WAALWIJK Waalwijkse en Langs Courant iVOROL: tanden Wit, ad Nieuw hoornvlies gaf honderden blinden licht in de duisternis. Amphion leverde bij zondere prestaties. Geanimeerde vergadering v. d. KAB te Waspik ,,lk kan mijn kind weer zien"! em VRIJDAG 13 APRIL 1956 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur IAN TTELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO HEI ZUIDEN 79e JAARGANG No. 29 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per nut Contract-advertenties speciaal tariel Bureaux: GROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr Tan BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1876 TELEGR.-ADRES ..ECHO" Prachtwerk van het Ned, Rode Kruis. Dank zij de hoornvliezen van overleden landgenoten hebben reeds honderden landgenoten het gezichtsvermogen geheel of ge deeltelijk terug kunnen krijgen. Het hoornvlies is het „venster van het oog". Indien dit venster vertroebeld is, laat het oog oeen licht meer door. Soms kan een nieuw hoornvlies licht in de duisternis brengen. Twee kinderen in Milaan on derkingen de vorige week deze ervaring. Italië was er door ont roerd en geen wonder: het land kende deze redding van het ge zichtsvermogen niet uit de eigen omgeving, omdat de transplanta tie er bij de wet verboden is. Mis schien zal nu die ontroering de verouderde wet doorbreken. Mis schien was dat wel de opzet van de wetenschap, toen zij met de ogen van een priester, illegaal, toch de krachttoer ging verrich ten. Geen oogbank. In ons land is dit herwonnen levensgeluk gemiddeld een tot twee keer per week het deel van bijna of geheel blinde mensen. Het Rode Kruis heeft de organi satie van het verwerven van de ze „vensters van het oog" in han den. Het houdt geen „oog-bank". Dat zou zijn: het inbrengen van hoornvliezen en het aanleggen van een voorraad. Dat kan niet, want het vlies moet binnen twee tot zes uur na de dood worden weggenomen, en binnen twee maal 24 uur bij de patiënt zijn aangebracht. Zelfs registratie van toekomstige donors is niet nuttig. Op een gegeven moment moet iemand geholpen worden, en dan moet het oog, dat uit komst moet bieden, terstond ter beschikking zijn. In de zieken huizen verricht de zuster namens het Rode Kruis de delicate taak de nabestaanden in te schakelen. Vaak luidt dan het antwoord: „Het karakter van de overledene kennend, staat het voor mij vast dat hij „ja" gezegd zou hebben". Weer zien Achthonderd patiënten zijn er de laatste vijf jaar geholnen. Sommige gevallen maken diepe indruk. Zoals de ervarinc van de jonge Brabantse moeder, die na jaren blind te zijn geweest, uit riep: „Ik kan mijn kind weer zien". En de bejaarde heer, die na lang aarzelen tot een oneratie besloot. Voor het eerst deed hij 7"n horloge weer om: h;; kon nu weer zien hoe laat het was. Al deze operaties geschieden in onze universiteitssteden. De ge leerden hebben er grote ervaring mee ongedaan. Een arts zei ons: „Vroegerhad de medicus slechts de beschik- kinf over plantaardige genees middelen. Daarna kwamen de chemische en biochemische pro- duKten. Nu begint meer en meer de mens zelf bron te worden van genezing voor de ander. Wie zal zeggen tot welke opzienbarende mogelijkheden dat nog zal leiden. Thans hebben we, behalve de hoornvliesoverbrenging, reeds de verzorging met moedermelk, di rect of zoals te Amsterdam: via invriezing en dromn» in duur zame toestand gebracht. Brieven. Soms zenden de geopereerden brieven. Trots vermelden zij „Die brief heb ik zelf weer kun nen schrijven". Sommige mensen die van successen hebben ge hoord, bieden spontaan hun hulp aan. Zelfs bereikte een oogarts het aanbod van iemand, die reeds dadelijk een oog ter beschikking wilde stellen. „Ik heb twee ogen, die andere heeft er geen". Een aanbod dat op medisch-ethische gronden moest worden afgesla gen. Veertien jaar geleden reeds haalde de oog-chirurgie 'n prach tige „stunt" uit met e^n meisje van twee jaar. Het kind zou ab soluut stil moeten blijven liggen. Zou 't lukken? De kleuter werk te mee. Ze lag stil. Het geziebt kwam terug. Zij ging naar de la gere school, waar men haar toch nog een plaats op de voorste rij moest geven. De verbetering hield aan: ze gaat nu weldra naar het lyceumen behoeft niet meer vooraan te zitten! Herstel. Er is in ons land een lange reeks van zulke gelukkigen. De Oostindische militair, die in een kamp een groot deel van zijn ge zichtsvermogen verloor toen hém een bijtende vloeistof over het hoofd werd gegoten. Later: af keuring uit de dienst, ontreden als handelsreiziger in ons land en in alle treinen door collega's beklaagd over de toestand van zijn ogen. De transplantatie bracht ook voor hem uitkomst en herstel van zijn functie als beroepsmilitair. Groot was ook de v9ldoening, toen men 'n brief ontving van een dame, eens doof en blind, die weer kon zien en liplezen. Zij schreef: Als u eens wist wat het voor een dove bete kent weer te kunnen zien". Het overbrengen van 't hoorn vlies is een uiterst moeilijke ope ratie, maar wat een geluk voor de patiënt en wat een voldoening voor de chirurg, als het lukt. On zaterdag 21 aDril a.s. om half 8 's avonds wordt in de zaal Thalia door de Rode Kruis-colon- ne van Waalwijk een indruk wekkend toneelstuk opgevoerd, slaande on de Ro.de Kruis-actie „Hoornvliestransplantatie". f MGR. DR. P. J. VAN GILS, f Na voor enige tijd te Utrecht een oog operatie te hebben ondergaan en ziek naar zijn Sint 'Salvator te Roermond, al waar hij meer dan 40 jaren woonde, te ziin teruggekeerd, is Mgr. Dr. Jos vail Gils aldaar na een langdurig ziekbed in de gezebende ouderdom van 86 jaren overleden. Mgr. van Gils is geboren te Waalwijk op 10 Januari 1869, in 't huis tegfenover het bureau van ons blad, waar zijn va der de heer Jan Baptist van Gils, een apotheek had. Hij heeft met z'n ge boorteplaats en z'n familie alhier steeds de prettigste relaties onderhouden. In zijn jeugd bracht hii er vanzelfsprekend zijn vacanties door, maar ook later, toen hij professor was in »^olduc, inspecteur van 't katholiek onderwijs in 't bisdom Roermond, kwam hij zich hier meermalen verpozen bij de families van Gils, van Iersel 'en bij wijlen pastoor Kuypers. Ook op 't terrein van 't onderwijs hield hij z'n geboorteplaats en streek voortdurend in 't oog en toen er sorake was van middelbaar onderwijs in Waal wijk was 't zijn werk met Dr. Moller te bewerken dat hier de eerste katholieke middelbare school van O.M.O. werd ge vestigd, zodat zijn naam onvergankelijk aan 't Dr. Moller-college en 't middelbaar katholiek onderwijs in plaats en streek zal verbonden blijven. Betrekkelijk korte tijd geleden bracht deze krachtige zes en tachtiger nog een laatste bezoek aan z'n familierelaties in Waalwijk en konden wij de toen nog zo montere en vitale dokter, die ook. ons gaarne met z'n wijze adviezen ten dienste stond en bij elke gelegenheid van z'n belangstelling blijk gaf, de hand drukken. 'Nu is hij na volbrachte arbeid heen gegaan naar betere oorden, waar God zijn actieve en trouwe dienaar zeker in Ziin genade zal hebben opgenomen. Van zijn overtalrijke functies die prof. van Gils heeft bekleed ten nog be kleedde, noemen wij o.m. Na zijn studiën aan de seminaries van ons bisdom, is hij overgegaan naar 't bisdom Roermond, waar hij professor werd tc_Rolduc, later inspecteur van 't katholiek onderwijs. Hij was o.m. lid van' 't curatorium der Kath. Econ. Hogeschool, en van tal van instellingen op 't terrein van 't onder wijs en literaire verenigingen. Van zijn kant verschenen talrijke werken op dit gehied. Een bijzonder bekwame en hoogstaan de figuur op het terrein van het katho lieke onderwijs en litteratuur is met hem heengegaan. De overledene was Geheim Ka merheer van Z. H. de Paus, Ere- kanunik van de Kathedrale kerk van Roermond. Officier in de Orde van de Ned. Leeuw en Comman deur in de Orde van' Oranje-Nas- sau. Hij ruste in vrede. WAALWIJKSE KRING VOOR KUNST EN WETENSCHAP. Om het seizoen van de Waal wijkse Kring voor Kunst en We tenschap op een waardige wijze te besluiten, zal op donderdag 26 april a.s. in Musis Sacrum alhier om 8.15 uur de laatste filmavond worden gehouden. Vertoond zal worden de Italiaanse film: „Duo soldi di speranza" (Twee stui vers hoonl van Renato Castella- ni. Dat dit een goede avond zal worden, behoeven wij niet te be twijfelen, want op het filmfesti val te Cannes verwierf deze film de Grand Prxx. Bertina zegt o.m. in „filmforum": „uit een we zenlijk goede en daarom niet min der pittige liefdesgeschiedenis hioeit de overtuiging van de filmmaker open. Deze overtui ging doet een laatste beroep op de naastenliefde der armen, om dat aneen de gemeeiisciiapszin van de armen mogelijk kan ma ken, dal ook de armsten der or- men no" voor twee stuivers hoop wordt gelaten. Op dit ernstige thema dartelt dan de jonge liefde rond van het meisje Carmella voor de rechtschapen dorpsjon gen Antonio. Prachtige volksty pen kenmerkt deze film. Zo is o.a. Antonio's moeder 'n „mooie" lelijke volksvrouw, met al haar onhebbelijkheden, zoals weinig filmers haar zouden uibeelden. De toegang voor deze film is 18 jaar. De entrée is bepaald op 1.25, 1.— en 0.75. De plaatsbespreking heeft plaats op woensdag van 56 uur aan de zaal. De nog jonge Gemengde Zang vereniging Aiiipiiioii neen. maan dag, üinsüag en woensuag in net Patronaat te nesoijen een drietal uitvoeringen gegeven, die zeer geslaagd genoemd kunnen wor- uen. De talrijke bezoekers heb ben kunnen genieten van goede zang, zeer vernienstelijk toneel spel en een alleraardigst snow- nummer. Dit sukses is uiteraard op ae eerste plaats te danken aan de voortretfebjke leiding van de heren P. Wilmont en P. Borsten, docb daarnaast ook in zeer be langrijke mate aan de grote toe wijding en het aanstekelijke ple zier waarmee elk der uitvoeren den zijn of baar deel tot bet wel slagen van deze avonden heeft hijgedragen. En de aanmerkingen die wij hebben, geiden dan ook niet de qualiteit van de presta ties, doch de geschiktheid of be ter de ongeschiktheid van de zaal. De voor de pauze ten geho re gebrachte zangnummers ver loren veel aan volume en klank kleur door het ontbreken van 'n goede accoustiek. Het spranke lende charme van de Weense wals ging teloor tussen de coulissen van het toneel en af wisselingen tussen piano en forte kwamen wel heel slecht tot hun recht. En dit was temeer jammer omdat het koor goed stemmen- materiaal paart aan een voor treffelijke discipline. Het zou dan ook geen overbodige luxe ziin als ook Besoijen de beschik king kreeg over een nieuwe, voor het geven van uitvoeringen beter geschikte zaal, zowel wat accous tiek als plaatsruimte betreft. Het programma na de pauze was door zijn afwisseling o.i. aantrekkelijker. Een tweetal schetsen, geschreven en geregis seerd door de heer P. Borsten, werden zeer vlot en bekwaam op de planken gezet. Het dubbel- kwartet „Wenn der Mond steht" een zangstuk dat hoge eisen stelt aan de uitvoerenden werd zeer goed vertolkt, doch meer nog dan bij het voltallige koor deed zich hier het gemis aan een goede accoustiek voelen. Een biizonder en ook verdiend applaus oogstte Jos Remie met zijn gitaar. Hij speelt voortreffe lijk op ziin instrument, heeft een stem die zeer geschikt is voor het zingen van folksongs, en weet zijn nummers op een aantrekke lijke manier te brengen. Het slot van deze charmante uitvoering was een alleraardigste show onder leiding van de heer P. Borsten, getiteld „De Kleine diligence". Biizonder attractief van opzet en kleurrijk van uit voering. Het was een verrassen de demonstratie van wat 'n goe de leidin» met eenvoudige mid delen weet te bereiken. Arrmhion kan terugzien op een aantal zeer prettige en nualita- tief zeer verdienstelijke uitvoe ringen waarvoor een biizonder woord van lof dan ook alleszins op zijn plaats is. K.V.P.-DEMONSTRATIE PER HELIKOPTER. In het kader van de verkie zingspropaganda zal de KVP vermoedelijk op zondag 22 april a.s. een grote demonstratie op 't Vredesplein houden. Bij deze de monstraite zal een KVP-helikop- ter od het plein landen, die met zich voert een prominent lid van het Darlement of kabinet, die in het kort de menigte zal toespre ken. Een bijzondere attraktie van deze meeting is, dat zes van de daar aanwezigen in de gele genheid worden gesteld 'n rond vlucht boven Waalwijk en om geving te maken. De juiste datum en uur zullen nog neder worden bekend ge maakt. CONTACTGROEP HANDEL EN INDUSTRIE. Voor haar vergadering van he denavond heeft de Contactgroep voor Handel en Industrie nog de beschikking kunnen krijgen over een bedrijfsfilm van een belang rijke rubberfabriek. Deze film zal vertoond worden vóór de cau serie van de heer K. Bierlaagh en heeft tot onderwerp: De ver vaardiging van rubberartikelen voor de schoenindustrie en de verwerking van deze aritkelen in de schoenfabriek. RODE KRUIS TONEELAVOND. De toneelgroep van het Rode Kruis afd. Waalwijk zal zaterdag 21 april a.s. in zaal Thalia een opvoering geven van het toneel stuk „Nacht en Morgen" van Joh. Blaaser en Henk Fedder. Het stuk heeft de hoornvlies transplantatie tot onderwerp. R.K. WERKMEESTERSBOND. De R.K. Werkmeestersbond zal maandag 16 april a.s. in de Ge croonde Leersse een vergadering houden. Aanvang 8 uur. AUTO TEGEN BRUGLEUNING. Woensdagavond omstreeks half negen reed een auto, komende uit de richting Drunen en be stuurd door de heer C. Ph. v. d. V. uit Hilversum, met flinke snelheid tegen de leuning van de bailey-brug te Baardwijk. De be stuurder, die met gedempt licht reed, heeft de brug te laat opge merkt efi kon een botsing niet meer vermijden. De wagen bot ste tegen de linker brugleuning op, kantelde op haar rechterzii- de en kwam dwars over het weg dek te liggen. De bestuurder en de mede-inzittenden konden door een surveillerende agent van po litie uit hun benarde positie be vrijd worden. Wonder boven wonder bleek geen der inzitten den enig noemenswaardig letsel te hebben opgelopen. De wagen werd zwaar beschadigd en moest later worden weggesleept. Het verkeer werd ongeveer 'n kwar tier gestremd. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Alexander A W M zv W J H M Sanders-van Roij Wilhel mus P zv H M Henskens-v Rooije te Drunen Bernardus J C zv CPA Leijtens-Bazen Walthe- rus J H M zv H W M Teurlings- Kemperman Margrietha H A dv N J M van Loon-Steenhuis Willy dv A F Keijlard-Daanen. Overlijden: Corneiis J Schoep 57 jaar echt- gen van T E L v d Bogert Franciscus Laros 76 jaar teL.-op- Zand, wedr van M v Boxtel. Huwelijksaangiften J M Verboven 25 jaar te Loon- opzand en A M van Oorschot 24 jaar alhier J H G Lombarts 24 jaar en C J van Hoof 21 jaar beiden alhier CP Boers 23 jaar te Breda en J M Schapen donk 25 jaar alhier F J Schal ken 26 jaar en H L C Kooien 25 jaar beiden alhier A Brok 44 jaar te Drunen en M C v d Ven 45 jaar alhier J van Mourik 24 jaar te Gorinchem en G J Beerens 25 jaar alhier J J Zaeijen 38 jaar alhier en E M F M E von Benningsen 50 jaar te Venlo. Huwelijken: C L J Sips 31 jaar te Loonop- zand en W M Vugts 30 jaar al hier A P H van der Weiden 27 jaar te Venraij en C H Mul ders 26 jaar alhier CJP Wijk- mans 27 jaar en P A Humble 32 jaar beiden alhier AP Schal ken 32 jaar en W W van Assen 28 jaar beiden alhier L C M de Peffer 28 jaar en J W M Ka velaars 24 jaar beiden alhier HFAM van der Eerden 24 jaar te Tilburg en H C M Bergmans 23 jaar alhier. Ingekomen A W van Hotten van Heusden MG Timmermans v Utrecht J M T Verhoeven van Loon- opzand R G van Leyen van Haarlem P A B Teurlings van Amsterdam H W v Dongen van Waspik A J Bronnervan Udenhout. Vertrokken: J E Haspels naar Eethen -j- W. Fleuren naar 's-Bosch J van Oers naar Loonopzand M J Braat naar Tilburg C H Mulders naar Venraij CMC Langerwerf naar Waspik L J A Kooien naar Kerkrade RB M Italiaander naar Hamburg T M Dumoulin naar Drunen. DE EERSTE KOUSEN-AUTOMAAT IN ZUID-NEDERLAND IN WAAL WIJK IN GEBRUIK GESTELD. De Fa. D. van den Hout in de St. Antoniusstraat alhier, is overgegaan tot de inbedrijfstelling van een kou sen-automaat. Deze automaat, die de laatste vinding is op automatiek ge bied, zal nylonkousen leveren in drie prijsklassen. Deze kousen-automaat is niet alleen voor Waalwijk, doch voor geheel Zuid-Nederland een nouveauté. Zie ook de advertentie in dit blad. AGENDA. Vrijdag 13 april Hotel Verwiel 8 uur: Contact avond van Contactgroep voor Handel en Industrie. Belasting causerie door de heer K. A. J. Bierlaagh, directie-secretaris der Unicena. Musis Sacrum 8 uur „O, mijn Papa". Alle leeftijden. Luxor 8 uur Spion voor de onderwereld", 18 jaar. Zaterdag 14 april Zaal F. van Helvoirt 8 uur Toneelvereniging G.E.O. met „De Vreemdeling" v. Antoon Coolen. Musis Sacrum 8 uur „O, mijn Papa". Alle leeftijden. Luxor 8 uur „Spion voor de onderwereld", 18 jaar. Zaal Thalia 7.30 uur Bal ten bate van uniformenfonds „Sint Crispijn" m.m.v. The Melody Band. Gecroonde Leersse 8 uur Feestavond EHBO. Zondag 15 april 12 uur: repetitie mannenkoor liedertafel Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Musis Sacrum 6 en 8.30 uur „O, mijn Papa", alle leeftijden. Luxor 6 en 8.30 uur „Spion voor de onderwereld", 18 jaar. Gecroonde Leersse 2 uur en 4.15 uur KimOrmatinée„Trou we kameraden*7. Om 8 uur: „Caesar en Cleopa tra", 14 jaar. Maandag 16 april Gecroonde Leersse 8 uur: Ver gadering R.K. Werkmeesters- bond. K.V.P.-JONGEREN. Maandagavond 16 april a.s. zullen de KVP-Jongeren in de achterzaal van Hotel De Twee Kolommen een vergadering hou den. Aanvang 8 uur. Opkomst dringend gewenst. INDISCH PENSIOEN TWEEDERDE GEKORT. De Indonesische regering heeft enige dagen geleden aan de rege ring in Den Haag meegedeeld, dat zij met ingang van 1 mei de pen sioenen van vroegere Nederlands- Indische overheidsdienaren er> oud- KNIL-militairen zal gaan uitkeren tegen de officiële koers. Dit bete kent dat enige tienduizenden in Nederland wonende pensioentrek- trekkers de kans lopen op een ver mindering van hun periodieke pen sioenuitkeringen met tweederde. Nasleep van anoniem schrijven. In Café C. van Iersel kwam dinsdag avond de K.A.B. afdeling Waspik in vergadering bijeen. Deze vergadering werd geleid door de voorzitter de heer L. Kuijsters. Het voornaamste agenda punt betrof de verkiezing van een be stuurslid. Op de vorige vergadering wa ren de heren P. Schellekens en D. Lan- germans door een actie van de bouw vakarbeiders tot bestuurslid gekozen in de plaats van de heren B. Rekkers en W. Smits, welke periodiek aftraden. In bet oude bestuur vervulde de heer B. Rekkers de functie van secretaris. Daar men in het nieuwe bestuur niet dadelijk iemand kon vinden die bereid was deze functie op zich te nemen, bleef de heer Rekkers op verzoek van de voorzitter cn met goedkeuring van de vergadering deze functie zolang vervullen. Kort na de verkiezing van genoemde nieuwe bestuursleden kreeg de heer P. Schellekens een anonieme brief, wat voor hem aanleiding gaf zijn bestuursfunctie prijs te geven. Zo moest dinsdagavond een vervangend bestuurslid worden ge kozen. De bouwvakarbeiders stelden tien da gen voor deze vergadering de heer A. de Kleijn kandidaat. Deze kandidaatstel ling was echter ongeldig, daar ze niet vergezeld ging van de vereiste bereid- verklaring van de kandidaat zelf. Het bestuur van de K.A.B bracht daarom haar eigen kandidaten weer naar voren; de heren B. Rekkers en W. Smits. Hier- j tegen protesteerde de heer P. Vervoort, omdat dit niet tien dagen voor de ver gadering was gebeurd. De voorzitter antwoordde dat het bestuur dit recht aan het reglement ontleent. De heer Verschuren stelde daarop voor om zowel de door de bouwvakar beiders voorgedragen kandidaat A. de Kleijn als de twee kandidaten van het bestuur op de nominatie te plaatsen. De voorzitter kon zich hiermee vereni gen, mits de vergadering zich hiermee akkoord verklaarde. De heer D. Tim- mers verbond daaraan de voorwaarde dat dan de vergadering zelf ook kandi daten zou mogen stellen. Ook dit ac cepteerde het bestuur. Hierop stelde de heer Tiinmers zich kandidaat, zodat er dus vier kandidaten waren, t.w. A. de Kleijn, B. Rekkers, W. Smits en H. Tim- mers. De uitslag van de verkiezing die hier op volgde, luidde als volgt: W. Smits 16 stemmen, D. Timmers 8 stemmen, A. de Kleijn 2 stemmen en B. Rekkers 1 stem. De heer W. Smits werd dus weer in het bestuur opgenomen. Van de bouw vakarbeiders was een schrijven binnen gekomen met het yerzoek om haar voor zitter de heer P. Vervoort, als toege voegd bestuurslid in het bestuur van de K.A.B. op te nemen, wat volgens het reglement ook is toegestaan. Het bestuur keurde dit goed. De notulen van de vorige algemene ledenvergadering werden met een kleine restrictie naar aanleiding van een op merking van de heer Verschuren goed gekeurd. Bij de mededelingen werd het regle ment van de onlangs opgerichte reisver- eriging voorgelezen. Deze werd opge richt in sam'enwerking met de Katholieke Vrouwenorganisatie. Het bestuur van de reisverteniging is als volgt samengesteld: mevr. Kemmeren-Nouwens, mevr. Kuijs- ters-Nuijten en de heren F. Oerlemans, C, Verschuren en P. Vervoort. De heer Jos Langermans vroeg aan dé voorzitter of het niet goed zou zijn, dat er zich voor de propaganda-actie men sen uit de vergadering opgaven om daardoor een gedeelte van de werk zaamheden van het bestuur over te ne men. De voorzitter vond dit prachtig en zou deze mogelijkheid open laten, hoewel hij van oordeel was dat het aantal men sen dat hiervoor werkte, reeds groot ge noeg was. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, zodat de vergadering kon wor den gesloten. CORTINI'S REVUE ten bate van de Jeugdbeweging. Nadat maandagavond de voorstelling van Cortini's Revue wegens ziekte geen doorgang kon vinden, gaf professor Cor- tini dinsdagavond in de zaal van het pa tronaatsgebouw een uitvoering van zijn bekende caibaretprogramma. De baten van de voorstellingen kwamen ten goe de van het jeugdwerk. Er werden twee voorstellingen gege ven. 's middags een voor de kinderen ten 's avonds een voor volwassenen. Aan dit programma verleenden hun mede werking de tweede Johnny Jordaan, miss Josita, miss Mannon, miss Jolly, miss Sarita, terwijl Wim Black de muzikale omlijsting verzorgde. Al met al zoals be taamt een volle mond Engels. De toeschouwers beleefden enkele uren vol spanning, verbazing en sensa tie. Het hoogtepunt van de avond vorm de het wereldstensatienummer ,,De vlucht uit die Postzak". SIERTEELT. Donderdag 12 april 's avonds om half 8, zal de sluitingsles gegeven worden van de cursus Sierteelt, die men deze winter gehouden heeft in de zaal van de kleuterschool van de Carmelieten te Waspik-Boven. Het theoretisch gedeelte van deze boeiende cursus werd gegeven door de heer Bink, hoofdonderwijzer te Dongen- vaart. De heer De Ronde, tuinbouw- vakonderwijzer te Vlijmen, gaf de prak tijklessen. Het ligt in de bedoeling dit openbare s'uitingscollege te laten geven door Ir Slits. Alle belangstellenden zijn op de ze avond welkom. Speciaal van de zijde der plaatselijke Tuinbouwvereniging ver wacht men grote belangstelling. ONGELUK. Maandagmiddag kreeg het anderhalf- jarig kind van de familie B. te Waspik een nan kokend water over ziin lichaam pje. Het kind werd in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis overgebracht. Burgerlijks Stand over maart '56. Geboren: Hendrikus- Adrianus Corneiis zv L J v Strien-Kemme- ren Antonia Adriana dv J M Damen-Smits - Wilhelmina The odora Henrica Maria dv A A Smits-de Wit Cornelia Wilhel mina Maria dv H J van Dongen- de Wit. Overlijden: Johanna Adriana Hooijmaijers 49 jaar. Huweliiken: Johannes Petrus van Schündel en Ida Maria Fran- cina Sprangers. Ingekomen personen: Hendri- ka J. Pols van Dongen Hu- bertus Kanters en gezin van Raamsdonk Marinus J Dierks en gezin van Udenhout Wil helmina N v Eekelen van Roo sendaal en Nispën Anna M P Heurkens van Asten. Vertrokken personen: Jacobus de Groot naar Waalwijk Ma ria Wilhelmina Theresia de Wit naar Canada Paulina H van Dongen naar Eindhoven Pe trus H Remmeren naar Ver. Sta ten van Amerika Marinus C van Brunschot naar Waahviik Adrianus J Eikenaar en gezin naar Dongen Marinus van dei- Velden naar Vnght Theodora de Hond naar Dongen.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 9