f WAALWIJK VOOR DE VROUW geen spreekuur K.R.0. JAP TJ0NG AFWEZIG Keurig meisje HYPOÏHEEKGELDEN BESCHIKBAAR DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 JULI 1956 ATTENTIE Kantoren en drukkerij zijn GESLOTEN op vrijdag en zaterdag 13 en 14 juli a.s. Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen De Echo van het Zuiden. Loonopzand Provinciaal blauws DOE VEEL MET VERS FRUIT. Anna Maria Hombergen DE ECHO UW BLAD vanaf f 3000,- N.V. „BOHAN" elftal in 't veld te houden. Intus sen feliciteren wij de jonge Desk speler en we hopen, dat hij de Noad-keuren met evenveel toe wijding en sukses zal weten te verdedigen, als het blauw-geel van Desk. Euphonia concerteerde in het Missiehuis. In het kader van de concours deelname in Echt in Limburg van de R.K. Federatie van Harmonie- en en Fanfares, waaraan de har monie van het Kon. Muz. {Gez. Euphonia zondag 22 juli deel neemt, concerteerde het corps op uitnodiging zondag 8 juli in het Missiehuis te Kaatsheuvel. Onder leding van kapelmeester Gowie werd een uitstekend programma uitgevoerd, waaronder de beide concoursnummers van de eerste afdeling, waarmede Euphonia te Echt uitkomt. Het programma luidde Ï.The red line march van Ken neth Alford. 2. Caesar en Cleopatra, drama tische ouverture v. G. Boedijn. 3. Rodrigo, suite in arr. v. Joos- ten van G. Fr. Handel. 4. Saint Triphon, mars met drum- band van A. Ney. i 5. Orpheus in de Onderwereld van Offenbach, i 6. American Patrol van F. W. Mechean. 7. Tancrède ouverture van Ros sini, en 8. Manoeuvre mars v. P. Stanz. In totaal een programma waar mede Euphonia bij de paters en studenten een aandachtig en dankbaar gehoor kreeg en pater v. d. Wiel na afloop hartelijk dank bracht voor het gepresteer de, met de beste wensen voor zondag 22 juli a.s, op het con cours te Echt. Duivensport. 31 1'lMilfHMihl Ailifilil ilüBIIHitWfl fff Wedvlucht Limoges; ingemand 81 duiven; lostijd 6.30 uur v.m.; afstand 704 km. Eerste duif 15- 26-42 u. n.m. Uitslag: 1 A Voermans; 2 A v d Hoven; 3, 11 J. Hamers; 4 L Hamers; 5, 20 G. v. d. Linden; 6, 16, 21 W. van Heijst; 7, 19 P. Zijlmans; 8, 12 H. Couwenberg; 9, 15 Jac. Vloemans; 10, 18, 28 Jos'Schrau- wers; 13 J v Beers; 14 J P Brou wers; 17 H Klis; 22 A v Kuijk; 23 A de Bie; 24 D Mateijssen; 25 J v d Linden; 27 M v Boxtel. Wedvlucht Noyon: ingemand 210 duiven; afstand 265 km, los tijd 7 uur v.m.; eerste duif 10-49- 10 u. v.m.; uitslag: 1, 38, 42 J v Riel; 2, 9, 11, 15 M Brokx; 3, 14 Fr v d Assem; 4, 28, 40 Chr van Heeswijk; 5, 18, 25 Jos Schrauwers; 6 M Soeter- boek; 7, 16, 23, 30 Fr. Damen; 8 M v Wanrooij, 10 Gebr. Kuijs; 12 J Voogd; 13 L Ververs; 17 A de Bie; 19 C v Boxtel; 20 C M Snoeren; 21, 47 Jac Vloemans; 22, 41 C de Bondt; 24 G Grootswa- gers; 26 P Zijlmans; 27, 49 M Ververs; 29 M v d Velden; 31, 39 Jac Hoevenaars; 32 A Cou wenberg; 33, 34 J Muizelaar; 35 J v Heeswijk; 36 Wim Hamers; 43 M v Boxtel; 44, 45 M v Wan rooij; 46 P v d Velden; 48 Jan v Dongen; 50 B Kemmeren. Brand, Vermoedelijk, doordat de kachel- pijpleiding in het met riet onder- schoten dak van het aan het woonhuis grenzende magazijn der fa. Jos Schrauwers in de Hoofd straat bij het stoken van de was vuur heeft medegedeeld, raakte het dak in brand. Om goed 7 uur was de brandweer reeds present en greep eerst met de nevelspuit het vuur aan. Zij kon daardoor het huis redden, doch niet voor komen, dat de bovenruimte van het magazijn geheel uitbrandde. De schade is nog moeilijk vast te stellen. Het benedengedeelte leed veel waterschade. Goed geslaagde ouderavond. Vrijdag 6 juli j.l. hield de jon ge KAJ van de afd. Kaatsheuvel 'een algemene en goed geslaagde ouderavond. De bijeenkomst werd geopend door de leider van de jonge KAJ- groep, P. Netten, die alle ouders en jongens en speciaal de aal moezenier, het KAJ-bestuur en de beide sprekers van deze avond, de heren P. Habraken en G. Pepping, van harte welkom heette. In zijn openingswoord zet spr. in het kort uiteen het doel en het nut van een dergelijke ou deravond en hij spreekt de hoop uit nog dikwijls in de gelegen heid te worden gesteld een der gelijke ouderavond te organise ren en te houden. Hierna geeft hij het woord aan de aalmoezenier van de KAJ de WelEerw. heer kapelaan van Oort, die na een korte toespraak overgaat tot het installeren van een 16-tal jong-Kajotters. Na deze officiële installatie plechtigheid wordt de aanwezi gen een kleine verversing aan geboden, welke dankbaar wordt aanvaard. Dan vangt een van de sprekers n.l. de heer Piet Habraken, aan met zijn spreekbeurt over het onderwerp: Wat en waarvoor is de KAJ welke spreekbeurt hij illustreert met enkele gepaste voorbeelden. Na deze keurige spreekbeurt wordt door de heer Jan Krijnen op attractieve wijze een taart verloot volgens Amerikaans op bod. Dan volgt een spreekbeurt door de kampspecialist de heer G. Pepping, die op een zeer goe de en vlotte manier diverse aan wijzingen gaf in verband met het door deze groep te organiseren kamp. Nk de rondvraag, waarvan een goed gebruik werd gemaakt, sluit de leider deze goed geslaag de avond met het KAJ-gebed en de KAJ-groet. Rest ons nog te vermelden dat tussen de bedrijven door enige goede accordeon-soli werden ge geven door de jeugdige accorde on-virtuoos Hans Muskens, lid van de jonge KAJ-groep. Een mooi succes. Onze brandweergroep Kaats heuvel nam j.l. zaterdag deel aan de Provinciale Brandweerwed strijden te Someren. liet is voor deze groep 'n mooi sukses, in de 2e afdeling de 3e prijs te mogen behalen en zeker voor de bevelvoerder brandmees ter Jac. Cornelissen. Het wedstrijdcomité had een zware oefening gepland op de Technische School te Someren, waaromheen het terrein in een ware modderpoel was herscha pen, terwijl de waterwinplaatsop 125 m. van het object was gele gen en tot op de 3e verdieping moest worden gewerkt. De mannen waren dan ook doodmoe, toen zij het 10 m. hoge gebouw verlieten. De volgende 13 gemeenteploe- gen namen aan de wedstriid deel terwijl ook nog 5 bedrijfsbrand- weerploegen deelnamen. 1. Fijnaart 559 punten; 2. Box tel 557 pt.; 3. Kaatsheuvel 552 p.; 4. Veldhoven 522 p.; ö.Vught 11 492 p.; 6. Bergenopzoom 462 p.; 7. Chaam 453 p.; 8. Putten 450 p.; 9. Stiphout 443 p.; 10. Drunen 431 p.; 11. Zevenbergse Hoek 420 p.; 12. Gilze-Rijen 467 p.; 13. Steenbergen 406 p. Deelnemende bedrijfsbrandwe ren: 1. van Heeswijk, Best; 2. Kon. Lederfabriek; 3.van Doo- ren Dams; 4. N.V. Volt I Til burg; 5. N.V. Volt II, Tilburg. De drie beschikbare prijzen werden dan ook door de eerste drie genoemde gemeenten be haald. Agenda. Dinsdag 8 uur nam. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. i Dinsdag 8.30 uur nam. repetitie Mannenkoor Semper Vivens Ca fé 't Hoventje. Woensdag 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia zaal H. van Dun. Woensdag 8 uur nam. Apollo Theater ,,Het meisje en de Co- boy", 14 jaar. Donderdag 7.45 uur nam. re petitie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur nam. re petitie Gemengd koor Bel Canto. Geslaagd. Voor het diploma lypen slaag den te Oosterhout onze dorpsge noten de dames Marianne van Roosmalen en Jeanne Stalpers, die beiden hun opleiding genoten bij de heer Verhelst alhier. Ziekentriduum. Voor de zieken van onze plaats zal op woensdag, donderdag en vrijdag 1, 2 en 3 augustus a.s. voor het eerste 'n ziekentriduum worden gehouden. De voorberei dende werkzaamheden zijn reeds begonnen. Duivensport. De P.V. „De Luchtbode", ge vestigd bij de heer v. Onzenoord, hield zondag een wedvlucht van uit Noyon. Aan deze wedvlucht namen 72 duiven deel. De uitslag was als volgt: P. v. d. Velden 1 12; L. Beren donk 2; G. Schoenmakers 3 18; A. Spapens 4; Gebr. Verschuren 5 9 11 16; H. v. d. Ven 6; A. J. van Dongen 7; M. v. d. Steen 8; W. L. Leermakers 10; A. van Leeuwen 13; H. Goutziers 14; W. Huibregts 15; P. v. Noye 17. M. v. d. Steen overduif. De uitslag Limoges was als volgt: Gebr. Verschuren 1; L. v. d. Sanden 2 3. Krol overduif. „Concordia's Drumband". Bij gelegenheid van het 80-ja- rig bestaan der R.K. Harmonie „Vlijt en Eendracht" te Reijen en het eerste lustrum van haar drum band, zal op 14 en 15 juli a.s. daar een Drumband - concours worden georganiseerd. Op zon dag 15 juli zal „Concordia's Drumband" aan dit concours deelnemen. Zij zal uitkomen in de Derde afdeling. Marcherend zal worden gemaakt: „De Fratini- mars"; stilstaande de „Marche de Cavalerie", terwijl het vrije num mer de „Stokkenmars" van v. Veluw zal zijn. Op dit concours, dat interna tionaal is, komen vele gröte en goede drumbands uit. Mogen wij Concordia's Drumband, welke nog zo kort bestaab een goed sukses toewensen. mesrijwiel; bankbiljet van 100 (oud model). AANRIJDING. Zondag had op het kruispunt Sprangseweg - Besoijensestraat- Floris V-laan een aanrijding plaats tussen een motorrijwiel, fiestuurd door G. J. S. uit Rot terdam en een wielrijdster. De aanrijding ontstond doordat de motorrijder, die op de Sprangse weg reed, er op rekende dat de uit de Kloris V-laan komende wielrijdster hem voorrang zou verlenen. De wielrijdster aarzel de echter op het laatste ogen blik, waardoor de motorrijder ondanks krachtig remmen een aanrijding niet meer kon voor komen. Hij botste tegen het rij wiel aan en kwam te vallen, waarbij hij enige schaafwonden boven het rechteroog opliep. De motor werd licht, liet rijwiel zwaar beschadigd. De wielrijd ster liep geen letsel op. MISHANDELING. Door C. W. de H. werd bij de politie aangifte gedaan van mis handeling door de bestuurder van een nog onbekende auto. Op het kruispunt Stationsstraat Burg. v. d. Klokkenlaan-N. Pa rallelweg maakte een auto za terdagmiddag een verkeersfout, waardoor de wielrijder C. W. de H. in moeilijkheden kwam te verkeren. Hierover ontstond een woordenwisseling en daarna een vechtpartij, waarhij C. W. de H. in de vinger werd gebeten. Ter wijl omstanders de beer de H. in bedwang hielden, maakte de au tobestuurder van de gelegenheid gebruik om er vandoor ie gaan, waarbij hij met opzet over het rijwiel van de H. heen reed. DRIE KWART EEUW JAL-SCHOENEN. Feest bij Ligtenberg in Dongen. Men behoefde een dezer dagen de N.V. Schoenfabriek J. A- Lig- tenberg te Dongen niet op te bel len. De directie en het uit 300 man bestaande personeel werkte n.l. niet, daar zij na een gezamenlijke kerkelijke herdenking met een stoet autobussen er op uit trokken om onder elkaar 't 75-jarig bestaan van hun onderneming te vieren. In 1881 verliet Johannes Antonie Ligtenberg daags na zijn huwelijk de werkplaats van zijn ouders om samen met zijn vrouw voor zich zelf te gaan beginnen. Aanvankelijk werden in hoofdzaak zeelaarzen en vetlederen werkschoenen gemaakt, welke vooral in het zich juist in die jaren sterk uitbreidende Rotterdam aan de man werden gebracht. Na enkele jaren werden ook luxe he renschoenen in produktie genomen; het aantal medewerkers breidde zich sterk uit. Reeds in die tijd ver lieten reeds ruim 500 paren schoe nen elke week de fabriek, schoenen welke nog helemaal met de hand werden vervaardigd. Toen de oudste zoon Kees zijn vader kwam assisteren en direct wilde overstappen op machinale produktie, ontstonden er grote moeilijkheden onder het personeel, dat toen nog in elke machine een doodsvijand zag en wars was van elke vorm van arbeidsverdeling. Doch ook deze moeilijkheden wer den overwonnen naarmate het per soneel meer vertrouwd geraakte met machinale hulpmiddelen. Suc cessievelijk kwamen ook de zoons Janus, Piet, Henri en Antoon het bedrijf binnen. In 1915 kon reeds een weekproduktie van ruim 2000 paren worden bereikt. Na de dood van Johannes Ligten berg in 1918 zetten de vijf zoons Ligtenberg in onderlinge taakver deling de bloeiende zaak van hun vader voort, breidden deze uit en besloten in 1931 een andere schoenfabriek over te nemen, waar in men zich ging toeleggen op spe ciale here'n- en jongensschoenen, welke onder het merk „Cowboy" reeds spoedig even grote bekend heid verwierven als de produkten der oude fabriek, die onder 't merk „Jal" in de handel worden ge bracht. Twee der gebroeders Ligtenberg mochten de hernieuwde bloei van het bedrijf na de tweede Wereld oorlog niet lang meemaken, doch de drie overgebleven gebroeders kre gen .spoedig assistentie van een nieuwe generatie Ligtenbergers, van wie er thans reeds vier mede lei- ding geven aan het bedrijf. warm weer een vruchtengruel lekker fris. Vruchtengruel wordt bereid door gort in vrij veel wa ter (of vruchtensap) gaar te ko ken en er vruchten naar smaak door te scheppen. Als vruchten soort kan men nemen wat het beste uitkomt en de hoeveelheid doet er niet veel toe. Wie graag vruchtensap maakt behoeft niet de gehele vruchten sap-oogst in te maken. Vers vruchtensap kan als drank dienst doen, het kan ook tot een puddingsaus worden verwerkt en gegeven het yomhurt, karne melk- of vanillepudding. Gebak ken reepjes brood met sap van aardbeien, pruimen of kersen, bramen of bosbessen zijn zeker niet minder lekker dan de meer bekende turfjes met bessensap. Met behulp van eieren kan van vrijwel ieder vruchtensap of -moes een schuimige pudding of vla worden gekookt. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Ziekenfondskaart; kort grijs kinderjasje; ceintuur van regen jas; dubbele leren rijwieltas; een paar leren handschoenen; wit- bruïne kip; witte strik; heren rijwiel. Verloren: Bovengebit; vulpen en vulpot lood; blauwe portemonnee; rode zwembroek m. blauw-witte hand doek; 2 x 2.50 en 2 x 1. rozenkrans met zilveren scha kels en zilveren kruisrode step blauw papieren zakje met nylon kousen; zwart kinderfietsje; zwemkaart; rode damesporte- monnee met inhoud (2 x)bril met doublé montuur en gesle pen glazen; kaboutermuts; rodf portemonnee met inhoud; da- Mëe$t eervol ontslag aan Minister Beel. Bij Koninklijk Besluit van 6 ju li is met ingang van 7 juli 1956 aan prof. dr. L. J. M. Beel, als vice-minister-president en minis ter van Binnenlandse Zaken op de meest eervolle wijze ontslag verleend onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige dien sten door hem aan de Koningin en het land bewezen. Vliegtuig verliest pak kranten kind gedood. Boven Vosselaar bij Turnhout in België is een pak kranten dat uit een vliegtuig viel, in een groep kinderen terecht gekomen. Een 3- jarig jongetje werd dodelijk ge wond. Twee kinderen liepen lich te verwondingen op. Franse hotelprijzen omhoog. Juist aan het begin van het va kantieseizoen zijn de Franse ho telprijzen met tien a twintig per cent verhoogd. De regering heeft de hotelprijzen gedeblokkeerd met als gevolg dat een kamer in een eerste klas hotel van nu af aan twintig percent meer zal kosten dan verleden week, dat in een tweede klas hotel de prijzen met vijftien percent zullen stijgen en dat de prijzen van de overige ho tels met tien percent omhoog zul len gaan. Zij die hun hotel reeds hadden - gereserveerd zullen dit maal de oude prijzen betaen. Het zelfde geldt voor reisverenigingen en reisbureaus die reeds lang con tracten hebben afgesloten met het Franse hotelbedrijf. De tijd van het verse „klein- fruit" is weer aangebroken; dat betekent voor de kweker druk werk vol spanning om de oogst goed en op een goed ogenblik aan de markt te brengen en voor degenen die alleen voor eigen gebruik vruchtbomen en -strui ken hebben, de drukte van het tijdig profiteren van een ruime hoeveelheid fruit ineens. Wie daarenboven eens wat extra's met fruit wil doen, kan er aller lei nagerechten mee opfleuren. Hoe rauw en gekookt fruit in het dessert te verwerken. Rauwe of gekookte vruchten van welke soort ook kunnen met vanille-, maizena- of gries meelpudding of vla worden ge geven, maar ook door koude of warme rijstebrij. De combinatie koffie met frambozen is zeer be kend in ijscoupes, maar ook koffiepudding met frambozen (of bessen) is niet te versmaden. Naast beschuit met aardbeien kan men ook beschuit met bes sen, kersencompöte of pruimen opdienen, desgewenst gegarneerd met wat uitgelekte yoghurt, stijfgeslagen room of eiwit of schuimpjes. Wat meer werk vergen flens jes of pannekoekjes met vruch ten gevuld. Deze worden bij voorkeur warm gevuld en koud opgedaan met poedersuiker be strooid. 150 gr. rauw of 100 gr. gestoofd fruit is voor 4 a 6 flens jes of pannekoekjesm voldoende. Ter afwisseling is vooral bij De Heer en Mevrouw P. TEURLINGS-LARDINOIS geven met grote vreugde ken nis van de geboorte van een zoontje. Bij het H, Doopsel ontving de namen Antonius Cornelie Petrus Johannes Wij noemen hem TON Waalwijk, 6 juli 1956 Mr. v. Coothstraat 36 Tijdelijk St. Nicolaasziekenhuis, Kamer 16 GETROUWD Ir J. N. L. GRAGTMANS en L.OEKY TIMMERMANS Waalwijk, 7-juli 1956. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan de Be grafenis-onderneming „Dela" voor de goede verzorging, en de buurtbewoners voor de vele blijken van belangstelling en medeleven bij het overlijden van onze man en vader. Fam. A. KLEIJNE- DE GRAAFF kinderen en kleinkinderen Waalwijk, juli 1956 Inplaats van kaarten Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, nog gesterkt door de Genade middelen der H. Kerk, mijn innig geliefde Echtgenote en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw Echtgenote van de Heer Thomas Nicolaas van Kempen in de ouderdom van 71 jaar. Waalwijk Th. v. Kempen J. v. Kempen Joh», v. Kempen-Schapendonk en Kinderen Adr. v. Kempen Joha. v. Kempen-Overkamp KaatsheuvelH. Vloemans-v. Kempen A. Vloemans en Kinderen Waalwijk A. v. Kempen Waalwijk, 7 juli 1956 Thorbeckelaan 43 De plechtige Uitvaart en Begrafenis zullen plaats hebben a.s. woensdag 11 juli 1956 om. half 10 in de parochiekerk van de H. Antonius van Padua te Waalwijk. Rozenkransgebed iedere avond om half 8 in de H. Antoniuskerk. Samenkomst voor'de heren om kwart voor 9 aan 't St. Theresiagesticht, en de dames Thor beckelaan 43. Biedt zich aan: Het gezamenlijk personeel van de Fa. F. J. OOSTERWAAL dankt langs deze weg de directie hartelijk voor de mooie en gezellige reis hun aangeboden. Kaatsheuvel, 8 juli 1956 De Burgemeester van Waalwijk maakt bekend, dat door hem op dinsdag 10 juli a.s. zal worden gehouden. De burgemeester, J. L. P. M. Teyssen OOGARTS van 13 juli tot 31 juli als hulp in de huishouding. Brieven onder No. 7673 aan het bureau van dit blad. WIJ HEBBEN ODOREX anti-transpiratie middel per flacon t 1.10 Droxisterjj VAN AMELSVOORT op de Markt. Tel. 2286. Kaatshenesi. Chr. Landbouwwinterschool te Gorinchem Cursus 19561957 Aangifte van nieuwe leerlingen tot 1 augustus a.s. schriftelijk of mondeling aan de school, Mer- wedekanaal8 te Gorinchem. Tel. 2966 (na 18 uur tel. 2192). Candidaat leerlingen moeten vóór 1 januari 1957 16 jaar zijn Programma en nadere inlichtingen op aanvraag. De Directeur, A. R. DIJKEMA op woonhuizen, woon-winkelhuizen en boerderijen. Voor nieuwbouw, tot 8O°/0 van de netto stichtingskosten, aanbieding op tekening. Gunstige aflossingsvoorwaarden. Brigittenstraat 17, Utrecht Tel. 0 3400-19727 Medewerkers J. NISPEN, St. Antoniusstraat 41, Waalwijk W. v. d. HAMMEN, Burg. v. d. Klokkenlaan 47, Waalwjjk J. KLEKAMP, Dragonstraat 12, Arnhem.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3