Waalwijkse en Langs WAALWIJK Uit de Langstraat MAANDAG 16 JULI 1956 Uitgever s Waalwij kse Stoomdrukkerij Antooa Tfelen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 79e JAARGANG No. 56 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p Advertentieprijs IQ cent per m.ii. Contract-advertenties speciaal tariei BureauxGROTE STRAAT 295, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2*62. Dr van BEUKDENSTBAAT - OPGERICHT 187» - TELEGB.-ADRES „ECHO' Drunen Uitstapje Ouden van Dagen. De Ouden van Dagen uit Drunen en Elshout maakten Donderdagmid dag hun jaarlijke uitstapje, dat ge organiseerd was door het comité Ouden van Dagen. 150 Oudjes maakten dit jaar de reis mee in 48 auto's. De reis ging eerst naar Nijmegen, waar de Goffert werd bezichtigd en waar een kleine verversing werd ge bruikt. Hierna werd de reis voort gezet en na een fraaie autotocht kwam men in Schijndel, waar men aanzat aan een echte Brabantse koffietafel. Het ging er hier gezel lig toe en burgemeester Snels, die zich hier bij het gezelschap had gevoegd, voerde er het woord. Thuis werden de oudjes afgehaald door de harmonie Beatrix, men maakte nog een rondedans en na mens de oudjés danlkjte de heer v. Sprang hte organiserend comité, de autobezitters die zo spontaan hun wagen ter beshikking hadden gesteld en alle gemeentenaren voor hun bijdrage, waardoor dit jaarlijks uitstapje weer een feit was kunnen worden. Reserve Rijkspolitie. De leden van de reserve Rijkspo litie, zestien in getal, maakten deze week onder leiding van de Wacht meester v. Wijngaarden een excur sie naar het politie-museum te Am sterdam. Het werd een leerzame en prettige reis, waaraan ook de da mes deelnamen. Vlijmen Korfbalclub Never Down. Zondag 15 juli nam Never Down met drie twaalftallen deel aan het tournooi te Eindhoven. Het eerste twaalftal in de 2e klasse, het tweede twaalftal in de derde klasse en het derde twaalftal in de adspirantenatde- ling Alle drie de twaalftallen hielden zich kranig en wisten de le prijs te behalen in hun a de lingen, zijnde elk een prachtige beker. Het nieuws was zo he kend in Vlijmen en bij aankomst in het clublokaal werd Never Down door vele supporters al gehaald. Ronde van de Kempen. De Vlijmense amateurs boek ten weinig sukses in de Ronde van de Kempen. Het was weder om pech. Het geluk staat dit jaar de Vlijmense renners met ter zijde. Ronde van Geldermalsen. In de Ronde van Geldermalsen voor Nieuwelingen werd van Weert 16e en v. Engelen 17e. De sport neemt bij de jonge boe ren en boerinnen momenteel een zeer voorname plaats in en dat er goed krachten onder schuil gaan, is tijdens de op zondag 1 Juli gehou den Zuid-Nederlandse kampioen schappen wel bewezen, toen daar enkele leden van de R.K.J.B. zeer eervolle resulaten wisten te beha len. Ten gerieve van bezoekers uit de Langstraat volgt hierna het vol ledige programma 11.45 uur Opstellen van de deel nemende verengingen. 12.00 uur Lof op te dragen door de geestelijke adviseur Pastoor Serrarens. 12.20 uurDéfilé. 12.30 uur Jureren der oefeningen athletiek. 14.30 uur Officiële opening, aan vang programma. 1. Openingsdans door leiders en leidsters. 2. Welkomstwoord door de kring voorzitter van de RKJB, de heer J. Muskens. Officiële opening door de Edel achtbare Heer Burgemeester van Hout. 3. RKJB muziekoefening. 4. RKJB gymnastische oefening. 5. RKJB oefening. 6. Dansen. 7. 1500 m. loop Brklasse en A.- klasse. 8. Demonstratie vrije oefeningen RKBB, finale hoogspringen. 9. Demonstratie pyramidebouw. 101 Demon^trajtie gemengd Volks-' dansen. 11. Finale 100 m. loop, touwtrek ken, demonstratie polsstokhoog springen. 12. Demonstratie vrije oefening RKBB. 13. Demonstratie vrije oefening RKJB. 14. RKBB hoepeloefening. 15. 4 x 100 m. estafette. 16. Défilé. 17. Prijsuitreiking. Heus tl en Officiële opening van hef nieuwe stadhuis door H. M. Koningin Juliana op 11 september a,s. Dezer dagen werd door Prof. Dr. J. E. de Quay, commissaris der Koningin in de provincie N.- JBrabant aan het gemeentebestuur van Heusden medegedeeld, dat 't offciële bezoek van H. M. de Ko ningin Juliana ter gelegenheid van de opening van het nieuwe stadhuis zal plaats vinden op 11 september a.s. door een gedeelte van de Arden nen en de Eifel en blijven enige tijd in het prachtige stadje Mon- schau. Zij vertrekken de 11e au gustus en hopen omstreeks de 23e weer thuis te zijn. Patrouillecompetitie, Met nog twee wedstrijden voor de boeg staan de Spechten in de patrouillecompetitie bovenaan met 68 punten, gevolgd door de Eek hoorns met 67, de Kieviten met 66 en de Sperwers met 63 ptn. In het individuele klassement is er aan de top volop spanning. 1 Gijs voor de Poorte 80 pt.; 2 Kees de Cloe 78; 3 Ad van Vuu- ren 77; 4 Gerrie Gouda 76; 5 Hans van Oosterhout 70; 6 Jan de Cloe 66; 7 en 8 Kees Timmer mans en Gerrit Vink 62; 9 Piet voor de Poorte 60; 10 en 11 Ad Braspenning en Hans Versteeg 58 punten. Sprang Chr. Kleuterschool. Morgenavond, dinsdag, des avonds van 7 tot 8 uur bestaat er gelegenheid in het gebouw van de Chr. Kleuterschool alhier, nieu" we leerlingen aan te geven. Verkeersactie. In de afgelopen week werd al hier vanwege de Vereniging voor Veilig Verkeer een verkeersactie gehouden. De hoogste klas sen der schooljeugd werd een verkeersexamen afgenomen; vrij dagmiddag om 3 uur kreeg de gehele schooljeugd in het gebouw van de Chr. Volksbond enkele verkeersfilms, terwijl s avonds om 8 uur voor de volwassenen een programma vertoond werd. Cape lie R.K. Middenstand organiseert tentoonstelling. De Vlijmense middenstand zal in de maand oktober een grote tentoonstelling houden op het Plein. Een comité van actie is reeds benoemd en het gemeente bestuur zal voor deze gelegen heid de volle medewerking ver lenen. Als data zijn vastgesteld zaterdag 6, zondag 7, maandag 8, zaterdag 13 en zondag 14 ok tober. Verschillende attracties, als dansen en cabaretavonden zijn aan deze tentoonstelling ver bonden. Het geheel belooft iets groots te worden. Ernstige aanrijding. Toen zondagmiddag de heer en mevr. de Roos uit Vlijmen een fietstochtje maakten en Elshout weer huiswaarts wilden keren, werd mevr. de Roos ter hoogte van café de Wit bij het oversteken door een auto gegie- pen. Met volle kracht werd door de autobestuurder geremd, maar de aanrijding was onvermijde lijk. Geestelijke en medische hulp werd ingeroepen. Mevr. de Roos werd ter plaatse bediend en met een ziekenauto later naar t ziekenhuis te 's-Bosch overge bracht. Haar toestand is zeer ernstig. Haarsteeg Sportdag. Door de R.K. J. B. en R.K. B. B. kring Den Bosch zullen op zondag 22 juli a.s. op het terrein van de R.K.V.V. Haarsteeg alhier grote sportfeesten worden georganiseerd, waarvoor, volgens het programma, ongeveer 30 afdelingen hebben in geschreven. j-r. De sportcommissie van de kjvj-ö heeft, in samenwerking met het „Kringbestuur", een programma vastgesteld dat de vele belangstel lenden, die deze sportfeesten met een bezoek zullen vereren, zeker zal bevredigen. Veilig Verkeer-examen. A.s. dinsdag 17 juli zal de school jeugd van Heusden weer een vei lig Verkeer-examen worden afge nomen. Door de vereniging Vei lig Verkeer, in samenwerking met de Rijkspolitie alhier zijn enkele routes uitgestippeld, welke de deelnemers (sters) moeten volgen en op welke route hun gedragin gen in het verkeer zullen worden gadegeslagen door controleurs. Na 't practische volgt dan nog het theoretische gedeelte. Mooi sukses. Onze stadgenoot de heer L. Groen, directeur van de Chr. Gem. Zangver. Hallelujah te Genderen, behaalde woensdag 11 juli j.l. met dit koor op het natio naal concours te Hoog-Soeren (gem. Apeldoorn) een eerste prijs in de superieure afdeling met 347 punten (het hoogste aantal van die dag). Bovendien verkreeg de heer Groen de directeursprijs. Huldiging. In verband met het behaalde sukses op het concours te Utrecht, n.l. een eerste prijs en tweede ere prijs in de le afdeling, werd de zangvereniging Sursusm Corda donderdagavond j.l. gehuldigd in de zaal van hotel Concordia. Sprang - Gapelle Chr. Padvindersgroep „Jan de Rooij". Zomerkampen. De Welpen van de Jan de Rooijgroep gaan dit jaar onder leiding van Akela Noordegraaf hun zomerkamp houden in de om geving van Vught en wel van 43 tot 20 augustus. De Verkenners maken een trip Behendigheidswedstrij den M. C. Marijke. De motor- en autoclub Marijke organiseert zaterdag 21 juli a.s des avonds 6 uur op het sportter rein van de voetbalvereniging Wit-Zwart behendigheidswed strijden op motoren. Voor deze wedstrijden bestaat grote belang stelling en een groot aantal deel nemers heeft zich nu reeds opge geven. Men kan interessante en spannende wedstrijden verwach- ten. Vooral de balonnenjacht en t motorskiën vereisen behendigheid en een vlugge reactie van de rij ders. Men zal van een felle strijd kunnen genieten en te verwachten is, dat bij gunstig weer' de pu- bieke belangstelling groot zal zijn. Studie bekroond. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Gemeenteadministra tie I onze dorpsgenoot de heer G. Kerst AHzn., momenteel werk zaam ter gemeentesekretarie te Fijnaart en thans is benoemd tot adjunct-commies ter gemeente sekretarie te Werkendam. Een aardige geste. Bij de dezer dagen gehouden uitbetaling van de in het afgeslo ten verenigingsjaar door de in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart gevestigde spaar kasvereniging „Vele Kleintjes maken één Grote gespaarde gel den werd door bijdragen van de leden f 22,50 bijeengebracht, welk bedrag werd overgedragen aan de voorzitter van het comité „Ou den van Dagen" de heer Polder vaart, die het bedrag in dank aan vaardde. De Plattelandsvrouwen waren op excursie. Woensdagnamiddag maakten de leden van de afd. Sprang-Ca- pelle van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen, deels per fiets en gedeeltelijk per auto, een excur sie naar het landelijke 's-Graven- moer, waar een bezoek werd ge- bracht aan de bekende bloem kwekerijen van de fa. Pvan der Dussen Zn. Na aankomst van het gezelschap werden de dames door een der firmanten verwel komd, waarna in een tweetal groepen een rondwandeling langs de parken en door de kassen werd gemaakt, waarbij het oog geboeid werd door een schat van planten en bloemen in vele variëteiten en kleurschakeringen van de aller eenvoudigste exemplaren tot de meest fijne. Het zou teveel ruim te vergen de namen van alle plan ten, die op het bedrijf worden gekweekt en die niet alleen in ei gen land, maar tot ver over de grenzen in het buitenland, een grote bekendheid genieten en af zetgebied vinden, op te noemen. Na de bezichtiging dankte de presidente mej. P. J. Rijken, in hartelijke bewoordingen de Fa. van der Dussen voor de geboden gelegenheid tot bezoek aan het bedrijf en in het bijzonder dankte zij de leiders van de rondleidin gen voor de leerzame en interes sante beschouwing en uiteenzet ting van het kweken en verzorgen van bloemen en planten. Hoogst- voldaan keerden de dames, de meesten in het bezit van een prachtige plant, huiswaarts. Deze excursie was voor de meeste leden van de Plattelands vrouwenafdeling de tweede, die in de loop van deze zomer werd gemaakt. Bleef men thans in de naaste omgeving, de eerste maal, enige weken geleden, werd per touringcar een bezoek gebracht aan de Belgische kust met de badplaats Knocke als einddoel. Via Breda en Bergen op Zoom werd naar Vlissingen getoerd, om met de prachtige veerboot over gezet te worden naar Breskens, vanwaar de tocht werd voortge zet naar België. Na Knocke bezichtigd en van het genoegen, dat strand en zee bieden, te hebben genoten, werd Brugge bezocht, waar de dames zich konden verlustigen in het beschouwen van de prachtige oude gevels en aardige grachten, waaraan deze stad zo bijzonder rijk is. Met een korte onderbre king voor een vluchtige bezichti ging van, het aloude Gent, werd het veer Perkpolder-^Kruiningen over de Wester Schelde in Z. Vlaanderen Zuid-Beveland weer bereikt voor het laatste gedeelte van de terugreis, s Avonds 10 u. arriveerde het gezelschap ver moeid maar dankbaar voor het genotene in de beste stemming te dezer plaatse. Mede, dank zij het mooie weer, kon de vereniging op een schitterend geslaagde dag te rugzien. Opbrengst collecte. De in de Ned. Herv. kerk ge houden bijzondere collecte ten be hoeve van de kerkvoogdij der Herv. gemeente bracht ruim f 257 op. Waspik Duivensport. C.C. Waspik, Raamsdonk en Capelle. Concours van Noyon. Afstand 270 km. Gelost om 7 uur, bij Z.-W. wind. Deelname 167 duiven, waarvan er 56 in de prij zen vielen. De eerste prijswinnaar kwam binnen om 10.41.08 u. (ge middelde snelheid 1230.65 meter per minuut) en de laatste prijs winnende duif werd gedraaid om 11.9.26 uur (snelheid 1084.73 m. per min.Uitslag: S Selders Waspik 1, 11, 25; v. Onzenoord Raamsdonk 2, 56; Poorter Sr. R 3; M. van Peer Capelle 4, 54; W Zijlmans W 5, 9, 10, 23, 36; St. v Peer C 6; J Timmers W^ 7, 8; J v Heumen C 12, 19, 55; Schapers R 13, 49, 52; A v Raamsdonk C 14, 35; Mu- reau R 15; C de Cloe C 16, 17, I 53; B Pols C 18, 21, 41, 47; C I Groeneveld C 20, 27, 30, 44; IJ- pelaar R 22; B Verduin W 24; C Boer C 26, 34, 40; Klootwijk C 28, 39, 51; de Ruyter R 29, 43; P de Wit W 31A v d Schans C 32; C Smits W 37, 46; N Tim mers 38; N Smits W 42; Th v Dongen W 45; A v Beek C 48; M J de Rooy W 50. Benoemd. Mej. L. Berkelmans, alhier, is per 1 september a.s. aangesteld als lerares-naaien aan de huis houdschool te Gemert N.Br. Raamsdonk Woriingbouw en stratenaanleg. NUTS-ULO-SCHOOL WAALWIJK. Perhoneel en leerlingen der Nuts-ulo-school maakten don derdag 12 juli een geslaagde fietstocht door hei en bos van het mooie Brabantse landschap naar de vennen van Oisterwijk. Al was het dan geen zomerse dag, de zon van binnen maakte alles goed. OVERGANG NUTS-ULO-SCHOOL. Op vrijdag 13 juli vond in aan wezigheid van de heren P. Bie- kart, wnd. voorzitter van het schoolbestuur, H. B. Hendriks, inspecteur der directe belastin gen, secretaris, en Drs. J. C. de Wijs, penningmeester, de uitrei king der rapporten en de over gang plaats van de leerlingen der school. Het hoofd der school uitte zijn tevredenheid over de betoonde vlijt in 't afgelopen jaar, doch moest voor enkele leerlingen een uitzondering maken. Gelukkig beloofden deze plechtig beter schap. Vijftien leerlingen werden met lof bevorderd. Overgang van I naar II W. van Caem, Fr. Dekkers, P. van Drunen, Elis. van Engelen burg, M. Hoefnagel, M. Hulst, J. de Jong, G. Nieuwkoon, G. Maij- ers, A. Mesman, P. Pruijssers, P. O. Pruijssers, H Rijkers, J. le Sage, A. v. d. Schans, H. Scha pendonk, J. Schoondermark, A. Timmermans, C. J. van Vugt, J. Waarts te Sprang-Capelle; L. S. Gompen en G. M. van Heijst te Waalwijk; A. Mozes te Vught. Niet bevorderd 3. Van II naar III A. L. W. Braspenning, Sprang A. G. Braspenning, Waalwijk; G. Braspenning, Waalwijk; P. van der Bijl, G. W. van Gaem, G. 't Hooft, J. H. Kuijsten, N. Nieu- wenhuijzen, Fr. Paans, W. van Riel, A. Rosenbrand, Sand. Stam, A. van Tiggelen, G. van Vugt, P. Wagemakers, W. van Willigen- burg te aprang; A. Dekkerfs, M. Driesprong, P. Greve, G. Koek te Waalwijk; J. de Graaff te Eeten; S. H. van der Plas te Elshout. Niet bevorderd 4. Enige dagen geleden kon het ge meentebestuur overgaan tot gun ning van de bouw van 42 wonrngen aan de firma Jos Leijten en Zn. te Raamsdonk-dorp. Van dit aantal komen er 8 aan de Raadhuisstraat te Raamsdonk- dorp en 34 in het Omschoor te Raamsdonksveer. Het betreft hier ruime wonmgen met een flinke woonkamer, keuken en hal, 4 slaapkamers, een douche cel en een zolder. Het project is, wat Raamsdonk-dorp .betreft, reeds in uitvoering. In het Omschoor, waar de stra tenaanleg momenteel in volle gang is, wordt zeer binnenkort met de woningbouw begonnen. Verwacht kan worden, dat deze nieuwe wijk binnen 2 jaar volge bouwd zal zijn. Geslaagd en benoemd. Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het doctoraal examen Klassieke Let- teren de heer G. J. N. de Vries, alhier, Met ingang van 1 september, a.s. is hij benoemd tot leraar aan het St. Ursula-Lyceum te Roer mond. Voor Nederlands M.O. A slaag de onze vroegere plaatsgenoot de heer P. Buddingh. Dr. Mollercollege Waalwijk. Toegelaten tot M.M.S. P. van Oosterhout, T. v. Spijk uit Drunen; C. v. d. Broek uit Heusden; E. Molmans uit Kaats heuvel; N. Bink, A. Leijten, P. van Oort uit Raamsdonk; I. van Hest uit Vlijmen; T. Geurtz, A. Adriaanse, M. Riksen, W. Kreu- gel uit Waalwijk; W. van Ger- wen uit Waspik. Afgewezen8. Toegelaten tot H.B.S. J. van Bokhoven, J. Klerx, M. Lips, P. v. Nieuwland, W. van Nistelrooy, A. v. d. Sanden, M. Stevens, J. v. d. W4el uit Drunen, L. v. d. Pluym uit Dussen; H. v. Engelen uit Elshout; A. Blijle- vens, H. Joosen, A. Lanen uit Geertruidenberg; P. Beekmans uit Haarsteeg; H. van Iersel uit Helvoirt; F. Franken, (C. Nollen, F. Le Maire, P. Mols, H. Voets, A. Kwekkeboom uit 's-Hertogen- bosch; A. van Heesch, C. Mut- saers, J. v. Riel, A. Roestenberg, H. Timmers, F. v. d. Hoven, C. Roestenberg uit Kaatsheuvel; A. v. d. Heijden uit Nieuwkuijk; F. Rodenburgh uit Raamsdonk; H. Mimpen, A. v. d. Ven uit Vlij men; B. v. Bavel, W. Beunes, J. Dekkers, E. de Haan, A. van Heesch, F. Hellings, H. v. Hel voirt, E. Heijstee, C. Hoffmans, E. Klerx, M. Kruysen, C. Leij- tens, A. Mombers, A. v. Mook, F. v. Oers, C. Oosterbaan, J. v. Pruyssen, W. Schoemans, A. Smetsers, P. v. Tilburg, P. Ver hulst, P. Vermeer, A. Vlaar, H. de Vaan, F. de Ronde, C. de Jongh, ;H. Slaats, H. Bakkers, A- Passier uit Waalwijk; A. Boom, M. Coesmans, H. Verhulst uit Waspik. Afgewezen 10. Willem van Oranje College Waalwijk. Van III naar IV H. W. Redeker, P. van Stigt, J. B. Wouters te Eethen; A. E. de Roon te 's-GravenmoerJ. Si mons te Elshout; P. Barkey, A. Kuijsten, A. H. K. M. Schoon dermark te Waalwijk; D. Boe- zer, J den Hollander, A. luist, H. Kuijsten, J. Nieuwenhuizen, H. Oerlemans, C. Paulides, C. Rijken en R. Stadelman, Sprang- Capelle. Niet bevorderd 0. Hierna werden de leerlingen, die de school met Mulo A- of B- diploma (sommigen ook met Middenstandsdiploma) gingen verlaten, gelukgewenst met het behaalde sukses. Hun werd nog voorgehouden dit niet te be schouwen als einde van hun studie, doch als belangrijke eer ste stap in de goede richting. De voorzitter van het bestuur dankte tenslotte het personeel der school voor de inspanning en moeite, die het zich getroost had om de leerlingen zover te brengen en wenste personeel en leerlingen een prettige, welver diende vakantie. Katholieke Arbeiders Vrouwen organisatie afd. Waalwijk. Kermisuit&tapje K.A.V. Al liet zich de zon die morgen niet zien, toch werd met groot optimisme 's morgens om half 8 gestart met 54 leden in twee bus sen van Mulders-Sars, om de reis naar Zeeland te beginnen. Eerst werd onderweg een reisgebed ge beden. Over Breda en Etten kwa men we in Oudenbosch, waar de St. Pieterskerk bezichtigd werd, die een getrouwe copie is van de St. Pieter in Rome, alleen kleiner. Verder ging het over Oud- Gastel en Roosendaal naar Ber gen op Zoom, waar een kop kof fie gebruikt en de mondvoorraad aangesproken werd. Na een poos je gezelligheid ging het verder naar Goes, langs uitgestrekt gras- en bouwland, waar nog sporen van de overstroming uit 1953 te Geslaagd voor het eindexamen H.B.S. B de volgende candidaten; R. v. d. Dussen 's Gravenmoer; R. J. Duyne Heusden; J. J. Faro Waalwijk; C. M. v. d. Hoven Sprang-Capelle; A. C. Mayers Waalwijk; J. Strang Raams donksveer; A. Vrij Den Bosch; F. M. W. Wilschut Den Bosch. Afgewezen: twee candidaten. zien waren, i Er waren ook talrijke klaproos- velden te zien, die op de vette kleigrond prachtig in bloei ston den. Ook zagen we veel kersen en andere fruitboomgaarden. On der vrolijk gezang reden we Goes binnen. Hier werd eerst de Maria Magdalenekerk met zijn prachtige muurschilderingen bezichtigd. Hier viel ook vooral de intense I

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 1