m ■H LAATSTE BERICHTEN RELIEFDRUKWERKEN li I Gem. Zwembad „Het H0EFSVEN" De Echo van het Zuiden 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 MEI 1956 7 Bern tl ijk Loonopzand Voor de aanstaande moeder. p. Al§| m - WAALWIJK. in elke uitvoering en kleur las «9<e<eaa sc 9acil| BEEN LETTER! Gouden bruiloft. Berndijk gaat deze week weer een groot feest tegemoet: een 50- jarig huwelijksfeest van het echt paar Lichtvoet-Klijndijk op woens dag 16 mei a.s., die niet alleen in de Berndijk, doch ook in de verde re omgeving bekend zijn. Martha, de vrouw van Thomas Lichtvoet, is 11 maart jl. 75 jaar ge worden. Thomas verleden jaar, om precies te zijn 31 juli '77; beide zijn nog krasse, zeer godsdienstige men sen en geniéten nu van een rustige oude dag, na vele jaren van hard werken. Het is jammer dat zij over geen foto beschikken, die geschikt is voor de krant, anders had nu bo ven dit onderschrift hun beeltenis geprijkt. Hun huwelijksleven schonk hun vijf dochters en twee zoons. Sinds Vier jaar wonen zij nu in de Anto- niusstraat; voordien woonden zij niet ver vandaar: op de Rechtvaart, waar Thomas vanaf zijn trouw in leder en schoenfournituren deed. Hard heeft hij toen gewerkt van de vroege morgen tot de late avond, want hij verfde vroeger ook pluche in verschillende kleuren (primitief) en had daardoor zijn handen vol aan het verven en drogen van al die stulkjken, die ook voor een re genbuitje weer vlug binnen moes ten Worden gehaald. Naast deze ar beid in een bloeiende zaak, was Thomas ook een man die in 't ver enigingsleven te vinden was; veel heeft hij hierin gedaan. Maar ook de duivensport was hem niet onbe mind en veel heeft hij gevlogen. Thomas was in zijn tijd lang niet de slechtste, dit bewijst wel de vele medailles en bekers die hij bezit. Daarnaast was hij ook een intens bij endiefhebber en verzamelde zo doende menig potje honing, graag stond Martha daar een deel van af voor een of andere zieke, want ho ning was zeker vroeger een goed middel voor de gezondheid. Iedere bezoeker of klant was er welkom, arm of rijk, nooit werd er iemand zonder een „bakske" of borreltje uit de deur gezet. „De koffiepot was nooit leeg", aldus zijn vroegere dienstbode, die 7 jaar lang lief en leed met hun gedeeld heeft en vol lof over hen was. Maar naast al deze goedheid van deze twee mensen, die niets liever deden dan een ander gelukkig ma ken, spaarde God hen ook niet voor verdriet; één van hun dochters, die kloosterzuster was in de orde van de Zusters van Liefde, riep hij tot zich; dit was een zwaar offer voor de familie. Doch nu nog kunnen zij zich omring gevoeleix door hun vier dochters en zoon (één is er ge trouwd) die hun goede oude dag verzorgen en kunnen zij zich op maken voor a.s. woensdag, wanneer zij zelf het geluk mogen smaken 50 jaren lang lief en leed samen te hebben gedeeld. Zeer zekerf zullen vele vrienden en kennissen van de receptie gebruik maken om 't echt paar Lichtvoet-Klijndijk hun geluk wensen aan te bieden. Thomas en Martha, ook onze wel gemeende gelukwensen. Reeds enkele maanden geleden is er in hun omgeving een buurtcomi- té opgericht, dat al die maanden hard heeft gewerkt en nu een keu rig programma klaar heeft, om niet alleen de familie een onvergetelijke dag te bezorgen, maar ook alle buurtbewoners, die ten volle hun medewerking hebben verleend. Voor belanghebbenden laten wij hieronder het programma volgen: om 9 uur opstelling van de stoet; om half 10 H. Mis uit dankbaar heid; om half 12 aanbieding van het buurt-cadeau; van 1 tot 2 uur receptie; om half 1 vertrek met de kinde ren (van de buurten) van 5 tot 14 jaar naar Rotterdam voor een be zoek aan de dierentuin „Blij dorp, en eventueel een speeltuin"; om half 8 cabaret-avond (voor de buurtvereniging) in café Th. van Boxtel, door het cabaret-gezelschap Bouk-Martens uit Breda; van half 12 tot 1 uur middernacht gezelig samenzijn met een liedje en een praatje. Ook hier zal het gezel schap Bouk-Martens zijn medewer king verlenen. RK EHBO St. Rafaël. Bovengenoemde vereniging be sloot om voortaan gedurende de zomermaanden haar cursus te houden op donderdagavond om half 8 in het Parochiehuis alhier. De leden worden hierop attent gemaakt. Wanneer het weer op dinsdagavond cursus is, zal het tijdig worden meegedeeld. A.s. donderdag 17 mei zal dr. E. A. N. de Vries de cursus weer leiden, alsmede op 24 en 31 mei. De leden worden verzocht tijdig aanwezig te zijn en zeker deze cursus te volgen. Gilde St. Ambrosius. Zondag trok het gilde naar Huissen, waar de Gelderse Fede ratie van Schutterijen haar twee de lustrum vieren met 'n Land juweel. Vijftig schutterijen en gilden uit Nederland, België en Duitsland namen er aan deel. Een kleine 3000 giudebroeders waren er bijeen. De aankomst op het terrein en een défilé der deelnemende gilden met daarna de grote ven delhulde van 150 vendeliers, was een waar festijn, dat begunstigd werd door een fijn lentezonnetje. Dit Landjuweel, dat demonstra tief werd opgezet, had tot doel de verbondenheid der diverse fe deratief te verstevigen. Het ge heel is dan ook schitterend ge slaagd. Het gilde vierde en juich te in het oude stadje Huissen, waar naast dit feest nog de 8000e inwoner op deze dag geboren Werd en werd ingehaald met gilde- eer. Hier zag men liet onderscheid tussen onze Brabantse gilden en die van Gelderland. Ons volkse en typisch Brabantse stak wer kelijk af tegen het stramme ui terlijk van het Gelderse. Tevens was er ook een scherpe afteke ning in de uniformering. Elk deelnemend gilde ontving een zilveren herinneringsschild als aandenken aan dit mooie schouw spel der gilden. Wdestrijden werden er niet ge houden. Voor „St. Ambrosius" was het een geslaagde dag, waarop allen met plezier zullen erugzien. LUSTRUMVIERING. Zonag 13 mei vierde de afdeling Loon op and. van e R.K. Metaalöewerkersbond St. Eloy haar 2e lustrum. Kapelaan 'Rey-' mer, de geestelijk adviseur der vereniging droeg, om 8 uur een plechtige H. Mis op, waaronder de leden ter H. Tafel nader den en de geestelijk adviseur in een treffende pdedikatie de noodzakelijkheid an de sociale organisaties besprak. Na de H. Mis werd aangezeten aan een feestelijke ontbijttafel in de zaal van de heer B. Wijtvliet. Te 10 uur Ving de jaarvergadering aan en riep de voorzitter allen een hartelijk welkom toe. Verder roemde hij het werk van de pioniers der eerste dagen en wekte in dit verband de leden op tot daadwerkelijk medeleven met de organi satie vooral ook door het bijwonen der vergaderingen. Secretaris en penningmeester brachten vervolgens verslag uit over het beleid gedudende het laatste verenigingsjaar. De heer van den JBoogaerd, districts bestuurder van .de bond, zowel als kape laan Reijmer en die heer J. van Noye, de voorzitter van de KAB ter .plaatse, spraken woorden van welgemeende hul- ae en gelukwens. Intussen had eten gulle tractatie plaats, waadna werd overgegaan tot het kiezen van een nieuw bestuur. Aftredend wa ren de heren J, Toorians en P. J. M. van Beers, terwijl nog moest worden voor zien in de vacature Voets. Gekozen werden de heren B. Dieltjtens, Jan Heyda en J. van Noye, welke laat ste de functie van secretaris zal waar nemen. De heer H. Vermeer werd in Zijn functie ls Voorzitter herkozen. Door de voorzitter van de KAB werd een cadeau onder .couvert aangeboden. De vier oudste leden ontvingen ieder een cadeau in de vorm van een luxe doos cigaretfen, terwijl aan de heer Jos Boons, die gediurende 10 jaren zitting heeft in het bestuur een fraaie vulpen werd aangeboden. Na sluiting van de feestelijke bijeenkomst bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen. DUIVENSPORT. De postduivenvereniging De Luchtbo de hield j.l. zondag een wedvlucht van uit Pont St. Maxence. 812 km. Er Werd deelgenomten door 162 duiven, die te 7 uur v.m. bij 'N.W. wind werden gelost. De uitslag was als volgt: L Berendonk 1, 4, 21, 30; P v d Velden 2; M Goutziers 3, 5, 23; P Leermakers 6; Gebr Verschu ren 7, 10, 22, 26, 32; Aarts 8, 28; Engel Bresser 9; 'Gebr IJ.pelaar Tl; Jos v Don gen 12, 34, 40; A Spapens 13; C v d Ven 14; C Vriens 15, 25; G Vermeer 16, 24; A Berendonk 17; C Dogge il 8; Krol 19; Gebr v Gompel 20; J v Broekhoven 27; H Leermakers 28, 35; A J v Dongen 29; C v Dongen 31; J Snoerten 33; Lvd Sanden 36; K v Esöh 37; Brouwer 39; C Maas 41. A Berendonk overduif. JUBILEA VAN Mgr. F. N. J. HENDRIKX. Naar aanleiding van de a.s. jubi lea van Mgr. F. N. J. Hendrikx, werd dezer dagen een brief ver stuurd aan de seculiere en reguliere geestelijkheid als ook aan de Over sten der religieusen, met het ver zoek een bijdrage te zenden voor 'n feestgave, aan te bieden op 9 juni a.s., in de vorm van een versterking van het fonds: „Liefdewerk van ar me kerken". Daar ongetwijfeld ook vele ande ren van hun waardering voor de jubilaris willen blijk geven, wordt hen daartoe de gelegenheid gebo den door storting op postrekening no. 180001 t.n.v. Vicaris Generaal van het Bisdom 's-Hertogenbosch, met vermelding: Feestgave Mgr. Hendrikx. M. A. P. J. Oomens, Vicaris Ge neraal. Het Hoogwaardig Kapittel van de Kathedrale Basiliek van St. Jan. De data der jubileau zijn: 9 juni: Vicaris Generaal en Di recteur van de Congregatie der Dochters van Maria en Jozef. 24 juni: Kanunnik van het Kathe drale Kapittel. OVERWINNING VOOR OOSTENRIJKSE VOLKSPARTIJ. De Oostenrijkse Volkspartij heeft bij de gehouden algemene verkie zingen een onverwacht grote over winning behaald. Volgens de voor lopige uitslagen behaalde zij in het nieuwe parlement 82 zetels (op één zetels na de absolute meerderheid), terwijl zij er in 't oude 74 bezetten. De socialisten stegen van 73 op 75 zetels, een veel kleinere winst dan verwacht werd. De grote verliezer is echter de Vrijheidspartij, een neonazistische formatie, die kort geleden in de plaats gekomen is voor de oude, evenzeer nazistische Onafhankelijke Partij. Het nazisti sche zetelaantal daalde van 14 tot 5, een verlies dat ongetwijfeld in de winst der Volkspartij terug te vin den is. Dr. A. A. L. RUTGERS BENOEMD TOT VICE-PRESIDENT RAAD VAN STATE. Met ingang van 16 mei a.s. is dr. A. A. L. Rutgers benoemd tot vice- president van de Raad van State. Dr. Rutgers, die een zoon is van, nu wijlen prof. dr. F. L. Rutgers, werd in juli 1884 te Amsterdam geboren. Begonnen als wiskundige, trokken hem later de botanie en zoölogie. Na een ambtelijke carrière in het toenmalige Nederlands-Indië, was dr. Rutgers van 1928 tot 1933 gou verneur van Suriname. Na zijn te rugkeer in Nederland vervaardigde de AR-partij hem af naar de Twee de Kamer, waarin hij tot 1936 zit ting hield, toen hem de eervolle be noeming tot lid van de Raad van State te beurt viel. Dr. Rutgers bleef tijdens de be zetting van Nederland niet werk loos. Hij schonk mede zijn aandacht aan de ontwikkeling van de politie ke toestand in het toenmalige Ne derlands-Indië. In december 1945 gaf hij zijn in zichten daaromtrent weer in een rede over de toekomst van Indië. In 1946 vertrok dr. Rutgers met een regeringsopdracht naar west-Indië omzich van de toestand aldaar op de hoogte te stellen. Na de bevrij ding is hij ook enkele maanden waarnemend commissaris der ko ningin in de provincie zuid-Holland geweest. Voorts is dr. Rutgers pre sident-commissaris van de K.L.M. MGR. JANSEN MAG STEMMEN. B. en W. van Rotterdam hebben het verzoek van mr. A. Dirkzwager om de bisschop van Rotterdam, mgr M. A. Jansen, van het kiezersregis- ter af te voeren, omdat hij zich vol gens adressant in vreemde staats dienst zou hebben begeven, verwor pen. B. en W. overwogen om, dat bij vroegere bisschopsbenoemingen hier te lande met betrekking tot de op neming in het kiezersregister van de tot bisschop benoemde Neder landse nimmer moeilijkheden zijn gerezen, waaruit volgt dat op grond van de heersende opvattingen hier bij kennelijk is aangenomen, dat de benoemingen tot bisschop, zijnde de opdracht tot een kerkelijke bedie ning door de Paus, zijn gedaan in diens hoedanigheid van hoofd der rooms-katholieke kerk en niet van hoofd van de Vaticaanse staat. Voorts erd overwogen, dat Ne derlanders iedere kerkelijke bedie ning mogen aanvaarden en dat slechts voor vreemdelingen hiertoe koninklijke toestemming is vereist. HET PROBLEEM DE POSITIE KLEDING MET SUCCES AAN DE ORDE GESTELD. Het Internationaal Wol Secre tariaat heeft het aangedurfd het probleem der kleding voor de aanstaande moeder op uiterst practische wijze aan de orde te stellen. Als wij dit zo neerschrij ven. dan erkennen wij daarmede dat er een probleem bestaat en dat is ook inderdaad onze bedoe ling. Weliswaar is er de laatste iaren wat positiekleding gecon- fectionneerd, maar uitsluitend in simpele, tè simpele modellen en dan nog mondjesmaat. Wil een zaak iets bieden in dit op zicht, dan is zij aangewezen op imnorten, die gewoonlijk niet goedkoop zijn of van weinig de- felijke kwaliteit. Voor de vrouw, die door werk of anderszins zich regelmatig in het openbaar moet vertonen, die gastvrouw moet dezen, die zich thuis ongedwon gen wil bewegen, voor haar is er niets te vinden dat ook maar bij benadering aan de eisen voldoet. De oorzaken hiervan zijn vele. Het ontwerpen van positiepak- ken, anders dan het allersimpel ste wijde kieltje met wikkelrok, is moeilijk. De ontwerper moet rekening houden met het voort durend veranderende figuur van de draagster, wijdte moet pas blijken wanneer het nodig is, om dat een vrouw toch wel graaft zo slank mogelijk wil blijven onder alle omstandigheden^ De rok moet zo geconstrueerd worden dat zii niet knelt"of ongelijk gaat hangen, dat zij weer een zo slank mogelijke lijn blijft markeren. Kortom, voor het ontwerpen van positiekleding is een diepgaande studie van het ondoerwerp nodig terwijl het product naar verhou ding duurder is dan gewone con fectie. Daarbij komt, dat er nog geen massa-markt bestaat voor dit soort kleding. Het lijdt geen twijfel, of deze massa-markt zal ontstaan wanneer eenmaal een regelmatige aanvoer van goede modellen verzekerd zal zijn en de detailhandel door advertenties en uitstallingen er de aandacht voor vraagt. Om deze cirkelgang te doorbre ken, heeft het Internationaal Wol Secretariaat nu een kleine, maar zeer gevarieerde collectie positiekleding laten ontwerpen door Mevrouw Oeke Wieringa. De diepere achtergrond van dit initiatief berust op de .overtui ging van het Internationaal Wol Secretariaat, dat duurzame, doel matige positiekleding slechts ge maakt kan worden van hoog waardige wollen stoffen (afge zien natuurlijk van uitgesproken zomerse kleding en huishoudkie- len of schorten), gezien de hoge eisen, die aan deze kledij worden gesteld op gebied van val, vorm- bestendigheid, sterkte en wat dies meer zij. In deze collectie, die aan de pers werd getoond, vinden we sportiev modellen, cocktail-ja ponnen en pakjes, geklede man telpakken, heerlijk soepel zitten de wevenit broeken voor in huis, alles met een zekere nadruk op z.g. separates, losse onderdelen, die het mogelijk maken, dat de bezitster verschillende combina ties maakt voor verschillende ge legenheden en zo met enkele on derdelen verschillende behoeften dekt. De stoffen die met uitzon dering van het helder-groene vilt van een mouwloze kiel, allen van Nederlandse oorsprong waren, waren uiterst fleurig. De model len ontleenden hun sharme voor namelijk aan smaakvolle en een voudig uitziende verwerking en het gebruik van vrolijke kleuren, zulks in tegenstelling met de meestal nogal suffe tinten van de gebruikelijke confectie. Het Internationaal Wol Secre tariaat kon dan ook met een ze kere ti'ots aankondigen, dat een van Nederlands meest vooraan staande confectiehuizen besloten heeft, een speciale afdeling voor positiekleding op te richten en daarin een aantal van de getoon de modellen te gaan produceren. Dit betekent nu niet dat lezeres sen, die practische belangstelling voor dit soort kleding hebben, even vast bij hun winkelier een bestelling kunnen plaatsen! De getoonde modellen zullen, voor zover de confectie-industrie ze agat uitvoeren, op zijn vroegst in het aanstaande najaar de win kels bereiken, zodat men nog even geduld zal moeten hebben. Dit neemt niet weg dat ae show- zo aantrekkelijk was, dat iemand opmerkte, dat je waarlijk niet in positie behoefde te zijn om deze kleding met plezier te dragen! Bij de foto's: Jak in rood wollen „matjes" stof met rok uit rose-grijze wol len tweed. Beide stoffen van Tex tielfabriek H. F. C. Enneking, Tilburg. Jak sluit van achteren met een paar grote parelmoeren knopen. De hals is enigszins uit gesneden, zodat er een shawl, een los kraagje of een blouse onder bedragen kan worden om vuil worden te voorkomen. Het jak is bedoeld voor thuis en werd ook getoond met een zwarte broek, vervaardigd van wevenit van de fa. Harwig, Rhenen. Pakje in blauw-witte angora jersey van N.V. Jerseyfabriek J. vap Tiel Zn., Amsterdam. Het jasje, dat over een blouse gedra gen wordt, valt in den beginne dicht met twee diepe plooien. La ter gaan deze plooien uit elkaar, waardoor een rij stofknoopjes zichtbaar wordt. De rok, die van hoven twee diepe schuine plooien heeft, wordt opgehouden door 'n hoge èmpireband, die van voren kruist en de ruimte bijeenhoudt. Het zwembad wordt voor het publiek geopend op Zaterdag 19 Mei a.s. om 13,00 uur des namiddags. De uren van openstelling zijn als volgt Maandag t/m. Zaterdag: 7.00 u. 12.00 u. 13.00 u. - 20.00 u. Zondag en op Christelijk erkende feestdagen: 12.00 u. 18 00 u. Familiebad gedurende de gehele week van 13.00 20.00 u. in het herenbad, Zondags van 12.00 18 00 u. Tarieven Abonnementen Volwassenen (16 jaar en ouder) f 6.00 Kinderen (beneden 16 jaar) f 4.00 GEZINSABONNEMENTEN: 1 e kaart 2e kaart 3e kaart 4e kaart 5e kaart kaart en volgende Toegang tot het bad per keer: Volwassenen (16 jaar en ouder) Kinderen (beneden 16 jaar) Couponkaart voor 1 0 keer 6.00 4.00 3.00 2 00 2.00 gratis f 0.40 f 0.20 Volwassenen f 3.25 Kinderen f 1.50 Zwemles voor 10 lessen volwassenen f 4. kinderen 1 2.— Verhuur ligstoelen per morgen of middag f 0.25 Gebruik parkeerplaats per keer Auto's f 0.20 Motoren en Bromfietsen f 0.10 Rijwielen f 0.05 leveren wij U Prima verzorgd werk en billijke prijs Vraag ons bjj gelegenheid eens prijs WAALWIJKSE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN - WAALWIJK ledereen in de omgeving heeft het gelezen. De familie Hendriksen - U weet wel, vlak bij de bushalte heefteen baby gekregen. De geboorte-aankondiging stond in het plaatselijk nieuwsblad en dan kan men er zeker van zijn, dat het algemeen bekend is. Maar elke advertentie in deze krant wordt gelezen. Vand aar dat zoveel adverteerders gebruik maken van: van ONsKlOÖiiyJWi)®^® WIL HEN NIETS MISSEN

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 7