WAALWIJK SPORTSPIEGEL VOETBALSPORT ZOMERFEEST 1956 slaagde voortreffelijk Luisterrijke viering ven 75-je rig besteensjubiieum van Waspik's Koninklijke Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" I DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 JUNI 1956 2 fraai sukses. Indrukwekkend optreden van het Korps Genietroepen daan en wenste hem Gods rijkste zegen, en dat hij eens het hoog ste loon deelachtig zou mogen worden. Hierna zong het r.k. Raams- donksveers' Gemengd Kood on der leiding van de heer J. Nollen het „Jubilate Deo" en „Hij leve lang". Dank zij een geluidsinstallatie konden ook de belangstellenden buiten de zaal deze huldiging volgen. r Voor het gemeentehuis bracht daarna de Koninklijke Harmonie „De Eendracht", onder leiding van haar directeur, de heer J. Steenbergen, een serenade aan de jubilaris. Tot slot van deze huldiging werd aan alle parochianen gele genheid gegeven om de jubilaris in het Henricusgebouw geluk te wensen, van welke gelegenheid een zeer druk gebruik gemaakt werd. Onder het plechtig Lof, dat 's middags om 3 uur werd gehou den, dankte pastoor Bekkers alle parochianen voor deze grootse hulde en het prachtige geschenk. Het r.k. Kerkkoor zong tezamen met 't zangkoor der Maria-Con- gregatie, onder leiding van mej. A. Nollen, het „Te Deum Lau- damus" van Hendrik Andriessen. Onder voortdurende dreiging van het weer heeft Waspik het afgelopen weekend 't feest gevierd van het 75-jarig bestaansjubileum van de Koninklijke Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak. Dat deze ongunstige omstandigheid geen ernstige uitwerking op de viering heeft gehad, wordt eerst goed begrijpelijk voor wie Waspik en haar bevol king kent. Bij het jubileum van deze vereniging voelt de ingezetene van Waspik zich dermate betrokken dat de accidentele factor ernstig moet zijn om de viering van be tekenis schadelijk te beïnvloeden. Bovendien blijkt Was pik voor de verre omtrek steeds een grote aantrekkings kracht te bezitten als het feesten betreft. Zaterdagmiddag om 4 uur werd het Festival officieel geo pend door de voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer P. Brokx. Hij begon zijn openingsrede met alle aanwezigen hartelijk welkom te heten. En dan spijt 't mij wel erg, aldus de president, dat wij hier moeten missen een groot vriend en promotor van onze vereniging, onze bescherm heer en voorzitter van het ere- comité, de Edelachtbare heer Couwenberg. Wij allen weten dat burgemeester Couwenberg ernstig ziek is. Laten wij hopen en bidden dat God hem moge bijstaan in zijn lijden en hem en zijn familie kracht en sterkte in deze voor hen zo zware beproe ving moge geven. Stilstaand bij het historisch moment, waarop het 75-jarig be staan van de vereniging werd herdacht, schetste spreker de historische achtergrond waarte gen wij de oprichting van Volks vlijt en Volksvermaak moeten zien. Hij verplaatste ons in ge dachten naar het jaar 1881, de tijd die niemand onzer lijfelijk meemaakte en waarvan wij ons nog slechts met behulp van de geschiedschrijving of van de overlevering een idee kunnen vormen. Het was de tijd dat de diligence er nog was en dat hij, die een verre reis naar Amster dam of Antwerpen gemaakt had, hierin stof te óver vond om vele avonden vol te praten bij kaars- of petroleumlicht. In deze tijd was het dat onze harmonie werd opgericht. Ik mag als bekend beschou wen, aldus vervolgde spi eker, dat Volksvlijt ten doel had de huis nijverheid te bevorderen en o.rn. hiervoor kursussen organiseerde in hand- en bouwkundig tekenen, een taak die in latere jaren al lengs werd overgenomen door lagere en middelbare technische scholen; de afdeling Volksver maak legde zich intussen met name toe op de beoefening van de muziek. Verliep de oprichting vlot, aan kinderziekten heeft het onze vereniging niet ontbroken, en het is aan de kundige leiding van de initiatiefnemer en eerste president Dr. Freericks te dan ken dat deze alle overwinnen zijn. De notulen van alle verga deringen vanaf de oprichting tot heden zijn nog aanwezig. En het is hieruit dat een stuk geschie denis van onze plaats te lezen is, want Volksvhh en Volksver maak en de gemeente Waspik zijn elkaar op de duur inhaerent geworden Het is inderdaad, zoals onze burgemeester, de Edelachtbare heer Couwenberg in zijn voor woord in onze feestgids schrijft, dat onze verenigng niet alleen voor haar leden, maar ook bij een groot gedeelte van Waspik's ingezetenen beffrip en waarde ring voor de goede muziek aan kweekt. Ze is inderdaad de graadmeter van het culturele peil van onze Maats. Dankbaar vermelden wii hier dat H. M. on ze geëerbiedigde Koningin hier in aanleiding vond ons in 1952 het praedicaat „Koninklijk" toe te kennen. Daarnaast vervult onze har monie, zo ffing de oresident m zijn openingsrede verder, nog 'n andere taak, en wel de oMuiste- rin.g van alle plaatselijke feesten. En met recht meen ik te kunnen zeggen dat nooit tevergeefs een beroep op haar medewerking is gedaan. Vervolgens dankte spr. de aan wezigen voor hun acte de pre sence op dit historische uur van Volksvlijt en Volksvermaak, waardoor zij hun belangstelling, vriendschap en medeleven dui delijk toonden. Hij dankte de he ren wethouders voor hun aan wezigheid en voor de steun die de vereniging steeds van de ge meente had mogen ondervinden. De heren geestelijken dankte hij voor hun belangstelling. Verder dankte hij de heren van het ere- comité, wonende buiten Waspik (speciaal de heer B. van Schijn- del, oud-voorzitter van de vere niging), die door hun aanwezig heid hier blijk geven onze vere niging niet alleen niet vergeten te zijn, maar bovendien de moei te er voor gedaan hebben door een persoonlijk bezoek hun me deleven met de vereniging daad werkelijk te bewijzen. De presi dent dankte vervolgens de ere leden uit Waspik voor zover aan wezig, voor hun belangstelling en voor de steun nu en in de loop der jaren gegeven. Voorts dankte hij allen die op enigerlei wijze de vereniging steunden en meewerkten om dit festival te doen slagen, waarbij hij o.m. dacht aan de heren Van Iersel, die steeds gezorgd hebben voor een tehuis, onze harmonie waar dig. Tot slot richtte de Dresident een woord tot de werkende le den, de kern en het eigenlijke wezen van de vereniging Volks vlijt en Volksvermaak. Wij gaan het 75-jarig bestaan vieren van onze vereniging, zo sprak hij. En dat is iets anders dan het vieren van een diamanten feest op ho ge ouderdom. De toevoer van jongemannen heeft ons steeds jong gehouden en zal dat steeds blijven doen. Inmiddels maakt de ervaring ons steeds rijker. Wij hebben in de Koninklijke Nederlandse Federatie van Mu ziekgezelschappen 'n hoge sport op de muzikale ladder bereikt. Maar we kunnen nog hoger En we zullen ook nog hoger klim men, als u allen doet wat in uw vermogen ligt. Gij hebt dit in uw hand. En hierbij deed spreker nog een beroep op de vrouwen en verloofden van de leden, die in deze een niet te onderschatten stimulans ten goede konden zijn. Nog voeren wij in ons vaandel, zo vervolgde de heer Brokx, de zinspreuk: Virtus Nobilitat Ar- tem, of Deugd veredelt de Kunst, hetgeen steeds de leiddraad moet zijn bij ons culturele werk in de samenleving. En hieruit afgeleid is relatief wat wij kwantitatief zijn, maar niet wat wij kwalita tief presteren. Na deze woorden besloot de president zijn feestrede met de opwekking tot de viering van dit jubileum. Twee dagen zal zang en muziek over ons dorp klin ken, twee dagen zullen wij de bloemetjes buiten zetten, maar op een wijze een Koninklijke harmonie waardig. Het is mij 'n eer, aldus president Brokx,' en een genoegen dit Festival bij ons 7o-jarig bestaan bij deze te ope nen. U- I- v. '-MH Ti 'V - Vervolgens sprak de ere-voor- heer B. van Schijndel, die 25 jaar voorzitter van de ju bilerende vereniging is geweest, n woord tot de meestvierenden. Na zijn gelukwensen aan de ver eniging spoorde hij de werkende leden aan de vaandel-afdeling te hereiken in de Nederlandse Fe deratie. Het kan, dus het moet zo bemoedigde hij hen. Wethouder Kuijsters bood na mens het gemeentebestuur de gelukwensen aan. De heer Gijsman, oud vice- voorzitter, feliciteerde Volksvlijt en olksvermaak bij de viering van dit heuglijke feit, waarbij hij niet kon nalaten de leden aan te sporen zich te blijven beijve ren om de prestaties op te voe ren. Het bestuurslid de heer M. van Dongen vulde de vorige sprekers aan door op te merken dat de aanmoedigingen aan het adres u3? c e werkende leden evenzeer li bestuur gold, aangezien een voltallige aanwezigheid op de repetities van haar kant de wer kende leden ongetwijfeld actief zou stimuleren. Na de feestvergadering trok ken koren en korpsen af en aan, feestelijke klanken verspreidend over het gehele dorp. Er viel te genieten van een goed stuk mu ziek Speciaal de avondconcerten van de jubilerende vereniging en Sophia s Vereniging van Loon- ópzand waren resp. zaterdag- en zondagavond 't beluisteren meer dan waard. Ook het bal en de kermis op het Marktterrein wer den druk bezocht door burgers en buitenlui. Een goed glas wijn en tinkelend bier verhoogden de stemming. Het was duidelijk „feestin Waspik Geslaagd. 1 i i Mej. J. M. van Campen, slaag de dezer dagen in Den Haag voor hoofdleidster bij het Chr. Kleu teronderwijs. Zij heeft haar opleiding geno ten aan de Opleiding voor het Chr. Kleuteronderwijs „Noord- Brabant Oost" te Eindhoven. ONGEVAL. Zondag kwam mevrouw A. al hier in het gemeentepark te vallen, waarbij zij zo lelijk terecht kwam dat zij haar rechterarm en linker pols brak. Na enige tijd passeerde I een voorbijganger, die de middelen aanwendde om haar, jiaar 't St. Nicolaas-Ziekenhuis over te bren gen. „Dr. v. Beurdenschool". Voor het vaardigheidsdiploma Machineschrijven van de Stich ting Handelsexamens slaagden aan de Dr. v. Beurdenschool de heren J. Adriaanse, J. Brok, L. Spierings en J. Zwaans te WaaD wijk, J. Vos en L. van Dongen te Sprang-Capelle, J. Keetels, C. van Drunen, A. van Weert en J. van Huiten te Drunen en A. Schoenmaker te Kaatsheuvel. Afgewezen: geen. DE ENTOURAGE VAN HET MONUMENT. W" ontvingen verontwaardig de telefoontjes en dito ingezon den stuk naar aanleiding van de ontluistering van het terrein van het monument van Raedecker, in de vorm van 't omkappen van bomen ter plaatse. Ook ons was de schending van dit unieke pleintje niet ontgaan en een en ander heeft ons aan leiding gegeven ons ter bevoeg- der plaatse over deze aangele genheid te oriënteren. Men deel de ons dan van offiviële zijde mede le. dat bedoelde bomen ston den op het terrein van de bou wer, die dus daarmee kon han delen zoals hij wilde, dus ook kon verwijderen 2e. dat deze nochtans heeft ge handeld in overleg met het ge meentebestuur met het resultaat dat slechts klein gedeelte is ver wijderd en de rest blijft staan. 3e. dat voor het aanleggen van een nieuwe groenbeplanting ter plaatse, maar dan op 't terrein der gemeente zelf, overleg is ge pleegd met en advies is ingewon nen van prof. Holt, die het bas- sement van het monument ver zorgde, tuinarchietct de Ruijter en de architect Edmond Nijsten, waardoor een plan is verkregen dat zeker zal voldoen en 't aan zien zelfs zal verhogen. Deze nieuwe beplanting kan echter eerst in 't najaar worden aangelegd. Tot zover de ons verstrekte mededelingen, waaruit wij dus zouden mogen concluderen dat gezamenlijk een goede oplossing is gevonden; jammer is het dat 't zo tot het najaar moet blijven liggen. MIDDELBARE SCHOOLOPLEIDING. De laatste jaren is de vraag naar afgestudeerden enorm toe genomen. Zowel universitair ge- vormden als mensen met mid delbare opleiding worden aller- wege gezocht. De directeuren van de middelbare scholen wor den overstelpt met aanvragen om jongens en meisjes, die 'een middelbare opleiding hebben ge noten. Er worden aan deze jón ge mensen op allerlei gebied kansen veboden zoals nooit te voren. Daar de kosten van de middel bare schoolopleiding tegenwoor dig klein zijn, is het voor de ou ders van kinderen met een goed stel hersens geen probleem wat zij met hun jongens en meisjes moeten doen als deze verder wil len studeren. Waalwijk bezit in het Dr. Mol- lercollege en het Willem van Oranjecollege alle mogelijkhe den tot voortgezet onderwijs. Laten de ouders toch t belang van hun kinderen begriinen. La ten zij eens gaan praten met de directeuren van een van deze scholen. Het is in de eerste plaats in het belang van hun kind, maar het is ook een Nederlands belang dat er gestudeerd wordt door hen die daartoe in staat zijn. De maatschappelijke positie 'van de ouders speelt geen rol. Arbei derskinderen hebben dezelfde kansen als kinderen van groot industriëlen. HBS, Gymnasium ol Middelbare Meisjesschool voor allen die er voor geschikt zijn Jaarvergadering KABO. In zaal Thalia werd de jaarver gadering gehouden van de Kath, Bond van Overheidspersoneel, onder voorzitterschap van de heer A. Gloudemans, die in het bijzon der welkom heette de geestelijke adviseur kapelaan Donkers en de districtsbestuurder de heer van Hest. De jaarverslagen leverden geen moeilijkheden op. Het be stuur onderging wijziging door 't bedanken van de heren Snijders, Kuys en de heer van Engelen van de PTT. Als bestuursleden werden gekozen de heren A. Demmers en M. van Daelen. De voorzitter bracht dank aan de heer Snijders, die 25 jaar lang het secretarisschap met grote ijver heeft vervuld. Ook de heer Kuys werd dank gebracht voor zijn werk als bestuurslid. Beiden brachten het bestuur dank voor de prettige samenwerking. De districtsbestuurder de heer van Hest gaf daarna een toelichting op de 6 procent loonsverhoging, het ouderdomspensioen en de spaarregeling. GEHEUG ENSTE UNT JE. Zoals wij reeds eerder mede deelden, zal in alle vier de paro chies een inzamelingsactie wor den gehouden voor de Sacra mentsprocessie van het volgend jaar. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om daags na de Sa cramentsprocessie met deze in zameling te starten, doch een en ander bleek door omstandighe den niet wel mogelijk. Nu zal men vandaag met deze actie be- binnen zoals gisteren in alle ker ken is medegedeeld. Het bestuur van de Waalwijkse Sacraments processie vertrouwt op eenieders gulle hand en wij geloven wel, dat dit vertrouwen op eclatante wijze zal gehonoreerd worden, omdat elke inwoner van Waal wijk een steentje zal willen bij dragen om de Sacramentsproces sie van 1957 nog meer luister bij te zetten dan dit jaar. Vandaag wordt er dus begon nen. De beurzen open De Andreas Zijlmans Groep demonstreerde. Zondagmiddag demonstreerde de verkenners van de Andreas Zijlmans Groep op de Koempoe- ian, die dat week-end werd ge houden te Oisterwijk in het na- tuurtheater. De Koempoelan is 'n jaarlijkse bijeenkomst van de leidsters en leiders der Katholie ke Jeugdbeweging, die deze bij eenkomsten het ene jaar in nati onaal en het andere jaar in dioce- sana verband houden. Uit het be kend geworden circus Spekime- ko gaven de Verkenners der A. Z. G. een drietal nummers ten beste. Aanwezig waren diverse geestelijke en wereldlijke autori teiten, alsmede véle leidstrs en leiders uit 't bisdom den Bosch. De verkenners mochten zich ver heugen in een zeer groot succes. Dit bewezen wel de woorden van Diocesaan Commissaris Stumpel, die het werk in één woord fantas tisch noemde. De heer H. van Beek vierde 35-jarig jubileum bij Timtur. Op vrijdag 15 juni herdacht de heer H. van Beek de dag waar op hij voor 35 jaar in dienst trad bij Timtur. Na van zijn woning te zijn af gehaald werd de jubilaris om 11 uur vergezeld van zijn echtgenote in de cantine ontvangen door zijn collega's, waar de heer J. Kuijsten namens alle aanwezigen 't woord voerde, de jubilaris huldigde en feliciteerde en hem een loper aan bood. Na nog even gezellig te zijn sa men geweest werden de jubilaris en mevrouw op het privékantoor ontvangen door directie en staf. Hier werd de jubilaris in een gloedvolle speech gehuldigd door de directeur de heer Klijberg, die hem het gebruikelijke cadeau on der couvert alsmede een gouden horloge aanbood, terwijl hij mevr. v. Beek een fraai bloembouquet aanbood. I De heer van Beek dankte voor de hartelijke woorden van hulde en voor de fraaie cadeaus als mede voor de bloemen aan zijn vrouw aangeboden, waarna het gezelschap nog enige tijd onder 't genot van een glaasje aangenaam bijeen bleef. Het feest werd verder in hui selijke kring voortgezet. Mej. Lucia Kooien, verbonden den aan ons bedrijf en aan ons blad, slaagde voor het eindexa men middelbare handelsavond school 5-jarige cursus met het hoogste aantal punten. RECONSTRUCTIE VOOREINDE Met de werkza amheden be treffende de reconstructie van 't Vooreinde zal thaus op korte termijn een aanvang worden ge maakt. Tengevolge hiervan zul len de voortuintjes moeten ver dwijnen. Het thans zo rustige Hoogeinde en Vooreinde zullen hun rustige karakter geheel ver hezen en een druk verkeer te verzetten krijgen, zodat de moe ders beter nog dan voorheen op hun kinderen zullen imoeten let ten. Gymnastiekver. O.W.S. Op de zondag 17 juni te Goirle gehouden bondsdag yaw de Dia- dankte de voorzitter van Waalwij ks Belang welks bestuur bij alle uitvoeringen aanwezig was de heer J. Timmermans, de Haagse Rolschaatsenclub voor dit prachtige en voortreffelijk uitgevoerde pro gramma en hij hoopte dat zij nog eens in Waalwijk een blijk van haar kunnen zal komen geven. Tot de heer en mevr. Hombergen richtte hij een woord van dank voor het gratis beschikbaar stellen van hun woning als kleedkamer, waardoor vooral een vlotte afwerking van 't programma mogelijk was geweest. Het avondprogramma werd ge vuld door het optreden van 't Fan farekorps der Genie uit 's-Herto- genbosch. Dit prachtige korps be gon zijn optreden met een muzika le mars door de gemeente in gala uniform, waarbij een korte groet aan de burgemeester, die steeds van belangstelling blijk gaf, werd gebracht. Daarna vond een concert plaats op 't Raadhuisplein, dat door verschillende duizenden werd aan hoord. Hoe een blaasinstrument be speeld moet worden, liet dit muzi kaal begaafde en technisch ge schoolde korps prachtig horen. Der- gelijke concerten zijn zeldzaam en Waalwijks Belang heeft dan ook vele liefhebbers van fanfare-muziek bijzonder aan zich verplicht. Het slot en hoogtepunt van deze zo bui tengewoon geslaagde dag was de militaire taptoe, een zó indrukwek- gebeuren, dat wij het jaarlijks ais bijzonder evenement zouden willen zien terugkeren. Uet had er gisterenmorgen alle schijn van dat de regen spelbre ker zou worden bij het door Waal wijks Belang aangeboden Zomer feest 1956. De luchten keken zeer somber neer op de met zoveel ijver ge maakte toebereidselen en de zon kreeg geen schijn van kans om al les een wat vriendelijker en droger aanschijn te geven. Maar ofschoon die zon zich ook voor de rest van de dag niet heeft laten zien, zijn we toch tot 's avonds goed half tien van regen verschoond gebleven, Waardoor duizenden hebben kun nen genieten van een voortreffe lijk en gevarieerd programma. Het bestuur van Waalwijks Be lang had dit jaar beslag weten te leggen op de Haagse Rolschaatsen club „Hollandia", die om half vier precies haar optreden op het plan- cner op de Markt begon. Het weer was prachtig en in dikke rijen had den de toeschouwers zich rond het plancher geschaard. En dat dit op treden van „Hollandia" geslaagd is, moge blijken uit het feit, dat de be langstelling anderhalf uur lang on verminderd heeft voortgeduurd en gaandeweg de voorstelling zelfs nog aanmerkelijk toenam. Het is niet wel doenlijk om alle nummers hier te bespreken, doch we mogen zeg gen dat elk onderdeel met zeer veel toewijding en gratie werd gebracht. Deze rolschaatsenclub beschikt over een aantal uitstekende krachten, waarvan wij vooral de jeugdige Corry Vermeer en willen noemen, die met opvallende durf en sou plesse de verschillende figuren reed. Het danspaar, mej. K. v. d Muyzenberg en de heer Ph. v. d Mast, bracht een aantal fraaie en beheerst uitgevoerde dansen. De costumes waren zeer fraai en goed verzorgd. Aan het slot van dit optreden Ten slotteach ja, ten slotte gooide de regen toch nog roet in 't eten der danslustigen, hetgeen ech ter niet wegneemt dat dit Zomer feest, met de bekende medewerking van gemeentebestuur, gemeente- werken, lichtbedrijven en politie, ten volle geslaagd mag heten. cesane R.K. Gymnastiekbond be haalde de Gymnastiekver. O. W. S. de volgende successen: Marswedstrijd le prijs; Jongens adsp. kl. B. 3e prijs; Jongens jun. kl. B. 3e prijs; Meisjes adsp. kl. B le prijs; Meisjes jun. kl. B le pijs. De dames behaalden onde lei ding van de heer van Dinther de ereprijs en wisselbeker in kl. B en personele prijs mej. Trees v. Loon le graad en mej. Toos de Bont 3e graad. Verder wisten de meisjes van 1014 jaar onder leiding van mej. Jo Pulles in kl. A drie le prijzen en de wisselbeker voor de beste adspiranten van het Bisdom te winnen. Mien Schapendonk werd de beste adspirant. Voorwaar een mooi succes voor deze actieve vereniging. W.A.C. Op de zaterdag j.l. te Oisterwijk gehouden wedstrijden voor heren en junioren, werden door de athle- ten bijzondere prestaties geleverd. Op de 3000 m. was het J. Vera die de 2de plaats yoor zich opeiste in de tijd van 9.54 min., waardoor hij promoveert naar de C-klasse. Ook de andere athleten deden niet voor hem onder en wisten vele goede plaatsen te bezetten. Hier volgen dan de voornaamste uitslagen: 200 m heren: 2e J. v. Gelder 26,2 sec.; 10e P. v. Engelen 28,3 sec. 1500 m. jongens A: 8e E. Leijten 4.55 min.; 3000 m. heren C: 2e F. Pullens 9.58 min.; 3000 m. heren D: 2e J. Vera 9.54 min.; 7e P. v. Engelen 10.41 min.; 9e J. IJpelaar 10.46 min.; 100 m. jongensB: 2e S. Dinge- mans 12.3 sec.; 4e G. v. d. Ven 13.1 seconden. Hoogspringen: 4e E. Leijten. 'Verspringen jongens B: 3e S. Dingemans 5.47 meter; G. v. d. Ven 4.73 meter. 1500 m. heren: 2e J. v. Gelder 4.56 min.; 5e P. v. Engelen 5.21 min. 300 m. jongens B: le S. Dinge mans. Uitstapje. Evenals het vorig jaar zal er ook dit jaar en wel a.s. dinsdag 19 juni, een uitgaansdag worden georganiseerd voor de dames van de R.K. Middenstand. Het ligt in de bedoeling van het be stuur dit uitstapje jaarlijks in de maand mei te houden. Door al lerlei omstandigheden is het wat verlaat. Dit neemt niet weg dat er weer veel animo is. Er hebben zich 42 dames aangemeld dit reis je mee te maken. Een halve dag in Nieuwkuijk, Mariënkroon en de rest van de tijd wordt door gebracht in huize „Bergen" te V ught. Het beloofd weer een prettige en interessante dag te worden. RIJDENDE SCHOOL. Tijdens de kermisdagen zal in onze gemeente een rijdende school komen voor de kinde ren der kermisexploitanten. Zij zal ongeveer 14 dagen verblijven. De kinderen kunnen dan hier normaal het onderwijs volgen. GEVONDEN EN VERLOREN. Bruine handschoenen; hr. mo torhandschoenen; twee doublé armbanden; oorbel; broche; da meshalsketting; kanarievogel; twee vulpennen; rode step; pop- penstoeltje; twee Ford contact sleuteltjes; rood zwambroekje; kinderbnl. Verloren: Polshorloge; Eng. schrift: sleutelbos; twee dames portemonnees; rode step; con tactsleuteltje van auto; hoge bruine tennisschoenenhere'n- bril, portemonnee met inhoud. Agenda. Woensdag 20 Juni, 8 uur, re petitie dameskoor Oefening en Vermaak in de Twee Kolommen; daarna bestuursvergadering. Zondag 24 Juni, 12 uur, repe titie dames en heren Oefening en Vermaak in de Twee Kolommen. Maandag en woensdag. jMusis Sacrum 8 uur: Het schot in de nachtclub" 18 jaar i ïl3x<?!' 'JHV „Licht het' an- ket alle leeftijden. Woensdag. nTZa,al F- van Helvoirtrepetitie Waalwijks Orkest, 7.30 uur voor des trijkers; 8.30 uur voor de blazers. JULIANA. Promotie-wedstrijd Baardwijk 3SET 3 23. Het is de derde elftallers niet ge lukt succes te behalen en wederom moest met één punt verschil de eer aan SET worden gelaten. In het begin gingen de partijen gelijk op en na een kwartier spe len wist Juliana bij een mooie aan val te doelpunten; 10. Hierna kwam SET opzetten en toen een Juliana-achterspeler de bal hard te gen zijn schouder kreeg, kende de scheidsrechter een strafschop toe, waardoor de gelijkmaker ontstond. Met een 11-stand kwam de rust. In de tweede helft was SET meer in de aanval en wist de stand op 3 1 te brengen. De geel-zwarten kregen ook nog enkele mooie kan sen, welke echter niet benut wer den. Bij een volgende aanval ver oorzaakte een achterspeler van SET eveneens een strafschap, waardoor de stand op 32 werd gebracht. De tijd was te kort om de achterstand nog m te lopen en kwam met 32 in het voordeel van SET 't einde. CAPELLE. Nederlaagtournooi Wit-Zwart. Het is nu zo ver dat we nadere mededelingen kunnen doen omtrent net door de voetbalvereniging Wit- Zwart georganiseerde nederlaag tournooi. Aan dit tournooi zullen in totaal acht clubs deelnemen. Het zijn: Sprang, S.S.C., H.N.C., D.V. F w°nge,n)' BerkdiJ'k> White 7nTr- Waspik en Vlijmense Boys (of Good-Luck). Van deze beide laatste verenigingen is nog geen be-

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2