SPORTSPIEGEL Waalwijkse en Langsiraatse Courant Gemeenteraad Drunen. D Nieuwe straten en uitbreiding grondgebied „De Klinkaert". RKC 6-Wit Zwart 4. 3 uur. RKC 8—DE^K S. 2 uur. RKDVC 8—RKC 7. 3.30 uur. VRIJDAG 20 APRIL 1956 Uitgever \V aalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. E ECHO \M HEI ZUIDEN 79e JAARGANG No. 31 Abonnement 19 cent per week i 2.15 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 265, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT S, KAATSHEUVEL TEL. 2662. OPGERICHT 167» TELEGR.-ADRES „ECHO' e raad der gemeente Drunen kwam woensdagavond in openbare vergadering bijeen ten gemeentehuize, onder voorzit terschap van Burgemeester Snels. De raad was voltallig. De notulen werden onveranderd goed gekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde was een voorstel van burgemeester en wethouders tot het ver lenen van medewerking ingevolge art. f2 L.O. wet aan het bestuur van de R.K. Meisjesschool te Elshout. Het betrof hier de aanschaf van nieu we jalouziën, waarvoor de raad goed keuring verleende. Tengevolge van de uitbreiding van het aantal leerlingen van de R.K. Jongens school te Drunen is een klas van deze school ondergebracht in een lokaal ach ter de noodkerk, welk lokaal eigendom is van het R.K. Kerkbestuur. Voor dit lokaal zal een huur verschuldigd zijn van f 10.per maand. De raad keurde deze huur goed, waar bij de heer Fortuin vroeg of dit huren rog van lange duur zou zijn, daar het Dorpshuis toch zou worden verbouwd. De voorzitter dacht wel dat de jon gensschool met enkele semi-permanente gebouwen zou worden uitgebreid. Aan de orde was verder het voorstel tot het aangaan van een rekening-cou rant overeenkomst met de Boerenleen bank te Drunen. De raad keurde dit zonder opmerkin gen goed. Het voorstel tot wijziging van het al gemeen ambtenaren reglement, volgens ontwerp van het Centraal orgaan werd goedgekeurd, alsmede de arbeidsovereen komsten-verordening. Het voorstel tot toekenning aan het gem een te person eel van een uitkering ge lijk aan de vacantietoelage en een na- uitkering van 3 over 1955, kreeg vlot de goedkeuring van de raad. ëiratenaasileg en -verbetering. Aan de orde was het voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor verbeteringen aan de Burgemeester v, der Heijdenstraat, de Schoolstraat ei Jac. v. d. Meijdenstraat. De Burg. v. d. Heijdenstraat is, zoals bekend is, veel te smal, terwijl ook de afwatering veel te wensen overlaat. Dit kiemt nog te meer, nu deze straat een van de toegangswegen tot de nieuwe kern op „de Braken" vormt. Bij de verbinding van de Burg. v. d. HeijdenstraatGrotestraat, welke in '55 gereed kwam, is reeds met de verbreding rekening gehouden. Tevens is hierin de riolering reeds gelegd. In de vorige vergadering stelde de raad een crediet beschikbaar voor een nieuwe verlichting in deze straat. Het is gewenst, dat de werkzaamhe den zoveel mogelijk op elkaar aansluiten teneinde dubbele kosten te voorkomen. De voorzitter noemde dit een zeer goede verbetering en indien de raad het voorstel goedkeurde zou met de uitvoe- rinei snopdiq kunnen worden benonnen. Bij besluit van 11 januari 1955 werd een crediet beschikbaar gesteld voor de ttanleg van het verlengde van de Jac. v. d. Meijdenstraat en het voorste ge deelte van de Schoolstraat. Dit werk is echter niet uitgevoerd, cmdat het beter is de hele Schoolstraat bi; de verbetering te betrekken en tevens Sc Tac. v. d. Meijdenstraat geheel te vernieuwen. Bij deze verbeteringswerkzaamheden kal tegelijkertijd de riolering worden aan gebracht. Dit brengt wel meer kosten mee, doch indien hier later weer mee begonnen moet worden zullen de kosten nog groter zijn. Ook dit noemde de voorzitter een be langrijke stap in de goede richting en de raad keurde het voorstel goed. Ook voor de aanleg van nieuwe stra ten in het uitbreidingsplan „de Braken" vroegen B. en W. crediet. De bouwactiviteit op „de Braken" is echter, zoals wel bekend zal zijn, zeer groot en het is noodzakelijk, dat op korte termijn verschillende nieuwe straten wor rier aangelegd, zodat de woningbouw geen stagnatie zal ondervinden en de toekomstige bewoners der in aanbouw Zijnde huizen niet, of in ieder geval niet te lang over onverharde wegen zullen behoeven te gaan. B. en W. menen daarom, dat het ge- Wenst is, dat alle in het uitbreidingsplan geprojecteerde straten tegelijkertijd wor den aangelegd, voor zover de gronden tenminste reeds in het bezit van de ge meente zijn. De aan te leggen straten, waarvoor de raad de nodige credieten gaf, kregen la ter op de avond ook nog hun namen. O.a. werden in dit uitbreidingsplan de volgende namen ingevoerd: Pr. Beafrix- svraat, Pr. Irenestraat, Pr. Margrietplein, Fr. Marijkestraat, Pr. Hendrikstraat, Kon. Emmastraat en Kon. Willem III- •traat. De heer de Veer merkte nog op dat het in het verleden meestal zo was ge weest, dat men eerst huizen bouwde en daarna straten ging leqqen; hierin zag spreker gaarne verandering. De voorzitter deelde mede dat men hiermede reeds bezig was, maar dat men het in: het verleden meestal niet gekund had omdat men met grond niet voldoen de armslag had. Uitbreiding gemeente-gebouwen. Verder was aan de orde het voorstel tot beschikbaar stellen van een crediet voor de bouw van een berging en op- s'auolgats voor de gemeente. Tot op heden wordt veel materieel, zo els zandstrooier, ladder straatverlichting. wagentjes e.d. gestald in de brandweer kazerne of op andere plaatsen, omdat de gemeente niet over voldoende stalling en bergruimte beschikt. Zodra de nieuwe neveltankwagen zal zijn gearriveerd, het geen over enkele maanden het geval zal zijn, zal al het materieel, dat thans in de brandweergarage is ondergebrcht naar eiders moeten verhuizen. Een andere berging is echter niet be schikbaar. Ook de garage voor de wel licht nog dit jaar in gebruik zijnde vuil nisauto is niet aanwezig. De gemeente heeft dan ook een gemeentewerf waarin al het materieel kan worden opgeslagen, dringend nodig. Terzake is door de technische dienst een plan ontworpen, waarbij tevens een gaiage voor de vuilnisauto is geprojec teerd. Het gebouw zal kunnen worden ge plaatst achter het bureau gemeentewer ken, waar nog een terreintje beschikbaar is, zonder dat een eventuele latere uit breiding van het bureau in gevaar komt. Het gevraagde crediet was f 10.000. De voorzitter merkte hierbij ook nog op dat voor rationeler werken door de buitendienst en beter beheer, dit gebouw ook zeer verantwoord is. Voor het nog dit jaar te bouwen ge bouw openbare werken kwamen B. en V/. vragen om e'en groter crediet. Het gebouw wordt 130 m3 groter, waarvoor een meer-crediet van f 8180.— nodig is. Het totale verstrekte crediet bedraagt hiermede f 79680.De raad keurde dit goed. Gas. Aan de orde was verder een voorstel om burgemeester en wethouders te mach tigen stappen te ondernemen m.b.t. de gasvoorziening en tot het beschikbaar stellen van een eerste crediet ad f 2000. Hierover zegt het prae-advies B. en W. menen, dat thans de tijd is aangebroken, dat in de gemeente Dru nen een gasbedrijf wordt opgericht. Omtrent de vorm kan bijna met ze- kerj^U worden gezegd, dat het een gas- tiebedrijf zal moeten worden, daar "exploitatie van een gasbedrijf, waar bij de gemeente zich verplicht tot afna me van een bepaalde hoeveelheid en de staatsmijnen zich verplichten tot levering. De distributie van het gas onder de gebruikers geschiedt dan verder van ge meentewege. Ook het aanleggen van de leidingen komt ten laste van de gemeen te. Of een zodanig bedrijf in de gemeen te Drunen rendabel zal zijn en welke omvang aan het leidingnet gegeven zal moeten worden kunnen wij uiteraard niet beoordelen. Het is noodzakelijk, dat hier voor een deskundige wordt ingeschakeld, die een rapport over de rentabiliteit, waarin alle aspecten worden bekeken, uitbrengt. De kosten hieraan verbonden bedragen f 1.500.tot f 2.000. Over dit punt en speciaal over de kosten aanleg werd uitvoerig van ge dachten gewisseld. De voorzitter was van mening dat al gemeen het gevoelen is dat er gas moet komen. Cijfermateriaal is voor Drunen niet voorhanden zolang er nog geen ge degen rapport over deze materie is. Der halve zal het zaak zijn deze eerst te krijgen, waarvoor een ter zake deskun dige en de voorzitter noemde hierbij Ir. van Oosterhout, een rapport zal moeten opstellen. Aan de hand van deze cijfers kunnen wij onze conclusies stellen en onze houding bepalen. De raad was het hiermee eens. De heer Lommers vroeg hoe het stond met de riolering. Men sprak wel over gas, maar riolering is nog meer nood zakelijk. De voorzitter zeide van deze nood zaak evenzeer doordrongen te zijn en wees er op dat in de nieuwe wijken de riolering al wordt aangelegd. Maar dit is een werk dat in de miljoenen loopt en waarover men niet ineens kan beslissen. Verder was aan de orde het voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van woningen aan de Wilhelminastraat. Het betrof hier de panden 7 en 9, waarvan het ook voor de ontsluiting van de Julianastraat, dringend gewenst is de bewuste woningen op. korte termijn af te breken. De ontruimingstermijn werd bepaald op 3 maanden. Het voorstel tot toekenning van ver goeding bij vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte werd goedgeekeurd, alsmede het voorstel tot vaststellen van een Bouwcredietregeling voor bedrijfs panden. De regeling geldt voor zelfstandige ondernemers, die in een nieuw pand een winkelbedrijf, een ambachtbedrijf, een klein industrieel bedrijf, een grossierderij, ei n horecabedrijf of een ander dienstver lenend bedrijf will'en vestigen en die vol doen aan de gestelde vestigingseisen. Deze regeling „De Bouwcredietrege ling bedrijfspanden", komt in het kort hierop neer, dat de gemeente een lening verstrekt, c.q. een lening garandeert, tot maximaal 85 der netto stichtingskos- tcn van het bedrijfspand, inclusief woon ruimte, waar tegenover de gemeente van het rijk de boVen omschreven staatsga rantie verkrijgt. Het vaststel1 en van een verorde ning ter voorkoming van brandge vaar, alsmede van een nieuwe ver ordening op keuring van waren, gingen vlot onder de hamer door. Voor brandgevaar werd bepaald dat niet 1 april als datum moet worden genomen voor rookverbod ten zuiden van h°t kanaal, maar 1 maart. Ook zal tijdens dat de jeugd niet in de schoolbanken zit door de politie nauwer worden toegezien op spelen met vuur. De voorstellen tot het verlenen van gemeentelijke garanties i.v.m. het aangaan van hypothecaire geld leningen ten behoeve van particu liere woningbouw, werd goedge keurd. Op voorstel van B. en W. werden subsidies toegestaan aan de Be roepskeuze Voorlichting en het So ciaal Caritatief Centrum voor Dru nen en Elshout. Door de afdeling Drunen van de Interdiocesane Stichting Katholie ke Beroepskeuze Voorlichting is een verzoek ingediend om subsidie voor de algemene beroepskeuzevoorlich ting en voor de beroepsvoorlichting. De hiervoor door de gemeente be schikbaar te stellen gelden zullen in hoofdzaak worden besteed voor het bijbrengen Van meer beroepen- kennis bij onders en kinderen. Tevens verzoeken zij per indivi dueel onderzoek een subsidie van 15.te verlenen aan de instantie, die voor deze afdeling het onder wijs uitvoert. Door de standsorga nisatie wordt een subsidie van 7.50 verleend, terwijl de ouders de res terende kosten voor hun rekening nemen. Voorts wordt voor groepsintelli- gentie-onderzoek van de leerlingen die de lagere school verlaten, voor zover dit onderzoek door de hoof den der scholen en ouders wense lijk wordt geacht, een subsidie ge vraagd van 2.50 per leerling, ter wijl de ouders eenzelfde bedrag hiervoor betalen. Gezien het doel en de behoefte, die aan een goede beroepskeuze voorlichting voor de jeugd bestaat, stellen B. en W. de raad voor een algemene subsidie te verlenen van 100.per jaar, alsmede voor elk individueel onderzoek een bedrag van 15.en voor groepsintelli- gentie-onderzoek een bedrag van 2.50 per deelnemende leerling, beide laatste bedragen onder voor waarde, dat de standsorganisaties en de ouders de hierboven genoem de bedragen blijven betalen. De raad keurde deze subsidie aan de Beroepskeuze Voorlichting goed, met deze restrictie, dat, als men dit wenst, verplicht is een schriftelijk rapport te verstrekken over de ge nomen test. Zoals bekend, is op 9 maart j.l. in deze gemeente opgericht een Inter parochieel Sociaal-Caritatief Cen trum voor de parochies Drunen en Elshout. De doelstelling van dit So ciaal-Caritatief Centrum is het ver krijgen van een doelmatige en des kundige sociaal-caritatieve zorg in deze parochies. Deze doelstelling tracht het Cen trum te bereiken door het coördi neren van alle plaatselijke carita tieve en sociaal-caritatieve organi saties, waardoor een naast elkaar werken wordt voorkomen, terwijl 't tevens in haar bedoeling ligt zo spoedig mogelijk een deskundige kracht, een maatschappelijk werk ster, aan haar werk te verbinden. Deze maatschappelijk werkster zal door de bevolking kunnen wor den geraadpleegd en zal tevens ten dienste staan van alle aan het Cen trum deelnemende organisaties. Ook de gemeentelijke overheid en de Gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg zullen van haar diensten gebruik kunnen maken, wat betreft het doen van onderzoe ken en het uitbrengen van rappor ten op maatschappelijk terrein. Het bestuur van het Centrum meent wel in staat te zijn ongeveer 20% van het geraamde kostenbe- drag te kunnen bijeenbrengen uit bijdragen van het particulier initia tief, o.a. door het doen houden van collecten, het vragen van bijdragen aan de deelnemende organisaties e.d. Voor de resterende 80% doet het een beroep op de gemeente. Gezien het nut, dat zoals uit het bovenstaande blijkt, ook de ge meente van dit sociaal caritatief Centrum heeft, menen B. en W., dat het alleszins verantwoord is het gevraagde subsidie van 80% van de kosten te verlenen. Tot slot zij nog meegedeeld dat, indien 't Centrum haar werkzaam heden aanvangt per 1 mei a.s., het geen de bedoeling is, in 1956 door de gemeente een subsidie moet worden verleend van ongeveer 3.500.—. Ook hieraan gaf de raad zonder verdere opmerkingen haar goed keuring. De heer P. A. L. Duffhues kreeg eervol ontslag als ambtenaar van de Burgerlijke Stand, zulks wegens zijn benoeming elders. Burgemees ter Snels dankte de heer Duffhues voor diens werk in het belang van de gemeente en wenste hem geluk met zijn promotie. Tot gemeente-arbeider in vaste dienst werd benoemd de heer A. v. Huiten, met algemene stemmen. In dit verband kwam de buiten dienst ter sprake, waarvoor de voorzitter voor de toekomst nog een reorganisatie had en waarover men in het algemeen zeer tevreden was. Als gevolg van de zich steeds uit breidende werkzaamheden bij de meente, is het nodig over te gaan tot uitbreiding van het personeel in de buitendenst. Speciaal blijkt dit nodig voor het schoonhouden van de straten en wegen en de rio leringen. Waar het aantal straten en deswege ook de rioolleidingen zich geleidelijk aan uitbreiden, be hoeft het geen nader betoog dat de aanstelling van een arbeider voor dit doel overbodige luxe is. Boven dien, voorzover de aan te stellen arbeider geen volledige taak hier aan mocht hebben, zijn er altijd nog andere werkzaamheden waarmes hij behulpzaam kan zijn. Aan de orde was verder nog het voorstel tot verkoop van bouwter rein. Hierover zegt het prae-advies: Wederom werden door enkele per sonen verzoeken ingediend tot aan koop van bouwgrond. Het betreft allereerst een ver zoek van L. Th. P. G. M. v. Drunen, Grotestraat 8 en van J. van Stip hout, Kleinestraat 8 alhier, om aan koop van een bouwterrein in 't uit breidingsplan voor de bouw van een enkele woning. De grootte van de terreinen bedraagt resp. 517 ms en 515 m2 en zijn gelegen in het ge deelte van het uitbreidingsplan, waarvoor resp. een prijs geldt van 4.40 per m2 en 2.85 per m2. De verkoop geschiedt derhalve tegen deze prijzen. Voorts werd nog een verzoek ont vangen van J. Fitters, Schoolstraat, tot aankoop van het bouwterrein, waarop de door hem bewoonde noodwoning staat, alsmede tot aan koop van deze noodwoning. De heer Fitters is voornemens vóór deze noodwoning een woning te bouwen en de noodwoning te bestemmen tot bergruimte. Naar aanleiding hiervan merkte de heer v. Sprang op, dat men aan gaande de noodwoningen niet altijd zo had gehandeld, waarop de voor zitter antwoordde, dat men altijd reëel had gehandeld. Voor de verkoop in de School straat merkte de heer Ploegmakers op, dat dit bij de betrokken perso nen met gemengde gevoelens zou worden ontvangen. Ook hier wees de voorzitter op het reële standpunt der gemeente. Aan de orde was verder 't voor stel van aankoop van grond nabij „de Klinkaert". De gemeente is in de gelegenheid over te gaan tot aankoop van een perceel grond nabij „de Klinkaert". Dit perceel is groot 1.82.50 ha, is ei gendom van J. v. Helvoirt en is be groeid met zwaar eikèn- en vooral beukenhout. Het aan te kopen per ceel ligt aan de zuidzijde van de zandweg Duinweg-Klinkaert en zou in de toekomst uitermate goed kun nen worden gebruikt voor even tuele uitbreiding van het Kampeer terrein, dit zowel om dit te gebrui ken als kampeerterrein, dan wel voor het plaatsen van bungalows. De vraagprijs voor de grónd be draagt 1.500.Deze prijs is alles zins redelijk en billijk te noemen. Door de verkoper echter is één be ding gemaakt ten opzichte van de verkoop, n.l. dat hem zodra de pacht bij de gemeente vrijkomt, van een hem passend behoorlijk stuk wei land ter grootte van tenminste 1 ha, dit perceel gegeven wordt. Gezien de omstandigheid, dat betrokkene een bewoner is van Giersbergen en zijn bedrijfsgronden uitsluitend en alleen liggen in het hogere gebied, is het zeer begrijpelijk dat hij ten behoeve van zijn bedrijf grote be hoefte heeft aan weiland, speciaal in de zomerperiode. Men vond dit aanbod zeer rede lijk en de raad keurde dit voorstel goed. Hoewel niet aan de orde zijnde, wilde de heer de Veer, nu men toch sprak over „de Klinkaert", eens vragen hoe het toch zat met de middenstand in Drunen, waarvan eertijds gezegd was dat zij zoveel profijt zou hebben van dit centrum. Nu gingen er stemmen op dat de middenstand daar geheel niet aan haar trekken komt. De voorzitter wilde, hoewel hele maal niet aan de orde, hierop toch wel antwoorden en begon met er op te wijzen dat het indirecte profijt van de middenstand wellicht veel en veel groter zou kunnen zijn als het directe profijt. Verder wees de voorzitter er op dat men hier met een exploitatie te doen heeft, die verantwoord moet zijn onder alle omstandigheden. Verder zitten in 't stichtingsbestuur ook middenstan ders die er zeker wel mee voor zul len waken dat de belangen van de middenstanders veilig zijn. Dan was aan de orde het voorstel om de bevoegdheid van ds raad tot verpachting van de gemeentelijke cultuurgronden over te dragen aan B. en W., alsmede tot het nemen van die maatregelen, die in het be lang van de gemeente daarbij no dig mochten blijken. De voorzitter lichte dit voorstel uitvoerig toe. Het was toch zo, dat de raad uit haar midden een pacht- commissie benoemde, wier taak het was advies uit te brengen over de pachtzaken in de gemeente. De ad viezen van de commissie waren in de raad wel eens aanleiding ge weest tot meningsverschillen over over deze punten, terwijl de raad in feite de uit haar gekozen commissie toch het vertrouwen moest schen en ook schonk. Waar ook zoals bij de woonruimte-wet B. en W. de uit spraak doen en de bevoegdheid hebben tot beslissing, stelden B. en W. voor om ook alzo in de pacht zaken te handelen. De heer v. Sprang vroeg hier over stemming. Er waren 9 stem men vóór, 2 tegen. Tot slot waren nog aan de orde begrotings wij zigingen. Zoals bekend is, wordt door de Stichting Kinderdorp en Dorpshuis een speeltuin geëxploiteerd, waar mee d.d. 1 juli 1954 is begonnen. Over het tijdvak 1 juli 1954 t/m 31 oktober 1955 is een exploitatie rekening opgemaakt. Het verlies bedroeg 927.52. Aangezien de stichting geen dekkingsmiddelen heeft, heeft zij tot de raad het ver zoek gericht om tot dit bedrag een subsidie te verlenen. Omtrent de speeltuin wilde de voorzitter in overweging geven dat de gemeente deze voorlopig zelf in exploitatie nam, om deze dan even tueel straks over te geven aan dc Kath. Jeugraad, die onlangs is op gericht. De heer v. d. Veer vond dat de speeltuin hier niet meer op zijn plaats was en meer thuishoorde in de hei. De voorzitter zeide, dat deze gedachte reeds leeft. Hierna werd de vergadering be sloten. WSC—RWB. Deze wedstrijd zal a.s. zondag half drie op het WSC-terrein ge speeld worden. Zoals nog wel be kend, was voor beide ploegen de eerste wedstrijd van het seizoen RWB—WSC, welke op voor WSC gelukkige wijze eindigde in een gelijk spel. Op papier zou men echter op het ogenblik de kan sen van WSC op een overwin ning hoger kunnen aanslaan, im mers WSC bezet nog mede de hoogste plaats in de afdeling, terwijl RWB zich momenteel met een bescheidener plaats moet te vreden stellen. Maar welk spel is er wispel turiger dan het voetbalspel, doch daarom ook waarschijnlijk zo at tractief. Van de uitslag is naar onze mening dan ook weinig te voor spellen, vooral bü zo'n plaatse lijke wedstrijd spelen zoveel fac toren een belangrijke rol, dat de ze van doorslaggevende beteke nis kunnen zijn voor de einduit slag. Aan spanning zal 't echter zeker niet ontbreken en laat ons hopen dat het een faire sportieve wedstrijd wordt, waarvoor wij ook gaarne een beroep doen op het publiek dit zoveel mogelijk mede in de hand te werken. Een wedstrijd toch, welke sportief en eerlijk gespeeld wordt, waar de sterkste met.de overwinning gaat strijken, moet elke sportliefheb ber de grootste voldoening geven. Voor de lagere elftallen van WSC is Zondag alleen vastge steld: Baardwijk 3WSC 4. RKC-NIEUWS. Juniorenprogramma voor za terdag 21 anril: RKC 5Baardwijk 5, 4 uur. Voor zondag 22 april is 't pro gramma GudokRKC, 2.30 uur. Haarsteeg 2RKC 4, 2 uur. RKC 3Baardwijk 4, 12 uur. RKC 2 is vrij. RWB. Voor zondag 22 a~ril zijn voor de competitie vastgesteld: WSC—RWB. RWB 2—DESK 3, 12 uur. DESK 4—RWB 4, 12 uur, ver trek 11 uur per fiets. Wij maken de deelnemers aan de voetbalpool er op attent dat de uitslav maandaa reeds bekend zal worden gemaakt om ongeveer 9 uur aan het bekende adres. SPRANG-C APELLE. Dit elftal wist in deze compe titie een zeer eervolle tweede plaats te bezetten met slechts één verloren wedstrijd eindigde zii direct na de kampioen met één punt verschil. Ook kreeg zij ver uit het minste aantal tegengoals n.l. 14, bijna 10 minder dan de kampioen. Dit is een prachtpres- tatie. Het 2e elftal is nog bezig om een mooie derde plaats te beha len in dezelfde afdeling. Ook van de reserves is dit een schitteren de prestatie. Het 3e elftal, dat een afdeling lager speelt, liet zich ook niet onbetuigd en eindigde royaal in de kopgroep. KAATSHEUVEL. DESK-NIEUWS. DESKWoensel. DESK heeft voorlopig even rust en gaat nu deze tijd benut ten om vriendschappelijk enkele wedstrijden te spelen. Voor zon dag staat op het programma een thuiswedstrijd tegen Woensel. Woensel is een tegenstander uit vervlogen tijden, waartegen we meermalen in het veld geweest zijn met wisselend succes. Hoe de afloop zondag zal zijn, is natuur lijk een vraagteken, want we kennen de sterkte van Woensel op het ogenblik niet en we weten niet met welk elftal DESK in 't veld zal komen. Wij verwachten er wel enkele jeugdige gezichten in, die het de laatste keer nog niet zo slecht hebben gedaan. We zullen de ontmoeting rus tig afzien en maar kijken hoe 't balletje zal rollen. We zouden de spelers wel willen aanraden deze wedstrijden serieus op te vatten, om voor de laatste drie compe titiewedstrijden beslagen ten ijs te komen. HEERLIJK OM TE ROKEN VOORNAAM OM TE PRESENTEREN RWB 2—DESK 3. DESK 3 gaat haar geluk be proeven in Besoijen en we achten hun wel in staat om de RWB-ers de das om te doen. Dat neemt niet weg, dat oppassen de bood schap blijft. Scheidsrechter is de heer v. d. Graft uit Den Bosch. DESK 4—RWB 4. Ook deze mannen vallen RWB aan en het is misschien wel stout om zo maar te beweren dat dit twee winstpunten worden voor de aanstaande kampioenen. Toch kunnen we niet anders. We houden het hier stellig op. Scheidsrechter is de heer Vrij hoeven uit Waalwijk. BERNDIJK. R.K. Voetbalver. „Berkdijk". Daar j.l. zondag Oirschot bij Gloria twee punten wist te in casseren, staat genoemde vere niging met Berkdijk in punten en met het aantal gespeelde wed strijden gelijk. Nu gaat a.s. zon dag dë spanning nog stijgen, daar onze matadoren de strijd gaan aanbinden tegen Gloria in Baar- le Nassau. Jongens, neem geen risico meer, maar probeer de volle buit binnen te krijgen. Bij de minste steek die je laat vallen is alles verloren. Dus met goede moed er op uit. Aan jullie de vraag, maar ook het antwoord. Veel succes. Berkdijk 2 gaat op bezoek in Waspik en zal de puntjes wel mee naar huis vrengen. Berkdiik 3 krijgt Uno Animo op bezoek en dat zal voor hen 'n moeilijke tegenstander zijn. VLIJMEN. Margriet 1VRjm. Boys 1. Zondag 22 april speelt Vlijm. Boys haar laatste competitiewed- striid tegen Margriet uit Oss. Vlijmen zal alles in het werk stellen om deze laatste wedstrijd te winnen, waardoor een goede derde nlaats is bereikt. Met iets meer geluk hadden de Boys zeker kampioen kunnen zijn. Jongens, het volgend jaar eens proberen de 3o klas te bereiken, wat zeker kan m Dit is het eerste elftal van SSC uit Sprang-Capelle, dat speelt in de Zaterdagmiddagcompetitie afdeling Brabant, le klas B. Staande v.l.n.r.: M. v. d. Mast, A. la Grouw, M. Véfhagen, J. de Roon, A. van Tielen, A. v. d. Ven, A. v. d. Schans, M. V. d. Schans res. D. v. Beek. Knielend: H. v. d. Schans, Sj. v.d. Mast, Sj. de Roon

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 13