het voorstel tot on derhandse verpachting van het jacht- recht op de gronden der gemeente, gele gen ten zuiden van het kanaal 's-Her- togenboschDrongel'en aan de heer J. Robeerst te 's-Hertogenbosch en het voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door een ingezetene dezer gemeente met de N.V. Levens verzekering Maatschappij E.R.K. te Nij megen te sluiten geldlening tien behoeve van de bouw van een woon-winkelpand. De heer v. d. Meerendonk vroeg in dit verband of het niet beter was de per soon in kwestie van gemeentewege een hypotheek te geven, waarop de voor zitter antwoordde, dat de man vrij is in deze. De begroting 1955 zal gewijzigd wor den o.m. in verband met het uitkeren van studietoelagen. De heer van de Meerendonk had naar aanleiding hiervan een technische vraag, die door de voorzitter naar genoegen v/erd beantwoord. Bedoelde begroting zal ook gewijzigd dienen te worden i.v.m. de liquidatie van de lekenschool. Rondvraag. De heer van Overdijk informeerde naar de waterleiding aan de Venkant. Er zijn onderhandelingen gaande, ant woordde de voorzitter, en er is ons alles aan gelegen dat ze spoedig tot stand komt, ook dn verband met het brandge vaar. De heer Samuels vondt 't wel 'n beet je gevaarlijk dat in de groenstrook te Nieuwkuijk prikkeldraad was aange bracht. „We moeten dit wel doen", zei wethouder van Son, met het oog op de vernielingen. Nadat men nog gesproken had over de proeven die men momenteel neemt met het ledigen van faccaliënputtlen, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. gedachten zou kunnen wisselen. Het idee van de voorzitter vond grote instemming. Ook 'n ander o.i. gelukkig idee had de voorzitter. Wanneer straks de eerste huizen op de Vliedberg klaar zijn, dan zal de gemeente er een helemaal aan kleden, dus odk van binnen. Men zal dan belangstellenden de gelegenheid ge ven de woning te bezichtigen en de bur gemeester was de overtuiging toegedaan dat dit de aantrekkelijkheid zeer zou verhogen. I Nieuwe school in Haarsteeg. B. en W. stelden vervolgens voor een crediet ad f 173,419,beschikbaar te stellen ten behoeve van de bouw Van een nieuwe R.K. Jongensschool te Haar steeg. Vanzelfsprekend had dit voorstel de instemming van de raad. We kunnen er pas aan beginnen, zei de voorzitter, wanneer we 'n rijksgoedkeuring zullen hebben verkregen. Er bestaat momenteel nog 'n bouwstop, maar we brengen al les in gereedheid, opdat we straks on middellijk tot het offensief kunnen over gaan. Geruchten die de heer Vorsten- boscfa gehoord had over de bestemming van de oude school, moest de voorzitter tegenspreken. Een bedrag van f 673,65 werd' be schikbaar gesteld aan het bestuur der R.K. Jongensschool te Nieuwkuijk voor de inrichting van een taoodlokaal. Huishoudkundig onderzoek. Dan was daar het voorstel van Burge meester en Wethouders tot 'beschikbaar stelling van een subsidie ten behoeve van de instelling van een huishoudkundig onderzoek Sn de boeren- en tuindersge- zinnen dezer gemeente. De afdeling Haarsteeg had hiertoe het verzoek ingediend, deelde de voorzitter mede. B. en W. haddlen overleg; ge pleegd met de N.C.B. ten deze had een dergelijk onderzoek aanbe volen. Het col lege van B. en W. wilde- dit onderzoek in de gehele gemeente doen plaats vin den, gezien het grote behang. De kosten werden geraamd op f 15.000. De heer Vorstenbosch vond het in ieder geval niet te duur, .maar hij vroeg Z'ch af, of men oök middelen aan zal geven, die de oplossing van eventuele mistoestanden in zich hou den. Alleen 't constateren van feiten is i liet voldoende. Mochten die middelen zii et direct voor- wanneer U Witte Kruispoeders inneemt. Afdoende tegen ze nuw- en rheumatische pijnen. ■jt Ook in fob lel- *n cachet-vorm

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5