KAATSHEUVEL BINNEN- EN BUITENLAND Hobbyclub St. Antonius zoekt naar leiders. 10 DB ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 APRIL 1956 10 de directrice, Mej. van Slobbe, hiervoor afgestaan, voor vrijwel f alle leerlingen en docenten. De „mannequins voor 'n avond" slaagden er wonderwel in om met de nodige charme (en soms zelfs numor)) de talloos vele zomer jurken, mantels, cocktailjurken, mantelpakjes, regenkleding enz. voor dit damesforum te brengen. De fa. Gezusters van der San- den had voor de juiste hoedjes gezorgd, terwijl kapsalon Piet Willemse een keur van byoute- rieën voor deze avond had afge staan. De „finishing touch" was dan ook voor 100 verzorgd en het geheel was in één woord chi que. Eigenlijk werd hier overdui delijk bewezen, dat men heus Waalwijk niet uit hoeft te gaan om modieus enniet duur ge kleed te zijn. Na „de hruid" (met een prach tig boeket van Frits v. Bladel) die traditiegetrouw ook hier de show uitluidde, sprak de leidster van de school Mej. M. Hoffmans, een welgemeend woord van dank aan het adres van de fa. Cunen en tot de leider van de avond de heer Sanders. De heer Sanders zegde toe, gezien het grote suk- ses, in het najaar nogmaals een avond te zullen organiseren. Na uitwisseling van cadeautjes over en weer voor mannequins en personeel werd met een aller hartelijkst applaus dit modefes- tijn besloten. KLEINE AANRIJDING. Dinsdag 17 april 1.1. had in de Grotestraat alhier een kleine aanrijding plaats tussen een luxe auto, welke bestuurd werd door v. H. en een scooter, bestuurd door v. L., beiden uit Waalwijk. De auto moest een bocht maken v. H. gaf tijdig richting aan, doch de bestuurder van de scooter heeft dit waarschijnlijk te laat bemerkt, met als gevolg dat de laatste tegen de zijkant van de wagen reed. Ongelukken kwa men niet voor, terwijl de materi ële schade zich beperkte tot en kele schrammen en deukjes. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Wit snoer met stekker en con tact; wollen handschoen; ket tinkje met kleine sleuteltjes; Lips huissleutel; grote sleutel. Verloren: Actetas met inhoud; bankbil jet van 10.-; boodschanoentas; dubbele fietstas med timmerge reedschap; oorbel m. maansteen. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Gornelis J A zv A C A Verhoe ven-van den Hoven Petrus J zv B J Brekelmans-Buitelaar te Loonopzand Antonia H dv G J Emmers-Serbina te Sprang-Ca- pelle Adrianus WAMzvW J van Wei-Brok. Overlijden: Jacobus J Moonen 56 jaar echtg van M C de Ruijter Ja cobus A Kouwenberg 53 jaar echtg van IPG Somers Adri- ana Ruiten 74 jaar echtg van P Smits te Drunen. Huwelijksaangiften A G v Drunen 28 jaar te Dru nen en H J M Couwenberg 29 jaar alhier C A v d Gouw 26 jaar en F v Es 26 jaar beiden al hier CP Koppe 23 jaar alhier en J W Zwijgers 22 jaar Sprang- Capelle. HuwelijkenGene. Ingekomen H Overbeek en gezin van Den Bosch -AC Kalkhoven en ge zin van Delft J Vink en gezin van Zuid-Beijerland A v Em merloot en gezin van Drunen A Branderhorst van Delft L A J van der Wiel van Houten J J G van Raak en gezin van Zaandam. Vertrokken: H G M Timmermans, echtg Elfring en kind naar Bergenop- zoom T A v Mier en gezin naar Loonopzand J P T van Gorkum naar Dongen J H J de Bonth naar Vlijmen P G Wolleïidorf naar Roosendaal en A G P M van Adrichem naar Tilburg C J Sastra naar L.- op-Zand F A M Dunk naar Oosterhout W G J Knippels naar Sprang-Capelle H A M M de Folter naar Tilburg A J Linssen naar Nijmegen A P v Brunschot naar Loonopzand. AGENDA. Zondag 22 april Hotel De Twee Kolommen 12 uur: Repetitie dames- en man nenkoor Oefening en Vermaak. (Dit in afwijking van het ge publiceerde elders). Grace Kelly. Voor deze plechtig- heid, die veertig minuten duurde waren 83 personen uitgenodigd, waaronder mgr. Gilles Barthes, de bisschop van Monaco, en de pauselijke nuntius, mgr. Marella. Slechts vijf van de inmiddels tot tot een leger van 1800 aange groeide journalisten waren 'tot de troonzaal toegelaten. De ove- rige 1795 moesten zich met hel televisietoestel tevreden stellen. Door dit huwelijk heeft Grace Kelly de titel van prinses Grace Patricia verkregen. Zij is nu re gerend vorstin over 4000 onder danen. Prins Rainier III heeft ook enkele titels, namelijk 142. s Avonds woonden de vorste lijke personen een balletvoorstel ling bij van het Parijse Opera Ballet en het London Festival Ballet. NEDERLAND SUPPLEERT INDISCHE PENSIOENEN. Naar aanleiding van het Indo nesische besluit om met ingang van 1 mei de pensioenen van be paalde burgerlijke en militaire overheidsdienaren slechts tot de tegenwaarde van het Rupiah-be- drag betaalbaar te stellen, heeft de Ministerraad meegedeeld, dat van de zijde van de Nederlandse regering voor bijpassing gezorgd zal worden. Zoals wij reeds eerder meldden zal de Hobbyclub in de Sint Antoniusparochie morgenavond van 79 uur en zondag van na de Hoogmis tot 14.30 uur een ex positie houden van de werkstuk ken die de jongens in de enkele maanden van het bestaan van deze club hebben vervaardigd. Wij hebben reeds een kijkje ge nomen in het tentoonstellingslo kaal boven de meisjesschool in de St. Crispijnstraat en zijn daar bij tot de bevinding gekomen dat de resultaten bijzonder prijzens waardig zijn, maar ook dat er hard nieuwe en goede leiders no dig zijn om een uitbreiding van deze Hobbyclub mogelijk te ma ken. Wat het eerste betreft mo gen wij wel zeggen dat men moei lijk een betere vrijetijdsbesteding voor deze jongens had kunnen bedenken. Jongens die veelal door het thuiswerk der ouders of andere gezinsleden gedwongen worden hun heil op straat te zoe ken en aan wie dus te weinig aandacht besteed wordt, kunnen hier op prettige en nuttige wijze hun vrije tijd doorbrengen met hout- en lederbewerking en fi- neerwerk. En dat zij er plezier in hebben is duidelijk te zien als men ze zo bezig ziet. Kapstokken, borstelhangers dienbladen met zeer kunstig fineerwerk), wand- bordjes, lucifersautomaten, por tefeuilles, portemonnees, pantof fels en zelfs een heel circus heb ben wij er gezien. Het werken geschiedt onder leiding van Broeder Adelis en de heren J. Luitgaarden en M. Adri- aanse. Zij hebben ons verteld dat deze hobbyclub binnenkort met een twaalftal jongens zal worden uitgebreid en dat er eigenlijk nog wel een dertig gegadigden zijn, maar dat men dezen bij gebrek aan leiders tot nu toe heeft moe ten teleurstellen. Bij de keuze van leiders geeft men de voorkeur aan gezinshoofden, omdat zij ui teraard 't beste weten op welke wij ze men deze jeugdigen op pret tige en verantwoorde wijze kan bezig houden. Maar ook al weer tengevolge van het thuiswerk is men er tot nu toe niet in geslaagd om goede- krachten aan te trek ken. Ook ten aanzien van het jeugd werk onder meisjes zijn de plan nen voor een hobbyclub reeds in een vergevorderd stadium. Het grote euvel in beide gevallen is echter dat men er niet genoeg vaart achter kan zetten, omdat er niet Genoeg ouderen bereid ge vonden worden om zich één avond per week voor dit prach tige jeugdwerk beschikbaar te stellen. Het is van harte te hopen dat velen zaterdag en zondag de weg naar de St. Crispijnstraat zullen weten te vinden, niet omdat er grootse dingen te zien zullen zijn maar wel omdat er binnen het kader van 'n verheugende jeugd zorg prijzenswaardige resultaten zijn geboekt. En ook, omdat de ze hobbyclub nu eenmaal de steun behoeft van allen die het jeugdwerk een warm bart toe dragen. Materialen en gereed schappen kosten nu eenmaal geld en vooral aan het laatste heeft de hobbyclub nog wel ge brek. Voor niets hoeft u uw geld met te geven, want de tentoonge stelde werkstukjes zijn te koop. U steunt er niet alleen een goed doel mee, maar uw aankoop is voor deze jongens tevens 'n feit om trots op te zijn en vormt dus een sterke stimulans om weer iets nieuws aan te pakken. En misschien is er onder al die be zoekers ook nog wel iemand die een avond per week voor deze jongens beschikbaar wil stellen. We hopen het nogmaals van harte NYLONS passend en verrassend elegant PLOEGMAKERS - KAATSHEUVEL Gasthuisstraat 103 NEDERLAND KRIJGT LANDELIJKE VOETBALPOOL. 25 a 50 milj'oen aan prijzen. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal Nederland binnen zeer korte tijd 'n landelijke voet balpool krijgen. Waarschijnlijk zullen de volgende week „ergens in Nederland" daaromtrent op enigszins verrassende wijze de eerste officiële mededelingen ge daan worden. Een wetsontwerp betreffende de landelijke voetbalpool ver keert in een vergevorderd stadi um van voorbereiding (zo het inmiddels niet reeds geheel ge reed is). De door de regering in gestelde voetbalpoolcommissie, die o.m. haar licht in West- Duitsland heeft opgestoken, is na uitvoerige studie tot de conclu sie gekomen, dat een landelijke, goed georganiseerde pool in Ne derland zonder twijfel grote kans van slagen heeft en zij heeft de regering daarom in positieve zin geadviseerd. De „omzet" van een over geheel Nederland lopende pool zou tussen de 50 en 100 mil- {ne3 waarvan dan 50 (dus 25 a 50 miljoen) aan prijzen zou kunnen worden uit gekeerd. De resterende 50 zou worden verdeeld tussen „sociale zaken de fiscus en algemene sportdoeleinden. Nader vernemen wij dat een en ander bij het begin van het vol gend seizoen in werking zal tre den. HUWELIJK PRINS RAINIER EN GRACE KELLY. Woensdagmorgen is in de troon zaal van het paleis van Monaco net burgerlijk huwelijk voltrok ken tussen Prins Rainier III en dak lekt zodanig, dat er geen be- huizen meer aan is. Op twintig, dertig plaatsen stroomt er het he melwater binnen enwaar moeten de gelden vandaan komen om dit tehuis weer waterdicht te maken. We spraken met een van de leiders van onze vrouwelijke jeugd beweging en die kent geen andere oplossing dan dat wij dat samen doen. Twee honderd vierkante me- ter dak moet opnieuw en grondig behandeld worden en hiervoor is 't idee geopperd dat wjj ieder een vierkante meter of een halve vier kante meter voor onze rekening ne men. Dat kan heus geen bezwaar zijn. De meisjes van de jeugdbewe ging komen dezer dagen deze vier kante of halve vierkante meter re paratie aan huis aanbieden. Neen, t is geen loterij, want dan zouden de kosten veel hoger worden. We herinneren ons nog hoe bouwpas toor Siegers ons zijn steentjes kwam presenteren om een kerk te bou wen en de kerk is er gekomen. Nu, dat dak komt er ook, daar zijn we zeker van, wanneer we daarvoor een of twee rijksdaalders over hebben. Stel de meisjes niet teleur. Doe ieder wat, en de meis jes worden niet meer nat! KAJ-Nieuws. ir Ret 'n bedoeling van 't KAJ-bestuur om zeer binnenkort een contact-avond te beierden met kajotters, oud-kajotters, ou ders, diverse KAB bestuurderen, leden van de levensschool enz over de grote KAJ Tanganika- missie-actie. Getracht zal worden hiervoor een zeer interessant spreker te krijgen die zijn spreek beurt met enige films kan toe lichten. A.s. zaterdag gaat dan bij gun stig weer de grote voetbalmatch Nieuwkuijk—Kaatsheuvel door waarin Kaatsheuvel zeer zeker op revanche belust is voor de 't vorig jaar geleden grote neder laag. De wedstrijd vangt om 3 uur aan. Vertrek om 1.30 uur vanaf ae Gildenbond. KAJ-agenda. Zondag 12 uur Studiekring. Maandag 7.30 uur groep. Dinsdag 7.30 uur bestuursver- 8adering; om 9 u. pioniersgroep. Woensdag 7.30 u. danscursus. Donderdag 7.30 uur groep. Vrijdag 7.30 uur jongeren KAJ. BUTAGAS Duivensport. De KPV hield haar eerste wed vlucht vanuit Duffel, waarvoor de duiven vrijdag ingemand en eerst maandag om 11.15 uur ge lost werden. Er werden 910 dui ven gezet en de eerste duif werd geconstateerd om 12.18.19 uur. Afstand 73 km. De eerste 100 prijswinnaars van de ruim 300 waren o J A Vermeer; 2 Th. Ligtvoet; 3 47 69 M. van Boxtel; 4 J. van Heeswijk; 5 29 86 Ant. Snoeren; n JH-^Hdvoirt; 8 91 G. Smit; 9 13 18 33 51 L. van Geel; 10 Dr Snoeren; 11 J. Muizelaar; 12 90 ■J- vap Riel; 14 95 B. Kemmeren; 15 62 92 Bebr. Kuijs; 16 G. van der Linden; 17 Jac. Vloemans; 19 Fr. Damen- 20 77 88 P. Zijl mans; 21 C. d. Bondt; 22 D. Brou wers: 23 100 W. van Heijst; 24 39 H. Hesselmans; 25 46 59 99 JLr' J,- d:,Assem; 26 Fr- van Ree; 27 Th. Netten; 28 58 B. van Heesch; 30 71 J. Bergmans; 31 /6 Fr. v. Woensel; 32 A. Priems; KOOPJE VAN DE WEEK VROOM A DREESMANN DEPARTEMENTALE BELANG STELLING VOOR DE LEVENS SCHOOL. Op initiatief van het bestuur van de Katholieke Levensschool voor jonge ar beiders werd woensdagmorgen op het Gemeentehuis alhier een vergadering be legd. Aan deze vergadering werd deelgeno men door de heer E. A. Schüttenhelm, hoofd van de afdeling Jeugdvorming 'en Volksontwikkeling van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, een van zijn ambtenaren, burgemeester R. v. d. Heijden, bestuur en directeur van de Levensschool. Uitvoerig werden de problemen be sproken, waarvoor de Levensschool zich gesteld ziet door de steeds toenemende belangstelling voor dit onderwijs hier ter plaatse, welke belangstelling o.a. blijkt uit het groei'ende aantal leerlingen (108) en uiteraard eveneens toenemende aan tal werkgevers (601), die hun jonge ar beiders in de gelegenheid stellen dit on- onderwijs te volgen. Ouderavonden Levensschool. Het ligt in de bedoeling in de eerst komende weken een aantal ouderavonden te organiseren voor de ouders der leer lingen van de Levensschool. Telkens zullen slechts de ouders van één groep leerlingen hiervoor worden uitgenodigd. Respectievelijk krijgt zo iedere groep een 'beurt. Hierdoor zullen deze avonden een intiem karakter 'krijgen: het aantal ge nodigde ouders is zeer beperkt, en dit zal zeker bevorderlijk zijn voor een rustige gesprek over de belangen van de jon gens der betrokken groep. Wij twijfelen er niet aan, of de ouders zullen zeker van de hier geboden gele genheid tot kontakt met de schoolleiding en openhartige bespreking van de moei lijkheden gebruik maken. WAT DE HEER SCHOREMANS VERTELDE. De heer L. Broeders verstrekte ons 't volgende verslag van de spreekbeurt door de heer Schoremans, zondag j.l. op de jaarvergadering van St. Willibrordus in de Gildenbond gehouden. Verwarde situatie in de Schoenindustrie. Spreker had zijn causerie getiteldde loonpolitiek in deze tijd. Hij memoreer de hoe in de na-oorlogse periode de eco nomische situatie van ons land dermate verbeterd is, dat weer gesproken kan worden van een nationale welvaart. De ze situatie is niet in het minst te dan ken aan de werklust en de offers door de Nederlandse arbeider gebracht, die door middel van het 5 consumptie-offer 't hare hebben bijgedragen om ons land uit de chaos, waarin men in 1945 ver keerde, omhoog te helpen. Het was daar- om, dat de K.A.B. en de K.V.P. in 1954 door middel van de motie Romme de re gering er op attent maakte, dat door middel van een vrije loonpolitiek, de ar beiders hun deel moesten krijgen van deze nationale welvaart. De regering flaf aan het top-orgaan van de P.B.O., bemiddelaars om de secundaire arbeids voorwaarden voor 1956 te verhogen met "i ^lt alles los van datgene wat er uit de bus zou komen, als resultaat van bet overleg in de Stichting van de Ar- j rTo^rd als aanvangsdatum n ->? gestekl 1 maart 1956. P maart, enige dagen voor de regeringsverklaring, kregen én de fede- ate van Schoenfabrikanten én de desbe treffende vakbonden vergunning van het v-oliege, maar met dien verstande dat £ls ingangsdatum niet Jrfn^art, maar 19 maart, aangenomen moest worden, en t dit alles afgetrokken moet worden van de toegestane mogelijkheden, vast gelegd in de regeringsverklaring van 19 maart j.l. En de Federatie èn de vakbonden -'.ebben toen gezamenlijk hun protest la ten horen. Gevolg was een bespreking met minister Suurhof, die uiteindelijk sleJde, dat al de overeengekomen verbe- leringen, cüe yoor 19 maart hun beslag gekregen hadden, niet in mindering ge bracht mochten worden op de toegesta ne mogelijkheden, die vastgelegd waren in de regeringsverklaring van 19 maart Toch, met dit al, aldus de heer Scho- remans, zitten we nog met het bewuste briefje van de Rijksbemiddelaars van 25 maart j.l. En zolang hiervan geen nader bericht ontvangen is, kan er in de schoenindustrie heel weinig gebeuren. 1 och zal alles in het werk worden ge steld om deze situatie uit de wereld te Jielpen. Wat voornamer is, aldus spreker, is, cat hier wel iets achter steekt, dat voor ons allen een waarschuwing moet zijn, n J. dat de PvdA nog steeds niet zo en thousiast is over de vrije loonpolitiek en cat men door deze handelwijze gepro- beert heeft de vrijere loonpolitiek in de schoenindustrie tegen te houden. Deze conclusie maakten wij, daar de voorzit ter van het College van Rijksbemidde laars ook juist deel uitmaakt van deze politieke partij. Laten wij, nu men van alle kanten zwaar afgeeft op Prof. Romme en daar bij niet schroomde om er de C.P.N. bij te halen, ook op politiek gebied onze pr,ncipes verdedigen, door onze steun te geven aan de eigen principiële volksver tegenwoordiging, de K.V.P., opdat ver wezenlijkt kunnen worden, datgene wat eens de grote pausen Leo XIII en Pius IA in hun encyclieken betreffende het maatschappelijk leven ons voorgehouden hebben, n.l. een Christelijke Maatschap pij, waarin ieder het recht en de moge lijkheid heeft persoonlijk bezit te ver krijgen. f i JEUGDBESTUUR EUPHONLA. De heer Jan Reijnen is toegevoegd aan het jeugdbestuur van het Kon. Muz. Oez. Euphonia. BROMFIETSSTERRIT. Er js, ook in Kaatsheuvel, al lang uit gezien naar een attractie voor de brom fietsers. En plotseling komt er een orga nisatie, die deze gelegenheid op een zeer interessante wijze komt aanbieden. Op Hemelvaartsdag, 10 mei a.s. wordt de grote bromfietssterrit van de KVP In alle soorten en maten verkrijgbaar bij: de S.E.R., opdracht hiernaar een onder zoek in te stellen. Het rapport van de S.E.R. was echter gebasseerd op vier verschillende meningen, waardoor de re gering geen kans zag hieruit een con clusie te trekken. De Stichting van de Arbeid, het overleg-orgaan tussen werk gevers en de drie vakorganisaties, was van mening, dat men moest proberen hieruit zelf een uitweg te vinden. Al ras bieek echter dat het standpunt van de Raad van Vakcentrales, welke o.a. om vatte een uitkering ineens over 1955 van t o/ en een Hondifferentiatie van 0 tot 6 niet vatbaar was voor bespreking met de werkgevers, die als standpunt huldigden eten uitkering over 1955 van 2 en een loondifferentiatie van 3 Door bemiddeling van de regering is uiteindelijk toch een resultaat bereikt, dat vastgelegd is in een regeringsverklaring van 19 maart 1956, inhoudende een uit kering van 3 ineens over 1955 en een loondifferentiatie van 0 tot 6 De federatie van schoenfabrikanten in overleg met de desbetreffende vakbonden hadden echter hun C.A.O. verbeterd en til goedkeuring voorgelegd op 22 janu ari aan de Rijksbemiddelaars. Hierin was opgenomen een verbetering van de pri maire arbeidsvoorwaarden, zijnde een loonsverhoging om een achterstand in te halen, die was ontstaan met andere be drijfstakken en de secundaire arbeids voorwaarden, inhoudende een gebruik making van de vergunning van de Rijks- gehouden ende KVP-Jongeren van Kaatsheuvel hebben deze gelegenheid mei beide handen aangegrepen om hier in hunne volle medewerking te geven, n.er alleen om de grote verkiezingsactie te steunen, doch ook, om daarnaast,,de Kaatsheuvelse brommers die reeds lang uitzien naar zo n gelegenheid, eens in actie te zien. t Is de eerste keer, dat bij de ver kiezingspropaganda een sportevenement ingeschakeld wordt om de aandacht der kiezeressen en kiezers te trekken. Een sportevenement waaraan duizenden kun nen deelnemen en waarvoor alleen Kaat- heuvel hondérde brommers kan leveren. Geen enkele echte Brommer blijft die dag thuis, maar allen bieden zeer zeker hunne medewerking om hun „bromlust" bot te vieren in het verband van een sterrit, die haar of hem alle vrijheid laat, maar een vast doel geeft, dat zij of hij voor een bepaald uur heeft te be reiken. En als zij, of hij, dat doel heeft bereikt, dan wacht haar of hem daar bij 'c gezellig samenzijn onder collega's bromsters of brommers een consumptie, een korte politieke speech ende kans op een nieuwe bromfiets, zelfs..- de kans op een scooter. De tocht, die ge maakt moet worden, kan ieder zelf be palen. Er Is slechts de voorwaarde, dat ieder tenminste 40 km. gebromd moet hebben, voordat hij op een der 10 eind punten arriveert. Die 10 eindpunten zijn: Bolsward, Assen, Alkmaar, Hilversum, Gouda, Breda, 's-Hertogenbosch, Roer mond, Nijmegen, Almelo. Iemand, die vanuit Kaatsheuvel deel neemt, kan b.v. naar den Bosch of Bre da rijden, maar moet voor hij daar aan komt een omweg maken, zo, dat hij bij aankomst 40 km. gebromd heeft. Onder weg moet hij dan zijn „plak" afgeven aan een toeschouwer, of iemand, die hij daarvoor uitkiest, doch dit moet zo on geveer 20 a 25 km. vanaf Kaatsheuvel eti ook eenzelfde afstand van den Bosch of Breda zijn. De „plak" krijgt de deel nemer toegezonden van het algemeen secretariaat van de K.V.P., wanneer hij zich heeft laten inschrijven. Dit inschrij ven kan voor Kaatsheuvel geschieden bij de heer Marius van Amelsvoort op de Markt (Spar-winkel) te Kaatsheuvel. Van het algeme'en secretariaat ontvangt dan de deelnemer: a. een bewijs van in schrijving, b. een reglement, c. een con sumptiebon, d. een „plak", e. een vra genlijst en f. een KVP-vlaggetje. Wij zouden nfg meer kunnen vertellen, doch we zouden dan alle attracties reeds ver raden ten dat is niet leuk. Schrijf in en ge weet zó alles. KEUKENGYESERS zo gewen st oi k in huurkoop. Junkers, Vaillant, Pasto H. P. DEKKERS-v. d. VLIET Kaatsheuvel AGENDA JAARVERGADERING K. A. B. Na een H. Mis met een algemene H. Communie in de drie parochies, houdt de K.A.B. zondag om 12 uur jaarvergade ring in de Gildenbond. De agenda luidt: L Opening; 2. Mededelingen; 3. Jaarver slagen van secretaris en penningmeester; 4. Verslag controle commissie; 5. Be stuursverkiezing; 6. Toespraak Geeste lijk Adviseur; 7. Gratis verloting; 8. Rondvraag en sluiting. Aftredende be stuursleden zijn: Jac. Stakkermans, A. v. Wanrooij en H. IJpelaar. MOOI SUCCES. Zondag j.l. nam de 15-jarige Beppie de Vries alhier deel aan het Accordeon concours uitgeschreven door de Kon. Erk. Accordeon Harmonie Apollo te Tilburg. Beppie kwam uit in de Ille afd. en wist daarin onder 20 deelnemers, waaronder vele volwassenen, beslag te leggen op de le prijs met 244(4 pnt, het hoogste aantal punten op één na in deze afdeling behaald, waardoor zij evens de bremzen medaille won, daarvoor beschik baar gesteld. Gespeeld werd „De Fleu- rette Wals" van J. Tijs en de „Juliana- ouverture" van Em. Merkx. De jonge dame studeert momenteel aan het con servatorium te Tilburg. EEN HUIS VOL HERRIE. Zoals de lezers uit een tweetal adver tenties hebben kunnen lezen, „draait" zaterdag en zondag in Euphonia opnieuw de dolkomische klucht van Stephans ten Linten: „Een huis vol herrie". Dolko misch, want wat zegt ge er van, als bv. een piano verwisseld wordt met een ba by of een flesje eau de cologne? 't Is een lachscéne van 't begin tot het einde, waarvan zelfs de grootste „Nurksen" moeten brullen van 't lachen. Wij gaan samen een dak leggen. Onze jeugdbeweging is nog zeer provisorisch gehuisvest. We hebben allen wel eens een kijkje genomen in de blokhut van de Verkenners, een bouwproduct van Broeder Vivi- nus, toen hij aan de St. Jansschool de scepter zwaaide. We kennen ook de „blokhut" van de vrouwelijke georganiseerde jeugdbeweging op de speelplaats van de Theresia- school, waarin de Gilden en Gidsen van de meisjes „onder dak" vinden en dat tevens dienst moet doen als consultatiebureau. Wij schrijven daar „onder dak" vinden, doch dat OOK ALLE APPARATEN VOOR verkrijgbaar: Confoors, Fornui zen, Geijzers, enz. H. P. DEKKERS-v.d. VLIET Kaatsheuvel Alleen geldig 20 en 21 april Gekookte Ham pracht kwaliteit, 200 gram Spinazie prima huishoud kwaliteit, groot blik 3 blikken Java thee zeer goede melange, 200 gram Chocolade Pastilles echte, pittige chocolade 200 gram Caramel glacé geglaceerd koekje met cara- melsmaak, 250 gram Uit eigen bakkerij: Banketbroodjes zo uit de oven 4 stuks DEN BOSCH EINDHOVEN

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 10