Verslag over het Concours KAATSHEUVEL Fanfare „Sirena" te Vrijhoeve Levensschool zoekt kontakt met Loon op Zand Raad voteerde f 38.100 voor toren Ned. Herv. kerk Dré de Wolf sprak voor de K.V.P. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 22 MEI 1956 Gemeente wordt nieuwe industrie ryker (Wordt vervolgd). WILDE VAART 2 2 kwestie wederom enkele dagen in Parijs geconfereerd hebben, hebben dit in Parijs bekend ge maakt als het voornaamste re sultaat van hun overleg. ALLE SOCIALISTEN IN VRIJ- HEiD IN HONGARIJE. De Hongaarse communisten leider Matyas Rakosi heeft vrij dagavond in het openbaar be kend, zich te hebben schuldig gemaakt aan stalinistische dic tatuur en ten dele verantwoorde lijk te zijn voor de onrechtvaar dige zuiveringsprocessen uit het stalinistische tijdperk. Rakosi deelde mee, dat alle socialisten in Hongarije reeds uit de gevange nis waren ontslagen, nog voor dat de Britse socialisten daarom hadden gevraagd tijdens het be zoek van Kroesjef aan Engeland. Hij zegde grote hervormingen toé: vrije debatten in het parle ment, hogere lonen voor de ar beiders en meer levensmiddelen en verbruiksgoederen voor de bevolking. Rakosi deed deze me dedelingen tijdens een massa-bij eenkomst van de Hongaarse com munistische partij in Boedapest. Gemeenteraad lijmen Wegens ziekte van burgemees ter van Hout, kwam de raad der gemeente Vlijmen vrijdag avond in spoedeisende vergade ring bijeen onder voorzitterschap van wethouder Berkelmans. Nadat de ingekomen stukken voor kennisgeving waren aange nomen, hechtte cïe raad aller eerst zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. tot vast stelling van een nieuwe verorde ning óp de keuring van waren. Eveneens verklaarde de raad zich accoord met een voorstel tot vaststelling van een bouwcre- dietregeling voor nieuwe of nieuw te bouwen bedrijfspanden in nieuwe woonwijken. De heer Vorstenbosch stelde naar aanlei ding hiervan voor om de midden stand op de hoogte te brengen met deze belangrijke mogelijkhe den. Daar de gehele raad dit voor stel steunde, zegde de voorzitter toe het bestuur van de midden stand zo spoedig mogelijk om trent een en ander in te lichten. Voor de restauratie van het to renlichaam, eigendom der ge beente, behorende bij de Ned. Herv. Kerk, voteerde de raad een bedrag van 38.100.Daar de ze totale restauratie voor een be langrijk deel nog onder oorlogs schade te rangschikken valt, zullen ook Rijk en provincie nog eenbelangrijke bijdrage leveren, zodat voor rekening van de ge meente komt een bedrag van 17.9885.De heer v. d. Mee- rendonk juichte restauratie van deze prachtige kerk van harte toe en hoopte dat t.z.t. ook het er voor liggende blokje huizen ver wijderd zal worden, zodat de kerk geheel vrij zal komen te liggen. De besprekingen omtrent de vestiging van een nieuwe indus trie hebben reeds dermate gun stige resultaten afgeworpen, dat B. en W. het voorstel konden doen tot verkoop van een gedeel te, ter grootte van ca. 2% ha., van het industrieterrein der ge meente ten behoeve van deze nieuwe industrie. Het betreft hier een soliede reeds 50 jaar be staand bedrijf, dat om te begin nen aan 2540 personen werk zal kunnen verschaffen. In ver band met concurrentie wenste de directie, dat de naam en de aard van het bedrijf nog niet zouden worden bekend gemaakt. De heer v. d. Meerendonk merkte naar aanleiding hiervan op dat de raad toch wel dient te weten waarover hij een besluit neemt en stelde derhalve voor dit agendapunt in besloten vergadering te behande len. Aldus werd dan ook beslo ten. In deze besloten vergadering keurde de raad het voorstel goed. Van de rondvraag maakte de heer v. Overdijk gebruik om voor te stellen om het presentiegeld van de leden van het stembureau te verhogen tot 20.De voor zitter antwoordde hierop, dat aan dit voorstel de nodige aandacht zal worden besteed. De heer Vorstenbosch vroeg hoe het stond met de rapporten, welke de technische dienst van gemeentewerken al enige tijd ge leden zou uitbrengen over de wo ningen in de Mgr. v. Kesselstraat. De voorzitter deelde mede dat deze juist die morgen waren bin nengekomen. De heer van Bokhoven merkte op, dat de oversteekplaats van het provinciale rijwielpad bij ca fé Oremans bijzonder gevaarlijk is tengevolge van 't slechte zicht. De voorzitter kon hierop ant woorden, dat het in de bedoeling ligt dit rijwielpad door te trek ken, waarmee men intussen al begonnen is. De heer Samuels tenslotte bracht de slechte verlichting op Het Hoog ter sprake. Enige tijd geleden zijn daar een aantal lichtarmen weggehaald, doch de ze zijn nog steeds niet opnieuw bevestigd. Toch is de situatie ter plaatse zodanig, dat verlichting wel gewenst is. De voorzitter zeg de toe dit te zullen laten onder zoeken. Hierna bleef de raad in beslo ten vergadering bijeen. georganiseerd ter gelegenheid van het 50-JARIG BESTAAN van de gemeente SPRANG-CAPELLE. Na zorgvuldige en langdurige voorbereidingen van het bestuur van „Sirena", waarin vele onver wachte tegenslagen moesten wor den overwonnen, kon het Drum band- en Kon. Ned. Fed. Muziek concours op 5, 9, 10 en 12 mei door gang vinden. Op 5 mei heette de voorzitter van „Sirena" de voorzitters en instruc teurs der zes deelnemende corpsen voor die dag, van harte welkom, hen tevens een succesvol optreden toewensende. Bovenal dankte hij de heer Schuurmans uit Waalwijk voor diens belangeloze en welwillende hulp, waardoor dit Drumband-con cours doorgang kon vinden. Hierna stelden de deelnemers, onder stralend lenteweer en grote publieke belangstelling, zich op voor het dingen naar de beschik bare prijzen. Het was voor de alles zins bekwame jury een moeilijke taak om de ijverig drummende corpsen naar waarde te schatten, temeer daar het leeftijdsverschil van de leden der corpsen een juiste beoordeling moeilijker maakte en tevens daar het terrein door zijn oneffenheden de drumbands voor grote moeilijkheden plaatste. Na afloop van dit voor het oog zo schitterend festijn, bleken de op tredende drumbands de navolgende punten te hebben vergaard: In de 3e afdeling: Jeugd drumband „Jeruzalem" Tilburg 3214 pnt., 1ste prijs; tamibourmaitre 7% pnt. „Concordia's drumband" Loon op Zand 3414 pnt., 1ste prijs; tambourmaitre 814 pnt. Jeugddrumband „De Pareltjes van Brabant" Oisterwijk, 28% pnt., 2de prijs; tambourmaitre 6% pt. 2de Afdeling: Jeugddrumband „Beatrix" Don gen, 32% pnt., 1ste prijs; tambourmaitre 814 pnt. lste Afdeling: „K.A.J.-Drumband" Waalwijk, 35 punten, lste prijs; tambourmaitre 9 pnt. Drumband „Volksvlijt en Volks vermaak" Waspik, 32% pnt., lste prijs; tambourmaitre 8 pnt. 's Avonds werd door de vereni gingen „K.N.A." Capelle, ,,'t Rozen knopje" Capelle, „Excelsior" Sprang en „Sirena" een gecombineerd avondconcert gegeven, dat bij het talrijke publiek zeer in de smaak viel. Woensdag 9 mei had 't openings concert van het Fed. Muziekcon cours plaats, waaraan deelnamen de Mandoline-club ,,A Tempo", de Zangvereniging „Halleluja", het Zangkoor „Looft den Heer" en de Harmonie „Marijke" uit Sprang. Jammer dat het weer ongunstig was, zodat er niet veel belangstel ling bestond voor dit werkelijk uit stekend concert. Donderdag 10 mei had na de of ficiële opening, welke al reeds ver meld is, de Tambours- en Concert wedstrijd plaats voor de Kon. Ned. Fed. Ondanks de ijver waarmee door de deelnemende corpsen werd gewerkt, was de jury niet scheutig met eerste prijzen, gezien de uitslag die hier volgt: Tambours: „Sempre Crescendo" Nieuw Hel voet, 30 pnt., 2de prijs. 3de Afdeling Harmonie: „Benvenuto" Voorschoten 43 42 85 pnt., 2de prijs. „Crescendo" Dreischor 32 29 61 pnt., 3de prijs. lste Afdeling Fanfare: „Sempre Crescendo" Nieuw Hel voet 45 -j- 33 78 pnt., 3e prijs, lste Afdeling Harmonie: „Eensgezindheid" Halfweg 38 32 70 pnt., 3de prijs. Afd. Uitmuntend Fanfare: „Crescendo" Heiningen 51 -f 52 103 pnt., lste prijs. Afd. Uitmuntend Harmonie: „Kunst en Strijd" 's-Gravenzan- de 53 -)- 55 1Ó8 pnt., lste prijs. 's Avonds gaf de harmonie „Au rora" uit Leerdam een populair concert van vooraanstaande compo nisten, waaronder Bisselink. Het was verrassend hoe dit corps schijn baar eenvoudige muziek tot juweel tjes van genoegen wist om te vor men. Het hartelijk applaus waarop het publiek, dat in groten getale aanwezig was, dit corps onthaalde, was werkelijk verdiend. Zaterdag 12 mei sluitingsdag. Mede door het deelnemen van corpsen in hoger geplaatste afd., is deze dag een glanspunt geworden voor „Sirena" en de aanwezige mu ziekliefhebbers. De uitslag luidde: Marswedstrijd afd. Uitmuntend, Fanfare: Leidse Politie Muz. Gez. Leiden 32 pnt., lste prijs. Concer t wëdstrij d 4de afd. Fanfare: „Wilhelmina" Zwammerdam, 54 punten, lste prijs. Afd. Uitmuntend Fanfare: Leidse Politie Muz. Gez. Leiden 50 54 104 pnt., lste prijs. Afd. Uitmuntend Harmonie: „Uitspanning door Inspanning", Rozenburg, 48 49 97 punten, 2de prijs. Ere-afdeling Harmonie: „Liora" De Lier 42 45 87 pt., 2de prijs. Vaandelafdeling Harmonie: Kon. Ver. Soc. Harm. „Asterius", Oisterwijk 55 56 111 punten, lste prijs met lof der jury. Omstreeks half 8 betrad de Har monie „Asterius" wederom 't. po- Donderdag jl. werd in de Gilden bondszaal een propaganda-vergade- ring gehouden tegen de a.s. 2de Kamerverkiezingen. Dë zaal was matig bezet. De heer Beerens opende met een welkom, speciaal aan de spreker van de avond. De heer De Wolf be gon met te verklaren dat de op komst hem niet tegenviel. Hij maakt slechter spreekbeurten in Brabant mee. Wat is de reden hiervan, vraagt hij zich af. Onverschillig heid, tegenzin of apathie? Hij ge looft het niet. De actie van 10 maart jl. heeft anders bewezen. De tien duizenden nieuwe leden hebben voor meer dan 95% ook hun contri butie betaald en tevens het bedrag voor het propagandafonds. Ons volk is niet onverschillig. Men zegt soms vergadermoe, doch dit is ook de oorzaak niet, want die nu niet op de vergadering zijn, zijn er zo goed als nooit, dus die kunnen toch niet vergaderingsmoe zijn. Het zit er gens anders. Ons Brabantse volk gelooft het wel; het zal wel terecht komen, is hun gedachte; wij zullen het zonder .vergadering toch wel goed doen; wij kunnen niet ver keerd doen, want wij hebben de ze kerheid van de waarheid; ons kan niets gebeuren. Wij dommelen wat in en maken ons niet bang. Maar, vervolgt spreker, wij ka tholieken zijn niet onoverwinnelijk. De vorige verkiezingen hebben dat bewezen en wij hebben de slag ver loren, niet in Amsterdam, maar in ons eigen Brabant. De oorzaak is, dat wij ons niet met de politiek bemoeien. Wij doen dat niet en wij zeggen ook dat wij dat niet doen. Maar die van de an dere richtingen doen dat wel. Die vechten tot hun laatste vezel voor hun ideaal. Wij bemoeien ons niet met de politiek, maar de politiek bemoeit zich wel degelijk met ons. En de politiek doet dit op elk ter rein. Met onze scholen, met ons ge zin, met onze huwelijksmoraal, met onze bedriifsinstellingen, met onze gezondheidszorg enz. enz. En daar om zijn de komende verkiezingen voor ons, als katholieken, van zo overgroot belang. Dfe toekomst hangt daarvan af. Wij zullen ons principieel katholiek leven niet kunnen beleven, als wij onderge schikt raken aan de principes van een andere dan onze politiek. Het gaat een worsteling worden, waar in een nederlaag voor ons fataal wordt. Daarom moeten wij thans onze lauwheid afschudden. Nu moe ten wij durven zeggen en doen wat we ais K.V.P.-lid verplicht zijn. Wij kunnen ruimschoots winnen, doch dan wordt nu van ons ge vraagd dat wij ook meedoen aan de propaganda die moet gevoerd wor den; dat we er voor uitkomen op werkplaats, in gezelschap in café of tijdens sport, dat wij katholiek zijn en op de K.V.P.-lijst zullen stemmen; dat we onze invloed voor al gaan uitoefenen op de jongeren, die voor het eerst ter stembus gaan en die een leger vormen, juist om dat wij katholiek ziin, dat veel gro ter is dan dat van de andere rich ting. Wij kunnen winnen, omdat wij talrijker zijn, doch we zullen moeten samenwerken om de over winning te behalen. De heer Beerens maakte van het propagandistisch betoog van spre ker gebruik, om, nu het ijzer heet was, dit te smeden en kreeg de me dewerking van velen om aan de propaganda mede te werken. Met een hartelijk dankwoord aan de spreker, sloot daarop de voorzitter, de heer G. Jansen, de vergadering. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" weg gooi, maar er is met mij te sprekenLaten we 's spijkers met koppen slaan. Als ik er voor zorg dat u op eigen kracht tot Hongkong komt, mag ik u dan schoonvader noemen?" Een ogenblik leek het of kapitein Bornsen van verbeten woede zou ploffen. Zijn hoofd liep paars op, maar met mannenmoed beheerste I hij zich. Verleidelijk voegde Peter er aan toe: „Kijk, ik heb mijn logboek ook i nog niet zo ver bijgewerkt, dus ik kan dat sein niet hebben opgevan gen. Wij zijn inderdaad \>ok op weg naar Hongkong". Hoe zeer het ook tegen de zee manseer streed van kapitein Born sen, was het aanbod te verleidelijk om van de hand te wijzen. „Ik zal je mijn leven lang niet vergeven, kap'tein Wins, maar ik kan niet anders! Maar ik zweer je, dat als ik Hongkong niet op eigen kracht binnen kom, je Eve niet meer te zien krijgt". Op de terugtocht naar de „Ping Ho" had Peter Wins kunnen jui chen. Hij voelde zich als een school- joch, dat op onverwachte wijze door zijn examen is gekomen, maar voor zijn prestige moest hij zich inhou den. Bill wachtte hem op aan de val reep. Joviaal sloeg Peter hem op de schouder en opgewonden zei hij „Kom mee, Bill, ik moet je spreken. Er is werk voor je aan de winkel en man, je zult het niet kunnen ge loven als ik het je vertel, maar de ouwe heeft zijn toestemming gege ven, als ik 'm heelhuids in Hong kong breng". „Zal ik dan maar de tros klaar laten maken? Tjonge, wie had dat gedacht, dat wij de ,fcCity of Mal vern" nog eens zouden bergen. Daar zit een fris duitje aan, kap'tein. Da's niet zo één twee drie te be groten". „Kom mee", zei Peter en hij ren de de trap van de commandobrug op. „Bill", zei hij, terwijl zijn fonke- lendè ogen de machinist strak aan keken, „Bill, nu kan je bewijzen dat je niet alleen de beste machi nist bent die ik ooit gekend heb, maar dat je tegelijk de beste vriend bent die ik heb. Er is een karweitje op te knappen, kerel, dat jij alleen kunt! Een gebarsten krukas, een barst man, van een kleine twee de cimeter. Je kan er een vuist inleg gen. Ik heb de ouwe beloofd dat we het op zouden kalefateren, zodat hij op eigen kracht Hongkong kan ha len en als tegenprestatie heeft hij mij zijn toestemming gegeven om met Eve te trouwenHoe vind dium, nu tot het geven van een avondconcert. Had men 's middags reeds in bewondering gestaan voor het optreden van dit corps, de avonduren deden zeker niet onder. Geweldig is het wat dit corps in zijn mars heeft, wanneer men dan nog let op de studie die voor het con cours al reeds benodigd is om met lof der jury voor de dag te komen. Muziekminnenden hebben hier volop kunnen genieten. Als sluitstuk werd op pl.m. half elf een schitterend vuurwerk afge stoken, dat na afloop een hartelijk applaus bij het zeer grote publiek ontlokte. De toekenning der ere-prijzen, welke na het concours geschiedde, luidt als volgt: Drumband-concours „K.A.J." Waalwijk: concoursprijs, beschikbaar gesteld door de Edel achtbare Heer Burgemeester van Sprang-Capelle, tambourmaitre- en publieksprijs. Begin mei werd aan practisch al le heren werkgevers te Loon op Zand een schrijven gezonden, waar uit wij het volgende overnemen: De Levensschool te Kaatsheuvel heeft zich vrij snel ontwikkeld en mag zich in een groeiende belang stelling van eenieder verheugen. De school telt momenteel 108 leer lingen, die alle een halve dag per week dit onderwijs genieten. Zij zijn in dienst bij 60 verschillende werkgevers, die hun jeugdig perso neel hiervoor dus in de gelegenheid stellen met behoud van loon. De gemeente Loon op Zand stelt een zeer belangrijk bedrag aan sub sidie (40% van de exploitatiekos ten) beschikbaar, maar tot heden profiteert alleen de jeugd van Kaatsheuvel hiervan. je 'm. Is het niet enorm?" Bill krabde zijn kop en lachte schampert j es. „Ik wist wel dat vrouwvolk duur was, maar dat de bergingssom van een schip als de „City of Malverne" er in kon gaan zitten, nee, dat wist ik nog nietMaar toch is het jammer dat u het geld zal moeten nemen". „Het geld zal moeten kiezen? Hoe kom je d'r bij, Bill. Ik wist niet wat ik liever deed". „En toch zal het moeten", zei Bill maar nee, dat gaat ook niet en Bill krabde zich nogmaals op de kop en keek met een bijna sata- nisch lachje schuin op naar zijn baas, „tenzij u het zelf kan repa reren". j „Wat zal ik nou hebben? Ik het repareren? Hoe kom je er in vre desnaam bij. Sta niet langer te klet- I sen, maar neem de sloep en ga aan boord. Zodra je hét zaakje geklaard j hebt, krijg je van mij vijfhonderd dollar". Maar Bill hield voet bij stuk. „Het gaat niet om geld, kap'tein, I want ik zou heus niet weten wat ik met zo'n vracht duiten aan moest. Ik zou alleen maar een paar weken zat zijn en dan was ik weer net even ver. Maar ik kan het niet! Een gebroken krukas lassen aan boord, Concertwedstrij d Kon. Ver. Soc. Harm,. „Asterius" Oisterwijk: legpenning, beschikbaar gesteld door H.M. de Koningin. „Wilhelmina" Zwammerdam: leg penning, beschikbaar gesteld door Z.K.H. de Prins der Nederlanden. Harm. Ver. „Kunst en Strijd", 's-Gravenzande: medaille, beschik baar gesteld door Z. Ex. de Minister van O. K. en W. Leidse Politie Muz. Gez. Leiden: medaille, beschikbaar gesteld door de HoogEdel. Gestr, Heer de Com missaris der Koningin in Noord- Brabant. „Eensgezindheid" Halfweg: prijs voor verstkomende vereniging. Tot besluit moge gezegd zijn dat „Sirena" mag terugzien op enkele schitterend geslaagde dagen, waar in het zijn publiek iets bijzonders heeft geboden. Het bestuur van de school acht het zijn plicht ook de jongens van Loon op Zand in de gelegenheid te stellen dit onderwijs te volgen. In overleg met de geestelijkheid en het hoofd der lagere school te Loon op Zand, is dan nu ook be sloten in september a.s. de school voor jongens uit Loon op Zand open te stellen, op voorwaarde echter, dat wij op uwe medewerking, die onmisbaar is, mogen rekenen. Op 11 mei werd te Loon op Zand een vergadering gehouden, waarbij enkele van de genodigde werkge vers aanwezig waren, alsmede de Zeereerw. Heer Pastoor F. Mom- mers en Fr. Bertholdus, hoofd der school. Tijdens deze vergadering werd bij monde van de heer Wennekes, nee, da's uitgesloten. Daar moet ik een temperatuur voor hebben die ik toch niet bereiken kan. Het spijt me erg, maar u zal de oranjebloesem af moeten bestellen". Peter pakte zijn Meester bij de schouders en schudde hem door el kaar tot Bill's tanden in zijn mond rammelden. „Ben je helmaal gek geworden Bill, om te zeggen dat je het niet kunt? Ik weet wat je kan en ik heb je nog heel andere karweitjes zien opknappen. Bovendien, je hebt de schade niet eens gezien, dus hoe kan je het weten? Ik ben in de machine kamer geweest en ik weet, waar over ik praat". „Tja", zuchtte Bill, „en toch weet ik dat het niet gaat. Doodzonde is het, dat weet ik, want ik mag juf frouw Eve erg graag lijden, maar er is niks aan te doen. Geen brui loftsmars uit Lohengrin. Het spijt metenzijtja tenzij baas. „Tenzij wat?" vroeg Peter onge duldig. „Vooruit, spreek op, wat be doel je? Tenzij wat? Het leek of Bill verlegen was. Hij keek naar de neuzen van zijn schoe nen en draaide als een schuchter joch zijn pet tussen zijn vingers door. „Ja, kijk 's kap'teinu weet voorzitter van het bestuur, en de heer Annegarn, directeur van de school, een uiteenzetting gegeven over doel en werkwijze van de Le vensschool. Er werd geen onmiddellijke be slissing genomen. De aanwezige he ren werkgevers, die na de gegeven uiteenzettingen verklaarden van 't belang der Levensschool overtuigd te zijn, stelden er prijs op om op korte termijn een nieuwe onderlin ge vergadering met de heren col lega's te beleggen. Tijdens deze vergadering zal dan een besluit worden genomen, dat dezer dagen tegemoet kan worden gezien. In overleg met de geestelijkheid van Loon op Zand en het hoofd der school, is besloten een oudersavond te beleggen, zodra de heren werk gevers hun medewerking hebben toegezegd. Voor deze oudersavond zullen dan worden uitgenodigd de ouders van alle jonge arbeiders van 14, 15 en 16 jaar, om ook hen volledig op de hoogte te stellen van deze moderne voirm van partieel onderwijs, die ook door het Ministerie zo sterk wordt gestimuleerd. De betrokken ouders krijgen zo spoedig mogelijk bericht. EXTRA RIJKSSUBSIDIE VOOR N O C. Het Rijk zal een extra-subsidie geven aan het Nederlandsch Olym pisch Comité, om versterkt bij te dragen in de kosten, die de Neder landse deelneming aan de Olympi sche Spelen te Melbourne, met zich brengt. AANTAL LUISTERAARS EN KIJKERS IN NEDERLAND. Het aantal aangegeven radio ontvangtoestellen bedroeg 1 mei 1956: 2.153.658 tegen 2.139.778op 1 april 1956. Op 11 mei bedroeg het aantal aangegeven televisie toestellen 57.564 tegen 55.364 op 1 mei en 48.025 op 1 april 1956. Op 1 mei 1956 waren er 532.074 aangeslotenen op het draadom- roepnet tegen 531.263 op 1 april 1956. VIER KINDEREN VERDRONKEN; TWEE ONDER TREIN. Dinsdag en woensdag zijn in ons land vier kinderen door verdrin king om het leven gekomen. De na men der slachtoffertjes zijn: Jan de Graaf en Dirk Muys, beiden 3 jaar, te Spakenburg, de 2-jarige Adria- nus Lansbergen te Rotterdam en de 3-jarige Johannes Jansen te Vlaar- dingen. Bovendien zijn twee kleuters, die aan de aandacht van ouderen ont snapten, op een spoorbaan geraakt en door een trein overreden. Nog drie doden. Op de rijksweg tussen Maasbree en Helden is woensdagmiddag een personenauto bij het passeren van een trailer met oplegger te veel naar links uitgeweken en tegen een boom gebotst. De bestuurder, de 50- jarige vertegenwoordiger S. Kaag uit Amsterdam, werd uit de wagen onder de achterwielen van de trai ler geslingerd en op slag gedood. In Enschede is de 73-jarige H. Theessink bij het oversteken van de Hengelose straat door 'n personen auto gegrepen en op slag gedood. Het 6-jarig dochtertje van de fa milie Helder uit Slappeterp (gem Menaldumadeel) sta!k voor de ou derlijke woning de weg over en werd door een motor aangereden en gedood. DE K.V.P.-PROPAGANDA. Een novum in de politieke propaganda is ook het afsteken van vuurwerk. JJe KVP-afdeling Tilburg zal dit prapagandamid- del voor het eerst gebruiken op de avond van tweede Pinkster dag, 21 mei a.s. misschien nog dat ik, toen ik pas aan boord kwam, niet altijd brand schoon was. Zo heeft iedereen zijn kruis. De een houdt ellendig veel van een borrel, de ander van een vrouw en je weet eigenlijk zelf niet wat erger is. En nou hebben we daar 's een paar keer keet over ge had en toen hebt u mij, nou mis schien herinnert u het zich niet meer, midden op dek en tot mijn eeuwige schande „Een pak op je blote keskedie ge geven" vulde Peter aan. „Nou ja, da's jaren geleden en zulke ouwe koeien zal je toch niet meer uit de sloot willen halen. Man, dat ben ik al jaren vergeten en wat heeft dat nou in vredesnaam hiermee te ma ken?" „Ja, dat begrijp ik wel, dat u het vergeten bent. Maar Bill McLeod is het niet vergeten en Bill McLeod heeft gezworen, dat hij, wanneer de tijd gekomen was, dat pak slaag te rug zou betalen. De tijd is er, kap' tein. De tijd komt altijd, als je maar geduld hebt. Dit is geen insubordi natie, want menselijkerwijs gespro ken is het niet mogelijk die krukas te repareren. Maar ik zou 't kunnen proberen op één voorwaarde...." Door ALLAN PENNING. 12). Peter Wins keek bedenkelijk. „Tja, mooi ziet het er niet uit, maar toch, maar toch.... een wer kelijk goeie machinist zou misschien met kunst en vliegwerk het zaakje zo kunnen klaren, dat u op eigen kracht Hongkong zou kunnen ha len. Ik spreek nu natuurlijk regel recht tegen mijn eigen belang in". „Ach wat", zei Bornsen, „daar moet je geen machinist voor heb ben, maar een goochelaar! Ik heb al heel wat karweitjes zien opknap pen, maar dat je zoiets voor elkaar bokst, dat moet ik nog zien. Zoals ik je zeg, daar moet je voor kunnen goochelen. Al zou ik er ook een lief ding voor over hebben, dit kan ik wel uit mijn hoofd zetten". „Zo, nou kan ik met u spreken. Ik geloof, dat ik de goochelaar kan opduikelen, maarvoor wat, hoort wat, kap'tein Bornsen. Het is een burgermansfortuintje dat ik

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2