KAATSHEUVEL WAALWIJK Waalwijkse en Langs Courant BILJARTEN Bureau Jan Tuerlings H. P. Dekkers-v. d. Vliet Maandagavond volgde dan de welverdiende huldiging van de le kampioen van Nederland, die het dictrict Kaatsheuvel kent. En deze huldiging heeft ten volle blijk gegeven van de alge hele waardering van alle Kaats heuvelse K.N.B.B.-verenigingen voor de uitzonderlijke prestatie die Th. v. d. Hout heeft verricht. Zij gaf tevens blijk van de wei uitzonderlijk saamhorige sfeer van de Kaatsheuvelse biljartver enigingen, want allen hadden een of meer afgevaardigden gezonden naar deze huldiging en gezamen lijk had men bijgedragen voor een kampioenscadeau, waarvan Dorus en zijn vrouw bij de aan bieding volkomen onder de in druk raakten. Om goed 9 uur opende de voor zitter van de vereniging HKS de rij van sprekers en bracht de kampioen namens al zijn club genoten in een hartelijke speech hulde voor hetgeen hij had ge presteerd. Hij zei er trots op te zijn dat dit succes door een club lid was behaald. Hij bood de kampioen een prachtig koffie-en theeservies aan en hoopte op nog meer succes van „hun" Dorus. Hierna sprak de voorzitter van het district, de heer J. v. d. Kaa, de kampioen hartelijk toe en me moreerde het tragisch ongeluk van de gewestelijke kampioen, wijlen de heer Bouwman uit Hel mond en vroeg uit piëteit voor een omgekomen sportmakker 'n minuut stilte. De heer J. v. d. Kaa belichtte in een gloedvolle speech de vele verdiensten die deze prestatie voor ons district Kaatsheuvel betekende en zegde hem een officiële oorkonde toe, die hem op de eerstvolgende jaarvergadering zal worden uit gereikt. Hierna sprak de heer W. Soe terboek en huldigde de kampi oen namens alle verenigingen. Hij bood hem twee prachtige fauteuil-kussens aan. Hierna werd Dorus en z'n echt genote nog toegesproken door de afgevaardigde van het geweste lijk bestuur, de heer M. Vorsten- bosch uit Den Bosch. Ook na mens het gewestelijk bestuur werd deze uitzonderlijke presta tie belicht voor de verdiensten voor ons gewest Brabant—Zee land. Tenslotte sprak nog de heer W. Kamp als oud-trainer en als sportvriend en de rij van spre kers werd gesloten door de voor zitter van de VVV van Kaats heuvel, de heer J. Teurlings. Hierna dankte tenslotte een onder de indruk gebrachte kam pioen van Nederland. Hij was blij met zijn titel, maar was des te meer verheugd, dat zijn prestatie algemeen hoog werd gewaar deerd in de volle overtuiging dat hij zijn vereniging HKS en het district Kaatsheuvel 'n onschat bare dienst had bewezen. Hierna bleven vele aanwezigen nog enkele uren gezellig „na-hul digen" en kwam het late slui tingsuur toch weer te vroeg. Biliartend Kaatsheuvel had z'n kampioen waardig gevierd en hem na twee spannende dagen een onvergetelijke en indrukwek kende hulde gebracht. Wij van onze kant kunnen ook niet nalaten onze beste geluk wensen aan te bieden en hem in zijn verdere biljartloopbaan nog veel meer successen toe te wen sen. KAATSHEUVEL maandag 26 maart Bernd ijk WASPIK. Waspikse Biljartbond. In het kader van de onderlinge competitie om het persoonlijk kampioenschap in de Waspikse Biljartbond werden j.l. maandag volgende wedstrijden gespeel: P. Roos (31 caramboles te be halen) twee wedstrijden tegen: i brt. ser. gm. car. pt. F. v. d. Hoof 28 4 1-10 31 2 P. v. d. Broek 18 5 1-72 31 2 j W. van Dijk (116 car.) 3 wed strijden tegen: Jan Kamp 35 17 3-31 116 1 Ad Roovers 31 Ï5 3-74 116 2 D. Lesage 23 19 3-34 77 0 Jan Oerlemans (80 car.) een wedstrijd tegen: P. v. d. Broek 24 11 3-33 80 2 F. v. d. Hoog (66 car.) twee wedstrijden tegen: P. Roos 28 8 1-96 55 0 D. Lesage 22 11 3-00 66 2 Ad Hoovers (101 car.) drie wedstrijden tegen: D. Lesage 28 17 3-60 101 2 W. v. Dijk 31 21 2-93 93 0 P. v. d. Broek 23 12 3-60 83 0 D. Lesage (38 car.) drie wed strijden tegenj Ad Roovers "28 5 0-92 26 0 F. v. d. Hoof 22 4 1-13 25 0 W. v. Dijk 23 12 1-65 38 2 P. v. d. Broek (49 car.) drie wedstrijden tegen: J. Oerlemans 24 8 1-70 41 0 P. Roos 18 8 2-16 39 0 Ad Roovers 23 10 2-13 49 2 Jan Kamp (45 car.) een wed strijd tegen: W. v. Dijk 35 6 1-28 45 l Recapitulerende kunnen we hieruit deze stand opmaken: gsp. wdstr. pnl. P. Roos 2 4 W. van Dijk 3 3 Jan Oerlemans 1 2 F. v. d. Hoof 2 2 Ad Roovers 3 2 D. Lesage 3 2 P. v. d. Broek 3 2 Jan Kamp 1 1 zPrograinma voor maandag 26 maart a.s.: P. v. d. BroekW. van Dijk. F. v. d. HoofJan Oerlemans. D. LesageP. Roos. Jan KampAd Roovers. VRIJDAG 23 MAART 1956 Uitgever Waalwij kst Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. HEI ZniDEIl 79e JAARGANG No. 23 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT S, OPGERICHT 1871 TELEGR.-ADRES „ECHO" K. J. M. V. Omdat, zoals reeds eerder gemeld werd, de Maria-avond door ongesteld heid van Pater Henry de Greeve niet kon doorgaan, was er e'en mooie gelegen heid voor de beide KJ'MV afdelingen, deze maandag-avond om te bouwen in een passie-avond. En zo werd maandag j.l. in de vergaderzaal van Hotel Smit een explicatie gegeven met lichtbeelden van de zo ingrijpende veranderingen van de plechtigheden rond dte paasviering. De nog niet eerder vertoonde projectie- plaatjes waren Van een sublieme kwali teit en lieten alles zeer duidelijk en van dichtbij zien. Het geheel wetd diepte ge geven door prachtige opnamen van door 's werelds beroemde kunstenaars ge maakte afbeeldingen van het lijden van Christus. De moderator, kapelaan Verheyen, gaf daarbij duidelijke en interessante uit leg van de betekenis van het bestaande en het gewijzigde in de Liturgie. Opval lend was de grote aandacht, waarmede alles werd gevolgd, mogelijk een bewijs van dt behoefte naar een dergelijke ex plicatie en tevens van de kwaliteit van de lichtbeelden en de duidelijkheid van het hierbij gesproken woord. Dat 19 april de vastgestelde Maria- avond is, moge in ieders agenda: aange tekend staan. GESLAAGD. Te 's-Hage slaagde voor het diploma Schoonheidsspecialiste van de Stichting Vakexainens Schoonheidsverzorging, me vrouw F. Musters-Vloemans te [Kaats heuvel. I Voor het diploma Verkoop-specialiste Cosmetica van IDr. van' der Hoog, slaag den o.m. Mevr. F. Musters-Vloemans en Mej. B. Schoenmakers te Kaatsheuvel. ONDERHANDSE AANBESTEDING. Het bouwen van een landarbeiders woning aan de Roei te Kaatsheuvel on der architectuur van de heer Hub. Prins alhier werd bij onderhandse aanbeste ding, waarbij werd ingeschreven door de Fa. G. den Teuling voor f 20,980; C. J. Savelkouls voor f20,875 en J. v. Heesch vcar f 20.750, gegund aan de laagste in schrijver. JAARVERGADERING R.K. BOERINNENBOND. De R.K. Boerinnenbond hield 20 maart in de Gildenband zijn jaarvergadering. De gewone huishoudelijke agenda had een zeer vlot verloop. Een opening door de voorzitster, notulen en een jaarver slag van de secretaresse, een keurig fi nancieel verslag van de penningmeeste- resse met een batig saldo van f 84, droe gen de volle goedkeuring der vergade ring weg. Uitvoerig werd het voorstel besproken dit jaar een excursie te ma ken naar de N.C.B. te Veghel en de eiermijn te Roermond. De gehouden ver loting ten bate van de T.B.C. gaf als steeds een aardige recette. De aftredende bestuursleden Mevr. v. M'ensvoort-Maas en Mej. Clasina werden bij acclamatie herkozen. De Geestelijk Adviseur, de zeereerw. Pastoor v. d. Spijker vulde de agenda aan met de vertoning van een film over de „Goede Weeek" die de volle aan dacht had van de aanwezigen. In de pauze werd een tractatie aangeboden, die zeer welkom was. Met de Chr. groet werd' de vergadering gesloten. KAATSHEUVEL De veiligste AUTOVERZEKERING de le Rotterdamsche. Auto-finamciering nodig Vraagt voorwaarden EEN VACANTIE IN AUSTRALIË. Niet elke vader mag zich zo gelukkig roemen, als de heer 'Jos v. Gastel in Kaatsheuvel, die op uitnodiging en op volledige kosten van zijn twee zonen en een dochter, die reeds een paar jaren in Australië zijn, ruim een half jaar va- cantie genoten heeft in een reis naar en een heerlijk verblijf in Australië. Wij spraken de heer v. G., die Dinsdag met de Rempang, e'en groot Vradbtschip met passagiers-accomodatie in Antwerpen arriveerde. In september 1955 vertrokken, heeft hij ruim drie maanden in Australië doorgebracht 'en is daar getuige geweest van de grote mogelijkheden, die voor de emigranten, die geen tegenslag hebben zijn weggelegd. Hij is een en al lof over 'dit mooie land, dat zovele beloften voor mensen met ondernemingsgeest en durf biedt. Over de terugreis met de Rem pang is de heer v. G. ook vol lof. Wat ten groot passagiersschip niet kan bie den, is te genieten met een vrachtboot met passagiersaccomodatie. Met slechts ten dozijn passagiers aan boord ontstaat er een intieme omgang, terwijl juist de gelegenheden, welke deze boot biedt, doordat in verschillende grote haven steden drie of vier dagen geankerd moet worden voor lossen en laden, de mogelijkheid geboden wordt gedurende deze tijd te passagieren en deze steden met omgeving rustig te gaan bezichti gen. Vooral deze tien weken lange te rugtocht is naast het verblijf bij zijn kin deren voor de heer v. G. onbetaalbaar geweest. FEESTAVOND VAN DE LEVENSSCHOOL. Een goed begin van een goede traditie. Zoals reeds aangekondigd vierde de Levensschool maandag, het feest van St. Joseph, een feest, dat speciaal was be stemd om de onderlinge band tussen jon gens, leiders van de Levensschool en ouders te verstevigen. Men is voornemens van dit 19-maart- teest een traditie te maken, en de inzet heeft reeds bewezen, dat over gebrek aan medewerking en belangstelling hier voor zeker niet gevreesd behoeft te wor den. De, medewerking kwam van vele leve ranciers, die prijzten beschikbaar steldlen voor een loterij ter dekking van de on kosten. De belangstelling kwam uiteraard van alle jongens en vele ouders, die maan dagavond de grote zaal van de Gilden bond geheel vulden. In het openingswoordje sprak de heer Annegarn een speciaal woord' van wel kom aan de Eerw. Broeders, die altijd klaar staan, als het er om gaat de Le vensschool van dienst te zijn. Tevens werden de verkenners van de St. Jams- groep welkom geheten, in wier blokhut de Levensschooljeugd de laatste wekten de sportlessen krijgt. Daarna begon een 'bont programma, dat geheel was afgestemd op de jeugd in de zaal. De genoot er kennelijk dan ook het meeste van. Liedjes en voor drachten, die direct betrekking, hadden op de 'Levensschool en alles was daar mee samenhangt, werden enthousiast ont vangen. De band „The Seven 'Stars" wenkte hard mede om de stemming op een goed peil te brtengen. GASFORNUIZENJunker Rub, Juno, Pelgrim, Etna. GASCOMFOORS: Ataq.Etna Pelgrim Kaatsheuvel Hoofdstraat 111 Telefoon 2205 In de pauze was er een verloting, die vlot verliep, waarna een interessante hersengymnastiekwedstrijd tussen de 7 groepen van de school. Een jury werd gevormd' door .drie vaders ïvan leerlingen der school. Door diverse vragen, die bij deze wedstrijd gesteld werden, kregen de ouders ongemerkt een indruk, Van wat tijdens tie theorielessen met de jongtens wordt behandeld. Vele vragen hadden immers betrekking op de hier behandelde stof. Na een tractatie werd de avond voortgezet met een boeiend schimmlen- spel, een maskerspelletje, zang. .etc. Zeer zinvol leek ons het liedje over de vrijetijdsbesteding met het refrein: „In vrije uren na de arbeid amuseren wij ons best. Zeker, werken is belang rijk, maar denk ook eens laatl do rest!" Het was reeds kwart over elf toen het gordijn voor het laatst sloot en ouders en jongens Voldaan] naar huis gingen. Wij1 zijn er van overtuigd, dat deze avond inderdaad heeft meegewerkt ter versteviging van de onderlinge band en gaarne onderschrijven we de woorden van het slotlied: „We hopen, dat li ge zien heeft, dat de Levensschool ook keft AGENDA. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater Meisjes zonder beroep, toeg. i!8 j. Zondag 6 en 8,30 uur nam. Apollo Theater: Meisjes zonder beroep. Maandag 8 uur nam. Repetitie 'Har monie Apollo. ZONDAG-DOKTERS-DIENST KAATSHEUVEL—L.-OP-ZAND. De dienst wordt waargenomen door R. Raaymaakers, arts, Kaatsheuvel, Hoofdstr. 68 a, Tel. 041672050. HANDBAL. Zondag a.s. worden in Tilburg de se lectie-wedstrijden gespeeld voor de vast- slelling van het Brabants elftal, dat op 24 Juni a.s. te Amsterdam zal uitkomen in die strijd om het 'Handbal-kampioen schap van Nederland. De afdeling Kaats heuvel is voor deze selectie-wedstrijd te Tilburg goed vertegenwoordigd. Van het dames A-elftal nemen aan deze se lectiewedstrijden deel de dames J. Reijn- ders, B. Brol; van het B-elftal de da mes P. v. Wezel, R. v. Wezel ten L. v. d. Louw: van het A-heren elftal, de he ren P. Meeuwsen, B. v. Beek, P. van Wezel, M. Soeterboek, J. Ebbing en P. v. Wezel en van het B-elftal de heren S. de Kort, A. Meeuwsen, J. de Benis, W. 'Donders, A. v. d. Ven en J. Beerens. Onze nog geen 2 jaar bestaande handbal- afdeling van DESK mag het zich reeds als een prestatie aanrekenen met zovele spelers ten speelsters voor deze selectie wedstrijden genodigd te zijn. Wij mogen er zeker op rekenen, dat ook in het Brabants elftal voor hen plaatsen aange wezen zullen worden. BILJARTSPORT K.B.B. Persoonlijk Kampioenschap. Er was 'n gezellige drukte in café van cie Wed. v. Dinteren om de laatste wed strijden om het persoonlijk kampioten- schap Van de Kaatsheuvelse Biljartbond. Van Boxtel maakte een opmerkelijke prestatie dbor tegen A. Vugts in 24 beurten te winnen met een moyenne van 3.38. In de volgende partij sneuvelde hij tegen P. Steenlage. A. Vugts verloor op nieuw van' A. Groenendaal, terwijl van Dinteren slechts 3 caramboles te kort kwam tegen W. v. d. Lee. Laatstge noemde kon het niet 'bolwerken tegen J. v. Groenendaal, waardoor deze nog ongeslagen tegen Th. Sulsters kon aan vangen. Zeer begrijpelijk wais dit de partij' van de avond en Sulsters, die nog een kans had wilde deze tot het uiterste uitbuiten. Het begin was nerveus en slecht, doch langzamerhand' steeg de spanning en werden de beurten beter. Na 30 beurten was de stand 7176 dn het voordeel van Sulsters. Tolen deze in de volgende beurten een 12 en een 15 liet noteren was de strijd beslist. Gr. bieef op 79 Btaan, en een baragepartij moest de beslissing brengen. Het alge meen gemiddelde van Sulsters was 2,74 en van Groenendaal 2,88, zodat de laat ste aan remise voldoende had. 'De twee rivalen kwamen in de grootste spanning tegen elkaar in deze beslissende wed strijd. En ook onder de aanwezigen was deze spanning want in ademloze stilte werd de strijd gevolgd. In die 30e beurt was de stand 6364, zodat nog alles mogelijk was. Toen het Sulsters een serie van 21 'aantekenen, m'aar geleidelijk kwam ook Groenendaal naar boven en toen ook hij in de 43e beurt etenzelfde serie maakte was de partij gewonnen en stond Sulsters 7 ca ramboles achter. Nastoot leverde maar 2 caramboles' en J. Groendaal was kam pioen. Trouwens ook verdiend, want hij mocht op de regelmatigste partijen te rugzien. Na deze wedstrijd nam de 'Voor zitter het woord voor een hartelijke fe licitatie, waarbij hij dank bracht aan de heer 'A. Vugts en Mevr. v. Dinteren voor het beschikbaar stellen van 'het ma teriaal, aan de spelers en de wedstrijd leiders voor hun sportieve medewerking. De kampio'en wenste hij verder succes toe, de hoop uitsprekend, voor de K.B.B. op dezelfde sportieve wijze tot bloei van de bond Voort te gaan, waarop hij hem de beker als verdiend kleinood over handigde. De totale eindstand van deze wedstrijden is 1 J. Groenendaal 7 14 884 310 21 2.85 2 Th. Sulsters 7 12 807 301 21 2.68 3 A. Groenendaal 7 9 645 285 21 2.26 4 W. v. d. 'Lee 7 8 644 259 18 2.48 5 H. v. Boxtel 7 582 258 14 2.26 6 P. Steenlage 7 4 490 288 14 1.70 7 A. Vugts 7 3 729 271 29 2.69 8 Br. v. Dinteren 7 2 569 300 '10 1.89 JAN DAMEN (H.G.L.) IN DE GEWESTELIJKE FINALE HOOFDKLAS LIBRE. Vrijdag, zaterdag en zondag a.s. wordt in café rest. „Suisse" op de Markt in Den Bosch de finale ver speeld van de Gewestelijke kam pioenschappen Hoofdklas Libre. Ook de kampioen van Kaatsheu vel, de kopman van H.G.L.Jan Da- men, heeft zich voor deze finale weten te klasseren. Aller belangstelling zal dus ko mend week-end uitgaan naar de verrichtingen van onze kampioen. De concurrentie zal echter ontzet tend zwaar zijn, maar Jan heeft'ook heus wel „kwaliteit" in zijn mars en we hopen dat zijn prestaties een waardige afvaardiging van ons dis trict zal inhouden. Alle „supporters" kunnen wij een bezoek aan zijn par tijen warm aanbevelen, zodat hij de nodige steun voor het verwezenlij ken van een goede verrichting mo ge krijgen. De organisatie zelf be looft bij voorbaat een succes te wor den. De spelers zal het aan niets ontbreken om hun prestaties ten top te kunnen voeren. Een prachtig uitgevoerd pro- gramma-boekje voor deze finale ge- tuigt reeds dat deze organisatie ex- j tra serieus is opgevat. Veel succes! 1 K.N.B.B. Distr. „Kaatsheuvel" TH. VAN DEN HOUT KAMPIOEN VAN NEDERLAND 3» KLAS LIBRE. In de finale om het kampioen schap van Nederland, 3e klas libre, die jl. zaterdag en zondag is ver speeld in Heerlen, is 't Th. van den Hout gelukt de zo fel begeerde titel na een uiterst spannende strijd voor zich op te eisen. Dorus van den Hout bezorgde hiermee aan het slechts 2-jarige dis trict je Kaatsheuvel een ongekend en verrassend succes, dat zelfs de felste supporter van hem niet had durven verwachten. Welnu, onze afgevaardigde heeft niet gefaald. Integendeel. Zijn eerste partij was werkelijk overdonderend, wat niet naliet im ponerend te werken op zijn overige vijf mede-finalisten. Deze partij wist hij n.l. op overtuigende wijze te winnen in 18 beurten. Een ge middelde dus van 5.55, dat later bleek niet meer verbeterd te kun nen worden. Zijn tweede en derde partij wist hij resp. in 30 en 21 brt. te beëindigen, zodat hij zaterdag avond na de 3de ronde ongeslagen aan de kop stond met 4.34 gemid deld, gevolgd door Suykerbuyk uit Haarlem, die echter toen al zijn meerdere had moeten erkennen in Dorus van den Hout. Zondagmorgen bleken de zenuwen hem meer parten te spelen, want in zijn partij tegen de heer Schiffers uit Heerlen, moest hij na een slo pende partij genoegen nemen met slechts 80 car. in 36 beurten. Suy kerbuyk won van Okhuijsen, zodat de laatste partij door onze favoriet gewonnen moest worden, wilde hij door een beter moyenne zeker zijn van de titel. Welnu, deze laatste partij tegen Hilbrands uit Krimpenerwaard speelde Dorus met een vechtlust en zekerheid, zoals niemand hem tevo ren zag. In 23 beurten wist hij het kampioenschap op zijn naam te brengen en kon in Kaatsheuvel in zijn clublokaal de vlag in top gaan. Met een algem. gemiddelde van 3.63 en een hoogste serie van 63, hgd hij al zijn tegenstanders ver slagen en deed de titel belanden waar die ook werkelijk thuishoorde. Met deze woorden huldigde de voorzitter van het gewest „Lim burg", de heer Odekerken, hem en reikte hem onder toepasselijke woorden de fel omstreden kam pioensmedaille uit. De voorzitter van de organiseren de vereniging „Union", reikte daar na de zeer waardevolle prijzen uit en een pracht bouquet bloemen voor Mevr. van den Hout. Grootse en hartelijke huldiging. JAARMARKT BEDEVAART HAKENDOVER België. Zoals ieder jaar aal ook dit jaar weer gelegenheid zijn op bedevaart te gaan naar Hakendover, een plaatsje bij Tienen in België. Vanuit Kaatsheuvel zal men wederom aansluiten bij' de grote colonne in Tilburg. Dit wordt de 5:1e bedevaart naar die plaats, waar telkens weer het Allerhei ligste door duizendten pelgrims wordt vereerd. We veronderstellen dat zo lang zamerhand wel iedereen 't ontstaan en 't 'doel dezer bedevaart zal kennen. Voor deze 2-daagse bedevaart, die ook nu weer op le en 2e paasdag wordt gehouden, kan men zich nog opgeven tot en met 27 maart bij de Broedermeesters van Berndijk en Kaatsheuvel, o.a. bij dhr. C. J. Kemmeren, Antoniusstr. 2:1; dhr. J. Rombouts, Heikant 11 en dhr. H, Roeien, Akkerstr. 3. Voor Loonopzand bij dhr. C. v. d. Lee, Kraanvten 8. Ook zullen deze heren voor overnach ten etc. zorg dragen; de reiskosten be dragen f 6.25; de bedevaart is toeganke lijk zowel voor dames en heren, alsme de kinderen. AGENDA. Vrijdag 23 maart 8,30 uur repetitie pa rochieel zangkoor St. 'Cecilia. Zondag 23 maart 11.3012.30 uur Leesbibliotheek. Maandag 25 maart 8 uur repetitie Harmonie St. Jan. SUPPORTERSCLUB BERKDIJK Zondag a.s. houdt de Supportersver eniging Berkdijk haar jaarlijkse ledenver gadering om 11 uur v.m. in het clublo kaal van café Th. van Boxtel. De voor naamste agendapunten zijn o.a. bestuurs verkiezing en 't organiseren van een bal en ontspanningsavond. WISSELCONCERT. Zoals reeds eerder werd bekend gemaakt, zal de Harmonie St. Cris- pijn, in samenwerking met het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" uit Kaatsheuvel, morgenavond in zaal Thalia een wisselconcert geven, dat voor de donateurs en hun huisgeno ten vrij toegankelijk is. Vóór de pauze zal St. Crispijn een zevental nummers ten gehore bren gen, waaronder een melodieën-se lectie uit de charmante Weense mu ziek van Johan Strauss en Franz von Suppé. Na de pauze komt de beurt aan „Euphonia", dat zes num mers op het programma heeft staan, waaronder „Orpheus in de Onder wereld" van Jacq. Offenbach en „Leichte Cavalerie" van Franz von Suppé. Voor de liefhebbers van harmonie- muziek belooft dit een zeer interes sant en aantrekkelijk concert te worden en ongetwijfeld zullen ve len deze prachtige gelegenheid aan grijpen om de verrichtingen van beide corpsen te komen beluisteren, temeer omdat beide corpsen een uitstekende reputatie genieten. De aanvang is bepaald op 8 uur. ONDERLING SOLISTENCONCOURS. Zaterdagavond houdt de Harmonie „St. Jan" in het Gemeenschapshuis een onderling solistenconeours. Een flink aantal leden heeft zich hiervoor opgegeven. Hun optreden zal door een deskundige jury be oordeeld worden. Een dergelijke onderlinge kamp is ongetwijfeld een uitstekend mid del om de ambitie bij de muzikan ten en daarmee het peil van 't corps te verhogen. Er zijn aardige prijzen uitgeloofd en wij zijn benieuwd wie morgen avond de beste prestaties zullen le veren. AAN GEVOLGEN OVERLEDEN. Woensdag is de heer IJ., die de vorige week gewond naar het zie kenhuis werd vervoerd ten gevolge van een ongeval met zijn invalide wagentje, aan de gevolgen van het ongeval overleden. BILJARTDEMONSTRATIE. In het Gemeenschapshuis te Baard wijk zal zondag 25 maart a.s. des avonds cm 8 uur een biljartdemonstratie worden gegeven door de twee biljartmatadoren Kees de Ruyter en H'enk Scholte. Toe gang vrij. NIEUWE BILJART. IliESKMBj De biljartsport in Waalwijk is weer verrijkt door 'n nieuw Wilhelmina-bil- jart, die dbor de Zeereerw. heer Pastoor v an dten 'Brekel in het Gemenschapshuis te Baardwijk is geplaatst. Op initiatief van Pastoor van den Bre kel en door tussenkomst van de districts voorzitter van de KNBB de heer Dr van Daal, is het gelukt om hier 'n propa- gandawedstrijd voor de biljartsport te organiseren. Niemand minder dan Kees dc Ruijter, libre kampioen 1955'56 en Henk Scholte uit Eindhoven, verschil lende malen kampioen van Nederland en vertegenwoordiger van de Nederlandse biljartsport op internationaal gebied, zul len laten zien, welke mogelijkheden op bilfartgebiecl in KNBB-verband te be reiken zijn. Er zal gespeeld worden 400 punten libre en 400 punten cadre 38/2. Na af- ioop zullen kunst- en fantasiestoten wor den gedemonstreerd. De aanvang van deze unieke avond ie zondagavond 8 uur. TONEELPRIJSVRAAG PROVINCIAAL ANJERFONDS NOORD-BRABANT. Het geconstateerd tekort aan voor amateurgezelschappen geschikte to neelstukken, heeft het bestuur van het Provinciaal Anjerfonds Noord- Brabant doen besluiten enige to neelschrijvers uit te nodigen een toneelstuk te ontwerpen met een ei gentijds, de bevolking van Noord- Brabant aansprekend karakter. Na beoordeling van het door elk der schrijvers ingezonden eerste be drijf door een daartoe ingestelde commissie, heeft genoemd bestuur besloten de heren Melissen te Ze venbergen en A. Jurriaan Zoetmul der te Eindhoven te verzoeken het gehele toneelstuk uit te werken. Het toneelstuk, geschreven door de heer L. Melissen, is getiteld „Ei land in nood" en het stuk van de hand van de heer A. Zoetmulder „De kinderen de Goey". BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornells J. M., zv. M. C. Adriaanse-van de Ven; Johannes J. M„ zv. I. B. Adema-Bekema; Ja cobus A. M., zv. H. P. A. Casteleijns- Stevenhagen; Jeanine E. M., dv. A. M. O. Tielen-Majoie; Johannes F. J. M., zv. F. J. Schoenmakers-den Teu ling; Cornells A. M„ zv. A. Kruijf- Verduijn, te Sprang-Capelle; Wil lem A., zv. C. de Rooij-Mesch, te Sprang-Capelle; Marcellinus J. J„ zv. A. L. Zeegers-Elshout; Cathari- na J. M., dv. A. Peijnenburg-Da- men; Arnold J. C., zv. A. C. Brok- v. Hëlvoirt. Overleden: Pieter van de Leur, 82 jaar, wedn. van E. v. Son; Johannes F. A. v. Hilst, 78 jaar; Hubertus J. IJpelaar, 47 jaar, echtg. van C. P. v. d. Mierden; Maria H. v. Bragt, 65 jaar, echtg. van A. A. Mahieu. Huw.-aangiften: C. J. P- Wijk- mans 27 j. en P. A. Humble 22 j., beiden te Waalwijk; L. C. M. de Peffer 28 j. en M. J. W. Kavelaars 24 j., beiden te Waalwijk; C. L. J. Sips 31 j. te Loonopzand en W. M. Vugts 30 j. te Waalwijk. Gehuwd: J. J. v. Ravenstein 26 j. en J. M. v. d. Broek 27 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: M. H. van de Veer donk van Helmond; J. J. Zaeijen van Beesel; H. P. Maas van Vlij men; M. O. v. Brunschot en gezin van Waspik; H. G. Levenbach en gezin van Nieuwer-Amstel; P. A. Humble van Engelen; G. M. Oo- mens van Lekkerkerk; M. E. Kleijn van Amsterdam. Vertrokken: C. van den Hoven naar Vlijmen; G. C. J. Gadellaa naar Drunen; H. A. P. M. Dumoulin naar Drunen; P. Broeders naar Ou de Tonge; H. J. Aussems naar Sprang-Capelle; P. S. Kwee naar Delft; G. P. G. W. Suthoff naar Einbeck (Dl.); P. J. F. v. Delft naar Loonopzand; G. J. Maas naar Am sterdam. KVP WAALWIJK. Het dagelijks bestuur van de plaatselijke KVP moet tot haar spijt en misnoegen mededelen dal in de afdeling Waalwijk a.s. zondag 25 maart hoogstwaar schijnlijk de groslijststemming niet gehouden kan worden, om dat het bestuur de oproepings- kaarten en andere bescheiden, nodig voor deze stemming, van hogere partijorganen tot op he den donderdagmiddag 22 maart nog niet ontvangen heeft. Is het materiaal donderdag nog in ons bezit gekomen, zal alles op alles gezet worden om nog tijdig klaar te komen.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5