De Echo van het Zuiden SPORTSPIEGEL Uit da Langstraat J. PELDERS t t t "OtoiLio in kat 'ZJootfaat De „Combinatie11 viert hoogtij Drunen ADMINISTRATIES BELASTINGZAKEN DRUNEN Tel. K 4163—454 Elshout VIij men Haarsteeg Heusden Sprang Gapelle Geertruidenberg Elegante modellen van Fa. v. d. Hout ]\Jèt de vogels, de bloemen en de bomen bereiden ook wij ons voor op het komende voorjaar. De vogels hebben hun nieuwe verenpak al uitgezocht, de bloemen dromen reeds nu van hun kleuren en de bomen zullen aan blaadjes weer binnenkort het licht schenken. En wij mensen zullen geen ogenblik denken: ,,'t Kleurt en staat ze niet wat ze daar dragen Daar aan ons nu eenmaal niet de pakjes en japonnen groeien die ons zeker zouden hebben gestaan, moeten wij wel degelijk ons verstand gebruiken bij wat we kopen. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat wij in verleiding worden ge bracht door een bepaald model japon of mantel, dat ons absoluut niet blijkt te staan. Een vrouw die, na vele mis grepen misschien, zich bewust geworden is wat haar wer kelijk staat, zal dan ook bij 't kopen een bepaald doel voor ogen hebben. Een bepaald model dat ons staat kan volko men het tegengestelde zijn van dat wat de grillige mode ons dicteert. Velen van ons kleden zich naar de smaak van hun echtge noot. Ik zal 't u maar eerlijk verklappen: ik wel, tenmin ste als hij 't niet tè dol maakt. En daar de man toch in de meeste gevallen degene is die de contanten in huis brengt, geven we er hem op deze manier iets voor terug. Dit is toch per slot ook weer een steentje waarmee de stra tenmaker de weg-tot-elkaar beklinkt. Nu heb ik vanmiddag in zaai „Thalia" naar modellen gekeken die u wel en mij niet zullen staan en omgekeerd. Fa. D. van den Hout stapte daar met de manne quins Audrey, Rosina, Rita en kleine Toosje en met ons 't voor jaar in. En die ons bestond uit een behoorlijk aantal kijksters. De leider van de show, de heer ten Hage, zag vele bekende ge zichten; hij wel, ik helaas nog niet als kersverse Waalwijkster. Er waren vele mooie witte blouses te zien en deze staan ze ker ieder van ons. Met zo'n blou se moet u zich stellig eens ver wennen. Uw tailleurtje wordt er namelijk enige graden gekleder door. U kunt ze ook completeren met een zwarte rok en u heeft 'n mooi uitgaanstoiletje. Ze waren er in nylon, in nylon imprimé, in nylon kant, in bro derie, georgette en in organza. Met bobbed kraagjes en met kraagjes die opgaand, liggend en open gedragen kunnen worden. Zo'n kraagje dat op verschillen de manieren gedragen kan wor den geeft de blouse daarmee met een een heel ander aanzien. Dus drie blouses voor één geld. Veel aangeknipte mouwtjes met en zonder manchetjes. Er waren er zelfs bij die u tot 't einde van uw leven dragen kunt, mits u voor zichtig met wassen bent en er zorg voor draagt niet gezetter te worden met de jaren. Soms toverde de heer ten Hage ons zulke wild enthousiaste da mes voor ogen die, bij het aan schouwen van zulke mooie blou ses en bij 't horen van de prijs, geneigd zouden zijn de manne quins genoemd kledingstuk van 't lijf te rukken. Ik weet niet of u een en ander moest onderdruk ken, maar zegt u zelfze waren spot en spotgoedkooD. Jammer dat sommige van die blouses pas eind aDril geleverd kunnen wor den, maar vraagt u in ieder ge val omstreeks die tiid eens naar de nefs. 410, 411, 413 en 417. Vele blouses vertonen een ron de pas in kant of broderie. Dit staat heel vrouwelijk en fijntjes. De blouses met blinde sluiting zijn opvallend mooi en gedistin geerd van liin. Deze blouses heb ben als enige versiering 'n mooie knoop aan de hals als finishing touch. Een blouse die opviel door zijn originaliteit, was er een vön zwarte jersey met lila pelerine. Zonder en met pelerine te dragen. Ik zag wevenite vesten en ves ten in jersey, waarbij vooral die met vierkant ingezette mouwen. Dit geeft een mooie pasvorm en het staat bijzonder aardig. De bolero's waren ook verte genwoordigd. Zuiver wollen in frisse kleuren. Ze zijn zo gemak kelijk aan te schieten op een wat koelere dag en Uw leuke zomer- japon blijft nog grotendeels zichtbaar. Er waren snoezige pakjes met nogal hoge knoopsluiting. waar bij een zogenaamde promenade- rok. Een aardig model rok met ingeweven platte- en parapluie plooien. In vele moderne tinten verkrijgbaar. De 7/8 mantel met splitten op zij voor de durfsters onder ons. Ook met bijpassende rok ver krijgbaar. Een dernier cri die ik u aanbeveel. Omstreeks deze tijd, als de zon ons lief aankijkt, zouden wij het liefst onze dikke winterjassen in de kamfer stoppen. Laten we 't doen en laten we ons dan zo'n aardig ^eau de pêche pasje aan schaffen. Ze zijn mooi van kleur onder andere rood en bittere-cho- colade-bruin en ze pletten niet. Ook de regen deert ze en ons niet. Ze zijn geïmporteerd van onze Belgische buren. De Dobex pakjes en vesten zijn het van het van de fa. van den Hout. Ze zijn heel mooi, van goe de pasvorm en niet duur. Ook voor zwaardere figuren. Jasjes geheel in jacquard met effen gar nering in de kleur van de rok. Vestjes met V-halzen met dubbe le sluiting, hooggesloten en los hangend. Rokken bijpassend glad en plissé naar verkiezing. Voor diegene die gesteld zijn op getail leerde jasjes met ceintuur zag ik ook heel aardige modellen. Er was een heel aardig Dobex pakje te zien met jasje met hongkong- dessin. De kleine Toosje liet ons ook Dobex pakjes zien in frisse tin ten. Wist u dat kleine meisjes ook al echter jersey dragen in de kleur grijs, 't Zal uw dochters ook zeker goed staan. Ook voor hen zag ik mooie vestjes, jum- pertjes en pakjes, opvailend voordelig. Weet u dat knopen weer een belangrijke ril gaan vervullen. Onder andere ook die met paar lemoer-effect. De finale bestond uit de rond gang van alle mannequins ge kleed in de meest opvallende cre aties, waarbij er een van Parijse import. De mannequins kregen een welverdiende bloemenhulde en met de pianist en de leider een hartelijk applaus. Hartelijk omdat het geshowde mooi was en opvallend voorde- lig. Overtuigt u zichzelf, ik over drijf echt niet. Waarom zou ik. Dit wordt a.s. zondag voor bei- de clubs een belangrijke wed- j strijd; de ranglijst geeft slechts een verschil, van één punt in het. voordeel van RWB. Wij zijn er echter van overtuigd dat aan voerder v. Beek en zijn mannen de belangrijkheid van deze situ atie wel degelijk begrijpen en dei-halve voor de volle honderd procent zullen spelen, waardoor men tevens van een uiterst span nende wedstrijd getuige kan zijn. Aanvang half drje. RWB 2 gaat op bezoek bij Uno Animo 2. Wij zijn zeer benieuwd of de reserves in Loonopzand ook zo schotvaardig zijn als de laatste thuiswedstrijden. Vertrek 1 uur per fiets. RWB 3Vlijm. Boys 3 12 uur. KAATSHEUVEL. DESK-NIEUWS. RoosendaalDESK. Na de nederlaag tegen Axel 1.1. zondag gaat DESK de reis onder nemen naar Roosendaal, om de club van die naam partij te ge ven. Althans we hopen dat DESK partij zal geven. Zondag 1.1. was het zo maar la la. Hoe de strijd in Roosendaal uit zal vallen, is voor ons na het vertoonde spel van zondag een vraagteken. Wij weten niet wat Roosendaal zal presteren en evenmin wat DESK zal doen. We mogen wel veron derstellen dat de Dessers van plan zijn om uit een ander vaatje te tappen, wat trouwens ook no dig zal zijn om succes te boeken. Al met al zijn we weer een paar plaatsen getuimeld in plaats van gestegen en dat is toch niet de bedoeling Dessers, maak de mistap die je zondag tegen Axel begaan hebt, goéd, dan is er weer veel verge ten en vergeven. Scheidsrechter is de neer Britse uit Dordrecht. Longa 3—DESK 2. Na dc overwinning op Willem II 1.1. Zondag, gaat de reis op nieuw naar een Tilburgse club van naam, n.I. Longa. We zijn haast geneigd te zeggen, dat dit natuurlijk ook een overwinning wordt. Maar laten we niet al te voorbarig worden en het maar bij een wens laten. Als het 'n feit wordt, zal er de vreugde niet minder om zijn. Scheidsrechter is dhr. Kooistra uit Eindhoven. Concordia SVD 3—DESK 3. Onze 3e elftallers trekken naar Den Bosch om de strijd aan te binden tegen Concordia. We ho pen dat onze mannen weer eens met een overwinning naar huis zullen komen. Een paar winst punten zijn altijd nog wel te ge bruiken. Scheidsrechter is dhr. P. v. d. Broek uit Boxtel. 1 VRIJDAG 23 MAART 1956 79e JAARGANG No. 23 ARTSEN-ZONDAGSDIENST. De Zondagdienst is een instelling die LI geneeskundige hulp garandeert ook op c!e rustdag van de week. Maar dit be tekent niet dat men nu ook op Zondag met alle wissewasjes of vergeten bood schappen naar de dokter moet lopen. Ook hij heeft recht op rust, maar zal graag helpen als uitstel niet verant woord is. Uw Huisdokter. Dienst op zondag 25 maart Dr. Verhaak. OPRICHTING R.K. HANDBALVER. De r.k. Ned. Handbalbond, Bisdom 's-Bosch, wil trachten ook in Drunen te komen tot de oprichting van een hand balvereniging. Het bestuur roept daartoe alle heren-liefhebbers en damesliefheb sters op voor dinsdag 27 maart a.s. des avonds om '8 uur in café H. v. Delft, Slationsstraat 49 alhier. Na een korte uitleg van het spel zul len diverse vragen beantwoord worden alles met de bedoeling om dit mooie, snelle en spectaculaire spel grote bekend heid te gevén. Dames en heren, jongens en meisjes vanaf 15 jaren u bent van harte wel kom VOORZICHTIG MET VUUR. Nu men langzaamaan weer droge tij den krijgt en bos en hei soms droog ziin, is het gewenst daar vooral voor zichtig te zijn met vuur. Deze week is in Drunen, vermoedelijk cmdat kinderen met vuur hebben ge speeld, de zuidelijke kanaaldijk, vanaf de Sieegerf naar het westen, pl.m. 800 m., geheel kaal gebrand. Doordat de wind zeer gunstig stond, sloeg d e brand niet over naar de nabij gelegen heide, wat, indien dit wel gebeurd zou zijn, een enorme schade had kunnen betekenen. Wees daarom voorzichtig. ACCOUNTANTSKANTOOR school te Elshout is benoemd de heer M. de Wilt te Herpt. TAFELTENNIS. De clubkampioenschappen van de ta feltennisvereniging de Smashers zijn nu definitief vastgesteld op zondag a.s. I Aanvang 12.15 u. precies. Het zal een strijd worden op leven en dood tussen de heren P. Brok, H. Willems 'en A. Wil- lcms, met als gevaarlijke outsiders J. Janssen en A. v. d. Besselaar. RUILVERKAVELING. De werkcommissie in verband met de a s. ruilverkaveling is sam'engesteld. Ze wordt gevormd door de heren: C. van Drunen, voorz. NCB DrunenElshout: H. Jehoel en Adr. Vissers, namens de tuinbouwver. NCB, G. A. Pulles namens de waterschappen in de gemeente en wethouder Adr. v. d. Wiel namens het gemeentebestuur. PAARDENZEGENING. Palmzondag zal traditiegetrouw de i paardenzegening geschieden door de H. i E.W. heer Deken Rooyackers, op het oefenterrein van de landelijke rijvereni- ging. Ten overvloede vermelden wij dat dit niet alleen is voor de leden der rij- vereniging, maar voor alle paardenbe- zitters. PALMZONDAG. Palmzondag zal ook in onze parochie volgens de nieuwe regels gevierd worden, i Om 10 uur zal in het parochiehuis de palm gewijd worden en vandaaruit zal men in processie naar de kerk trekken. •w 25 JAAR REX SCHOENFABRIEKEN. Op 3 april a.s. zal het 25 jarig be staan van de Rex Schoenfabrieken of ficieel worden gevierd. Op die dag hoopt de president-com missaris de heer P. Elshout, of wel Ome Piet, zijn 75ste verjaardag te vieren. Tevens zal die dag de onlangs gereed gekomen nieuwe fabriek officieel in ge bruik worden genomen. VOETBAL. Voor a.s. zondag staan er voor de Druriense voetballers maar drie wed strijden op het programma. Het eerste elftal heeft een vrije dag. Het tweede speel om half 3 thuis tegen Willem II 4. Dit wordt weer aanpakken voor R K D V C. Het derde elftal heeft ook vrijaf. Alle belangstelling gaat uit naar RKDVC IV. Dit elftal is in deze competitie nog cngeslagen en zij zullen dit ook trachten te blijven a.s. zondag bij Wilhelmina 5. He vijfde elftal speelt weer thuis en ditmaal tegen Heusden 3. R.K. VROUWENGILDE. Voor de leden van het R.K. Vrouwen gilde zal a.s. dinsdag Deken Rooyackers een lezing geven over de Paasviering in Kerk en Gezin. Deze avond wordt ge geven in de zaal van Café Elshout, aan vang 8 uur. GESLIPT. De heer G. uit Arnhem, kwam op de Bindstraat met zijn volkswagen te slip pen en reed tegen een boom. De mate riële schade was aanzienlijk, maar per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. GOEDE WEEK-OFFER. Volgende week zal Herwonnen Le venskracht ook in onze gemeente haar jaarlijkse enveloppenactie houden voor het Goede Week-offer. Herwonnen Levenskracht is de instel ling van de KAB, welke reeds in het ver leden een enorme bijdrage heeft gele verd voor de tbc-bestrijding en thans ook haar bijdrage levert voor de rheu- ma en kankerbestrijding. RIKCONCOURS. Ter afsluiting van het winterseizoen zal onze Gem. Zangver. Uitspanning door Inspanning op zaterdag 24 maart a.s. nog een laatste rikconcours organi seren in het café van de heer H. van Hulfen te Elshout. Aanvang 8 uur pre cies. Er zullen prachtige prijzen be schikbaar worden gesteld plus een extra damesprijs en een troostprijs. VOLLEYBAL. Door de RKJB afd. Elshout werd op het volleybal-tournooi dat voor de kring 's-Hertogenbosch te Ammerzoden werd georganiseerd, een 1ste prijs be haald, n.I. een beker. O. L. V. S. Zaterdagavond zal de Onze Lieve Vrouweschuts haar jaarvergadering hou den in het stamcafé. Behalve de gewone agendapunten zijn er belangrijke mede delingen van de kapitein 'en de voor zitter van de schietcommissie. Verschil lende plannen staan op stapel, zodat op komst van alle gildebroeders zeer ge wenst is. Aanvang 8 uur precies. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de R.K. Jongens- DE ZWALUW. Zaterdag 24 maart vergadering van de Postduivenvereniging de Zwaluw in Café van den Hout (de Braai). Op deze vervroegde vergadering worden belang rijke mededelingen gedaan. Alle led'en worden zeker verwacht. DUIVENMELKERS OPGEPAST. De laatste dagen wordt door enkele liefhebbers melding gemaakt van duiven die door vergiftiging zijn doodgegaan. Een onderzoek wordt ingesteld naar de juiste toedracht van de zaak. BILJARTEN. i Klasse B, libre. OremansKleine Hut 80. Van de Wiel won van Kuipers: Vermeulen won van v. Bokhoven; Van Asperen van de Goeij en Oremans Jr. won van v. Gulick. Door deze flinke I overwinning plaatste Oremans zich op de j tweede plaats van de ranglijst. DVSO BK, 8—0. Ditmaal kon zelfs van Engelen geen winst halen, zodat OBK het zonder winstpunten moest dóén. FRAAI SUCCES. Op de slagers-vaktentoonstelling in Den Bosch behaalden de heren G. van Beurden en M. Merkx beiden een le prijs in de afd. Fijne Vleeswaren. ONTWIKKELINGSAVOND. In samenwerking met de KAV en de VKAJ nieid de ix.A.jb. de laatste ont- wikkeiingsavond van dit seizoen. Ais sprexer trad op Pater Arnoidus van het klooster Marienkroon uit INieuwkuijk met ais onderwerp „Positie kiezen". Evenais de vorige keren was ook nu weer de be langstelling zeer gering, toen de voorzit ter van de aid. de heer L. v. d. Heijden de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze opende. Hij sprak de hoop uit dat spr. &e aanwezigen over dit onderwerp veel zou hebben te vertellen. De thuisblijvers hebben zeer veel ge mist, want de spreekbeurt van pater Ar noidus was in alle opzichten zeer leer zaam. Op zeer duidelijke wijze zette hij uil een dat het in de tegenwoordige tijd absoluut noodzakelijk is dat iedereen in het openbare leven zijn positie 'bepaald. Vooral de houding van het katholieke deel van ons volg in het sociale leven zai bepalend zijn voor de toekomst. Hij richtte zich vooral tot de jongeren, die toch de maatschappij van straks zullen moeten vormen, zich hecht aanéén te scharen om te zijnertijd de taak van de ouderen over te nemen. Met een dankwoord van de voorzit ter van de K.A.B. werd deze laatste ont wikkelingsavond met de chr. groet ge sloten. RIKCONCOURS. A.s. zaterdag 24 maart zal in café De Gouden Leeuw een groot rikconcours worden gehouden ten bate van de Kon. Lik. Heusdense Hengelsportvereniging. AUTOBOTSING. Dinsdag j.l. kwam in de bocht bij de R.K. Kerk alhier een vrachtwagen be laden met stenen, afkomstig uit Kerk- driel in botsing met een melktankwagen uit Oss. De vrachtwagen werd zwaar beschadigd, de achteras werd nl. geheel weggedrukt, waardoor alle verbindingen afknapten. De melktankwagen bekwam een ingedeukt spatbord. Persoonlijke on gelukken deden zich hierbij niet voor. Door de Rijkspolitie alhier, geassis teerd door de verkeerspolitie, werd een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. UITVOERING CHR. GEM. ZANGVER. EXCELSIOR De Chr. Gemengde Zangvereniging Excelsior alhier geeft a.s. Zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond, on der leiding van haar directeur de heer Jac. Groen, haar jaarlijkse uitvoering, met medewerking van het Jeugdkoor Jong Excelsior. Het programma dat zal worden uitge voerd bevat een 19-tal nummers. Het gemengd koor opent de avond met Ho sanna van Koos Otter, O Herder Israëls van Bortniansky, Avondrust én Boven de Starren van H. Wolff. Het kleine jeugdkoor zingt vervolgens: Vleugelen, De kleine vogel. Zomermor gen en In de Arreslee, waarna wordt ge- pauseerd en het jeugdkoor enkele num mertjes banjo ten beste geeft. Dan treedt het grote jeugdkoor op met een 6-tal nummertjes, waaronder Sanc- tus van Schubert en Naar buiten van J. Worp. Tot besluit treedt het gemengd koor nogmaals op met een 5-tai nummers, waaronder De Alpenherder van K. van Domburg, Die Vesper van Beethovten en Avondvrede van H. W. Wolff. De liefhebbers van goede zang wacht hier ongetwijfeld een mooie avond. HARMONIE MARIJKE. De Harmonie Marijke boodt haar do nateurs j.l. dinsdagavond een uitvoering aan, waarop een programma werd afge werkt dat voor elk wat wils bevatte. Het eerste gedeelte van de avond werd door Marijke verzorgd. Marijke voerde ender leiding van haar directeur de heer F'. C. van Iersel een 5-tal muzieknum mers uit die blijk gaven van gedegen studie. Deze nummers werden keurig vertolkt en het publiek gaf door een hartelijk applaus blijk van zijn tevre denheid over de prestaties. Het programma bevatte voorts enkele leuke schetsjes, die vlot werden gespeeld en waarvan de aanwezigen zeer hebbén genoten. Bij afwisseling zorgden de Boe- rtnkapel en de accordeonist dhr. Dinge- mans voor vrolijke muziek, wat niet wei nig bijdroeg tot het slagen van de avond. JAARVERGADERING CHR. SCHOOLVER. LOONSEDIJK. De Chr. schoolvereniging aan de Loon- sedijk hield in een lokaal van de Prinses Wilhelminaschool aldaar haar jaarlijkse lenenvergadering, die onder leiding stond van de tweede voorzitter, de heer L. Iieurter. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 25 vers 2, waarna gelezen werd Johannes 14 en de voorzitter voorging in gebed. De heer Heurter deelde mede, dat de voorzitter, de heer Jac. Bossers, door ziekte ver hinderd was de vergadering bij te wo nen. Na een kort welkomstwoord wer den de notulen van de vorige ledenver gadering, nadat de secretaris deze had voorgelezen, goedgekeurd en vastgesteld. Het verslag over de toestand en werk zaamheden gedurende 1955, uitgebracht door de secretaris, maakte gewag van 'n voortdurende groei van de vereniging 'en van de school. O.m. werd gewezen op de verandering in de leiding aan de school door het vertrek van de heer Hoogstraten naar Amersfoort en de over komst van het nieuwe hoofd, de heer van Zalingen, uit Mid'delharnis. Ook werd aandacht gewijd aan verbouw en restauratie van de woning van het hoofd der school en hierbij werd nog even in herinnering gebracht de zeer gewaar deerde werkzaamheden van de voorzit ter, die geheel belangeloos de architec tuur voor de verbouwing en het toe zicht tijdens het werk had verzorgd, waarvoor hem dank werd gebracht. Het financieel overzicht van de pen ningmeester gaf eveneens een weerspie geling van de gunstige toestand der ver eniging. Op een vraag werd medege deeld dat de contributieverhoging tot t 2.50 ingaande het lopende jaar was ingegaan. Bij monde van de heer J. de Jong, die met de heer A. Rempt de re kening en verantwoording iyD5 met de daarbij behorende bescheiden had nage zien, werd verslag over dit onderzoek uitgebracht, waaruit bleek, dat een en ander keurig in orde was. In de plaats van de heer J. de Jong, die aan de beurt van attreding en niet herkiesbaar was, werd tot lid van de kascontrole-com missie benoemd de heer L. van der Ma de, die zich deze benoeming liet welge vallen. Bij de verkiezing van een viertal be- stuursledën, waarbij het stembureau ge vormd werd door de heren C. van Caem tn A. J. Verhoeven, werden de attre- denden, de heren J. A. Bossers, J. Bo- gers, L. Heurter en P. van der Schans herkozen en deze namen onder dank zegging voor het in hen gesteld vertrou wen de benoeming weer aan. De heer H. J. Smith gaf een overzicht van de werkzaamheden inzake de stich ting van een kleuterschool, waarbij al lereerst een toelichting werd gegeven op het voor de bouw gemaakte ontwerp. Spr. deelde mede, dat de aanvrage tot oprichting van een kleuterschool, in gediend bij het gemeentebestuur van L. c. Zand, door de gemeenteraad van die gemeente was aangenomen en dat nu nog gewacht moest worden op de goed keuring van de hoofdinspecteur in Den Haag. Naar aanleiding van een vraag deelde de heer Smith mede, dat de voor genomen bouw van deze inrichting v. kleuteronderwijs in het grondgebied van de gemeente Sprang-Capelle tot geen moeilijkheden aanleiding zal geven. Daar het nog wel enkele jaren zal aanlopen voor tot bouw van een permanent school gebouw zal kunnen worden overgegaan, is voorlopig begonnen met een noodop lossing, wat door de Inspectrice goedge keurd werd. Al is mén al een hele stap in de goede richting, toch, aldus de heer Smith, zal er misschien nog wel een en ander overbrugd moeten worden. Het hoofd van de school, de heer H. J. van Zalinge, hield, nadat even ge pauzeerd en een kopje thee met versna pering genuttigd was, een lezing over „Beroepskeuze'. Met belangstelling en in stille aandacht volgden de aanwezigen de spreker in zijn beschouwing over dit ptobleem. De inleider lichtte met lan taarnplaatjes zijn leerzaam en interes sant betoog toe, wat zeer veel bijdroeg tot beter begrip in deze voor meisjes én jongens en dan ook voor ouders soms lastige zaak. Na de rondvraag, die geen stof tot bespreking gaf, werd deze in al le opzichten goedgeslaagde bijeenkomst door het hoofd der school met dankge bed gesloten. BEDANKT. Met het oog op zijn vertrek naar Til burg heeft de heer W. Evertse bedankt als lid van de Ouderecxmmissie der Ko ningin Julianaschool, van welke com missie hij enige jaren penningmeester is geweest. ZITTING KERKVOOGDIJ. Ter inning van pacht en zitgelden 1956 zal de administrerend kerkvoogd van de Ned. 'Herv. gemeente a.s. zater dagnamiddag van twee uur tot half vijf zitting houden in het gebouw Elthato. NIEUWE LIDMATEN. Tijdens de ochtenddienst a.s. zondag morgen in de Ned. Herv. Kerk zullen 19 nieuwe lidmaten belijdenis des geloofs utleggen en bevestigd worden. De beves tiging van deze nieuwe lidmaten, 8 da mes en 11 heren, zal plaats hebben door i ds. L. Trouwborst, die deze bijzondere kerkdienst hoopt te leiden. RING 's-GREVELDUIN-CAPELLE. i De Ring 's-Grevelduin-Capelle van Ned. Herv. gemeenten telt momenteel twee gemeenten, die geen eigen predi- kant hebben, n.I. de Ned. Herv. gemeen- i te te v.m. Besoijen en die te 's-Graven- j moer. Wanneer in de loop van de vol gende maand de Herv. gemeente te Be soijen door de overkomst van ds. Vink j weer een eigen herder en leraar zal heb ben, zal nog alleen de Herv. gemeente te s-Gravenmoer vacant zijn. Waspik MOOI SUCCES. Bij gelegenheid van het zilveren feest I van de Bossche Veemarkt wordt in Den Bosch o.a. een nationale slagersvakten- toonstelling gehouden, waaraan ook een j wedstrijd verbonden werd voor het be reiden van vleeswaren. Hieraan namén vakmensen uit het geheel land deel. Uit onze plaats namen aan deze wedstrijd deel de heer en mevrouw Verhaeg-Rens. Zij kwam uit in de afdeling A. Beiden sleepten zij een tweede prijs in de wacht; mevrouw Verhaeg-Rens voor de berei ding van zult en de heer Verhaeg voor h' t vervaardigen van bakbloedworst. i BENOEMD. Mej. A. v. d. Berg, momenteel onder- wijzeres aan de chr. lagere school te Waspik, is in gelijke functie aangesteld aan de chr. lagere school te Woerden. j BILJARTEN. i Onderlinge Competitie Vriendenkring. Momenteel is de eindstand bekend van de onderlinge competitie van de biljart- vereniging Vriendenkring, welke thuis is i in café J. Verschuren te Waspik. P. Picocrie Jan Buyks Jac. Meys W. Buyks M. Verschuren P. Buyks F. Oerlemans Jan Verschuren P. Meys De heer P. Picocrie werd dus kampi oen in deze onderlinge competitie. B.B. BINDINGSAVOND. In de zaal van de heer van den Heij- kant werd w densdag avond een B.B.- bindingsavond gehouden, welke werd bijgewoond door Burgemeester en Wet houders. De avond werd geopend door wethouder Rutges die in enkele woorden het doel en de betekenis van de B.B. belichtte. Hierna werden een aantal turns vertoond met als onderwerpen: zelfbescherming bij atoomaanvallen, de uitwerking van een atoomexplosies in Hirosjima en Nagasaki, atoom medische gpbeurtenis en eerste hulp aan en achter het front. De heer van Erk, hoofd van de B.B. te Geertruidénberg, was wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. In zijn plaats sprak de heer van Heuse- kom, instructeur van de B.B. te Chaam, over het grote belang van de cursus- en oefenavonden en spoorde allen aan deze te volgen, om paraat te zijn indien de verschrikkingen van de atoombom wer kelijkheid mochten worden. gew. gel. verl. gem. 16 11 0 5 1—58 16 10 1 5 1—17 16 9 1 6 2—14 16 8 2 6 1—30 16 8 2 6 1—77 16 7 2 7 2—33 16 6 0 10 1—16 16 4 2 10 1—43 16 4 1 11 1—07 WAALWIJK. TAFELTENNIS. R.K.C. Afgelopen weekend bracht voor ons 2e herenteam het zo lang ontbeerde ge luk. Zij wonnen nu van Taxandria in I een zeer goed gespeelde wedstrijd. Dit betekend dat de degradatie naar de 4e klasse is afgewimpeld en dat er geen al te grote kloof komt tussen ons eerste he renteam dat volgend' jaar start in de le kiasse. Het tweede van de dames bewees dat'de vorige wedstrijd maar een uit schieter was én al verloren ze nu nog wel met grote cijfers, de strijdlust, zo mooi in iedere sportvrouw (man)was er j weer. Het eerste damesteam gaat zaterdag- avond in Kaatsheuvel bij TTV KAT een beslissingswedstrijd spelen tegen Were Di uit Tilburg. Winnen onze dames de ze wedstrijd, dan mogen zij met twee andere damesteams spelen om een plaats in de eerste klasse. Supporters en leden, steunt onze dames zaterdagavond met jullie aanwezigheid in Kaatsheuvel Dan staat er nog iets groots te gebeu ren; 10 mei a.s. (hemelvaartsdag) zal onze vereniging de Open Langstraatse Kampioenschappen organiseren in de garage van het N.V. Automobielbedrijf de Langstraat. Er wordt hard gewerkt om dit tournooi, dat het eerste betekent r et deelnemers buiten Waalwijk en met de mogelijkheid van inschrijving in alle klassen, te doen slagen. Nadere bijzon derheden zullen voor die tijd nog wel volgen. Uitslagen Dames: RKC 2—JCV I, 1—9, JCV Kampioen. Heren RKC 2Taxandria 73. RWEDHV. HAARSTEEG. VOETBALPROGRAMMA. Naarmate Je competiie ten einde loopt komt er meer en meer tekening in de ranglijst. Voor de ene club zeer gunstig, maar voor de anderee ongunstig; het laatste is met Haarsteeg het geval. Daar zij het zondag j.l. tegen Wit-Zwart niet fit een overwinning heeft kunnen bren gen, is ze nog vaster op de laatste plaats terecht gekomen. De uitwedstrijd van zondag a.s. tegen SVG uit Tilburg is een zeer zware op gave. Een nederlaag zal wel het resul taat worden, al is een verrassing niet uitgesloten. Bij voetbal kan het er nu eenmaal raar naar toe gaan.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 9