SPORTSPIEGEL KAATSHEUVEL Setter Set 5000 BADDOEKEN 1 WIELRENNEN 1 Speciale Verkoop I95 1 1) 25 fj45 L 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 JUNI 1956 10 U MOTORSPORT H. P. DEKKERS-v. d. VLIET bij PIET DE JONG DE JAGER Modeshow der R.K. Huishoud- en Industrieschool „St. Angela". kJCWCI kJCl NYLONS passend en verrassend elegant PLOEGMAKERS - KAATSHEUVEL Gasthuisstraat 103 van Partij 1 van 2.60 voor 60 UW WARENHUIS K.A.J.-Agenda. ik I dat ook als winkelwijk de St. An- toniusparochie gelijke tred houdt met de uitbreiding. Aan belangstelling zal het de on dernemer zeer zeker niet ontbre ken. AGENDA. Vrijdag 29 en zaterdag 30 juni Musis Sacrum 8 uur: „Het Batal jon der Gedoemden", 18 jaar. Luxor 8 uur: „De Prins student", alle leeftijden. Zondag 1 juli Musis Sacrum 6 en 8.30 uur: „Het Bataljon der Gedoemden", 18 jaar. Luxor 6 en 8.30 uur: „De Prins stu dent", alle leeftijden. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Antonius W zv G de Kroon-v Oers Josephus J H M zv H Sleenhoff-Merkx Gerardus W H zv G W Knippels-van Son Laurentia G M dv A L van den Elshout-van den Berg Adria- nus J M zv A J de Peffer-Ver- heijen Hubertus M M zv W J van den Broèk-Piron Hendri- ka C M dv A C M de Vries-van der Velden Hendrikus W zv C van den Anker-van Dongen. Overlijden Franciscus H Passier 51 jaar echtg G J van Bavel Cornelia Meerloo 59 jaar echtg W van der Mei te Sprang-Capelle Hen drikus de Bont 74 jaar echtg M J van Huiten Leonie L van Dun 77 jaar wed HAM Verwiel Wilhelmus H Hens 77 jaar we duwnaar A J van Huiten. Huwelijksaangiften P W in 't Groen 28 jaar te Loonopzand en G M A j Rom bouts 25 jaar alhier CM van Breugel 28 jaar en W A van den Hoven 25 jaar beiden alhier J J H M Broos 29 jaar en M J L Vermeer 26 jaar beiden alhier. Huwelijken: G H van den Heijkant 26 jaar en J C T Dekkers 28 jaar beiden alhier MM van Boxtel 32 jaar te Loonopzand en E H M Hornes 29 jaar alhier A J Hornes 24 jaar en C J T van Wezenbeek 24 jaar beiden alhier. Ingekomen C J E Oomens echtg Verhoe ven en kind van Rotterdam L M Emondt en gezin van Ber- genopzoom M E F van Daim en gezin van Drunen E van Brakel van 's-Bosch. Vertrokken: E Frigato naar 's-Bosch P J Reijs naar Oss; E M J Kave laars naar Helmond. KAMPIOENEN VRIJWEL UITGESCHAKELD. De strijd om het kampioen schap van Nederland zal waar schijnlijk betwist worden tussen de nummers 2 van de ranglijsten: Rapid en NAC. De twee kampi oenen, Elinkwijk en Sparta, zijn op de helft van de competitie vrijwel uitgeschakeld. De Utrech ters verloren woensdagavond in Limburg en de Rotterdammers werden in Breda verslagen. 3—1 2—0 RapidElinkwijk NACSparta Rapid JC NAC Elinkwijk Sparta 3 3 0 0 6 7-2 3 2 0 1 4 5-3 3 0 12 13-6 3 0 12 11-5 Om twee plaatsen in de ere-divisie. RCHNo ad HermesGVAV Noad GVAV KFC Hermes RCH 1—2 0—4 3 0 0 6 9-3 2 0 1 4 8-6 113 5-3 3 3 3 1 3 1 0 4 0 2 2 3-6 1 3 1 2-9 WAALWIJK. SPORTPARK JULIANA. WSC 2—RKC 2. Zondag a.s. gaat voor de twee- wedstrijd wij evenals de vorige maal een overgrote belangstelling. Wij ho pen dat het publiek zal mede werken voor een sportieve wed strijd. De entreeprijzen zijn als volgt: Zitplaatsen 0.75, de ove rige rangen 0.50, kinderen 0.25. Aanvang half drie. Scheidsrechter is de heer Ha- negraaf uit 's-Bosch. Leden en donateurs hebben geen vrije toegang. CAPELLE. Wit Zwart—DVVC. Door het wegvallen van een zinsnede is in ons verslag van j.l. maandag een onjuistheid ge slopen. Het is namelijk niet zo dat morgen (zaterdag 30 juni) Wit ZwartSSC wordt gespeeld, maar Wit ZwartDVVC (Don gen). Het staat vast dat Wit Zwart tegen Dongen met een wel wat sterker elftal zal kunnen op treden dan afgelopen zaterdag tegen White Boys. Dat de Capel- se voetballers echter met een vol ledig team kunnen spelen, is on waarschijnlijk. Niettegenstaande het slechte veld rekenen we op een spannende match met mooi voetbal, zoals zaterdag 19 mei in Dongen, toen Wit Zwart na een bijzonder hoogstaande en tech nisch knappe strijd met 65 van DVVC won. De Dongenaren heb ben een vasthoudende uloeg, die niet gemakkelijk tot overgave te dwingen is. Zij hebben zich het afgelopen seizoen, evenals trou wens Wit Zwart, in de vierde kl. KNVB weten te handhaven. De ontmoeting van het eerste elftal begint weer om half Zes, die van het tweede om half vier. Hopelijk kan men te zijner tijd het aanvangsuur van de plaatse lijke wedstrijden wat later stel len, teneinde zoveel mogelijk de voetballiefhebbers uit onze ge meente en daarbuiten de volle gelegenheid te geven deze vooral interessante wedstrijden te kun nen meemaken. VLIJMEN. Het bestuur van Vlijm. Boys benut de weken voor de komen de competitie goed door het or ganiseren van vriendschappelij ke wedstrijden tegen sterke te genstanders, o.a bij het 30-jarig bestaan, toen de 2e klasser RAC als tegenstander fungeerde en de 3e klassers RKDVC en RKC, die aan 't v. Wagenberg bekertour- nooi deelnemen. Thans is het be stuur er in geslaagd om de voet balliefhebbers iets bijzonders te bieden, want a.s. zaterdag om 7 uur speelt het le elftal tegen de Oude Glorie van BW. Heel Vlij men en omstreken kent de ex- landskampioen en ongetwijfeld zullen velen deze gelegenheid aangrijpen om deze voetbalwed strijd bij te wonen. DUIVENSPORT. WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. Zaterdag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanuit Chateauroux, 595 km. Los 6.30 uur, wind Noord. Uitslag: H. Lombarts 1W. v.' d. Gouw 2; Jo de Bruine 3; J. v. Bokho ven 4; A. Leijtens 5 6. Denkt aan de oefenviucht van a.s. zondag vanuit Chaam. In- manden zaterdagavond van 5-6 uur. VLIJMEN. P.V. De Zwaluw. Vrijdagavond inkorven voor de wedvlucht St. Denis (Fr.) in clublokaal De Braai van 7 tot halt negen. Nationaal St. Vincent. Aan de grote St. Vincenlvlucht is door verschillende leden van De Zwaluw deelgenomen. Zal de luxe wagen dit jaar in Vlijmen terecht komen Africhtingsvlucht. Zondag eerste africhtingsvlucht met jonge duiven vanuit Hilva- renbeek. Inkorven zaterdagavond van af 7 uur. De leden dienen er re kening mede le houden dat al leen gezonde duiven en geen dui ven met luis worden ingekorfd. C.C. WASPIK, RAAMSDONK EN CAPELLE. Concours van Pont St. Maxence op zondag 24 juni 1956. Afstand oio km., 177 duiven deelgeno- men; los 9.15 u„ wind N.W. 3 21; A. Klootwijk C 2 54;i Th. Gijsman W 4 29 48; S. Selders W '5; J. van Onsen-: oord R 6 49; C. Groeneveld C 7 31 41; W. Zijlmans W 8 11 12 28; C. de Cloe C 9 24; J. v. Hooff W 10 43; IJpelaar R 13; H. van Campen C 14, 42; A. Stam C 15, 20; St. van Peer C 16 40; M. J. de Rooij W 17 44 46 50; Fr Roo- vers W 18 58; C. Boer C 19; A. de Ruijter R 22; B. Verduijn W 23; A. van Beek C 25 59; Mosse laar W 26; C. Ligtvoet R 27 37 45; Schapers R 30; M. van Peer C 32; J. van Tilburg W 33; F. Poorter R 34; J. Timmers C 35 51; P. de Wit W 38; A. Tactor C 39; Nic Smits W 47; A. Bak keren C 52; C. Smits W 53; P. de Graauw W 55 56; A. van Til burg W 57. Tijd van de eerste duif 2.33.34 uur; de laatste prijswinnaar (59) 3.34.20 uur. Concours van Chateuroux op zaterdag 23 juni. J. van Tilburg W 1 9; M. J. de Rooij W 2; H. Langermans W 3; Schapers R 4; P. de Wit W5; S. Selders W 6, 7; IJpelaar R 8; F. d. Poorter R 10; P. d. Graauw W 11; G. Vos C 12; P. Nieuwen- huizen C 13. Tijd van de eerste duif 5.16.26 uur: die der laatste prijswinnaar (13) 8.35.5 uur. VLIJMEN. KORFBALSPORT. De dameskorfbalclub Never Down nam deel met twee twaalf tallen aan het Korfbaltournooi te Empel. Het le 12-tal, dat uit kwam in de 2e klas, wist beslag te leggen op de 2e prijs (beker) door te winnen van Jeep, Vught en van Odio uit Berlicum. Het 2e 12-tal nam deel in de 3e klas en won de 3e prijs, door twee maal gelijk te spelen, n.l. tegen he sterke TOG uit 's-Bosch en Topsie uit Tilburg. VLIJMEN. Zondag naar Zandvoort. Zondag a.s. nemen de Vlijmen- se amateurs en nieuwelingen deel aan de grote wielerwedstrij den te Zandvoort om de kampi oenschappen Van Nederland. Voor deze wedstrijden is in Vlijmen zeer grote belangstel ling. Het touringcarbedrijf van J. Kiviets en Zn. is met alle bus sen hiervoor bezet. Zondag 15 juli Weer motorwed- strfjden in Etten. Op zondag 15 juli zullen op 't bekende circuit van Etten weer motorwedstrijden worden gehou den. Het zijn ditmaal weer snel heidsraces, waaraan door niet minder dan 50 motorduivels zal worden deelgenomen. Vooral de strijd in de 125 en 250 cc-klasse met telkens een twintigtal deel nemers zal boeiend zijn. De bes te Nederlandse motorcoureurs treden aan en zo mogen worden genoemd: Hagemeijer uit Am sterdam, Lanting uit Rotterdam, Snelders uit Breda, Willems uit Den Helder en Vlasveld uit Voorhout. De Sparta's, Puch's en Eysink's zullen ronken Etten wil met de organisatie van deze wedstrijden terugkeren naar de grote races, die er kort na de bevrijding werden gehou den. De wedstrijden hadden oten een dermate sukses, dat duizen den guldens aan het sanatorium De Klokkenberg konden worden afgedragen. Men hoopt dit jaar wederom met sukses de wed strijden te doen verrijden. Ge zien het schitterende program ma kan het haast niet anders of de races zullen slagen. VLIJMEN. Langstraatse Kruisboogbond. Zondag werd op de banen van het kruisbooggezelschap „Na Ar beid Vermaak" te Rosmalen het tweede bondsconcours gehouden van de Langstraatse Kruisboog- bond. De uitslag van de twee concoursen is als volgt: Korps A. 1. Onderlinge Vriendschap te Haarsteeg 169 punten. 2. Heidebloem te Schijndel 165 punten. 3. Recht door zee, Schijndel, lb2 punten. 4. Willem Teil, Vlijmen 160 p. 5. Rozenjacht Vlijmen 160 p. 6. Na Arbeid Vermaak, Ros malen, 144 punten. 7. Al doende leert men, Herpt 106 punten. Korps B. 1. Heidebloem Schijndel 2, 157 p. 2. Rozenknopje Vlijmen 1 151 p. 3. Willem Teil Vlijmen 2 151 p. 4. Na Arbeid Vermaak, Rosma len 2, 149 p. 5. Recht door zee, Schijndel 2, 145 p. 6. Rozenjacht 2 Vlijmen 134 p. 7. Onderl. Vr. Haarsteeg 134 p. 8. Al doende leert men Herpt, 44 p. Korps C. 1. Heidebloem Schijndel 3, 151 p. 2. Na Arbeid Vermaak, Rosma len 3, 135 p. 3. Willem Teil Vlijmen 3 131 p. 4. Recht door zee Schijndel 3, 121 p. 5. Heidebloem Schijndel 4 108 p. 6. Onderl. Vr. Haarsteeg 75 p. 7. Rozenjacht Vlijmen 66 p. 8. Rozenknopje Vlijmen 62 p. Personeel A. 1. A. v. d. Meijden Vlijmen 25 p. 2. W. v d Heijden Schijndel 25 p. 3. G. v. d. Hout Vlijmen 25 p. 4. W. v. Engelen Vlijmen 25 p. 5. J. v. Reijnen Vlijmen 24 p. Personeel B. 1. A. v. Hel voort Vlijmen 25 p. 2. J. v. Liempt Vlijmen 24 p. 3. v. d. Pol Vlijmen 24 p. 4. G. v. Hoof Rosmalen 24 p. Personeel C. 1. M. v. d. Broek Schijndel 24 p. 2. J. v. Schijndel Schijndel 23 p 3. Van Asperen Vlijmen 22 p. Wisselbeker Onderlonge Vr. Haarsteeg 169 punten. te in, Koningskruis M. Hellings Schijndel 44 punten. Ereteken M. v. Ravensteij Haarsteeg 45 punten. Extra beker Onderl. Vriend schap Haarsteeg 54 punten. Na afloop werden de prijzen door de Bondsvoorzitter, de heer W. van Engelen te Vlijmen, aan de winnaars uitgereikt. Jaarvergadering R.K.V.V. „D.E.S.K." lili! Zoals gebruikelijk werd zondag j.l. bij Desk het 25-jarig bestaan gevierd en tevens de jaarverga dering gehouden in Café L. van Berkel, Horst. De dag werd be gonnen met een H. Mis in de St. Jozefparochie, die werd opgedra gen door de geestelijke adviseur de Weleerw. Heer Kapelaan Verheyen. Onder de H. Mis wer den de liederen door de Des-le den meegezongen. Direct na de H. Mis volgde het ontbijt in het clubhuis, waarna om kwart voor elf met de jaar vergadering werd begonnen. De voorzitter de heer A. van Es heette alle aanwezigen van harte welkom en zei verheugd te zijn door de grote opkomst, niet alleen in de kerk, maar ook op de jaarvergadering, waaruit hij af leidde dat de leden blijk gaven interesse te hebben voor de gang van zaken over het afgelopen jaar. i j i In het bijzonder heette hij het bestuur van de Supportersclub welkom, omdat deze vereniging voor onze club van zo n onschat baar belang is. Hij dankte de le den van dit bestuur nog voor het vele werk dat zij in het afgelopen jaar bij de reorganisatie en uit breiding van hun vereniging ge daan hadden. EEN 40 - DELIGE CASSETTE GRATISI De HENDI-Fijnmetaalwaren fabriek Veenendaal presenteert U deze cas sette ter waarde van f 139.65 met levenslange garantie, geheel gratis Als U winnaar bent van de etalagewedstrijd bij de Hoofdstraat 111 - Tel. 2205 KAATSHEUVEL. Vervolgens gaf hij het woord aan de 2e secretaris, J. Verhiel, voor het voorlezen van het jaar verslag 1955/'56. In dit verslag werd o.m. naar voren gebracht, dat in de loop van dit jaar de eerste twee ere leden van de R.K.V.V. „Desk" benoemd waren, namelijk de Zeer Eerw. heer Pastoor de Klijn, oud geestelijk adviseur van de vereni ging en de heer Jac. Smit, die vele jaren het voorzitterschap be kleedde. Zeer speciaal werd nog even de aandacht gevestigd op de Supportersclub, die gereorgani seerd en flink uitgebreid was, de afd. Begunstigers, die dit jaar ook goed werk geleverd had, de juni oren afdeling, die dit jaar weer voor twee kampioenen zorgde, de Voetbalpool, die bij een behoor lijke omzet ook een flinke en on misbare steun voor de vereni ging kan zijn. Na nog een overzicht gegeven te hebben van de diverse elftal len in de afgelopen competitie kwam vervolgens de heer Theo Soeterboek aan het woord voor het jaarverslag van de penning meester. Uit dit verslag bleek dat Desk voor het eerst in het 26-jarig be staan met een batig saldo voor de dag kon komen. Dat dit mogelijk is geworden is o.m. te danken aan de giften die bij het 25-jarig be staan ontvangen werden, de lo terijactie bij dezelfde gelegenheid, de bijdragen van de afd. Suppor ters en van de af:d. Begunstigers, opbrengst uit de voetbalpool. Nadat de voorzitter de 2e se cretaris en de penningmeester voor hun duidelijke uiteenzettin gen dank gebracht had werd door de vergadering bij stemming besloten de contributie te verho gen. I De voorzitter wees nog op de voetbalpool, die getoond had voor de vereniging bij een flinke BWBIUK&iH» L> ii deelname van veel nut te zijn. Van de aftredende bestuursle den P. van Laarhoven, Theo Soeterboek en P. Vloemans, was P. Vloemans niet herkiesbaar we gens drukke werkzaamheden. De heer P. van Laarhoven en Th. Soeterboek werden herkozen. Voor het komend jaar zal het bestuur als volgt geformeerd wor den A. van Es, voorzitter, J. VETTE PALING HEERLIJKE HARING SMAKELIJKE VIS Marktstraat 2 - Kaatsheuvel Geopend tot 24 uur. Poolers, vice-voorzitter, A. van Laarhoven, le secretaris, Ver hiel, 2e secretaris, Th. Soeter boek, penningmeester, P. v. Laar hoven, J. van Mosselveld, W. Muskens en N. Kerssens, com missarissen, waarvan de laatste twee speciaal met de juniorenlei ding belast zijn. Bij de verkiezing van de elftal commissie waren Th. Soeterboek en P. Vloemans niet herkiesbaar, waarvoor in de plaats kwamen ;H. van Es en Chr. van Woensel. Deze commissie zal het vol gend seizoen bestaan uit de heren J. Dingemans, Cor Vrinten, H. v. Es, Chr. van Woensel en de trainer. Voor de kascontrole van dit seizoen werden benoemd: G. La- ros, J. Damen en J. Vloemans. Namens de supportersclub drong de heer van Mosselveld bij de spelers van Desk aan om tij dens de kermis steunkaarten voor de supportersclub te verkopen. Daar op de rondvraag niemand het woord vroeg werd hieruit door de voorzitter de conclusie getrokken,- dat alle leden met de vergadering accoord gingen. Na vervolgens nogmaals alle medewerkers in zijn dankwoord te hebben betrokken sloot de voorzitter de vergadering om 12 uur met de Christelijke groet. De R.K. Huishoud, en Indus trieschool „St. Angela" heeft de afgelopen week haar jaarlijkse tentoonstelling gehouden, waarop de leeringen van dit jonge Kaats- heuvelse huishoudkundig instituut de vruchten van dit onderwijs op elk gebied aan hun ouders en aan vele andere belangstellenden heb ben getoond. Bovendien kwam men dit jaar voor het eerst met een nouveauté in deze kding, die geweldig is in geslagen een echte modeshow namelijk, waarop de leerlingen zelf de door hen vervaardigde kledingstukken toonden. Vanzelfsprekend was dit voor de kinderen een evenement, maar dit was het niet minder voor de ouders en voor die honderden Kaatsheuvelse inwoners, jong en oud, die hun belangstelling toon den en hun bewondering voor het gepresteerde niet onder stoelen of banken hebben gestoken. De voorbereidingen voor deze shows moet de leraressen veel hoofdbre kens hebben gekost. Ik geef het U te doen om telkenmale in een show 75 nummers te presenteren met bijna even zo vele „manne quins". En deze show werd niet een maal gegeven, maar woensdag,- middag, woensdagavond, donder dagmiddag en donderdagavond. Op deze laatste avond steeg het enthousiasme en de belangstelling tot een toppunt, zodat nog een exra show moest worden toege voegd. De show zelf? Nauurlijk én zelfs gelukkig, amateuristisch, maar niettemin goed verzorgd. Het verschil in naaikunst tussen eerste en tweede jaars, middag en avondcursus kwam naar onze bescheiden mening hier toch wel duidelijk en terecht aan het licht. Wat we te zien kregen was, dit spreekt eigenlijk wel voor zich zelf, de normale gebruikskleding en niet het genre van avondjur ken e.d. Getoond werden blouses, rokken, jurken, pyama's, kinder kleding enz., alles in diverse soor ten en maakwijzen. De meisjes waren geen vol bloed mannequins, zeker niet, daarvoor lieten looptechniek en een rustige, weloverwogen gang op de maat van de muziek teveel te wensen over. Ook het kijken naar het pu bliek was niet zoals de beroeps het zouden doen. Enkele meisjes van de avondschool maakten hierop uit uitzondering en show den opvallend 'goed. Maar wil men ook de keer zijde van de medaille zien, dan moet men veel waardering heb ben voor de natuurlijke, beschei den en vaak een beetje verlegen houding van deze meisjes, wiens dagelijks werk het niet is om met een dergelijk uitgebreid en ge- In «II* soorten «it maten verkrijgbaar b(ji deeltelijk critisch ingesteld pu bliek geconfronteerd te worden. De beiden dames leraressen die beurtelings de aankondigingen verzorgden deden dit op een pret tige, beschaafde manier, voor ieder duidelijk en daarbij, wat ook van belang moet worden ge acht, de kinderen volkomen op hun gemak stellend. Wij achten deze show een prijzenswaardig initiatief dat tot een tradiie van de jonge, frisse school zal kunnen uigroeien. Kaatsheuvel heeft zijn waarde ring voor de plaats die de huis houdschool in de plaatselijke ge meenschap is gaan innemen over duidelijk gedemonstreerd. Een mannelijke outsider. Wij kochten een grote partij prima bad- en stranddoeken van dubbele badstof in zachte pasteltinten of moderne don kere kleuren. Deze doeken hebben kleine foutjes of vlekjes zijn daarom 40% goedkoper dan normaal en worden ver kocht in 4 partijen. Partij 2 van 2.75 voor Partij 3 van 3.50 voor 1 Partij 4 van 3.95 voor 1 Deze verkoop start vandaag en duurt zolang de voorraad strekt. Dinsdag 7.30 u. nam. Bestuurs vergadering. 9 uur nam. pioniersgroep. Woensdag 7.30 uur nam. dans- cursus. i

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 10