Waalwijkse en Langstraatse Courant „WAALWIJKS BELANG" Boerenleenbank van Waspik vergadert VERZET ZOMERFEEST NAAR JUNI Wrijf Kou en Pijn rnet DAM PO ankerhorloge Jaarvergadering van het Wit-Gele-Kruis. VRIJDAG 13 APRIL 1956 Uitgever Bureaux GROTESTRAAT 265, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2M2. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES ..ECHO' Een goed programma voor 't a.s. seizoen. De belangrijke voorjaarsverga dering welke de vereniging Waalwijks Belang maandagavond in hotel Verwiel hield, genoot slechts een zeer geringe belanr stelling. De voorzitter, de neer J Timmermans, noemde de op komst zelfs bedroevend, hetgeen hij te meer betreurde niet nlleen omdat de agenda een f *>e- langrijke punten vermeldde, maar vooral omdat de gestadige ont wikkeling van toerisme en he vreemdelingenverkeer een voor Waalwijk dermate gunstige con junctuur gaat vertonen, dat Waalwijks Belang een steeds om vangrijker en belangrijker taak te vervullen krijgt. Nadat de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd, las de heer J. Tielen liet jaarver slag 1955-'56 voor, dat voor hem in zijn functie als secretaris zijn 49sté jaarverslag was. Het atge- lopen verenigingsjaar kenmerkte zich door een aantal bijzondere evenementen. Op de eerste plaats de tentoonstelling van de kunst werken van Charles Eyck in het voorjaar van 1955 die grote e- langstelling heeft getrokken. Voorts de grootse festiviteiten ter gelegenheid van de 10-jarige herdenking van onze bevrijding, waarvoor in samenwerking met het Centraal Oranje-Connte een prachtig programma was opge steld en waarvoor men in alle delen van de gemeente grote me dewerking heeft ondervonden De festiviteiten begonnen met klokgelui en kerkdiensten en werden daarna voortgezet met kinder-aubades, eenschitterende optocht, concerten, bal-champe- ti*0 enz. Door de bestuursleden werden de secretaris bij zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau de prachtige versierselen, het grote kruis, als een persoon lijk 'geschenk aangeboden. Ook het jaarlijkse zomerfeest op 15 augustus heeft een buiten gewoon succes gehad. Op vier punten der gemeente werd een kleurrijk wagenspel opgevoerd en verder werd medewerking ver leend door 'n Poolse dansgroep in nationaal costuum en door de kapel van het Korps Genietroe pen uit Den Bosch, die in muzi kale mars door de gemeente trok en daarna op het Raadhuisplein een militaire taptoe uitvoerde, die heel Waalwijk en omgeving stil luisterend bijeen bracht. Een belangrijk initiatie! in het afgelopen jaar was de stichting van een afdeling van de Bond voor Veilig Verkeer. Uit de steeds toenemende aan vragen van gidsen, folders en in lichtingen, die bij 't secretariaat binnenkomen, mag worden ge concludeerd, dat de belangstel ling voor en het bezoek aan on ze 'gemeente steeds toenemen. Met het oog hierop heeft het be stuur tot de gemeenteraad 't ver zoek gericht om de jaarlijkse subsidie van 500.— te verho gen tot 1500.-. Gezien de steeds toenemende eisen ter bevorde ring van het vreemdelingenver keer en de activiteiten welke an dere gemeenten in deze aan de dag leggen, vertrouwt 't bestuur dat dit verzoek een gunstig ge hoor zal vinden. In dit verband, zo vervolgt het jaarverslag, mogen wij er nog" maals op wijzen dat Waalwijks wijks Belang veel meer leden moest tellen. Een contributie van 3kan toch voor niemand n beletsel zijn en daarom slaan wij met onze 300 leden maar een po ver figuur. Ook degenen in het centrum, met name de café's die speciaal van alle activiteiten pro fiteren, mochten, evenals elders, wel een bijzondere jaarlijkse bq- drage leveren. Wij zijn voortgegaan met op nieuw voor een jaar alle leden van Waalwijks Belang 't maand blad der Streek-VVV gratis te zenden, hetgeen men dus ook nog voor zijn 3.contributie ont vangt. Voor tal van evenementen heeft Waalwijks Belang in het afgelopen jaar bijdragen of prij zen beschikbaar gesteld, o.m. voor de pluimveetentoonstelling, het Waalwijks tennistournooi, de cross-country, de Waalwijkse Athletiek-cliib, het St. Nicolaas- comité e.d., terwijl aan „Ons Huis" bij gelegenheid van haar schitterend geslaagde feesten bij haar 25-jarig bestaan een con cert van „Concordia" werd aan geboden. Er is ook op grootscheepse en doeltreffende wijze reclame ge maakt voor Waalwijk. Het blad „Toerisme en Verkeer", dat in een oplage van 60.000 exempla ren in binnen- en buitenland wordt verspreid, heeft een drie tal nummers speciaal aan onze j gemeente gewijd. Waalwijks Be- lang heeft hiervoor (le nodige clicbé's en artikelen beschikbaar gesteld. Ook is men er in geslaagd een lijst van pensions samen te stel len, waarvan door velen wordt gebruik gemaakt. Door enige muziekliefhebbers werd bet bestuur benaderd met het verzoek om het initiatief le willen nemen tot oprichting van een Volksmuziekschool in deze gemeente, zoals die met succes functioneren in Boxtel, Ouden bosch, Oisterwijk etc. Het be stuur nam dit initiatief graag over, maar heeft zich eerst in verbinding gesteld met de on langs geïnstalleerde culturele raad en vernam dat deze raad dit reeds in onderzoek heeft, zo dat het bestuur zich vooralsnog van verdere stappen kan onthou den. Tevens werden er verschillen de suggesties aan de hand gedaan om te komen tot een betere schaatsgelegenheid in onze ge meente. De ijsclub zal hierom trent contact opnemen met de gemeente. Ten aanzien van de gezamen lijke reclame voor Waalwijks handel en industrie heeft het be stuur zich in verbinding gesteld met de Contactgroep voor Han del en Industrie, die deze aange legenheid speciaal ten aanzien van de schoenindustrie in onder zoek beeft genomen en hierover nader rapport zal uitbrengen. Tenslotte nog werd ook de do denherdenking in het afgelopen jaar op passende wijze door de vereniging verzorgd. De heer Tielen besloot zijn jaarverslag met het uitspreken van de verwachting dat de steeds verder strekkende acties van Waalwijks Belang vruchtdragend mogen zijn voor onze gemeente, die wij, door steun van alle zij den, op .alle terreinen moeten handhaven als het centrum van de Langstraat, en dat een geani meerd verenigingsjaar 1956-'57 de waardige bekroning moge worden van een vruchtdragende 50-jarige arbeid. De voorzitter bracht de secre taris dank voor dit voortreffelijk en gedetailleerde verslag, waar uit duidelijk de grote activiteit van de vereniging bleek. Hierna werden de aftredende leden, de heren J. Tielen, N. van Loon en A. Mëijs met overgrote meerderheid van stemmen her kozen. Ten aanzien van zijn her- ldezing merkte de heer Tielen op dat hij gezien zijn leeftijd zijn plaats eigenlijk aan een jongere kracht zou moeten afstaan, doch dat hij als mede-oprichter van Waalwijks Belang het 50-jarig bestaan van de vereniging toch gaarne zo enigszins mogelijk als secretaris zou willen meevieren en -beleven en om deze reden zijn herkiezing dan ook gaarne tot zolang wenste te aanvaarden. HET NIEUWE SEIZOEN. Ook voor het komende seizoen heeft Waalwijks Belang weer een Verheugende activiteit aan de dag gelegd. Ten aanzien van de 4 mei viering kon de voorzitter mede delen dat de dodenherdenking op dezelfde wiize zal geschieden als in voorgaande jaren. Hij hoopte dat zo weinig mogelijk mensen langs de weg zouden blijven staan en dat allen zich bij de stoet zouden aansluiten. Het Re quiem van Mozart zal ook nu weer worden uitgevoerd door de Liedertafel „Oefening en Ver maak" en Het Waalwijks Orkest in de Gecroonde Leersse. Op het bevrijdingsfeest zal een gymnastiekdemonstratie worden gegeven door de gymnastiekver eniging O.W.S. Verder zal men kunnen luisteren naar concerten en deel kunnen nemen aan een bal-champêtre. In verband met de muziekfees ten die de harmonie St. Crispijn ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan op 11, 12 en 15 augustus zal geven, heeft Waalwijks Be lang het grote zomerfeest ver plaatst naar een nader te bepa len dag in de maand juni. Er zal weer een gymnastiekdemonstra tie of i.d. worden gegeven door een gymnastiekvereniging. On derhandelingen hierover zijn nog gaande. Voorts zal de kapel van het Korps Genietroepen weer 'n mu zikale mars in gala-uniform door de gemeente maken, die zal wor den besloten met een militaire taptoe op het Raadhuisplein. Daarna bal-champêtre. Naar aanleiding hiervan merk te dbr. H. v. Oudbeusden op, dat het vorig jaar het Raadhuisplein bij de militaire taptoe wel wat te krap was afgezet, zodat lang niet alle belangstellenden een plaats konden vinden. De voor zitter kon hierop mededelen dat dit reeds in de bestuursvergade ringen ter sprake was gekomen en dat men dienaangaande con tact beeft opgenomen met de in specteur van politie. Op 13 en 14 augustus zal op 't Raadhuisplein een kunstmarkt worden georganiseerd. Deze markt zal het karakter hebben van een tentoonstelling, waarbij diverse artisten aanwezig zullen zijn en uitleg zullen geven bij hun geëxposeerd werk. Dit be looft een zeer interessant evene ment te worden waarmee men in andere gemeenten reeds veel suc ces heeft geboekt. Zo zal Waalwijk dus van 11 t.m. 15 augustus rijk aan evene menten zijn. Voor het komende seizoen zijn voorts nog 2 of 3 avondconcerten en enkele andere evenementen gepland, waarvoor de juiste data nog nader moeten worden vast gesteld. De rondvraag bracht een bin nengekomen schrijven van Vis- serslust aan de orde, waarin aan gedrongen werd op plaatsing van scbuilhuisjes bij de bushaltes in de Wilhelminastraat en andere straten. Hierop kon de voorzitter anewoorden dat de burgemeester reeds heeft meegedeeld dat hier in zal worden voorzien. Tevens werd in genoemde brief gevraagd naar de mogelijkheid van de in voering van een stadsbusdienst. Men was echter algemeen van mening dat Waalwijk te klein is om een dergelijke dienst renda bel te maken. Dhr. Dr. Ir. v. Laarhoven drong nogmaals aan om de B.B.A. te verzoeken hun bussen ook aan de achterzijde van een lijnnum- mer te voorzien. Dit bespaart de passagiers veel onnodig geloop, i De heer Tielen deelde hierop me- de dat een dergelijk verzoek reeds 1 was gedaan, doch dat de B.B.A. hierop geantwoord had dat een en ander om technische redenen I niet mogelijk was. j Hierna sloot de voorzitter de- S ze interessante en belangwekken de vergadering. M. van Dongen als Kassier opgevolgd door J. [Kuysters Maandagavond 9 april kwam de Boerenleenbank van Waspik in een verplichte algemene ledenvergadering bijeen, om over verschillende belangrijke agendapunten een beslissing te ne men Behalve de benoeming van de secretaris waren er op deze vergadering niet mind er dan vier bestuursfuncties te verdelen- dit wegens ontslagname van de heer M. Kuijsters als president van de bank en J. A. Verschure als bestuurs lid terwijl de heer A. Kamp wegens verhuizing als lid van de Raad van Toezicht moest bedanken en de heer C. P. Lan- gerwerf wegens periodiek aftreden een vacature stelde. Nadat de president, de heer M. Kuijsters, de vergadering met de christelijke groet had geopend en een welkomstwoord tot de aan wezigen had gericht, werden de notulen door de secretaris, dhr. M. van Dongen voorgelezen. Uit de notulen, welke ongewijzigd werden aangenomen, bleek dat in 1957 de plaatselijke bank een halve eeuw zal bestaan. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd van de huidige secretaris werd reeds enige tijd geleden de heer J. Kuijsters in deze functie benoemd. De overgelegde rekening en ba lans over 1955 behoefden voor niemand nadere toelichting. Het bestuur deed het voorstel om /4 van de winst 4664.15 ter beschikking te stellen van het bestuur om subsidie te verlenen aan Boerenbond, sportvereniging e.d. Het overschot zou weer ko men in het reservefonds. Ook hiermee ging de vergadering as- coord. Daarna werden een aantal ar tikelen van de statuten gewijzigd en in verband hiermee ook het huishoudelijk reglement. De wij zigingen der statuten hadden vol gens'de toelichting van de heer M. v. Dongen betrekking op a) de uitbreiding van de Cen trale bank tot het buitenland, dit i.v.m. de emigratie van de Neder landse boer; b) de leeftijdsgrens van de be stuursleden; c) de bevoegdheden van de kassier; d) de credietverlening aan niet- boeren. Na enkele opmerkingen en vra gen van de heren G. Zijlmans, P. Zijlmans en C. Wouters worden zij met algemene stemmen aan genomen. Daarna vroeg en verkreeg dhr. C. Langerwerf het woord. Hii richtte zich tot de aftredende be stuursleden en dankte_ hen allen voor het werk dat zij in hun be stuursperiode voor de Boeren leenbank hadden gedaan. Tot de heer v. Dongen zei hij o.m. dat het niet de bedoeling van het be stuur was om de aftredende kas sier, die deze functie 31 jaar met zulk een kennis van zaken had vervuld, alserelid of iets derge lijks te laten heengaan, maar dat de Boerenleenbank nog graag ge bruik zou maken van zqn erva ring en krachten, door hem in de functie van president aan te stel len. Deze suggestie werd beves- tibd door de bestuursvoordracht die de voorzitter bekend maakte en motiveerde. Nadat de heer P. Zijlmans als tegencandidaat nog het bestuurs lid van de Boerenbond, de heer D. Verschuren, naar voren had gebracht, kon men tot stemming overgaan. De uitslag hiervan was als volgt: M. van Dongen 73 stem- wen, D. Verschuren 33 stemmen en A. Smeur 3 stemmen. Ter voorziening in de vacatu re, ontstaan door het aftreden van de heer J. Verschuren, werd door het bestuur voorgedragen de heer A. Smeur. Weer stelde de heer P. Zijlmans de heer D. Ver schuren candidaat, terwijl dhr. J. van Hooren de heer G. Zijl mans als candidaat naar voren bracht. Uitslag der stemming A. Smeur 79, G. Zijlmans 17 en D. Verschuren, 16 stemmen. In de plaats van dhr. A. Kamp werd als lid van de Raad van Toezicht op voordracht van het bestuur de heer C. Meys gekozen met 86 stemmen. De verdere uit slag luidde: J. Mevs 1. G. Kamp 1, M. Remmeren 1, D. Verschu ren 23, H. Biemans 21, G. Zijl mans 11, H. de Wit 1, J. Smits 1, C. Wouters 2 en A. Remmeren 1 stem. De heer C. Langerwerf werd met 107 stemmen als lid van de Raad van Toezicht herkozen. D. Verschure haalde hierbij drie stemmen en de heer J. Hamers 1 stem. Onder dankzefging aan de ver gadering voor het in hen gestel de vertrouwen namen alle geko zenen de hun toebedeelde func tie aan. Medisch Centrum wordt in Juni geopend. JEANNE D'ARC Van de rondvraag werd door de heren M. Kuijsters en M. van Dongen gebruik gemaakt. De scheidende voorzitter, die 12 iaar lang zijn beste krachten als president aan de Bank heeft gegeven, vroeg zich af of hij de lof die hem door de heer C. Lan gerwerf was toegezwaaid, wel mocht aanvaarden. „Immers", zo zei hij, „ik heb niets anders ge daan dan mijn plicht." Hij wees er op dat de taak van 't nieuwe bestuur zwaar zou zijn en nog steeds zwaarder zou worden. Hij hoopte dat de goede samenwer king tussen het bestuur en de leden zou bliiven bestaan. Daar na bracht hij zijn dank uit aan de kassier, de andere bestuursle den en de vergadering voor haar werk en de manier van samen werking. De heer van Dongen vond de woorden van lof en dank, welke hem waren toegesproken, wel wat overdreven. Hij dankte allen voor het vertrouwen dat men de afgelopen 31 jaar van zijn kas sierschap in hem had gesteld. Hij zou z^n uiterste best doen om dat vertrouwen in zijn nieu we functie te bevestigen. Jn het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis alhier had dinsdagavond de jaarvergadering plaats van het Wit-Gele Kruis afd. Waalwijk. De voorzitter, de heer C. Pul lens, noemde het een teleurstel ling, dat heden zo weinig leden deze vergadering bezochten. Als het Wit-Gele Kruis straks in een nieuw gebouw is gevestigd, zal de opkomst hopelijk wel groter zijn. Hij heette van harte welkom de Eerw. Moeder Zr. Alphonsine en Zr. Donata, alsmede de Zus ters der wijkverpleging en dhr. C. Witlox als lid van het Prov. Bestuur. Deze jaarvergadering werd vroeg gehouden, niet omdat er minder werk was, integendeel, omdat er thans zeer veel te ver werken is i.v.m. het nieuwe ge bouw voor het „Medisch Cen trum", dat in juni geopend zal worden. Thans is het Wit-Gele Kruis nog gebrekkig gehuisvest, doch veel dank is verschuldigd aan Deken v. d. Hurk voor het geen is tot stand gekomen door zijn bemiddeling. De werkzaamheden van thans zijn, aldus de voorzitter, voorna melijk de bouw van het Medisch Centrum. Het dagelijks bestuur heeft dan ook veel contact met elkaar gehad en allen zijn dank baar gestemd. Met de royale me dewerking van kerk en gemeente zal er dus een sieraad van een gebouw komen. De moeilijkheden voor de toe komst zijn vooral de kostbare inrichting van het nieuwe ge bouw, die vooral bescheiden op gezet wordt. De plannen hier voor zijn vergevorderd. Zonder ten laste te komen van het Wit- Gele Kruis moet er een geldle ning komen als 't kan. Met eigen krachten wordt dit gefinancierd door een op te zetten landelijke loterij, waarvoor het Ministerie ons de toestemming toezond; 40.000 loten zullen verkocht wor den a 2.50 per lot. De bruto op brengst zal zijn 100.000, waar van 40.000 aan prijzen wordt besteed. Men verwacht dus een enorme medewerking van leden en verplegend personeel. Ook door middel van reclame in ad vertenties zal deze actie worden gesteund. Als prijzen zullen er zijn: 2 auto's, radio- en televisie toestellen, Solex, stofzuigers etc. De secretaris, de heer N. Vlaar, gaf de notulen van de vorige ver gadering waarna de voorzitter hem dank bracht voor zijn keu rig werk. De penningmeester de heer B. Weijers, bracht verslag uit om trent de kasmiddelen. Ingekomen 41.968.28, uitgaven 37.767.75, dus een voordelig saldo van 4.218.53. De voorzitter bracht ook de Denningmeester dank voor zijn keurige administratie. Vervolgens gat de kascontrole commissie haar mening over 't gevoerde beleid. Zonder op- of aanmerkingen is alles in orde bevonden. De heren Hoffmans en Smolders aafw.) werd harte lijk dank gebracht voor hun be moeiingen. Aan het jaarverslag over 1955 ontlene" wii het volgende: In de loop van 1955 hadden 7 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen plaats. De contributie werd verhoogd tot 10.'per lid per jaar i.v.m. hogere exploitatiekosten. Het le denaantal bedroeg 2485. Wat de personeelsvoorziening betreft, het volgendeAan Zuster Verhoeven is op eigen verzoek onslag verleend. Twee wijkver pleegsters werden nog aange steld. De wijkindeling is nu als volgt: de Eerw. Zuster Alphon sine het grootste gedeelte van de St. Antoniuspar.; Zr. van Wees Waalwijk centrum en gedeelte St. Antoniuspar.; Zr. v. d. Bosch Baardwijk en Zr. Bos. Besoijen. Zuster Wilmont was 12L/2 jaar in dienst van het Wit-Gele Kruis. De wijkverpleegsters blijken over een goede teamgeest te be schikken en de verstandhouding tussen bestuur en zusters s zeer goed; dit alles komt het Wit-Gele Kruiswerk zeer ten goede. Wijkverpleging: Het aantal geholpen zieken is 503. De zus ters hebben hiervoor 11926 be zoeken afgelegd. Voor de andere diensten geven wij de volgende cijfers: Kleuterzorg 44 pers. 58 bez. Geestelijke volksgezondh. 7 pers. 70 hez. Rheumabestr. 1 pers. 11 bez. Immuni'satie 72 bez. Bejaardenzorg 45 pers. 447 bez. üienstbezoeken 173 bez. 97 831 Voor de t.b.c.-bestrijding wer den 98 patiënten behandeld met 775 bezoeken. Ttotaal werden 39 personen uitgezonden naar sana toria. Voor zuigelingenzorg wer den 48 zittingen gehouden onder leiding van Dr. Weijers uit Den Bosch. Het aantal ingeschreven zuigelingen bedroeg 190. De wijkkraamverpleging werd door Zr' Wilmont verzorgd, n.l. voor 118 vrouwen met 2020 be zoeken. Voor praenatale zorg werden 138 personen ingeschreven en 't aantal consulten was 809. Zes moedercursussen werden gegeven voor 173 deelnemers in 49 lessen. Voor inentingen tegen pokken kwam 410 kinderen aan bod, ter wijl massale inentingen aan de schoolkinderen werden gegeven tegen diphterie, kinkhoest en te tanus. De Paasactie bracht 252.10 op. De plaatselijke artsen en zus ters worden in het verslag dank gebracht, alsook de HoogEerw. Heer Deken v. d. Hurk. De voorzitter dankte de secre taris voor dit jaarverslag. Op de vergadering is nog mel ding gemaakt van het Kleuter- bureau. Elke 2e en 4e Woensdag van de maand zal dit bureau zijn geopend. Het staat o.l.v. Dr. Els ten Brink, die verbonden is aan het Ziekenhuis te Waalwijk. De opening van dit bureau zal in de maand mei plaats hebben. Als assistent van de school arts is benoemd Dr. Witte uit Groningen. Bij de bestuursverkiezing heb ben zich geen mutaties voorge daan. Bij acclamatie zijn de af tredende vijf leden herkozen. Aan de kascontrolecommissie is als derde lid toegevoegd dhr. L. van Oudheusden. De voorzitter dankte alle aan wezigen voor hun opkomst, voor al de zusters voor hun prettige samenwerking met het bestuur en niet minder met de patiënten. Gezamenlijk zuilen wij trachten het Wit-Gele Kruis naar best ver mogen te dienen, zeker nu, nu veel werk wordt gevraagd, aldus de voorzitter. Hierna sloot hij de vergadering op de gebruikelijke wijze. DE WERELD ROND Deze maal willen wij dit ru briekje beginnen met een uitge breid stukje pogonotomie. Daar wij vermoeden dat ge in de verste verte niet weet wat dit beduidt, vertalen wij dit vrij voor u met „scheerkunde". Hiermede zal u meteen duidelijk zijn dat dit stuk je een zuiver mannelijk karakter zal hebben en dat slechts enkele vrouwen hier baat bij kunnen hebben. Opmerkelijk is evenwel dat onderstaande onthullingen afkomstig zijn uit de lieftallige mond van mej. Rem Schoen. Wat zij van het scheren niet weet, is de moeite van het weten niet waard. Van origine was Rem mannequin en ze begaf zich in de pogonotomie toen directeuren van fabrieken van scheerappara- ten steen en been klaagden over het feit, dat de meeste mannen niet weten hoe ze zich goed moe ten scheren. Toen pakte Rem haar rose en rode koffertjes vol scheerspullen en trok er op uit om Jan en Alleman wat scheer kunde bij te brengen. Scherende en zepende is zij Amerika -door getrokken en dit heeft haar heel wat scheerwijsheid opgeleverd. Zo weet Rem te vertellen dat de meeste mannen er inderdaad geen benul van hebben hoe ze zich moeten scheren en dat even veel mannen er bepaald niet hap pig op zijn om zich toe te ver trouwen aan vrouwenhanden, waarin een scheermes blikkert. Hierbij mogen wij aantekenen dat mej. Schoen zich daarover niet behoeft te verbazen, want even goed als wij weet zij welk lot auto's wacht, die aan vrou wenhanden toevertrouwd wor den. De meeste mannen, aldus Rem, scheren maar raak. Zeep d'r op, krats, krats, en klaar is Kees of Willem. Maar dat is het natuur lijk niel, dat is zonder meer knoeiwerk. De baardharen be vatten namelijk keratine, die de Waalwijkae Stoomdrukkerij Antoon TJelen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO WHET ZUIDEN 79e JAARGANG No. 29 Abonnement 19 cent per week I 2.45 per kwartaal I 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties s speciaal tarief. HEERLIJK OM TE ROKEN VOORNAAM OM TE PRESENTEREN

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 1