BINNEN- EN BUITENLAND Kerkelijk Nieuws. LANDBOUW DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 JUNI 1956 ingesteld onderzoek uitgewezen, dal een algehele revisie wel met grote kosten gepaard zou gaan, doch niettemin geen verantwoor de oplossing zou geven. B. en W. stellen derhalve voor de gevraagde medewerking te verlenen. Verzoek van het bestuur der Prinses Wilhelminaschool, Loon- sedijlt 27 te Kaatsheuvel, om me' dewerking ex artikel 72 der La ger Onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van leer- en hulp middelen en voor verandering van inrichting. Het bestuur van de Prinses Wilhelminaschool heeft ver zocht om medewerking ex arti kel 72 der Lager Onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en de ver andering van inrichting. De thans in gebruik zijnde leermethoden zijn didactisch erg verouderd en voldoen niet meer aan de normale eisen, welke daaraan mogen worden gesteld. Ook het meubilair in'de be treffende school is ruim 50 jaar oud en voldoet mitsdien in geen enkel opzicht meer aan de he dendaagse eisen. Tenslotte is 't noodzakelijk dat er verbetering wordt gebracht in de verlichting der klaslokalen, alsmede in de toestand van het sanitair op deze school. De totale kosten worden be groot op 34.6J4.45. Voorstel tot het aanwijzen van een lid van de raad tot tijdelijk waarnemend wethouder. Wegens ongesteldheid is de wethouder A. van Rooij reeds enige tijd niet in de gelegenheid zijn functie op normale wijze uit te oefenen. Niet alleen dat hij niet in. staat is de vergaderingen van burgemeester en wethouders bij te wonen, doch in verband met zijn verpleging is hij boven dien genoodzaakt buiten de ge meente te verblijven. Deze toe stand behoeft op zich .geen on overkomelijke bezwaren mee te brengen en tot nu toe hebben zich dan ook geen grote moei lijkheden voorgedaan. Het valt echter niet te ontkennen dat de andere leden van het college hierdoor zwaarder worden be last, omdat zij het directe con tact met het afwezige lid missen. Dit spreekt vooral bij afwezig heid van een hunner, in dat ge val is het college practisch geë limineerd. Daar wij op de duur de verantwoordelijkheid voor de ze onbevredigende toestand be zwaarlijk kunnen dragen, heb ben B. en W. besloten voor te stellen om, op grond van het be paalde in artikel 96 der gemeen tewet, een der raadsleden aan te wijzen, die wethouder van Rooij, zo lang deze wegens zijn ziekte- zelf niet in staat is zijn functie uit te oefenen, als waarnemer zal vervangen. Hoe vorming van 't ministerie. Zoals wij reeds gemeld heb ben staat dr. Drees met grote re serve tegenover de stelling van de minister van defensie, ir. Staf, dat het plafond der defensie-uit gaven na 1957 van 1350 tot 1600 a 1650 miljoen gulden per jaar verhoogd moet worden. De fi nanciële positie van ons land zou dit niet toelaten, meent hij, en bo vendien acht hij een defensie inspanning van 1350 miljoen per jaar voldoende voor een land als het onze. De P.v.d.A. zelf is over dit vraagstuk verdeeld en de K.V.P. is niet ongenegen aan de wens van Ir Staf tegemoet te komen, wanneer dit voor onze verplich tingen noodzakelijk is, maar zij wil zich ten deze niet vooraf bin den. Wat de kwestie der huren be treft hoopt men wel tot een gun stig resultaat te kunnen komen. Meer dan 22 miljoen kroppen sla vernietigd. 1 Op de Nederlandse veilingen zijn tot nu toe in totaal 22 miljoen kroppen en ongeveer een half miljoen kilogram sla doorge draaid. Ze waren onverkoop baar. Hetzelfde lot ondergingen 4 miljoen kilogram spinazie, 500 duizend stuks bloemkool en een vrij grote hoeveelheid rode kool. Dit deelde dr ir H. Mathot, voor zitter van het produktschap voor groente en fruit, donderdag tij dens een vergadering van het produktschap mee. De grote doordraai van groente op de vei lingen is thans nagenoeg ten ein de, aldus de heer Mathot. Doordraaien van groenten en fruit niet langer probleem meer. Dank zij de vindingrijkheid van een eenvoudige landbouwer uit Beek, de heer Nic. Voncken, be hoeft het doordraaien van groen ten en fruit niet langer meer een probleem te zijn. Hij heeft immers een methode uitgedacht, door middel waarvan het mogelijk is de zg. doorgedraaide tuinbouw- produkten tot veevoer te verwer ken. Van hoeveel belang dit is, wordt duidelijk, wanneer men weet, dat momenteel grote hoe veelheden veevoer moeten wor den ingevoerd. Bij toepassing van het systeem-Voncken, waarbij groenten en fruit, bestemd voor de mestvaalt, worden gestoomd, is deze invoer praktisch overbo dig en wat belangrijker is, het er gerlijke doordraaien van waarde volle produkten zal tot het ver leden gaan behoren. Bijna 13 min. voor H. Kindsheid. Nederland op de achtste plaats. Onder voorzitterschap van mgr. Bressolles kwam te Parijs het Pauselijk Missiewerk van de H. Kindsheid in algemene jaarlijkse vergadering bijeen. Nederland werd vertegenwoordigd door mgr. H. J. J. van Hussen, natio naal directeur van het Pauselijk Genootschap der H. Kindsheid. In het afgelopen jaar bracht 't missiewerk f 12.940.788 op, het geen f 1.040.616 meer is dan in 1954. Het aandeel van Nederland hierin was f 308.469, waarmee Nederland op de achtste plaats komt. Aan de totale opbrengst hebben 34 landen bijgedragen, waarvan 7 missielanden en 12 landen in Zuid-Amerika. Echtpaar reed op vrachtauto in en verongelukte. Donderdag eiste het wegver keer in ons land vijf doden.Bo vendien vonden 's avonds laat twee personen de dood bij een botsing in de Noordoostpolder. Op het gevaarlijke kruispunt Steenwijkerweg - Uiterdijkenweg bij Blokzijl in de Noordoostpolder FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" WILDE VAART Door ALLAN PENNING. 24). Nu waren de glinsterdingen weg, maar plotseling zag hij er weer een, iets verder op, en met een schuivertje vloog hij er op af. Luidkeels blafte hij al van triomf en de vrouw, die zich op het geblaf omgedraaid had, werd boos. „Buddy, wil je ogenblikkelijk hier komen... Buddy, kom hier, stoute hond... Buddy, hier!" Maar Buddy vierde feest en binnen enkele minuten hingen de slierten waterplanten over zijn kop en hals en zag hij er uit als een dronken vent, die, in een met papieren guirlandes versier de feestzaal, aan het vechten is geweest. „Buddyhier zeg ik je", klonk het weer, maar Buddy had wel wat anders te doen en rende door het vijvertje achter de goudvissen aan, als een veulen in de wei. Hard knarste het grint onder ":3$3 de zware hakkenlaarzen van een naderende politieagent, die in 't geval een mooie kans zag om al thans een deel van zijn lange wachttijd te doden. „Is die hond uw eigendom?" vroeg hij op officiële toon. Verontwaardigd draaide de witte schoonheid zich naar de dienaar van Hermandad. „Dacht u misschien, dal ik me hier schor zou schreeuwen, als Buddy niet van mij was? „Dan zal ik u moeten bekeu ren wegens beschadiging van gouvernementseigendom, want als de eigenares van de hond bent u verantwoordelijk", en in vol besef van de belangrijkheid van zijn ambt, dook hij in zijn binnenzak om zijn boekje op te duiken. „Dat kan wel even wachten", zei de verongelijkte onschuld, „u deed beter eerst mijn hond voor me te vangen. Straks ver drinkt de arme stakker nog", en opnieuw begon ze te schreeu wen. „Buddy, Buddy, kom bij het vrouwtje. Zoete BuddyKom dan maar, Buddy". Buddy vervolgde, zijn race met de goudvissen, tot dusver even wel zonder tastbaar resultaat. vloog woensdagavond een motor, bestuurd door de 42-jarige land arbeider R. Wever, in volle vaart tegen een van rechts komende melkauto. W. en zijn 32-jarige vrouw, die op de duo zat, waren op slag dood. Het driejarig doch tertje van het echtpaar, dat tussen vader en moeder zat, werd zwaar gewond. Behalve dit kind zijn er nog drie kinderen uit het eerste huwelijk van W. GRANAAT ONTPLOFT: DRIE ARBEIDERS GEDOOD. Drie arbeiders werden gedood, twee ernstig en een licht gewond toen vrijdagmiddag op de Post weg in het Zuidlimburgse dorp je Born een uit de oorlog over gebleven Duitse pantsergranaat met een hevige slag ontplofte. Slechts een arbeider bleef onge deerd. Een 12-jarig jongetje dat op weg was naar school, werd aan het rechteroog getroffen door een wegvliegend stuk steen of asfalt en eveneens licht ge wond. LICHTE DALING VAN RUND VLEESPRIJS, VARKENSVLEES DUURDER. De prijzen van rundvlees zul len eindelijk iets gaan dalen. Var kensvlees wordt echter nog duurder. Het produktschap voor Vee en Vlees heeft vrijdag defi nitief besloten geen maatregelen te nemen om exDort van rund vlees af te remmen of te stop pen. Ook de import zal niet ver ruimd worden. Hoe lang het za! duren voor de huisvrouw iets zal merken van de daling van de rundveepriis, blijft een open vraag. VEESTAPEL LEVERDE ZES MILJARD KG. MELK. Consumptie daalde in 1955. Blijkens de door het CBS sa mengestelde zuivèlstatistiek 1955 bedroeg de totale melkproduktie in dat jaar rond 6 miljard kg., welke werd geleverd door 1,5 miljoen stuks melkvee, dit is een jaarproduktie van 3855 kg. pei koe. Van deze produktie werd 35 afgezet in de vorm van consumptiemelk, 't overige deel werd verwerkt tot boter, kaas, gecondenseerde melk, melkpoe der en andere zuivelprodukten. De melkconsumptie daalde in 1955 tot 195 kg. per hoofd der bevolking, in 1954 bedroeg het verbruik nog 206 kg. per hoofd. De boterproduktie bedroeg ruim 74 miljoen kg. Hiervan werd 32 miljoen kg. in het eigen land geconsumeerd (3 kg. per hoofd) en het overige geëxpor teerd (exportwaarde ruim 200 miljoen gulden). Voor kaas bedroegen de pro- duktiecijfers (inclusief de boe renkaas) 172 miljoen kg., waar van 75 miljoen kg. (7 kg. per hoofd) in het binnenland werd verbruikt, terwijl de rest, met een exportwaarde van 210 mil joen gulden, in het buitenland werd afgezet. Aan gecondenseerde melk werd geproduceerd 217 miljoen kg., aan melkpoeder ruim 53 miljoen kg. Van het eerstgenoemde pro- dukt werd voor 247 miljoen ge ëxporteerd, de uitvoer van melk poeder had een waarde van 70 miHoen gulden. In totaal werd er aan zuivel- en inelkprodukten voor ruim 761 miljoen gulden uitgevoerd. HERVORMDE SYNODE WIL NIEUW GUINEA LOSLATEN. Het is niet de taak van de Kerk een oplossing van de kwestie Nieuw Guinea aan te wijzen. De Kerk moet echter uitspreken, dat een oplossing niet kan bestaan in een voortzetting van de be staande aanvechtbare en onze kere situatie. Nederland zal be reid moeten zijn, zijn aanspraken om alleen op eigen gezag Nieuw Guinea te besturen, te laten val len en toe te stemmen in een re- 1 Glimlachend had Peter toege zien en tegelijk had hij zich ge ërgerd aan de ambtelijke gewich tigheid van de agent, die geen enkele poging aanwendde om de hond te pakken te krijgen. „Allemaal één pot nat", mom pelde hij voor zich heen... Agen ten, havenmeesters, gouverneurs, alleen die papieren rommel ken nen ze, maar de realiteit van 't leven... bah, wat een stelletje Die vent is te beroerd om een poot uit te steken, alleen in dat boekje kladden, dat kunnen ze. „Kom Peter", zei hij tot zich zelf, „pak jij Buddy maar eens in z'n lurven voor het vrouwtje. Tegelijk stapte hij het plant soen in, zette één been in het water en met een machtig snel le greep had hij Buddy in zijn nekvel te pakken, die nu als een spartelend konijn de groen-ver- siering van waterplanten over Peter's helderwitte pak slin gerde. „Vrouwtje" was met een paar passen bij hem en nam zonder enige wijfeling het kletsnatte ge val van Peter over. „Dank u wel... Oh, kijk die stoute Buddy u nu eens toegeta keld hebben!..." Toen kreeg Buddy een paar zoentjes op de geling van dit bestuur in een zodanige overeenstemming met de volkerengemeenschap, dat zo wel de beste behartiging der be- volkingsbelangen als de grootst mogelijke staatkundige stabili teit redelijkerwijs is gewaar borgd." Aldus de generale syno de der Nederlands Hervormde Kerk in een „oproep tot bezin ning op de verantwoordelijkheid van het Nederlandse volk inzake de vraagstukken rondom Nieuw- Guinea." In deze tijd is het dringend no dig dat de westerse wereld tracht het diepe wantrouwen, dat in Azië en Afrika tegen zijn bedoe lingen bestaat, te overwinnen en dit kan niet door woorden, maar slechts door daden geschieden zo betoogt de synode. Daarom is het „zeer bedenkelijk", dat de kwestie Nieuw-Guinea „aan dit wantrouwen telkens nieuw voed sel geeft." GRAAF VAN BYLANDT NIET TERUG NAAR INDONESIË. Mr. W. F. L. Graaf van By- landt, tot dusver Hoge Commis saris voor Nederland in Indone sië, zal niet naar Djakarta terug keren. Volgens een mededeling van het ministerie van buiten landse zaken zal hij „een andere bestemming" krijgen. In gezelschap van zijn vrouw kwam de heer Van Bylandt op 17 maart in-Nederland aan. Hij was door de regering ontboden om overleg te plegen over de Ne derlands-Indonesische relaties. NIEUWE ZONDEBOK IN OOST-DUITSLAND. Het centrale comité is van Duitse communistische partij heeft felle kritiek geoefend op de Oostduitse vrouwelijke mi nister van justitie, Hildé Benja min, en de procureur-generaal, Dr. Ernst Melsheimer Dit is ge schied wegens „te stroeve toe passing van het Marxisme", al dus het belangrijkste Oostduitse communistische dagblad Neues Deutschland. Het centrale comit4 is van mening, dat de procureur-gene raal en de Oostduitse openbare aanklagers in het algemeen „niet energiek genoeg en niet conse quent hebben gehandeld bij het toepassen der rechtsbeginselen". Het comié vervolgt„Zij heb ben zich door buiten het werke lijke leven staande theoretici la ten vertellen, dat zelfs 'n gering verkeersongeluk een uiting was van toenemende klassestrijd." WILDE SCHIETPARTIJEN IN HET CENTRUM VAN ALGIERS A De terechtstelling van twee Algerijnse terroristen in Algiers is direct door de Algerijnse op standelingen beantwoord met 'n hele reeks aanslagen op Franse inwoners van deze stad, van wie er vier gedood en zestien gewond zijn. Drie kleine groepen terro risten hebben zich schietend 'n weg gebaand door een deel van de stad, daar bij in het wilde weg iedereen treffend die hen in de weg kwam. De arrestatie van een van de daders heeft geleid tot de arrestatie van de gehele groep, die zich aan deze schietpartii heeft schuldig gemaakt. Veertig personen zijn gevangen genomen Het lijdt geen twijfel, dat de wilde schietpartijen een recht streeks verband hielden met de executie van de eergisteren te rechtgestelde terroristen. De op standelingen hebben hier en daar in de stad Algiers een vlug schrift verspreid, waarin zij aan kondigden, dat elke terechtstel ling van een der hunnen beant woord zal wordpn met de dood van honderd Fransen. De enkele r ranse soldaten, dié door de op standelingen gevangen zijn ge nomen bij vroegere operaties, zouden het eerst als gijzelaars gedood worden. De Franse auto riteiten zien hierin een nieuw bewijs, dat de Algerijnse Fella- ga's de regelrechte strijd tegen de Franse troepen niet meer aan durven en daarom hun toevlucht in toenemende mate nemen tot terroristische praktijken in de steden. Op die manier hopen zij de Europese bevolking schrik aan te jagen. BENOEMING COADJUTOR. Aan de Priesters, de Kloos terlingen en de Leken van Ons Bisdom Zaligheid in de Heer. Beminde Diocesanen, Door een minder gunstige ge zondheid waren Wij de laatste maanden niet goed meer in staat Ons Bisdom met zijn meer dan een miljoen katholieken, bijna oOü kloosters en 42 seminaria, met zijn uitgebreid en veelsoor tig schoolwezen, met zijn orga nisaties op allerlei gebied, naar behoren te besturen en de veel vuldig gevraagde bisschoppelijke plechtigheden te verrichten. Daarom achtten Wii Ons ver plicht aan Zijne Heiligheid de I aus afdoende hulp te vragen in de persoon van een Bisschop- Coadjutor cum jude successionis, dat is een helper, bekleed met de Bisschoppelijke waardigheid, wien het recht toekomt Ons als Bisschop van 's-Hertogenbosch op te volgen. i f,9f onze grote voldoening heeft Onze H. Vader de Paus zich gewaardigd Ons verzoek in welwillende overweging te ne men en de daartoe nodige maat regelen te treffen. De keuze van deze Helpei moet dus beschouwd worden als de keuze van Uw toekomstige bisschop en daarom zult gij allen naar Wij vast vertrouwen, gaar ne met Ons voortdurend en vu rig willen bidden, dat Hij zal zijn een priester naar Gods Hart, be reid! en geschikt om ons schone Bisdom in deze moeilijke tijden aan Maria's hand naar Christus te leiden. Om U daarin te helpen, bepa len Wij bij deze als volgt: 1. In alle parochiekérken zal voor deze intentie een plechtige H. Mis gezongen worden, zo enigszins mogelijk op de zeven de juli de feestdag der Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch, die ons dierbaar Bisdom zovele eeu wen zichtbaar beschermd heeft. Het zou Ons zeer aangenaam zijn als dit eveneens in de andere kerken en kapellen van ons Bis dom zou geschieden. .2. Totdat de benoeming van de nieuwe Bisschop bekend is: a. zal in iedere H. Mis, als de rubrieken dit toestaan, het gebed „om de genade van de H. Geest at te smeken' worden gebeden: zal na iedere H. Mis (onmid dellijk na het laatste Evangelie) het gebed tot God de H. Geest worden gebeden, zoals geduren de de Pinksternoveen; c zal onder het Lof gezongen worden „Veni Creator Spiritus". En zal dit Ons schrijven aan staande zondag 24 juni van de preekstoel worden afgekondigd. Gegeven te 's-Hertogenbosch, 20 juni 1956. t W. MUTSAERTS, Bisschop van 's-Hertogenbosch BENOEMINGEN. Door Z. H. de Paus werd be noemd tot Proost van het Kathe draal Kapittel de HoogEerw Heer Dr J Teulings, Deken en Pastoor te Veghel, en tot Kanun nik van het Kathedraal Kapittel «e Doorl. en Hoogw. Heer Mgr. M. Oomens, Vicaris Generaal. Heide functies waren vakant sinds het overlijden van de Doorl. en Hoogw. Heer Mgr F N. J. Hendrikx. MGR. GOOSSENS NEEMT ONTSLAG ALS RECTOR VAN R.K. LEERGANGEN. Mgr. prof. dr. Th. Goossens heeft besloten zich met ingang van 1 juli a.s. terug te trekken als rector van de r.k. Leergan- gen en als beheerder van de Ka tholieke Economische Hoge school te Tilburg. Eerstgenoem- de,functie heeft hij 35 jaar ver vuld. Mgr. Goossens zal zich na 1 juli in 's-Bosch vestigen. fóaatnsd&nkmvteeF- Tocht voor ouden van dagen naar Oisterwijk en omgeving. Wederom hebben de Oranje- comité s van Raamsdonksveer en Raamsdonk(dorp) een tocht ge organiseerd voor ouden van da gen. Dit jaar is het een tocht over Breda en Baarle Nassau naar Oisterwijk en omgeving. Van Oisterwijk over' Haarên, Esch, Vught, Helvoirt en Uden- hout terug naar Raamsdonks veer en Raamsdonk(dorp). De tocht wordt gehouden op dinsdag 10 juli 1956 (vertrek des morgens). Ouden van dagen die aan deze tocht willen deelnemen, dienen zich uiterlijk woensdagvoormid dag 5 juli 1956 te melden hij Raamsdonksveer: C Wi'erin- ga. Heereplein 3; N Adriaanse, Prins Hendrikstr. 17a; H. Rolffs, Prins Hendrikstr. 43. Raamsdonk(dorp)A. L. Ro denburg, Schansstraat 16; J de Groot, Molenstraat 2; C Kan- ters, Lange Broekstraat 9.' Aanmeldingen na woensdag voormiddag worden niet meer aangenomen. De ouden van dagen, die wen sen deel te nemen, moeten ten minste de leeftijd van 65 jaar bereikt hebben. OVERWEGINGEN IN DE LEGE STAL. De zomermaanden zou men de „schoonmaaktijd" van de sta! kunnen noemen. Verbeteringen, aanvullingen, tijdens de winter nodig gebleken, kunnen dan uit gevoerd worden. Vaak valt dan ook opnieuw de aandacht op de hoge eisen die aan de moderne stal worden ee- steld. De ligplaats van de dieren bij voorbeeld vormt een groot pro bleem. Het vee vertoeft immers zijn halve leven op stal, daarom is een warme, niet te harde lig ging vereist. Veelal heeft men wel eens ge lezen of gehoord over de voor delen van de moderne rubber stalvloer en zo is men tot de ontdekking gekomen, dat stro voordien de enige mogelijk heid niet geheel voldoet. indien deze overwegingen in de lege stal de inleiding vormen voor een modernisering, doet men er goed aan 'ns aandacht te schenken aan de mogelijkheden van de rubber stalvloer. De zachtheid van het materi aal voorkomt stalbenen; rubber beschut 't vee tegen optrekken de kou van de vloer en voorts zal minder lichaamswarmte aan de dieren onttrokken worden wat een verhoogde melk- envet- produktie meebrengt. Voorts heeft een dergelijke vloer het voordeel, dat men met minder dan de helft stro kan volstaan, waardoor men de aan- schaffingskosten er snel uit heelt. Slechts enkele gegevens over deze stalvloer werden hier ge noemd. Vele veehouders en des kundigen hebben zich over de voordelen uitgesproken en dit ideaal van zorg voor het vee om schreven. Vaak is gebleken, dat het een ideaal is, waard om nagestreefd te worden. natte kop, die Peter lichtelijk jaloers maakten. „Zo'n stoute Buddy... en wat had 't vrouwtje nu moeten doen als Buddy verdronken was." Toen weer tegen Peter: „Ik weet niet, hoe ik u moet bedanken, maar ik vindt 't vre selijk, dat hij u zo smerig heeft gemaakt. Bah, stoute Buddy, voor straf gaat hij aan de lijn... Geef maar een pootje aan..." Het gezag interrumpeerde „Uw naam en adres alstu blieft" en zich tot Peter wen dend: „U behoorde ik eigenlijk ook te verbaliseren omdat u zich buiten de wandelpaden heeft be geven", zei hij gewichtig. Nu kleurde een blos van woe de de wangen van het „vrouw tje". Nijdig draaide ze zich tot de agent. „Ik dacht dat onze politiemen sen iets waren, waarop we trots konden zijn, maar ik merk tot mijn spijt, dat er geen regel zon der uitzondering is Dikgewichtig zei de agent: „Ik waarschuw u, dat u op 't punt staat een ambtenaar in de uitoefening van zijn functie te beledigen... Nogmaals Uw naam en adres." „Zoals je wilt, agent, maar misschien zal je hier berouw van hebben. Mijn naam is Freule Winny Worthing en omdat ik de dochter van de gouverneur ben, zal je ongetwijfeld m'n adres wel kennen." Het leek of de agent een opge blazen ballonnetje was, waarin met een speld geprikt werd. Hij verschoot van schrik. Winny Worthing, de enige dochter van de allerhoogste in den lande, de dochter van de we duwnaar Worthing, de Toean Kandjeng Besar. Iedereen kende de verhalen over de dictatuur, die in het Gouvernementshuis door Freule Winny werd ge voerd, En eerst fluisterend, daar na volkomen open, werd er ge sproken over de regering van de Memsahib, wier wil wet was voor de oude eenzame weduw naar. Bij diners en andere offici ële gelegenheden fungeerde de Memsahib als gastvrouw, nam zij de eerbiedsbetuigingen van alles wat ambtenaar was in ont vangst met de voorname koel heid van 'n hooghartige vorstin. De arme agent zag reeds al zijn kansen op promotie in het niet verzinken. De verhalen, die van mond tot mond gingen over de onbeperkte macht van Freule Winny, bij elke overbrieving een ietsje overdreven, hadden zulke proporties aangenomen, dat de ongelukkige reeds een eervol ontslag met verlies van pensioen zag dreigen. Hij putte zich uit in verontschuldigingen, die met een ietwat cynisch lachje door Win ny werden aanhoord. „Hoe minder je zegt, agent, des te beter. Niet omdat ik de dochter van de gouverneur ben had je mij behoren te helpen, maar om de eenvoudige reden, dat ik moeilijkheden had. Je kunt van een dame moeilijk ver wachten, dat ze in het water zal stappen om haar hond te redden, zoals deze heer deed". Zij reikte de hand aan Peter en vroeg vriendelijk lachend: „Mag ik weten, wie ik mijn dank verschuldigd ben. Zoals U gehoord hebt, ben ik Winny Worthing." „Peter Wins is mijn naam... Mag ik u misschien, om verdere moeilijkheden met Buddy te voorkomen, naar huis brengen?" „Ik vindt het buitengewoon vriendelijk van u, mijnheer Wins „Kapitein Wins", verbeterde Peter. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2